PtowHtiaal Tlieum £atUste éedchtm JiacktbetidUw Slucyecliike Stand Aduectentiën AMSTERDAMSCHE BEURS DAGMEISJE Eersten Bediende. i 30.000 heerhugowaard. HUIS en ERF, SCHOORL EGMOND AAN ZEE HEILOO CASTRICUM EGMOND BINNEN OUDORP URSEM TEXEL WARMENHUIZEN HENSBROEK SCHAGERBRUG Moorddadige luchtaanval op Tsjengtsjau. Ook Nederlanders omgekomen? Levensmiddelenbedrijf EERSTE BLAD. Uitvoering Schoori's Gemengd Koor Zondagavond gaf Schoori's Gemengd Koor een uitvoering in de zaal van De Rustende Jager. Zooals gebruikelijk bestond voor deze uitvoering veel belangstelling hetgeen niet slechts een gevolg was van den roep die van het koor uitgaat, doch ook van het zeer aantrekkelijk samengestelde pro gramma. Aan de uitvoering werkten mee, Vrijzinnig Hervormd Knapenkoor uit Alkmaar de baszanger P. Dalenberg uit Alkmaar en de violist A. van Diepen uit Bergen. Van de door het koor op uitstekende wijze onder leiding van zijn dirigent den heer Corn. Jonker ten gehoore gebrachte nummers noemen wij in het bijzonder Der Sturm" van Haydn en „Droomekind" van Wierts. Het Vrijzinnig Hervormd Knapenkoor had ook wel een zeer dankbaar auditorium de zang was uiterst beheerscht en het enthou siasme bij de toehoorders uitte zich in een geweldig applaus, zoodat de liederen „In den Klokkewinkel" van Zwager en „Van een draaiers jongen" van Hol moesten worden herhaald. Ook de baszanger P. Dalenberg paarde zich met zijn beide nummers „lm Abend- rot" en „Die zwei Grenadiere" aan het groote succes der beide koren. De violist A. van Diepen speelde zijn vioolsoli met groote overgave, daarbij op voortreffelijke wijze door den heer Corn. Jonker op de piano begeleid. Wy kunnen slechts zeggen, dat Schoori's Gemengd Koor door deze uitvoering de aanwezigen een mooien en kunstvollen avond heeft bereid. Na de pauze werd door het Intiem Tooneel te Groet het blijspel van mevr. Loevens Jongejan „Een Gastdag" opgevoerd. Dat hierbij het succes groot was, behoeft geen betoog, het Intiem Tooneel weet zich verzekerd van den steun van een aantal goede spelers, die allen met enthousiasme hun rol vervullen. Een welverdiend applaus was de beloo ning voor het pittige spel. De zeer geslaagde avond werd met een bal besloten. Werkverschaffing. De beide wethouders, vergezeld van den secretaris dezer gemeente en den contro leur der werkverschaffing en steunverlee- ning hebben Maandagmiddag een bezoek gebracht aan de onder leiding van het Hoogheemraadschap N. H. Noorderkwartier staande werkverschaffing in de Schager Kogge. In verband met het feit, dat een aantal van Dinsdag 15 Februari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige! laatste k. koers 2.30-45 STAATSLEENINGEN. 33K Nederl. 1938 100% 3 Ned.-ladië 1937 Duitschl. '30 m verkL BANK-INSTELLINGEN. Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-t Nederl. Ford Philips Gloesl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel 13% Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 1:0 100 291/, 29% 158'/, 152 151'/, 124 123% 133'/, 134% 36% 36-'/, 91V. 91% 295'/, 300 300'/4 293-300 151% 151% 35% 523% 23% 41'/» 41%-V, 1% 1%-Vs 25% 25% 27% 27%-% 13% 13%-i 6% 6'% 39'% 40*-% 4 4% 426 424% 152 155 126 1287, 711/, 87% 175 339'/4 Kon. Petr353»/, Perlak 84% Phillips Oil 27*/. Shell Union11% Tide Water10% RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers W, heden M pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.78»/» 8.97 72.26 5.89 30.34 y, 41.50 ya 40.05 46.25 45.071/2 9.42 K 207 128 124 139% 91*1* 2% 123V, 11 242 299 301 27% 14i>/8 9Vs 5)% 5 175 339 353-4 845/4 273/4 11V, 10*-% 207*-% 129-»/4 123 191/, 97 2% 123 111 244 299 300j-3/4 27 14Va 8% 5% New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië x) ex-coupon Heden: 1.78'/. 