JiechtsiakcH KRUSCHENSALTS Sport fuUicaties Vakkundige reparatie de N.V. Nassau Garage. 4 Alkmaarsche Politierechter LrheumaHscher°p,ijneïe De motor-defecten bij de Douglos-machines. laat niets onbeproefd! De „kleine fout". TWEEDE BLAD. Molenzeilen gestolen. Voor het cergroote deel bestonden gister' middag de 'erdachten voor den Alkmaar- schen politierechter mr. Ledeboer uit lie den, die in de laatste maand van het vorige jaar hetzij alleen, hetzij in samenwerking met anderen zich hadden schuldig gemaakt aan eenvoudige mishandelingen of dito be- leedigingen. Doch vooraleer een aanvang gemaakt werd met de berechting van deze zondaren moest de politierechter nog recht spreken in een paar andere affaires. Als eerste had zich te dien aanzien de landarbeider Ebcle F. uit Haarlem te ver antwoorden, terzake, dat hij in de maand Juni van het vorige jaar bij zijn toenmali- gen baas, timmerman Wjjte uit Hensbroek, een paar kostbare molenzeilen had verduis terd om deze weer voor een zacht prijsje te verkoopen. Over dezen verdachte bracht de heer Wiggers een reclasseeringsrapport uit en dit luidde niet ongunstig. Zoodoende eischte de officier van justitie in aanmer king nemend, dat verdachte direct loyal bekend had een voorwaardelijke gevan genisstraf voor den tijd van twee maanden met bijzondere voorwaarden, alsmede een proeftijd van drie jaar. Vonnis conform. Van een verontwaardigde moeder. Hierna werd nog een oud paardje van stal gehaald en kwam n.L ten tweeden male het geval ter sprake van de moeder mej Maria Cath. K. uit Ursem, die een heftige woordenwisseling gevoerd had met het hoofd van de O.L. school aldaar op 26 Oct., toen zij in een meer dan verontwaardigde stem ming haar zoontje van school kwam halen, dat zoo goed als iederen dag wegens onge hoorzaamheid moest schoolblijven. Dit zin- de moeder heelemaal niet en ze was, wat men noemt „op hooge beenen" naar school gegaan en had haar zoontje opgeëischt. Dit nu zinde op zyn beurt het hoofd der school niet en zoo was er een ruzietje ontstaan, waarbij zelfs de politie te pas had moeten komen. Mej. K. stond dan nu terecht voor het feit, dat ze geen gevolg had willen geven aan het verzoek om de school te verlaten, toen het hoofd, de heer Kriek, haar dit gelastte. En dat het zoo geschied was als in de dagvaarding stond vermeld, kwam mevr. Kriek nog eens ten overvloede met kracht van woorden verklaren. Inmid dels waren brieven ingekomen van het hoofd der school te Schermerhorn, waar zoonlief thans op was en waarin mei ding werd gemaakt van het feit, dat de jongen in geen enkel opzichte wanorde lijk was. Enfin, de officier wilde er nu maar vlug een eind aan maken en eischte 20 gulden boete, waarvan de rechter uiterst welwillend 8 gulden maakte of vier dagen hechtenis. En toen begon de misère En toen begon de misère, want in een vlug tempo werden hierna ruim een dozijn mishandelings- en beleedigingszaakjes afge handeld. Te beginnen met den jeugdigen Jan N. uit Wieringen, die op 17 Dec. ge tuige Smit, die hy hem in „den kost lag" en die van kostbaas wenschte te veranderen, opzettelijk een slag met een stuk hout tegen het gelaat had gegeven, zoodat het bloed te voorschijn was gekomen. Eisch en vonnis luidden hier 15 gulden of 10 dagen hechtenis. Deze verdachte werd op den voet gevolgd door Klaas S. uit Den Beemster, die in den nacht van 2526 December den veldwach ter te Oudendijk eenige zeer beleedigende