VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. JkoviHciaal TVeum LANGENDIJK LIMMEN STOMPETOREN i TWEEDE BLAD, Automobilisme BAKKER SCHUT WINT DE RALLTE Officieus eerste in don sterrit. De Nederlandsche equipe Bakker Schut—Ton—Barendrecht, welke met Ford uit Athene is gestart, heeft Zon dag, na den tweeden klassementsproef, den zeventienden sterrit naar Monte Carlo gewonnen. Uit Monte Carlo wordt ons, mede door be middeling van de K.N.A.C., het volgende gemeld: De geheele Nederlandsche kolonie ver keert op het oogenblik in even groote als aangename opwinding, want onze landge- nooten Bakker Schut-Ton-Barendrecht met Ford hebben na een sensationeelen eind strijd in den tweeden klassementsproef den zeventienden sterrit naar Monte Carlo ge wonnen. Deze uitslag is nog officieus en vol ledigheidshalve dient te worden meld, dat de Fransche rijder Le Begue, winnaar van het vorig jaar, heeft gere clameerd voor de hem toegekende straf punten. Wij hebben echter zeer goede redenen om aan te nemen, dat het heu gelijke feit van Bakker Schut's overwin ning als officieel en definitief bekend zal worden gemaakt. De gevaarlijkste tegenstanders van Bak ker Schut onder de strafpunt-vrij gebleven deelnemers waren de zeer snelle Fransche fabrieksrijders Le Begue met Talbot en Trevoux met Hotchkiss, waarvan eerstge noemde, gestart in Stavanger, den kortsten tijd in den door iederen deelnemer twee maal te rijden acceleratie-, rem- en keerwed- strijd maakte. Het niet volgens voorschrift overschrijden van keerlijnen met de voor wielen kostte hem echter twintig strafpun ten, waartegen hij heeft geprotesteerd. Het schijnt hier om een twijfelgeval te gaan, of schoon ooggetuigen onder het publiek het er over eens zijn, dat de Talbotrijder de proef inderdaad niet reglementair heeft gereden. Nadat de achter Bakker Schut in Athene gestarte Fransche equipe Trevoux de tweede klassementsproef had volbracht, zag het er naar uit, dat tenslotte toch een Franschman zou winnen. Maar de schitterend rijdende Bakker Schut wist in den tweeden rit zijn toch al fraaien tijd van den eersten rit nog te verbeteren, en Trevoux aldus te ver slaan. Mocht Le Begue's protest worden toe gewezen, hetgeen zeer onwaarschijnlijk ge acht moet worden, dan is onze landgenoot altijd nog zeker van de tweede plaats. Num mer drie werd de equipe LehayeQuatre sous met Renault. Van de Nederlanders heeft, na Bakker SchutTonBarendrecht, de equipe Mut- saertsKouwenbergLamberts Hurrel- brinck de beste totaalprestatie geleverd. Zij bezetten de vierde plaats en zijn daarmed de beste Palermo-equipe, hetgeen eveneens een prachtig resultaat is. Daarachter volgen nu v. Strien, die door 'n overeenkomstig feit van Le Begue strafpunten in den klasse mentsproef heeft opgeloopen, de equipe van der HoekVroomDauvellier met Packard, dan de equipe dr. Sprenger van Eyckir, Paulenir. Driessen met Lincoln Zephyr, en vervolgens van der Heidenjhr. van Lin- teloo de GeerTawerne met Studebaker, wier voordeel van den start in Athene door den niet bijzonder snellen klassementsproef grootendeels teloor ging. En daarna Gatsonl- desBlijdestein met Hillman en Polak met Ford. Welke plaats deze landgenooten in het algemeen klassement zullen innemen, is nu nog niet te zeggen, omdat het tijdenbord van den klassementsproef op de boulevard door den feilen, guren wind, welke er stond, dreigde om te waaien en