VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. KRUSCHEN SALTS Rechtszaken Sport Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. GEMENGD NIEUWS. de „pluto" te sassnitz. Levenslange gevangenen. X— X 0 —1 afgebr. X- X Schip is zwaar beschadigd. Volgens telefonisch bij de k.n.s.m ont vangen bericht, is de „Pluto" door twee ber gingsvaartuigen Sassnitz binnengesleent waar het nu langszij de kade gemeerd ligt' Het schip, dat zwaar beschadigd is wordt door voortdurend pompen drijvende gehou- den. De Pluto" zal vermoedelijk in Sassnitz moeten lossen. LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT 1869. De Commissie van Beheer van het Waar borgfonds der Premieleening 1869 ten laste van de N.V. Paleis voor Volksvlijt deelt mede dat ter uitvoering van de besluiten aan de vergadering van lotenhouders van 10 Januari 1938, alle nog niet eerder uit gelote loten thans zijn uitgeloot en de bezit tingen van het waarborgfonds zijn te gelde gemaakt. Na aftrek van het benoodigde voor de verplichte betaling van de vóór Janulri 1933 uitgelote, nog niet aangeboden, niet ver jaarde loten, en van een bedrag voor ge maakte en nog te maken onkosten, is uit de opbrengst beschikbaar een percentage van 22 1/3 over het nominaal bedrag der ge trokken premiën. De loten, uitgeloot met een premie van 3 nominaal, resp. 4 nominaal, worden bij de betaling ingetrokken. De loten, uitgeloot met een premie van 25 nominaal of hooger, worden afgestem peld en aan de inleveraars teruggegeven. Inlevering der loten kan geschieden van Dinsdag 15 Februari a.s. af by het Amster- damsche Trustee's Kantoor. De trekkingslijstenwaarin tevens de vol ledige gegevens betreffende de uitbetaling zijn opgenomen en inleveringsformulieren, zijn aan dat kantoor gratis verkrijgbaar. DOODELIJK ONGEVAL. Te water geraakt en verdronken. Hedenmorgen vroeg had aan den spoor brug over de Oude Maas te Dordrecht een doodelijk ongeval plaats. De 46-jarige brugknecht W. van V. uit Dordrecht was behulpzaam bij het open draaien van den brug en viel toen hij een lantaarn wilde aansteken, in het water. D brugwachter, die een gil had gehoord; stapte direct in een roeiboot en zocht de omgeving af, evenwel tevergeefs. Van den knecht was niets meer te ontdekken. Ook dreggen leverde geen resultaat op. De man was gehuwd en had vier kinderen. De zes minerale zouten in Kruschen Salts sporen Uw Ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG Door stoomtram gegrepen. - Gister avond is de ongeveer 30-jarige arbeider P. Meys, terwijl hij langs de trambaan tus- schen Sneek en Openhuizen fietste, door een passeerende tram gegrepen en tegen den grond geworpen. De verwondingen, die Meys daarbij opliep, waren van dien aard, dat hij enkele oogenblikken na de aanrijding is overleden. Oude heer door auto overreden en gedood. - Op den rijksstraatweg te Rheden is gisteravond de 81-jarige Hovestacf bij het oversteken van den weg door c-en personen auto aangereden. De oude man liep zeer ernstige verwondingen op en is kort na het ongeluk overleden. verwijdering werd gegeven althans niet vóór deze een voldongen feit was. Gistermiddag werden voor de Leeuwarder rechtbank de pleidooien gehouden in deze zaak. Voor eischer trad als procureur op mr. J. Vis te Leeuwarden en als advocaat mr. J. Sieburzk uit Utrecht Voor gedaagde trad als procureur op mr. R. Römer uit Leeu warden en werd gepleit door den landsad vocaat mr. Wolterbeek Muller. Door gedaagden werd aangevoerd dat de rechtbank onbevoegd is. Na re- en dupliek bepaalde de rechtbank de uitspraak op over zes weken. MOND- EN KLAUWZEER. 