g 8 VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP* ^Buitenland ^Binnenland JtadUyptogcamnta ©o®©©©©» t Treedt Von Blomberg af? De duikbootaanval op de „Endymion". v,9rkeersonqe'uk^en Glimlach)* TWEEDE BLAD. Drukke conferenties van Hitier met de legerleiders. In welingelichte kringen te Berlijn is men van meening, dat het verlof, dat de rijks minister van oorlog, generaal-veldmaar- schalk von Blomberg, in Italië doorbrengt, wellicht voor onbepaalden tijd zal worden verlengd en zelfs dat von Blomberg niet op zijn post zal terugkeeren. De vraag, wie dan von Blomberg zal op volgen, valt nog niet te beantwoorden. Het schijnt mogelijk, dat Hitier zelf het depar tement van oorlog zal gaan beheeren, ande ren noemen Goering, als den vermoedely- ken opvolger van von Blomberg. Naar het heet, zou von Blomberg zelf den wensch te kennen hebben gegeven, van zijn post ontheven te worden, naar aanleiding van het misnoegen, dat in zekere kringen tot uiting kwam bij gelegenheid van zijn onlangs gesloten huwelijk. In goed-ingelichte kringen wordt ver klaard, dat spoedig een officiëel communi qué over het uittreden van von Blomberg uit de regeering te wachten is. Van officieele zijde wordt verklaard, dat al deze berichten voorbarig zijn. Het verluidt, dat Hitier den laatsten tijd herhaaldelijk geconfereerd heeft met de hooge leiders der rijksweer o.a. Fritsch Raeder en met generaal Keitel, Blomberg'? voornaamsten medewerker. synië en in Spanje haar bloed vergoten en bladzijden van roem geschreven. Sprekende over den nieuwen paradepas zeide Mussolini: „de tegenstanders van Italië beweren, dat deze pas de duidelijkste uiting is van een zuiver militaristischen geest. Dat doet Italië genoegen, want juist daarom is de pas ingevoerd". Tenslotte wendde de duce zich in zijn door de radio verspreide toespraak recht streeks tot de Italianen in Spanje met de woorden: „Het fascistische Italië is sterk. Het heeft veel wapenen en nog meer mannen, om die wapenen te bedienen. Het heeft één opper bevel en een gestaalde wilskracht. Italië eerbiedigt ieders belangen doch het 13 bereid, zijn vrede en zijn toekomst tegen ieder te verdedigen". „Een ernstig incident" zegt Londen De Britsche regeering, die den aanval op de „Endymion" door een onbekende duik boot als een ernstig incident beschouwt, overweegt, welke stappen moeten worden ondernomen. Men wijst er op, dat voor het eerst sedert de overeenkomst van Nyon een Britsch schip tot zinken is gebracht. De Britsche regeering heeft nooit erkend, dat Franco het recht zou hebben tot blokkade van de Spaansche kust, daar hem nooit de rechten van oorlogvoe rende zijn toegekend. In het Lagerhuis heeft Duff Cooper den aanval op de „Endymion" bevestigd. Het schip werd tot zinken gebracht op 32 kilo meter afstand van den weg, welke door de overeenkomst van Nyon is voorgeschreven. Duff Cooper verklaarde er zeker van te zijn, dat allen met hem deze daad van zeerooverij zouden veroordeelen. Maatregelen zijn reeds genomen, om de Britsche patrouille te ver sterken. Naar intusschen uit Gibraltar wordt ge seind zijn vier Britsche torpedojagers gis terochtend vroeg uitgevaren in Oostelijke richting. Volgens de laatste, nog niet bevestigde berichten, zijn bij den ondergang van de „Endymion" negen menschen, o.w. de kapi tein en een vrouw, om het leven gekomen. Slechts vier opvarenden werden gered. Vier Britsche torpedobootjagers zoeken naar de duikboot, die het schip getorpedeerd heeft. De naam van den Zweedschen waar nemer, die om het leven kwam, is Larsson. In verband met het torpedeeren van het Britsche schip „Endymion" heeft de Spaan sche ambassade te