VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. Stad m Omg Spoct drieling geboren. de groote gedachte. GEMENGD NIEUWS. De zeventiende sterrit naar Monte Carlo. Moeilijke tocht voor palermo-rijders. taxegedeelte consumptiemelk. 3 Drie meisjes. Het echtpaar Kortvan der Zalm wo nende in de Heerenstraat te Monster is vannacht verblijd met de geboorte van' een drieling. De moeder en de drie kleine meiï jes maken het goed. In totaal heeft het echtpaar thans tien kinderen. Reeds eerder werd in dit verin een tweeling geboren. Van deze tweeline k evenwel een kind, na eenige jaren, over leden. De drieling heeft de namen Juliana, Ber- narda en Wilhelmina gekregen. HUIS IN DE JORDAAN VERZAKT Brandweer biedt tijdig hulp. In den afgeloopen nacht te ongeveer kwart over drie werden de bewoners van het perceel Derde Goudsbloemdwarsstraat 6 te Amsterdam opgeschrikt door een hevig gekraak. Nauwelijk waren zij wak ker of met luid gerinkel krapte de ruiten van verschillende ramen, die scheef in de muren bleken te zitten. In angst vluchtten de bewoners van benedenhuis, tweede en derde verdieping de eerste verdieping is onbewoond het huis uit, wat nog be moeilijkt werd, doordat de meeste deuren bleken te klemmen. Het was duidelijk, dat het huis aan het verzakken was, een ge volg van het feit, dat kort geleden een der belendende perceelen is afgebroken, waar door de zijmuur zijn natuurlijken steun verloor. Causerie en filmvertooning voor de afd. Alkmaar van de H. M. v. L. Gisteravond heeft in het café Central de heer ir. C. C. K1 ij n h o u t, waarnemend secretaris van het hoofdbestuur der H. M. v L., voor de afd. Alkmaar een causerie ge houden over het onderwerp „De groote ge dachte" (waarmee bedoeld werd de coöpe ratie-gedachte), waarna zijn assistent, de heer Bos, een film over dat onderwerp af draaide, welke hij vergezeld deed gaan van uitvoerige toelichtingen. De voorzitter der afdeeling, de heer D. J. G o v e r s, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen (een vijftigtal), waarbij hij zijn voldoening uitsprak over het feit, dat onder hen verschillende niet-leden zich be vonden. Causerie van ir. Klijnhout. Het door ir. Klijnhout reeds vertelde van bedrog door leveranciers werd aanschouwe lijk weergegeven en dan kwam men tot de eerste daad van samenwerking: de oprich ting eener landbouwvereeniging en de eerste gezamenlijke bestelling van in het bedrijf benoodigde stoffen. We zagen de toeneming van den omvang dezer leveranties, waar mede de bodemopbrengst gelijken tred hield; toename ook van het aantal vereenigingen, vooral toen de boerenleenbanken hun ze genrijk werk meer en meer voortzetten. De stichting van het Centraal Bureau volgde en dan werden van deze tot een reuzen-be drijf uitgroeiende organisatie een groot aan tal beelden gegeven; vervolgens werd een blik geslagen in de hier te lande bestaande kunstmestfabrieken, terwijl natuurlijk even min beelden ontbraken van de reusachtige hoeveelheden voederartikelen, welke jaar woord van dank voor de ontvangst en zijn vreugde erover uitsprekend, dat de film „De groote gedachte" ook hier kan worden vertoond. Spr. stelde vast, dat de coöperatie' gedachte in Noordholland zeker niet onbe' kend is; overal kent men den weg der sa- Weldra kwam er dan ook hulp opdagen menwerking om te komen tot grootere wel en onder leiding van een inspecteur van vaart> zooals de coöperatie eigenlijk is. bouw- en woningtoezicht, den heer Door deze samenwerking kan men dik- Stroobach, begon de brandweer de zijmuur wer* iets bereiken wat den eenling zeker te stutten. Pas tegen zeven uur vanmorgen onmogelÜk zou zijn; grootere machtsontwik lijks door het C.B. worden geleverd. Inte- De heer K1 ij n h o u t ving aan met een ressant waren de kiekjes uit de Nederland- sche mijnen, vanwaar de talrijke wagonla dingen kolen vervoerd worden, welke even eens door het C.B. aan de aangesloten orga nisaties worden geleverd. Aan