VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. OUDE NIEDORP SCHERMERHORN EGMOND AAN ZEE TWEEDE BLAD. 3 NEDERLANDSCH SCHIP AANGEVAREN. Bemanning gered. Naar Un. Press uit Kopenhagen seint, deelt het Deensche ministerie van scheepvaart mede, dat het Nederlandsche s.s. Pluto, dat op weg was van Amsterdam naar Gdyni'a bij dichten mist in aanvaring is geweest, waar schijnlijk m^j, het Grieksche s.s. Katharina De „Pluto' werd ernstig beschadigd. De aanvaring geschiedde gisteravond kort vóór 10 uur op een mijl ten Noord-Westen van het lichtschip „Adlergrund". De uit 20 koppen bestaande bemanning van de „Pluto" is on gedeerd en gered, evenals de 23 leden van de bemanning der „Katharina". Dit laatste schip is zwaar beschadigd. De „Pluto" behoort tot de vloot van de Kon. NederL Stoomboot Maatschappij te Amsterdam. De „Pluto" naar Rügen. By' de directie van de K. N. S. M. is hedenochtend telegrafisch bericht ontvan gen, dat de „Pluto" naar Grasnitz, een kleine haven op het eiland Rügen, wordt gesleept. Een gedeelte van de bemanning, o.w. de ge zagvoerder, bevindt zich nog aan boord van de „Pluto". De overigen zijn aan boord van het lichtschip „Adlergrund" gegaan. De ver wachting was, dat de „Pluto" hedenmiddag te Grasnitz zou aankomen. Naar verluidt zou het Grieksche schip thans gezonken zijn. DE GESTRANDE RUSSEN VOOR TERSCHELLING. Contract gemaakt: „no cure, no pay". Men meldt nog van Terschelling: Het Russische stoomschip „Aldan", dat in den nacht van Zaterdag op Zondag nabij paal 7 op de kust van Terschelling is ge strand, heeft gistermorgen met de reederij Doeksen een bergingscontract gesloten op Lloyds open form, d.w.z. no cure no pay. Het Russische stoomschip „Ladoga", dat Zondag een poging deed om de „Aldan" v^t te trekken moest deze lofwaardige poging duur bekoopen. Het schip raakte namelijk zelf vast in de verraderlijke gronden en zal eveneens door vreemde hulp moeten worden vlot gebracht. Met dit voorbeeld voor oogen heeft een derde Rus, die eveneens te hulp was gesneld, n.1. de „Taschkent" het maar niet gewaagd een van de twee ge strande schepen te naderen en gisteravond heeft het zijn eigen reis dan ook maar ver volgd. Er zijn thans vijf krachtige sleepbooten van Doeksen ter plaatse. Het bergingswerk wordt krachtig aangepakt, doch het valt nog in het geheel niet te voorspellen, wanneer men er in zal slagen de schepen vlot te krijgen. Immers er staat nog steeds een tamelijke Oostenwind, met het gevolg, dat ook met vloed heel weinig water op komt zetten en dat juist heeft een schip toch noo- dig om uit de zandmassa's los te komen. L ZEVEN INBREKERS TE HEERLEN GEVAT. Serie inbraken opgehelderd. De Heerlensche politie heeft een goeden slag geslagen. Zaterdag- en Zondagnacht heeft zy n.1. niet minder dan zeven inbrekers weten te arresteeren, die naar verhoor allen hebben bekend in de laatste vijf weken in Heerlen en de Mijnstreek niet minder dan achttien inbraken en overvallen met roof te hebben gepleegd. De hoofddader van de bende is een Duitscher, die het vorige jaar, na vier jaren zitten, uit de gevangenis in Scheveningen was ontslagen en daarna weer naar Duitschland was uitgeleid. De politie had reeds weken het vermoeden, dat hier een bende van vakmenschen aan het werk was, die gebruik maakten van boor machines, breekijzers, handschoenen, enz. om hun misdaden en overvallen te plegen. Twee maal werd door hen een brandkast a la sardine geopend. Vingerafdrukken werden niet gevonden. Wel werd een keer, na een braak te Heerlen, een zeldzame afdruk van een gummi-hak gevonden, welke ook na den overval op het postkantoor te Wylre op Oudejaarsavond was gevonden. De politie vermoedde sterk, dat bovengenoemde man, die tot Kerstmis in Aken had gewoond en van wien, bekend was, dat hij zich vervol gens te Heerlen ophield, hier de hand in het spel had gehad. Hij wist zich echter geruimen tijd verborgen te houden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag liep hij evenwel in den val en kon, juist voor dat hij weer een