woorden in het gezicht had geslingerd, waar deze brave man uiteraard geen genoegen mee nam. De politierechter vroeg den verd., wat hy ervan dacht als er tegen hem gezegd werd „je bent toch maar een leelyke, lange slungel"? Verdachte bekende, dat hy zulks niet op prijs zou stellen, daarmede be kennend, dat, wat hy ten opzichte van den veldwachter gedaan had, allerminst in den haak was. De officier eischte 30 gulden of 15 dagen, de rechter halveerde dit en noem de zyn vonnis een pracht van een ader lating voor verdachte, die morrend en brommend er toch maar genoegen mee nam. Een rekensommetje van den rechter. Ernstiger van aard was het hierop vol gende: Immers, in den Kerstnacht had de agent Tilstra van Uitgeest verdachte N. in een verregaanden staat van dronkenschap in een greppel aangetrofen. Toen nu deze veld wachter N., die reiziger te Velsen bleek te zyn, naar het arrestantenlokaal wilde over brengen, verzette deze zich heftig tegen deze manier van handelen en zoodoende was het tot een duchtig robbertje vechten gekomen. Foei, foei, zei de politierechter, en dat op dat schoone Christelijke feest, zóó dronken. En hoeveel glaasjes bier had je wel op? Dat kon verdachte zich moeilijk meer herinneren, maar geen nood, de rechter, die het graag wenschte te weten, zou ver dachte wel een beetje helpen. Politierechter: „Het is heel eenvoudig; als de verdachten zeggen, wy hebben een paar glaasje bier op, dan weet de rechter, dat het er zoo om en nabij 12 geweest zijn. Heeft U ook bier gedronken?" Verdachte: „Ik heb geen druppel bier over mijn lippen gehad!" Politierechter: „Waaraan bent U dan dronken geworden? Toch niet van water, hè?" Verdachte: „Nee, maar ik heb oude klare gedronken!" Politierechter: „Aha, en hoeveel glaasjes dan wel?" Verdachte: „Nou, een paar denk ik zoo". Politierechter: „Als we nu eens „een paar" oude klares op 8 stellen, zijn we er dan ver vanaf?" Verdachte: „Neen, dat zou wel zoowat uitkomen". Politierechter: „Ziezoo, alweer een for mule gevonden". Om kort te gaan, het bleek, dat verdachte op dien schoonen Kerstnacht „als een kanon" was geweest en dit betreurde de rechter ten zeerste. Het bleek verder, dat verd. een uitste kend weekloon verdiende en dat dus een flinke geldboete allerminst misplaatst was. De officier meende, dat 35 gulden of 20 dagen wel voldoende was, maar de politie rechter achtte deze straf niet in overstem ming met het gepleegde feit. Dies werd de straf bepaald op 40 gulden of 20 dagen en bovendien een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Strijd om een kerkkussentje. Verdachte Jac. R., tuinder uit Warmen- huizen en getuige J. Ligthart konden het sinds langen tijd niet al te best met elkaar hebben. Dan weer was er dit met hen aan de hand en dan weer dat. Zoo scheen de getuige wel eens peren van verdachte R. te hebben weggenomen, kortom, toen ze op 24 December samen in de kerk zaten en R. zag, dat L. op z ij n kussentje zat, was het hem te machtig geworden. Buiten had hij L. opgewacht en hem eenige vuistslagen in het gelaat toegediend. Dit laatste is na tuurlijk afkeurenswaardig, maar te begrij pen en de officier had dan ook veel clemen tie met den verd. en eischte slechts 10 gul den of 5 dagen. De politierechter zei, dat verd. beter gedaan zou hebben, als hij overeenkomstig de christelijke leer gehan deld zou hebben. Zoo in den geest van „Neemt Gij mijn eene kussentje, zoo geef ik U