JUiMicaties AMSTERDAMSCHE BEURS Maarten skroift nei de krant Voor kleine tuinen. 37'/« WISSELKOERSEN AMSTERDAM. TWEEDE BLAD. De kinder-zanghulde, Dinsdagmiddag op het Waagplein gehouden. Naar schatting waren ruim 3000 menschen op en bij het plein verzameld. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 25 Januari1 Februari 1938. Nieuwe zaken: Alkmaar: firma Uitentuis, Fnidsen 93, groot- en kleinhandel in boter en kaas. P. de Boer, Baansingel 21, winkel in krui denierswaren, enz. Bergen: G. Overpelt, Leo Gestel weg 7, winkelier in kruideniers- en grutterswaren. Harenkarspel: S. Haaima, Dirkshora, Slootgaard, Dorpsstraat, manufacturen en confectie. Den Helder: F. C. Teerink, Prins Hendrik laan 4, handel in meubelen, enz. Limmen: P. A. Komen, Kerkweg A 182a, kruidenierswinkel. Zuid- en Noord-Schermer: W. C. Slooten, Grootschermer, A 62, schildersbedr. Zijpe: J. P. Vogelzang, St. Maartensbrug D 56, brandstoffenhandelaar. Wij zigingen: Alkmaar: Joh. Lauwers, „De Blauwe Bril", Payglop 3, optiek, enz.; overgegaan aan de N.V. Handel Mij. „De Leeuw", ge vestigd te Amsterdam. A. Dik en Zoon, Ged. Nieuwesloot 35, dames- en heerenkapsalon, enz., rechtsvorm gewijzigd. Anna Paulowna: N.V. Garage en Expedi tiebedrijf voorheen Gebr. Boerman; statu tenwijziging. Bergen: Pension Berkhout, Breelaan 31, pension en restaurant; overgegaan aan mevr. de wed. M. H. A Berkhoutvan Veen. Heerhugowaard: Nieuwe Bond van Zui velfabrieken; bestuurswijziging. Heiloo: A. Greeuw Sr., Nic. Beetsweg I 72, melkhandel; overgegaan aan C. K. Laarkamp. Den Helder: mej. A. Kansen, Bassingracht 25, kruidenierswaren; overgegaan aan M. Reik. Texel: Wed. G. v. d. Kooi, Weverstraat 70, Den Burg, levensmiddelen, enz.; rechts vorm gewijzigd. Wieringermeer: E. Braak, Brugstraat 15, Middenmeer, winkel in melkproducten, enz.; overgegaan aan W. KeppeL Zijpe: A. Homan, Rijksweg D 70, St. Maar tensbrug, afdeeling kruideniersbedrijf over gegaan aan K. Homan. Opheffingen: Alkmaar: Joh. Stam, Corfstraat 28, tim merman en aannemer. Den Helder: J. M. P. J. Verstegen, Soem- bastraat 12, makelaardij in onroerende goederen. INGEKOMEN PERSONEN. J. H. Bek, R.K., vischhandelaar, echtgenoote en 5 stiefkinderen, Appelsteeg 4, v. Oudorp. A. Rezelman, geen, dienstbode, Prinses Julianalaan 11, van Nieuwe Niedorp. M. Schram, N.H., dienstbode, Langestraat 15, van Zuid- en Noordschermer. A. J. Douma, Ger.K., stoker, en gezin, Westerweg 173, van Heiloo. Wed. A. Zwaan, N.H., z. b., en dochter, Eikelenbergstraat 74, van De Rijp. - T. G. Appelman, R.K., dienst bode, Verdronkenoord 11, van Bergen.C. de Croos, Chr.Ger., dienstbode, Kennemer- straatweg 15, van den Helder. D. Stoker, OBisCL, wed. van E. Os, van der Woudestr. 45a, van den Helder. J. Bosker, N.H., uit voerder, Rippingstraat 16, van Wieringen. L. W. BoskerSteenhuis, N.H., Rippingstr. ld, van Zaandam. M. M. Brasser, geen, leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Bloemendaal. A. Mulder, N.H., h. i/d huish., Schoutenstraat 6b, van Broek op Langendijk. J. L. van Berkel, R.K., dienstbode, Wilhelminalaan 11, van Venray. A. Hemels, R.K., instrumentmaker, Tie- nenwal 9, van Akersloot. Friedr. W. Gans, N.H., kleermaker (o.), Stationstraat 65, van Stad Hardenberg. L. M. Heijmans, R.K., dienstbode, Nieuwesloot 55, van Bovenkars- peL J. C. van der Heide, N.H., z. b., Park straat 3, van Amsterdam. P. C. Schagen, R.K., los arbeider, Oudorperdijkje 12, van Aalsmeer. G. J. Smit, geen, kantoorbe diende, Stationstraat 70, van Groningen. A. M. Marx, R.K., dienstbode, Verdronken oord 94, van Bergen. P. J. Mahieu, R.K., Nassauplein 11, van den Helder. J. Dam mes, N.H., Prinses