Er ging een week voorbij SPORT EN WEDSTRIJDEN. Leiders en lijders ontmoeten elkaar. üeuitletoH ET SCHIP DER Alcmaria ontvangt O. S. V. HET.... SYSTEEM! Alcmaria ontvangt O, S. V. De elftallen voor morgen. VERSCHRIKKING DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 5 FEBRUARI 1938. Uit Nibbixwoud wordt gemeld, dat door de afdeeling NibbixwoudHauwert van het Witte Kruis Woensdag een cursus is geopend voor eerste hulp bij ongelukken in de parochieschool. Blijkbaar is dit de eenige school in den lande waar zooveel ongelukken gebeuren dat men er een specialen cursus voor moet geven. De toren van de Groote Kerk te Hoorn moet een nieuwe spits hebben en B. en W dier gemeente hebben zich in verband daarmede tot het Werkfonds gericht Nu dit geweigerd heeft daarvoor een bij drage te verleenen, hebben B. en W. er iets op gevonden waardoor een meer be scheiden spits op eigen kosten kan worden gemaakt. Wij vertrouwen, dat de Hoorn«che Raad deze spitsvondigheid van het college wel op prijs zal weten te stellen. Volgens de Beverwijksche Crt. heeft de Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" besloten den doodbidder in een mooi nieuw costuum te steken, dat evenwel niet van hem zal zijn, maar eigendom der gemeente moet blijven. Hier zal men dus de bekende kraai kun nen aanschouwen, die met andermans veren loopt te pronken. De patiënt, zoo lezen wij in een vak tijdschrift, zal zijn werkzaamheden ten stadhuize voorloopig niet kunnen hervat ten daar de dokter hem voor minstens twee weken aan zijn bed heeft gebonden. Wij moeten bekennen, dat wij dit een van de meest barbaarsche staaltjes van vrij- heidsberooving vinden. Uit Schagen werd gemeld: Voorafge gaan door muziek van den torentrans werd na het houden van een volksfeest de dag besloten met een schitterend vuur werk. Waarschijnlijk zijn de voorafgaande muzikanten eerst van den torentrans naar beneden gekomen. Spreker stond uitvoerig stil bij de boot reis, zegt de Beverwijksche courant. Wij kannen ons voorstellen, dat men bij een bootreis stilstaat, al is dit op den duur ook vermoeiend. Om dit stilstaan op uit voerige wijze te kunnen doen, zal men waarschijnlijk een stormachtig zee-tje noo- dig hebben. Spreker dankte ten slotte zoo luidde een feestverslag uit een Noord-Hollandsche gemeente voor de opkomst en spoorde allen aan de blijde gebeurtenis prettig te vieren, niet alleen met Oranje van buiten maar ook van binnen. Waarschijnlijk is hier een propagandist van de zoogenaamde Oranje-bitter aan het woord geweest. De fabrikant heeft het verzamelde per soneel bijeen geroepen, heeft men dezer dagen in onze courant kunnen lezen. Wij bekennen, dat het niet meer bijeengeroe pen behoefde te worden als het toch al was verzameld. De feestgangers zoo schreef men ons dezer dagen vulden zich in de verschil lende danszalen. Dat komt van die rijkelijk voorziene buffetten. Uit de kunstcritiek in een blad uit onze omgeving plukken wij de volgende stijl bloempjes: Hoopte de regisseur reeds, dat de ver wachtingen van de aanwezigen niet al te hoog gespannen zouden zijn, het beroep is niet tevergeefs geweest, want al was het omgekeerde het geval geweest, dan zou den de aanwezigen zeer teleurgesteld zijn geworden. Lang niet allen waren goed. Men zorge voor de volgende uitvoering een licht stuk te nemen, dat meer onder het bereik van de zich pas tot een ver- eeniging gevormde krachten ligt. Maa, men doet goed aan wat wij noemden en nog meer de volle aandacht te schenken in het belang van het stuk, het spel en de ver dere ontwikkelirg der vereenigii^g. Laat men er toch vooral om denken, dct óf dialectisch spreekt, óf zuiver Ne- derlandsch, maar