ook mijn tweede kussentje". Maar, ja, dit laatste had verd. nagelaten en derhalve zal hy nu een tientje moeten aftikken of anders vijf dagen uit logeeren gaan. Een konijntje gestolen Op 20 December had de arbeider Lam bertus Schr. uit Castricum van het jongetje Kortekaas aldaar een konijn gestolen, zij het dan, dat hij vrijwel direct na dezen diefstal spijt betoond had, door het knaapje eenige dagen later weer een ander konijn terug te geven. Dat de arbeider uit armoede gehandeld had, bleek duidelijk en derhalve vorderde de rechter slechts een boete van vijf gulden of een dag. In dronkenschap een agent beleedigd. Hierna stond terecht de 50-jarige Petrus Jac. V. uit Enkhuizen, die op wel zeer dra matische wijze vertelde, hoe hy ertoe ge komen was een agent te beleedigen. Dat zat zoo: Hy, (verd.), zyn broer en zijn zuster (tante Jans) zaten in een „luxe" auto en alhoewel het Kerstdag was, belette hun dit niet een flinke ruzie te hebben, toen zij onderweg naar huis, naar Enkhuizen waren. Het kwam zelfs zoo ver, dat de broers tijdens den rit een beetje met elkaar waren gaan bakkeleien en het beroerde was, dat de broer van verd. het daarbij op zijn zenuwen had gekregen. Tenminste, deze man was nog altijd volgens den ver dachte zóó opvliegerig geworden, dat hij niet meer wist, wat hij deed. Toen de rechter vroeg, waarom ze dan wel ruzie hadden gekregen, bleek het om een flesch klare jenever gegaan te zyn. Maar, liet verdachte er onmiddellijk op volgen, dat had niets te maken met de beleediging tegen den agent. Want het merkwaardige was, dat deze beleediging, waar het toch eigenlijk om ging, al dien tijd niet ter sprake was gekomen. Deze agent dan had bedoelde auto aange houden om controle uit te oefenen en toen had verd. den man een paar heel leelyke woorden toegevoegd. Woorden, zoo leelyk, dat we ze niet aan het papier durven toe vertrouwen. De rechter uitte zijn teleurstelling over het feit, dat het by verd. V. wederom de drank geweest was, welke maakte, dat hy weer terecht moest staan. De mededee- ling van verd., dat hij zich bij een geheel- onthoudersvereeniging had aangesloten, ge loofde de rechter maar ten deele, maar hij wilde hem dan nog wel een kans geven en vonniste hem tot een bezoek aan den heer Wiggers, die de reclasseeringskansen eens onder de oogen zal zien. Gelukkig maar, want verd. zei, „dat hy er erg an toe was". Een dure tros bananen. In den nacht van 23 Januari was verd. de W. uit Venhuizen dronken geweest, hij had aldaar een herberg bezocht en zoo kon het gebeuren, dat hy zich plotseling een tros bananen in de hand voelde gestopt, welke hem niet toebehoorde en afkomstig was van de kar van getuige Lub. Verd. ontkende hardnekkig te weten, wie hem de bananen gegeven had en hij bleek verder ter terechtzitting zóó onhandelbaar te zijn, dat hy drie maanden gevangenis straf tegen zich hoorde eischen, waarvan de rechter dan nog een geldboete maakte van 25 gulden of 15 dagen. Meneer nam zelfs met deze clemente straf geen genoegen en gaat het nu hooger zoeken. Eind goed. niet al goed. En tenslotte hoorde de zwerver Pieter VI. uit Enkhuizen wegens diefstal van een bus petroleum en een paar klompen twee maanden tegen zich eischen, hetgeen de rechter halveerde en moest in de laatste zaak de 19-jarige Simon Corn. B. uit Broek op Langendijk zich op bevel van den rechter naar den heer Wiggers spoeden, op dat van hem een reclasseeringsrapport