VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP- Alcm. Victrix I 0. S. V. I Begrooting Binnenlandsche zaken en posterijen goedgekeurd. ZONDAG a.M., 2 uur Mooie gave handen PARLEMENT Een groote rede van minister van Boeijen. De gemeentelijke autonomie. DERDE BLAD. Voorverkoop bij de Sigarenmagazijnen GERRITSE, HARTLAND en PORSSIUS. aan de withemden geven aan den Zaankant gaat het meestal heel wat minder gemak kelijk. Zoo zal het ook nu wel weer zijn, hoewel we een zwaar bevochten Heldersche zege verwachten. A. P. G. S. zal tegen het bezoekende Pur- mersteijn weer eenige winst kunnen boe ken en in het treffen Texel—Holland ia, zullen de Hoorneezen wel revanche nemen van de 1—0 nederlaag, al zal de uitslag niet ver van een gelijk spel af liggen. In de derde klasse B krijgt het leidende Bloemendaal een zeer lastigen wedstrijd te verwerken, daar een bezoek gebracht moet worden aan De Meteoor. Het zal in het Tuindorp Oostzaan geducht spannen en we vreezen, dat de leiders er niet geheel zon der kleerscheuren af zullen komen. Zandvoort ontvangt D E. C.' en zou van de gelegenheid kunnen profiteeren om op nieuw in te Ioopen. Beverwijk gaat naar W. M. S. en zal zich door een gelijk spel geheel uitgeschakeld zien. Schoten zal het in eigen huis tegen De Zeemeeuwen wel niet kunnen bolwerken en in de ontmoeting S. D. Z.Ahrends vreezen we voor een nieuwe nederlaag der hekkensluiters. DE VIERDE KLASSERS. Alkmaar gaat naar Nieuwe-Niedorp. De groen-witte Alkmaarders gaan een bezoek brengen aan Nieuwe-Niedorp dat, bobber-onder-alles staat. Moeten we hen nog diverse aanwijzingen geven, hoe deze ontmoeting in een overwinning omgezet kan worden. De hekkensluiters doen het in deze competitie bijster slecht en een ploeg die lijdt aan zelfoverschatting kan hier o.i. slechts het slachtoffer zijn. Dit overkwam nog voor korten tijd Watervogels in Den Helder. Laat dit alles voor de Alkmaarders een waarschuwing zijn. Men kan het tot een overwinning brengen, dus men moet de beide punten binnen halen. Een paar plaats jes hooger op de ranglijst, zou wellicht het gevolg kunnen zijn, dus groen-witten, op gepast! We rekenen vast en zeker op een overwinning. Good luck! Het leidende Wieringerwaard ontvangt M. F. C. en de roodbroeken zullen wel weer een nieuwe overwinning boeken. B. K. C. zou nog in de running kunnen blijven, door bü D. T. S. te winnen. Doch erg gemakkelijk zal het echter in Oudkarspel wel niet gaan. Eenzelfde voorspelling is aan Watervogels te doen, dat een bezoek moet brengen aan Andijk, hoewel we hier voor de bezoekers iets meer vreezen. Schagen wint opnieuw in eigen huis; thans van Strandvogels. In de vierde klasse B kan Q. S. C. bijna kampioen zijn, omdat we er op rekenen, dat de Wormerveerders van het bezoekende Zaanlandia zal weten te winnen en de beide concurrenten voor zoover ze dezen titel nog waard zijn in het treffen Verkade Meervogels, de punten wel eens netjes kunnen gaan dtelen. K. V. V. zou in eigen huis Westzaan kun nen slaan .terwijl we in de ontmoeting Mon nikendam—Uitgeest, de thuisclub niet zoo veel kans geven, al zal de uitslag wel niet ver van een gelijk spel af liggen. Andermaal speelt Bergen in eigen om geving, nu echter tegen Zilvermeeuwen, dat een sterker tegenstander zal blijken te zijn. Niettegenstaande vertrouwen we er toch op, dat de Bergenaren het nog tot eenige winst weten te brengen. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Een klein programma met enkele belangrijke wedstrijden. De positie van R.C.Z. I uiterst precair! Er moet een betrekkelijk klein program ma verwerkt worden, waarbij niettegen staande nog eenige belangrijke ontmoetingen zijn. Alweer geniet de eerste klasse A bü iederen wedstrijd de volle belangstelling. Het leidende O.F.C. I heeft ook nu weer vrijaf en kan dus andermaal toezien, wat de concurrenten gaan doen, maar is het tevens geenszins buitengesloten, dat de medegega digden voor den eere-titel, op eenzelfde plan komen te staan. Daar is allereerst Zaandijk II, dat een bezoek gaat brengen aan R.C.Z. I. Natuur lijk zullen de Zaandamsche racers hun huid zoo duur mogelijk verkoopen, want een her nieuwde nederlaag houdt vrijwel degradatie m. Zaandijk echter kan de punten ten aanzien van de bovenste plaats even goed gebruiken, zoodat hier wellicht van een spannenden strijd gesproken kan wor den We vreezen het meest voor de Zaan dammers. Ook in Castricum zal het tusschen CS.V. I Alcmaria IV geducht spannen. Beide ploe gen staan er precies zoo voor. De withem den kunnen nog best een puntje gebruiken, doch C.S.V. mag ook niets verliezen. Ook hier verwachten we een zwaar bevochten zege voor de thuisclub. K.F.C. IV kan zich iets meer veilig stel len, nu Beemster I op bezoek komt. In de tweede klasse B gaat slechts de onbelangrijke wedstrijd M.E. V.O. IAkersloot I Waar de Mevoanen j.L Zondag onverwacht verloren, werd Koedijk I zonder te spelen kampioen, een feit, waar op we a.s. Dinsdag nader terug komen. We achten de groen-witten echter thans in staat van de Akerslooters te winnen. In de tweede klasse D gaat het leidende Z.V.V. IV een bezoek brengen aan Alkmaar III. Alle goede bedoe lingen van de Alkmaarders ten spijt zul len ze de punten wel aan de blauw-zwarte Zaandammers moeten laten. Alcmaria V, dat naar Z.F.C. VI gaat, krygt het al net even zwaar en ook hier geven we de kaasstadbewoners niet veel kans. Heel wat gemakkelijker krijgt Alkmaar- sche Boys IV het, daar in eigen omgeving tegen de hekkensluiters K.V.V. V ge speeld moet worden. De rood-witten kunnen tenminste hard werken met twee punten be loond zien. De derde klasse F. Het leidende Ursem I gaat naar M.E.V.O. II. De Ursemmers zijn den laatsten tijd ge ducht op streek en ook nu zien we ze na hard werken een stapje dichter bij het kampioenschap. Schoorl II zal het bezoekende Vrone II, na zeer veel spanning, er juist nog onder hou den. In de vierde klasse D kan Oudorp II nog in de running blijven, daar verwacht mag worden, dat het bezoe kende Spoorvogels I geklopt zal worden, waarbij dan tevens revanche is genomen op de eertijds geleden nederlaag. In de derby Alkmaar IVAlkm. Boys V kan het geducht spannen, misschien dat de rood-witten weten te zegevieren, hoewel de uitslag niet ver van een gelijk spel zal lig gen. In het treffen Grootschermer nGraftdijl II, geven we de thuisclub de meeste kans UIT HET KATHOLIEKE KAMP. H.S.V.Geel Zwart, BerdosS.R.C S.V.W.—A.F.C. en Z.A.P.—V.I.O.S. Wanneer wij zoo het programma nagaan, dan krijgt men onwillekeurig neiging om direct de winnaars aan te wijzen. Oogen- schijnlijk denkt men dan, dat H.S.V., nu zi op eigen terrein Geel-Zwart ontvangt, een zeer goede kans heeft om beide punten in Heiloo te houden. De bezoekers zijn hun in zinking geheel te boven en mede daardoor kunnen de Heilooërs er van verzekerd zijn dat hun elke duim gronds bestreden zal worden. Geel-Zwart is een faire ploeg, doel) die zich steeds doet kenmerken door een geweldig enthousiasme. Maar.... we hou den het in ieder geval op een overwinning voor de thuisclub. Ook in Bergen wordt een ongelijke strijd, althans op papier, verwacht. Maar S.R.C. is er juist de ploeg naar om tegen 'n hooger op de ranglijst geplaatste haar beste spel te demonstreeren. Na de gevoelige nederlaag tegen A.F.C. zal het Berdos echter goed doen om in deze match beide punten binnen te halen, wil zij althans niet geheel uit geschakeld worden voor de bovenste plaa'.