Londen een verklaring in de Britsche pers gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat de Spaansche regeering ontkent, dat de vloot van Franco over onderzeeërs beschikt, aangezien bij het uitbreken van den burgeroorlog alle onderzeeërs in handen van de regeering zijn gebleven. Men herin nert evenwel aan de verklaring van Queipo de Llano op 9 Sept. 1937, dat de rechtschen vier onderzeeërs hadden gekocht. In de verklaring wordt hieraan toege voegd, dat het toch voor de geheele wereld duidelijk is, dat de onderzeeërs, die derge lijke daden van zeeroof begaan in de Mid- aellandsche Zee, Italiaansche schepen moe ten zijn. De Spaansche regeering is verwon derd, dat de buitenlandsche inmenging ten gunste van de rechtschen in dergelijke mate wordt toegestaan, dat belangrijke vlooteen- heden ter beschikking worden gesteld. De Spaansche ambassadeur te Londen heeft op het Foreign Office een nota over handigd, waarin wordt geprotesteerd "tegen de hernieuwde hulp ter zee van de Italiaan sche regeering aan Franco. „Hierdoor wor den de internationale overeenkomsten ge schonden. De Spaansche regeering beschul digt Italië, de torpedojagers „Aquila' en „Falco" aan Franco te hebben gegeven, de schepen voeren thans den naam „Velasco Ceuta" en „Velasco Melilla". Evenzoo zijn de torpedojagers „Allessandro Powerio" en „Guelielmo Pepe", alsmede de Italiaansche onderzeeërs „Mola" en „San Jurjo" aan Franco gegeven. De beide onderzeeërs lig gen te Solier (Majorca). Italië zwijgt. Op de Italiaansche legatie werd medege deeld, dat niets bekend is omtrent een gift van vier torpedojagers en twee onderzeeërs door de Italiaansche regeering aan Franco. Naar aanleiding van de in het buitenland verspreide berichten, dat het aan de Spaan sche kust gezonken Britsche s.s. „Endymion" door een Italiaansche duikboot is getorpe deerd, wordt te Rome van bevoegde zijde medegedeeld, dat de Italiaansche duikbooten de Italiaansche territoriale wateren niet ver laten hebben. VIJFTIEN JA AR FASCISTISCHE MILITIE. In het land van den duce. De vijftiende verjaardag van de fascisti sche militie in Italië is gisteren gevierd met een heldenbeeld, welke speciaal de Italianen gold, die in Abessynië en Spanje gesneu veld zijn. Een aantal militie-bataljons en leger- delegaties defileerden in den nieuwen para depas langs Mussolini, die daarna onder scheidingen uitreikte en in een korte toe spraak er zijn tevredenheid over betuigde, dat de militie een gesloten massa vormt. „Gedurende de 15 jaar van haar bestaan" aldus de duce, heeft zij in Libye, in Abes- ENGELSCH LAGERHUIS BIJEEN. Chamberlain over het rapport van Zeeland. Gistermiddag is het Engelsche lagerhuis na het Kerstreces wederom bijeengeroepen. Minister-president Neville Chamberlain verklaarde in antwoord op desbetreffende vragen, dat de voorstellen van het rapport van v. Zeeland vele gecompliceerde finan- cieele en economische en politieke vraag stukken te berde brengen. Het zal door de Britsche en andere regeeringen nauwkeurig worden bestudeerd en het zou voortijdig zijn, een verklaring af te leggen, alvorens deze studie is beëindigd. Chamberlain voegde hieraan toe, dat hij van deze gelegenheid gebruik wilde maken, om openlijk zijn dank te betuigen aan Van Zeeland voor de energie, waarmede hij zijn delicate en moeilijke taak heeft volbracht. Allen, die het rapport gelezen hebben, zul len erkennen, dat v. Zeeland oprecht poogt, de economische samenwerking te herstellen. Chamberlain sprak vervolgens de hoop uit, dat het rapport in denzelfden geest zal worden bestudeerd, als het is opgesteld. In antwoord op verdere vragen verklaar de Chamberlain, dat