niet van beiden wat. Want dan is het verschrikkelijk. Wij zijn het met dezen tooneelcriticus volkomen eens, althans wat zijn laatsten zin betreft. Volgens de Purmerender Courant werd de moeder van de 1000ste zuigeling van het Consultatiebureau door de vrouwelijke kinderarts hartelijk gefeliciteerd en reikte zij als herinnering een spaarbankboekje over met 5. Wij hadden het aardiger gevonden als men die arme moeder niet op kosten ge jaagd had maar haar zelf iets had gegeven. Door de C. T. B., zoo schreef ons een tuinbouwdeskundige uit Sint Pancras, is, in verband met het collectief contract voor deze streek, een voorstel ingediend, dat luidt, dat de 13 wintermaanden 15 per week zal worden gegeven, de 9 zomer maanden 18 per week en de rest van het jaar 16 per week. Blijkbaar vindt men in Sint Pancras, dat een jaar van 22 maanden nog niet lang genoeg is. In Deventer, zegt de Telegraaf, heeft een commissie een paukenpaard overgedragen. Het lijkt ons, met het oog op dergelijke karweitjes noodzakelijk, dat er in zoo'n commissie een paar sterke mannen worden gekozen. In de Meppeler Crt. worden 40 vast staande stoelen te koop aangeboden. Wij vermoeden, dat de kooper er zoo nu en dan eens op mag uitrusten als hij toe vallig in de buurt is. De opening van de bijeenkomst, zoo meldt men aan die courant, geschiedde op de gebruikelijke wijze door den heer Meppelink, voorzitter van den Chr. Nat. Werkmansbond, terwijl de heer J. Mos, namens Patrimonium sloot. Als die vergadering gelijktijdig geopend en gesloten werd, hadden de Meppelaren wel thuis kunnen blijven. In datzelfde blad vinden wij een adver tentie van den heer Hendriks te De Wijk, die een neurende koe te koop biedt. Waarschijnlijk zal dit een neuriende koe moeten zijn en is zij nog verre familie van de zingende muis, die onlangs in Den Haag werd gevangen. V o e t b a Leiders en lijders ontmoeten elkaar. Dat is zeer sterk het geval in afdeeling I en in iets mindere mate in het Oosten en het Zuiden. Dat beteekent dus, dat wij voorbe reid moeten zijn op mogelijke verras singen. Alwillen wij er dan ook niet aan gelooven! Daar is, om met de eerste afdeeling te beginnen, AjaxExcelsior en tegelijker tijd SpartaD. W. S. Natuurlijk winnen de beide Amsterdamsche clubs (de leiders) en dus verliezen de beide Rotterdamsche vereenigingen (de lijders). Jawel, zoo is het op het papier. Maar èn Excelsior èn Sparta zullen alles op alles zetten, om zich te redden. Vandaar, dat de leiders moeten oppassen en vandaar, dat verrassingen mogelijk zijn, al lijkt het nog zoo ondenkbaar. K. F. C. speelt thuis tegen R. F. C. en al weer zien wij de Koogsche verliezen. Omdat de club zwakker blijkt, dan het eerst wel leek. Zeer vermoedelijk wint A. D. O. van V. S. V. en V. U. C. van D. F. C., waardoor beide Haagsche clubs op fluweel zitten! Om nog even op Sparta en K. F. C. terug te komen: het is wel merkwaardig, dat deze clubs met het imitatie-Engelsche systeem zoo volkomen falen. In dit ver band meenen wij even te moeten memo ree ren, dat een tijdje geleden de oud-leden van Sparta in het Rott. Nwbl. een inge zonden stuk plaatsten met het dringend verzoek :keer terug tot het normale spel type, dat den Hollander ligt; vergeet niet, dat jullie amateurs zijn en dat jullie alleen daarom al het stopper-spil-systeem niet kunnen spelen. Want dit eischt ontzagge lijk veel oefening, waarbij minstens drie keer in de week in ploegverband geoefend moet worden. En daar is dus weer het systeem! Wij zelf.verafschuwen het! D.w.z. wij veroordeelen elk systeem, dat niet op gebouwd is op goede, gezor.de gronden. Wij gelooven, dat al te veel trainers voor zich zelf