toen buiten dienst werd gesteld. De lichte klasse (beneden 1% liter) werd gewonnen door den Franschman Descollas, die met zijn echtgenoote in een Lancia Ap- prilia uit Athene is gestart. Hij bezet de achtste plaats in het algemeen klassement achter Quinlin met Matford, die vijfde, Car rière met Matford, die zesde en Madama Roualt met Matford, die zevende werd. De Coupe des Dames gaat naar deze rijd ster. De Nederlandsche dames-equipes jkvr van Vredenburchmej. v. Stockummevr. Bauduin en mevr. Savelkoulgravin van Limburg Stirum zullen, al hebben zij zich kranig gehouden, wel geen zeer hooge plaats in dit aparte klassement bezetten. Evenmin zal Gatsonides in de kleine categorie ditmaal zoo hoog geklasseerd worden als verleden jaar. De equipe BuyzeStemerdink met hun Ford Junior zullen vermoedelijk, ondanks de opgeloopen strafpunten, uit vier deelnemers den Tallinn-prijs winnen. Van de Nederlanders hebben de volgende equipes deze route foutloos afgelegd: Gatso nides, Sprenger van Eyck, Westerman, Bak ker Schut, Mutsaerts, van Strien, van der Hoek, Oosthoek, van der Heiden en Polak. DE R.A.I. GESLOTEN. Meer dan 100.000 bezoekers! Om vijf minuten voor vijf Zondagmiddag was het een oorverdoovend lawaai in het groote R.A.I.-gebouw, waar de groote In ternationale Automobiel- en Motorrijwielen tentoonstelling gehouden is. De menschen, die gedurende tien dagen trouw hun stands hadden bewaakt, luidden door geestdriftig claxoneeren en toeteren deze R.A.I.-show uit, en gaven daarmede tevens te kennen, dat het nu eigenlijk toch welletjes is ge weest. Het bezoek heeft alles overtroffen, het geen tot nu toe bereikt werd. Cijfers wor den nooit genoemd, doch het staat wel vast, dat het bezoekersaantal van 1936, dat tegen de 100.000 liep, minstens met 10 pCt. is overtroffen. hoe de beide Alcmarianen, Derksen en Pronk, het er afgebracht hebben. Zy waren gehandicapt, want terwijl alle andere renners regelmatig trainden op de wkiterbaan, hadden de Alkmaarders sinds het vorige open seizoen geen fiets meer aan geraakt. Nauwelijks toch Is de training weer aangevangen. Laten wij echter eens hooren, wat hun verzorger, Piet Joon, ons vertelde van het Keulsche uitstapje. We beginnen dan met de Nederlandsche renners. In de sprint over 500 M. kwam uit Peperkamp, Derksen, Schenk en Krop man tegen vier Duitschers. Verder was er een achtervolging, waarin voor Nederland startten Smit, Zwartepoote en Roes. Als derde onderdeel volgde een klassementrace, waarin starten Favier, Breda en Pronk. De tijdrace over 500 M. werd gereden door Kropman en D e r k s e n. Tenslotte werd het hoofdnummer, een koppel wedstrijd over 50 K.M. gereden door D e r k s e n Pronk, ZwartepoorteRoes, Kropman Smits, FavierBreda en Peperkamp Schenk. Naar Keulen De Alkmaarders vertrokken Zaterdag morgen om half zes en in Amsterdam werd de sneltrein naar Keulen genomen. Tot alles verwondering was daar verder nie mand aanwezig; geen renners, geen leiders In Arnhem stapte Jan Derksen in den trein en met hun drieën ging het toen ver der naar Keulen, waar Guus Schilling bij den trein stond. Direct ging het naar het hotèl en na eerst den inwendigen mensch versterkt te hebben en kennis gemaakt hebben met de andere Nederlandsche ren ners, werd een bezoek gebracht aan het stadhuis, waar de officieele ontvangst plaats vond. Om 7 uur 's avonds was het aantreden in de overdekte wielerbaan. Een