ge maakt kon worden, inzake het stelen van onderdeden van electrische fietslantaarns. Inderdaad was het eind hier niet al te Als U geen raad meer weet van de rheuma tlsche pijnen, alles reeds hebt geprobeerd zonder goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit Kruschen Salts. Zij hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij zeer snel van Uw pijnen verlossen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG Voetbal WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Afdeeling I lste klasse AjaxV.U.C. R.F.C.—A.D.O. V.S.V.Excelsior 2e klasse A H.R.C.—O.S.V. West-Frisia—Alcmaria Victrix 2e klasse B B.F.C.Zeeburgia D.O.S.—E.D.O. H.V.C.—A.F.C. 3e klasse A SuccesAssendelft ZaandijkHollandia 3e klasse B W.M.S.—Ahrends 4e klasse A Nieuwe NiedorpWieringerwaard M.F.C.Strandvogels AndijkD.T.S. 4e klasse B ZilvermeeuwenMeervogels ZaanlandiaVerkade WestzaanBergen K. V. V.Monn ikendam Res. 3e klasse A K.F.C. III—West-Frisia II Hollandia IIAlkmaarsche Boys II Res. 3e klasse B Q.S.C. II—O.S.V. III Alcmaria Victrix IIID.W.S. IV Ajax IVBlauw-Wit IV Assendelft II—K.V.V. II Purmersteijn IIMeervogels II Afdeeling II lste klasse D.H.C.Haarlem Afdeeling III lste klasse Go AheadN.E.C. TubantiaZ.A.C. WageningenHeracles P.E.C.Hengelo A.G.O.V.V.—Enschede Afdeeling IV lste klasse JulianaEindhoven RoermondP.S.V. N.A.C.—Willem II L.O.N.G.A.Bleijerheide N.O.A.D.B.V.V. Afdeeling V lste klasse G.V.A.V.Be Quick HoogezandSneek AchillesH.S.C. LeeuwardenHeerenveen UITSPRAKEN ALKMAARSCHE RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 8 Februari. Willem v. O., handelaar te Hoogkarspel, poging tot zware mishandeling. Eisch 6 maanden. Vonnis: 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. Arie C„ zaakwaarnemer te Amsterdam, valschheid in geschrifte. Eisch 6 maanden. Vonnis: vrijspraak. Gerrit K., werkman te Den Helder, dief stal van een rijwiel, eisch voorwaardelijke straf van 10 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Vonnis: Conform. ZES staan altijd verschillende persen k!aar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER, ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. Vergezeld van een 24-tal supporters trok Victrix per bus naar Enkhuizen, om daar een revanche-wedstrijd op de home-trainer tegen „de Westfries" van Enkhuizen en H. R. C. I van Hoorn te rijden. Van iedere vereeniging startten 6 renners, 3 renners op de 2 x 500 en 3 op de 2 x 1000 Meter. Voor Victrix reden op de 2 x 500 Meter W. Slot, P. de Boer en K. Kusch en op de X 1000 Meter W. Harms, P. Zandvoort en W. de Zeeuw. De uitslag luidde als volgt: 2 x 500 Meter A. S. V. Victrix totaal tijd min. 23 sec., lste clubprijs' 2 x 1000 Meter A. S. V. Victrix totaal tyd 2 min. 50V, sec., lste clubprijs; 2 x 500 Meter H. R. C. I te Hoorn totaal tijd 1 min. 26 sec., 2de club- prys; 2 x 1000 Meter H. R. C. I te Hoorn, totaal tijd 2 min. 62'/» sec., 2de clubprys; X 500 Meter De Westfries te Enkhuizen totaal tijd 1 min. 25'/» sec., 3de clubprijs; 2 x 1000 Meter De Westfries te Enkhuizen totaal tijd 2 min. 74'/, sec., 3de clubprijs. Persoonlijke prijzen op de 500 Meter: 1. P. de Boer (tevens een prijs voor den snel- sten tyd); 3de prijs W. Slot. Persoonlijke prijzen op de 1000 Meter: 1. Piet Zandvoort (tevens een prijs voor den snelsten tyd); 2de prijs W. Harms. FEDERATIE VAN WIELERCLUBS. De federatie van wielerclubs in Noord holland De heden ten dage