een systeem hebben geannexeerd (zelf een dergelijk geval uitknobbelen, daar hooren wij nooit van!) en dat dan de spelers zich daar maar naar moeten rich ten. Zou het in werkelijkheid niet precies andersom moeten? Wil men een systeem spelen, begin dan met een bestudeering van de beschikbare spelers. En balanceer daarna pas een bepaald systeem uit. K. F. C. heeft dat eenige jaren geleden eenigszins gedaan. Het had er succes mee. Thans beschikt zij niet meer over elf spe lers, die hetzelfde systeem kunnen spelen en het gevolg is: 't gaat mis. Sparta heeft het stopper-systeem inge voerd. Maar de spelers kunnen zich niet geven, omdat het systeem hun niet ligt. Gevolg: 't gaat mis. Vroeger zei men :aanvallen is de beste verdediging. Misschien gaat dat thans niet meer geheel op. Maar alles concentreeren op de verdediging, is o. i. veel meer fout. Dan hoopt men op succesvolle uitvallen. En men acht 10 voldoende! Laten wij er nog dit van zeggen: met een systeem ,dat gebaseerd is op het beletten van de tegenpartij, om doelpunten te maken, brengt men zijn eigen club naar den afgrond, want het publiek ziet liever tien doelpunten dan één. en aanvaardt nog eerder een 65-nederlaag dan een 10 overwinning dank zij afbrekende systemen en één enkele gelukkige uitval! Afdeeling II. In afdeeling II moet Feijenoord weer kunnen winnen, 't Mag dan naar IJmuiden moeten, maar de Stormvogels zullen den opmarsch der Rotterdammers wel niet kunnen stuiten. Evenmin zal H. D. V. S. kans zien, om C. V. V. te kloppen, als zou een gelijk spel niet heelemaal onmogelijk zijn. Maar ook één puntje zal haar niet helpen Want wij voorzien ook al een gelijk spel in de ontmoeting HaarlemH. B. S. en in Blauw WitD. H. C., al zijn de thuisclubs een tikje favoriet. Xerxes wint thuis natuurlijk van 't Gooi en nadert daardoor meer en meer de twee de plaats, welke nu nog bezet is door Haarlem. Afdeeling III. In het Oosten de leider tegen de lijder!: HeraclesP. E. C. Dat is natuurlijk een heel klein kunstje voor de a.s. kampioe nen. Intusschen zal Go ahead op zijn veld Tubantia wel kloppen, terwijl Enschedé in Nijmegen een behoorlijke kans op den in zet heeft. Z. A. C. verlaat morgen definitief de gevaarlijke zone door een goede zege op het bezoekende Wageningen, terwijl Hen gelo ondanks terreinvoordeel de vol le buit naar Apeldoorn zal zien vertrek ken. Daar zorgt A.G.O.V.V. wel voor. Afdeeling IV. Wij moeten aannemen, dat N.A.C. uit tegen Willem II en P. S. V. thuis tegen Juliana beiden de puntjes veroveren. Het krachtsverschil is ons daar een waarborg van. De andere wedstrijden brengen meer spanning, want het krachtverschil is zeer klein. Wij voldoen met de wedstrijden te noemen: Roermond*Noad, M. V. V.* Eindhoven en BleijerheideB. V. V.* en plaatsen een kruisje achter de meest- kans-hebbenden! Afdeeling V. In het Noorden is Be Quick vrij en zij zal met belangstelling uitkijken naar den uitslag van G.V.A.V.Veendam. Deze wedstrijd zal zeer zwaar zijn voor beide clubs en een gelijk spel ligt o. i. in de lijn der verwachting. Sneek zou verstandig doen, om thuis Heerenveen te kloppen, wat niet onmoge lijk is, terwijl wij natuurlijk rekenen op een thuis-zege in den wedstrijd Achilles Velocitas. De „derby" H.S.C.Hoogezand is voor beide clubs van belang. Als Hoogezand verliest (waar de meeste kans op is!) ziet het er donker voor haar uit. Er moet gewonnen worden. Alcmaria speelt voor den derden keer in successie thuis en thans tegen O. S. V., dat een week geleden zoo waar kans zag, om D. W. V. haar eerste nederlaag toe te brengen. Dat is een mooie waarschuwing voor de withemden, die tenminste thans weten, dat oppassen de