7 AMSTERDAMSCHE BEURS hoorn rustenburg langendijk heerhugowaard koedijk Overval door gemaskerde Arabieren. Aanval op de Roemeensche Fascistische beweging. EGMOND AAN ZEE TVVLLOK BLAD. In zuidelijk Hopei, Poeyang veroverd heb ben. De Chineesche luchtmacht in actie. De Chineesche luchtmacht is Zaterdag, Volgens berichten uit Chineesche bron, zeer actief geweest. Twintig vliegtuigen iouden het station van Pengpoe in puin hebben geschoten en een groote hoeveel heid Japansch oorlogsmateriaal hebben vernield. De actie der Chineesche lucht strijdkrachten heeft zich ook uitgestrekt tot de Japansche garnizoenen in Noord- Sajntoeng en aan den spoorweg van Tientsin naar Poekau. Een Italiaansche sta- bg de Chineesche regeering. Bisschop Cassini te Pengpoe heeft beslO' ten door tusschenkomst van de Italiaan sche legatie in China bij de Chineesche nationale regeering te protesteeren tegen de op 12 Februari door Chineesche vlieg tuigen uitgevoerde luchtaanvallen. Deze vliegtuigen hebben elf bommen geworpen op het door de buitenlanders bewomde stadsdeel van Pengpoe. Italiaansche en Fransche woningen zijn vernield, terwijl eenige Italianen zijn gewond. Tot de ge wonde Italianen behooren twee priesters. n.1. Lisotti en Della Casa, die in het Ja pansche operaties in Nanking en andere opgenomen. Het Japansche antwoord op de Amerikaansche nota. De Japansche regeering heeft thans de Amerikaansche nota van 17 Januari be antwoord betreffende de schending van Amerikaansche belangen tijdens de Ja- anscphe operaties in Nanking en andere Chineesche steden. De Japansche regeering spreekt haar leedwezen uit over „de betreurenswaar dige incidenten" en zegt verder, dat stren ge orders gegeven zijn aan alle betrokke nen, om de belangen van derde mogend heden in China zooveel mogelijk te eer biedigen. Een hooge officier is naar China gezonden, om op de uitvoering van deze orders te-letten. De militaire politie in China zal ver sterkt worden, de schadevergoeding voor de geleden verliezen en schade zal ter plaatse geregeld worden. Twee dooden, een drietal gewonden. Een bende gemaskerde en in khaki-uni- formen gestaken Arabieren heeft te At tan nabij Nabloes het huis van een Arabischen hulpagent van politie overvallen. De indrin gers vuurden in het wilde weg op allen, die van Maandag 14 Februari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. Vorige! laatste k. koers 2.30-45 zU In het huls aantroffen, met het gevolg dat de hulpagent en een van zijn broers gedood werden, terwijl een andere broer, de vader en een gast zware verwondingen op liepen. De Palestijnsche regeering heeft een lijst met de namen van de 21 moordenaars ge publiceerd op wier arrestatie zij prijzen stelt, varieerend van 100 tot 500 pond ster ling. Op deze lijst komt ook een zekere Issa Battat voor, een der terroristische leiders uit Hebron, die er van verdacht wordt, den moord op den archaeoloog Starkey gepleegd te hebben. Verder komen eenige mede- plichtingen aan den moord op Starkey en de moordenaars van den inspecteur van poli tie Lewis en Andrews op de lijst voor. In totaal bedraagt de som der prijzen, welke de regeering in haar strijd tegen de terreur nu reeds uitgeloofd heeft, circa 100.000 pond sterling. Tot dusver heeft echter nog nimmer iemand op zulk een prijs aanspraak gemaakt. Txctmaaal Uieuws Dinu Bratianu, de leider der conserva tieve partij, heeft een openlijken aanval ge daan op de IJzeren Garde, de fascistische beweging van Codreanu, welke