PRINSES BEATRIX-FONDS De feestviering in Alkmaar en Omgeving. Hulpverleening in Nederland en Indië. Het koude weer oorzaak, dat de straatfeesten niet tot hun recht kwamen. Alkmaar en Oranje. Onze omgeving. Hierna werd door enkele kinderen, leer Oproep van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden In overleg met het Prinses Juliana Noodfonds. Twee vreugdige Haagsche dagen. De stemming die er heerschte. EERSTE BLAD. 2 't Was koud op straat. Wel bleef het droog, maar de harde wind sneed door alles heen. Daarom werden gisteren op den nationalen feestdag de festiviteiten hoofdzakelijk binnenshuis gevierd. En goed gevierd! In den toten namiddag en in de eerste avonduren ging het nog weL De winkel straten in pnze stad, op goede wijze ver sierd, waren vol feestvierders. Jong en'oud hoste door de Langestraat, waar elk ander verkeer onmogelijk was geworden. En pas tegen 6 uur luwde het even, omdat het etensklokje had geluid en omdat de jeugd zich moest klaar maken voor den fakkel- en lampioenoptocht, welke om 7 uur van het Waagplein zou vertrekken. De lampion-optocht. De koude wind kon blijkbaar de jeugd niet deren, want in groepen verschenen de jongens en meisjes, in leeftijd varieerend tusschen plm. 5 en 12 jaar, op het Waag plein, waar de opstelling voor den voorge nomen lampion-optocht plaats had. Twee muziekkorpsen, „Soli Deo Gloria" en „St. Cecilia", traden ean, lampions en fakkels werden uitgedeeld (verschillende kinderen hadden zelf een lampion meegenomen), de leiders formeerden den stoet en om slechts een paar minuten over zeven had de af tocht plaats. Voorop reed motorpolitie, dan volgden achtereenvolgens een euto, waarin comité-leden, de leden van „Soli", een lange rij kinderen met kleppers en ten slotte de lampion- en fakkeldragers, in totaal waren er een 350 400 kinderen), waarop de stoet werd gesloten door „St. Cecilia". Vroolijk klonk de kleppermarsch, afge wisseld door de tonen der muziekkorpsen en het lied der deelnemers. Langs den weg, welken door den stoet werd gevolgd, ston den overal groote groepen belangstellen den, vooral op hoeken van straten hadden zeer velen post gevat. En onderweg sloten zich steeds meerdere jongelieden bij den stoet aan, met hun lied dat der kinderen overstemmend. Langs verschillende straten kwam men aan den Nieuwlandersingel. waar bij de woning van den burgemeester halt werd gehouden en een Oranje-lied extra werd gezongen. Na den optocht op straat en in huis. Niet zoodra was de stoet ontbonden of de menigte toeschouwers èn de kinderen ver spreidden zich naar alle kanten.. Uiteraard was het vooral in de Lange straat zeer druk. Eendeels kwam dat, door dat velen zich nog wilden verlustigen in den feeërieken aanblik van het prachtig-ver- lichte stadhuis, anderzijds omdat de hoofd straat nu eenmaal dè straat is, waar ieder is, die zich naar buiten heeft begeven. Doch zooals gezegd het weer was zoodanig guur, dat het verkeeren op straat geen pretje was. De scherpe Noordwester storm gierde door de straten en over de pleinen en daar, waar het misschien gezel lig druk geworden zou zijn, bleek het vrij stiL Over het algemeen hield de jeugd het het langst uit, de ouderen gingen er spoedig huiswaarts en zoo kon het gebeuren, dat het tegen een uur of elf overal vrij stil was. Voor hen, die toch wilden feestvieren, boden de verschillende café's en de vele dansgelegenhuizen daartoe ruime gelegen heid. Doch cok hier deed zich het merk waardige verschijnsel voor, dat het in het eene café zeer vol was, terwijl in een ander café het bezoek ver beneden de verwachting bleef. De danszalen zijn daarentegen vrij wel alle zeer goed bezocht en in enkele daarvan was het zelfs zoo vol, dat gerui- men tijd voor middernacht de portier de deuren moest sluiten. De twee grootste dancings, n.1. „de Harmonie" en ,,'t Gulden