groot, grootsch gebouw, dat vrijwel geheel vol was: naar schatting waren er een 5000 menschen aar. wezig. Nadat de traditioneele openingsplechtig heid had plaats gehad, begonnen om 8 uur de wedstrijden, waarvan wy hier een kort verloop geven. De sprints Jan Derksen moet het eerst opnemen tegen Horn, dien hij met een lengte ver sloeg. Toen kwam hij tegen Kropman, die reeds van den Duitschen kampioen Hassel berg gewonnen had. Derksen vertrok in tweede positie, maar verraste Kropman vol komen, zoodat de Alkmaarder al weer met een lengte won. Daarna had Derksen de finale bereikt. Zy tegenstander was Schorn. Derksen nam de leiding, doch Schorn wist binnendoor te komen. Derksen bleef aan 't wieltje hangen tct de laatste bocht. Toen demarreerde hij, kwam naast den Duitscher, maar ziet, een klein zwicpertje noodzaakte Derksen om hoog te gaan en met miniem verschil werd hij geklopt. De uitslag was: 1. Schorn (D.), 2. Derksen (N.), 3 Peper kamp (N.), 4. Kropman (N.) Duitschland 5 pt.; Nederland 6 pt. Klassementrace. Direct daarna kwam de klassementrace 30 ronden. Direct werd er een hoog tempo ingezet en het eerste klassement was voor Jan Pronk, die meteen door ging, achtervolgd door een Duitscher. Breda en Favier konden helaas het tempo niet volgen en vielen weldra uit. De Alkmaarder moest het toen opnemen tegen drie Duitschers, wat een onbegonnen werk was. De uitslag was: 1. Kneller (D.), 2. Purann (D.), 3. Pronk (N.), 4. Schulz (D.) Duitschland 9 pt.; Nederland 2 pt. Achtervolging. De achtervolging werd gereden door Smit, Zwartepoorte en Roes. Zy waren veel te sterk voor de Duitschers, vormden een veel grootere eenheid en liepen den geheelen achterstand in. Dit onderdeel bracht dus weer een zege aan Nederland. Duitschland 1 pt.; Nederland 3 pt. Tijdrace. De tijdrace ging tusschen twee Duitschers en twee Nederlanders, w.o. Jan Derksen, Merkwaardig genoeg maakte Derksen den slechtsten tijd van allen, wat wel iets bij zonders is. De Duitschers wonnen en kregen 8 punten en de Hollanders 3. De koppelwedstrijd. De koppel wedstrijd was zeer zwaar. Er werd voortdurend gejaagd en nu bleek, hoe zeer de Alkmaarders gehandicapt waren. De rookvolle zaal was een groote factor en dat ondervond allereerst Jan Derksen en toen Jan Pronk. Desondanks werden zij nog 7de van de 10 koppels. De uitslag was: 1. ZwartepoorteRoes, 2. SchornHassel- berg. Op 2 ronden: 3. KropmanSmit. Op 3 ronden: 4. KaluppaSchuz. Zooals gezegd, werden DerksenPronk 7de, nog voor PeperkampSchenk, terwijl FavierBreda den strijd hadden moeten staken. Duitschland kreeg hier 20 en Nederland 16 punten. De totaal-uitslag was dus: 1. Duitschland 43 pt.; 2. Nederland 30 pt. Intusschen een compliment aan de Alk- maarsche renners, die zoo ongeoefend moes ten vechten in het nationale team. In de elfde ronde zag het er naar uit, dat de strijd vroegtijdig zou eindigen in een be slissende overwinning van Schmeling. Hij dreef zijn tegenstander zonder onderbreking voor zich ujt door den ring. Foord vertoon de vele wonden, hy wankelde en tuimelde, doch hij bleef, zy het vertwijfeld, tegen' stand bieden. In de twaalfde en laatste ronde probeer de Foord een linksche te plaatsen, maar we derom dook Schmeling snel weg, om zyn te genstander met een serie haaksche stooten te bewerken. Foord was echter niet ten val te brengen. Toen het eindsignaal klonk was hij weliswaar geheel verslagen, doch