AMSTERDAMSCHE BEURS Billijke stallingstarieven a* N.V. Nassau Garage. Aspirin F* OUDE NIEDORP KOEDIJK EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. 40-JARIG JUBILEUM. De heer J. C. van Dijk, commies bij de Ned. Spoorwegen, zal a.s. Zaterdag zijn 40-jarige werkzaamheid in dienst der spoorwegen vieren. EEN JUBILEUM. Naar wij vernemen wordt deze week het 80-jarig bestaan van de afdeeling Alkmaar van het Ned. Jongelingsverbond herdacht. Morgenavond is er in het gebouw „Waakt en Bidt" een receptie en Woens dagavond wordt een feestavond gehouden. AANRIJDING OP HANDELSKADE. Hedenmorgen omstreeks 9 uur zijn een taxi, komende van de Doelenkluft en een andere auto, rijdende op de Handelskade, met elkaar in botsing gekomen, waardoor beide wagens schade opliepen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. ONBETEEKENEND BRANDJE. Vermoedelijk door kortsluiting geraakte gistermiddag een personenauto op de Clarissenbuurt in brand. Met water kon het vuur worden gebluscht. TWEE HONDEN ZWERVEN. Bij een bewoner van de Noorderkade is een zwart-bruine herdershond komen aanloopen, reu, ongeveer 3 maanden oud. Inlichtingen hieromtrent zijn aan het bureau van politie te bekomen. In Heiloo is een klein bruin hondje komen aanloopen, voorzien van een Alk- maarsche penning, dat voor den eigenaar of liefhebber wordt vastgehouden. Ook hieromtrent kan men zich by de Alkmaar- sche politie vervoegen. FEESTAVOND A. R. Z. V. Vol goeden moed het a.s. seizoen begonnen. Zaterdagavond hield de Alkmaarsche Roei- en Zeilvereeniging een feestavond in de bovenzalen van „de Unie." Deze avor.d die als roeipropaganda bedoeld was, mag zeer geslaagd heeten. Na het openingswoord van den voorzit ter, den heer Verwer, waarin o.a. de zeer lage contributies gememoreerd werden, volgde een korte uiteenzetting van dr. Engelman over „roeihygiëne". Hierin kwam zeer duidelijk tot uiting dat roeien tot de gezondste takken van sport gere kend mag worden. Tot een harmonieuze lichaamsontwikkeling gepaard aan een vergrooting van concentratievermogen levert de roeisport een groote bijdrage. Een en ander had zéér de aandacht van de talrijke aanwezigen. Hierna volgde een interessante roeifilm met o.a. de opening van de Boschlaan en een en ander over de Fairbarn-styl. Na de pauze, waarin thee en cake ge serveerd werden, volgde het optreden van den illusionist Moretti, die met zijn reper toire zeer veel bijval oogstte. Na het sluitingswoord van den heer Vrwer, hield een geanimeerd bal de aan wezigen tot lang na het middernachtelijk uur bijeen. Het geheel was zeer zeker een opwekking voor de aanwezigen zich aan de roeisport te wijden. De A. R. Z. V. hoopt dam ook dit seizoen met frisschen moed te beginnen en wil het hare er toe bijdragen den naam van Alk maar op het gebied der watersport hoog te houden. INBRAAK TE BERGEN AAN ZEE. De zomersche Februaridag had gister honderden bewogen een bezoek aan Ber gen aan Zee te brengen. Op de parkeer terreinen stonden zelfs auto's uit ver schillende provincies en aan het strand, dat ditmaal ongekend breed was, genoten vele wandelaars van een heerlijk zon netje. Het spreekwoord: „Sprokkel is nooit zoo fel, of zij heeft haar drie zomer sche dagen wel" werd dit jaar al vlug bewaarheid. De enkele zaken, die ook des winters geopend zijn, zagen de eerste voorboden van het a.s. seizoen met vreugde komen. Gisteravond bleek het echter, dat ook ongewenschte elementen de badplaats met een bezoek hadden vereerd. De bewoners Scholten en Mees ontdek ten n.L onraad in de onbewoonde zomer woningen Elzenhof en Duinhut. Beiden zijn voor geen kleintje vervaard en nadat inmiddels de politie was gewaarschuwd, stelden zij een onderzoek in en ontdekten in villa Duinhut een zekeren S. uit Alk maar, die zich