het einde van de film werden tal van cijfers gegeven over den totalen omzet van het C.B. en door mid del van foto's van een algemeene vergade ring dier instelling werd een oproep ge daan tot aansluiting. De heer G o v e rs bracht aan het slot den heeren Klijnhout en Bos een hartelijk woord Wild West manieren. - Gisteren is een man een benedenhuis in de Sloestrsat te Amsterdam binngedrongen. De indringer duwde het dienstmeisje, dat alleen thuis was, ruw opzij en ging de woning binnen. Het meisje snelde voor hulp naar de boven buren. De politie werd gewaarschuwd, maar toen men ter plaatse een onderzoek ging in stellen, was het heerschap weer verdwenen. Ook bleek er niets te zijn weggenomen. Het meisje heeft een signalement van den vreemden indringer opgegeven. Doodelijk ongeval. - Gisteren was een ■51-jarige huizenopzichter in een woning in de Marnixstraat te Amsterdam bezig met het aanleggen van een electrische leiding. De man stond daartoe op een keukentrap. Op een gegeven moment verloor de man zijn evenwicht en viel, waarbij hij met zijn hoofd op het steenen trapportaal terecht kwam. Het slachtoffer is met een ernstige hoofdwonde naar het Binnengasthuis ver voerd, waar hij korten tijd na aankomst is overleden Ongeluk met doodelijken afloop. - Gis teravond is op den Velperweg te Arnhem de 50-jarige heer Reyers, die op zijn rijwiel uit een zijstraat kwam, door een uit de richting Arnhem komende auto, welke hij te laat opmerkte, gegrepen. De heer R. kreeg een zeer ernstige hoofdwonde. Enkele oogenblikken later overleed hij op de plaats van het ongeluk. Brand in een pastorie. - Tijdens af wezigheid van de geestelijkheid, die op huis bezoek was, heeft gisteravond omstreeks zes uur een zware binnenbrand gewoed in de pastorie van de St. Martinusparochie aan de Oudegracht te Utrecht. Huispersoneel waarschuwde terstond de brandweer, die spoedig met een motorspuit en een ladder wagen aanwezig was. Door snél en krachtig ingrijpen werd het vuur, dat in een der kamers van een kapelaan woedde, bedwon gen. De kamer brandde geheel uit. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Het aantal radio-luisteraars in Neder land. - Op 31 December 1937 waren volgens de voorschriften op de postkantoren aange geven 695.897 radio-ontvangtoestellen. Het aantal aangeslotenen op de radiodistributie bedroeg op dien datum 3/5.972. Lijk opgehaald. - Gistermiddag is uit de rivier de Waal te Herwijnen het in verregaanden staat van ontbinding ver toe rend lük van een vrouw opgehaald. De vrouw, zich kan onttrekken aan de macht, die an deren soms zouden willen opleggen. Spr. wees hierbij op het bestaan van verschil lende vereenigingen op coöperatieven grond slag, die zich de prijsregeling van produc ten aantrekken (aankoopvereenigingen), of wel het gezamenlijk verwerken van produc ten (zuivelfabrieken, veilingen enz.) en het financieren van het boerenbedrijf. In 1896 werd de eerste stap gezet op den weg der coöperatie door den toenmaligen burgemeester van Lonneker, den heer Ja cobs, die zich het lot der arme boeren in zijn gemeente aantrok en tot de conclusie kwam, dat zij te veel voor de door hen op hun bedrijf benoodigde producten betaal den, terwijl het geleverde bovendien meer malen van slechte kwaliteit was, zooals een onderzoek in het landbouwproefstation aantoonde. Spr. zette de oorzaken van een en ander uiteen: armoede en daardoor nood zaak om vaak bij allerlei (ook weieens on betrouwbare) leveranciers voorschotten te vragen. Bij het doordringen van het besef hier van was de weg geëffend voor de coöperatie gedachte: na 1896 rezen de aankoopvereeni gingen op coöperatieven grondslag als pad denstoelen uit den grond, maar toch bleven nog velen afzijdig staan, wat dikwijls een gevolg was van gebrek aan financiën om mee te doen. In navolging van wat intus- schen in Duitschland mogelijk was geble ken, werd ook hier te lande toen propagan da gemaakt voor de