- Onze plaatselijke vereeniging A.F.C. gaat op bezoek bij S.V.W. te Heerhugowaard en dit is eigenlijk wel de wedstrijd in deze af- deeling waar men geen peil op kan trek ken. Hier komen twee gelijkwaardige ploe gen tegenover elkander, alhoewel de voor hoede der A.F.C.-ers iets gevaarlijker is. Wil A.F.C. haar theoretische kans op den kam pioenstitel ook Zondag nog behouden, dan dienen zij zorg te dragen voor een over winning. Technisch zijn zy de mannen uit Heerhugowaard zeker de baas, doch wat het enthousiasme betreft, kan ook S.V.W. deze demonstreeren op een wijze, die waarschijn lijk elke andere club in deze afdeeling over treft. Pakt daarom flink aan, A.F.C.-ers! Met eenige vrees trekt V.I.O.S. morgen naar Z.A.P., omdat het ook vorig jaar één der weinige clubs was, die haar met leege handen naar Warmenhuizen terug stuurde. Z.A.P. is momenteel echter de zwakste club in deze afdeeling, 'doch een kat in het nauw maakt rare sprongen. Echter en dit is een voordeel voor V.I.O.S. zy zyn gewaar schuwd. Doch het onberekenbare spel van Z.A.P. houdt ongetwijfeld wel een verras sing in. Toch houden wij het op de bezoe kers. Men concludeere: een volledig program ma, doch het is er een, dat ongetwijfeld de spanning in deze afdeeling nog wel eens kon doen toenemen! Wielrennen. VAN DE VIJVER BLIJFT WERELD KAMPIOEN. Na een gedachtenwisseling, welke meer dan vier uren duurde, hebben de leden van het U. C. I. bestuur besloten om hun vorige beslissing te annuleeren en van de Vijver in zijn kwaliteit van wereldkam pioen der amateursprinters 1937 te her stellen. Onder voorzitterschap van den heer Burgi zijn de heeren Leon Breton, eere voorzitter, Paul Rousseau, secretaris generaal en de leden Alban Collignon, Legros, jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, Momo, Roossels en Bauer bij eengekomen en hebben bovengenoemd besluit genomen. Hierbij brachten zy tot uitdrukking, dat er mogelijkheid tot twij fel zou hebben kunnen bestaan. Niettemin is er thans recht geschied en heeft van de Vyver wat hem toekomt. Hockey. VERRASSENDE UITSLAGEN MOGELIJK! Alkmaar I trekt naar Den Haag, alwaar H.H.Y.C. II haar uiterste best zal doen deze laatste kans te benutten, teneinde het drei gend degradatiegevaar te ontloopen. Alk maar moet dezen wedstrijd dan ook niet te licht opvatten (immers Leiden kon met moeite een gelijk spel forceeren), ze kan een overwinning opleveren, maar er dient voor gewerkt te worden. Alkmaar II en II gaan gezamenlijk naar H.B.S. II en III. Ook daar zal de strijd niet gemakkelijk vallen, II kan op gelijk spel uit- loopen, III mag haar twee puntjes wel goed verstoppen, ander mocht H.B.S. in ze eens vinden! Al met al zijn verrassingen niet uitge sloten. De dames gaan naar Zandvoort II, een niet te onderschatten tegenstander. Hier geldt ook weer: de laatste loodjes wegen het zwaarst, dus opgepast dames, en een over winning is uw deel. (Hockey wordt zoo langzamerhand een sport met tradities!) Dus aanvoerders denkt u er vooral om, dat het goede gewoonte is vóór den aan vang van den wedstrijd van a.s. Zondag een driewerf hoera ter eeie van ons prinsesje Beatrix uit te brengen als hulde van hoe- teyend Nederland. Dammen. W D. O. WINT VAN VITA NOVA. Gisteren had de Alkmaarsche damclub W. D. O. bezoek van de damclub Vita-Nova uit Limmen voor het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. De gedetailleerde uitslag is als volgt: H. TimmermanC. Dekker 02 H. LindersC. Bruin 11 P. VeerH. Verver 11 J. AmelsbeekN. Snel 02 H. HuiskampN. Mooy 02 H. J. ToepoelN. Dekker 20 C. BooyJ. Kabel 02 P. NoomC. v. d. Velde 11 D. Davelaar—Jb. Morsch 2—0 C. Jol—M. Wokke 1—1 R. W. Zaadnoordijk—M. Snel 20 H. KruiderH. Nujjens 11 J. HartogA. Admiraal 20 S. de JongJ. Zandbergen 20 zijn een sieraad voor dames en melfjet. Ook bij allerlei huiihoudelijke arbeid blijven zij altijd gaaf, zacht en blank indien deze verzorgd worden met witte Purol. Doei 30 on AO ct. Tube 43 cl. ti| Apoth en Drogiiten. OUDORP. (Januari). Geboren: Catharina Cornelia Juliana, d. van Petrus Balvers en Maria Schilder. Petrus Cornelis, z. van Petrus Reus en Hen- derika Visser. Clasina Jacoba, d. van Theodorus Molenaar en Jacoba Adrichem. Theodorus Petrus, z. van Petrus Herma- nus Rood en Catharina op den Kelder. Overleden: Jacobus Kraakman, zoon van W. Kraakman en M. A. Beentjes. 