Alkmaar's klokken beierden over de oude stad. Alkmaar wenscht geluk. Een zilveren rammelaar aangeboden. Proclamatie vanaf het bordes van het stadhuis. Uitgelate kindervreugde. hoe Alkmaar het nieuws ontving. Opkomst militairen. Feest in onze omgeving. EERSTE BLAD. Was er iets plechtigers, toen op den laatsten Januari-ochtend een schot daver de uit het rechter stuk en het geluid plechtig voortgalmde over de landen en zijn weerklank vond in de harten van allen, die met angstige spanning dit oogenblik verbeid hadden? Een vreugdeschot gleed uit den loop van het kanon, in welks stalen mantel diep gegrifd staat: „Je Mantiendrai! Weg is de spanning in het Badhotel! Verdwenen is de nerveuze drentelstap van den j achtenden mensch. Na dagen van nietséén oogenblik van alles! Telefoonlijnen waren in een oogwenk bezet en over de wereld klonk in verschil lende talen de blijde bekendmaking van het heugelijk gebeuren in het kleine Ne derland. Weg renden de verslaggevers van di verse nationaliteiten, om het nieuws te vergaren, en op de vlugste wijze door te geven aan het buitenland, dat wel zeer groote belangstelling voor Oranje aan den dag heeft gelegd. Afgeloopen is de dag- en nachtwacht bij de telex. Thans de nationale viering van dit na tionale gebeuren! Direct na de officieele bekendmaking van de geboorte eener prinses verzond het gemeentebestuur van Alkmaar het volgende telegram: TELEGRAM. Hunne Koninklijke Hoogheden Prins Bernhard en Prinses Juliana. Gemeentebestuur van Alkmaar biedt Uwe Koninklijke Hoogheden eerbiedig innige gelukwenschen aan van Alkmaar's bevolking met heugelijke geboorte van Oranjetelg. Alkmaar verheugt zich over den voorspoed, dien Uwe Koninklijke fa milie deelachtig werd en uit de hoop, dat Gods zegen rijkelijk aan dit jonge leven en aan het geliefde Oranjehuis moge worden toebedeeld. KLAVER, loco-Burgemeester. KOEL MA, Secretaris. De Christelijke Oranjevereeniging verzond de volgende telegrammen: Koninklijk Echtpaar, Soestdijk. Christelijke Oranje-vereeniging Alkmaar zendt Uwe Koninklijke Hoogheden haar zeer hartelijke gelukwenschen bij geboorte Prinses. God zegene U en Uw kind. DUN, Voorzitter. BRUIN, Secretaris. Aan H.M. de Koningin is het volgende telegram gezonden: t Aan Hare Majesteit de Koningin, Christelijke Oranje-vereeniging Alkmaar zendt Uwe Majesteit haar zeer hartelijke gelukwenschen bij de geboorte van Uw eer ste kleinkind. God zegene U, het Vorstelijk Echtpaar en de jongste Oranjetelg. DUN, Voorzitter. BRUIN, Secretaris. Telegram van het Alg. Oranje- comité en de burgerij. Door den secretaris mr. E. H. J. Wijnne werd namens het Algemeen Oranje-comité en de Alkmaarsche Burgerij een uitvoerig gelukstelegram aan Prinses Juliana en Prins Bernhard gezonden. Het telegram luidt als volgt: De blijde tijding van de geboorte van een Prinses heeft Alkmaars burgerij met vreug de en dankbaarheid vervuld. Het Oranje-comité wenscht, mede namens Alkmaars burgers, HK.H. van ganscher harte geluk met de komst van het voor U en het volk van Nederland zoo dierbare kind. F. H. van Kinschot. E. H. J. Wynne. Naar wij vernemen heeft de Alg. Oranje- vereeniging een telegram van ongeveer ge lijken inhoud verzonden. Het Haagsche comité voor volksfeesten heeft aan de jonggeborene een rammelaar ten geschenke aangeboden, vervaardigd van uit de hand gedreven zilver met ivoren handvat. Op den rammelaar is een inscriptie: „Haagsch Comité voor Volksfeesten namens de Burgerij", alsmede en ooievaar aange bracht De rammelaar, welke vervaardigd is door de fa. van Kempen, Begeer en Vos, werd aangeboden in een cassette van Nassau- blauw leder met gouden rand. De cassette is gevoerd met oranje zijde en oranje flu weel. PROCLAMATIE. De tekst van de proclamatie, welke na het bekend worden van de geboorte werd voor gelezen, luidt als volgt: Stadgenooten, Met innige blijdschap maken wij bekend, dat hedon, den 31 Januari 1938, door