Aqwda DOUWE EGBERTS XIJXEK is XCOFEt! suCLOECK 'n P5B& IVeec&etUM Qplï-ibr\/g|£SP>~^ Verwachting: Buitenlandach weeroverzicht EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. DE BABY'S GEHOLPEN. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat onze oproep in de courant van gister om de tweeling-baby's in het Centraal Zie kenhuis van voor hen passend voedsel te voorzien, door een vriendelijk aanbod van de zijde van diverse jonge moeders meer dan voldoende resultaat heeft gehad. BENOEMING. Onze stadgenoot, de heer D. van Diepen Jr., de bekende en in zwemkringen alleszins gewaardeerde badmeester van „de Over dekte", is met ingang van 1 Maart a.s. be noemd tot conciërge aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk. INBREKERS GEARRESTEERD. Bij de gemeentepolitie te Ursem is be richt ingekomen dat de vermoedelijke da ders van de in 1927 bij de zuivelfabriek de Prinses gepleegde inbraak waarbij ruim 800 werd ontvreemd, gearresteerd zijn. Over deze zaak zal dus spoedig meer licht komen. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Voor den propaganda-avond van de afd. Alkmaar van B. v. S., waarop de voorzitter zal spreken over het onderwerp „Zij kunnen wachten dagen en nachten" en verder medewerking zal worden verleend door het ensemble Louis Noiret, kunnen nog kaarten worden verkregen bij de fa. Zwaan Zn. aan de Nieuwesloot. OIJDORP PROTESTEERT TEGEN OUDDORP. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Oudorp bij den minister van Binnen- landsche zaken geprotesteerd tegen de voorgestelde wijziging van den gemeente naam „Oudorp" in „Ouddorp". FUSIE OVERDEKTE—KARPERTON. Een belangengemeenschap. Naar wij uit goede bron vernemen is er tusschen de directie van „de Overdekte" en de directie van het zwembad „de Karper- ton", gevestigd aan den Groeneweg te Bergen een fusie tot stand gekomen, welke in het kort hierop neerkomt, dat er tus schen beide baden 'n belangengemeenschap gesloten is. Dit houdt dan in, dat de abon- né's van beide zwembaden in de gelegen heid gesteld zullen worden met het a.s. zomerseizoen zoowel in „de Overdekte" als in „de Karperton" te kunnen zwemmen op één abonnement. Abonné's van „de Over dekte" kunnen derhalve desgewenscht op hun zomerabonnement naar keus zwemmen in het „Zomerbad" of in „de Karperton" en omgekeerd dus de abonné's van „de Kar perton" op hun abonnement in „de Over dekte". Men kan deze fusie beschouwen als te zijn het bieden van de meeste service, zoo wel van de zijde van „de Overdekte" als van „de Karperton". ZWERVENDE HOND. Bij de politie alhier zijn inlichtingen te bekomen over een dwalenden hond, bruin zwart gekleurd, die zwervende werd aan getroffen. VASTE PLANTEN EN ROTSPLANTEN. De plaatselijke afdeeling van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde geeft Vrijdagavond 18 Februari te 8 uur in café Central op het Hofplein een voor drachtavond met lichtbeelden, die gratis toegankelijk zal zijn. Daar zal dan spreken de heer C. Sipkes van Haarlem en het onderwerp van zijn voordracht is „Vaste planten en rotsplan- ten". Het bestuur der bovengenoemde afdeeling herinnert er aan, dat vanwege de V. V. V. op 23 Februari in den muziektuin een ten toonstelling van bloemen en bolgewassen wordt gehouden. Men acht het wenschelijk, dat de V. V. V.