8 weken (overleden te Alkmaar). Maria Elisabeth Buter, echtgen. van Comelis van Veen, 55 jaar. (Van onzen parlementairen medewerker.) Gistermorgen, toen de Kamer de behan deling van de begrooting van binnenlandsche zaken voortzette, kon minister van Boeijen dadelijk van wal steken. Z.E. hield een lange, tot in allerlei details zich uitstrekkende rede, waarin hij echter enkele belangrijke punten, zooals de Zon dagsrust en het erfpachtstelsel, niet aanroer de. Weliswaar had hij zich tevoren veront schuldigd over een noodzakelijke beper king, welke hij zich zou moeten opleggen in verband met de veelheid van onderwer pen, welke waren te berde gebracht, maar we zouden liever wat meer van de zooeven genoemde punten en wat minder bijvoor beeld over de kwestie-van Duyl hebben ge hoord, welke de bewindsman zeer uitspon, daarmede de volle maat gevend aan den heer van Vessem En deze kreeg nog zelfs een kop erop, toen de voorzitter hem on gevraagd toestond voor de derde maal het woord te voeren. Dit gebeurde tengevolge van een wat lange interruptie, welke hij tij dens de dupliek van den minister plaatste, welke interruptie kennelijk beoogde verder debat te voorkomen. Ten zeerste verrast, denkte mr. van Vessem den voorzitter en de Kamer voor deze vriendelijkheid! De mi nister en de voorzitter van de nat.-soc. frac tie zyn er echter niet dichter tot elkaar door gekomen; eerstgenoemde hield vol, dat hy inzake deze ontslagkwestie niet, en mr. van Vessem, dat Z.E. wèl in strijd met de Grondwet en de Kieswet had gehandeld. We mogen eenige kleine puntjes nu wel laten „zwemmenWe halen alleen uit 's mi nisters betoog over de luchtbescherming er. de toepassing van de luchtbeschermingswet aan, dat de regeering nog lang niet aan een herclassificatie van de gemeenten (met be trekking tot het grootere of kleinere gevaar dat dreigt) toe is. Tot nu toe is nog slechts grootendeels organisatorisch werk gedaan. Er bestaat een weloverwogen plan van de té treffen voorzieningen en ook is nagegaan, welke gemeenten het eerst met haar maat regelen gereed moeten zijn. De gemeentelijke autonomie. Bij het vraagstuk van de financieele ver houding tusschen het Rijk en de gemeenten en de gemeentelijke autonomie stond de mi nister langen tijd stil. Het was het laatste deel van zyn redevoering. Tot zijn spijt moest minister van Boeijen bekennen, dat de regeering voor de finan cieele verhouding nog geen oplossing heeft gevonden. Doch anderzijds heeft zy tot nu toe niets gedaan, geen enkelen blijvenden maatregel getroffen, waardoor de gemeente lijke autonomie wordt beknot. Zy is daar ook heelemaal niet op uit. De fout van ver schillende sprekers is, dat zy de financieele onafhankelijkheid der gemeentèn willen lo- caliseeren. Maar dan eischen ze iets onmo gelijks. Het is immers een vraagstuk, dat moet worden gezien als een probleem, sa menhangend met het groote geheel der over heidsuitgaven. |De minister besprak de verschillende ver langens welke ook in deze Kamer waren ge uit en zeide bij voorbaat al, ze niet zoo maar te willen verwerpen. Wel stelde hij, dikwijls vragenderwijze, in het licht, dat de critici nogal gemakkelijk met het cardinale punt rondspringen, namelijk: het geld! Men wil een scheiding tusschen de ge wone armenzorg en de crisisarmenzorg; men wil dat het Rijk alle kosten van de crisiswerkloosheid