8.96'/. 72.2214 5.875/2 30.32 K 41.5014 40.05 46.22 K 45.07 V» werkloozen uit deze gemeente bij die werk verschaffing te werk zijn gesteld, hebben de heeren zich van den gang van zaken op de hoogte doen stellen. Vergadering van het Witte Kruis. De afdeeling Egmond aan Zee der Noord- Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis hield Maandagavond haar jaarvergadering in den wintertuin van Het Witte Huis. Bij ontstentenis van den voorzitter en den vice-voorzitter opende de heer P. van der Schinkel met een woord van welkom deze vergadering. De heer H. J. van den Berg bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek dat het le dental van 319 tot 314 terugliep, voorname lijk door royement van wanbetalers. Aan de activiteit van den nieuwen bode J. Kok ligt dit zeker niet. Dank zij hem steeg de contributie van 608 tot f 720, mede door toetreding van een lid dat vrijwillig f 25 per jaar betaalt. Er werd 1 patiëntje uitgezonden naar het Sint Annagesticht te HeeL Finantieel was 1937 gunstig, het voordeelig saldo steeg van 599.42 tot f 859.81. Voorts werd begonnen met den bouw van een eigen wijkgebouw, dat in November werd aanbesteed en onge veer eind Maart gereed zal zijn. Uit het jaarverslag der afd. Wijkverple ging bleek, dat de wijkverpleegster 1960 ziekenbezoeken bracht. Tijdens haar vacan tie nam zuster G. Matzer belangeloos waar, waarom haar bij haar jubileum in de Prins Hendrik Stichting een geschenk werd aan geboden. Wat de financiën betreft was 1937 ongunstig, daar het tekort opliep van 264.99 tot 341.75. In dank werd gememo reerd, dat de N.H. gemeente op verzoek har besluit tot verlaging van het subsidie introk. De T.B.C.-bestrijding bracht in het ver slagjaar groote zorgen mee. Er moesten 5 patiënten worden uitgezonden, hetgeen aan de kas zulke zware eischen stelde, dat van verschillende zijden hulp moest worden ge vraagd en gelukkig ook werd verkregen. De gemeente stond 1500 toe, het verpleeg- fonds der Noord-Hollandsche Ver. voor T. B. C.-bestrijding 150, terwijl van niet ge noemde zijde nog 460 werd bijeengebracht. Bovendien verlaagden 2 sanatoria den ver- pleegprijs tot het uiterste. Zoodoende be hoefde geen uitzending geweigerd of ge staakt te worden, hetgeen ook voor de pa tiënten en omgeving funest zou zijn ge weest. De zuster bracht voor T.B.C. bestrijding 589 huisbezoeken, waarvan 323 voor ver pleging. Onder haar toezicht stonden 12 gezinnen. Het tekort steeg van rond 900 tot rond 1000. Helaas werd opnieuw het rijkssub sidie verlaagd van 390 tot 370. De op brengst der Emmabloemcollecte was teleur stellend en bracht netto 48 in kas tegen 67 verleden jaar. De penningmeester Mr. Spit werd ge dechargeerd. De heer P. van der Schinkel bracht als afgevaardigde uitvoerig verslag uit van de algemeene vergadering te Amsterdam. Als bestuurslid werd bij acclamatie her kozen de heer H. J. van den Berg. Bij de rondvraag informeerde de heer J. Kok naar de provisie van den bode voor aanbrengen van leden. Het bleek de bedoe ling, dat deze provisie gegeven zal worden voor alle nieuwe leden, ook die zich niet bij den bode aanmelden. Alleen zij die van elders komen vallen hier buiten, omdat de bode daar in het geheel geen invloed op uitoefent. Tenslotte deelde de voorzitter op een vraag mede, dat over de samenwerking met Het Wit-Gele Kruis nog weinig te zeggen valt. Op dit punt heeft men nog geen er varing. Bovendien is het op alle plaatsen verschillend. Alles hangt in de eerste plaats af van de werkingssfeer der vereenigingen, die elkaar hier meer daar minder aan kun nen vullen. In ieder geval is samenwerking mogelijk ten aanzien van beschikbaar stel