hij beschul digt van het treffen van voorbereidingen voor een revolutie. Bratianu verklaarde, dat alle vroegere Roemeensche communisten thans lid zijn van de IJzeren Garde, dat de beweging moet worden tegengegaan, en dat de Roe meensche jeugd, welke door looze woorden wordt misleid, van een zekeren ondergang moet werden gered. Verwijzende naar de buitenlandsche poli tiek der IJzeren Garde, zeide Bratianu, dat deze politiek van Roemenië een slagveld zou maken, en dat de Bufferstaten welke krachtens het Verdrag van Versailles zijn tot stand gekomen, tusschen Duitschland er. Sovjet-Rusland, tot koloniën zouden wor- den verlaagd. De verklaring van Bratianu heeft in het geheele land sterk de aandacht getrokken. STAATSLEENINGEN. 3—3y, Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5% DuitschL 30 m verkl BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cerb v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-b Nederl. Ford Philips Gloeil, Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors25' Kennecott Copper 271/» R public Steel13 lOCVs 1 0 2*/« 1:9'/. 152 12. V, 130'/, 35»/;e 91 295 293 351V* 35'/, *23%, 40%, Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. 6V, 39%, 423 152 128'/, 71 Vs Alg. Explor. Mij. 881/, Redjang Lebong 9 180 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 9 337 Kon. Petr. 350'/, Perlak 9 9 84'/, Phillips Oil 9 9 27'/« Shell Union Tide Water 9 9 10% RUBBERS. Amsterd. Rubber 0 S 0 ;04'/, 123'/, 122 Deli Bat. Rubber Hessa Rubber 0 9 0 0 0 Oostkust 0 133'/, 9 U/s 2'%. Serbadjadi 0 Interc. Rubber 0 SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot 0 121 Scheepvaart Unie 9 TABAKKEN. 242 Senembah 9 3o0 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 0 271/, Southern Pacific 0 '41/, Southern Raiiw. Cerb. 0 9 - 57»/, Canadian Pac §Noteering per 50. tExclaim. *Exdividend. 100 29'/, 159'/, 152 124 133V, 36V, 91'/. 295'/, 300-'/, 151'U-l 36 23*-»/i« 41 25*', 27,'-'%, 13»/,. -f 6'/< 39 ,'-40 4 426 152 129 175 339'/, 353 V,-} 84'/, 27'/, 11»/, 10% 207 128 124 115 97'/, 2'»/j.*7/s 123'/, 113 243 299 300t/,-l 27'/, 9'/. Missionaris vermoord. - Mandsjoerg sche gendarmes hebben bij Hwanjen in het Zuidwesten van Mandsjoekwo het lijk van pater Donnovan, den katholieken mission- naris, die door bandieten was ontvoerd, ge vonden. De ongelukkige was opgehangen. Millioenen joden moet Polen verlaten - De rapporteur voor de begrooting van buitenlandsche zaken, Zalefski, heeft in de Sejm-commissie verklaard, dat het nood zakelijk is, maatregelen te treffen voor de emigratie van een millioen joden uit Polen Werkobjecten voor een millioen per sonen. - De begrootingscommissie van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden heeft 250 millioen dollar gevoteerd, welke- president Roosevelt had gevraagd voor werkverschaffing aan bijna 1 millioen werk loozen. Vijf dooden in een mijn. - In een steen kolenmijn te Afton (Am. staat Wyoming) heeft zich een gasontploffing voorgedaan waarbjj vijf personen om het leven zgn ge komen. Orkaan in Californië. - Een orkaan, die sedert 17 dagen in Californië woedt, heeft zestien dooden geëischt. Meer dan 2000 menschen zijn dakloos. Veerboot omgeslagen. - Uit Sydney wordt gemeld, dat in de haven aldaar een veerboot, waarop zich 150 personen bevon den, is omgeslagen en gezonken. Tot nu toe zijn zes lijken geborgen. Het aantal nog ver miste passagiers wordt op 9 tot 25 geschat Het is waarschijnlijk, dat ook deze personen