Julianalaan 14, van Akersloot. J. Holthuijzen, N.H., ama nuensis R.H.B.S., Verdronkenoord 15, van Voorschoten. C. J. Kraakman, R.K., z. b., Nassauplein 11, van Egmondbinnen. P. Schenner, geen, landarbeider, Boezemsingel 35, van Anna Paulowna. G. J. Hoebe, Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeens kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nrs. 1605 en 1606 zijn opgc omen de besluiten van den Raad dier gemeente van 9 September 1937 waarbij zijn vastgesteld: a. Verordeningen tot wijziging van de Verordening, regelende het heffen van schoolgelden voor het onderwijs aan het Murmellius-Gymnasium te Alkmaar en van die op de invordering van die schoolgelden; b. Verordeningen tot wijziging van de Verordening, regelende het heffen van schoolgelden voor het onderwijs aan de Handelsschool te Alkmaar en van die op de invordering van die schoolgelden. Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 2 Februari 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. KLAVER, lo Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. R.K., coupeur, en echtg., Kennemerstraat- weg 162, van Heiloo. Wed. D. Pijper, N.H., z.b., en dochter, Spoorstraat 57, van Bergen. J. C. Goderie, R.K., reL, van Everdingenstraat 18, van Grootebroek. A. M. Borsboom, R.K., leerL verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Delft. C. Henke, geen, leerl. fotograaf, Nieuwesloot 87, van Zaandam. G. J J. Wijnker, R.K., boerenknecht, Zeglis 83, van Beemster. VERTROKKEN PERSONEN. C. B. Wokke, R.K., dienstbode, van Hekelstraat 14 naar Heerhugowaard. C. C. Evers, geen, echtgen. van E. van der Kloot, zonder beroep, en kinderen, van Laat 2 naar Amsterdam. A. J. J. Roché, R.K., huishoudster, van Van der Woude straat 60a naar Amsterdam. J. C. Hart kamp, geen, echtgen. van H. H. J. ter Linden, zonder beroep, van Nassauplein 21 naar 's-Gravenhage. M. Frans, G.K., dienstbode, van Ker.nemerstraatweg 36 n. Amsterdam. N. Kluft, R.K., winkel juffrouw, van Tuir.6traat 6 naar Castri- cum, Bakkum. H. Wolda, N.H., dienst bode, van Prinses Julianalaan 14 naar Koedijk. W. C. J. de Vries, N.H., bloe mist, van Bleekerslaan 10 naar De Bilt, Bilthoven. C. Contraell, R.K., dienst bode, van Kenemerstraatweg 161 naar Duitschland. J. A. Groen, R.K., dienst bode, van Nassaulaan 16 naar Zijpe. J. H. Hofmeijer, R.K., dienstbode, van Huig- brouwerstraat 3 naar Amsterdam. G. Pielkenrood, G.K., dienstbode, van Ken- nemerstraatweg 15 naar Den Helder. H. C. J. Scheffel, E.L., bakkersknecht, van Tulpstraat 5 naar Bergen. A. J. El- mendorp, C.G., zonder beroep, van Nieuw- poortslaan 141 naar Maastricht. GEVONDEN VOORWERPEN. In de afgeloopen week zijn aan het Bu reau van Politie gebracht: Motorregenscherm, blauw kinderwantje, huissleutel, kleine ring met drie sleutel tjes, kinderwant, beige damesschoen, sjaaldas, 1 paar dames glacé handschoe nen, hondenpenning 648, grijze muts. Aan de volgende adressen zijn te be vragen: rijwielbelastingmerk, B. Sanders, Hof straat; heeren omslagdoek, Arbeidsbeurs; kindertaschje, B. Ellis, Rembrandtstr. 8; ceintuur, M. Schaak, Ingelandstr. 14; autoped, L. Nijman, Scharloo 28; dames- parapluie, Fahner, Huigbrouwerstr. 4; padvindersriem, J. Haker, Oudorperdijkje 10; bankbiljet, D. de Groot, Ritsevoort 9; R.K. Heilighartje, J. Engelvaart, woon schip Eilandsgracht; fluweelen ceintuur, C. Fuhrman, Achterdam 31; 2 dames- parapluies, Bulthuis, Langestraat 98; rij wielbelastingmerk, J. de Groot, Eikelen- bergstr. 6; zakmes, wed. v. Helsdingen, Waerdendelstr. 7; manchester jas, Helder man, Koningsweg 4; zegelring met mono gram, N. ter Horst, Kenn.