aan moderne verkeersvliegtuigen gestelde eischen hebben volgens deskundigen de kans op onregelmatigheden vergroot. Gelijk men den laatsten tijd uit simpele berichten in de dagbladen heeft kunnen op maken, heeft de K. L. M. met tegenslag te kampen in den vorm van motorstoringen. Uit den aard der zaak waren het welhaast uitsluitend de stoornissen, die zich bij de Indië-machines voordeden, waarvan het publiek op de hoogte gesteld kon worden. Immers slechts de positie der vliegtuigen op de Indië-route wordt van dag tot dag gemeld. Meer dan eens is het regelmatige verloop van een Indië-vlucht verijdeld. In de afge loopen weken meer dan wenschelijk was en verscheidene machines hebben noodge dwongen in diverse plaatsen op de lijn AmsterdamBatavia eenige dagen moeten staan. Telkenmale is als oorzaak motorstoring opgegeven en ten langen leste verscheen een K. L. M.-mededeeling, welker inhoud er op neerkwam, dat het hier een „kleine fout" betrof in de motoren, een fout die spoedig verholpen zou zyn. Zyn wij wèl ingelicht, dan zou echter de ookzaak van deze thans zoo vaak ingetreden storingen niet in een kleine fout gezocht moeten worden, maar in een essentieel punt, met name het telkenmale scheuren der zuigejs. In terzake kundige kringen zou men niet onverdeeld gunstig oordeelen over de motoren, die in de D. C. 3 geplaatst zijn. In luchtvaartkringen is men vrij algemeen van oordeel de practjjk bewijst de juistheid daarvan dat de thans gebruikte motoren te teer zijn. De techniek van heden brengt met zich mede verhooge prestaties van een verfijnd product. Deze ontwikkelingsgang voert tot de mogelijkheid van zwakke punten in de constructie. Aan het moderne vliegtuig stelt men naast den eisch van veiligheid, die van snelheid, groot laadvermogen en gering brandstof verbruik. De laatste drie eischen brengen met zich mede, dat materiaal en motoren zoo gering mogelijk van gewicht zyn, ter wijl van de laatsten een ten top gevoerd vermogen gevergd wordt. Dit maximum vermogen zal men in het algemeen slechts zelden gebruiken, ten einde de motoren te sparen. Voor hen, die met 's ge- motoren op de hoogte zijn, behoeft dit betoog. 8een By de D. C. 3 echter is men genoodzaakt telkenmale met het uiterste vermov» waarover de motoren beschikken, te st ten. Technisch gesproken kan men dus n^t de noodige marge aan zekerheid betrach ten. Het gevolg is. dat over het algeme de kans op motorstoring by de D. C. 3 «j. 6,1 ter is dan by de machines, waarby sleCkt* zelden het topvermogen der motoren vergd wordt. Is de kans op motordefect d reeds by het type D. C. 3 grooter dan ku andere, dit is des tefataler, omdat by de D 3 het stagneeren van een motor jn j start op zyn zachtst gezegd bedenke]^ daar de D. C. 3, vliegend op één niotor met de wielen uit, niet in staat is hoog^ S houden en vrij zeker in overtrokke» j/® stand zal komen te verkeeren. Nu kan de piloot aan het „starthez*ïlt» wel tegemoet komen, door het toestel zag lang mogelijk horizontaal op geringe hoogte te houden om zoodoende snelheid te wjn. nen; niet ieder vliegterrein echter staat een dergelijke techniek toe. Zeker niet verscheidene landingsterréj. nen op de Indië-route, waar dikwijl» <jt velden begrensd worden door opgaand ge boomte. Men denke maar eens aan het on geluk met het K. L. M.