hij was duidelijk voldaan over het feit, dat hy het op deze wijze tot een einde had gebracht. Schaken FINE NAAR AMERIKA TERUG. Zondagavond is de Amerikaansche schaak meester Reuben Fine met zijn echtgenoote van Amsterdam naar Cherbourg vertrokken om zich vandaar met de Queen Mary naar New-York te begeven. De belangstelling aan het Centraal Sta tion was zeer groot. Dr. Max Euwe met zijn echtgenoote en de Nederlandsche schaak kampioen, de heer S. Landau, waren naar het station gekomen om van den jongen schaakmeester afscheid te nemen, terwijl zich voorts onder de aanwezigen bevond schaakmeester H. Kmoch. Sinds Juli 1936 is Fine niet meer in zijn vaderland geweest. Zijn terugkeer heeft niet alleen ten doel om aan het kampioen schap van de U.S.A. in April te New-York deel te nemen, Fine is tevens van plan zich als beroepspeler terug te trekken en zijn studie in de wiskunde voort te zetten. Even als Euwe wil hy leeraar in de wiskunde worden, welk beroep ook trouwens Keres nastreeft. Zijn landgenoot Reshevsky, die zijn titel in den komenden wedstrijd zal moeten verdedigen was Fine reeds voor door zich eenige dagen eerder met de Normandië in te schepen. Meester Fine, die ongaarne zyn tweede vaderland verlaat, gaf ons te kennen, dat hij spoedig naar Nederland zal terugkeeren. Met de tomaten wordt het ook elk jaar erger. In de drie achtereenvolgende jaren steeg de doorgedraaide hoeveelheid in het derde kwartaal van 3771 ton tot 9340 en 11.060 ton. De bospeen geeft een gunstiger beeld. Hiervan draaide minder door dan verleden jaar, nl. 324000 bos tegen 575.000 bos in het derde kwartaal 1936. Jaarfeest geheelonthouders beweging. Donderdagavond vergaderden ten huize van den heer Jb. Rutsen alhier, eenige vertegenwoordigers van den A. N G. O. B. en van den N. V. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, ter be spreking van een eventueel te houden jaar feest. Na eenige besprekingen besloot men, dit jaar wederom een jaarfeest te organi- seeren, waarvoor men zal trachten, de medewerking te verkrijgen van het gezel schap „Zonnebloem" uit Krommenie, zoo mogelijk met de film „Aardappel". Deze bijeenkomst zal worden gehouden in het laatst van Maart. POOLSCHE HAZEN IN DE WIERINGERMEER. Een zending „uitgexet De eerste zending Poolsche hazen, welke moeten dienen om den hazenstand in de Wieringermeer te veredelen en uit te brei den is daar thans aangekomen. Alle maatregelen waren genomen om de dieren een rustige verblijfsplaats te bezor gen tot zou zijn beslist of en zoo ja, wanneer de dieren over de jachtvelden zouden wor den losgelaten. Een eenigermate alarmeerend bericht aan een der vooraanstaande dierengeneeskundi- gen te Amsterdam was oorzaak, dat de be voegde instantie het niet op haar verant woording durfde nemen om deze Poolsche hazen zonder meer in de Wieringermeer. waar de gezondheidstoestand van het wild uitstekend is, uit te zetten. In de Zuid- en Oost-Europeesche landen komt onder de knaagdieren een besmette lijke ziekte voor, welke groote sterfte, o.a. onder de hazen teweeg brengt, en welke ziekte ook voor den mensch gevaarlijk is. Officiéél is Polen nog vry van besmetting. Het advies werd gevraagd van den vee artsenij kundigen dienst te den Haag, doch daar aan import van wild geen beperkende bepalingen zijn gesteld, kon geen positief advies worden gegeven. De Ryksserum- inrichting achtte het risico