Aqwda DOUWE EGBERTS jBucqediikeStatid^ ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI EN OUD-HOLLANDSCHE PIJPTABAK EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. EEN ONGEWENSCHT BAD. Een ongeveer 40-jarige wielrijder ge raakte hedenmiddag tegenover de St. Jacobstraat met fiets en al in het Ver- dronkenoord. De man, die reeds naar het midden dreef, werd op zijn hulpgeroep door voorbijgangers met behulp van de reddinkshaak op het droge gebracht. In den kruidenierswinkel van den heer De Kat werd hy van droge kleeren voor zien. DE FOTO'S VAN PRINSES BEATRIX. Twee der gisteren door ons gepubliceerde foto's van Prinses Beatrix zijn door Prins Bernhard zelf genomen. Het wordt algemeen betreurd, dat de eer ste foto's van onze Hollandsche prinses het allereerst in een Engelsch blad gepubliceerd werden. Ongetwijfeld is dit nimmer de be doeling van de prinselijke familie geweest en er zal ongetwijfeld een onderzoek wor den ingesteld naar de vraag hoe en door wie deze foto's in de Engelsche pers zyn geko men. Het blijft eveneens te betreuren, dat een tweetal groote dagbladen deze foto's ontij dig heeft overgenomen, terwijl algemeen vastgesteld was, dat deze gelijktijdig in de Nederlandsche dagbladen zouden verschij nen. Wij hebben ons gehouden aan het verzoek van den Prins, en dus eerst gisteren deze foto's meegenomen. NEDERLANDSCHE BLINDENBOND. Kunst- en filmavond in t Gulden Vlies. In 't Gulden Vlies is gisteravond onder groote belangstelling de zaal was geheel bezet een kunst- en filmavond gehouden ten bate van den Ned. Blinden bond. Voor dit doel had zich een comité van voorbe reiding gevormd, terwijl het bekende Alkro. mannenkoor „Orpheus" zijn welwillende medewerking daartoe had aangeboden. In zijn openingswoord wees de heer C. F. D. Kohnert erop, dat er in ons land veel, zeer veel vereenigingen en bonden be staan, doch als er één recht heeft op onze algeheele belangstelling dan moge het de Ned. Blindenbond zyn. Spr. verheugde zich dan ook in de groote opkomst en bracht dank aan Orpheus voor zijn spontaan toege zegde medewerking. Het mannenkoor (dirigent Karei Böhne) zong hierna een tweetal liederen, nL ,,'t Geuzenvendel op den thuismarsch" van Fr. J. Roeske en „Der Fremdenlegionar" van Jul. Wengert, dat door de prachtige vertolking met groote aandacht werd aan gehoord. Orpheus beschikt over uitmuntend stemmenmateriaal er onder de goede lei ding van den dirigent is het telkenmale een genoegen den gevoelvollen zang te beluis teren. Een dankbaar applaus was ten deze ook wel op zijn plaats. Hierna was het woord aan den zelf blind zijnden propagandist van den bond, den heer Joh. v. d. Berg uit Oosterbeek. Spr. vertelde, hoe er van de ruim 100000 misdeelden in ons land 4000 door blindheid getroffen zyn en hoe ook deze menschen aan de gemeenschap vragen om kans op levensgeluk. De Ned. Blindenbond komt op voor de belangen van de blinden en dank zij het Braille-schrift kan de blinde thans ook lezen. De niet-blinden moeten zicb niet laten leiden door sentimentaliteit, dat verlangen de blinden niet, doch zij moeten hun ge zond verstand gebruiken en door daad werkelijke belangstelling toonen, dat de blinde niet in doffe berusting behoeft neer te zitten. De blindenbond strijdt voor sociale recht vaardigheid en in dit verband sprak spr. er zijn teleurstelling over uit, dat hier te lande evenals overal elders voor het blinde kind geen leerplicht bestaat en wat erger is, dat de regeering niet by machte is den blindenbond door subsidiëering in zyn moeilijk werk te steunen. Daarom is de bond wel genoodzaakt by de particulieren aan te kloppen. Spr. deed dit met