-leden, die voornemens zijn deze expositie te bezoeken, zoo mogelijk ook op den voordrachtavond van den heer Sipkes aanwezig zijn, daar zij zich dan een beter denkbeeld kunnen vormen van de beteekenis der in den muziektuin te hou den expositie. WERKVERSCHAFFINGSLOONEN. In bijlage No. 16 schrijven B. en W.: Bij besluit van Uw vergadering van 18 November j.L werden een tiental werken aangewezen om in werkverschaffing te wordan uitgevoerd met inachtneming van de in dit besluit opgenomen bepalingen. Daarbij werd het uurloon op 34 cent vast gesteld en de vergoeding per uur voor regenverlet op 27 cent. In verband met de omstandigheid, dat de werkverschaffingsloonen in sommige andere gemeenten in Noordholland, waar dezelfde loonen volgens het collectief contract voor de bouwvakken worden betaald als te Alk maar, hooger waren dan te Alkmaar, heb ben wij ons tot den minister van sociale zaken gewend met verzoek, bij de subsidie-w voorwaarden voor de werkverschaffing re kening te willen houden met een uurloon van 36 cent, evenals zulks vroeger het geval was. Bij brief van 26 Januari j.1. heeft de mi nister goedgekeurd, dat de uurloonen op 36 cent en de vergoeding voor regenverlet op 29 cent worden vastgesteld en zulks met ingang van 7 Febr. 1938. Naar aanleiding daarvan stellen wij U voor, Uw besluit van 18 November j.1. te wijzigen in dier voege, dat in de eerstge noemde bepaling het getal 34 wordt ver anderd in 36 en in de laatstgenoemde be paling het getal 27 wordt veranderd in 29 zulks te rekenen met ingang van 7 Febr. j.1. UITBREIDINGSPLAN „NOORD". B. en W. schrijven in bijlage no. 14: Wij bieden Uwe vergadering hierbij aan het ontwerp-uitbreidingsplan „Noord" met de daarbij behoorende ontworpen bebou wingsvoorschriften, welk uitbreidingsplan begrensd wordt door het Noordhollandsch kanaal, den spoorweg AlkmaarDen Hel der en de gemeentegrens van Oudorp (Frie- scheweg). Het is wenschelijk voor dit gebied een plan van uitbreiding vast te stellen, eener- zijds om aan de terreinen voor handels- en industriëele doeleinden in deze gemeente uitbreiding te kunnen geven, anderzijds om sanctie te verleenen aan het Raadsbesluit van 18 October 1934, waarbij het aan de ge meente in eigendom behoorende terrein langs den Friescheweg is aangewezen voor den bouw van woningen. Het gebied, dat voor handels- en indus triëele doeleinden wordt bestemd, is in het ontwerp niet gedetailleerd aangegeven, ten einde met de toekomstige eischen van han del en industrie rekening te kunnen houden. Op het terrein bij den Friescheweg zijn middenstands- en arbeiderswoningen gepro jecteerd. Het ontwerp der bebouwingsvoorschriften heeft slechts betrekking op dat gedeelte van het uitbreidingsplan, waarvan de bestem ming in onderdeelen is bepaald, dit is feite lijk alleen het bouwterrein bij den Friesche weg. Overigens meenen wij Uwe vergadering te mogen verwijzen naar de toelichtende beschrijving, behoorende bij het ontwerp- uitbreidingsplan. Het ontwerp met de concept-bebouwings voorschriften, zoomede de toelichtende be schrijving hebben van 4 Januari tot en met 31 Januari j.1. ter secretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Bezwaren zijn daartegen niet ingebracht. Blijkens haar advies van 1 September Relletjes te Antwerpen. - Gisteravond hebben zich in Antwerpen relletjes voorge daan ter gelegenheid van een tooneelvoor- stelling van een vrijdenkersgenootschap. Het stuk, dat aangekondigd was, was overigens verboden, zoodat de organisatoren een ander stuk wilden geven. Uit Leuven waren stu denten herwaarts gekomen om tegen het aangekondigde stuk te protesteeren. Te zamen met betoogers uit de stad trachtten zij den schouwburg te naderen. Zij werden echter door de politie teruggedrongen. Later kwamen zij terug, waarop een vechtpartij volgde, die zoo ernstige vormen aannam, dat de politie zich