gering. De uit stekend uitziende hazen, die geen teeken van ziekte vertoonen en die reeds in qua rantaine zijn geweest, zijn dan ook thans over de jachtvelden verdeeld. De hoeveelheid doorgedraaide produc ten in het derde kwartaal van 1937 is vol gens de officiëele gegevens weer bijzonder groot geweest, hoewel de producten uit deze streek een vry onbelangrijke plaats innemen. Alleen andijvie is weer in groote hoeveel heden doorgedraaid. In totaal niet minder dan pl.m. 10 millioen stuks hebben geen kooper kunnen vinden. Dit was nog weer iets meer dan verleden jaar. Vergeleken bij het jaar 1935 is het kwantum doorgedraaide andijvie met drie vermenigvuldigd. Toen draaide n.1. 3.419.000 krop en 269.000 K G. andijvie door. De hoeveelheid doorgedraaide roode kool was 947 ton tegen 1441 ton in 1936. Er was verder doorgedraaid 242 ton gele kool, tegen 818 ton in het derde kwartaal van het vorige ;aar. De hoeveelheid witte kool was grooter dan de voorgaande jaren, waaruit wel blijkt, dat het aanbod de vraag naar de vroege witte kool hoe langer hoe meer overtreft. In het 3e kwartaal 1936 draaide 31 ton door, in het zelfde tijdvak van 1936 669 ton en in het derde kwartaal van 1937 863 ton. Zilveren ambtsjubileum van den gemeenteontvanger. Het was te verwachten, dat het ambts jubileum van den heer Gijzen, de popu laire figuur in de gemeente, niet onge merkt zou voorbijgaan. Maar een zóó spontane huldiging had wel niemand ver wacht. De dag begon met een H. Mis van dankbaarheid. Op den dag zelf was het in zyn eenvoudig woonhuis (dat altijd en voor iedereen openstaat, wie om hulp of raad komt vragen) een komen en gaan van de post en vele vrienden. Bloem stukken (waaronder een kostbaar van de burgemeester en mevr. Nieuwemhuysen) werden aangedragen, zoodat het huis een lusthof gelijk was. doch de groote huldi ging zou plaats hebben ten raadhuize. Huldiging, toespraken en cadeaux. Omstreeks 3 uur werden de heer en mevr. Gijzen ten raadhuize ontvangen. Aanwezig waren burgemeester en wet houders, op een na alle raadsleden, amb teraren en het hoofdbestuur en vele leden van de Broederschap van ontvangers in Noordholland en familie van den jubi laris. De burgemeester heette den heer en mevr. Gijzen hartelijk welkom. Een kwart eeuw heeft U, aldus de burgemeester, met hart en ziel en vol liefde en toewijding, Uw moeilijke taak vervuld. Eerst volgde U Uw schoonvader, den heer Jacob Mooij, op (die door ziekte niet meer zyn functie kon vervullen) en op 8 Januari 1923 volgde Uw tijdelijke en op 28 Januari van dat jaar Uw definitieve benoeming. Spr. wijdde in den breede uit over het vele werk, dat steeds toenam. In 1923 was de begrooting 13900 en in 193Q 84881. In 1914 nam U de leiding van het distributiebedrijf, welke veel van Uw beleid en toewijding vergde, doch ge deedt het met Uw bekende accuraatheid en liefde. De gemeentelijke uitbreiding van diensten. G. E. B. en Radio en niet minder het Burg. Armbestuur gaven U handen vol werk en nooit deed men tevergeefs op U een beroep. De steunverleening was eveneens bij U in veilige handen. We hebben in dezen tijd noodig vakbekwame ontvangers en we zijn zoo gelukkig in U alles vereenigd te zien, wat we wenschen. Het gemeentebe stuur brengt U daarvoor diepgevoelden dank. In de jongste raadsvergadering heeft de raad unaniem een crediet gegeven voor een feestgeschenk en het gouvernement heeft dit dadelijk