Jiezk ói SxJkaot AMSTERDAMSCHE BEURS De burgemeester was te goed. SCHERMERHORN ZIJPE UITGEEST BERGEN HEERHUGOWAARD ZUIDSCHARWOUDE WARMENHUIZEN URSEM EGMOND A. D. HOEF LANGENDIJK LIMMEN HEILOO 8* DERDE BLAD. 2 Maar het Rijk moest het betalen. Men schrijft uit Blokker aan de Tel.: De gemeente Blokker werd kort geleden verrast met de mededeeling, dat de burge meester, die negentien jaar aan het hoofd heeft gestaan, plotseling eervol ontslag had gevraagd, dat hem per 1 Maart a.s. is ver leend. De uit 2500 zielen bestaande bevol king zal nog verbaasder zyn te vernemen wat er achter dit ontslag schuilt. Er was namelijk uitgelekt, dat de burge meester, met medeweten van de wethouders en van den eenigen ambtenaar op het stad huis, de gemeente bevoordeeld heeft ten koste van het Rijk. Het is een eigenaardige handeling, waar aan de burgemeester zich heeft schuldig gemaakt Niet zichzelf heeft hy willen be- voordeelen, doch voor de schatkist komt dit op hetzelfde neer. Vast staat, dat een bedrag van bijna vijf tienhonderd gulden door het plegen van valschheid in geschrifte aan het Rijk ont nomen is. Het gemeentehoofd heeft daar mede wel is Waar zijn bevolking gelukkigeT willen maken, doch hij heeft terzelfder tijd de rest van Nederland te kort gedaan. Het plaatsje Blokker behoort sedert vele jaren niet tot de slechtst floreerende ge meenten des lands. Er waren natuurlijk werkloozen, nu eens veertig, dan eens vijf tien of zelfs slechts tien. Zij allen gingen voor hun steun naar het raadhuis en moes ten ten overstaan van den burgemeester, die tevens gemeentesecretaris is, hun handteeke- ning zetten. De burgemeester nu zag in dit bedrijf een middel om op groote schaal aan sommige noodlijdende inwoners de helpende hand te kunnen bieden. Hij liet enkele jaren lang de steuntrekkers voor het dubbele of bijna dub bele teekenen van wat zij in werkelijkheid ontvingen. Hiermede bereikte hij, dat de uitkeering voor dit doel uit 's rijks kas, veel grooter werd dan waarop Blokker recht had. In totaal heeft hij de steuntrekkers voor een bedrag van ruim vier duizend gulden hooger laten teenenen dan zij ontvingen. Dit spelletje scheen zonder mankeeren op te gaan. Het rijk vergoedde trouw circa 35 van de zoogenaamd uitgekeerde steun gelden. Van de winst werd een „potje" gemaakt. Daarin kwair. de geheele 4000, die te veel als uitbetaald stond opgegeven. Misschien is dit „potje" waarin de gemeente zelf dus 2600 en het rijk 1400 had gestort, het merkwaardigste „fonds voo. speciale noó- den", dat ooit bestaan heeft. Het rijk stortte er trouw in en blijkbaar bestoni er op de gestes va: de steuruitkeering geen of al thans geen nuttige rijkscontrole. Terwijl overal elders de nood dringend was, gingen de gemeentezaken te Blokker goed. Kleine ondernemers of tuinbouwers, die voor rijkssteun niet in aanmerking kwa men, klopten by het huis van den burge meester aan. Deze deed dan een greep in het „potje" en hielp nu eens met honderd dan met tweehonderd gulden hen, die elders geen crediet of borg konden vinden. Ook werden enkele onderhoudswerken van dit geld uitgevoerd. Tot voor kort ging het systeem zonder ha peren op. Opeens echter is er blijkbaar iets van deze manipulatie doorgedrongen buiten den kring van degenen, die tot de inge wijden behoorden. Er is toen aangifte bij den Commissaris der Koningin in Noordhol land gevoigd en een provinciale verificateur heeft