gedwongen zag met het blanke wapen op te treden. Verscheidene studenten werden daarbij tegen den grond geworpen en onder den voet geloopen. Ook hiermede was echter aan de rumoerigheid nog geen einde gekomen. De betoogers kwa men weer bijeen en trachtten wederom bij den schouwburg te komen. Toen vuurde de politie echter een schot in de lucht af, waar op de betoogers onmiddellijk uiteengingen. De ordedienst werd verstrekt. Een veertig tal gendarmes bewaakte ten slotte de om geving. Hawaiï wil een staat worden. - Samuel W. King, de afgevaardigde van Hawaiï in het Amenkaansche congres, heeft er op aangedrongen, dat aan Hawaiï de rechten van een staat gegeven zouden worden. Noodweer in Californië. - Noord-Qali- fornië wordt door hevigen regen, sneeuwstor men en orkanen geteisterd. Alleen in het Colusa-Sacramento gebied werden 25 dui zend hectare bouwland overstroomd tenge volge van het doorbreken van een dam. De verdere materieele schade is zeer aanzien lijk. Tot nu toe zijn twintig personen om het leven gekomen. Sneltrein stopt voor een knaap. - Een der Amenkaansche gestroomlijnde sneltreinen, de „Vliegende Yankee" heeft te Kennebunk onverwachts gestopt om een schuld aan een 15-jarigen schooljongen te vereffenen. Toen n.L brand uitbrak in een plaatselijk water reservoir der spoorwegen, wist de knaap met groote tegenwoordigheid van geest groote schade te voorkomen door de brandweer te waarschuwen. Uit erkentelijkheid hiervoor heeft de president der spoorwegmaatschap pij den sneltrein in Kennebunk doen stoppen om den jongen een aandenken te overhandi gen. Terwijl de passagiers uit de raampjes hingen, overhandigde een der machinisten uit de locomotief hem een nieuw paar ski's ter vervanging van zijn oude, die bij het be strijden van het vuur gebroken waren. Het was een zeer onverwachte gebeurte nis voor den knaap, die onder voorwendsel, dat hij op het station eenige papieren moest teekenen in verbznd met den brand, daar heen gebrrcht was. Het geschenk was bo vendien vergezeld van een persoonlijk dankschrijven van den president der spoor wegmaatschappij Instorting van een steengroeve. - Aan den voet van het Matra gebergte in Hon garije is een steengroeve ingestort, waar door dertig arbeiders werden bedolven. Tot nu toe werden vijf arbeiders met ernstig» kwetsuren geborgen. Hagenbeek niet teruggeroepen. Het Duitsche nieuwsbureau ontkent, dat het cir cus Hagenbeek, dat op het oogenblik in Buenos Aires gastvoorstellingen geeft, zou zijn teruggeroepen, zooals het gerucht de ronde deed. Het bureau noemt deze geruch ten een poging om de atmosfeer, welke de laatste dagen gespannen is, nog verder te vergiftigen. De voorstellingen van het circus te Buenos Aires zullen tot 22 Februari duren, zooals het program was en nadien zal het naar Duitschland terugkeeren. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer Spel met den dood (sens.); tweede hoofdnummer Bewaak dat meisje (detective film). Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Kinderen van den nacht (rom.); hoofdrollen Barbara Stan- wyck en Joll Mc Crea. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Romeo en Julia (rom.); hoofdrollen Norma Shearer, Leslie Howard, John Barrymore. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het geheime kenteeken (rom.-sens.); hoofdrol len Robert Taylor, Barbara Stanwyck en Victor Mc Laglen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 16 Februari. 2 uur, de Unie, causerie van P. v. d. Linde uit Rotterdam over de toepassing van de vestigingswet op het kleinbedrijf. 