groot vertrouwen en op werkelijk zeer optimisti sche wyze schetste spr. hoe zelfs voor den blinde nog veel levensgeluk geboden kan worden als de gezonden bereid zyn een drachtig te helpen. Na een korte inleiding volgde de film „Wakende Oogen" welke een beeld gaf van de wijze, waarop de blinde door een geleide hond in staat gesteld is geworden alleen zijn weg door het leven te vinden. Een prachtigen, juist uit propagandistische oog punt zeer treffende film. Na de pauze zong Orpheus nog een twee tal liederen, terwijl daarna vertoond werd de film „Lichtende verten" een beeld ge vend van het leven en werken der blinden. Met woorden van dank werd deze avond besloten. En gaarne willen we ten besluite nog wijzen op het gironummer van den Ned. Blindenbond: 2 7 5 4 0 0. GEBRUIKTE POSTZEGELS EN TUBERCULOSEBESTRIJDING. Dr. J. B. F. van Gils, voorzitter van de P.I.T. heeft in diverse bladen de volgende waarschuwing gegeven: Over de waarde van gebruikte postzegels doen tegenwoordig de meest overdreven verhalen de ronde. Er gaat bijna geen dag voorbij, of men leest in de courant, dat met de opbrengst van een millioen dezer postze gels een tuberculoselijder gedurende een een jaar in een sanatorium verpleegd zou kunnen worden. Elke ingewijde weet, dat gebruikte postzegels stellig eenige waarde hebben, maar dat die geheel afhangt van het soort zegels en van den toestand, waarin deze verkeeren. Wil men van de verzamelde hoeveelheden zooveel mogelijk profijt trek- ken, dan moeten zy op deskundige wijze gesorteerd, en op de juiste manier aan den man gebracht worden. Dat eischt kennis van zaken, ervaring en een zeker koopman schap. Daarom geven al die goed bedoelde, maar ondoordachte, wilde inzamelingen aanleiding tot veel teleurstelling. Jan, Piet of Klaas heeft door middel van een oproep in de pers een millioen postzegels bij elkaar gekregen, maar als het op verkoopen aankomt, moet hij ervaren, dat de opbrengst verre beneden de verwachtingen blijft. Er is, helaas, nog een ander nadeel aan die ongeordende inzameling verbonden, waarop wel eens mag gewezen worden. Men weet dikwijls niet, aan wie men eigenlijk de gegaarde postzegels afstaat En er zijn van die menschlievende verzamelaars, die uit den oogst eerst de goede postzegels uit zoeken, deze ten eigen bate verkoopen, en dan de byna waardelooze rest voor het goede doel overlaten. In dit verband zy daarom nog' eens de aandacht gevestigd op het bestaan van de P.I.T. (Postzegel-Inzameling voor Tubercu loselijders), uitgaande van de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding der tu berculose. De opbrengst der door haar ver zamelde gebruikte postzegels wordt geheel gestort in de verplecgfondsen, die onder haar beheer staan. Uit deze fondsen worden door bemiddeling van de plaatselijke veree nigingen tot bestrijding der tuberculose bij dragen verstrekt in de kosten voor verple ging van on- of minvermogende tuberculo- se-lijders van alle gezindten. Men is daar dus zeker van een juiste besteding der gel den. Het adres van de P.Ï.T .is: Riouwstraat 7, Den Haag. HANDWERKHUIS. Heden werd het Handwerkhuis der firma HuibertsGodijn, Boterstraat no. 18, heropend. De zaak is geheel verbouwd en thans naar de modernste eischen des tijds inge richt. De firma, welke Zich specialiseert op fijne handwerken (de patronen worden veelal zelf ortworpen!) en babyartikelen is een bezoek zeer zeker waard en zy zal een bezoek van degenen, die zich voor deze artikelen interesseeren, zeer op prys stel len. Behalve hP /engenoemde artikelen kunt u bovendien nog een keurcollectie Nomotta-wolsoorten bewonderen. Deze bekende wolsoort, welke niet door