len van verplegingsmateriaaL Verloting Sportgebouw. Maandagavond had een gecombineerde vergadering plaats van het bestuur V.V.V. en de commissie van beheer Sportgebouw. Ter sprake kwamen de hoog noodzakelijke uitbreiding en de te houden verloting. Hoe wel ter tafel kwam om een groote verloting te houden (loten a 50 cent), durfde men het niet aan, temeer niet, daar de minister zeer bezwarende voorwaarden stelt Met alge meene stemmen werd besloten tot een klei ne verloting en hiervoor de goedkeuring van B. en W. aan te vragen. In de commissie van uitvoering werden gekozen de heeren A. Schrale, P. Avis, L. J. Hopman, Jac. Beem- ster en P. van Steeg. Gift voor de kraamvrouwen. Maandag heeft het Oranjecomité de be hoeftige gezinnen waar in Januari een baby werd geboren, verrast met een pakket voor moeder en kind. Er is circa 800 uitgege ven. Ongeluk. De heer Ursem, in dienst by den vee houder V. in de Boekelermeer, geraakte be klemd tusschen een wagen en een boom. Zijn toestand is ernstig. Na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, is hij in het zie kenhuis opgenomen. Jongelui verstoorden de orde. Er heeft zich tijdens het bal na de uit voering van „De Toorts", die in de tooneel- zaal van „De Rustende Jager" „De Koe koek" van Jan Fabricius opvoerde, een hoogst ernstig incident voorgedaan, zegt het Vbld. Tegen twaalf uur des nachts passeerde een groepje jongelui uit IJmuiden het dorp Castricum en wenschte toegang te hebben tot de balzaal van „De Toorts". Dit werd hun geweigerd, omdat de plaatselijke poli tieverordening verbiedt, tijdens het bal na de uitvoering toegangskaarten te verkoo- pen. De jongelui, die lichtelijk aangeschoten waren, hebben toen getracht zich met ge weld toegang tot de zaal te verschaffen, wat hun evenwel belet werd door den hotel eigenaar en het bedienend personeel, geas sisteerd door enkele aanwezige personen uit de cafézaal, die gezamenlijk de toegang versperden. Hierbij is een deur geheel ge forceerd en vernield. Tenslotte zijn de bel hamels, die zich schandalig hebben misdra gen en zelfs met het mes dreigden, afgezakt. De inmiddels opgebelde en door een taxi van huis gehaalde politie wist echter nog een tweetal personen te arresteeren, die in het arrestantenlokaal zijn opgesloten. Kleeding, dekking en schoeisel. Van den minister van sociale zaken is een bedrag ontvangen van ruim acht en vijftig gulden, betreffende de tweede ver deeling aangaande kleeding, dekking en schoeisel voor de daarvoor in aanmerking komende spaarders. Bloemententoonstelling. Evenals voorgaande jaren zal ook thans weder een bloemententoonstelling worden gehouden in het patronaatsgebouw. De bol len aan de leerlingen der school uitgereikt, staan er goed voor, en beloven einde dezer week mooi in bloei te zijn, zoodat dit ge deelte der tentoonstelling zeker zal slagen. Voor dit jaar zijn er talrijke ruime toezeg gingen ter opluistering van verschillende kweekers ontvangen, waardoor in dit op zicht verleden jaar ver zal overtroffen worden. Uitkeering K. S. D.-fonds. Van het ministerie van sociale zaken is heden een bedrag van 47.88 onvangen, als aandeel in de tweede verdeeling van de op brengst van de collecte van het kleeding-, schoeisel- en dekkingfonds. De aan- en verbouw van 2 klaslokalen aan de r. k. school van den H. Bavo alhier is na gehouden aanbesteding door het schoolbestuur gegund aan den laagsten in schrijver den heer J. Henselmans Zn. te Noordscharwoude voor de som van 18976. Uitvoering tooneelvereeniging. Zondagavond gaf de r. k. tooneelver eeniging in de zaal van den heer Jb. Mulder haar jaarlijksche uitvoering voor de groote vasten. Een blijspel in drie bedrijven ge naamd Millionair