8 uur, Harmonie, propaganda-avond afd. Alkmaar Bond voor Staatspensionneering; spr. H. Bruin; medewerking ensemble Louis Noiret. 8.15 uur, Rustende Jager te Bergen, rede ds. A. de Regt voor den Alg. Ned. Vrouwen- Vredebond. Donderdag 17 Februari. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, jaarvergadering Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 1937, dat bij de stukken ter inzage is gelegd, kan de Commissie van bijstand voor open bare werken zich met het ontwerp-uitbrei dingsplan vereenigen. Naar aanleiding van een en ander stellen B. en W. voor het uitbreidingsplan „Noord" met de daarbij behoorende bebouwings voorschriften vast te stellen, overeenkom stig een ontwerp-besluit. BIZONDER LAGER ONDERWIJS EN VAKONDERWIJS. Vergoeding 1938. B. en W .geven in bijlage Nr. 15 den raad in overweging te besluiten om aan de be sturen der daarvoor m aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1938 op daartoe gedane aanvragen toe te kennen diverse voor schotten op de gemeentelijke vergoeding in de kosten van instandhouding, als bedoeld in artikel 103, 6e lid, der Lager-Onder- wijswet 1920. (Een afzonderlijk staatje geeft het be drag van deze voorschotten aan). Tevens stellen B. en W. voor te besluiten het bedrag per leerling, dat over het jaar 1937 is uitbetaald aan kosten van vakon derwijzers bij het openbaar uitgebreid lager onderwijs, overeenkomstig artikel 101 bis, le lid, der Lager-Onderwijswet 1920, te bepalen op 4.38. Eveneens wordt voorgesteld de voor schotten aan de besturen der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1938 op de ge meentelijke vergoeding in de kosten van vakonderwijzers toe te kennen. (Een afzonderlijk staatje geeft ook de bedragen van deze voorschotten aan). INGEKOMEN PERSONEN. M. C. Jaspers, R.K., dienstbode, Laat 169, van Oude Niedorp. LP. Renoux—de Roy, R.K., huishoudster, Nieuwpoortslaan 44, van Amsterdam. J. M. Bots, R.K., hulp i/d huish., Kraanbuurt 4, van Leiden. J. V. Oud, R.K., kapper, Laat 169, van Groote broek. J. Breeman, Ger.K., leerL ver pleegster, Wilhelminalaan 11, van 's-Gra- venhage. S. Buizert, Chr.Ger, leerl. ver pleegster, Wilhelminalaan 11, van 'sGraven- hage. A. E. Huiberts, R.K., huish., Kenne- mersingel 7, van Schagen. M. A. M. MullerRonde, R.K., z. b., Oudegracht 119a, van Haarlem. A. van Overbeek, Ev.L., opticien, Oudegracht 192, van Rotterdam. J F. Wiessner, N.H., hulpopzichter-teeke naar, Lyceumstraat 42, van Haarlem. J. Henkes, N.H., dienstbode, Zeglis 27, van Bloemendaal. C. Gerling, N.H., machinist, le Tuindwarsstraat 29, van Egmondbinnen. G. de Jong, N.H., boerenknecht, Bloem- straat 16, van Schagen. S. Planting, Ged. Chr., gevangenbewaarder, en echtg., Snaar- manslaan 137, van Ooststellingwerf. C. Meurs, N.H., magazijnbediende, en gezin, Zeglis 81, van Oudorp. W. Vink, N.H., chauffeur, en gezin, Drebbelstraat 10, van 'i Hertogenbosch. J. G. van der Waal, Ger.K., leerL verpleegster, Wilhelminalaan 11, van 's Gravenhage. J. Keuris, N.H., slager, Ritsevoort 42, van Schoorl. A Wonder, N.H., Prinses Julianalaan 14, van Heiloo. J. v. Leeuwen, Ger.Gem., dienst bode, Kraambuurt 8, van Warmond. Wed. A de Vries, geen, huish., en kinderen, Hulst straat 1, van Groningen. P. J. Lakeman, N.H., monteur, en echtg., Corfstraat 49, van Amsterdam. G. Smit, N.H., z. b., van Houtenkade 29, van Zijpe. A. Marinus, Ger.K., dienstbode, Nieuwlandersingel 64, van Amsterdam. Wed. G. J. Huisman, Ger.K., huishoudster, Spoorstraat 5, van St. Pancras. W. F. Koster, N.H., schilder, en gezin, Oudegracht 166, van Oudorp. R. Bakker, geen, schoenmaker, en