goedgekeurd. Spr. bood als geschenk aan een schrijfmachine in koffer en sprak de hoop uit, dat de jubi laris hier nog lang gebruik van zal maken. (Applaus). Namens de ambtenaren sprak de heer C. J. Admiraal. Alle ambtenaren, aldus spr., hebben behoefte gevoeld U te danken om Uw humaniteit en behulpzaamheid, waar die gevraagd werd. Spr. zou ondank baar zyn, wanneer hy hier geen persoon lijk woord aan toevoegde. Spr. was dank baar voor de opleiding, van den jubilaris genoten en bood een pendule met coupes aan. Namens de broederschap van Ontvan gers, sloot de voorzitter, de heer Wringer van Velsen, zich bij het gesproken woord aan. Hij roemde de collegialiteit van den jubilaris en bood een fraaie meerschuimen sigarenpijp aan. (Applaus). Nogmaals een woord van den burgemeester. De burgemeester gevoelde zich gedron gen hier een persoonlijk woord te spreken. In een woord vay hart tot hart gewaagde spr. van de warme vriendschap en erken telijkheid, een vriendschap van 25 jaar, nog nooit door een disharmonie verstoord. Uit zijn geestige speech kwam wel duide lijk tot uiting hoe voortreffelijk de ver houding is met den eersten ambtenaar en den ontvanger. Mede namens zijn vrouw bood spr een fraaie schemerlamp aan. (Spontaan at) plaus). p" De heer Gyzen dankt De spreker, die onder den indruk wa wilde de woorden van den burgemeest bij zijn ambtsjubileum tot de zijne maken en zeggen: „Waar heb ik dit aan, Ver" diend?" Zeker, zeide spr., ik heb mijn plicht gedaan, doch daarvoor heb ik myn eed gé daan om de zaken der gemeente te behar" tigen. Spr. was erkentelijk voor het moo~ cadeau, maar nog veel meer voor de ha telijke woorden van den voorzitter, de wethouders en den raad onderstreep Dank voor de gulle woorden van 0nz Cor (de heer Admiraal) en alle ambte naren dank voor het cadeau. Dank Vq~ het gesproken woord en stoffelijk M.-jé van belangstelling van de collega's. Af in het bijzonder wijdde spr. dankwoord^ tot den burgemeester en mevrouw. n zoo'n groote plaats in de gemeente nemen én vooral mevrouw, die de voor zitter van het feestcomité een moeder der armen noemde. Aan allen, die dezen das tot een feestdag voor hem maakten, bracht spr. ook namens zijn vrouw diepgevoelden dank. (Instemming). Hierna werd de eerewijn' aangeboden en daarna andere ververschingen. In intiemen kring werd feest gevierd. Het harmonie corps „Excelsior" bracht den jubilaris een serenade. Uitvoering Crescendo. Zondagavond gaf de gemengde zang- vereeniging „Cresendo" in café Renses haar uitvoering. Wy waren het met den voorzitter, den heer Blauw, volkomen eens, toen hij zijn verheugenis uitsprak over de aanwezigheid van den burgemeester, den heer Huijser van Reenen en diens echtgenoote, en de vele dorpsgenooten, welke door hun komst het medeleven met de vereeniging demon streerden. De zaal was geheel gevuld, iets was de verwachting verre overtrof. Er heerschte een buitengewoon gezellige sfeer, welke mede bevorderd werd door de mu ziek van de gebr. van Meurs uit Hoorn oude bekenden, die men hier in een feestzaal gaarne hoort spelen. Er was een geheel onverwachte huldiging, waarvan niemand buiten de leden iets afwist. Tien jaren was het geleden dat de heer H. J. Zaal (Bergen) voor het eerst de leiding van „Cresendo" in handen nam. In een warm getint speechje, maakte de heer Blauw daar gewag van, memoreerde den slappen toestand waarin de vereeniging