-singel, mantel ceintuur, Schagen, Nic. Beetskade 46; portefeuille, A. Nederveld, Heiligland 39; vulpen, J. Helleman, Korte Landstraat 17; 1 paar kinderhandschoenen, kantoor Lichtbedrijven; alpinomuts, J. Middel beek, Zevenhuizen 1;, rijwielbelasting merk, R. Prins, Bierkade 11; bankbiljet. J. Da velaar, Houttil 42; huissleutel K. Bo- sanije, Bleekerslaan 4; polshorloge met armband, Dr. J. C. M. de Jong, Tessel- schadestr. 44; damesportemonnaie, D. An driessen, Limmerhoek 42; rijwielbelas tingmerk, G. Overeem, Oudorperdijkje 44; pakje stof, J. Bikker, Dr. Schaepman- kade 24; rijwiell istingmerk werkloos, P. Bloem, Compagniestraat 9. Zij, die iets aan deze adressen terug bekomen, worden verzocht dit aan het Bureau van Politie te komen melden! Suntebankeris, 28 Jan. 1938. Ik ben hillekendal un beetje wees, de leste paar dage zoo maar uit men ouwe doen. Je moete wete, we krege van de week toiding van Pietertje dat ze niet erg lek ker was, en et bed houwe most. As dat bericht nou kommen was van Aaltje en Kees, nou den was et heel ge woon weest, want die hewwe om de ha verklap wat an 't handje. Maar nou Pie tertje skreef, was et wel zoo veer heene, dat et welderis goed was om ers te koiken. Trointje was vanzellef mooi van streek, en die wou op slag al vort ok, de zelle- vende eivend nag. Maar ik zoi: „Niks oor, murgen maar". Eerst was et wel veer te halen, maar op 't lest was et toch goed. Dat waai daasteran 's oehens al vroeg heene en as je der un beetje zwarteg teu- genop koike, den valt er in de regel mee. En dat was nou ok et geval, nou ja ze was wel un beetje suffeg, maar as je goed verkouwen benne, den hew je dat ok. Maar ja, ze most et bed houwe, zoi dokter. Goed et bed houwe, maar ze most hulp hewwe, en dat wou ze niet. En hoe we ok al praate, et gaf niks. Op un end zoi Troin „Jij legge deer, en je hewwe niks te vertellen, ik bloif hier un paar dage en den skippere we dat wel, en Maarten ken em ok wel redde". Nou die was an hoor, ik kon me wel redde, toe maar, eerst Pietertje en den ik. Dat ze nou Pietertje niet in de steek leit, das vers twei, dat vind ik best, maar ja wat moet ik arme stumper hillegaar allien? Afoin ze had et soit en deermee af. Dus raakte ik ant kokkeren, maar raar hoor, ze zegge welderis, schoenmaker bloif baai je leest, en boer baai je beest, nou da's waar hoor. Dat ik zoo alliendeg thuis zat, zakte men stemming hillegaar an nul toe, en daasternei wier et nog erger. Ik had wat geele laden en zou ze voile, das vanzellef niks bezonders, maar toe droide ze er nag deur ok, en sebiet was et leste beetje goeie stemming ok vort. En deer ken ik hillegaar niet teugen, as men kool der deur droit voor et beroo. „Beroo" zoi Pestoor. Ik verskoot er van, ze wazze zoo bar slecht nag niet miende ik. Maar wat zou et, as de kooplui ze niet hewwe kenne, den is et afloopen. En den is der nag zoo'n hoop werrek an ok, je kenne wel an de gang bloive. O, o. deer gaan der zoo'n zoot de ver keerde deur uit, das verskrikkelek, et end is er van zoek. Ja, men lezers in de stad die hewwe deer zoo gien hoogte van, maar as je der zoo as waai om zoo te zeggen mee om- springe moete, den weet je wel aars der van mee te praten. Wintere, ja wintere, dat most et. Der gaat gien dag om of je koike nei de lucht zoo s eivens, en hope maar. En is et den ders un dag efkes kouwer, den weet je et al vooruit. „Waterkoud" zegge we den. En et komt zoo af ok, wis en waarachteg. Der is gien mis op, maar daasternei den regent et weer dat et er van klapt. En onderwoil rotte de kool, en nat be- taaie, ze droive zoowat van de dars af. En den nag niet veul waard, nou den ken Uwes toch wel begroipe, dat je niet veul zin hewwe in et