zijn verdronken. Politieke vechtpartij. - De leider van de Zuidslavische Zbor-partij, Ljotitsj, heefi te Tsjibenik een lezing gehouden. In den aanvang van de bijeenkomst deed een groep communisten en partijgangers van de vroe gere partij der boeren en Kroaten een aan val op het lokaal en sloeg de ruiten in. De politie moest tusschenbeide komen, maar slaagde er niet in de betoogers te verdrijven Een agent van politie werd gewond. De gendarmerie greep in. De betoogers ver wondden verscheidene gendarmes en agen ten van politie. De gendarmes openden op hun beurt het vuur, met het gevolg, dat een der betoogers gedood en twee anderen ge wond werden. Hierop werd de orde onmid dellijk hersteld. Brand op vliegveld. - Op het vliegveld der nationale garde te Stout-Field in In- |adianapolis is brand uitgebroken in een vlieg tuighangar. Drie toestellen werden een prooi der vlammen en de aangerichte schade wordt geraamd op 100.000 dollar. Het buitenlandsche politieke bureau der nazi's. - Het buitenlandsche politieke bureau der nat.-soc. partij in Duitschland zal gehandhaafd blijven. Zooals men weet stond het onder leiding van von Ribbentrop en functionneerde het parallel met het ministerie van buitenlandsche zaken. Een aantal ambtenaren zal naar het ministerie van buitenlandsche zaken overgaan. Geheimzinnige treinbewaking. Innsbrück wordt gemeld, dat exprestrein München- 4'"/ie xj ex-coupon Prolongatie vorige koers 14, heden y, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 178 1.78 Londen 8.97'/, 8.97 Berlijn 72.25 72.26 Parijs 5.92'/, 5.89)4 Brussel (Belga) 30.35 30.34 K Zürich 41.52 41.50)4 Kopenhagen 40.05 40.05 Stockholm 46.27 K 46.25 Oslo 45.10 45.07 Italië 9.42K Uit voor den -Rome, die gister- middag Weenen gepasseerd is, bijzondere bewakingsmaatregelen genomen zijn langs het geheele traject van Kufstein tot den Brenner. Deze maatregelen werden uitge voerd door afdeelingen gendarmerie onder persoonlijke leiding van den commandant der gendarmerie in Tirol, die zelf in den trein plaats nam. De maatregelen waren ge nomen op verzoek van de Duitsche rijks autoriteiten, die het motief tot dit verzoek niet bekend gemaakt hebben. Naar aanlei ding van deze maatregelen heeft het ge rucht ronde gedaan, dat later is tegen gesproken en volgens hetwelk een hoog geplaatste Duitsche persoonlijkheid zich naar Italië begaf. Ook deed het gerucht de ronde, dat een terroristische poging tot een aanslag zou zijn ontdekt, hetgeen de politiemaat regelen zou verklaren. Niets heeft deze on derstelling echter bevestigd. Oud-Katholiek Verbond van Vak- vereenigingen. Het Oud-Katholiek Verbond van Vak vereenigingen heeft Zaterdag en Zondag te Utrecht een congres gehouden, onder lei ding van pastoor B. A. van Kleef uit Eg- mond aan Zee. Monseigneur A. Rinkel, aartsbisschop van Utrecht getuigde in zijn rede van zijn groote sympathie voor dit Verbond. Het geeft de oud-katholieke werknemers sinds kort de gelegenheid zich volgens eigen overtuiging te organiseeren en is daarom niet alleen van groot sociaal, maar ook van zeer groot ker kelijk belang. Namens het Christelijk Nationaal Vakver bond sprak de heer Strijbis het congres toe en wees op het gemeenschappelijk strijden voor de belangen der werknemers op chris- telijken grondslag. De heer Zwaga wenschte namens het Roomsch-Katholiek Werklieden verbond de nog jonge vereeniging succes toe bü haar streven. De deelnemers aan het congres hebben Zaterdag verschillende onderwerpen van huish. aard afgehandeld. Zondagmorgen werd een speciale kerkdienst gehouden in de kathedrale kerk aan het Willemsplant soen. 