Raiffaisenbanken (boe renleenbanken) en zooals de aankoopveree nigingen in het oosten des lands aanleiding waren voor de oprichting van dergelijke or ganisaties ook elders, ging het ook met de boerenleenbanken. Spr. schetste hierna in groote lijnen ver der de ontwikkeling ook van het crediet- stelsel voor den landbouw, waarop hij de op richting in 1899 van het Centraal Bureau van aankoopvereenigingen naging, aanvan kelijk bescheiden van omvang en veel be streden door de groothandelaren. Men ver saagde echter niet en wist den weg te vin den om de concurrentie te weerstaan. Spr. wees erop, hoe het devies van de coöperaties „verstrekken van volwaardige producten" een waarborg was ook voor hen, die aanvankelijk niets van coöperatie wil den weten, met als gevolg, dat het vertrou wen in de kwaliteit der producten terug keerde en méér kon worden verkocht dan voorheen, waarbij ook de reëele handelaar, leverende op dezelfde voorwaarden als de coöperatie, een bestaan kon verwerven. Het C. B. kon bloeien, dank zij den ijver en het vertrouwen der bestuurders op het goed recht der zaak en in verband hier mede stelde spr. vast, dat overal waar het in het verleden wel eens verkeerd liep met een coöperatie, dit niet te wijten was aan onjuistheid van het coöperatief beginsel, maar aan onvoorzichtig beheer. Als men een particuliere zaak aldus beheert, zal ook daar een debacle niet te ontloopen zijn, zei spr., en daarom behoeft een geval van „ver keerd gaan" geen aanleiding te zijn om de coöperatie den rug toe te keeren. Het C. B. omvat thans circa 500 coöpera tieve aankoopvereenigingen, het heeft zijn avond voor hen een succes zal mogen wor den, was men hiermee gereed. Toen was echter keling 'is mogelijk met als gevolg, dat men van dank en uitte den wensch, dat deze I Unv. i-i.i_i_i i I QtrAvtrl -\jr\r\y Vion oon ciineoc toI alle gevaar geweken. De bewoners moch ten reeds eerder in hum woningen terug- keeren. Het perceel, dat begon te verzak ken, is geenszins bouwvallig en zoodra in het open gedeelte ernaast opnieuw zal zijn gebouwd, waardoor de zijmuur weer vol doenden steun krijgt, zal het dan ook weer in normalen staat verkeeren. FEDERATIE V.V.V.'s N.-HOLLAND BOVEN HET IJ. ivn- jj.-ni.j4 ueve aanxoopvereem v, die gekleed is tusschen de werkkring uitgebreid en treedt zelfs op als bekend is, moet naar schatting tusschenioe i veertig en vijftig jaren oud zyn. Zy heeft Onder1 voorzitterschap van mr. Breebaart uit De Zijpe, kwamen gisteravond in de Unie de afgevaardigden van aangesloten vereenigingen in algemeene vergadering bij een. De voorzitter heette speciaal welkom den adjunct-directeur van de A.N.V.V., den heer Westerman en den heer Strengholt, uitgever van Ons Nederland. Medegedeeld werd, dat de gemeenten Be verwijk en Den Helder ieder 25 subsidie hebben toegezegd, dat van Schoorl de toe zegging van 10, van Uitgeest van 5 en van de Kamer van Koophandel te Hoorn 10 subsidie was ingekomen. Van het gemeentebestuur van De Zijpe was bericht ingekomen, dat van den aanleg van een straatweg op den Slaperdijk niets kan komen, aangezien de door de Provincie toegezegde subsidie onvoldoende was, zoo dat een te groot bedrag ten laste van de ge meente kwam. De V.V.V. te Purmerend had voor het lid' maatschap bedankt en ook de contributie over 1937 niet betaald. Ook van de V.V.V, te Koog op Texel was bericht ingekomen, dat ze voor het lidmaatschap bedankte. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hierop werden mededeelingen gedaan over het Carnaval te München, waar de folklorist Van der Ven een Nederland-week zal verzorgen. Aan de A.N.V.V. was bericht, dat de totale subsidie van de Federatie uit overheidskas sen 130 bedraagt. De heer Strengholt gaf hierna een toelichting over het plan om een gids van Noordholland boven het IJ, in een oplaag van 10.000 exemplaren uit te geven. Een viertal van dergelijke streekuitgaven in rotogravure van 64 pagina's is reeds op sta pel gezet. Spr. distribueerde een dergelijke uitgave van Dordrecht, die er keurig ver zorgd uitzag. De kosten, met inbegrip van een behoorlijke post voor redactie, foto's, enz., bedragen 1500. Spr. was bereid, de helft daarvan voor zijn rekening te nemen en zegde toe, dat slechts ongeveer een kwart van den inhoud voor advertenties gebruikt zal worden. De Federatie behoeft dus slechts de overige 750 bijeen te brengen en krijgt dan de beschikking over de 10.000 exemplaren. De voorzitter deelde mede, dat Alcmaria V.V.V. bereid is, f 100 bij te dragen en dat de A.N.V.V. een bijdrage van 200 in uit zicht heeft gesteld, onder voorwaarde, dat de uitgave in vier talen zal geschieden en dat alleen in de Nederlandsche uitgave ad vertenties worden opgenomen; en dat het een uitgave zal moeten zijn van Noordhol land boven het Noordzeekanaal. Spreker was van oordeel, dat de Federatie aan die voorwaarde niet kan voldoen, aange zien zij een uitgave wil, waarin alleen tekst en foto's van aangesloten vereenigingen of van gemeenten, die subsidieeren, voorko men. Spr. wees erop, dat de mogelijkheid bestaat, dat de Federatie een belangrijke subsidie krijgt en hij was van oordeel, dat door deze uitgave getoond kan worden, dat de Federatie provinciale propaganda kan maken. De secretaris, mr. J. p. Bosman, zeide, dat de a.n.v.v. alleen belang heeft bij een uitgave in vier talen, maar z.l spreekt het vanzelf, dat de a.n.v.v., die medezeggingschap wil over de regeling en de uitvoering, de uitgave in de drie vreemde talen bekostigt. De heer Westerman, adj.-dir. van de A.N.V.V., is van oordeel, dat, wanneer de A.N.V.V. 200 bijdraagt, alleen het recht wenscht om in de drie vreemde talen de over drukken te verzorgen. De A.N.V.V. staat wel principieel op het standpunt, dat in een dergelijke uitgave, die dient tot voorlichting van het publiek, ook niet-aangesloten, be langrijke plaatsen in het gewest, worden opgenomen. Hierover ontspon zich een belangrijke dis cussie, waarbij de heer Margadant, betreu rende, dat Bergen en Castricum zijn uitge treden, zich toch op het standpunt stelde, dat deze plaatsen, als belangrijke vreemde lingencentra, dienen te worden genoemd. De heer Strengholt achtte het wel mogelijk om voor de bijdragende plaatsen meer ruimte te reserveeren, maar ook hij oordeelde, dat belangrijke niet-aangesloten vreemdelingencentra er desondanks in moe ten worden opgenomen. Overeenkomstig zijn voorstel werd beslo ten, om deze aangelegenheid aan de redac tiecommissie te renvoyeeren, welke commis sie zal bestaan uit een lid van een groote aangesloten vereeniging, van een middel- groote en van een kleine vereeniging. De uitgetreden vereenigingen zullen wor den aangeschreven om weder als lid toe te treden. De heer N ij p e 1 s, den Helder, zegde toe, dat zijn vereeniging nog een extra-bijdrage zal geven. Aangezien ingeval van nood, het bedrag niet in één jaar betaald behoeft te worden, werd met algemeene stemmen tot de uit gave besloten. De voorzitter deelde hierna mede, dat hij ter Provinciale Griffie een bespre king had gehad over een subsidie aan de Federatie. In geen geval heeft de Federatie gesuggereerd, dat de Provinciale subsidie van f 1800 aan de A.N.V.V. moest worden ingetrokken. Nu daartoe is besloten, juichte hij dit toe, omdat daardoor is komen vast te staan, hoe fataal het standpunt van de re geering is om de rijkssubsidie aan de A.N. V.V. afhankelijk te stellen van hetgeen deze uit anderen hoofde ontvangt. Spr. deelde mede, dat het adres van de V.V.V. Bergen aan de Staten op het bestuur van de Federatie een slechten indruk had gemaakt. Mr. J. P. Bosman deed hierna mededee lingen over de te organiseeren terrein-ritten, Van hr. Barnaart te Vogelenzang was de toezegging verkregen, dat op diens terrein een circuit van 5 K.M. kan worden uitge zet. De K.N.M.V. heeft daarvoor een regle ment samengesteld, als datums opgegeven 8 Mei en 11 Sept. en