werk. Weerom is Maarten zoo in un slechte stemming?" zou Uwes vrage as ik U teu gen kwam, maar nou ik et uitloid hew, zal dat te begroipen weeze. En deerom wul ik perbeere, de rest van men brief niet zoo donker te be- koiken. We leve toch in un toid van vreugde in de dop, vreugde die aasen opiens uit zal worre, en hoe langer et duurt, hoe meer spanning der komt, der zal harder werkt werkt worde om et feist nag beter te houwen. De vreugdevuure zelle grooter worre. En de vreugde van et feist zal langer dure. Voor un toidje, weg zurge, weg ge dachte an de slechte kool, en weg met de gedachte an de slechte toide! En skreeuwe en danse strakken, dat et un lieve lust is, om et vreugdevuur, op streit en in de kolfbane, weer de dans vloer uitloit is. Zoo prakkezeer je nag over de slechte kool en ben je slecht te spreken, en efkes ternei ben je an de feisteraai. Wat ken et toch raar loope! Zoo in un snip snap van et iene uiterste in et aare uiterste. Den opiens kom ik weer tot de werke- lukhoid verom. Ik ben alliendeg. Trointje is niet thois. Dat hep zooveul in, dat ik ok gaan en loope ken weer ik wul. Niet meer hoef te vragen, of et goed is, dat ik hier of deer hene wul. En ze koikt ok niet meer op men vingers. Nou eenig oor. Maar?! Ik mis ok anspraak (en teugenspraak). Ik moet zellef stikke snaaie en un kop- pie zette, de leste keer was et zoo stark. nou ik hew et maar weggooid. Eerappele skille, nou dat ken ik wel. maar dat doen ik niet, den moet ik ze kooke ok, nei deer ken niks van komme, niet gaar of pap, ien van de twei. En den men baaisleipie, ja mis ik ok, nou ken ik de kat wel meeneme, hew ik ok ien baai me, maar die loit liever in zen mandje achter de kachel. Nei, as ik alles goed beskouw, den benne de neideele grooter as de voordeele. Un vraaigezel heb deer gien hoogte van, maar de aare zelle et met me iens weze. dat as je der an gewoon benne, den moet je der mee deurgaan. Affoin met der zuster gaat et de goeie kant uit, dus dat is un heel ding. Guster zat er un mosk op et raampost, en de kat kroop er op of, heel verzichtig, over de grond in de kamer. En opiens floepsprong ie der nei, en kwam met un klap teugen et raam op. De mosk vloog weg, en de kat had et neikoiken. Gelukkig was et raam nag heel, maar o grooteme grut, twei blompotte an bar- rele op de grond, modder en skerwe, met er tuskenin de plantjes, ok stik vanzellef. De kat kroop skuw in un hoek. Most ik em slaan? Nei, et beist deed zen plicht, je hewwe zoo'n beist toch om te vangen, en nou perbeerdenie et, en dat et nou teugenliep. nou ja deer kon haai ok niks an doen. Maar ik zat met de rommel, dat begrop je. Ik ben weer vol, en maar weer tot de aare keer, evengoed moste jullie de groete hewwe van Trointje skreef ze nag en ok zoo van MAARTEN. NIEUWE LAAGBLIJVENDE ZAAIBLOEMEN. De ware liefhebber is steeds op zoek naar wat nieuws, al bieden de zaadprijs couranten ook nog zooveel soorten aan, de enkele pagina met de nieuwtjes voor het komende seizoen heeft toch zijn bij zondere belangstelling, terwijl hij zich al bij voorbaat verheugt over het enthou siasme van zijn bezoekers gedurende de zomermaanden. En dit jaar zijn er ook weer enkele zeer aanbevelenswaardige nieuwtjes versche nen, waarvan we allereerst noemen, de laagblijvende Dimorphoteca Buff Beauty (abrikooskleurig) en de Orange Glory (sprekend oranje). Het bezwaar van de oorspronkelijke Dimorphoteca is, dat zij zich te weinig ontwikkelt. De nieuwe vormen zijn meer gedrongen, en bovendien milder bloeiend. Voor een open plek op muurtje of in een rotspartij die vooral zonnig gelegen is, een ideale oplossing. Nog een laagblijvende nieuwigheid vin den we in