9700 sterfgevallen sinds 19 Sept. Het aantal sterfgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer in de week van 30 Januari tot en met 5 Februari was als volgt, waarbij het totaal aantal sterfgevallen se dert 19 September 1937 tusschen haakjes is geplaatst: 23 (3006) runderen, 47 (3612) kal veren, 48 (2829) varkens en biggen, 0 (198) schapen en 0 (48) geiten. De EERSTE REIS VAN DE „NIEUW AMSTERDAM". Hoewel niet onder eigen stoom zal Neder land's grootste schip, de „Nieuw Amster dam", Zondag 13 Februari a.s. voor het eerst den Nieuwen Waterweg bevaren. Het schip zal n.L worden gesleept van de bouwwerf, de Rotterdamsche Droogdok Mij., naar het groote droogdok van Wilton Feij en- oord te Schiedam. In het droogdok moeten de twee groote bronzen schroeven, die ieder 22 y, ton wegen, aan de schroefassen worden bevestigd, de afloopsleden worden verwijderd en de ge- heele bodem opnieuw worden geschilderd. Men verwacht, dat met deze werkzaam heden ongeveer een week gemoeid zal zijn. WINTERFLORA 1938 TE HAARLEM GEOPEND. Hedenmorgen om 11 uur is in het Krela gehuis aan de Leidschevaart te Haarlem door den minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, de tentoonstel ling van bolbloemen geopend. Er was een zeer groote belangstelling, die zich voornamelijk concentreerde in de hal van het gebouw, waar de voorzitter van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te Haar lem, dr. A. J. Verhage, den minister, het ge meentebestuur van Haarlem en de talrijke andere autoriteiten welkom heette. Spreker's dank ging uit naar H.M. de ko ningin en de leden van het koninklijk huis, die allen voor deze tentoonstelling eereme dailles hebben willen beschikbaar stellen, en daardoor opnieuw tastbare bewijzen van oprechte belangstelling hebben gegeven. Het bloembollenvak heeft zich altijd innig ver bonden gevoeld met het huis van oranje. Het is voor alle beoefenaren van het bloem- bollenbedrijf een groote vreugde, dat deze tentoonstelling geopend wordt kort nadat het geheele Nederlandsche volk zich heeft mogen verheugen over de geboorte van een prinses. Spr. hoopte, dat de schoone betee- kenis van den naam Beatrix in vervulling moge gaan. Van zeer vele zijden heeft het bestuur medailles en geldprijzen voor de tentoon stelling ontvangen, waarby de commissaris van de koningin in Noordholland voorging door het beschikbaar stellen van een eere medaille. Uit de derde verdieping gevallen. - in de De Wiltstraat te Arnhem had Donder dagmorgen een ernstig ongeval plaas. 72-jarige verzekeringsagent J. B., die zien te ver uit het raam boog, verloor zyn eve wicht en viel van de derde verdieping straat. Een voorbijganger, de groentehan delaar B., die het ongeluk zag ge eu riep oogenblikkelijk geneeskundige hulp in. De zwaargewonde man werd naar e meente-ziekenhuis vervoerd. Dr. Laval y verleende de eerste hulp. s Middags is man aan zijn wonden bezweken. Invoer Deensch vleesch. - In J'1'e van 31 Januari—6 Februari zyn van Dene marken uitgevoerd naar Nederland K.G. rundvleesch en 39 paarden. Slippende auto vloog over vluchtheu- v*l- - Gistermiddag is midden in het dorp Sassenheim een ernstige aanrijding gesc waarvan de 39-jarige mejuffrouw Duindam het slachtoffer is geworden. Een uit richting Haarlem komende auto moest P° seüng uitwijken en slipte daarbij. De wagen vloog over een vluchtheuvel en reed me). D., die daar liep, omver. Zij werd door een spiegelruit van een winkel gedrukt. Met een versplinterd been en een doorgesneden slag ader werd de vrouw opgenomen. KLEINE TUINDERS. Wordt ook het vaste lastenprobleem aangepakt? Geld." schrijft: Naar wij vernemen is de regeling voor de kleine tuinders geheel gereed en kan bin nen zeer korten tyd tegemoet worden ge zien. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft minister Steenberghe in deze maatregelen ook het vaste lasten-probleem, waarom grootendeels de moeilijkheden der kleine tuinders draaien, aangepakt, in dien zin, dat de mi nister wil trachten hypotheekgevers en -ne mers tezamen te brengen om op deze manier de zeer noodige renteverlaging te verkrij gen. Mocht dit niet gelukken, dan zouden in grijpender maatregelen te verwachten zyn. Zooals men wellicht weet, wordt door vele kleine tuinders nog vijf, zes, zeven percent en in enkele gevallen nog wel meer rente betaald op de hypotheken. Zyn onze inlichtingen juist, dan beteekent het aanpakken van het vaste-lasten-pro- bleem op zich al een bijkans volledige op lossing van een groot deel der moeilijkheden in kleine tuinderskringen. II III IV V VI HET „BLAUW" BIJ AARDAPPELEN. Het „blauw" by aardappelen, in sommige streken ook wel het „zwart" genoemd, blijkt in den oogst van het afgeloopen jaar op ver schillende plaatsen in belangrijker mate te zijn opgetreden, dan in eenige jaren het geval geweest is. Vandaar, dat de Planten- ziektenkundige Dienst het raadzaam acht, de aandacht van de verbouwers er op te vestigen, dat het- „blauw" geheel of groo tendeels kan worden voorkomen door het toedienen van voldoende kali. Daarom late men in de gevallen, waarin het optreden van „blauw" verwacht kan worden, de kalibemesting in geen geval achterwege. Nadere inlichtingen omtrent het „blauw" verstrekken de Plantenziektenk. Dienst te Wageningen en de bij dien Dienst werk zame ambtenaren, alsmede de ryksland- bouw- en tuinbouwconsulenten. Bij de con sulenten kan ook advies ingewonnen worden over de aan te wenden kalimeststoffen en de te gebruiken hoeveelheden. GRIJPAUTOMAAT IS HAZARDSPEL. Koopman te Almelo veroordeeld. Gisteren heeft de rechtbank te Almelo uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den koopman te Amsterdam, die terecht had ge staan wegens het te Hengelo gelegenheid geven tot hazardspel, door het exploiteeren van een z.g.n. grijp-automaat. Het vonnis luidde 500 boete, subs. 3 maanden hechte nis, en vernietiging van het apparaat. De eisch was geweest f 10 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Ten aanzien van een enkel on derdeel der tenlaste legging sprak de recht bank verdachte vrij. Zij was zonder meer van oordeel, dat niet bewezen is, dat een aantal voorwerpen in de automaat niet opneembaar zou zijn. Het werd bewezen geacht, dat het succes met het apparaat afhankelijk is van het toeval, ter wijl geen overtuigende waarde werd toege kend aan de proeven die zyn genomen met z.g.n. matadors in het spelen met deze toe stellen. Hoewel de rechtbank overwoog, dat de strafvervolging was ingesteld by wijze van proef, was zij toch van oordeel, dat, daar verdachte aanmerkelijke winsten met het exploiteeren van het apparaat heeft be haald, de geldboete hiermede in evenredig heid moest zijn. JONGEN VAN H.B.S. GESTUURD. Ouders vragen tienduizend gulden schadevergoeding. Op 7 April 1932 is een leerling van de Rijks H.B.S. te Leeuwarden wegens wange drag van deze school verwijderd. Deze be slissing werd bekrachtigd door den inspec teur van het M.O. en den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen. De ouders stelden daarop tegen den staat en den directeur een eisch in tot schade loosstelling van 10.000 wegens geleden en nog te lijden schade. Zij grondden dezen eisch op het feit, dat een onrechtmatige daad is bedreven daar geen klachtenboek is aan gehouden en den vader geen kennis van de In het Maandblad voor Berechting en Reclasseering schrijft mr. A. A. Cnopius, destijds subst. officier van justitie te Utrecht, over het voorstel om voor levens lang veroordeelden na 20 jaar de moge lijkheid van voorwaardelijke invrijheid stelling te overwegen, o.m. het volgende: Ik gun- de levenslang veroordeelden gaarne elke lotsverbetering. Maar ik vraag mij af of het voorstel omtrent eiken le venslang veroordeelde na 20 jaar de moge lijkheid van voorwaardelijke invrijheids- stelling te overwegen hetgeen mijnent wege rationeel zal zyn zoo'n groote verandering zal te weeg brengen, dat het nu moet fungeeren als te voldoen aan een sinds lang gevoelde behoefte. Als regel toch zit de levenslang veroor deelde, wanneer