's Middags werden in Utrecht verschil lende excursies gehouden na afloop waar van met een gemeenschappelijken maaltijd het congres Zondagavond werd gesloten. Tijdens het congres werd besloten toe te treden tot het Intern. Christ. Vakverbond. Voorts werd overgegaan tot stichting van een fonds voor sociale voorzieningen, waar voor elk lid 2 cent per week zal moeten hydragen. De plaatselijke afdeelingen werden ge machtigd boven de vastgestelde contributie een afzonderlijke contribuitie te heffen voor plaatselijke doeleinden. Tenslotte werd besloten, ter versterking der weerstandskassen, alle leden te ver plichten tenminste 1 extra zegels per jaar te koopen. Daar tegenover vervalt de ver plichting, dat bij een staking alle leden der aangesloten bonden verplicht zijn 1 «"ent per week bij te dragen. snoek deed zich de ziekte schimmel voor; de vischstrooperij neemt sterk toe. Hierna volgde rekening en verantwoor ding van den penningmeester. De ontvang sten bedroegen 92.58, de uitgaven 87.875, saldo 4.605. De heer Bom, Rustenburg, verklaarde, da? de commissie voor het nazien van de be scheiden alles in de beste orde heeft bevon den, zoodat den penningmeester decharge kan worden verleend. Gezien het geringe kasbezit wil men de contributie van 2.50 op 3 brengen. Aldus besloten. Bij de verkiezing van commissarissen wer den de heeren P. van Leyen, Hensbroek, en Witsmeer, Oude Niedorp, herkozen met al- gemeene stemmen. De voorzitter deed mededeeling dat gebr. Vlugt, Langendijk, groot succes hebben ge had met snoekbroeden. Voor de afd. Ursem en omstreken willen deze heeren ook uit zetten. De vergadering kan hier ten volle mee accoord gaan, nog te meer daar er geen kosten aan verbonden zijn en de inspecteur in een onderhoud met den voorzitter heeft verklaard er sympathiek tegenover te staan. Voor het verkrijgen van een vergunning voor het vervoeren en vangen van deze snoek zal naar de Visscherij-Centrale wor den geschreven. Mettertijd zullen in be stuursvergadering een paar assistenten wor den aangewezen voor deze proeven. Als afgevaardigde naar de vergadering van de hoofdafdeelir.g werd benoemd de heer Jac. van Leyen. Omtrent de kikkervergunning wordt op gemerkt, dat deze zoowel voor het vangen als vervoeren strikt persoonlijk is. Voor el ken visscher zal dit jaar een vergunning worden aangevraagd en niet meer door de vereeniging en bloc. De rondvraag leverde nog verschillende besprekingen van huishoudelijken aard op waarna sluiting onder dank volgt. MAFRITS SARRE OVERLEDEN. Van de Hoornsche ventersvereeniging „Onderling Belang" was een verzoek inge komen een regeling vast te stellen voor steunverleening aan venters en z.g. kleine zelfstandigen. De heer de Groot betreurde het, dat dez' menschen niet in de steunregeling zijn op genomen en vaak in de kracht van hun le ven met een handeltje langs de huizen moe ten venten. Toch bestaat er z.i. een mogelijk heid ze in de werkverschaffing te plaatsen. Hg gaf B. en W. in overweging dit na te gaan, al zullen er zgn, die naar M.H. moeten worden verwezen. De heer Kalden bach kon het gesprokene onderschrijven, doch meende, dat minister Romme een commissie heeft benoemd om de mogelijkheid te onderzoeken hen in de steunregeling op te nemen. De voorzitter zeide, dat B. en W. deze zaak in ernstige overweging zullen nemen. Bij het behandelen