onder beddegoed schuil hield. De politie, die inmiddels verscheen, had niet anders te doen dan den man te ar resteeren en hem in het bureau in te sluiten. Hoewel niet dadelijk kon worden vast gesteld wat vermist wordt, toog de politie oogenblikkelijk per auto naar Alkmaar, om een bezoek aan de woning van den kostbaas van S. te brengen, waar een rookstel, een vloerkleed, eenige wandver sieringen, een lichtkroontje, een lamp, eenige porseleinen kommen, een zestal kop en schoteltjes, een paar doeken en een oude regenjas in beslag werden genomen, afkomstig uit het zomerhuis Elzenhof, dat reeds eerder door S. was bezocht. Dank zy de activiteit van de politie, was vannacht om één uur al het ont vreemde reeds naar het politie-bureau in Bergen overgebracht. De dader wordt ter beschikking van de justitie gesteld. AANBESTEDING. Heden hebben burgemeester en wet houders van Amsterdam in het openbaar aanbesteed het maken van den boven bouw van ketelhuis om het bestaande sta len skelet en het maken van een aschput op het terrein van de electrische centrale „Noord". De laagste inschrijver was A. Castricum te Beverwijk met 79.700. DIERENBESCHERMING. Aan het rapport van den inspecteur van de afdeeling Alkmaar en Omstreken van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren over het eerste kwartaal 1938 ontleenen wy het volgende: Op geregelde tijden werden de Maandag- markten bezocht en zoo noodig werden aan- wijzigingen gegeven of ingegrepen. In samenwerking met de politie werden de trekhonden geïnspecteerd. Een hond uit de gemeente Stompetoren werd afgekeurd, daar het r.a deskundig onderzoek bleek, dat het dier een kankergezwel aan het lichaam had. Ook een paard met een wond aan het achterbeen mocht niet dan na hersteld te zyn weer worden gebruikt. In het vorig rapport werd vermeld, dat de koe in Oudorp, waarvan de tepels waren afgesneden, direct was doodgebloed. Bij later politie-onderzoek bleek, dat zij nog levend te Beverwijk was aangekomen. Vijfmaal werd hulp ingeroepen voor over reden dieren. De eigenaars van honden wor den verzocht hun dieren op drukke ver keerswegen aan den riem te houden. Het autoverkeer eischte vele slachtoffers. 21 Katten en 6 honden kregen een tehuis: 2 poesjes moesten afgemaakt worden. Vriendelijk verzoekt de inspecteur geen dieren bij hem af te geven, dan alleen ge wonde dieren. Wanneer men een zwerver aantreft, kan hiervan melding gemaakt wor den, en hoopt men op liefde en medewer king voor de dieren met beroep op den vin der om het dier eenige dagen zelf te willen verzorgen! Het spreekuur van den inspec teur is van 6%7% uur n.m. HET DERDE LUSTRUM DER REISVEREENIGING, AFDEELING ALKMAAR. Goede en succesvolle avond van het gezelschap Hans Snel. Uitverkocht! 't Gulden Vlies geheel bezet met N. R. V.'ers en alles wat daar by behoort! Wat natuurlijk een zeer normaal verschijnsel was, want op heel gewone feestavonden is het al „vollig", laat staan op een jubileum avond. Dit jubileum zou eenvoudig blijven, hadden wij gehoord. Natuurlijk zou de voorzitter een meer feestelijke rede hou den dan gewoonlijk, maar verder: heel gewoon. Echter, het blééf niet gewoon. Er kwa men bloemen in allerlei vorm en kleur en er kwam een cabaretgezelschap, dat tot het allerbeste op dat gebied behoort: het Ned. Ind. Kleinkunst-ensemble! En er kwamen sprekers! Zoodat de avond tóch iets bijzonders werd. Wat de voorzitter zeide. Precies vijftien minuten over acht dus wat Alkmaar betreft, juist op tijd! verscheen de heer A. J. Sietsma, voorzit ter der afdeeling voor de nog niet ontsto ken voetlichten en richtte zich tot de reeds in de goede stemming zijnde bezoe kers, terwijl rechts van hem een verlichte aardbol draaide. En achter hem op het tooneel had het voltallige bestuur