nieuwe inbraak wilde pro- beeren, door de politie worden gearres teerd. Hij was in gezelschap van iemand uit Heerlen, ook een oude bekende van de po litie en had o.a. een geladen revolver en een breekijzer bij zich. Beiden werden aan een streng verhoor onderworpen en dit had tot resultaat, dat de politie Zondag kon over gaan tot de arrestatie van nog een vijftal personen, waarvan één uit Kerkrade, één uit Schaesberg en drie uit Heerlen. Allen legden een volledige bekentenis af en gaven toe debet te zijn aan niet minder dan achttien inbraken en overvallen, de laatste vijf weken te Heerlen en in de mijnstreek gepleegd. Zoo hadden zij op Oudejaarsavond den overval met roof op het hulppostkantoor te Wjjlre gepleegd. Voorts inbraken in diverse scholen te Hoensbroek, Voerendaal en Gulpen; in de kerk te Hoensbroek, in he kantoor van de coöperatie „Glück auf te Heerlen, bij particulieren te Schaesberg en Heerlen, in het belastingkantoor te Gulpen, in de pharmaceutische fabriek te Heerlen, by den pastoor te Ubachsberg, in de Centrale Werkplaats te Heerlen. Voorts bij den v.o- ningbeheerder van de coöperatie „Glück auf" te Heerlen enz. Bij dezen laatste had den zij circa 400 weten te bemachtigen. ®ii de overige inbraken waren kleinere geldsbedragen hun buit, zoo van 70, f 50, f 25 of nog minder. In de kerk te Hoens broek wisten zij maar twee cent te bemach tigen! Vleeschwaren en sigaren waren ook van hun gading. Bij de coöperatie „Glück aufen bij de pharmaceutische fabriek te Heerlen openden zij de brandkast a la sar dine en vonden slechts bedragen van f 25 en 17. Het zevental zal morgen naar Maas tricht worden overgebracht en voorgeleid. Allen zijn bekenden van de politie, werk- loozen en bekende smokkelaars. DEFINITIEVE BREUK MET S.D-A.P. De partij-Kiès. Men schrijft uit Friesland aan de N.R.Crt.: Niettegenstaande van verschillende kan ten verzoeningspogingen zijn aangewend om een definitieve scheuring in de S.D A.P. in Friesland te voorkomen, is dit tenslotte on mogelijk geworden. Meer en meer hebben beide groepen de aanhangers van Paul Kiès en het aan de partij trouw gebleven deel zich van elkander vervreemd. Men heeft getracht de eenheid der partij, hoe ge scheurd dan ook, te redden tot aan het Paaschcongres om aldaar dan te trachten de elkander bestrijdende groepen nader tot el kander te brengen. Tot aan het laatst heb ben vooraanstaande leden der partij geloofd in de pogingen ter verzoening. Het heeft zoo niet mogen zijn: de scheuring is thans definitief geworden. Dezer dagen is het uitgebreide comité- Anema (gelijk de aanhangers vim Paul Kiès zich noemen) in de Friesche Jioofdstad bij een geweest teneinde den nieuwen staat van zaken onder de oogen te zien. Naar wij vernemen is het comité gemachtigd tot het nemen van maatregelen, die alle verzoe ningspogingen totaal uitsluiten. RUZIE MET BIJL BESLECHT. Winkelier gewond. Een 60-jarige winkelier, heeft gistermid dag in zijn koffie- en theezaak in de Gerard Doustraat te Amsterdam moeilijkheden ge kregen met een 45-jarigen man. Op het moment, dat de gemoederen het kookpunt bereikt hadden, haalde de bezoe ker een kleine handbijl uit zijn zak en diende den ander daarmede een harden slag op het hoofd toe. De dader koos onmid dellijk het hazenpad, doch de winkelier, die hevig uit het hoofd bloedde, kon nog juist een agent, die zich op slechts enkele meters afstand van den winkel bevond, be reiken wien hij den dader aanwees. Na een korte achtervolging wist de agent den man aan te houden en naar het bu reau Stadhouderskade over te brengen. De winkelier is door den geneeskundigen dienst naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis vervoerd, waar bleek, dat de man twee kleine hoofdwonden had opgeloopen. Nadat deze gehecht waren, kon hij weer huiswaarts keeren. In het Dolitiebureau verklaarde de dader, dat hij 400 aan loterijgeld te vorderen had van den winkelier, reeds herhaalde malen zou hij hem tot betaling gesommeerd heb ben, doch telkens zou de winkelier gezegd hebben, niet in staat te zijn het bedrag te betalen. HET IN DEN HAAG TE VONDELING GELEGDE KIND. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gra- venhage deelt uit naam van den officier van justitie te 's-Gravenhage mee, dat ten aanzien van de uitbesteding van het in den nacht van 18 op 19 Januari 1.1. in Den Haag gevonden pas-geboren kind nog geen beslis sing is genomen, zulks naar aanleiding van het groote aantal ingekomen verzoeken van particulieren om het kind te mogen aanne men. Van de binnengekomen verzoeken is aan- teekening gehouden, doch het is niet waar schijnlijk, dat het kind aan derden zal wor den afgestaan. „BILJARTWONDER". Zaterdagavond heeft de gemeente-politie te Vught, op verzoek van de arbeidsinspec tie, proces-verbaal opgemaakt tegen den im presario van den 12-jarigen Keesje de Ruyter uit Waalwijk, het z.g. „biljartwon- der", wegens het doen verrichten van arbeid door een kind. DE BETEEKENIS VAN HET ESPERANTO VOOR DE WETENSCHAPPELIJKE GEDACHTENWISSELING. De heer G. Mannoury, Professor aan de Gem. Universiteit van Amsterdam schrijft in Nederlanda Esperantisto: Esperanto is de voertaal van de mensch- heid der toekomst. Albert Einstein zegt in zijn onlangs ver schenen boek „Mijn kijk op het leven": „Nog in de zeventiende eeuw waren de geleerden en kunstenaars van geheel Euro pa zoo nauw vereenigd door een gemeen- schappelijken ideeëlen band, dat hun samen werking nauwelijks werd beïnvloed door de politieke gebeurtenissen. Deze gemeen schap werd nog versterkt door het alge meen gebruik van de Latijnsche taal. Wij beschouwen thans dien toestand als een verloren gegaan paradijs. De nationalisti sche hartstochten hebben de geestelijke ge meenschap vernietigd, en het Latijn, dat destijds allen vereenigde, is dood. De ge meenschap der geleerden, thans de krach tigste vertegenwoordiger der nationale tradities, is verloren gegaan". In deze opmerking van Einstein hebben twee dingen my sterk getroffen: in de eerste plaats haar juistheid en welspre kendheid en in de tweede plaats haar on volledigheid. Reeds tallooze malen heb ik tot mijn leedwezen ervaren, dat juist in weten schappelijke kringen een sterk vooroordeel tegen het denkbeeld van de schepping eener wereldtaal in het algemeen, tegen Esperan to in het bijzonder valt waar te nemen. Vooroordeel niet enkel, maar verregaande onwetendheid tevens: de meeste geleerden, die zich zouden schamen, als zij een Grieksche of Latijnsche kunstterm niet da delijk zouden verstaan, weten van het be staan van Esperanto en van de beteekenis, die het reeds heeft gekregen niets of nage noeg niets. Zij zien in Esperanto het „kunstmatige" en het „onnatuurlijke", gepaard aan een ontstellend gebrek aan inzicht in de belem mering. die het taalverschil aan de weten schap in den weg legt. Maar gelukkig zijn er ook uitzonderingen. Toch worden ook door dezen soms be zwaren geopperd en deze zijn in hoofdzaak de beide volgende: le. Wij vakmenschen hebben geen tijd om ons op de studie van een geheel nieuwe taal toe te leggen, en 2e. als wij een wetenschappelijke verhan deling in het Esperanto zouden schrijven, zou die of niet gepubliceerd kunnen wor den, of in elk geval de vakgenooten, voor wie het bestemd is, bezwaarlijk bereiken. Ik heb het reeds gezegd: allerminst denk beeldig zou ik deze bezwaren willen noe men; het is inderdaad voor ons ouderen niet gemakkelijk, goed en vlot Esperanto te leeren spreken en schrijven, en het is even min gemakkelijk een in het Esperanto ge schreven wetenschappelijke verhandeling onder het oog der vakgenooten te brengen. En toch schijnen zij mij geenszins over wegend tegenover de groote vöordeelen, die aan een onbelemmerd internationaal verkeer verbonden zijn. Immers, de ge noemde moeilijkheden zijn van denzelfden aard als die aan elke vérstrekkende verbe tering in den weg staan: pioniersarbeid is zwaar en de vrucht ervan valt niet onmid dellijk. Maar juist deze moeilijkheden ver minderen snel en de tegenstand verzwakt, haarmate het werk wordt voortgezet. De eenige vraag