boodschap is. Want Alcmaria moet winnen: le. om een mooie plaats op de ranglijst in te nemen en 2o om geheel vrij van degradatie-gevaar te zijn. Alcmaria komt met dezelfde opstelling uit als een week geleden. Er kan gewon nen worden, als er werkelijk enthousiast gespeeld wordt en als de beide vleugel spelers voldoende ballen aangegeven krij gen. Zoo ooit, dan kunnen Hamstra en Gerritse morgenmiddag een groote rol spelen. Wanneer overigens het elftal een geheel vormt, zal het een behoorlijke kans op de volle zege krijgen. Welnu, benut die kans! West-Frisia speelt thuis tegen D. W. V. Alles hangt er maar van af, in welken vorm de Enkhuizers spelen. Zijn ze op dreef, dan wordt het vóór D. W. V. op passen, heeft West-Frisia haar dag niet, dan noteeren de Amsterdammers een flinke zege. Het zou aan den kop nog spannend kun nen worden, wanneer nu de Kennemers ook eens verloren. Welnu. H. R. C. ont vangt morgen de Beverwijker club en zal ongetwijfeld haar best doen, om voor een verrassing te zorgen. Maar of het gelukken zal? De Spantaan wint thuis van Z. V. V. Daar twijfelt niemand aan, zoodat alleen Z. F. C.W. F. C. nog een puzzle is. Een puzzle, die wij voorloopig maar niet zullen oplossen. 2e klasse B. D. O. S. boft dit seizoen. De vorige week verloor R. C. H. en zelf speelde ze niet. Nu is er weer een kans op, dat R. C. H. verliest, want ze moet naar Hilversum. En tegelijkertijd zal D. O. S. wel winnen van het op bezoek komende A. F. C. Als E. D. O. haar vorm behouden heeft, Alcmaria Victrix I (thuis tegen O. S. V., 2 uur). Keuris Burger Koning Helderman de Grand Rampen Gerritse Pol v. Wieringen Schaaper Hamstra Alkm. Boys (uit tegen Volewijckers. 2 uur). v. d. Horst Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Schenke de Grand Goudsbdlom Kwadijk Mulders Alcmaria II (uit tegen Helder n, 2.30 uur). J. Rampen Verweel Stadegaard Meijer Scharlewie Lindeboom J. Bos Godvliet Kaptein de Jong Overbeek Alkm. Boys II (thuis tegen W.-Frisia II, 10.30 uur). Apeldoorn Roos Tam is Hassing de Groot Hendriks Muileman Hoed Pater Mulders Jansen moet zij in Bussum van B. F. C. kunnen winnen, terwijl H. V. C. wel kans zal zien, om thuis H. F. C. te kloppen. Rest dan nog VeloxZeeburgia. waarbij de gasten verreweg de beste papieren hebben. DF DERDE KLASSERS. De bigmatch Volewijckers Alkm. Boys. Morgen dus krijgen de rood-witte Alkmaarders één van hun meest be langrijke wedstrijden te spelen, daar een bezoek gebracht moet worden aan de Volewijckers. Belangrijk niet alleen voor hen, maar belangrijker feitelijk voor de Amster dammers die een achterstand hebben van vier winstpunten en alleen dan nog een kans op het kampioenschap behou den als zij het tot een overwinnig we ten te brengen. Dit nu zal het spel der Volewijckers mo gelijk eenigszins nerveus maken, want een nederlaag ja zelfs een gelijk spel kon wel eens beteekenen: weg Amsterdamsche kans! Daar tegenover staat, dat de Boys bij een gelijk spel, ja zelfs bij een nederlaag, nog een behoorlijke kans op het kampioenschap overhouden. Maar,de Alkmaarders doen er goed aan, het zoover niet te laten komen. Vooreerst kan men hier een concurrent voor goed uitschakelen en tweedens kan men de reeds verkregen voorsprong ten aanzien van Helder en Zaandijk behouden, mogelijk zelfs vergrooten, omdat ook deze beide clubs geen walk-over tegemoet gaan. Bestaat er kans op een Alkmaarsche zege?De Amsterdammers zijn er den laatsten tijd goed in. Daar tegenover staat, dat ook de Boys menigen lastigen wed strijd tot een goed einde wisten te brengen en hierbij willen we nog even in herinnering brengen de uitreis naar Helder. Ook toen leken de geblokten kans