Vlies" vormen wel de grootste aantrekkings- punten, want daar concentreerde zich tot diep in den naoht de dansbelangstelling. Beide zalen waren versierd, de ingang van de Harmonie was voor deze gelegenheid geheel door Oranje-draperieën omspannen. De dansorkestes weerden zich onvermoeid, telkens en telkens werden de danslustigen op de gladde vloer genood en bij tijden nam de vreugde een zoodanigen omvang aan, dat een algeheele hospartij ervan het gevolg was. Tot excessen is het, naar wij vernemen, nergens gekomen. Orgelbespeling. Voor den bekenden Leldschen organist, den heer Feike Asma, was de nationale feestdag aanleiding een concert te geven in de gereformeerde kerk alhier, de plaats waar hij reeds meermalen van zijn orgel spel heeft doen genieten. Asma speelde grootendeels bewerkingen ven oud-Holland- sche liederen van Jan Zwart, eenige andere stukken van Tours, Widor, Boëllman (Toc cata uit de Suit Gothique), Handel en Drif- fel en besloot het concert dat van 4 tot 5 uur gehouden werd en zeer goed bezocht was met een bewerking van Nederlandsche volksliederen van den concertgever, sluiten de met het Wilhelmus, waarvan twee cou pletten door allen staande werden gezon gen. Dezen middag heeft Asma op nieuw toten hooren wat een fameus concertorganist hü is. Dankstond Evang.-gemeente. In de Evang. gera. alhier werd de ge boorte van de prinses herdacht in een Dankstond onder leiding van ds. Ruys. Deze had als thema: „God geeft verlossing door de geboorte van een kind". Uit tal van voor beelden uit Gewijde en Vaderlandsche Ge schiedenis toonde hij dat aan. Spr. voegde daarbij den wensch en de bede, dat ook deze wieg omringd aal worden met de Goedertierenheid Gods, tot heil van ons ge liefd vorstenhuis, volk en vaderland. Staande werd geestdriftig het Wilhelmus gezongen. Enthousiast Heiloo. Na den stemmingsvollen wijdingsdienst in de Ned. herv. kerk, waar ds. Bloemhoff voorging en waarin hij de groote beteekenis wan dezen nationalen feestdag voor Neder- lrnd en Oranje uitvoerig belichtte en Gods zegen afsmeekte voor onze regeerende vorstin en voor prinses Juliana en prins Bemhard, de overgelukkige ouders en de jongste Oranjetelg,, was het overige ge deelte van den dag gewijd «an de feeste lijke herdenking. Om 2 uur kwamen de kinderen in De Rus tende Jager, het Brunogebouw en het Sport gebouw bijeen. Zij werden gul onthaald en de goochelaars Cornell en Moretti hadden aller belangstelling. Daarna kregen we in De Rustende Jager een voorstelling voor de hoogste klassen, de U.L.O. en avondscholen. Een muzikale rondgang van de fanfare corpsen, die bij fakkellicht een rondgang door een groot gedeelte van het dorp maak ten, besloot den middag. Wel zelden zal zu'k een illuster gezel schap de groote zaal van De Rustende Jager hebben gevuld als 's avonds. De voorste rijen werden ingenomen door de autoriteiten en notabelen der gemeente, velen met hun dames. Ds. H. W. Bloemhoff, voorzitter, hield een feestrede. Aan het slot waarvan alle zich verhieven van hun zetels en twee coupletten van het Wilhelmus wer den gezongen. Daarna begon de cabaret-voorstelling, waaraan meewerkten onze plaatsgen oo ten Sanna Klaver, Leo Peelen en de gooche laars Moretti en Cornell. Ook in „De Onderneming" was het tjok vol. Met gepaste feestvreugde heeft Heiloo den feestdag gevierd. Een gezellig bal in beide zalen besloot den zoo bij uitstek gevierden Nationalen Feestdag. Feestvreugde in Schoorl. Er was vreugde in het dorp! Maandag, onmiddellijk na het bekend worden der blijde mare, beierden de klok ken van de R.K. kerk te Catrijp, terwijl om elf uur de beide kerkklokken te Schoorl en Groet de reeds genoegzaam bekende tijding met zware tonen bevestigden. Om één uur vond in de Ned. herv. kerk te Schoorl een samenkomst plaats onder lei ding van ds. Boeke. Bij dezen dienst waren o.m. aanwezig