toen verkeerden, de prettige verhouding welke er steeds tusschen leider en leden bestond, dankte hy aan diens grooten werk ijver en liefde voor de schoone zangkunst Als blyk van waardeering, werd den heer Zaal, onder gejuich der aanwezigen, een boekwerk „De wonderen der Wereld", en een dirigeerstok overhandigd, en mocht mevr. Zaal, die altyd haar echtgenoot ter zijde staat, voor hare belangstelling in zijn werk,"een mooien ruiker in ontvangst ne men. De heer W. Lakeman betrok daarna den voorzitter in de huldiging, daar hy ook tien jaar lang de stuwkracht der vereeni ging is geweest. „Zonder onzen Jan", zei Wim, was de vereeniging misschien niet meer in leven geweest". Directeur en voor zitter dankten voor de hartelijk bereide verrassingen, de laatste bracht eenige hila riteit te weeg, door te zeggen, dat men wel wenschte dat hy veel met zyn cadeautje (een vulpen) zou schrijven, doch dat hy zelf hoopte, haar niet al te dikwijls te zullen moeten hanteeren, omdat schrijfwerk zijn liefde niet heeft. De heer Zaal deelde nog mede, dat hy een koorwerk heeft gecom poneerd, dat hy aan Cresendo zal opdragen, waarop een luid applaus volgde. Toen werd er gezongen zooals wij dat van Cresendo gewend zijn. Zuiver, met ge- voel, en de keuze der lieden was prachtl Jammer alleen, dat 't koor de zoozeer ge- wenschte sterkte nog niet heeft, men heeft echter alle hoop op algeheel herstel. Ter afwisseling trad de heer Bob Bleyenberg op, die zich Fantasio noemt. Er was wer kelijk heel veel fantasie voor noodig, °m zijn muzikale gedeelte te bewonderen. D* heer Bleyenberg was dezen avond rrieer clown, dan musicus. Om zyn grappen wera wel gelachen, doch de stemmen uit het pu bliek, dat men zich iets beters had voorge steld, zijn begrijpelijk. Misschien heeft men hier weer te doen met de waanvoorstelling, die meerdere kunstenaars hebben, n.1. men op het platteland niet zooveel kuns - gevoel heeft, dat het er niet zooveel op aan komt, enz. In aansluiting op den zang. z0|| eenige goede muziek meer bevredig» J hebben. Toch was het al met al een vroo^ lijke prettige feestavond, die met een dans je besloten werd. Wielrennen. ALCMARIANEN IN KEULEN. Nederland verloor den landen- wedstrijd. Zaterdagavond werd te Keulen de Ümdenwed8trijd Duitschland—Neder- teod voor amatw gdiowki. Da Dwt- scfcoM woronn deaa ontmoeting, maar «g hebben ar hard voor moeten vechten. Het meeste interesseert ooa naVgmlyk, Boksen SCHMELING WINT OP PUNTEN VAN FOORD. Groote meerderheid van den Duitscher. In de Hanseatenhalle te Hamburg heeft de Duitsche zwaargewicht kampioen Max Schmeling een overtuigende overwinning op punten behaald op den Zuid-Afrikaan Ben Foord. Schmeling had een duidelijk over wicht, vooral in de laatste ronden, doch Foord verweerde zich kranig, hy incasseer de de hevigste slagen an gaf steeds opnieuw strijd. De wedstrijd, welke over twaalf ran den ging, werd door vijf-en-twintig duizend toeschouwers bijgewoond. 125. Met vereende krachten brachten Flip en Wip hun vangst nu in veiligheid. Het was een zwaar werk, want de kikker was nogal zwaar. Wat zou de ooievaar in i\jn sehik agn met de lekkernij. 126. De dag van Flip's verjaardag brak aan. Het'was een heerlijk stralende dag. De zon scheen zelfs plezier te hebben in de grote gebeurtenis, en zond de hele dag haar vriendelijke stralen naar omlaag.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 12