behoort te zijn of het uitzicht op toekomstige voordeelen den pioniersar beid loont. En ik voor mij ben er vast van overtuigd, dat dat hier inderdaad het geval is, en wel niet alleen omdat door het door dringen van Esperanto tot de wetenschap pelijke wereld het wetenschappelijk verkeer wordt bevorderd, maar bovenal, omdat de wetenschappelijke uitdrukkingsmogelijkheid er door wordt verhoogd. Immers alleen in de internationale taal zijn de woordbetee- kenissen opzettelijk en weloverwogen geko zen, zoodat zij uit den aard der zaak een grootere stabiliteit en objectiviteit bezitten dan de verstandhoudingsmiddelen der na tuurlijke talen. Uit Nederlanda Esperantisto. Jkmmdaal Tlïeuws WEST-FRIESCHE BOND VAN HARMONIE- EN FANFARECORPSEN. Jaarvergadering. Bovengenoemde bond hield zijn alge- meene jaarvergadering Zondag in café Centraal te Alkmaar. De voorzitter, de heer W. J. Bruul van Heiloo, memoreerde in zijn openingswoord het geslaagde jubileum-con cours te Twisk. Voor de wijze, waarop „West Frisia" dit concours heeft georgani seerd, bracht de voorzitter haar hartelijk dank. Hij complimenteerde de vereen. „Ons Genoegen" te Wijdenes met het groote suc ces op het laatstgehouden concours. In ver band met de blijde gebeurtenis in het prin selijk gezin besloot men op voorstel van het bestuur aan de gelukkige ouders een tele gram te zenden. In het jaarverslag van den secretaris, den heer D. C. Nijdam, werd een overzicht ge geven van de herdenking van het 25-jarig bestaan van den bond. Het nadeelig saldo van het jubileum-concours was f 572,35, waarvan 400 door den bond is gedragen. Er zijn thans 32 vereenigingen bij den bond aangesloten, t.w. 26 fanfare- en 6 harmonie corpsen. De rekening van den penningmeester sloot op een totaal aan ontvangsten en uit gaven van 1455,38. Het saldo in kas was per 1 Jan. 1937 1105,21, per 1 Januari 1938 454,27, zoodat men flink achteruitge gaan is. Het nadeelig saldo van het concours werd door verscheidene afgevaardigden be sproken, waarbij verschillende heeren de voor dit concours geëngageerde „Hoogdraad- kunstenaar" geen waardig slot vonden. T.a.v. het nadeelig saldo van het concours werd geadviseerd, dat wanneer de bond er weer financieel risico bij zou loopen, men er meer op zou letten, dat de kosten van verschillende dingen vooruit werden be paald. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren W. J. Bruul en J. Dammen herkozen. De heer Dammer heeft hierna nog een kort woord gesproken n.a.v. het concours te Twisk. De jury zal dit jaar bestaan uit de heeren M. C. v. d. Roovaart, K. H. Kerkhof en R. Heuckeroth. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de vereen. „Excelsior" te Oude Niedorp als lid heeft bedankt. Nadat de voorzitter had medegedeeld, na mens den bond het 50-jarig jubileum van de vereen. Harmonie te Wieringen te hebben bijgewoond, met welk jubileum de voorzit ter de Harmonie nogmaals gelukwenschte, ging men over tot behandeling van de voor stellen. Het voorstel van Harmonie te Wieringen, om het bondsconcours op Hemelvaartsdag 26 en Zondag 29 Mei op Wieringen te hou den werd aangenomen. Wanneer er winst is, zal hiervan 25 aan den bond worden uit gekeerd. „Kunst na Arbeid" te Aartswoud stelde voor, op het concours geen verplicht num mer meer uit te voeren, doch twee vrije nummers, omdat voor de meeste vereenigin gen de verplichte nummers te zwaar zijn of niet geschikt vor de bezetting. Het bondsbestuur ried dit voorstel af. De vergelijking dient ook voor het publiek te blijven. Het werd verworpen met 17 tegen 6 stem men. Een gelijk lot onderging het voorstel van „Ons Genoegen" te Wijdenes, dat behelsde de instelling van een superieure eere-af- deeling. Na eenige besprekingen nam de alg. verg. het voorstel van „Kunst na Arbeid" te Zuid- scharwoude aan, om de beoort'.eeling door de jury in de volgend? rubrieken in te dee- len: 1. Zuiverheid, 2. Tempo-rythmiek, 3. Opvatting-Voordracht, 4. Fraseering, 5. Dy namiek, nuanceering, 6. Techniek-samen spel-articulatie, 7. Klankgehalte. De