de mot wordt aangetast, is in groote verscheiden heid by de firma Huiberts-Godyn ver krijgbaar. Ook hierom is een bezoek aan den fraaien, geheel in eikenhout uitge- voerden, winkel de moeite waard. JAN MUSCH IN „DE VREK". Zooals reeds is meegedeeld, wordt Woens dag 9 Februari 8.15 uur in 't Gulden Vlies de 250e voorstelling van „De Vrek" gege ven. waarin Jan Musch de hoofdrol ver vult. De volgende dames en heeren zullen hunnen medewerking verleenen: Jan Musch, van Staalduynen, Theo Vink, Mieke Flink-Verstraete, Adolphe Hambur ger, Mary Musch-Smithuyzen, Lize van der Poll-Hamakers, Jaap van der Poll, Valk van Spiegel, Marcel Berckmans. De regie is van Jan Musch, terwyl spe ciale décors worden meegebracht. Als bijzonderheid geldt, dat dit blijspel van Molière voor het eerst op 9 September 1668 te Parijs werd^opgevoerd. Het is dan ook een van de meest bekende en meest gespeelde stukken van dezen grooten too- neelschrijver, zoowel in Frankrijk als in de andere landen van Europa. ARBEIDERS VEREENIGING VOOR LIJKVERBRANDING. Filmavond in „Central". Gisteravond hield de afd. Alkmaar der Arbeidersvereeniging voor Lijkverbranding een propagandafilmavond. Het bovenzaaltje van café Central was goed bezet, toen de heer L. Monnier te ruim acht uur namens de afdeeling Alkmaar de bijeenkomst opende. De heer Monnier sprak een kort inleidend woord en wekte de aanwezigen op, zich aan te sluiten bij de vereeniging. Hierna werd overgegaan tot het vertoonen van de drie geluidsfilms, die op het programma stonden. Allereerst zagen we een propagandistische film: „Als wy levenden sterven". Deze hoofdfilm waarvan Alkmaar gisteravond de première beleefde beeldt de ontwikke lingsgang der beschaving uit en ziet de cre matiegedachte, in tegenstelling tot het be graven, als een symptoom daarvan. Duide lijk liet men uitkomen, dat zoowel uit ethi sche als aesthetische overwegingen de cre matie der dooden te verkiezen is boven het begraven. We volgen n.L op het doek de twee soorten van het verzorgen der doo den: door begraven en door crematie. Er wordt vergeleken en de conclusie luidt, zoo als vanzelf spreekt, dat crematie te verkie zen is boven de „gewone" begraafmethode. „Het wonder der bloemen", de volgende f*hn het bekende filmwerk van J. C. Mol is, óók voor hen, die haar reeds eerder zagen, een bijzonder mooie en interessante serie opnamen van de ontwikkeling van knop tot bloem by een groot aantal plan ten. Steeds weer wordt men verrast door de sierlijke vormen en het kunstzinnig aspect, dat een versnelde opname van deze ontlui kende bloemen oplevert. Na de korte pauze werd nog een korte film van propagandistische strekking vertoond: „Ontstaan en groei der vereeniging". We zien en hooren hoe de vereeniging, welke zich ten doel had gesteld, de crematie ook voor de minder kapitaalkrachtigen mo gelijk te maken vandaar de naam thans na een 18-jarig bestaan meer dan 60 afdeelingen telt met 15.000 leden; hoe zij een kapitaal bezit van 600.000 gulden; hoe door haar het den leden mogelijk wordt ge maakt hun stoffelijk overschot te laten cre- meeren een mogelijkheid, welke voor de Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Een ster wordt geboren (rom.); hoofdrollen Janet Gaynor, Fredric March e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vluchteling van het Duivelseiland (sens.); hoofdrollen Victor Jory en Florence Rice. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag (uitgezonderd Zaterdag), hoofd nummer De firma wordt verliefd (com.): hoofdrollen Jean Arthur en Edward Arnold. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Verbannen (dram.); hoofdrollen Zarah Leander, Willy Birgel, Hilde von Stolz, Viktor Staal e.a. Toegang boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 9 Februari. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, 250e opvoering van De Vrek, met Jan Musch. Donderdag 10 Februari. 8 uur, De Harmonie, uitvoering De Halter, 25-jarig bestaan dames-afdeeling. oprichting der vereeniging slechts voor de meer kapitaalkrachtigen openstond, enz. We doen hier slechts een greep uit de groote hoeveelheid feitenmateriaal, welke deze film bood. Deze zoowel als de beide vorige films hebben de belangstelling voor de crematie zeker vergroot Als geheel voor de A.V.V.L. dan ook een goed geslaagde filmavond. RIJKSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen! in de maand Januari 1938 tot stand gekomen. 2821 A. Achttienribbe, Westerweg 133; 2951 G. Dekker, Laat A 225 3024 E. Scheepmaker, Spanjaardstraat 19 A.; 3231 H. Koel, Heerenweg 64 F, Heiloo; 3261 A. Radder, Eendrhchtstraat 18; 3271 C. C. Rolff, Kervnemerstraatweg 142; 3274 E. Heidema, Stationsweg 136; 3281 O. J. Bosker, Rippingstraat 16; 3291 J. Scher- penhuizen, Nic. Beetskade 58; 3438 A. M. Hohmann, Laat 184a; 3524 A. B. Pruim- boom, Mient 29; 3531 A. C. N. Bruin, v. Leeuwenhoekstraat 38; 3561 Jan Baas, St. Anrastraat 41; 3631 P. J. Punt, Linden- laan 36; 3634 Joh. C. Mol, Groenelaan L. 27a, Heiloo; 3651 G. Hoogvorst, 2e Land- dwarsstraat 22; 3661 G. Arendsen, Wr ster- weg 67 A. Heiloo; 3691 J. N. Keyzer, Wes terweg 20; 3785 J. Laan, Paardenmarkt 6. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 1—8 FEBRUARI 1938. Nieuwe zaken: Alkmaar: A Bakkejf, Koningsweg 55, melksljjter en winkel in zuivelproducten, enz. Den Helder: Bloembollenkweekerij en -handel Jan de Wit N.V., Langevliet 4 te Koe gr as. Ververij en Chem. Wasscherij „Nieuwe- diep", Weststraat 10, stoomen en verven. K. de Klerk, Huisduinen, Badhuisstraat 39, metselaar en aannemer. Schagen: G. Stuyt, Heerenstraat E 125, winkelier in tabak, enz. Wijzigingen: Alkmaar: Alg. Expl. en Handelsonderne ming Holland N.V.; bestuurswijziging. N.V. Alkmaarsch Warenhuis, Langestraat 24: wijziging handelsnaam en statuten. Mw. Wed. Piet, Bolwerk, 4, maalderij en graanhandel; rechtsvorm gewijzigd. Anna Paulowna: fa. G. de Leeuw en Zoon, Molenvaartsweg F 79, smederij, loodgie- tersbedryf, enz.; rechtsvorm gewijzigd. Bergen: Wasschery „de Lely", Achterpad 17, wasschery en strykinrichting; overge gaan aan B. J. H. Kok. Texel: Wed. Th. J. Zijm, Weverstraat 28, Den Burg, bakkerij; overgegaan aan H. J. Zijm. Wieringerwaard: H. Sybrands, Tweewe gen 92; kruidenierswinkel; overgegaan aan J. Honig. Zuid- en Noord-Schermer: J. de Heer, Driehuizen, B 56, kleinhandel in brand stoffen, enz.; overgenomen van P. Volger. Opheffingen: Alkmaar: C. Uitentuis, Fnidsen 93 groot- en kleinhandel in boter. Bergen: S. J. van Wonderen, Breelaan 50, rijwielhandel, enz. Gedeponeerde stukken: De door den minister van Economische Zaken op 3 Februari 1938 algemeen verbin dend verklaarde ondernemersovereenkomst van het bakkerybedryf te Amsterdam. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 waterbouwkun dige, 3 glas in loodzetters, 1 glazenwas- schor, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 4 stratenmakers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden ,1 tegelzetter, 1 graniet werker, 1 steenzetter, 9 betonwerkers, 16 voegers, 35 opperlieden, 22 stucadoors, 84 schilders, 115 grondwerkers, 66 metse laars, 109 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 12 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 9 electricien», 2 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel makers, 4 