Gods goedheid is geboren een prinses van Oranje- Nassau, prinses van Lippe-Biesterfeld. Hierdoor is in vervulling gegaan de harte- wensch van het geheele Nederlandsche volk. Leve het Koninklijk Gezin! Bekendmaking door vliegtuigen. Bfj de stervlucht ter gelegenheid van de geboorte door het Haagsch comité voor volksfeesten georganiseerd, zullen boven Den Haag strooibiljetten worden uitgewor pen, versierd met een oranje zon op nassau- blauwen achtergrond, waarop de dicht regelen prijken: Vivat Oranje! De vlag in top! d'Oranjezon Stijgt stralen op! Op den natlonalen feestdag (Dinsdag) zullen deze biljetten ook over een deel van Nederland worden verspreid. Nauwelijks hadden wij hedenmorgen het groote nieuws aan autoriteiten en bevolking bekend gemaakt of daar luidden de klokken. Bim-bam, bim-bam. Er is een Prinsesje geboren! Vliegensvlug ging de blijde mare over stad en omgeving, overal gingen de school deuren open en stroomde een blijde, jui chende kinderschare naar buiten. Vacantie, onYerwachte vacantie, maar bovenal de blijde gedachten: er is een Prinsesje geboren. Menschen met verheugde gezichten groep ten samen voor onze groote Oranje-bulle tins die overal achter de winkelramen hin gen. Mannen en vrouwen staken de drie kleur naar buiten en in een oogwenk waren alle stadsstraten in feesttooi. Rood-wit-blauw en Oranje, dat waren de overheerschende kleuren en daartusschen werden haastig sjerpen en wimpels lang- winkelpuien gespannen en draaide men de oranje-lampjes in de fittings, die al weken lang langs de gevellijnen waren gespannen. Daar kwam de jeugd op straat, jongens en meisjes met sjerpen en strikken, met ko kardes en vlaggen. Oranje boven. Zij von den elkaar en grepen elkaar vast en dan ging het hossend en dansend door de stra ten. Hoe meer de tijd verstreek des te groo- ter werden de juichende kinderscharen. Zy dansten en schreeuwden en toen een draai orgel in de Langestraat zijn vroolijke klan ken liet hooren, was het één groote hos- partij. Regen en wind konden die laaiende geest drift niet blusschen. Er was een enthousias me als wij hier nog nimmer gezien hebben. In een oogenblik waren de venters met oranje-strikjes, met vlaggetjes en program ma's op straat verschenen en deden goede zaken. Oud en jong, rijk en arm was met Oranje getooid en tegen elf uur verschenen de heeren met hooge hoeden in de straat, wethouders, raadsleden, bestuurderen van Oranje-vereenigingen en van de Ontzet- vereeniging, die naar het Stadhuis trokken om vanaf de pui van ons Raadhuis mee te maken, dat de officiëele proclamatie aan de bevolking zou worden voorgelezen. Dat voorlezen vereischte een herauten- stem en er waren slechts twee raadsleden die daarover kunnen beschikken, de heeren Keijsper en Grondsma. De heer Keijsper had ditmaal de vreugde volle taak op zich genomen en blootshoofds, omringd door autoriteiten en Vereenigings- bestuurders las hy met luiden stem, den na druk pp elk woord leggend, voor honderden belangstellenden de proclamatie voor, die onder doodsche stilte werd aangehoord. Een luid gejuich barstte na het einde los, er werd vanaf de pui van het Stadhuis geestdriftig met hooge hoeden gezwaaid en de luisteraars in de Langestraat wuifde met hoeden en petten en juichte dat het tot ver in den omtrek hoorbaar was. Dan even een allen ontroerend moment toen uit de menigte spontaan het Wilhelmus opklonk. Wilhelmus van Nassauen, Ben ick van Dietschen Bloet. Wij hebben het honderden malen op tal van voor Oranje feestelijke dagen hooren zingen, maar nooit zoo spontaan, zoo diep gevoeld als het thans door ontelbare Alk- maarders in groote vreugde en in hooge dankbaarheid werd aangeheven. Wij laten thans de beschrijving der feest vreugde aan een onzer verslaggevers over, die, onmiddellijk na het bekend worden van de blijde tijding, de stad is ingetrokken om zich van de feeststemming der Alkmaarders te overtuigen. Zoo