gezin, Nieuwpoortslaan "U, van Velsen. J. J. van Wijnen, N.H., brugknecht, en echtg., Ka naaldijk 26, van Utrecht. A. F. Ensink, R.K., broodbakker, Oudegracht 46, van Ursem. G. Zwikker, N.H., winkelbedien de, van der Kaaistraat 42, van Assen. P. G. Klaver, R.K., garagehouder. Spoorstraat 24, van Opmeer. S. Varw(jk, Ger.K., leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Amsterdam. Wed. R. Rezelman, N.H. Me- tiusstraat 12, van Renkum. J. Frielink, geen, hulp-keurmeester, en gezin, Rem- brandtstraat 17, van Noordscharwoude. Wed. G. Mientjes, R.K., Rippingstraat 8, van Meppel. K. Schot, geen, scheepsbouwer, Boezemsingel 4, van Twisk. Wed. K. G. S Hemmes, Chr.Ger. z. b., Krelagestraat 9, van Heiloo. J. C. de Roos, N.H., scheeps- teekenaar, Hoogstraat 2, van Beverwijk. ECHTE FRIESCHE HEERENBAAI 10 15 20 25 CT. PER '/,ONJ OUD-HOLL PIJPTABAK - SCHOUT 15 CT. COOPVAERT10 CT. P.'/aONS DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bur»au deelt n ede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 waterbouwkun dige, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwas- scher, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 3 stratenmakers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 1 tegelzetter, 1 graniet werker, 1 steenzetter, 7 betonwerkers, 18 voegers, 33 opperlieden, 22 stucadoors, 82 schilders, 104 grondwerkers, 64 metse laars, 105 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 10 bankwer kers, 3 blikslagers, 3 carrosseriebouwers, 1 constructiewerker, 11 electriciens, 2 fit ters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 4 klinkers, 13 loodgieters, 4 lijnwerkers, 6 machinisten, 3 machinetee- kenaars. 6 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 19 monters, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 3 plaatwerkers, 1 pon- ser, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 1 scheepsbouwer, 1 scheepstimmerman, 1 scheepswerkt. kundige, 7 smeden, 8 sto kers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 4 ijzerwer kers, 1 zandbereiier. Groep verkeerswezen: 72 chauffeurs, 15 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist bin nenvaart, 2 expeditieknechten, 8 koet siers, 22 pakhuisknechten, 28 magazijnbe dienden, 1 emballeur, 3 kellners, 5 loop knechten, 1 hotelknecht. Groep voedings- en genotmiddelen: 57 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 5 tabaksbewerkers, 3 koks, 9 slagers, 9 chocoladebewerkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwelbakker, 3 zuivelbereiders, 26 bak kers. Groep houtbewerking: 19 meubelma kers, 11 stoffeerders. 7 mach. houtbewer kers, 1 kister maker, 3 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 23 vertegenwoordigers. 6 wir keibedienden, 2 colporteurs. Groep bock- en steendrukkersen: 6 let terzetters. 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 17 tuinlieden, 29 landarbeiders. 5 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders. 4 wasschers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, 5 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verf- bereider, 3 kalkbranders. 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 pa pierbewerker, 3 controleurs, 2 bedrijfslei ders, 1 tegelmaker, 1 verpleger, 1 batik- ker, 2 administrateurs, 4 boekhouders, 1 secretarie-ambtenaar, 4 ircasseerders, 2 verz. agenten, 4 zakkenetopners. 1 rec'a- meteekenaar, 19 kantoorbedienden, 284 los-arbeiders. 39 transportarbeiders. Gedeeltelik werk'oos: tabaksindustrie 10. overige beroepen 5. Jeuedige werkzoekenden beneden 18 jaar: 47. Vrouweliik oersoneel: 1 steno-typiste. 