de burgemeester van Schoorl en de secretaris der gemeente, de heer W. K. Belonje. De voorganger ds. Boeke wees in zijn korte rede op de belangrijkheid van dit oogenblik. Nadat het koor eenige liederen had ge zongen, werd deze samenkomst besloten met het zingen van het Wilhelmus. Op den nationalen feestdag waren in het bijzonder feestelijkheden voor de leerlingen der lagere scholen georganiseerd. Omstreeks half negen werd onder leiding van het fanfarecorps De Vriendschap uit Groet en Schoorl naar het gymnastieklokaal te Catrijp gemarcheerd, waar de kinderen op chocolademelk en beschuit met „oranje"- muisjes werden onthaald. Hierna werd gezamenlijk naar het R.K. Vereenigin «gebouw gemarcheerd. De heer Tromp, voorzitter van de Kinder feestcommissie, opende deze feestelijke sa menkomst, na het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus, met enkele hartelijke woor den. Spr. deed op voor de kinderen zoo duide lijke wijze uitkomen, waarom iedereen nu zoo blij was en waarom er reden tot feest vieren was. Ook de burgemeester sprak de kinderen toe en wees er hun op, dat allen er in hun leven naar moeten streven den band tus schen Oranje en Nederland steeds stevig en sterk te doen blijve. Spr. stelde voor het voleend telegram aan prinses Juliana en prins Bernhard te zen den: Koninklijke Hoogheden Prinses Julia na en Prins Bernhard, Soestdijk. Alle schoolkinderen van Schoorl met Commissie feestelijk bijeen, bieden har telijke gelukwenschen aan wegens ge boorte van Prinsesje. Namens allen, Van Fridagh, Burge meester. Hierna werden onder leiding van net hoofd der school te Groet, den heer W. Bant, door de kinderen enkele aardige voordrach ten ten beste gegeven die bij de andere kin deren een gereed gehoor vonden. 's Middags werd in het Verenigingsge bouw enkele komische films vertoond. Omstreeks twaalf uur werd op den hoek van den Molenweg en den Huism&nsweg een Prinsesselinde geplant Voor deze gebeurtenis bestond groote be langstelling. Aanwezig waren o.m. de bur gemeester van Schoorl en mevr. van Fri dagh, de gemeente-secretaris, weth. Scher mer, pastoor J. A. J. Kuilman en ds. A. J. P. Boeke. De heer Schermer bood namens het feest comité te Schoorl de gemeente den boom aan en sprak daarbij het vertrouwen uit, dat de goede zorg van het gemeentebestuur naar dezen boom zal uitgaan. De burgemeester aanvaardde den boom namens de gemeente met een hartelijk woord van dank. lingen der lagere scholen in de gemeente de boom geplant 's Avonds vond voor het raadhuis een plechtigheid plaats. In den tuin van het raadhuis was een schitterende versiering en verlichting aangebracht. Te ruim half acht verzamelden zich met de burgemeester, wethouders en de raadsle den vele genoodigden in den raadhuistuin, waar het fanfarecorps de Vriendschap zich eveneens had opgesteld. De heer Schermer, voorzitter van het co mité, sprak een welkomstwoord, waarna on der het spelen van het Wilhelmus de ver lichting in de transparant, waarop een hul debetuiging aan de jonge prinses stond ver meld, ontstoken werd. De burgemeester zette in een historisch opgebouwde rede uiteen de beteekenis van het Huis van Oranje voor ons volk. Na deze met een hartelijk applaus beslo ten rede werden met begeleiding van het fanfarecorps door de leerlingen der lagere scholen nog eenige liederen gezongen. Met deze plechtigheid werd de viering van den nationalen feestdag te Schoorl be sloten. Tenslotte zij nog vermeld, zooals ook de burgemeester dit in zijn toespraak ten volle deed uitkomen, dat het welslagen van deze voor Schoorl zoo mooien dag voor een zeer belangrijk deel is te danken aart de uiter mate groote medewerking van het fanfare corps de Vriendschap. Oudorp zond telegrammen. Ook te Oudorp is het geboortefeest op waardige wijze gevierd. Reeds dadelijk na het bekend worden van de heugelijke