is dan nauwelijks de nieuwe week een luttel aantal uren oud of de groote historische mare, waarop men nu sinds weken en weken wachtte, kon bekend gemaakt worden. Het hart van de krant trilt al hevig, zonder dat ook maar één inwoner van onze stad vermoedt, wat er gaande is. De eenige Telex, welke onze stad bezit en welke op den Voordam zetelt, heeft gealar meerd, nu is het maar de vraag, hoe lang nog? Doch zie, weinige oogenblikken na het „wees op Uw hoede"-sein, komt er op de toch al doenige veemarkt op het Waagplein beweging! De vlag bij onze krant wordt uit gestoken, oranje-bulletins sieren weldra de ramen en dan eerst goed gaat Alkmaar een grootsch moment tegemoet. De hartslag van onze krant wordt meer en meer hoorbaar en wij begeven ons naar buiten Fel striemt de regen in het gezicht en nóg is er niets merkbaar van hetgeen wat er over enkele momenten staat te gebeuren. Doch dan gaat het nieuws als een vlie gend signaal door die straten. Zou het waar zijn?? Is het waar?? Ja, het is zool! Wat moet er nu gebeuren? En wat er dan gebeuren gaat, daarvan zullen we trachten een beeld te geven. Nadat dus de klokkenluiders eindelijk aan hun touw konden trekken en plechtig de slagen over de stad weerklonken, kwam eerst goed de burgerij in beweging. Op de scholen heerschte de grootste wanorde en dat is maar goed ook, want het is juist de jeugd, die eerst de gemoederen in gloed zal weten te zetten. Want wèl worden ramen opengeschoven I Burgemeester van Kinschot. er. om bevestiging geroepen, wèl snellen winkeliers in het centrum der stad bij elkaar binnen om te vernemen of het wer kelijk waar is, maar er is toch nog 'een terughoudendheid te bespeuren. Doch als de schooldeuren opengesmeten worden en alle kinderen naar buiten uit uiting kunnen geven aan een spontane vreugde, dan eerst recht begint het feest. Zingend, dansend en met vlaggetjes zwaaiend trekt men door de straten. Op naar het Waagplein, is nu het devies en niemand denkt meer aan het mistroos tige weertje. Oranjezon of niet, vreugde zal er zijn en vreugde is er! In blijden optocht dansen de kinderen naar het Waagplein en even is het daar een groote wanorde want het is markt vandaag en de varkentjes (waarvan een enkele op getuigd is met een f eestelij ken strik in het krulstaartje) denken er niet aan te wijken voor de jeugd. Door de Magdclenenstraat vindt de hon derdvoudige kinderschare een uitweg en het is nauwelijks half elf of daar waar reeds weken een houten plankier opgesteld is scharen de kinderen zich om het plat vorm. Opgetogen worden de feestliedjes gezon gen, onafgebroken worden de vlaggetjes gezwaaid en bij elke nieuwe groep kinderen, die aankomt, gaat een oorverdoovend ge juich op. Steeds dichter er d.chter schaart men zich om de hokten vloer en als dan een groote rood-wit-blauwe' vlag in zicht komt, is het gejubel niet te beschrijven. Zenuwachtig loopen onderwijzers rond, er is geen huis meer te houden met de kin deren en het wordt hoog tijd, dat er iets concreets gaat gebeuren. En zie, hooge hoeden komen in zicht, de feestcommissies hebben zich opgemaakt om bij deze kindervreugde aanwezig te zijn en ook eenige trommelslager en een trompetter betreden het plankier. Naar alle kanten wordt om stilte geschreeuwd en als daaraan dan eindelijk in zeer bescheiden mate ge hoor wordt gegeven, is het onze burgemees ter, jhr. mr. F. H. van Kinschot, die even de aandacht verzoekt. Onze burgemeester, die men nog niet ge heel hersteld waande en die juist van den dokter toestemming had gekregen een kleine wandeling in den tuin te mogen maken, heeft alle raad in den wind geslagen en zich begeven naar de plaatsen, waar de spontaniteit over het groote nieuws het he vigst tot uiting kwam. Daar, temidden van de duizendkoppige kinderschare, neemt onze eerste burger het eerst het woord. Het is met een gevoel van blijde dank baarheid, dat wij thans bijeen zijn, onze