-vliegtuig te Palen, bang! Dit in overweging nemend, kan men zich afvragen, of de aanschaffing van de D. C. 3-machines een daad van wys beleid is ge weest van de K.L.M. Het is te begrijpen, dat deze maatschappij een zekere voortva rendheid aan den dag moet leggen om „bij" te blijven, waarby zy evenzeer het risico loopt het eens zoo trotsche devies betreffen de Veiligheid niet geheel hoog te houden. Een niet te miskennen feit is, dat het passagiersvervoer een terugslag heeft on dervonden. En wat erger is. vooral onder die categorie van menschen voornamelijk zakenlieden die niet lang geleden de K. L. M.-machine als het gewone middel van vervoer gebruikten. Aangaande het onderhoud, de revisie der machines door den Technischen Dienst der K. L. M.. behoeft men zich niet af te vra gen, of by dezen tak gewerkt wordt, maar er kan wel twijfel ryzen over de vraag, of alles wel afgewerkt kan worden. M. a. w. of dezelfde nauwkeurigheid van vroeger betracht kan worden, nu er meer van de machines gevergd wordt. Niet alleen door de uitbreiding van het aantal vluch ten, ook door de „moeilijker" constructie der motoren, die meer zorg en meer tijd vergt. ber en Januari kan men van club veran deren en in de andere maanden slechts met dispensatie van het federatiebestuur en de betrokken club. Als nieuwe leden traden in 1937 tot de federatie toe de clubs D.O.K. uit den Hel der en Tempo uit Winkel. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Bijna geen der wedstrijden van den D.H. V.B. in ons district kon doorgang vin den door de slechte weersomstandigheden. Ook de wedstrijden in de 2e klasse B, waar in onze plaatselijke vereeniging A.F.C. uit komt, gingen niet door. Worstelen. JENSMA NATIONAAL KAMPIOEN. Promoveert naar de le afdeeling. De Alkmaarsche krachtsportvereeni- ging S. S. S. heeft thans een nationaal kampioen in haar midden: op de kam pioenswedstrijden, welke te Amsterdam werden gehouden, veroverde de licht gewicht H. Jensma in de 2de afdeeling den nationalen titel. Deze Alkmaarder promoveert nu naar de le afdeeling. S. S. S. had voor de nationale kampioen schappen ingeschreven met vijf leden, t.w. W. Kaandorp (vedergewicht), H. Jensma en S. Schut (lichtgewicht), en C. Bom en G. Admiraal (M.A.) Echter bleken Kaandorp en Bom te zwaar te zyn, zoodat eerstge noemde in de licht-gewicht-klasse uitkwam en Bom a.s. Zondag in de M.B-klasse moet worstelen. Kaandorp was dus al dadelijk gehandi capt, maar hield zich goed in de voor hem nieuwe klasse. In de eerste ronde was hij op touché van Hes (S. S. S., Amsterdam), en in de tweede ronde toucheerde hij Bonn ia (Hercules, Amsterdam). Helaas ver loor hy de twee volgende partijen op touché (resp. tegen v. Wijngaarden uit Rustenburg en Dresselhuis van Zaandam). Met Schut ging het precies eender: hij won de twee eerste partijen op touché, doch verloor de twee volgende. Overwinnin gen behaalde hy op Goorman van Deventer en de Vries van Eindhoven; nederlagen boekte hy tegen Kloosterman uit Zaandam en tegen zijn clubgenoot Jensma Admiraal worstelde een paar zeer goede partijen, maar verloor ze allebei in de laatste minuten. Veel scheelde het niet, maar Ad miraal was wel ongelukkig. Tenslotte Jensma! Hij rekende op zeer afdoende wyze af met al zyn tegenstan ders: Borst uit Amsterdam, Hagen uit Zaandam, Schut uit Alkmaar, Dresselhuis uit Zaandam en Kloosterman uit Zaandam werden allen op de schouders gedrukt, ter wijl slechts Jacobsen het nog zoover wist te brengen, dat de Alkmaarder „slechts" een percentage behaalde. Uit deze