zich daartoe de gelegen heid voordoet, nimmer zijn straf levenslang uit. Deze overtuiging was voor mij als lid van het O.M. aanleiding, om, als het m.i. moest, zonder eenige scrupules levenslange gevangenisstraf te requireeren. Ziehier een mij verstrekt lijstje, omtrent het verloop der levenslange gevangenis straf: Van de 28 levenslang veroordeelden zijn er 14 op jaren gebracht met voorwaardelijke invrijheidsstelling (daarvan, ik wil niet uit de school klappen, waren er vermoedelijk wel 'n paar, waarvan 't beter was geweest, dat men ze gehouden had). Er resten er dus 14. Van die 14 zijn er 7 in 1930 of daarna ver oordeeld, die komen dus niet in aanmerking, daarbij kan men ook wel tellen een in 1925 veroordeelde; restant alzoo 6. I geboren 1860, ingesloten 1894, ging 1918 naar Rijkskrankzinnigengesticht en stierf daar 1931. geboren ingesloten gestorven 1853 1894 1900 1845 1896 1903 1883 1904 1905 1847 1911 1918 1885 1925 1937 in Rijks krankzinnigengesticht. Wat blijft er nu over van gebleken nood zakelijkheid om voor levenslangen na 20 jaar straf voorwaardelijke invrijheidsstel ling imperatief te overwegen? Wil men meer systematisch te werk gaan, zoo zou ik eer der voorstaan, om de levenslange gevange nisstraf geheel af te schaffen, 20 jaar als maximumstraf te bepalen, met ter beschik king der regeering stelling, voor het geheele verdere leven, als bijkomenden imperatief voorgeschreven maatregel. Men zal tot dergelijke verandering niet willen overgaan, zelfs die niet willen voor stellen m.i. ook vooral om de volgende re denen: De levenslange gevangenisstraf moet be houden blijven, om bij het gepleegd zijn van een zeer ernstig strafbaar feit tegemoet te komen aan de publieke opinie van afschuw over de daad, van eisch om wraak. Ik ben nooit rechter geweest, maar zou in die ver antwoordelijke positie, en wel voor mijn eigen verantwoordelijkheidsgevoel, nooit re kening houden met de publieke opinie (als zijnde die een bedenkelijke en onbestemde factor). Voor het O.M. is dit in zekeren zin minder gevaarlijk. Daarnaast wil men het oog richten op een zeker deel van ons volk, dat uit ingewortel de overtuiging, zeer noode de doodstraf mist, en dat er al niet mede tevreden is, dat deze door levenslange gevangenisstraf is vervangen, dus hevig zou opponeeren, als men ook die straf wilde afschaffen, en ver vangen door een maximum van 20 jaar, zelfs gekoppeld aan ter beschikking-der-regee ring stelling. Uit politieke overwegingen moet men dus met dergelijke verandering niet aankomen; maar, omdat ik voor poli tieke overwegingen niets gevoel, durf ik er mee aankomen. Zij het dan zonder eenige kans op resultaat. Maar daar ben ik wel aan gewend, en heb ik b.v. ook in een an der opzicht omtrent de levenslangen onder vonden. Meermalen heb ik er toch op gewezen, dat het m.i. zeker niet met de stroomingen van dezen tyd strookte, om levenslangen en tot zeer langen straftijd veroordeelden te bewaren in het gesticht te Leeuwarden. Ik zou voor dergelijke veroordeelden een ver blijf wenschen, dat meer opheffend zou kun nen inwerken, door invloed te geven aan datgene, wat ook nog voor dergelijke lie den, zoo goed als dat mogelijk is, door de natuur hen te genieten gegeven kan wor den; daarvan vindt men te Leeuwarden geen spoor. Men moet toch, wanneer men hen, die een zeer ernstig feit begaan hebben, niet doodmaakt, maar verder voort laat leven, elke mogelijkheid aangrijpen, om ten goede op hen te influenceer en. Wanneer ik deze opvatting wel eens meer naar voren heb gebracht, zoo werd die be antwoord met „daar kan toch niets van ko men, want er is geen geld om een ander be ter gesticht te bouwen". Het is hetzelfde bezwaar, waarop veel strandt, wat in ons penitentiair stelsel tot verbetering zou kunnen dienen. Daar zit b.v. ook weer de invoering der „bewaring" op vast. Wat zou men er van zeggen het is