plaats genomen. De heer Sietsma dan verwelkomde allen, waarbij hij speciaal de genoodigde bestuursleden van andere afdeelingen noemde. Daarna ging spr. in groote trek ken de geschiedenis van de afdeeling Alkmaar na. Reeds direct bracht hij hulde aan mej. J. Roldanus, die al die jaren secretaresse der afdeeling geweest is en die zich steeds met hart en ziel heeft gewijd aan de afdeeling. Ook de heeren Tander en Mosk zijn 15 jaren lid van het bestuur en hebben steeds hun beste krachten gegeven aan de afdee ling. Aan deze drie jubilaressen bracht spr. zyn hulde, die door een zeer krachtig ap plaus uit de zaal bekrachtigd werd. Spr. herinnerde dan aan zyn voorgan gers en herdacht daarbij twee overleden voorzitters, wijlen de heeren Nannes Gor ter en J. Cloeck. Wat de eigenlijke geschiedenis betreft, verwees de voorzitter naar het artikel in de Alkm. Crt. van Donderdag j.1., voor welke attentie hij zeer erkentelijk was. Slechts enkele bijzondere reizen en avon den werden door spr. nog naar voren ge bracht: o. m. het 10-jarig bestaan, dat mede en vooral dank zy de heeren Kroon en Molenaar een groot succes werd. Spr. memoreerde tenslotte nog de zeer prettige wijze van samenwerking met den zaalhouder, den heer Mooy (applaus van de vergadering), terwijl hij dank bracht aan een onbekende, die een zestal doeken als wandversiering beschikbaar stelde voor dezen avond. Daarna deed spr. mededeeling van eenige ingekomen gelukwenschen, zooals van de afdeeling Hoorn en Amersfoort, van het Centraal bureau en van het Hoofdbestuur der N. R. V„ van de afdee ling Hilversum, van Ulvadero en van de afdeeling Bussum (die tevens een fraai bloemstuk zond). Gelukwenschen. De heer Kraan, afd. Haarlem, wees er op, dat Haarlem op de meest sympathieke wijze vele jaren met Alk maar heeft samengewerkt. Daarom waren de Haarlemmers gaarne naar hier ge komen. Spr. sloot zich gaarne aan bij den wensch van hulde, door den voorzitter gesproken tot de jubileerende bestuurs leden. Met deze drie jubilea wenschte spr. de afdeeling Alkmaar geluk. De heer Meijst, afd. Zaanstreek, sprak gelukwenschen namens de afd. Zaanstreek en den Helder en bood namens de Zaanstreek bloemen aan. Ook deze spr. bracht in herinnering de prettige samen werking tusschen beide afdeelingen. Mej. F 1 e n t r o p, secretaresse der afd. Zaanstreek, richtte zich speciaal tot juffr. Roldanus, van wie ze uit ervaring wist, hoe groot de liefde van haar is voor de N. R. V. en daarom bood zij juffr. Rolda nus een klein aandenken aan. Een afgevaardigde van de afd. Amsterdam herinnerde eveneens aan het veeljarige contact met Alkmaar, wenschte de afdeeling geluk met dit jubileum en bood een fraaie bloemenmand aan. De heer E. Prins, regisseur van Ulva der o, richtte zich speciaal tot de secreta resse, van wie hij het organisatie-talent bewonderde en aan wie hij bloemen aanbood. Juffr. Roldanus dankte daarna in het kort voor de woorden tot haar gericht. Spr. dankte het bestuur en de leden voor de zeer prettige samenwerking en bracht hulde aan het hoofdbestuur, welks leden dag in dag uit belangeloos klaar staan, om de N. R. V. groot te maken. Spr. hoopte nog veel voor de N. R. V. te kunnen doen, zoolang de leden het goed vinden. (Langdurig applaus). Voorzitter Sietsma dankte ten slotte voor de vriendelijke woorden, tot het bestuur der afdeeling gericht en hul digde nog even den heer Ruygh, penning meester, die nu weer de aardbol vervaar digde, zooals hij reeds zooveel andere aar digheden wrochtte voor de afdeeling Alkmaar. Toen kwamen de kellners van het Gul den Vlies samen op het tooneel en boden bloemen aan, want zy hadden al die vijf tien jaar N. R. V.-ers gediend en aan de N. R. V.