klinkers, 15 loodgieters, 4 lijn- wetkers, 5 machinisten, 3 machineteeke- naars, 4 metaaldraaiers, 1 metaalvyler, 1 metaalslyper, 20 monteurs, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 3 plaatwerkers, 1 ponseri 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 1 scheepsbouwer, 1 scheepstimmerman, 1 scheepswerkt. kurdige, 7 smeden, 7 sto kers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwer- kers, 1 zandbereider. Groep verkeerswezen: 71 chauffeurs, 16 schippers, 1 kapitein en 1 machinist bin nenvaart, 2 expeditieknechten, 7 koetsiers, 22 pakhuisknechten 28 magazijnbedien den, 1 emballeur, 3 kellners, 5 loopknech ten, 1 hotelknecht. Groep voedings- en genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper. 5 tabaksbewerkers, 3 koks, 11 slagers. 9 chocoladebewerkers, 1 koffie- stroopbrander, 2 bierbottelaars. 1 ouwel bakker, 3 zuivelbereiders, 26 bakkers. Groep houtbewerking: 19 meubelmakers, 11 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 3 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 23 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkeryen: 6 let terzetters, 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijf: 18 tuinlieden, 29 landarbeiders, 5 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 5 schoenmakers, 1 port huisknecht, 1 verf- berelder, 3 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 pa pierbewerker, 3 controleurs, 2 bedrijfslei der*, 1 tegelmaker, 1 verpleger, 1 batik- ker, 2 administrateurs, 4 boekhouders, 1 secretarieambtenaar, 4 incasseerders, 2 verz. agenten, 19 kantoorbedienden, 4 zakkenstoppers, 1 reclameteekenaar, 39 transportarbeiders, 290 losse arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 10 overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 49. Vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 9 kantoorbedienden, 1 verkoopster, 3 meis jes voor halve dagen. 1 costuumnaaister, 2 huishoudsters, 6 werksters. Alkmaar, 5 Februari 1938. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 tot 24 jaa» Over de week van 31 Januari tot en met 5 Februari werden door bemiddelirg van de Arbeidsbeurs geplaats by een patroon: 1 timmerman, 1 reclame teekenaar, 2 over ge- plaais naar Kamp te Bussum, 1 grondwer ker. Aan ae Centrale Werkplaats kunnen woe ien geplaatst- 4 timmerlieden, 2 metselaars 3 kantoorbedienden, 3 schilders, 1 teeke- oear, 2 in andere vakken. VERTROKKEN PERSONEN. J. Admiraal, R.K., boerenknecht, van Hoeverweg 22 naar Egmond-Binnen. C. van den Kommer, N.H., wed. van S. N. Stik- kel, zonder beroep, van Corfstraat 5 naar Soest. A. Groenewoud, OBisCl., huis houdster, en dochter, geen, van Achterweg 31a naar Enkhuizen. W. Hoogewerf, R.K., boerenknecht, van Ropjeskuil 3 naar Berk hout. T. Schipper, N.H., dienstbode, van Lyceumstraat 60 naar Amsterdam. H. Beeldman, geen, zonder beroep, van K. van 't Veerstraat 4 naar 's-Gravenhage. H. G. Bek, R.K., dienstbode, van Popelmanslaan 12 naar Gouda. T. Gieling, R.K., kantoorbe.- diende, en echtgenoote, van Corfstraat 15 naar Heiloo. E. Haas, N.H., bestuurs- i ambtenaar, en echtgenoote, van Stationsweg 39c naar Ned. Indië. H. G. Gerritsen, N.H., echtg. van H. F. Rabeling, huishoud ster, van Ropjeskuil 38 naar Amsterdam. M. S. van den Bos, N.H., kamerverhuurster, van Brouwerstraat 33 naar Deventer. J. K. Kool, R.K., ondermachinist N. S„ en echt genoote en zoon, van van der Kaaystraat 27 naar Rotterdam. N. Tol, geen, gehuwd met J. v. d. Zei, van Ricardostraat 3 naar Wognum. M. C. Krapman, N.H., ass. huishouding, van Emmastraat 89 naar Winkel. J. Verboom, N.H., monteur, en echtgenoote, van Van der Woudestraat 21 naar