tijding werden Maan dagochtend zeer vele vlaggen uitgestoken en begonnen de torenklokken te luiden. Dinsdagmorgen te 9 uur kwam de ge meenteraad in buitengewone zitting vol tallig bijeen. De voorzitter, de heer W. Bos. hield eer- korte toespraak, waarin hij de beteekenis van- het heugelijke gebeuren voor het Nederlandsche volk en het Huis van Oranje uiteenzette. Met algemeene instemming werd be sloten de volgende telegrammen te ver zenden: Aan Hare Majesteit de Koningin. Soestdijk. Namens het Gemeentebestuur van Oudorp bied ik Uwe Majesteit onze hartelijke gelukwenschen aan ter ge legenheid van- de geboorte der prirses. BOS, Burgemeester. Aan het Prinselijk Paar, Soestdijk. De raad der gemeente Oudorp, in buitengewone zitting bijeen, biedt Uwe Koninklijke Hoogheden zijn hartelijke gelukwenschen aan bij de geboorte der prinses. BOS, Burgemeester. Te ongeveer half 10 maakten de leer lingen der openbare en die der R.K. scholen met vlaggetjes in de hand een gezamen lijke rordgar.g door kom van het dorp. Bij het gemeentehuis zongen de kinderen eer.ige liederen, waarna de burgemeester een toesprak hield. Hierna werd de rond gang voortgezet naar het Vereenigingsge- bouw. Hier werden den kinderen eenige aardige filmen vertoond, w.o. de huwe lijksfilm en eenige alleraardigste teeken filmpjes, terwijl zij bovendien vergast werden op gevulde koeken en beschuiten met muisjes. Zeer voldaan gingen de kinderen na af loop huiswaarts. Des avonds werd in het café van mej. G. Morsch een oranje-avond georgani seerd voor de geheele burgerij. De feesten in Noordscharwoude. Ook in Noordscharwoude is de natio nale feestdag op waardige wijze gevierd. 's Middags werd een optocht gehouden van de schoolkinderen, waarbij de harmo nie, Excelsior, directeur de heer Pranger, welwillende medewerking verleende. In de kolfbaan van den heer J. de Bakker wtrden de kinderen onthaald en werd aan allen een herinneringsmedaille uitgereikt. Na afloop ging men in optocht naar het raadhuis, waar de burgemeester vanaf den stoep van het raadhuis een toespraak hield, daarbij wijzende op de beteekenis van het Huis van Oranje voor Nederland. 's Avonds traden in „Concordia" en „De Burg" de diverse plaatselijke vereenigin- gen op met muziek, zang en gymnastiek. Oranjebal in Nieuwe-Niedorp. Dadelijk na het bekend worden van de blijde gebeurtenis heeft In- Nieuwe-Niedorp de klok een half uur geluid en werd van de verschillende openbare gebouwen de viag uitgestoken, welk voorbeeld door verschillende particulieren werd gevolgd. Onmiddellijk werden de kinderen in de school getracteerd. 's Avonds werd in de Prlns-Maurits een groot Oranjebal gehouden, waaraan door een groot aantal belangstellenden in op gewekte stemmir.g werd deelgenomen. Optocht in Oudkarspel. Een lange fleurige optocht, vlaggetjes, oranje-strikken en sjerpen, blijde kinder gezichten, waarop de voldoening te lezen was, dat eindelijk de lange verwachte dag was gekomen; pittige marschmuziek, dat was het begin van den feestdag. In- het lokaal Vis heerschte een feeste lijke stemming. De kinderen werden ge tracteerd en kregen- verrassingen. Een drietal films werden ter afwisseling ae- draaid. 's Avonds was het feest voor de oude ren, met muziek, tooneel en film. Het feest in Wieringerwaard. Het geboortebericht werd ook in Wierin gerwaard met gToote geestdrift ontvan gen. Op den natior-alen feestdag werden de schoolkinderen 's morgens onthaald op tractaties, terwijl in 't bijzijn- van burge meester Kaan en zijn echtgenoote liederen werden gezongen. Het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden verzoekt ons publicatie van onderstaanden oproep, die het richt tot de landgenooten in Nederland en in de Indlën. In deze dagen gaan meer dan ooit de gedachten en gevoelens van alle Nederlanders uit naar onze Prinses. Hare Koninklijke Hoogheid