10 kantoorbedienden, 1 verkoopster, 4 dagmeisjes, 2 huishoudsters, 1 costuum- naaister, 3 werksters. Alkmaar, 12 Februari 1938. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 tot 24 jaar. Over de week van 6 tot 12 Februari 1938 werden door bemiddeling van de Arbeids beurs geplaatst bij een patroon: 2 schilders, 1 electricien, 1 bankwerker. Aan de Centrale werkplaats kunnen wor den geplaatst: 4 timmerlieden, 2 metselaars, 3 schilders, 1 teekenaar, 2 in andere vakken. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 8—15 FEBRUARI 1938. Nieuwe zaken: Alkmaar: M. Zonderhuis, Stejjnstraat 15, woninginrichting, enz. J. P. Peereboom, Stationsweg 46, make laar, enz. Wieringermeer: J. SmidPolderman, Breestraat 15, Middenmeer, pensionbedrijf en agenturen in zaaigranen. W ij z i g i n g e n: Akersloot: Coöp. Boerenleenbank, Ko ningsweg 169a; statutenwijziging. Alkmaar: Algemeene Sigarettenhandel O. Dekker. Koog aan de Zaan; fil. geves tigd te Alkmaar, Laat 225 A. Aanvankelijk nog krachtige, later afne mende oostelijke tot noordoostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen sneeuw; lichte vorst des nachts; overdag tempera tuur om het vriespunt. Voorloopig nog vorst des nachta. Het hooge drukgebied nam in beteekenis af, vooral in Scandinavië en verplaatste zijn kern zuidwaarts. Secundairen van de Mid- dellandsche Zee-depressie brengen sneeuvT in Duitschland en stormachtiger wind op de Noordzee. In noord-Scandinavië vertoont zich een diepe depressie, die tot in midden- Scandinavië dooi heeft gebracht en zwaren westerstorm veroorzaakt. In Polen en oost en zuid-Duitschland nam de vorst tot matig toe, in onze omgeving is zij nog van geen beteekenis, in Ierland en Schotland kwam lichte vorst voor. Behalve in zuid-Scan- dinavië is bijna overal de lucht betrokken, in noord-Scandinavië valt regen en natte sneeuw. In Duitschland is bezuiden de lijn BreslauHannover overal de grond met sneeuw bedekt In de Alpen zijn de toppen helder, met temperaturen van vijftien tot twee-en-twintig graden vorst In onze omgeving is voorloopig des nachts nog eenige toeneming van vont te wachten, met afnemender oosteHfl* tot noordoostelij 1 en wind, overdag tem peratuur om het vriespunt STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind aan de posten van Llmuiden tot de Belgische grens: Wordt verwacht storm uit het noordoosten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en alle andere voertuigen van 17.41 uur tot 6.46 uur licht op. Barsingerhorn: Coöp. Boerenleenbank, Dorpsstraat C 6: bestuurswijziging. Castricum: P. Bos Kz., Ruiterweg 5, mei*, enz.; overgegaan aan J. Bos. Azynmakerij „het Molentje", Schouten* bosch 17; verplaatst naar Amsterdam Den Helder: J. H. van 't Hooft, La"ge" straat 39, wasscherij en strykerij; vorm gewijzigd. -t Limmen: R. K. Ondersteuningsfonds Jozef", Rijksstraatweg B 57; bestuurswy ziging. Schoorl: van Deventer's Kalkzandsteen fabrieken N.V., Kanaaldijk E 65; benoeming commissarissen. S. Wever, Voorweg B 80, timmerman, enz.; overgegaan aan G. Meereboer. Zijpe; J. Nieman, Groote Sloot E brandstoffenhandel; overgegaan aan Keppel. 76 Hulp in Nood, St. Maartensvlotbrug D bestuurswijziging. t „Nitax", St. Maartensbrug, Groote C 113, taxibedrijf; verplaatst naar Sch Duinweg C 97. Opheffingen: Alkmaar: R. C. de Kruijf, Spoorstraat 5, winkelier in sigaren, enz. J. Bakker, Lindenlaan 103, aannemer. Den Helder: Vereeniging tot ExplP'** van het Sportpark „Den Helder", Javas 56, exploitatie sportterreinen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2