Kroonprinses heeft het leven geschon ken aan een dochter en er is eigenlijk maar één kreet: lang leve de jong geborene! Minuten lang weerklinkt dan het gejuich, de kinderen en allen, die er omheen dit vroolyk en opgewekt gedoe gadeslaan, jui chen als nooit te voren. Het historisch mo ment vindt in dezen jubelkreet zijn uit drukking, een der mooiste hoogtepunten van den dag is bereikt. Hoeden gaan af, de hoornblazer geeft den toon aan en daar weerklinkt uit de duizen den kelen het aloude Wilhelmus, zoo op recht, zoo welgemeend, als men dat zelden beleeft. De heer Dun, inspecteur van het onder wijs en voorzitter van de Chr. Oranje-ver. geeft het sein nu alle liedjes, welke op deze geboorte betrekking hebben, te zingen. Dames van het comité, onderwijzers, jour nalisten, allen helpen met een parapluie als dirigeerstok het gezongen lied in juiste banen te leiden. Zoo goed en zoo kwaad als het gaat, houdt men het tempo en daarna trekt men in optocht naar de hoofdstraat, waar op het Stadhuis reeds alles in gereedheid is gebracht om de ontvangst zoo feestelijk mogelijk te maken. Versieringen worden haastig tot stand gebracht, de menigte groeit hoe langer hoe meer aan en de politie krijgt nauwelijks gelegenheid een ware wanorde te voorko men. Alles is uit huis geloopen, niemand denkt meer aan werken en overal straleti blijde gezichten U aan! Voor een der groote kruidenierszaken eet het personeel de lang begeerde beschui ten met muisjes, nog steeds worden vlaggen aangereikt, groen en oranje worden aange sleept, op straat staande fietsen worden omvergeloopen, het is vooral in de Lan gestraat een drukte, zooals we dat alleen op 8 October kennen. En terwijl we op het bordes van het Stadhuis staan te wachten op den heer Keysper, die de officiëele proclamatie zal voorlezen, hebben we nog even gelegenheid bij verschillende onderwijzers te vragen hoe de reactie op het groote nieuws op de scholen was. Reactie op de scholen. Niet zoodra hoorden in een der klassen op de lagere scholen de kinderen het klokgebeier, of een groote stilte maak te zich van hen meester. Zeker een minuut luisterden ze Ingespannen en toen uit de hoogste klasse een luid kabaal hoorbaar werd, waren ze niet meer in toom te houden en heerschte oogenblikkelijk daarna de grootste wan orde. Vlaggetjes en oranjestrikken wer den tê voorschijn gehaald en overal in de klassen was een kabaal hoorbaar als zelfs de oudste onderwijzers nog nooit hadden meegemaakt. Wij spraken ook een hoofdonderwijzer van een andere lagere school en die vertelde ons de merkwaardigheid, dat, toen de kinderen begrepen wat er gaande was de klasse in één man een wiegeliedje ging zingen, zóó spon taan en zóó diep-doorwoeld tevens als of een wonder geschied was. Geen vermanend woord, geen strenge blikken zelfs konden de kinderen in be dwang houden en er was bij hen allen maar één gedachte: naar buiten, naar buiten! Op een der middelbare scholen, we zullen maar niet verklappen op welke, grepen de jongens een bank, die min of meer duidelijk de sporen van ouder dom vertoonde en op dit voorwerp gingen ze hun vreugde botvieren. De bank finaal in tweeën, en nie- man, die daartegen ook maar iets kon doen! En inmiddels verstreken de minuten en was het wachten op den heraut, die de of ficieele proclamatie zou voorlezen. De wachtende menigte zong alle Oranje liederen door elkaar heen en niemand wist eigenlijk, wat er met zulk een opgetogen oubliek moest geschieden. Een jong journalist, die zich op het bordes bevond, had den euvelen moed zich tus- schen de steenen leeuwen te plaatsen en iirigeerend met een parapluie van een der comité-dames zette hy een gezamenlijk ge zang in. Luide weerklonken toen achtereenvolgens het Wilhelmus, het Wien Neerlands bloed, Lang zal Ze leven en In naam van Oranje en ondanks alle emotie van het oogenblik, lukte deze community-song uitstekend. Plechtig klonk het Wilhelmus