de Nemesia nana compacta Edelweisz, die zeer fraaie bossige planten vormt, 20 c.M. hoog met een weelde van zuiver witte bloemen. Zoodra zy uitge bloeid is, wordt zij ingesneden, en dan bloeit zij in korten tijd nog een keer. Zij verkiest een zonnig plekje in voedzamen grond liefst van wat oude mest voorzien. De blauwe kleur zien we weinig bij laagblijvende zaaibloemen, gelukkig is er thans een fraaie compact groeiende Koren bloem, de Centaurea cyanus fl. pl. Jubilee Gem verkrijgbaar, die slechts 30 c.M. hoog wordt, en bijzonder geschikt is voor de eerste rij van de border. Zooals de meeste zaaibloemen verlangt ook zij een plaats in den vollen zon en liefst eenigszins uit den wind, en daarbij prefereert zij een kalkhoudende bodem die niet te vet mag zijn. Een alleraardigst kussenvormend plan tje is de sneeuwwitte Gypsophylla ceras- toides. dat het voordeel heeft over te kun nen blijven. Het is 's zomers overdekt met een weelde van witte bloemen, als het een plaatsje in den vollen zon en daarbij in kalkhoudenden grond krijgt. Tenslotte een luisterrijke bloeier, n.1. de Salvia splendens Dwarf Gem, een selectie uit de bekende variëteit Harbinger, slechts i ui zh vaagt een zonnig warm plekje in voedzamen grond. A. C. MULLERIDZERDA. Belangstelling in Engeland voor de geboorte van het Prinsesje. van Woensdag 2 Februari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCI LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig* koer» 1001/j, 159»/, 160'/, 127'/, 136% 883/, 277 304 152' J STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned.-lndië 1937 5y, DuitschL '30 m. verkL BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie CaTvé Delft Ce-t NederL Ford Philips Gloesl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 34% Anaconda $227/M Betbleh. Steel41>/M Citiea Service l'/4 General Motors25 Kennecott Copper 26ty» R public Steel 1 3*% Standard Brands Steel comm. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Rediang Lebong 167 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 345% Kon Petr. 356% Perlak 88 Phillips Oil 27% Shell Union 12 Tide Water10?/» RUBBERS. Amsterd. Rubber 214% Deli Bat Rubber 132% Hessa Rubber 128 Oostkust 145 Serbadiadi 101 6'/w 39% 4 435»/» 152 128 74 88»/, 'aatstsk. 2.30-45. 100%, 99% 31 Wit 136 37%-8 90% 277%-! 3034-4| 152J-4I 36 22»/,-% 41V„ -è 25%» 26,'-^ 12-3»/» 6V. 39%-Vt 4 434-% 151 132 Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Seoembab AMER. SPOORWEGEN. Atchisoo Topeka 2% 128 118 239% 295'/, 292% 26% Soutbero Pacific13%« 167 349% 359% 87'/, 27 llf-% ïovi 212%-3 l32'/,-{ 125% 140 99% 3 126%-7 116% 239% 295 297% 26% 8% 57 5%, Southern Railw. Cert.8% Union Pacific57% Canadian Pac 5 SNoteering per 50. *1 cx-coupO« tExclaim. 'Exdividend. I Prolongatie vorige koers M, heden X P**- Hed«n: 1.78'/. 8.97 72.27 b 5.88 30.33 41.47 40.06 46.25 45.07 X OFFICIEEL. Vorige koers: New-York 178'/. Londen 8.97 Berlyn 72.20 Parijs 5.87 X Brussel (Belga) 30.30 Zürich 41.48 Kopenhagen 40.05 Stockholm 46.27)4 Oslo 45.07 Italië 9.45 INTRODUCTIE-CAMPAGNES SLAG MET COURANTENRECLAME. In 1934 introduceerde de bandenfabriek een nieuwen een reclame-campagne incoU wetd waarvoor rond twee mul»®* uitgetrokken, de G s» Op dit moment is dat mer*p a0d is nog steeds de meest verkoch de Vereenigde Staten. ajver* Van 8 Juni tot 3 Augustus l te„. teerde Goodyear in couran einde een betrekkelijk oiwe1' e[^te band, uit de middenprij<s-k ^en brengen. Reeds spoedig vin concludeeren, dat de dezen band verdrievoudig uran4enr De verkoopskracht van c' reclame de kern van reclame was weer eens 6

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8