heeft doen weten, dat Zij bij de geboorte van Hare eersteling geen geschenken wenscht, dat inzamelingen voor dit doel Haar niet aangenaam zoude zijn. Toch zullen zeer velen, in de oprechte vreugde over de geboorte van een Prinses in het Huis van Oranje, uiting willen geven aan hun warme gevoelen van aanhankelijkheid aan het Vorstenhuis en aan hun vaderlandsliefde. Tot dit doel heeft het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. dat onder de hooge bescherming van Hare Majesteit de Koningin staat en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana zijn eere-voorzitster mag noemen, In overleg met het Prinses Juliana Noodfonds van „Simavi" besloten in te stellen het Prinses Beatrix-fonds. De uit vreugde en dankbaarheid uit het geheele Koninkrijk te schenken gelden zullen in dit fonds vloeien. Het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden en het Prinses Juliana Noodfonds zullen hieruit gelgkelgk kunnen putten. In Nederland zal door het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden, hetwelk alle lagen der bevolking bereikt, individueele steun worden verleend, ingeval door ziekte van kinderen, of door kinderrijkheid van het gezin bijzondere behoefte is ontstaan. In de Indien zal het Prinses Juliana Noodfonds steun bieden aan alle instellingen, welke hulp verleenen aan kraamvrouwen en zieke kinderen. De samenwerkende besturen zjjn overtuigd, dat dit streven door H. K. H. Prinses Juliana met groote instemming zal worden begroet, wijl zoodoende Haar gelukkig moederschap het middel kan worden om rijkelijk te bevorderen, dat allerwegen hulp kan worden geboden. Een spontanen en krachtigen weerslag vinde deze oproep door een storting in het Bcatrix-fonds, voor Nederland op de postrekening nr. 75000, voor Nederlandsch-Indië op de rekening bij de Nederlandsche Handelmaatschappij N.V. (factorij) Batavia, voor Suriname op de rekening bij de Surinaamsche Bank N.V. en voor Cura^ao op de rekening bij de Hollandsche Bank Unie N.V, Het Prinses Juliana Noodfonds: Dr. G. ROYER, voorzitter. Dr. CH. W. F. WINCKEL, secretaris-pen ingmeester. Het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden: Mr. A. J. A. A. baron VAN HEEMSTRA, Voorzitter. Mr. H. M. L. H. SARK, algemeen-secretaris. Mr. E. E. MENTEN, penningmeester. <XKXX>00<>0<XX>000<>C>0<X>00C>000000OC><XXX>C>00C>C><X>000000Ji Des middags om 2 uur werd een kerk dienst gehouden, waarin de heer Körn- dorffer een rede hield met als onderwerp: ..Eenheid van het volk in- vreugde". Door de Ned. herv. vrouwenclub waren kerk en preekstoel prachtig versierd. De zangver- eeniging „Apollo", onder leiding van den heer J. van Ham, zong het Wilhelmus en bracht later nog eenige liederen ten ge- hoore. De muziekvereeniging „Ons Genoegen" heeft 's avonds nog een kleine rondgang gemaakt. De bedoeiirg was om de route door de geheele kom te nemen, doch het weer liet dit niet toe. Op het plein voor het polderhuis, dat door schijnwerpers was verlicht, werden nog enkele nummers ten beste gegeven. De stemming kwam er hierdoor al aar dig in en het was dan ook geen wonder, dat het verdere gedeelte van den avond heel gezellig is verloopen. In beide keurig versierde zalen is tot laat in den nacht feest gevierd. Burgemeester Kaan zeide dan ook, dat Wieringerwaard wel eens stug en stijf is, doch dat het tegendeel nu wel duidelijk is gebleken. Blijdschap in Schagen. De viering van den Nationalen Feestdag kenmerkte zich ook te Schagen door een spontane blijdschap der bevolking. Des morgens werd vanaf den torentrans koraalmuziek gegeven. Daarna deed de bur gemeester officieele mededeeling van de geboorte van de prinses. 