voor den zooveelsten keer door de Langestraat en de wachtende menigte scheen niet moe, tel kens en telkens weer een luid hoera na het beëindigen van het lied in te zetten. Toen was het de heer Keijsper, die de volgende proclamatie op luiden toon voor droeg. Aan de Burgerij van Alkmaar! Heden op den 31 Januari gewerd Ons de blijde mare, dat des morgens te 9.59 ge boren is: dochter van H.K.H. Juliana, Louise, Emma, Marie, Wilhelmina, prinses van Oranje Nas sau, hertogin van Mecklenburg, enz. Kroon prinses der Nederlanden en Z.K.H. Bernhard, Leopold, Friedrich, Eber- hard, Julius. Kurt. Karei. Gotfried Peter, Prins von Lippe - Biesterveld. De officieele tijding bevatte nog de ver heugende mededeeling, dat de vorstelijke Moeder en haar Kind, welvarende zijn. In de vreugde van dit lang verbeide oogenblik, waarin een vurige hartewensch van ons volk is vervuld, zij 't ons vergund, namens geheel de burgerij, welke zich op dit moment een en onverdeeld weet, met geheel ons Nederlandsche volk, hier en in de overzeesche gewesten, binnen en buiten de landsgrenzen, een diep gevoelde hell- wensch uit te spreken, op ons tot nieuwen bloei gekomen Vorstenhuis. Wij brengen in den geest, een eerbiedigen groet aan het Vorstelijk echtpaar: Juliana en Bernhard en aan de Koninklijke Groot moeder, Hare Majesteit Koningin Wilhel mina. Lang leve de jonggeborene prinses. Dat de burgerij van onze stad, welke tot de eersten behoorde, die eenmaal het juk van vreemde dwinglandij afwierp, zich een drachtig schare onder den Oranjeboom, in wier schaduw steeds vrede en vrijheid, wel vaart en geluk mogen heerschen. Stil en aandachtig-luisterend werd deze proclamatie aangehoord en hierna klonk wederom een luid „Lang zal onze nieuwe Prinses leven". Een voor Alkmaar grootsch moment was voorbij, langzaam, voetje voor voetje verspreidde de burgerij zich huiswaarts, waar het nieuws in velerlei vorm en met een ongekende opgewektheid wederom aan een bespreking werd onderworpen. Plechtige herdenking binnensbuis. De besturen van de Oranje-vereenigingen achten het nu de hoogste tijd besprekingen over het verdere verloop van het feest te gaan houden. Daarom wordt eerst in Intlemen kring ten stadhuize het heuglijke feit herdacht en is er daarna ten huize van den heer F. H. Rin- ger een laatste conferentie. Rede van den burgemeester. In de ontvangkamer van het Stadhuis is het eerst de burgemeester, die met een stra lend gezicht èn over dit prachtige nieuws uit Soestdijk èn over het feit, dat hij dat heerlijke moment vrijwel geheel hersteld persoonlijk heeft kunnen meemaken, het woord neemt. Nadat dus de dames en heeren waren ge zeten, riep de burgemeester hen allen in de 's-Gravenhage, 31 Januari. In ver band met den nationalen feestdag op 1 Februari heeft de minister van Defensie bepaald, dat alle personen, die op dezen datum moeten worden ingelijfd of in wer- kelijken dienst moeten komen, op 2 Fe bruari behooren te verschijnen op plaats en uur voor deze inlijving of opkomst vastgesteld. De burgemeesters en korpscommandan ten ontvangen geen nadere mededeeling. eerste plaats een hartelijk welkom toe. Op dezen dag met zijn bijzondere beteekenis aldus spr, gaan onze gevoelens van dank baarheid ferug r.aar dien gedenkwaardigen dag in 1909, toen onze Koningin het leven schonk aan een Dochter. En thans, na zoo veel jaren, zijn vfe wederom bijeen, om met elkaar eenzelfde feit te gedenken, nu onze Kroonprinses voorspoedig het leven heeft geschonken aan een Dochter. Gevoelens van dankbaarheid jegens God wellen bij ons op, nu een nieuwe Oranjeloot ons vorstenhuis verrijkt heeft. En op ««n dag als deze zijn wy eendrachtig vervuld van hartelijke liefde en van blijde dank baarheid om saamhoorig getuige te zijn van ons overkropt Oranje-gevoeL Hoezeer zijn we thans oprecht verblijd met onze Oranje-prinses. Met den wensch, dat het geheele volk zal medewerken om eendrachtig