te be halen cijfers van 1 tot 10. Het is de bedoeling, dat nu een eerste prijs werdt toegekend, wanneer 336 punten zijn behaald, tweede prijs bij 294 en derde prijs bij 252 punten. Het voorstel van „West Frisia" te Twisk om het critisch verslag af te schaffen werd verworpen en hiermede ook het voorstel van „K. n. A." te Zuidscharwoude om op de puntenstaatjes korte aanteekeningen door de jury te doen maken. De mogelijkheid van deze aanteekeningen zal nog door het H.B. worden onderzocht. Men nam het voorstel van „Kunst na Ar beid" te Zuidscharwoude aan, om te begin nen met het concours 1939 twee verplichte nummers voor elke afdeeling op te geven, waaruit de vereeniging dan een keuze kan doen. Dit zal ook de verscheidenheid van de muziek bevorderen. Het voorstel van dezelfde vereeniging om den eere-wedstrijd af te schaffen en daarvoor in de plaats desnoods een eere-concert te geven, werd verworpen. Bij de besprekingen van dit onderwerp stelde Wieringen voor dan marschwedstrijden aan het programma toe te voegen. Met 204 stemmen werd het voorstel-Zuidscharwoude echter verworpen. „Kunst na Arbeid" stelde verder vor geen wisselprjjs en andere extra prijzen meer te geven, of wel deze extra prijzen, maar dan voor harmonie en fanfare afzonderlijk. Als de uiterste datum is verstreken, zal de feestgids worden gedrukt zonder de gege vens van de betrokken vereenigingen. Na breedvoerige besprekingen werd het bestuur gemachtigd wederom een wisselprijs aan te schaffen, nu „Ons Genoegen" te Wij denes den wisselprijs definitief heeft ge wonnen. Een crediet van 100 werd toege staan. Het auteursrecht bepaalde men op 10 per jaar en per vereeniging. BOUWVERGUNNINGEN IN DE WIERINGERMEER. Tot 1 Januari j.L was de Wieringermeer bij gedeelten tijdelijk territoriaal gevoegd bij een vijftal aangrenzende gemeenten, zoodat de besturen dier gemeenten hun publiekrechtelijke bevoegdheid ook over het nieuwe gebied uitstrekten. Ten einde een vlotten sociaal-economi- schen opbouw niet te belemmeren, legden die besturen een gepaste afzijdigheid aan den dag, zich in hoofdzaak beperkende tot het toucheeren van belastingpenningen en andere inkomsten. Uitgaven van eenige beteekenis werden voor de Wieringermeer niet gedaan. Dit neemt evenwel niet weg, dat aldaar ook de verordeningen rechtskracht bezaten, welke door de besturen van de gemeenten waren vastgesteld. Met de naleving van een dezer verorde ningen heeft men het evenwel in den nieu wen polder niet zoo nauw genomen. Tal van gebouwen zijn er n.L verrezen, zonder dat daarvoor de volgens woningwet en bouw verordening vereischte vergunning van het gemeentebestuur werd gevraagd en ver kregen, erger nog, zonder dat daarvoor de krachtens verordening verschuldigde leges aan de besturen der randgemeenten zijn be taald. Constructief en ook aesthetisch blijken de gestichte gebouwen evenwel aan hooge eischen te voldoen, want de bouwvoor schriften, door de directie van de Wieringer meer vastgesteld, werden getrouw nage leefd, terwijl een vooraanstaand aestheticus vooraf aan de bouwplannen zijn sanctie hechtte. Een door het gemeentebestuur van Me- demblik op het laatst van het vorig jaar ingestelde nauwgezette controle bracht bovenomschreven feiten aan het licht en dit bestuur heeft voor het scheiden van de markt nog getracht aan dezen onwettigen toestand een einde te maken door de bou wers alsnog te sommeeren de vereischte vergunning aan hun collega aan te vragen, met bedreiging hen anders met den straf rechter kennis te laten maken. Daar in middels de Wieringermeer een afzonderlijke publiekrechtelijke eenheid is geworden en het gemeentelijk beheer aan de aangrenzen de gemeenten is onttrokken, rijst thans de vraag, welk bestuur de bouwvergunning moet verleenen, het bestuur van de gemeen te, waarin de opstallen tijdens den bouw gelegen waren of het nieuwe bestuur van de Wieringermeer, een gemeen terechtelijk vraagstuk, dat aan de beoordeeling van den minister van Binnenlandsche Zaken is voor gelegd. Begrafenisvereeniging. Ten huize van den heer Feijs vond de jaarvergadering plaats van de begrafenis vereeniging. In het financieel verslag kwam tot uiting dat de schuld bij de boerenleen bank thans geheel is afgelost en dat er nog een voldoend kassaldo is. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Biersteker met algemeene stemmen her benoemd. Hierna werden verschillende dingen van huishoudelijken aard bespro ken, waarvan wij alleen memoreeren dat de voorzitter op een vraag van den heer de Geus antwoordde dat nieuwe leden thans alleen kunnen toetreden als zij een inkoopsom betalen. Menschen die hier wonen kunnen te allen tijde lid worden, indien zij de leef tijdsgrens niet te boven gaan. Hierna sluiting. Gasvereeniging. Vrijdagavond vond de vergadering plaats voor de gasvereeniging. De heer A. van Zoonen opende. Uit het financieel verslag bleek weder om dat 8 aandeelen waren ingeruild. De financiën der vereeniging zijn met 30 vooruit gegaan. Als bestuurslid werd her benoemd de heer W. Langedijk. Medege deeld werd dat de vereeniging nog nooit bericht heeft ontvangen van het gemeen tebestuur van Nieuwe-Niedorp over de opheffing van de gasfabriek aldaar, waar door het contract met Nieuwe-Niedorp zijn waarde heeft verloren. Besloten werd een afwachtende hou ding aan te nemen. Propaganda-avond S taats pension- neering. Zaterdag hield de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering haar jaar lij kschen propaganda- en feestavond voor een vrij goed bezette zaal. De voorzitter, de heer J. de Groot, hield een propagandarede, waarin hij wees op het optimisme, dat ter verkrijging van staats pensioen had bestaan na het gehouden con gres in den Haag en na de politieke rede voeringen van de Kamercandidaten voor de verkiezingen. Thans schijnen alle verwachte sociale verbeteringen van de baan en gelijkt de verkrijging van staatspensioen verderaf dan ooit. Toch meende spr. in deze duister nis nog een lichtpunt te zien. In dezen sterk veranderden tijd voor alle zelfstandige be drijven is het niet te voorzien dat binnen afzienbaren tijd de land-, tuinbouwers en kleine middenstanders zooveel kunnen ver dienen, dat zij, oud geworden en niet meer in staat om te werken, in eigen onderhoud kunnen voorzien. De staat zal moeten in grijpen en een regeling hiervoor moeten ont werpen, om dit groote aantal, dat elk jaar met minstens 10.000 onverzekerden toe neemt, te helpen. Zij allen kunnen niet worden aangewezen op de hulp van Maatsch. Hulpbetoon of Armbesturen. Spr. drong er vooral bij de jongeren op aan als lid van den bond toe te treden. Na een samenzang uit den liederenbundel kwam het feestelijke gedeelte aan de beurt, dat verzorgd werd door Daan Pool en Tommy Bouman, die in hun keurig décor verschillende voordrachten, zoowel in ernst als in luim, vertolkten. Het daverend ap plaus was wel het bewijs, dat het publiek ten volle genoten heeft. De eerste baby. De eerste baby, geboren na het prinses je, is Jacob, zoon van Klaas Wijker en Elisabeth Krab, Wilhelminastraat 59. De gelukkige moeder is door het damescomité verblijd met een baby-uitzet en een zilve ren paplepel voor de kleine, als blijvend aandenken. Voordracht hoofd der school. B. en W. hebben voor benoeming van een hoofd der openbare lagere school, waar voor zich 75 sollicitanten aangemeld had den, de volgende voordracht opgemaakt: 1. J. Jumelet, hoofd eener openare lagere school te Utrecht. 2. J. Meijer, hoofd eener openbare lagere school te Muiderberg. 3. J. Zwagerman, hoofd eener openbare lagere school te Hem. 139. De dames gaan apart, die reizen niet tezamen met de mannen, omdat ze gauwer moe zijn. De dames gaan dan onder leiding van een oude juffer, die ook reeds veel ervaring van de lange tocht heeft. 140. Eindelijk is dan de dag van het ver trek vastgesteld, en dan gaan we, rustig en zo veel mogelijk in de maat vliegend, naar het Zuiden. De zwakken en kleintjes nemen we in ons midden om ze te helpen, als ze soms moe worden. z

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7