zich daarop naar Blokker begeven om te onderzoeken voor welk bedrag men het Rijk by den neus heeft gehad. De minister heeft den burgemeester ver volgens ter verantwoording geroepen en het directe gevolg is geweest, dat laatstgenoem de ooger.blikkeiyk eervol ontslag aanvroeg. Het onderzoek heeft, voor zoover ons be kend is, aangetoond, dat de burgemeester wel is waar valschheid in geschrifte heeft gepleegd, doch dat hy daarmede slechts an deren heeft begunstigd. Voor alle uitgaven uit het potje waren kwitanties aanwezig. Behalve de behoefte om zijn bevolking welvarend en gelukkig te zien, is het ook zijn trots geweest als burgemeester, die hem tot deze zonderlinge daad heeft bewogen. De burgemeester wilde zyn plaats mooi, groot, welvarend en zelfstandig zien. Reeds kort nadat hy als hoofd dezer ge meente werd benoemd permitteerde hij zich een luxe die een groot deel der bur- gerij gevaariyk leek: een plan voor een nieuw fraai raadhuis, kostende een halve ton, werd ontworpen. De ingezetenen pro testeerden met het resultaat, dat de burge meester het plan vier jaar liet rusten. Toen was het verzet geluwd; het nieuwe stadhuis kwam en het siert nu de gemeente. Het is e mooi voor het kleine dorp en het zou mis schien te duur voor Blokker geworden zijn als de burgemeester zijn behoefte om 8aJ.™ uit te deelen niet ten koste van het «U* had botgevierd De burgemeester vertrekt nu en de ge meentenaren, die het onder zyn beleid goed hadden, zien hem zonder uitzondering noode gaan. Uitkeering kleeding enz. fonds. De verdeeling van het kl*^|ëmeen- king- en schoeiselfonds is aan deze gemeen te uitgekeerd een bedrag van 60 05, va welk bedrag binnenkort aan de spaarder zal worden uitgekeerd. Raadhuis gerestaureerd. Het inwendig geheel gerestaureerde raadhuis van Zijpe zal, naar wy vernemen, officieel in gebruik worden gesteld, na ai- loop van de eerstvolgende gemeenteraads- vergadering. Een zilveren jubileum. Het 25-jarig bestaan van de r. k. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" zal Zon- dag, Maandag en Dinsdag feestelijk gevierd worden. NIEUWE EMISSIES PROVINCIE KOOKDHOLLAND. Naar wy vernemen zullen de incasso- bank, de Nederlandsch-Indischebank, Pier- son en Co., Banque de Paris Et Des Pays Bas, R. Mees en Zoonen, Heldring en Pier- son binnenkort de inschrijving open stellen op ca. 14.000.000 2 y, pet. Obligatien Noordholland met een achtjarigen looptyd, benevens ca. 35.000.000 3—3)4 pet. Obli gatien Noordholland met een looptijd van ca. 30 jaar. VEREENIGING VAN DE GEMEENTEN JISP MET WORMER. Men meldt aan de N.R. Ct.: Woensdag is by de beide gemeentebestu ren van Jisp en Wormer (N.H.) bericht van Ged. Staten van Noord-Holland ingekomen, dat men er over denkt de beide gemeenten te vereenigen. Vooi 15 Mei a.s. zal men gaarne het oordeel der gemeenteraden ont vangen om dan verdere beslissing te nemen. Jisp heeft volgens de laatste telling nog s'.echts 713 inwoners en is een noodlijdende gemeente zonder perspectief en zonder draagkracht. De school moet er noodzakelijk werden vernieuwd, maar geld is daarvoor niet te vinden. De burgemeesterswoning verkeert in zoodanigen staat van verval, dat burgemeester Voster haar heeft ontruimd en naar Zaandim is verhuisd. Het gemeentebestuur van Wormer staat niet afwyzend tegenover deze annexatie, omdat Wormor met 4815 inwoflers, plus de 713 van Jisp een flinke gemeente zou zijn en de school-Oost