-ers verdiend. De cabaret-uitvoering. Eigenlijk is het overbodig, dat we zeg gen, dat de cabaret-uitvoering van het Ned. Ind. Kleinkunstensemble een groot suces werd. Dat hadden we vooruit reeds kunnen weten. Echter, men verwacht van ons toch nog enkele regels over dit ge deelte van den avond. Eén van het gezelschap ontbrak: Ceesje Speenhof! Jr. was ziek! Maar Hans Snel had een waardige plaatsvervangster in Annie Prins, die zich al dadelijk na het openingsnummer ontpopte als een uitste kende kracht en die zich den geheelen avond als een ster van de eerste grootte vertoonde. Hans Snel en de zijnen hebben hard en enthousiast gewerkt en zy hebben een cabaret-avond gegeven, die klonk als een klok. Hun liedjes en babbeltjes, hun sketches en dansen, het was allep van goede kwaliteit. Hans Snel moest volgens het programma eerst contact zoeken; wel nu hy had het oogenblikkelijk en het is er gebleven zoolang het doek open was. Speciale nummers behoeven wy niet te vermelden, er was zooveel te hooren en te zien, dat een overzicht vrijwel niet moge lijk is. Toch moeten wen even de danseres apart noemen: mevr. Thyrza Taroenga heeft haar geheele internationale reper toire gegeven en er heel, heel veel suc ces mee gehad. Natuurlijk was Hans Snel de spil, waar alles om draaide; hij was èn als conferen cier, èn als liedjeszanger èn als harmo nica-speler op dreef. Annie Prins hebben wij al genoemd, zoodat ons alleen resteert het noemen van Gerrit van Wezel, die op de piano be scheiden maar goed de verschillende num mers begeleidde. Deze cabaret-avond behoorde tot de allerbesten, welke in Alkmaar georgani seerd zijn en de N. R. V.-afdeeling mocht tevreden met haar keuze: op waardiger wijze had zij zeker niet kunnen feest vieren! Het spreekt welhaast vanzelf, dat er na afloop nog menige dans gemaakt is en dat de stemming tot het „klokje van vie ren" sloeg uitermate goed was. En nu over 10 jaar het zilveren jubi leum. Natuurlijk wordt dat een feest van 1000 N. R. V.-ers! Dat is reeds Zaterdag avond in 't Gulden Vlies afgesproken. JUovittciaal Tlieuws Staatspensionneering. De afdeeling Oude-Niedorp van den Bond van staatspensionneering vergader de ten huize van den heer Myts. De voor zitter, de heer Helleman, deelde mede, dat het vorig jaar geen propaganda- bijeenkomst werd gehouden wegens te weinig belangstelling. De ontvangsten bedroegen 39.33, de uitgaven 22.83, batig saldo 16.50. Het bestuur stelde voor een propagan- da-avond te houden, waarop zullen op treden als spreker de heer Bruin en als declamator de heer Clock, beiden uit Alkmaar. De film van den bond zal dan worden gedraaid. Bovendien zullen de heeren Persijn en mej. Mijts medewerken. Tevens zal een verloting worden aange vraagd. De vergadering besloot hiertoe. By de bestuursverkiezing werden de heeren Helleman, Glas en Mijts als be stuursleden herkozen. Onderling Ondersteuningsfonds. -erdagavond werd door het Onderling Ondersteuningsfonds bij ziekte de jaarver gadering gehouden in het lokaal van den heer J. Groot onder leiding van den heer P. Hart. Da voorzitter opende met een woord van welkom en sprak zijn genoegen uit over de belangrijke opkomst. Hy hoopte op een xe$t- Dat is juist het verschil: bij AS PI RIN behoeft niet te weifelenl Sedert 40 jaren is het in de geheele wereld beroemd om zijn uit stekende werking bij verkoudheid en rheu- matiek en omdat het zoo goed te verdragen is. is een -pro duet. Oranjeband en>Safe*<-l( ruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid aangename bespreking. Medegedeeld werd, dat de 500 van de gemeente terug zijn. Er kunnen weer f 3000 geplaatst worden bij particulieren en onder waarborg van 4 Dit werd goedgekeurd. De rekening van den penningmeester gaf aan als ontvangst 2554.86, uitgaaf f 2419,72, totaal bezit is 6167,94. De heer M. Mulder adviceerde tot