voor zijn rekening neemt. Dat is allemaal heel mooi, maar eerst zal men dan toch voor nieuwe middelen voor het Werkloosheidssubsidiefonds moeten zorgen. En dan komen de groote moeilijk heden voor de centrale overheid, o.a. omdat zij in de eerste plaats niet weet welke ge meentelijke uitgaven moeten worden ge daan. By de wettelijke regeling van de werk loosheidsverzekering zou over e.e.a. nog wel nader worden gesproken. Men wil het belastinggebied der gemeen ten verruimen en men wijst erop, dat er van de woongemeenten, in tegenstelling tot de werkgemeenten, nog wel wat te halen zou zyn. Men komt met namen van luxe gemeenten aandragen zooals Wassenaar, BloemendaaL Ook zou men Hillegersberg, Overschie, enfin de heele Rotterdamsche kring van randgemeenten, en plaatsen als Voorbrug en Rijswijk by den Haag er ook bij moeten halen. Maar de financieele verschillen tusschen woon- en werkgemeen ten zyn hoe langer hoe meer vervaagd. De belastingverschillen zijn niet belangrijk meer. Op een totaal der gemeentelijke bud getten van 700 millioen zou op z'n hoogst nog een bedrag van millioen te vinden zyn, als men overal de grens der toelaatbare belastingheffing wilde bereiken. We kunnen ons zoo voorstellen, dat dit naar verhouding luttele bedrag den klagers niet is meegevallen! Moeten we nu daarvoor die enkele belas ting-oase, die er nog is (en dan nog in be- trekkelyken zin) laten verdwijnen?, vroeg de bewindsman. Slechts een paar mogelijkheden. De minister zag slechts een paai mogelijk heden, die een oplossing kunnen brengen: óf verdere inkrimping van de uitgaven óf toevloeiing van meer middelen óf een com binatie van beide. De regeering wenscht echter niet bij de pakken te gaan neerzitten. Op het oogen- blik beraadt zij zich omtrent de vraag of het mogelijk zal zyn, aan de gemeenten meer vrijheid ten aanzien van het finan cieele beheer te geven, èn over de vraag of nieuwe middelen (zy 't in bescheiden mate) kunnen worden gevonden. Dat was eigenlijk het voornaamste uit de rede van den minister; aan het slot applau disseerden eenige leden. Wat den woningbouw betreft, teekenen wc nog aan, dat de minister aan de parti culiere bouwers dezelfde kansen wil zien gegeven als aan de anderen. Hier en daar schijnt daaraan nog wel eens wat te hape ren. Er worden thans allerlei gegevens en sta tistisch materiaal verzameld om te kunnen nagaan of er aan een bepaald woningtype al of geen behoefte in een bepaald rayon be staat. Na korte replieken werd de begrooting van binnenlandsche zaken z.h.s. aangeno men Posth<.(rpof)t, De postbegrooting werd eveneens af daan. Het voorspoedig beleid van de adiv" nistratie, die een winst van 10 milL berekenen kan, vond niet de onverdeeM1 instemming der Kamer. Zooals de h Kolff (c.h.) het uitdrukte: liever een beet/' minder zakelijkheid en wat meer ger voor de bewoners van het platteland u? voorbeeld wat de postbestellingen en d" buslichtingen betreft. Of, zooals de heer v» Rappard (lib.) de stemming ten platteland"1 weergaf: een betere buslichting wordt meer gewaardeerd dan lagere tarieven nl klachten van den heer van Voorstw Voorst (r.k.) kwamen vrywel op het zelf!? neer. Hy drong er ook op aan, dat met automatiseering van de telefoon voortgan* zou worden gemaakt; dat er nog een jaar of vijf over heen zal gaan eer alles, gereed k vond hy veel te lang. jj Minister van Boeijen had een open oor voor deze klachten en gaf de heeren eigen! lijk gelijk, maar liet erop volgen, dat dé postdienst op het oogenblik gehandicapt ij door de bestaande personeelsorganisatie hoofdz.'