toegezegd, dat het kam pioenschap voor Noordholland zal worden verreden. Een garantiefonds van 1500 is noodig, waarin de Federatie voor 200 deel neemt. Aangesloten vereenigingen genieten de voorkeur voor deelname in het garantie fonds en spr. wekte op om zoo spoedig mo gelijk mede te deelen, voor hoeveel men daarin wel deelnemen. Hij wees erop, dat de garanten pond-pondsgewijze deelen in de winst, dat dergelijke terrein-ritten in Zuid- Holland door 15.000 menschen worden be zocht en dat er dus groote kans bestaat op een mooi winstje. Onder applaus der vergadering verzocht de heer N ij p e 1 s, den Helder, de Pers, als den wensch van de vergadering kenbaar te maken, dat Bergen weer tot de Federatie te rugkeert. De heer Klomp deelde hierop mede, dat Bergen was uitgetreden, omdat zij met de beschikbare gelden naar 't hoogst nuttig ef fect streeft. Frincipieel is Bergen niet tegen de Federatie. Bergen is voor samenwerking als daardoor de belangen van het vreemde lingenverkeer worden gediend. Spr. verdedigde uitvoerig het door Bergen aan de Staten gezonden adres, erop wijzen de, dat alleen de landelijke organisatie in ternationale propaganda kan voeren. Het adres van Bergen moge dan op het bestuur van de Federatie een onaangenamen indruk hebben gemaakt (spr. was van oordeel, dat dit ten onrechte het geval was), met de A. N.V.V. was dit niet het geval, want van deze mocht Bergen daarover een waardee- rend schrijven ontvangen. Na eenige discussie, waardoor men dichter tot elkander kwam te staan, zegde de heer Klomp toe, het gesprokene in zijn bestuur te zullen behandelen en te zullen trachten, tot samenwerking te komen. Automobilisme. AMSTERDAM, 20 Januari. Naar wy, mede door bemiddeling van de K.N.A.C. vernamen, hebben de Palermo-rijders een zwaren nacht ach ter den rug. Nadat zij gisteravond uit Reggio waren gestart, kregen de Neder landsche equipes dr. Sprenger van Eyck met Lincoln Zephyr, Mutsaerts met Ford en van der Hoek met Packard, benevens de andere deelnemers, een zeer moeilijk gedeelte voor zich. Het ging in de richting van Napels, over buitengewoon slechte wegen, bovendien onbekend en vooral in den nacht zeer gevaarlijk. Onze landgenooten moesten alle krachten inspannen om dit gedeelte tot een goed einde te brengen en zü slaakten dan ook een diepen zucht van verlichting, toen Na pels in zicht kwam. Vanmorgen om over half elf ging de controle hier open en dank zij hun uitstekende nachtelijke prestatie passeerden alle Nederlandsche rijders deze controle op tijd. Hierna ging het, na den bijna 580 K.M. langen, zwaren, nachtelijken tocht, van Napels naar Rome, een afstand van 236 K.M. Op dit laatste traject ging het veel sneller, onze landgenooten schoten flink op en kwamen reeds geruimen tijd voor de opening van de controle, te Rome aan. Om bij half vijf wordt deze controle geopend en dan komt er voor de Palermo- rijders weer een heel moeilijk stuk, dwars door de Apennijnen naar Padua, dat 520 K.M. van de Italiaansche hoofdstad verwij derd ligt. Indien alles, zooals tot nu toe, naar wensch verloopt, kunnen de Neder landsche equipes, wederom na een moei lijken, nachtelijken rit, morgenochtend tegen half zes in Padua verwacht worden. De dames en route. De Nederlandsche damesequipes van jkvr. van Vreedenburch en de equipe Kruitde Wit kwamen tegen den middag te -Gaevle aan, passeerden de controle op tijd en togen meteen weer op weg naar Stockholm. Na Gaevle werden de 182 K.M. naar Stockholm verslonden en de equipes passeerden de controle op tijd: om half vier. De Ford equipes van StrienSchade en Polak waren op tijd aan de controle te Oslo aanwezig, zelfs voor tijd, zoodat ook zij eenige rust konden genieten. De controle ging om 14.20 uur open, vijf minuten later waren van Strien en Schade in hun wagen al weer op weg en 20 minuten later volgde Polak, die als laatste werd gestart, hun voorbeeld. Zij zijn thans op weg naar Kristiansand, op 350 