goedkeuring. Het jaarverslag vermeldde een goed ver- eenigingsleven. Het ledental is 163. Er zijn 4 bestuurs- en 1 leden-vergadering gehou den. Besloten werd 25 uit te trekken voor het Zwakke Kind. De heer M. Mulder dank te hiervoor. Het bestuursvoorstel, om geen vrijstelling te geven van contributie, gaf aanleiding tot breedvoerige besprekingen. Met 41 stemmen vor en 19 tegen werd het bestuursvoorstel aangenomen. Het voorstel van een lid om geen presen tiegeld uit te betalen, werd door het bestuur bestreden. Met groote meerderheid van stemmen werd het voorstel verworpen. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de af tredende leden, de heeren C. Bregman, M. Boon en P. Mulder, werden herkozen. De regeling van het bodeloon onderging geen verandering. De voorzitter gaf eenige wen ken over het verrekenen met de arbeiders. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag verkooping. Door notaris J. de Groot te Alkmaar, werden Vrijdagavond aangeboden de vol gende onroerende goederen in de gemeente Heiloo: a. Een tuindersbedrijf aan den Heeren- weg, eigendom van mej. T. Bakker, groot 0.56.85 hectaren. Het huis en tuin, groot 0.49.08 hectaren werd gekocht door den heer P. Bohemen Sr. voor 3100. Een bouwterrein, groot 3.88 aren door J. de Ruyter te Alkmaar voor 765 en een bouwterrein, groot 3.89 aren door Th. Geertsma te Heiloo voor 780. |b. Woonhuis met tuin aan den Nic. Beets- weg, groot 7.25 aren. Kooper A. Dantema te Heiloo, voor 1870. |c. Woonhuis met tuin aan den Holleweg, groot 14.11 aren. Kooper Jb. Groot te Alk maar voor 1710. £aatste éecichtm (Ongecorrigeerd.) MUSSERT VOOR HET HOF. Hooger beroep van de zijde van de justitie. Naar wy vernemen, heeft de officier van justitie te Amsterdam appèl aan- geteekend tegen het vonnis der recht bank te Amsterdam, waarbij ir. A. A Mussert, de leider der N SB., is ontsla gen van rechtsvervolging. De officier van justitie is van meening, dat, aangezien het hier het zeer kwestieuse onderwerp noodweer betreft, waarover de meeningen in de juridische wereld zeer ver deeld zyn, tot in hoogste instantie dient te worden uitgemaakt of in het onderhavige geval het beroep hierop inderdaad opgaat Op dezen grond heeft de officier appèl aan- geteekend. BERECHTING IN HET HUIS VAN BEWARING? „De lamme consul" beweert niet te kunnen loopen. De „lamme consul", de hoofdpersoon in het proces tegen de po6twisrelverval- schers, is in het voorjaar van 1937 by verstek tot vyf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Hij was toen te Parijs gearres teerd, hield zich lam, wist uit het zieken huis te ontvluchten, doch kon te Brussel opnieuw worden gearresteerd, waar hij ih een ziekenhuis vertoefde. De man, een volleerd simulant, vertoeft reeds maanden in de ziekenzaal van het huis van bewaring. Wederom beweert hy niet te kunnen loopen. Dit gaf hij ook te Parijs en Brussel voor. In de Belgische hooMstad waren de doctoren overtuigd, dat hy volkomen verlamd was, doch de Nederlandsche rechercheurs, de hem arres teerden, zagen hem loopen. Thans is hy o.a. onderzocht door dr. S. P. Tammenons Bakker, en een in consult ge roepen arts. Zijn gezondheidstoestand schijnt thans zoodanig te zijn, dat hij niet ter zitting kan verschijnen. Daarom is besloten de terechtzitting op Vrijdag 11 Maart a.s. behoudens goedkeuring der regenten te doen plaats vinden in de regentenkamer van het huis van bewaring. Deze verzetbehandeling dient voor de vierde kamer der rechtbank, gepresideerd door mr. J. Boon, officier van justitie is mr. L. de Blécourt. Als verdedigers treden op mr. Joh. K. M. Mathuisen en mr. A. R. Dunselman. van Maandag 7 Februari 1938, OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorigi koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 3 Ned -Indië 1937 5Vt DuiticKI '30 m verkl 30»/" BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank ,1 Handel Mij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR OND. BINNENL. lOOVs 161 156 125 1303/, Alg Kunstzijde Unie CaTvé Delft Ce-t Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting34 36?