er geen sprake is van een alleenstaande actie van eenig land en dat de zaak samenwerking eischt. Wel kon spreker verzekeren, dat de zaak als een dringende aangelegenheid wordt beschouwd en ongetwijfeld zal worden gevolgd door stappen, om samenwerking tot stand te brengen. Chamberlain wil niet openlijk het oordeel van de Britsche regeering bekend maken, vóór de overige betrokken staten gehoord zijn. Later zal nog gelegenheid bestaan, de zaak te bespreken. In antwoord op een vraag van Lansbury zeide de minister-president, dat de verant woordelijkheid voor een volgenden staD ligt bij de regee'-ineen van Frankrijk en Enee- land. die v. Zeeland de opdracht hebben ge geven. REX' BESCHULDIGINGEN WEERLEGD. Geen oorlogsmateriaal naar Spanje. Bij monde van den nieuwen Belgischen minister van P.T.T., Marck, heeft de regee ring gistermiddag in de Kamer geantwoord op de van Rexistische zijde gedane beschul digingen tegen den socialistischen minister Wauters en den gewezen liberalen minister, Martin Henri Jaspar, volgens dewelke do zen zich destijds met 4e leverantie van vliegtuigen en ander oorlogsmateriaal aan rood Spanje zouden hebben bezig gehouden, aldus de „Maasbode". De heer Marck zeide o.a., dat op 12 Aug. 1936 de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena van een Nederlander, Perel, het voorstel ontving voor het aan hem verkoo- pen van twee a drie gedeklasseerde Fokker toestellen. Deze zouden volgens Perel voor Zuid-Afrika bestemd zijn geweest. De drie vliegtuigen werden aan den Ne derlander verkocht. Op 19 Augustus 1936 werd evenwel een koninklijk besluit afge kondigd, volgens hetwelk de export van vliegtuigen van een exportvergunning af hankelijk werd gesteld. Deze vergunning werd niet aan den Nederlander verleend. De vliegtuigen bevinden zich thans nog in een loods op het vliegveld van BrusselHaren. Op 23 December 1936 werd door een ge rechtelijke actie, gevoerd op verzoek van den Spanjaard Bolanos van de Sabena temgbe- taling geëischt de som van 750.000 francs, de koopsom van de drie vliegtuigen, welke voor rekening van Bolanos waren gekocht Achteraf bleek, dat Perel eigenlijk maar 600.000 francs betaald heeft en vijftigdui zend francs commissie per vliegtuig had ge- eischt. Het verzoek van Bolanos werd herhaal delijk van de hand gewezen. De minister concludeerde, dat geen enkele politieke personaliteit zich in deze kwestie gecompromitteerd heeft. Hierna kwamen ook minister Wauters en oud-minister Jaspar hun optreden in deze zaak verdedigen. Tenslotte verklaarde minister-president Janson, dat de Rexisten een laakbare daad hebben begaan met documenten te publi- ceeren, welker herkomst zij niet willen be kend maken. DE CS AR-AFFAIRE. Twee hoofdofficieren gearresteerd. G.steren zijn twee luitenants-kolonel van de reserve van het Fransche leger te Parijs gearresteerd, verdacht van medeplichtigheid aan de C.S.A,R. In hun woningen zouden bijeenkomsten gehouden ziin. Zy worden beschuldigd van medeplichtigheid aan het onrechtmatig in voeren van wapens en het ongeoorloofd be zitten van springstoffen. De beide gearresteerde militairen zijn Be- noit en Cachier. BLOEDIG TREFFEN IN PALESTINA. 