er een zoodanig aantal leerlingen uit Jisp zou bij krijgen, dat ook deze onderwijsinrichting weer beter op gang ware te brengen. De Jispers zelf schijnen liever dat hun gemeente blyft bestaan, al zien zij wel, dat hun moeilijkheden groot en vele zijn. Volksonderwijs. De jaarlyksche alg. vergadering, afd. Bergen van Volksonderwijs, onder presi dium van den heer J. Leistra, is Donderdag avond in de achterzaal van de Rustende Jager gehouden. Hoewel uit het jaarverslag viel te consta- teeren dat de Kleuterschool niet meer die voordeelen oplevert als voorheen, geniet de afdeeling, ook financiëel, nog een uitste kende gezondheid en zag zij haar ledental het afgeloopen jaar stijgen. De het vorig jaar gehouden bazar ten bate van het Volksonderwijs heeft opge bracht 979. Het financieel verslag van den penning meester vermeldde aan inkomsten t 2388.27; aan uitgaven 1578.82; batig saldo 1 811.65. Door toevoeging van fonds en rente be draagt het totaal bezit 950. Voor de financiëele commissie 1938 wer den benoemd de heeren Monné en den Das. De periodiek afgetreden bestuursleden, mej. M. Roos en de heer C. Mooy, werden evenals de heeren L. Schuil en J. Kaptein, die, wegens bedanken van de heeren J. Lei stra en J. Ch. Kettenborg candidaat waren gesteld, resp. herkozen en gekozen. Benoemd werden tot leder, van de com missie van toezicht voor de Kleuterschool de dames Zee en Kaptein en de heer Hoo- gervorst Bij de rondvraag drong de heer Hooger- vorst er bij de leden krachtig op aan, ieder in eigen kring propaganda te voeren Zy die adressen weten, worden verzocht deze by het bestuur bekend te maken. Ten slotte bracht de secretaris, de heer C. ten Bruggecate, den heer J. Leistra, die we gens zijn benoeming tot hoofd der Ulo school te Aopingendam, Bergen en dus ook de afdeeling gaat verlaten, dank voor zijn werk voor het ooenbaar onderwijs in het algemeen en in het bijzonder voor de afd. Bergen, gedaan, hierin zich eveneens rich tend tot mevrouw Leistra, die het Volks onderwijs steeds een warm hart heeft toe gedragen en hij sprak de hoop uit, dat de af deeling in den toekomstigen voorzitter, den heer L. Schuil, een even eminent voorzitter zou bezitten als de heer Leistra steeds ge weest is. Kleeding-, schoeisel- en dekkings fonds. By de 2e verdeeling van de opbrengst der in den lande gehouden collecte voor het kleeding-, schoeisel- en dekkingcomité heeft de minister van sociale zaken aan de ze gemeente een bedrag van 128.78 toe gewezen. De le verdeeling inbegreDen heeft de ge meente voor genoemd doel een bedrag van 590.37 ontvangen. Stopzetting werkverschaffing. Tengevolge van de vorst staat de werk verschaffing in deze gemeente sinds Maan dag J.1. geheel stop. Strandvonderij. Gedurende de stormen, die in de laatste weken aan de Noordzeekust hebben ge woed, zyn aan het strand te Bergen aan Zee aangespoeld vier vaten roode wyn, 6 yzeren vaten en 69 grenen ribben. Boerinnen en Plattelandsvrouwen. De Bond van Boerinnen en andere Plat telandsvrouwen vergaderde Donderdag in café Rus. De voorzitster heette de aanwezigen allen welkom, Inzonderheid den spreker, den heer Span uit Nieuwe Niedorp. Spreekster betreurde het, dat zoo weinig leden aan wezig waren. Daarna werd het woord verleend aan den heer Span, die een bespreking nield over een boek, geschreven door een bekend schryfster. De inhoud van dit boek is een eenvoudige familiegeschiedenis, welke