tegen wil en dank. Een stuk dat schitterend gespeeld werd daar alle spelers zonder uitzondering rolvast waren. Het aanwezige publiek heeft volop geno ten en recht hartelijk om de aardige scènes die in het spel voorkwamen gelachen het geen na afloop van elk bedrijf bleek uit het krachtig applaus dat den spelers ten deel viel. Vertraging bootdienst. Als gevolg van den zeer lagen water stand door den sterken Oostenwind had de bootdienst Maandag veel vertraging. Des middags kwam de boot ruim 2 uren te laat op Texel aan. De autobus arriveerde te Den Burg eerst om bijna half vier in plaats van te 1.15. Uitvoering V. O. P. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging V. O. P. een uitvoering in de zaal van den heer Slikker. Opgevoerd werd: „Geld speelt geen rol" een blijspel in drie bedrijven onder regie van den heer N. Hartland uit Koedijk. Jammer genoeg was de opkomst niet be vredigend. Hetgeen V. O. P. dezen avond naar voren heeft gebracht was weer iets moois. Het is een zwaar stuk, doch zonder uitzondering hebben allen zich er keurig door weten te slaan, vooral de heer G. Bar- singerhorn in de rol van Meijer Reisnagel de hoofdfiguur waar het stuk om draait. De aanwezigen hebben terdege genoten. Een gezellig bal tot slot. Uitvoering 't Viooltje. Zondagavond heeft onze tooneelver. ,,'t Viooltje" haar laatste uitvoering gegeven in dit seizoen in café Kossen. Voor een zeer talrijk publiek opende de voorzitter, de heer J. den Das, met een hartelijk woord van welkom. Spr. hoopte, dat -dien een prettigen avond mochten hebben. Opgevoerd werd ,,'n Wespennest" blijspel in 3 bedrijven. Gezien de verscheidene jon ge krachten, er waren er zelfs bij die voor den eersten keer optraden, is dit mooie stuk schitterend gespeeld. Er was er niet een waarvan men kon zeggen die is niet in zijn rol. Het daverend applaus aan het einde van ieder bedrijf was hiervan dan ook het bewijs. Namens het publiek dankte burgemeester Kooiman op buitengewoon hartelijke wijze voor den genotvollen avond. De voorzitter dankte namens de vereeniging voor de groote belangstelling. Een gezellig bal onder leiding van den heer van Beurs was het slot. Tooneel wedstrijd. *In „Het Wapen van de Zijpe" alhier werd Zondagavond door de r. k. tooneelvereeni ging „St. Bonifacius" van Krommenie opge voerd het blijspel ,,'n Wespennest", door Henk Bakker. Dit was de derde tooneeluitvoering in den tooneelwedstrijd, georganiseerd door de tooneelvereeniging „Euphonia" te Schager- brug. „St. Bonifacius" heeft het genoemde blij spel op uitstekende wijze vertolkt, er Werd echt smakelijk gelachen en na elk bedrijf gaven de talrijke aanwezigen blijk van hun instemming over het geleverde spel door een daverend applaus. Het was een bijzonder prettige avond met een gezellig bal tot slot. (Ongecorrigeerd.) BEKNELD TUSSCHEN TWEE VRACHTAUTO'S. Op de Schiekade nabij het Slagveld te Rotterdam is hedenmorgen de 33-jarige hof meester W. F. Magito, gewoond hebbende in de Besenerstraat aldaar, toen hij in de file moest stoppen, bekneld geraakt tusschen twee vrachtauto's. De man zakte ineen en is naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij in den loop van den morgen is overleden. HET ONGELUK IN DE „MAURITS". Slachtoffer thans overleden. De houwer M. J. Lemmens uit Bunde (L.), die Zaterdagavond bij de ontsporing in de ondergrondsche werken van staatsmijn Mau- rits te Heerlen werd gewond, is vanmorgen in het ziekenhuis te Heerlen, aan de beko men verwondingen overleden. Lemmens laat een vrouw en vier kinderen achter. DE POGING TOT MOORD TE VALKENBURG. Dader bekent. Nader wordt vernomen inzake de poging tot moord te Valkenburg dat het meisje bij een verhoor