resultaten blijkt wel de groote De uitslag was: A-klasse: 1. de Groot, Krommenie; 2. J. Meyer, Amsterdam; 3. W. Bakker, Amster dam. B-klasse: 1. P. Nieuwenhuyzen, Amster dam; 2. P. Schuitemaker, Krommenie. C-klasse: 1. J. J. Bruin, Amsterdam; 2. H. Plieger, Amsterdam; 3. P. F. Slingerland, Amsterdam; 4. H. Knol, Hoorn D-klasse: 1. J. Overdyk, Amsterdam: 2. J. v. Swieten, IJmuiden; 3. P. Dekker, LJmuiden. Verheugend was, dat vele voetballers en turners aan deze wedstrijden deelnamen. De tweede veldloop wordt gehouden in Alkmaar, Zondag 27 Februari a.s. Het aantal inschrijvingen is reeds goed. O.m. start hier de bekende looper Jan Zeegers in de 4- klasse. vergaderde Zaterdagmiddag te Alkmaar. Besloten werd, de volgende kam- p.oenschappen te laten verrijden: 2e Zondag in Mei: peleton-kampioenschap- kracht van den Alkmaarder, die ongetwijfeld 2e Zondag in Juni: baankampioenschap verreweg de sterkste der 21 deelnemers in 2e Zondag in Juli: indiv wegkampioen- deze kla8Se was schap; De titel kwam dan ook terecht by hem, 2t- Zondag in Aug.: baankampioenschap die er de meesle rechten op had. Dat dit een Het individueel wegkampioenschap /.al S' S' S "er was' *temt l°t verheugenis, op het traject nv de Beemster worden ver reden. Een voorstel van Kennemerland, om een peleton-competitie in het leven te roepen, bleek geen steun te vinden by de verschil lende afgevaardigden, zoodat het werd ingetrokken-. Een nieuwe regeling, om het overloopen van renners naar andere clubs te belet ten, werd aangenomen. Slechts in Decem- Athletiek. NATIONALE WEDLOOP TE BEVERWIJK. Om den Muiier-beker. Als een voortzetting van de verleden jaar aangevangen serie veldloopen om den Mu- lier-beker werd Zondag een wedloop ge organiseerd door het district Noordholland van de K. N. A. U. Hieraan namen 54 loopers deel. HINDERWET. Heden zyn op de gemeente-secretarie inzage gelegd verzoeken met bylagen van den heer C. J. Vredenburg, alhier, om ver gunning tot het oprichten van een fijn® wasch- en strij kinrichting met plaatsing daarin van vijf electromotoren resp. van 3.4, 0.6, 0.5 en twee van 0.25 P.K. voor het aan- drijven van diverse machines, alsmede een lagedruk stoomketel met een verwarmings oppervlak van 5 M2. in het perceel Doelen straat nr. 8; de N.V. Karperton kaasfabriek, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van haar fabriek voor het verduurzamen van ka door het vervangen van een electromo van 14 P.K. door een electromotor van P.K. in het perceel Kaarsemakersgrac nr- 1- jJ Bezwaren tegen deze verzoeken k"n"e worden ingediend ten Stadhuize, mondeing op DINSDAG 1 MAART a.s., voormiddag» te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien Gedurende drie dagen vóór gemelden ag kunnen de verzoeker en hij, die bezwa heeft ingebracht, op de secretarie gemeente van de terzake ingekomen ken kennis nemen. Alkmaar, 15 Febritri 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkm F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. dezer stuk- GEMEENTEI.1JK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk voor sociale zaken deelt aan belanghc" den mede dat gedurende het tijdvak Woensdag 16 Februari tot en met "r- 22 Februari 1938 de volgende kleuren geldig zyn: Margarinebonnen: bruine kleur. Vetbonnen: rose kleur. Gehaktbonnen: paars met roode streep. De directeur voornoem^ Alkmaar, 14 Februari 1938.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8