zich afspeeld in het Zuiden van ons land. In de pauze deed de presidente eenige mededeelingen en herhaalde de uitnoodi- ging van de Vereeniging van Landbouw en Maatschappij, welke op 7 Maart zal worden gehouden, waar als spreker hoopt op te tre den de heer van Langen. Bovendien zal ook een spreekster het woord voeren. Hierna verzocht mevr. BommerySchaak uit den Beemster het woord, die vernomen had, dat hier een actie begonnen was voor gasaanleg. Gaarne zou spreekster in over weging willen geven, of het binnen niet al te langen tyd, wanneer het G.E.B. overgaat naar de P.E.N., voordeeliger zal blijken te zyn electrisch te gaan koken. Hierna nam mevr. Bommery afscheid van de vergadering en hervatte de heer Span zyn lezing, na afloop waarvoor deze den harteiyken dank der vergadering oogstte. Hierna sluiting. De N. A. K. en de B. K. Z. De strijd om de keuringsdiensten is nog steeds aan den gang. In een vergadering van vertegenwoordigers van de tuinbouw organisaties, den Ned. Tuindersb., den r. k Dioc. Land- en Tuindbouwbond endenChr. Boeren en Tuindersbond heeft men deze kwestie besoroken. In deze besprekingen is tot uiting gekomen, dat men over de keuring van de N. A. K. tevreden was. Men was het er over eens, dat de kwee kers dienen te trachten, te bevorderen dat er één keuringsd'enst komt. Het gaat om één dienst voor de tuinzaadkeuring. Na eenige besorekingen, besloot men. een onderhoud aan te vragen met den di recteur-generaal voor den Landbouw en den Inspecteur voor den Tuinbouw, den heer ir. Van der Plassche. De N. T. B. en L T. B zeden hunne medewerking direct toe. de Chr. B. T. B. zal er eerst nog in het bestuur over soreken. Wanneer de audiënties worden toegestaan zullen twee personen van elke organisatie bij genoemde heeren aandringen op de vorming van én keuringsdienst, waarvan hpt bestuur wordt samengesteld uit een ge- liik aantal vertegenwoordigers van den zaadhandel en van de betrokken telers, met een onnartudi®e voorzitter. De prijzen van de vroege gele kool. Naar aanleiding van eenige klachten over het niet steunen van gelekool heeft het districtsbestuur van den Nederland- schen Tuindersbond een onderzoek inge steld naar de gemiddelde prijzen van dit Droduct, om met gedocumenteerde ciifers bii de betrokken instanties te kunnen aan kloppen. Vijf van de zes aangeschreven veilingen hebben aan het verzoek voldaan en de noodige inlichtingen verstrekt. Dit waren de tuinbouwveilingen „De Tuinbouw" te Grootebroek, de Noordermarktbond te Noordscharwoude, de Langendiiker Groen ten-Centrale te Broek op Lan«endiik, de C. V. V. te Warmenhuizen en de veiling te Avenhorn. Uit deze gegevens is gebleken, dat de gemiddelde priis van de gelekool in h°t tijdvak van 1 Juli tot en met 22 Aug 1.79 Der 100 K.g. is geweest. In de periode van 23 Augustus tot 31 Oetober was de ge middelde prijs slechts 1.27. Hierbij is op te merken, dat de hoogste gemiddelde prijs werd bereikt te Groote broek. in de eerste neriode 1 93 en in de tweede periode 1.34 per 100 K.g. De laagste gemiddelde prijs werd behaald in Avenhorn, ^voor de eerste periode 140 en voor de tweede 1.16 pen 100 K.g. Wel oomerkelijk is. dat de gemiddelde prijs van de gelekool te Broek op Langendijk, de vei ling, waar de meeste gelekool wordt aan gevoerd vriiwel met het gemiddelde van alle viif veilingen tesamen klont. Deze prijs was n.1. in de eerste neriode 1.80 en in de