weer een idee van mij om, wanneer men eindelijk het geld voor het bewarings- gesticht gevonden zal hebben en men voor het bouwen ervan een geschikte streek en plaats zal uitgekozen hebben, dat gesticht te koppelen aan het betere gesticht, dat m.i. de Bijzondere Strafgevangenis te Leeuwar den moet vervangen? Voetbal. JONG HOLLAND—Z.C.F.C. I. Als de weersomstandigheden den wedstrijd niet onmogelijk maken, ontvangt Jong Holland op' haar terrein aan den Bergerweg morgenmidag Z.C.F.C. I uit Zaardam. Destijds zegevierden de Jong Hollandianen met 21. Daar beide ploe gen, maar vooral Z.C.F.C. nog een kans op den titel van afdeelingskampioen hebben, kunnen we een aantrekkelijken wedstrijd verwachten. We hopen dat de Alkmaarders zich allen met élan in den strijd zullen werpen. Vooruit Oranje-truien, de tanden op elkaar: probeert de punten in Alkmaar te houden Play up. De wedstrijd vangt om 3 uur aan. Turnen. DE HALTER VOOR 'T VOETLICHT. Adspiranten-uitvoering in de Harmonie. De Halter mag dan j.L Zaterdag op pret tige wijze haar jubileum gevierd hebben cn zij mag dan als wij het geheele program ma nog eens weer nagaan op een geslaag den avond kunnen terug zien, persoonlijk hebben wij Donderdagavond van de z.g. adspiranten-uitvoering veel meer genoten. Komt dat, omdat de jeugd, de enthousiaste jeugd den toeschouwer sneller in de goede sfeer brengt? Misschien. Maar wij gelooven eerder, dat het niet-overbeladen programma de directe oorzaak was. In elk geval zijn wij gisteravond verrast met een demonstratie, welke wij niet verwacht hadden. Daar was, om te beginnen, een serie oefe ningen waarbij als toestel de bank gebruikt werd. Directeur Ran heeft kans gezien, om met dit eenvoudige hulpmiddel een kleine collectie oefeningen in elkaar te zetten, die stuk voor stuk een succes, die samen een klaterend succes werden. En toen was het ijs, voorzoover noodig, gebroken. Want daar na is het van een leien dakje gegaan. Natuurlijk was niet elke oefening even goed, maar dat mag ook niemand verwach ten. Tenslotte toch werken alle leden mee aan zóo'n avond, de sterkeren en de zwak keren, maar hoe het ook zy, steeds weer mocht elk nummer terecht veel waardeering ondervinden. Wij noemden reeds de oefeningen met de bank door den jongens-cursus; daarnaast mo gen wij opsommen de rhythmische oefenin gen van de meisjes-adspiranten, waarmee de avond geopend werd. het toestelnummer van dezelfde groep en de vrije oefeningen. Dat was dan het officieele gedeelte voor de pauze. De tweede helft zette in met een sprookje „Moeder de Gans". Het was dan een aardig heidje, maar de directeur had toch kans ge zien, om er een zeer groot stuk oefenstof in te verwerken, zoodat hier het nuttige met het aangename zeer juist vereenigd was. 't Waren de meisjes van den cursus, die dit sprookje ten tooneele brachten. Nog fraaier wellicht was het volksdansje door de meisjes-adspiranten, dat een dave rend succes werd, maar dat o.i. nog over troffen werd en nu komen wij weer terug bij het eigenlijke turnen door het ringen- werk der meisjesadspiranten. 't Was het slotnummer, maar moeilijk ware een beter slot te vinden geweest. Het peil, dat hier be reikt was, heeft wellicht de geheele zaal verrast. Wy noemen dan nog het toestelturnen van den meisjes-cursus, idem dat der jongens en het laagrek der jongens-adspiranten, om tenslotte het jeugdprogramma te besluiten met de vrije-oefening van den meisjes-cur sus. Ook dit nummer, massaal uitgevoerd, sloeg goed in. En dan ter afwisseling een enkel nummer der dames en heeren le af deeling. De dames gaven een nummer ring-zwaaien weg, dat ge tuigde van geoefendheid niet alleen, maar ook van kracht, tempo en durf. Alle dames slaagden er in de oefeningen te volbrengen en meer dan eens was het gebcdene vrijwel vlekkeloos. Zelden hebben wij een zoo'n gaaf geheel gezien. By de heeren was het precies