van de begrooting 1938 van M.H. zeide weth. Plomper, da', met voorschotten de noodige voorzichtigheid wordt betracht. Bij het voorstel van B. en W. tot verlening van een crediet voor een nieuwe torenspits op de Groote Kerktoren kwam van vele zij den heftige critiek. De heer Zijp vreesde, dat men den toren een onvolledig karakter zou geven. Men mag van dit mooie gebouw, dat jarenlang in het stadsbeeld heeft gedomineerd geen knoeiwerk gaan maken. Hij verzocht B. en W. het ontwerp terug te nemen. De heer Te Lintei Hekkert kon veel van het gesprokene onderschrijven. De heer Harder zeide, dat ook de liberale fractie met groote teleurstelling kennis nam van het voorstel en ook de heer Dorhout. Wethouder Plomper en de voorzitter ver dedigden het voorstel van B. en W. Na re en dupliek werd het voorstel in stemming gebracht. Het resultaat was, dat de stemmen staakten (77). De heer Groot was afwe zig. De beslissing zal in de volgende verga dering worden genomen. De voorzitter deelde mede, dat het in de bedoeling ligt Maandag over een week de begrooting te behandelen. Het prae-advies op een verzoek van „Al- ways Forward" om subsidie en een rente loos voorschot tot het bouwen van een tri bune werd aangenomen met 131 stem. Het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van perc. Breed no. 5 gaf den heer de Groot aanleiding een schrijnend gemis aan een sloopingsvcrordening te constateeren. Bij het benoemen van twee leden van het college van regenten van het Kerkenarmen- fonds, ging de raad. op verzoek van den heer Dorhout, in comité. Na heropening van de openbare vergadering werd de heer Scholten herbenoemd, terwjjl in de vacature-Spaan der de heer Pijper (no. 2) met 9 stemmen werd benoemd. De heer Groet kreeg 5 stem men als no. 1 van de aanbeveling. Als lid van het college van regenten van het Sint Pietershof werd de heer Nijdam herbe noemd. V isschers vergadering Zaterdagmiddag werd ten huize van den heer J. Kok de jaarvergadering gehouden van de afd. Ursem en omstreken van den Noordhollandschen Bond. De voorzitter, de heer Jac. van Leyen Sr. .e Obdam, opende met de aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Als spr. zgn blikken over het afgeloopen jaar laat gaan is hg pessimistisch gestemd: de vischprijzen waren slecht; de visch soms onverkoopbaar. Hierna werd de vragenlijst van de Ned. Heidemaatschappij ingevuld, waarvan we noteeren dat het vorig jaar in deze afdee- ling door sommige polderbesturen subsidie is gegeven en visch is ingeworpen, sloten verbeterd zgn; de vangst was slecht; do groei van gepoote visch goed; onder blei en De voorraad uien De voorraad uien is, zooals uit de inven larisatie-cijfers van de Langendijker groen- tenveilingen blijkt, zeer gering. Een groot gedeelte van den voorraad heeft men reeds verkocht. De hooge prijzen zullen hieraan het hunne bijgedragen hebben. Dat overal dc geteelde hoeveelheid niet zoo groot was als verleden jaar blijkt wel uit de cijfers over den export. Volgens het Centr. Org. be droeg de uitvoer van uien uit het geheele land in de maand Januari 1938 10.485 ton, te gen 20.906 ton in dezelfde maand van ver leden jaar. De verhooging van de aardappel heffing. De verhooging van de aardappelheffing van 30 tot 50 per H.A. heeft in verschei dene tuinbouwvergaderingen al aanleiding gegeven tot critiek. Alle tuinders zijn vrij wel tegen deze verhooging. Geen wonder, dat er voor de algemeene vergadering van het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland voorstellen worden ingediend om de heffing op het oude bedrag te laten en vooral ook, om de duur van de aardapjeel- regeling te verlengen tot 1 Augustus, het geen voor de tuinders, die niet zoo vroeg kunnen oogsten van het allergrootste oelang is. De Prov. Commissie uit de Veilingen heeft reeds een bericht ontvangen, dat er van verlaging van de heffing tot f 30 pei H.A. geen sprake kan zijn, aangezien de op te brengen gelden noodig zijn om de maat regelen, welke men met deze gelden wil treffen, ook mogelgk te maken. Volgens de officieele gegevens in de Tuin derij zal de aardappelregeling 1937 een on gedekt tekort opleveren van ongeveer 345.000. In dat seizoen zijn n.1. ingekuild 18.000 ton vroege aardappelen. Het jaar tevoren was deze hoeveelheid 43.500 ton. Het nadeelig saldo zou dus, wanneer deze hoeveelheid in 1937 was ingekuild, nog grooter zijn ge weest. De ingekuilde aardappelen, die later zijn geëxjsorteerd hebben een gemiddelden prgs opgebracht van 2.60. Men heeft hierop dus een bijdrage moeten verleenen van 1.40 per 100 K.G. Op de aardappelen, wel ke niet konden worden geëxporteerd en als veevoeder moesten worden verkocht is het verlies natuurlijk nog grooter geweest. Het totale verlies op de doorgedraaide aardap pelen wordt geschat op 475.000. Voor verschil tusschen binnenlandsche prijs en werkelijke exportprijs is aan expor teurs uitgekeerd een bedrag van 145.000. Het totale tekort was dus 620.000. Dit te kort wordt slechts gedeeltelijk gedekt door de heffing op de vroege aardappelen, welke niet zooals in vorige jaren door een heffing op het geveilde product, maar door een hef fing op de met vroege aardappelen beteelde oppervlakte is bijeengebracht. De opbrengst van deze heffing wordt geraamd op 275.000. Dit bedrag in mindering gebracht van de zooeven genoemde 620.000 geeft tenslotte een nadeelig saldo van vroege aardappelregeling van 345.000. Bouw opgedragen. Het bouwen van een centrale keuken en magazgnen op de stichting 's Heereplo te Ermelo is bij aanbesteding aan onzen plaatsgenoot den heer J. Leegwater opge dragen voor de som van 76.600. Chr. Oranjevereeniging. Vrijdagavond werd een feestavond der Chr. Oranjevereeniging gehouden in café Rus. Ten tweeden male in korten tijd trok een ontelbare schare feestvierenden naar café Rus, ditmaal om de geboorte van prinses Béatrix te vieren, welke samenkomst eeni ge weken was uitgesteld wegens het droe vig overlijden van een der bestuursleden dezer Oranje-vereeniging. De leiding berustte ditmaal bij den voor zitter, den heer D. Gootjes Czn. DeD8VOnd werd *eoP*nd met het lezen van Ps. 115, waarna de voorzitter een gebed uitsprak en vervolgens een kort overzicht gar van de geschiedenis der Oranje's. Spr. betreurde het, dat het vreugdevuur op 1 rebr. j.1. zoo kortstondig van duur was ge en van Professor Maurits Sabbe, conservator van het museum Plantijn te Antwerpen, ljj van de Koninklijke Vlaamsche Academie oud-lid van de Koninklijke Academie België, is overleden. Maurits Sabbe werd den 9en Februari 1873 te Brugge geboren. Zjjn grooten naam, ook in Noord-Neder land, dankte Sabbe aan zijn verhalen, die voor een groot deel in het romantische Brugge speelden: „Aan het Minnewater" (1898), „Een Mei van Vroomheid" (1903) en „Vlaamsche Menschen" (1907) waren zijn eerste werken, maar vooral „De filosoof van het Sashuis" (1907) maakte hem algemeen bekend. Ook hield Sabbe zich bezig me{ litterair-historische studie en