/. 89 2831/. 296 1523/, §21%, 38'/, IVw. 24»/,, 2*/» '2'/m O 371/. 3% 4211/, 147 127 72 86i/t 172 3353/, 348% 80'/, laatste k. 2.30-45. 99% 29»/, 161 125 129 35'/..n 89V, 284% 293 150% 34% 2'i-%, bh* 37„> 3% Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. UVA Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil26% Shell Union 11% Tide Water 10%, RUBBERS. Amsterd, Rubber 203 Deli Bat Rubber 124 Hessa Rubber 123 Oostkust 145 Serbadjadi 97 Interc. Rubber 2>%, SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot. 126'/, Scheepvaart Unie lli7/, TABAKKEN. Deli Batavia 240 Oude Deli 294 Senembah294% AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 24% Southern Paciiic121%,- Southern Railw. Cert.. 8% Union Pacific541%, Canadian Pac 4%, §Noteering per 50. a) ex-coupon tExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers K, heden K pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.78% 1.78"/i, Londen 8.96% 8.90'/» Berlijn 72.15 72.20 Parijs 5.88 5 89K Brussel (Belga) 30.23 30.33 Zürich 41.54 41.53# Kopenhagen 40.02 K 40.05 Stockholm 46.25 46.25 Oslo 45.07 K 45.07# Italië 9.45 414-5 146 126 84 175 333% 26 lOVu-j 122 120 2% 122-% 110% 235 290 290 25 121%, 7% 55 4"% ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Gier Napels, de Buizerd Basra en de Emoe Jodhpur. Op de thuisreis kwamen de Torenvalk te Sin gapore en de Ibis te Jodhpur aan. DE „VRIJHEIDSBOND" REORGANISEERT. Instandhouding van het Liberalisme. Men zendt ons 't volgende communiqué: Zaterdag en Zondag heeft de liberale staatsparty haar jaarlyksche vergadering gehouden in het Jaarbeursgebouw t» Utrecht. Mr. W. C. Wendelaar sprak het ope ningswoord. De voorstellen van de voorbereiding»* commissie waren neergelegd in een rap port, houdende concepten van een begin selprogram en een aanvullend algem«<® program, en in een nota betreffende d» organisatie van de party. De commissie was van oordeel, dat d» geldende beginselverklaring ongewijd#» moest worden gelaten, omdat in de be staande grondslagen van het Nederland- sche liberalisme haars inziet* geen veran dering dient te worden gebracht. De alge* meene vergadering heeft zich met deze zienswijze vereendgd. 2 J Zy was echter met de commissie va oordeel, dat voor de instandhouding het liberalisme een voortdurende herzie nóng van haar staatkundige taak in v<Jj»* uitstrevenden /in noodig is, in verb»nu met de zich steeds wyzigende maatse *P~ pelijke structuur. Daarom meende in dezen tijd het accent van de Hoera politiek verlegd diende te worden. Als grondslagen van het liberalume de commissie samengevat: 1. de erkenning van het chri» karakter van ons volksleven; 2. de historische vrijheidsgedachte w geestelijk en stoffelijk gebied; 3. Het besef van persoonlijke besta»» verantwoordelijkheid. De party wenschte het voeren va principieele liberale politiek en in v daarmede werd de naam verkort Liberale Staatspartij". wordt In de vastgestelde rlchtlunen _.jj vooropgesteld, dat de liberale s a is een nationale partij, die zich v>JJ stelt het geestelijk en stoffelijk ^P... onze bevolking te verhoogen en .eJ9a, sociale rechtvaardigheid te bev Dit doel meent zij alleen te kunn/%,ht de ken in» een rechtsstaat. Zij .god- christelijke grondslagen van de N sche samenleving te handhaven, n niminer verlangt, dat de overheid zich richt naar bepaalde kerkelijke «en. Met vooropstelling van S®**1

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2