's Middags werden volksspelen gehouden en de dag werd besloten met een schitterend Oranje-vuurwerk. Feest in Castricura. Direct na het vernemen van het groote nieuws werden de dorpsklokken geluid, de sirenen loeiden en ieder in het dorp wist, dat de lang verwachte telg van het Huls van Oranje was geboren. Direct daarop mg men de schoolkinderen onder luid gejubel de scholen verlaten, reeds voorzien van de door de zorg van het Oranje-comité hen toegedachte versnapering. Daarop kwamen de herauten, die te paard en met hoornge schal den volke kond deden van het heuge lijk feit. In den middag werd door de fanfare een muzikale wandeling gemaakt. Des avonds werd het vuurwerk op het feestterrein af gestoken. Jammer, dat het koude weer en de hevige storm een en ander niet tot zijn recht deden komen. Koedljk's feest. Dinsdagavond is de nationale feestdag ge vierd met een dienst in de Ned. herv. kerk onder leiding van ds. Klein Wassink. Vanmorgen w<as het feest voor de school kinderen. Het Hoofd der School hield een inleiding over de beteekenis van het feest. De verdere morgen werd doorgebracht met het zingen van Vaderlandsche liederen. Toen volgde een filmvertooning, terwijl de kinderen werden onthaald op chocolademelk met beschuit met muisjes. Later ontvangen de kinderen nog een draagpenning. (Van een specialen correspondent.) Feestelijkheid bestaat niet uit „din- gen-die-er-te-doen zijn", doch uit de stemming, die er heerscht. De dingen, die er gedurende deze mooie dagen te doen waren, waren eigenlijk niet eens zoo bijzonder Dat positieve, echte feest viering betreft waarbij de ganscche be volking betrokken wordt, is den Haag een stad, die haar sporen zeker niet verdiend heeft. Het is niet noodig daar nu in te treden, maar wel mag gezegd worden, dat zulk een wensch in zulk een zeer uitgebreide stad ook - waarlijk niet gemakkelijk te vervullen fc temeer waar zulk een stad uit zoovele ver schillend-geaarde bevolkingsdeelen I tstaat Een feest als het Brabantsche of LimbOT sche Carnaval, waarbij de standen zich ver broederen, en alle inwoners in den waren zin één zijn, ctat is hier onbestaanbaar bij voorbeeld. Maar waarom, zoo vraag ik mij af, is er hier niet wat meer muziek? Waar om houden bij ons in den Haag niet een tiental vroolijk-spelende muziekcorpsen muzikale marschen door de stad? Zoo iets zou ongetwijfeld den Haag van feestelijk heid vervullen. Méér den een overigens ditmaal alweer mislukte ballonopstij ging, of vreugdevuren brandend op het Scheveningsche strand. Er zijn hier gisteren verschillende plechtigheden geweest, waar van die op het Buitenhof, georganiseerd door het Nationaal Jongeren Verbond, en waarbij de jeugd in al hare schakeeringen betrokken was, ongetwijfeld de best-ge slaagde, immers Indrukwekkendste en waarlijk-plechtigste geweest is, waarover u ongetwijfeld al gelezen zult hebben. De taak van deze correspondentie uit <j« Residentie is het iets te vertellen van sfeer en de «temming waarin den Haag, 8®" durende de twee volle dagen, vol geluk vreugde om het prinsesje, vervuld i» tP" weest. Laat dan onmiddellijk geconstateerd «I dat het mooie- hartelijke en vroolijke dag geweest zijn. De Nationale Feestdag zeiv^ zag door de dreigende grijze wo)lsfn.'T telkens de zon, die alle vertier op stna en pleinen in haar gulle, gouden feestelu heid zette. Een feestelijkheid van Zondags-aangedane, met oranje getooi menschen, die de binnenstad met hun rustig vroolijkheid vulden, die in de koffiehuize bijeen-dromden zonder bepaald ander aOf dan tezamen in gezelligheid en Pre. stemming de groote, blijde gebeurtenis vieren. Op het Buitenhof, waar steeds meer vroolijkheid zich samentrekt, dat 11,00 t open plein grenzend aan den Hofvijver, m zijn waaierend-witte fonteinpluim en a dat fraaie Binnenhof, dat altijd getuige van belangwekkende gebeurtenissen op Binnenhof stond een groot blauw en °ra"3 staketsel met vriendelijke welkomst woorde aan de Koninklijke jonggeborene bescbi

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2