.ke.ijk door de arbeidscontractanten.' De leiding van het bedrijf streeft naar verbetering, die er ook inderdaad wel zal komen, mits men haar wat tyd gunt. Met de zooveel hoogere kosten van de bestellin- gen op het land diende men echter ook rekening te houden. De technische leiding beschikt op het oogenblik niet over voldoende onderlegde krachten om de automatiseering van de telefoon snelleren voortgang te doen vinden. Prof. Kranenburg critiseerde de houding van den minister, in het voetspoor van zijn voorganger, ten aanzien van de intrekking van de zendmachtiging van den Vrijden- kers-omroep. De minister trachtte aan te toonen, dat de teksten, welke deze omroep uitzond, dikwijls zóó om de belangrijke din gen, welke de doelstelling der vereeniging uitmaken, heendraaiden, dat men zich afvroeg: kan deze omroep dan eigenlijk wel tot zyn recht komen, als hy steeds zoo de haken en oogen van het radio-reglement moet omzeilen? En deze vraag zou de minis ter opnieuw onder het oog moeten zien, voor het geval hij herstel van de zendmach tiging zou overwegen. Aan het adres van mr. van Vessem, die geklaagd had over sommige onbeschaafde uitzendingen, merkte hij op, dat in het alge meen de programma's der omroepvereeni- gingen, als men ze met die uit het buiten land vergelijkt, op hoog peil «taan (hetgeen ook de heer van Vessem niet wilde betwis- ten), maar wat deze afgevaardigde als on beschaamd en plat van spraak qualificott wordt in bepaalde gezinnen weer wèl ge accepteerd en als een en ander niet in strijd is met het radioreglement, dan kan de regeering daar niets tegen doen. De minister ^jet het hooge belang van een wereldomroep voor Nederland terdege in. Hij gaf den heer de Zeeuw (s.d.) te kennen, dat er wellicht een middel zal gevonden worden om van de luisteraars een bijdrage voor de kosten van die uitzendingen te ont vangen, zoodat de vereen igingen niet te diep in de bus behoefden te blazen. De Rotterdamsche wethouder betreurde het, dat tijdens de radio-uitzending van feestklanken uit de Rotterdamsche Beurs ook een lied was uitgezonden, dat een deel van de bevolking uitschakelt. De omroep- vereeniging had 'daarvoor excuses aange boden, maar de controle-commissie had dit moeten onderdrukken. Het Rotterdamsche publiek op straat had de beursbezoekers 'n goed voorbeeld gegeven. De heer de Zeeuw had twee avonden het feestgewoel beleefd, maar nergens had hy als sluitstuk op een bekend lied gehoord: „Weg met alle socialen", een lied dateerende uit den tijd van Koning Willem III. Hij constateerde dat die toevoe ging er gelukkig is uitgeraakt. J Inderdaad, we schijnen dit onaangename en stuitende zinnetje by uitingen van feest vreugde op Oranje-dagen kwijt te zijn. In den Haag hebben we het 't vorige jaar tij- dens de verlovingsfeesten, noch tijdens dl bruidsdagen van het Prinselijk Paar g«" hoord, en dezer dagen hebben we het even min vernomen. We keken er dan ook van op te hooren, dat het op een bepaalde plaala in Rotterdam nog is gezongen; maar wel- j licht is daarbij onachtzaamheid van WM van een oudere generatie in het spel weest! De minister ging niet in het bijzonder op dit gedeelte van het betoog van den M* de Zeeuw in, maar hy kan het moeilijk m* hem oneens zyn geweest! j De Postbegrooting werd z. h. s. aa"®en men. A.s. Dinsdag komt de Eerste Kam weer bijeen. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uw- DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 33W 135. Toen begon de ooievaar te vertellen, die in een nest woonde, bij zijn vader en moeder, een paar uur buiten het bos. Vlak bij hun nest staat een huisje, waarin ook twee kinderen wonen. 136. Deze kinderen z|jn altijd erg vrien delijk voor de ooievaars. Ze plagen ze nooit of proberen om de eieren uit het nest te halen. Als de ooievaars in het na jaar wegvliegen naar de warmere landen, zeggen de kinderen ze altijd vriendelijk gedag en vragen of ze weer spoedig terug komen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10