bekerde, dat de 24-jarige P. R. uit Heerlen, met wien zij reeds eenige jaren verkeering had, haar in de Geul had geworpen. Hij heeft haar er echter ook direct weer uitgetrokken. De Heerlensche recherche heeft daarop R. van zijn. bed gelicht en aan een verhoor onderworpen, waarbij hij bekende de daad te hebben gepleegd, doch niet de bedoeling te hebben gehad het meisje te verdrinken. Hij had haar er ook weer direct uitge trokken. R. zal ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. DE KABINETSKWESTIE IN OOSTENRIJK. In afwachting der wijziging. Men is nog steeds in afwachting van een wijziging in de Oostenrijksche regeering. De provinciale leiders van het Vaderland- sche front hebben vanochtend onder voor zitterschap van Schuschnigg vergaderd. Het zou vandaag moeilijk zijn den hevigen druk te ontkennen, welken het rijk op Oostenrijk uitoefent. De eventueele opneming van Seiss In- quart in de regeering beziet men met onge rustheid, met name voor het geval de veiligheidspolitie voortaan de nationalis tische en monarchistische propaganda op denzelfden voet zou moeten behandelen. HET SLECHTE WEER IN ENGELAND. Nog steeds sneeuwstormen. Boven Oost- en Zuidoost-Engeland woe den nog steeds sneeuwstormen, welke groote vertraging in het scheepvaartverkeer ver oorzaken. De kuststations gebruiken hun sirenes om de schepen behulpzaam te zijn. Honderden schepen worden wegens het stormweer opgehouden. De overstroomingen in Norfolk blijven aanhouden. De bezorgdheid is nog niet ver minderd, daar de periode van hoogtij nog voortduurt. Het dorp Horsey is door water omringd. Ook in andere deelen des lands hebben overstroomingen schade veroorzaakt. ITALIAANSCH WATERVLIEGTUIG MET 14 PERSONEN VERMIST. Hoop op redding opgegeven. Een watervliegtuig de „Ala Littoria", dat Zondag te Cadiz was opgestegen en des avonds te Ostia kon worden verwacht, is daar nog niet aangekomen. Men vreest, dat het toestel aan boord waarvan zich tien passagiers en een beman ning van vier personen bevinden, tijdens de hevige stormen, welke boven de Middel- landsche Zee woedden, in zee is gestort. Naar Reuter thans meldt heeft men te Rome alle hoop opgegeven, dat de veertien inzittenden nog zullen kunnen worden ge red. Gedurende den Japanschen luchtaanval op Tsjengtsjau is het kerkgebouw der Amerikaansche Baptistengemeente door een bom getroffen. Hier werd echter niemand gewond. Een tweede bom kwam terecht op een overvol Chineesch hotel, terwijl een derde een schuilplaats in het station ver nielde, waardoor vele studenten bedolven werden. De luchtaanval duurde twee uur, waarbij de vliegtuigen 80 tot 100 bommen lieten vallen. Ongeveer 600 huizen werden beschadigd. Honderden slachtoffers. Onder de bevolking ontstond een pa niek. Een verwarde menigte trachtte de stad te ontvluchten. De schattingen over het aantal slachtoffers varieeren tus schen vijf- en twaalfhonderd. Nederlanders omgekomen? Men vreest, dat een aantal Franschen en Nederlanders, die by den Loenghai-spoorweg een betrekking be kleedden, bij het instorten van de schuilplaat, in het station gedood of ge wond zijn. In de Hoofdstraat der stad werd onder de bewoners een ware slachting aangericht. N.V. ALKMAARSCHE EXPORT VEIL IN G. ALKMAAR, 14 Jan. 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.60, Andijvie 1217, Bloe mendaler kool 3, Boerenkool 3.607.50, Bieten 3—f 3.80, Gele kool 1.50—2.40, Groene kool 3—6, Prei 3.40—5.60, Rabarber 1213.50, Roode kool 3.60 6.40, Uien 12—13.80, Wortelen 1.50— 2.60 en Waschwortelen 46, per 100 K.G.; Appelen S 4.509, Peren 35, Spruiten 2.506 en Witlof le s. 4.50— 6 2e s. 1 3 per 100 pond; Knolselderie 2—3 per l'OO stuks; Peterselie 3—f 5, Selderie f 1.50—f 2.60 per 100 bos. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 Febr. 1938. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 70000 K.G. PURMEREND, 15 Febr. 1938. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 17000 K.G. Hoogste prijs 24. Han del goed. 1 stapel Kleine boerenkaas 22. 105 K.G. Boter 1.57 per K.G. 421 Runderen, w.o. 185 Vette koeien 6072 cent p. K.G., 118 Gelde- koeien f 160210, 95 Melkkoeien 180— 300, 15 Stieren 5866 cent per K.G. han del matig; 8 Paarden 120160, handel stug; 28 Vette kalveren 3060 ct. per K.G., 1044 Nuchtere kalveren: slacht f 10f 16 en fok 12—18, handel matig; 173 Vette varkens voor slacht en zoutery 5961 cent per K.G. 32 Magere varkens 2646, 296 Biggen 1626, handel vlug; 647 Schapen 18—34, 19 Bokken 4—12, handel matig; Kipeieren f 3.253.75 en Eend eieren 3.50 per 100 stuks; 6500 Noordholl. blauwe piepkuikens 67)475 cent en 24 Oude kippen en hanen 4555 ct. per K.Q. handel goed; 50 Konijnen 1 1.75 handel ma tig; 200 Eenden 40—60 cent; Duiven (per paar) 40 cent. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A, (Afd. eieren) 70000 stuks Eendeieren 3.75 3.80 en 80000 stuks Kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 7080 K.G. 3.70 3.80, 65—66 3.65—3.70, 63—64 3.50 3.65, 60—62 ƒ3.40—3.55, 58—59 3.35 3.45, 56—57 3.30—3.40, 53—55 f 3.20 f 3.30. NOORDSCHARWOUDE, 15 Febr. 1938. (Noordermarktbond). 250 K.G. Aardappe len: Bevelanders 2.60; 3800 K.G. Uien 12.40—12.90, grove 12.20—12.70, drie lingen 10.60 en nep 9; 3400 K.G. Peen 2.80—3.20, kleine 1 1.30; 160800 K.G. Roode kool 4.20—6.50; 41500 K.G. Gele kool 1.50—2.40; 150200 K.G. D. witte kool,/ 22.90; 400 K.G. Taaie gele ƒ4.20. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Febr. *38. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 1200 K.G. Aardappelen: Bevelanders 2.60; 63000 K.G. Roode kool 4.50—6.80; 104000 K.G. Gele kool 1.53.10; 94000 K.G. D. witte 1.302.90; 5000 K.G. Savoye kool 2.10—4.80; 11000 K.G. Uien 12.10— 12.50, drielingen 13.90, stek 8.40 en grove 11.80—12.30; 5300 K.G. Peen f 2.80 3.10, kleine 1.10—1.50. TEXEL, 14 Febr. 1938. (Veemarkt). 8 Nuchtere kalveren 1014; 1 Ram 18 26; 15 Kippen, prys niet genoteerd en 1 vet Kalf 34. WARMENHUIZEN, 14 Febr. 1938. 24000 K.G. Roode kool 3.60—7; 6300 K.G. Gele kool 4 1.50—1.90; 1525 K.G. D. witte kool 1.50—2.50. TEXEL, 14 Febr. 1938. (EierenveOlng). Prijzen: 58—62 K.G. (per 100) 3.35—1 3.55, 62—64 3.50—3.65, 66—70 3.70—4 en 50—56 3.05—3.35. ALKMAAR. OVERLEDEN: Reinier Schouten, gehuwd met Margare- tha Klasina Mast, 63 jaar. Antje Appel, wed. van Klaas Zijdewind, 74 jaar. Jo- hanna van Gulik, gehuwd met Joannes Josephus Hiemenz, 31 jaar. Voor de vele blijken van belang stelling, bij de geboorte van onze dochter ondervonden, zeggen wjj hartelijk dank. K. M. POS. A. M. POS—1TIEL. Alkmaar, Fnidsen 123. Gevraagd tegen 15 Maart een van 83 uur. Aanm. Woensdag avond na 8 uur. Mevr. LAMMES, Fontein Verschuirstraat 16. vraagt wegens dienstplicht van den tegenwoordigen een Zonder vakkennis onnoodig te solliciteeren. Brieven met opgaaf van vroegeren werkkring in levensmiddelenzaken en verlangd salaris, onder letter D 689 Bur. v. d. blad. van particulier aangeboden als le hypotheek op boerderij. Bill, rente. Brieven onder letter E 690, Bureau van dit Blad. Notaris H. DE BOER te Hoogwoud zal op Vrijdag 25 Februari 1938, des avonds 7 uur, in het café van den heer RUS te Heerhugowaard, publiek verkoopen t Een zeer gunstig aan den Middel weg te Heerhugowaard Zuid gelegen groot 2.93 Aren. Eigendom van den heer JAC. POT, vrachtrijder te Heerhugowaard. Nadere inlichtingen verstrekt ge noemde Notaris.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3