21 dooden en talrijke gewonden onder de Arabieren. In het Jenin-district te Jeruzalem is het tot hevige gevechten gekomen tusschen de Engelsche troepen en benden opstandige Arabieren. Voor zoover bekend, zijn in de ryen der Arabieren 21 dooden gevallen. Het aantal gewonden is groot. De Britsche soldaten trachtten, gesteund door tanks en vliegmachines, de opstande lingen te omsingelen. In de gelederen der Britten zijn twee dooden gevallen. De strijd begon gisteravond en heeft den geheelen nacht geduurd. Het slagveld werd door schijnwerpers en raketten verlicht. Ook vandaag zijl# de vijandelijkheden voortgezet. Vastgesteld is, dat de meeste leden der ben de Arabieren van Syrische, Transjordani- sche of Iraksche herkomst zijn. Men meent, dat de Arabische francs- tireurs versterking hebben ontvangen van de bevolking der dorpen, die zich onttrok ken heeft aan de collectieve straffen, die dien dorpen zijn opgelegd. In het Jenin- district, waar alle telefoonverbindingen verbroken zijn, zijn Arabieren gearresteerd. De Britsche troepen omsingelden de drie dorpen Arara, Ajoun en Yamoen, die van bijzondere strategische beteekenis zijn. Verplaatsbare radioposten zijn opgesteld, waardoor de samenwerking der verschillen de eenheden verbeterd wordt. Volgens de „Jerusalem Evening Press" heeft de grenspolitie aan de Syrisch-Pales- tijnsche grens vandaag eenige vrachtwagens met wapens in beslag genomen. Ook in het district Jericho is het tot bot singen gekomen. Een Arabier en verschei dene inlandsche politie-agenten werden ge dood. OUDE MAN VERDRONKEN. De oudste inwoner van Boskoop. De oudste inwoner van Boskoop, de hon derdjarige heer C. Droog, is gisteravond) vermoedelijk door den sterken wind welke in den Ham stond, langs het Talud in de langs den weg loopenden sloot gevallen en verdronken. De heer Droog had een bezoek gebracht aan zyn zoon en was om negen uur uit diens huis vertrokken om naar het tehuis voor ouden van dagen terug te gaan. Toen hij na eenigen tijd niet terugkeerde is men hem gaan zoeken. De heer Droog genoot een uitstekende ge zondheid. HU maakte nog iederen dag een wandeling. Op 12 Januari j.1. vierde hy zyn honderdsten verjaardag. LADDERWAGEN OMGESLAGEN. Arbeider neergestort Tydens de feestviering te Gouda heeft zich gisteren een tragisch ongeluk voorge daan. Tengevolge van een rukwind is gistermid dag op de markt een veertien meter hooge ladderwagen, waarop de 33-jarige monteur der gemeente-lichtfabrieken, J. van Pete- gem uit Gouda stond, die bezig was lampen voor de feestverlichting op de markt aan te brengen, omgeslagen. De man, die zich op ruim tien meter hoogte bevond, kwam met den ladderwagen op de steenen terecht Van P. bleef bewusteloos liggen. Een ge neesheer liet het slachtoffer naar het van Ittersonziekenhuis overbrengen. Kort na aankomst is de man hier. overleden. GERAAMTEN UIT DEN ROMEINSCHEN TIJD. Meer dan 1200 jaar oud. Zooals gemeld, zyn de onder de gemeente Houthem te Strabeek, by Valkenburg, by rioleerngswerken, twee geraamten gevon den en door den oudheidkundige dr. Bec- kers onderzocht Thans is vastgesteld, dat de menschelyke skeletten afkomstig zyn uit den tyd der Romeinen. Zy zyn behouden gebleven, dank zy de aanwezigheid van kalk in den aardbodem ter plaatse. Volgens dr. Beckers zyn skeletten van meer dan 1200 iaar oud. zonder kalkgehalte niet meer te bespeuren. Uit de richting, waarin de geraamten lagen mede uit de aanwezigheid der scher ven, stelde de geleerde vast, dat de gevon den graven christengraven zyn. EEN KANON SPRONG UIT ELKAAR. Noodlottig ongeval: één doode. Gisteren, op den Nationalen feestdag, was het ook te Goedereede feest, zegt het Hbld. Omstreeks twee uur zouden op de markt vreugdeschoten worden gelost, waarvoor gebruik werd gemaakt van een heel oud stuk geschut. Reeds by het eerste schot vloog het instrument uiteen, de scherven vlogen wyd en zyd en troffen den 29- jarigen Philippus den Eerzamen zoodanig aan het hoofd, dat het slachtoffer vrywel onmiddellyk daarop is overleden. Drie mede-omstanders werden licht gewond aan. handen en hoofd, doch hun toestand was niet zorgelyk. De doode was gehuwd en laat geen kinderen na. Omtrent de toedracht van dit ongeval verneemt het Hbld., dat het kanonnetje naar schatting wel ongeveer 400 jaar oud moet zyn. De Zeeuwen hebben dit stukje geschut Donderdag 3 Februari. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Mor- genwyding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Om roeporkest. 11.Kniples. 11.30 Om roeporkest en solist. 12.30 Avro- dansorkest. 1.Gr.pl. 1.30 Aeolian- orkest. 2.Voor de vrouw. 2.30 Het Aeolian-orkest. 3.Kniples. 3.45 Gr.pl. 4.Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianovoordr. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Solis tenconcert. 6.30 Sportpr. 7.Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordr. 7.30 Engelsche les. 8.— ANP-ber., mede- deelingen. 8.15 Gr.pl. 8.50 Radio- tooneel. 9.45 Concertgebouw-orkest en solisten. 10.30 Gr.pl. 11.ANP- ber. Hierna Avro-dansorkest. 11.40 12.Orgelspel. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10^- 11.— en 2.12/8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Grpl. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handwerkuurtje. 3. Cello en piano. 4.Bijbellezing. 5.Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gr.pl. 5.41 Orgelconcert. C.45 CNV-kwartiertje. 7.Ber. 7.15 Voor postzegelverzamelaars. 7.45 Rep. 8.ANP- en herh. SOS-ber. 8.10 Gemengd koor Sursum Corda, Leiden, Utrechtsch i,ed. Orkest en solisten. 8.50 Paedagogische cause rie. 9.20 Verv. concert. 10.40 ANP- ber. 10.45 Gymnastiekles. 11.12. Gr.pl. Na afloop Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.45 Gr.pl. 12.05 Alfred v. Dam's orkest. 12.50 RadiótooneeL 1.20 Gr.pL 1.40 2.20 De Karl Caylus Players. 3.10 3.30 Empire Exchange, causerie. 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth, mmv. soliste. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Grosvenor House Dansorkest. 6.05 The school broadcasts, cause rie. 6.20 Ber. 6.40 Boekbespr. 7. BBC-orkest, mmv. soliste. 8.05 Variété-progr. 8.50 The history of the league, causerie. 9.20 Ber. 9.40 Pianovoordracht. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het Bridgewater Harpkwintet. 11.20 Maurice Winnick en zyn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 9.10, 10.40 en 11.20 Or.pl. 12.40 Bailly- orkest en zang. 3.05 L. del Castillo's ensemble. 3.20 Gr.pl. 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8.50 Nat. orkest, Raugelkoor en solisten IC.50 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Plietzsch Marko-orkest. 7.50 Gr.pl. 9.20 Volks- liederenconcert. 11.20 Omroeporkest. 1.35 Gev. concert. 3.20 Omroep orkest en solisten. 4.50 Kamermu ziek. 6.30 Omroepschrammel- ensemble. 7.20 Omroeporkest, -koor en mannenzangver. 9.5511.20 Or kest van de Ryksarbeidsdienst, ko ren en de Stuttgarter Volksmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Zang en piane. 1.10 Omroepsalonorkest. 1.30 Om- roepdansorkest. 1.50 Zang en piano. 2.2.20 Gr.pl. 5.20 Omroepsalon orkest. 6.50, 7.23 en 8.20 Gr.pL 8.30 Radiotooneel. 9.20 Omroepsymph.- orkest. 10.3011.20 Omroepdans- orkest. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepkleinorkest. 1 502.20 Gr.pL 5.20 Muz. causerie. 6.35 Omroep orkest. 7.35 Gr.pL 8.20 Omroep kleinorkest en gr.pL 10.3011.20 Zang en piano. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Blaasconcert. 8.20 RadiotooneeL 9.20 Ber. 9.50 K. Ristenpart's ka merorkest. 10.05 Scheepsweerber. 10.2011.20 Nedersaksisch Symph.- orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.35, Parys Radio 10.3512.05, Normandië 12.05 12.20, Parys R. 12.2013.20, Brus sel VL 13.2014.20, Luxemburg 14.2015.05, Parijs R. 15.05—15.35, Droitwich 15.3517.05, Keulen 17.05—17.20, Brussel VI. 17.20 18.45, Lond. Reg. 18.45—19.20, Keu len 19.2020.50, Parys R. 20.50 21.50, Lond. Reg. 21.5022.20, Brus sel VI. 22.20—22.30, Keulen 22.30— 23.20, Stuttgart 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Lu- xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35-^12.05, Droitwich 12.0512.50, Lond. Reg. 12.5013.20, Droitwich 13.2014.20, Lond. Reg. 14.20 17.20, Droitwich 17.20—24.—. Lijn 5: Diversen. ©OQOQ OC'OOOoOOl by groote volksfeesten gebruikt, het moet geladen worden met kruit en de uitlaat vol gepropt met papier, waarna de lont ont stoken wordt en de explosie volgt. Ook Maandagavond is hiermee nog geschoten, en de knallen waren zoo groot, dat reeds ge waarschuwd werd het minder zwaar te laden. Voordat de jeugd der scholen een aubade voor het Raadhuis zou brengen, werd het wederom gebruikt. Het publiek stond rondom het geschut, hetgeen vroeger door degenen die hel apparaat bedienden, nimmer werd toegestaan. Plots, by het in brengen van de lont, vloog het oude ding uit elkaar, de scherven vlogen meters in het rond en het mag een wonder heeten, dat er niet meer slachtoffers zyn gevallen, in aan merking genomen de groote drukte die op de markt heerschte. De verslagenheid was onmiddellyk groot in de gemeente en de lust tot feestvieren was verdwenen. EEN VREUGDEVUUR TE VLEUTEN. en een concurrent! Te Vleuten, waar men eveneens bly aan de algemeene feestvreugde heeft deelgeno men, is gisteravond tot slot een vreugde vuur ontstoken, dat de belangstelling van velen trok. Maar nauwelijks was dit opzet telijke brandje goed en wel aan den gang of het geroep van brand weerklonk onder de talryke kykers. Er was even verder, op den Achterdyk, een hooiberg in brand ge raakt, die nog een beter vreugdevuur te zien eaf dan de officieele. De brandweer die er ylings heen ging, slaagde er niet in het vuur te blusschen voordat de hooiberg ge heel was uitgebrand. De eigenaar was ver zekerd. Begryoelykerwys bestond er ook voor dit brandje veel belangstelling. ONVOORZICHTIG AUTORIJDER. Oorzaak: „snijden". Gistermiddag omstreeks half vyf is op den hoek van de Sarphatistraat en het Tulp plein te Amsterdam een ernstige aanryding geschied, doordat een auto op onvoorzichtige Tunnels boren: Volgens myn berekening moes ten we al lang op de anderen zyn gestooten!" wyze een in dezelfde richting fietsend meis je wilde „snyden". Het ongeveer 17-jarig meisje werd ten ge volge daarvan tegen den grond geslimo® en moest met een bekkenfractuur naar hit Ned. Israelietisch ziekenhuis worden over gebracht EEN BOTSING TE AMSTERDAM* En een ruzie tot slot- Naby de Hooge Sluis te Amsterdam gisteravond in de Sarphatistraat een auto, welke zoo vol met feestvierders was gela* den, dat zelfs de treeplanken bezet waren van het rechte pad afgeweken en tegen een stilstaande auto gebotst, zoodat beide voer tuigen deerlyk werden gehavend. De gevolgen waren, dat er ruzie ontston die in een vechtparty ontaarde, waarby o en weer rake klappen vielen. De fees»!'®" gers die allemaal rykelyk hadden gedromt** werden door de politie gezamelyk na#r, bureau stadhouderskade overgebracht, d na verhoor weer op vrye voeten gesteld* 129. Geleidelijk kwamen nu de gasten opzetten. De kabouters, Wip's familie, de vogels, en allen die waren uitgenodigd Daar kwam ook de oude schildpad aan wandelen, en nog steeds kwamen er anderen. 130. Daar kwam ook onder luid vleugel- gcklepper de ooievaar aan. Sjonge dat vond Flip fijn dat die gekomen was, want nu zouden ze mooie verhalen te horen krygen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6