K.M. afsftand gelegen. De Athene-rijders. Tot nu toe hebben de Athene-rijders het op hun route nog niet bijster moeilijk gehad. Bakker SchutTon, GatsonidesBlijden- stein en van Linteloo—de Geer troffen het bijzonder wat betreft het weer. De wegen waren op het 330 K.M. lange traject niet zoo fraai. Ondanks de zeer modderige we gen echter konden de rijders er een behoor lijken gang in zetten, zoodat zij ook de controle te Sofia, welke vanavond tegen half negen open ging, op tijd passeerden. Onze landgenooten en hun buitenlandsche collega's zijn thans op den 420 K.M. langen weg naar Belgrado in noordwestelijke rich ting. Het gaat goed! De Nederlandsche equipes Sprenger van Eyck, Mutsaers en van der Hoek hebben Rome geruimen tijd voor de opening van de controle bereikt. Om 16.27 startten dr. Sprenger van Eyck in zijn Lincoln Zephyr, Mutsaers in zijn Ford en van der Hoek in zijn Packard naar het 520 K.M. verwijderde Padua, dwars door de Apenijnen. De Stavanger-rijders van StrienSchade hebben den 350 K.M. langen afstand van Oslo naar Gothenborg in snel tempo kun nen afleggen. De Nederlandsche rijders hebben tot dusver nog geen enkel strafpunt opge- loopen. Dit is wel het geval met enkele buitenlandsche deelnemers. Som migen moesten zelfs uitvallen, daar zij bij botsingen zulk een schade hadden opgeloopen, dat aan het voortzetten van den tocht niet viel te denken. aan den linkerhand een S^dden gouden ring, waarin de letters H. R aan e terhand een regelring, terwyl z« verde oorknoppen draagt. Voorover in een kelder gevallen. - Gis teren had de 35-jarige vrouw van H. 5. m Lieveldersptraat te Groenlo, toen naar de kelder in haar woning w geven, het ongeluk voorover in meter diepe kelder te vallen met het no<ri lottige gevolg, dat zij een erns ïg ,ijken basisfractuur opliep en in levensg toestand werd opgenomen. De Nederlandsche zuivekentrale heeH voor de week van 30 Jan. t.m. 5 Februari voor de consumptiemelk op regeenngsc tract het taxegedeelte vastgesteld op 7,zo cent, eventueel verhoogd met PrerPia verminderd met kwaliteitsafdracht. Voer de overmelk bedraagt de regeerings-m mumprijs 6,50 cent. De afdracht bij levering m consumptie van andere dan taxemelk bedraagt 2,5 c importeur, waardoor het al weer tegen la gere prijzen kan aankoopen dan de gewone handelaar, omdat die immers niet zulke groote voorraden tegelijk kan aankoopen als het C. B. In onze dagen is er een zekere coöperatie lauwheid onder de boeren, speciaal onder de jongeren, grootendeels een gevolg van het I feit dat zij niet hebben meegemaakt den strijd tegen een vaak onbetrouwbaren han-1 del in de laatste jaren der vorige eeuw, waarvan het gevolg was, dat de handelaren thans wel goede producten leveren tegen concurreerenden prijs. Maar ondanks dit, meende spr., dat aankoopen door middel der I coöperatie toch de voorkeur verdient, om dat immers het C. B. de gemaakte winst onder de afnemers verdeelt, wat de particu liere handelaren natuurlijk niet doen. Spr. besloot zijn causerie met het uitspre ken van de hoop, dat zijn woorden en de te vertoonen film de aanwezigen tot volslagen coöperatoren zouden maken. De film. Hierna werd de film vertoond, waarbij de heer Bos, assistent van ir. Klijnhout, expli catie gaf. In een zestal afdeelingen werd te zien gegeven hoe in het oosten des lands, de bakermat der coöperatie, in de tachtiger jaren armoede en zorg het deel der akker bouwers waren. 119. Flip zette zich schrap en toen de eend naderbij gezwommen was, gooide hij met een sierlijke zwaai zijn lasso „Floep" zei de kikker, „plons" ging het in het water en de buit was verdwenen. Flip keek beteuterd. 120. „Jij bent een mooie jager", spotte de eend. Flip zei maar niets terug. Na een poosje ontdekten ze weer een vette kik ker, die op een blad zijn middagdutje deed. Weer gooide Flip zijn lasso, die nu precies om de kikker zijn kop heen schoof.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7