Oranje te be schermen, opdat het moge groeien en bloeien, besloot spr. zyn herdenkingswoord, waarmee alle aanwezigen door een krachtig „hoezee" hartelijk instemden. Rede van den heer G. C. Dun. Ook de heer G. C. D q n, voorzitter van de Chr. Oranje-vereeniging wilde gaarne uiting geven aan zijn groote vreugde over het ver blijdende nieuws. Na dagen van groote onzekerheid, aldus spr., is ons thans een prinsesje geboren en met dit feit is dan een eind gekomen aan een periode van geweldige spanning. Vanmorgen hebben we gevoeld, hoezeer het oprechte Oranjegevoel sluimerde in het diepste van het volksleven en de spontane hulde, welke wy zoojuist beleefden, legt hiervan ondubbelzinnig getuigenis af. Er was toch een schier onbeschrijflijke spontaniteit en wy verheugen ons oprecht over den vorm, waarop men op de blijde mare gereageerd heeft. Elk land ter wereld zal jaloersch zijn over een zoo innig-sponti- ne blijdschap. Er is echter buiten dit groote feit een an der prettig gevoel, dat zich van ons meester maakt. Het is de fijngevoeligheid van onze Prinses, dat Zq bescheiden heeft we ten te wachten met deze heerlijke geboorte, totdat onze burgemeester dit alles heeft kunnen medemaken. Langen tijd hebben we gevreesd, dat er een groote teleurstelling voor onzen burgemeester stond te gebeu ren, toen hij in die dagen van onze kerheid aan het ziekbed gekluisterd was. Dat het onze eerste burger, over wiens herstel wy ons allen zoo op recht verheugen, gegeven is gewor den dit grootsche moment te beleven, stemt ons tot dubbele blijdschap. Er is dus eerst blijdschap om Oranje en direct daarop blijdschap over het gelukkig herstel van onzen sympathieken burgemeester. (Lang durig applaus). En nadat de eerewijn was geserveerd, trokken de heeren van de Oranje-bestu ren zich ten huize van den heer F. H. Ringers terug om de laatste voorbereidin gen te treffen tot de a.s. festiviteiten. Inmiddels is het in de stad stil ge worden, het etenseur heeft allen naar huis doen gaan. Maar bij het ter perse gaan van dit nummer wordt het drukker en drukker in de stad en vol spanning wor den de feesten van hedenavond en morgen verbeid. Alkmaar dat kan gerust gezegd worden heeft in het kader der ge boorte-feesten een goede beurt gemaakt het nieuws van het Oranje-prinsesje is in Alkmaar op waardige en bovenal spon tane wijze ontvangen. Op de rechtbank herdacht Bij den aanvang van de zitting van den politierechter heeft mr. Ledeboer zijn vreug de erover uitgesproken, dat thans te Soestdyk een Oranjetelg is geboren. Met eerbiedige dankbaarheid en met vertrou wen op God, dat nu alles voorspoedig zal mogen blijven verloopen, deelde de politie rechter nog mede, dat de verblijdende mare te onverwacht was gekomen om de zitting van den politierechter af te lasten. De zit" ting van de meervoudige strafkamer van de rechtbank zal echter in verband met de heuglijke gebeurtenis niet doorgaan. Hierna werd een aanvang gemaakt met de zitting. Nederland viert feest, vandaag en morgen. Dat blfjkt alreeds uit de vele berichten, dte wij uit het land binnen kregen. Dat blykt ook uit de berichten, die ons uit de dorpen rondom Alkmaar bereikten. De bekendmaking van de blijde gebeurt#» nis is niet overal officieel geschied. Zoo ver namen wij uit Noord- en Zuidscharwoude en uit Oudkarspel, dat daar oogenblikkelijk vlaggen werden uitgestoken, maar dat er of ficieel niets gebeurde. Dat komt dus waart schynlijk morgen. In Broek op Langendijk richtte burge meester Schelhsss zich met de volgende proclamatie tot de bevolking: Allen, die dit hooren, saluut! Wij maken bekend, dat heden ten paleize Soestdijk is geboren een prinses van Oranje. Het parool zij en blyve: God, Neder land en Oranje! Na de voorlezing speelde Advendo twee coupletten van het Wilhelmus, terwijl daar na twee herauten de blyde boodschap het dorp verkondigden.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6