critieken en naast zijn zuiver letterkundige werken „De nood der bariseele's" (1912), „In het ge drang" (1915), „'t Pastoorken van Schaer- dyke" (1915) en ,,'t Kwartet der Jacobgnen" (1920), verschenen, behalve eenige tooneel- stukken „Pinksternacht" (1902), „Fanny's Sonnet" (1910), „Bietje" (1913), „Cantate" (1914) en „Pluk den Dag" (1927) de let terkundige studies „Het leven en de werken van Michiel de Swaen" (1903), „Het proza in de Vlaamsche Letterkunde" (1909), „Mo zaïek" (1912), „Diersage en dierkennis bij Vondel" (1917), „Redevoeringen en studies" (1924), „Letterkundige verscheidenheden" (1928) en „Brabant in het verweer" (1933). weest, (de Oranjeboom was n.1. al door het vreugdevuur verteerd, eer deze overeind stond)! Hierop riep spreker B. en W. hartelijk welkom toe. waarop staande het volkslied werd gezongen. Het bekende dubbel-mannenkwartet ont haalde het publiek op eenige liederen. F.on Westfriesche schets, door mejuffrouw van Alphen voorgedragen, in Westfriesch costuum, oogstte veel bijval. De Meisjesvereeniging op gerefomeerdea grondslag voerde een revue op. Hiervan gaf de heer Stouthamer tot goed begrijpen een korte uiteenzetting, waarvan het mo tief was de vrouwenbeweging vanaf de Middeleeuwen tot onze verlichtte twintig ste eeuw. Vooral de „Pruikentijd" wist haar rol uitnemend uit te beelden. Een der leden van het mannenkwartet hield een komische voordracht, welke aller lachspieren in be weging bracht. De leden der Jongelings vereeniging stel den een gemeenteraadsvergadering voor, gehouden in den Achterhoek van Gelder land. Begrijpelijkerwijze werd deze scène vooral door B. en W. met belagstelling ge volgd De pauze's werden gevuld met zang en tractatie. Na de groote pauze kwam het hoofdnum" mer aan de beurt, een revue in twaalf freelen. betrekking hebbende op het leven van prinses Juliana tot aan den huwelij dag. FJk tafreel werd ingeleid door heer K. Kramer. Na afloop dezer revue dankte de burge meester voor de hartelgke ontvangst, hem ten deel gevallen. - !t Nadat nog eenige zangnummers ware" opgevoerd, werd door den voorzitter gebed geëindigd. Raadslid benoemd- In de vacature-Zut is als raadslid W" noemd de heer F. de Goede, de wgk St. Pancras. wonende m 2660 1830 AFLOOP VAN VERKOOP1NGEN. Uitslag veiling bg opbod gehouden op Vrgdag 11 Februari 1938, ten ovl'''/ van de notarissen mr. J. W. van der en mr. C. J. de Lange te Alkmaar, van involgende perceelen, alle gelegen in meente Alkmaar: 1. Een huis en erf aan de Oude- gracht no. 39, groot 2 A. en 5 c.A. 2. Een huis en erf aan de perste Landdwarsstraat no. 4, groot 73 c.A. 3. Een huis en erf aan de Eerste Landdwarsstraat no. 8, groot 77 c.A. 4. Een huis en erf aan de Zanders- buurt no. 19, groot 42 c.A. 5. Een huis en erf aan de Zanders- buurt no. 25, groot 54 c.A. 6. Een huis en erf aan de Zanders- buurt no. 27, groot 54 c.A. 7. Een huis en erf aan de Nieuw- poortslaan no. 71 groot 1 A- 25 c.A. I. Een huis en erf aan het Ropjes- kuil no. 38, groot 3 A. 40 c.A. 9. Een moestuin met schuurtje aan het Ropjeskuil, groot 40.42 A. 10. Een huis en erf aan de Heul no. 26, groot 57 c.A. 11. Een huis en erf aan de Heul no. 28, groot 63 c.A. De afslag en combinatiën van de Per o len 2 en 3, 5 en 6 en 8 en 9 blijven beP» op Vrijdag 18 Februari 1938, des avon;® uur, in het café 't Gulden Vlies van den n W. Mooij aan de Koorstraat te Alk®**' 1930 419 1020 .910 1970 3370 8600 1610 1640

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8