loos. Het was de tactiek en tevens het ongekende élan de wil om te winnen! die uiteindelijk nog een groote en stellig door niemand verwachte zege bracht. Mogen we morgen in Amsterdam-noord nog eenmaal de Boys zoo zien! Ongetwijfeld bestaat er dan reden tot juichen. Alkmaarsche Boys,grijpt deze gele genheid met beide handen aan. Ge kent het spel dat ge in toepassing moet brengen. En daarbij „vechten" van de eerste tot de laatste minuut. Rood witten, nu of nooit! Zaandijk gaat een bezoek brengen aan Succes. De Wieringers bleken immer lasti ge tegenstanders te zijn voor de blauw wit ten en ook het eerste treffen aan den Zaan kant bracht de runners up een onverdiende 21 zege. Reden te meer, om 't nu op een puntendeeling tevens de zwakke zij der Successers aan te houden. Helder mag Assendelft in eigen huis partij geven en hoewel de ontmoetingen aan de noordpunt steeds groote uitslagen Uit het Amerikaansch door HERMAN ANTONSEN. 20) „Is dit bedrag soms later nog wel eens verhoogd, mevrouw Poole? Ik bedoel Toody grooter werd?" „Neen mijnheer Valcour. Waarvoor zou dat noodig zijn geweest? Het kwam hee!ie maal uit mijn eigen inkomen en i! niet de minste wettelijke verplich ing - genover het kind. Toen ze bij was, heb ik haar alles gegeven, wat ik kon. Ik zou toch zeggen, dat twaalfhonder o lar een vrij royale som was, vindt u ni „Zeker, mevrouw Poole". Valcour bleef de ongewoon mooie en toch zoo zakelijke vrouw aankijken me beleefd glimlachje, maar zijn gedachten waren bezig met Toody; Toody in haar rij pende jeugd, als genegenheid en gevoelig heid beginnen te ontluiken; Toody, die a die genegenheid en bewondering aan haar schonk, die zoo weelderig voor haar zorg e en die zich niet kon voorstellen, dat daar ooit een einde aan zou kunnen komen. En toen kwam mijnheer Jones, die geen kind om zich heen verlangde of duldde. „Bent u nog met haar in relatie geble ven, mevrouw Poole, nadat ze bij u weg was?" vroeg Valcour bedaard. „Neen", antwoordde ze een beetje norsch.1 „Dat is nu eenmaal een beginsel van me". „Om volkomen te breken met het ver leden?" „Juist". „U liet alles dus aan uw zaakgelastig den over?" „Ja". „En zijn die zaakgelastigden met haar in relatie gebleven behalve dan door een jaarlijksche toelage te zenden?" „Ik heb er niet het minste idee van, mijnheer Valcour. Ze hadden opdracht te zorgen, dat ik niets meer met de zaak te maken had". Ze hield zich wat in en ver volgde wat zachter: „Het scheen me de beste weg. snel en afdoende een eind eraan maken en het dan verder uit laten zijn". (Net de manier, waarop een jonge kat verdronken wordt, dacht Valcour. Ze had de kleine Toody net zoo goed in een zak kunnen naaien en laten verdrinken, als dat ze nu haar ontluikende gevoelsleventje liet verdorren in eenzaamheid, om het in de volgende jaren door haat te laten be derven). „Maar misschien verbeeld je je zelf te veel van dat kind en was het niet meer dan een lastig en ongezeggelijk schepseltje!" Ik verfoei alles, wat weifelt en heen en weer wankelt", zei mevrouw Poole. „Uw kamenier vertelde me ook, dat de chèques als onbetaalbaar terugkwamen in de paar laatste jaren". „Mijn kamenier schijnt u heel wat ver teld te hebben, mijnheer Valcour". Haar toonwas scherp en haar oogen stonden vinnig en hard. „Maar met tegenzin. Het is een eenvou dige ziel, niet waar? Ze wilde niet ontrouw of onbehoorlijk tegenover u zijn. Ik wist haar te overtuigen, dat haar inlichtingen voor u van groot belang zouden kunnen zijn". „Ik kan niet inzien, hoe dat het geval zou kunnen wezen". „Ik kan slechts herhalen, dat wij, naar mijn vaste overtuiging, als we deze zaak maar ver genoeg onderzoeken, Toody zul