Utrecht. R. J. Bakker, N.H., onder wijzeres, van Westerweg 97 naar Amster dam. M Kok, geen, dienstbode, van Blaeustraat 22 naar Zaandam. J. G. Wilms, N.Krijwielbewuarder. van K. van 't Veer straat 9 naar Amsterdam. J. Slagter, N H„ wed. van P. Ott, huishoudster, van Kennemerstraatweg 114 naar Enkhuizen. A. M. Netten, R.K., zonder beroep, van Lan gestraat 15 naai Bergen. T. J, van Veggel, R.K., monteur rijkstelegraaf, en echtgenoote en dochter, van Dr. Schaepmanstraat 22 n. Eindhoven. INGEKOMEN PERSONEN. A. M. Messelaar, R.K., ass. in de huiih,, Waerdendelstraat 8, van Heemstede. j, Visser, N.H., z. b., Spoorstraat 35, van Noordscharwoude. A. J. J. van der Drift, R.K., bedrijfsleider, en gezin, Brouwerstr. 9, van Alphen a/d Rijn. S. P. Schouten, R.K., melkventer, Nieuwpoortslaan 107, van Heiloo. F. van Suijdam, geen, grondwer ker, en gezin, woonschip Wilhelmina, ligpl. Kwakelpad, van Oude Niedorp. C. van Langen, R.K., slager, Voonneer 9d, van Bergen. G. B. Hogeling, R.K., land arbeider, Fnidsen 64, van Schagen. IJ. J. Bood, N.H., z.b,, en Cornelia Pluister, Spoor straat 73, van Winkel. S. Orgelist, N.I„ pianist, en echtg., Langestraat 42, van As- sterdam. E. S. W. AAgerstein, N.H., Wet- terweg 94 (inw.), van ^s-Gravenhage. Jonkman, N.H., handelsreiziger, en gezia, Burg. Rippingstraat 41, van Hoorn. W. Verkroost, Nü., verkoopchef, en gezin, Kennemerpark 3, van Haarlem. P. Vetër, Ev.L, chauffeur, en gezin, Hekelstraat 30, van Oudorp. B. Fels, geen, secr. Maat schappelijk Hulpbetoon, en gezin, Lyceum straat 67, van den Helder. R. van Ber- kum, geen, kellner, Langestraat 53, van Amsterdam. L. Tamis, R.K., broodbak ker (h), en gezin, 2e Kanaalstraat 2, van Koedijk. H. Rook, geen, huisbewaarder, en echtg., Kennemerstrcatweg 23, van Gro ningen. K. Erdsieck, DG., z. b., Emmastr. 37. van Den Helder. E. C. van Meegeren, R.K., leerares N.O., Vrouwenstraat 2, van Venlo. A. de Vries, R.K., drogist (o), Luttik Oudorp 58a, van Heiloo. ARBEID VERKEERSPOLITIE. By de door de verkeerspolitie dezer ge meente in de maard Januari 1938 gehouden controles werden 45 processen-verhaal op gemaakt, terwyl 73 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, spiegels, achterverlichting, verblindende verlichting, autorijden met onduidelijk let ter en nummer en te snel rijden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen I Autorijden en geen rybewya kunnen vertoonen '0k: Autorijden en geen nummerbewys kun- nen vertoonen - Autorijden zonder voorgeschreven ver lichting Autorijden zonder spiegel Autorijden en te veel personen naast den bestuurder vervoeren Autorijden en niet rechts houden Autorijden zonder verlicht letter an nummer Auto op minder dan 8 M. van een hoek plaatsen Motorrijden en geen ry bewijs kunnen vertoonen Rijden met te hoog beladen handwagen Rijden met 3-wielige bakfiets zonder goede rem 1 Wielryden op het voor het algemeen ry verkeer bestemde weggedeelte Wielryden zonder bel Wielryden en geen richting aangeven Wielryden zonder tenminste één hand aan de stuurkruk Wielryden en niet rechts houden Wielryden en daarop een tweede per- son vervoeren Wielrijden en te breede last vervoeren Rijwiel niet afgesloten en onbeheerd op den weg laten staan Voorwerpen zonder vergunning op den openbaren weg aanwezig hebben Totaal *5 ALKMAAR GEBOREN: Hermanus, z. van Gerrit Schekkerman en Anna Cornelia van Saane. Wynanda Jo- hanna Agatha, d. van Machiel Gerardus den Boogert en Johanna Cornelia van der Vel den. OVERLEDEN: Susanna van Zenen, gehuwd met Jacob Broek, 74 jaar. Klaas Buijs, wed. van Hendrica Wilhelmina Stuivers, 84 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2