hetzelfde: zij werkten aan de hooge brug en ook hier slaagde elke oefening. En de werkers maak ten zich er waarlijk niet met een Jantje van Leiden af! Integendeel, de kwaliteit was uit stekend, de afwerking niet minder. Tenslotte gaven de heeren nog als extra nummer het „elastic boys", dat reeds op het vorige programma stond. Het was een serie oefeningen, in snel tempo uitgevoerd, waar bij waarschijnlijk geen enkele spier rust ge gund werd. Zoo'n oefening voor voetballers. Ze zouden niet beter kunnen krijgen! Slaagde deze avond dus ten volle, merk waardig genoeg voldeden ons de nummers van de dames- en heeren-afdeeling veel beter dan den vorigen keer. Het leek alles veel vlotter, veel gemakkelijker te gaan; het bleek nu, hoe goed de stof beheerscht werd. De heer Reurslag had na den traditionee- len vaandelgroet de uitvoering met een kort begroetingswoord geopend en daarin o.m. gewezen op het nut der gymnastiek voor de jeugd. Aan het slot bracht hij allen, die medegewerkt hadden, om dezen avond te doen slagen, dank. Een intiem bal hield de aanwezigen na af loop der uitvoering nog eenigen tijd gezellig bijeen. De muziek hierbij werd verzorgd door The Ramblers Serenaders". Schaken. V.V.V. n—ZAANDAM n 434—4 De uitslag van den op 7 Febr. 1938 te Alk maar gespeelden competitiewedstrijd tus schen VW II (Alkmaar) en Zaandam II voor de reserve le klasse van den Noord- hollandschen Schaakbond is als volgt: VW II—Zaandam n. 1. A. Vader—A. Schouten J. H. VoortG. H. Gons H. BooijW. Brinkman D. Appel Sr.D. Brinkman H. O. de LangeM. Plooijer G. S. Groenewoud Th. W. van Velzen H. Vlug—G. Taylor J. de GrootS. v. Beyeren J. G. de HaanC. W. Visser J. van DijkV. Rosewitz 7. 8. 9. 10. 1 —0 1 —0 0 —1 x— 1 —0 0 —1 4K-4K Wordt bij arbitrage beslist. V.V.V. speelde aan de even borden met wit. SCHAAKMAT—ALKMAAR l&X—15 K. De Christelijke schaakclub „Alkmaar" speelde Donderdag een vriendschappelij- ken wedstrijd te Noordscharwoude tegen „Schaakmat" Schaakmat won met 18 H15 X. De uitslagen waren: Schaakmat Alkmaar 1. J. KlinkertP. Hoekstra 01 2. W. KaanJb. Wagenaar 01 3. H. BouwensJac. Bruijn 10 4. H. StinsR. v. Wezop 01 5. J. KroonH. Bulthuis XX 6. H. Hart—S. Vos 1—0 7. N. KaanH. Nauta 01 8. D. KoornJ. B. te Brake 01 9. Th. BruinC. Blankman XX 10. Dr. J. de WitP. Blankman XX 11. K. BiermanS. de Boer 10 12. G. ZwierA. Moene J4X 13. P. BlomJ. Schortinghuis 10 14. L. E. HulshofD. Plomp 10 15. G. MoraalJ. Smit Jr. 01 16. J. BouwensB. Vinke 01 18. M. KuilmanM. Marbus 10 17. K. de VriesB. Verhoeve XX 19. J. DeutekomJ. v. 't Veen 10 20. H. KuiperJ. de Does 01 21. J. S. WagenaarD. de Groot 10 22. A. de VriesD. Kloosterboer XX 23. C. Witsn eerG. Lebbdng 10 24. G. KeppelJ. Stam 01 25. H. KramerJ. Smit Sr. 10 26. J. KoutA. Haijtema 01 27. J. VisserJ. Lam 10 28. Jb. MolenaarA. Vos 10 29. J. HeidsmaJ. G. de Hollander XX 30. J. KamperJ. Verweel 01 31. H. v. d. HamH. de Jonge 01 32. W. VerkroostC. Dorland 10 33. G. v. LoenenA. Mulder 10 34. J. IJffH. Schoonhoven 10 SIMULTAAN SEANCE TE ST. PANCRAS. Donderdagavond gaf de 21-jarige schaker Sewald uit Bergen te St. Pancras een simul- taan-seance aan 19 borden. Na 2X uur spe len was het resultaat, dat de jonge schaker 14 partyen gewonnen had. De heeren K. Visser, Jb. Wagenaar en J. de Groot wonnen hun partijen, terwijl de heeren W. Boersma en D. Kloosterboer re mise maakten. 145. Van tijd tot tijd moeten we de reis onderbreken voor rust en voedsel. Wij strijken altijd in de buurt neer van water, omdat daar meestal kikkers te vinden zijn, die onze maaltijd moeten vormen. 146. We zien van allerhande gebouwen en dingen. Vroeger zagen we ook dikwijls prachtige molens, die vooral in de avond, wanneer hun silhouet tegen de lucht af stak, een mooi gezicht opleverden. Lang zamerhand verdwijnen deze schilderach tige molens echter.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7