len vinden. Ik zou zoo graag zien, dat u me oprecht en ronduit antwoord gaf op mijn vragen, mevrouw Poole". Werkelijk verbaasd sperde ze haar oogen wijd open. „Maar dat wil ik immers graag doen. Ik ben heusch volkomen oprecht geweest". „Hebben uw zaakgelastigden eenige re den kunnen opgeven, waarom die chèques terugkwamen?" „Voor zoover ik weet niet. Ze kwamen gewoon met de post terug. Dat was alles". „Is er dan heelemaal geen onderzoek naar gedaan?" „Ze wilden het wel doen, maar ik zag er geen reden voor. Het kwam me zoo dood eenvoudig voor. Toody was of getrouwd, of had geen geldelijke hulp meer noodig. Ik zag geen enkele reden, om me dan nog verder met het geval in te laten". En ze voegde er, vrij geprikkeld aan toe: „Ik vind, dat ze me toch wel een aankondiging van haar huwelijk had kunnen sturen. Dan had ik haar een behoorlijk cadeautje kun nen sturen". „Welken naam hadt u haar eigenlek ge geven, mevrouw Poole? Toody was natuur lijk maar een bijnaampje, niet waar?" „Ja, ik geloof, dat ze eigenlijk Ethel heette. Ja, het was Ethel. Maar we noem den haar altijd Toody". „Ik heb gehoord, dat ze blonk haar en bruine oogen had". „Heel blond. Vreeselijk aardige krullen had ze, mijnheer Valcour". „Het schijnt, dat uw kamenier (als u nu maar niet op me gaat schieten omdat ik haar er weer inhaal!) het kind nooit naar bed bracht of zoo. Misschien kunt u me vertellen of het nog enkele bijzondere ken- teekenen had, vlekjes of lidteekenen op borst of rug of kleine lichaamsgebreken".- „Maar u zoudt het zelf toch hebben kun nen zien, zou ik zoo zeggen. U zult haar toch wel aan- en uitgekleed en gebaad heb ben?" dat zal ze zeker niet gehad hebben. Dan had Larry het kind nooit voor me ge nomen". „Ik Toody? Geen denken aan. Ik ging haar hoogstens nu en dan een nachtzoentje brengen, als ze al in bed lag". „Verzorgde fraulein Smeldt daar dan soms?" „O, neen; dat deed haar tante altijd". Valcour voelde een vreemde kriebeling in zijn nekvel. „Toe, vertelt u me eens wat over die tante", zei hij vriendelijk. „Wel, die kwam als verzorgster met Toody mee en dat is gebleven zoolang het kind bij ons was. We hebben pas gehoord, dat ze een verwante van het kind was, toen ze bij ons weggingen. Toen vertelde ze het pas. Ik snap niet, waarom dat mensch zoo geheimzinnig ermee was. Het zou niet het minste verschil gemaakt hebben, als we het geweten haddendat denk ik tenminste niet. Het is zoo moeilijk over die dingen te praten en te oordeelen zoo van achteraf, vindt u ook niet?" „Heel lastig. Hebt u nog iets gedaan om na te gaan, of die verwantschap werkelijk bestond?" „Dat hebben mijn zaakgelastigden ge daan, natuurlijk. En die stuurden die chèques dan ook geregeld naar haar tante". „Ik geloof, dat ik iets ervan begin te begrijpen. Wat was zij voor een soort vrouw, als ik vragen mag, mevrouw Poole?" „Dat kan ik niet zeggen. Ik weet het zelf niet. Ze leek me een heel gewoon, on- beteekenend persoontje toe, de paar maal, dat ik met haar te maken hadhet is zoo moeilijk te omschrijvenzoo'n beetje stroopsmeesterOpeens verdween de onverschilligheid uit haar trekken. „Ik moet altijd aan haar denken, als ik me vrouw Sandford zie". Ted Poole had zich op zijn bed behage- lijk uitgerekt en kon nog steeds niet goed wakker worden. De beide raampjes der hut stonden wagenwijd open, maar toch was de lucht er nog bedompt en drukkend en er hing zoo'n echte scheepslucht, zooals op de meeste kleine schepen. Hij sloeg de oogen op en vroeg zich af, waar Cassie wel was. Er werd aan de deur geklopt. Hij keerde zich loom om en riep: „Binnen!" En dan nog eens: „Jaa binnen!" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9