tweede 1.28 per 100 K.g. Geslaagd. Zuster A. Mosch alhier slaagde te Heer len voor het examen kraamverpleegster. De aanbesteding verbouw r. k. school is niet gegund voor 18976 doch voor 8976. Fanfarecorps. Woensdagavond gaf het fanfarekorps „De Lamoraal van Egmond" uit Egmond aan den Hoef, in de zaal van den heer P. Mooij een uitvoering voor donateurs en ge- noodigden. De zaal was tamelijk bezet. De nummers die ten gehoore werden gebracht werden goed gespeeld. Dit was de laatste maal dat de Lamoraal van Egmont als fan farekorps uitkwam. De volgende malen zal zij met een harmoniebezetting uitkomen. Een humorist wisselde de muziek af. Een gezellig samenzyn en een dansje besloot dezen avond. Lijkverbranding. In „Concordia" te Noordscharwoudt heeft de afd. Langendijk van de Arbeiders- vereeniging voor Lijkverbranding een pro- paganda-avond gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. De voorzitter de heer J. Zeeman, opende de bijeenkomst met een hartelyk welkom tot de aanwezigen. Spr. gaf een korte uiteen zetting van het doel van de vereeniging. Was het vroeger alleen voor de gegoeden mogelyk, zich te laten cremeeren, door de oplichting der Arbeidersvereeniging voor Lijkverbranding is het thans ook aan de arbeidersklasse mogelyk geworden, haar dooden op deze wijze te bezorgen. Daarna volgde vertooning van de film „Als wy levenden sterven". Deze film, reeds vroeger door ons beschreven, maakte een diepen indruk. Vervolgens werd een interessante film „Het leven der bloemen" vertoond, waarin men het opbloeien van verschillende soor ten bloemen kon bewonderen. Ook deze film van den heer J. C. Mol is uitstekend geslaagd. Nadat eenige vragen waren beantwoord, sloot de voorzitter deze zeer goed geslaagde propaganda-vergadering. Bloembollencultuur, De afd. LImmen van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, hield Donderdagavond een druk bezochte bijeenkomst in de too- neelzaal van den heer A. C. de Graaf. De voorzitter, de heer J. Valkering Tzn., heette de geheel gevulde zaal hartelyk welkom, inzonderheid de spr., de tuinbouwieeraren Boschman en de Jager. De spreker, de heer A. Schouten, tech nisch adviseur van de Plantenziekten-be- strijding te Arnhem en oud-ambtenaar van den Plantenziektekundigen dienst, behan delde: de Bloembollenontsmetting met tre- tan, de kwadegrond bestrijding met brassi- col en vuurbestrijding in tulpen met O. B 72 „Bayer". Uit zyn betoog kon men op maken, dat vele ziekten de cultuur bedrei gen en net is dan, volgens spreker, noodig dat aan de bestrijding de hand wordt ge houden. De Nederlandsehe bloembollen heb ben een goeden naam in het buitenland en dien kunnen we alleen behouden als aan het waardevol product van onzen Nederland- schen bodem alle zorg wordt besteed. De kweeker heeft het in zijn hand om de ziekte te voorkomen, als aan het plantgoed de groote zorg wordt besteed. Hoe gezonder het gewas, hoe beter product en de bedryfs- resultaten. De ziektebestrijding behoeft vol gens de voordracht van den spreker niet kostbaar te zijn, mits men de voorschriften goed opvolgt. In een helder betoog behan delde spr. de vele ziekten, die de cultuur bedreigen. Spreker ging uitvoerig in op de ziekte in de tulpen, de hyacinthen en gla diolen en het is van groot belang, dat men de „vijand" van onze culturen kent. En dat wordt gemakkelyk gemaakt, als men de voorlichting van de vakpers en van het Rijkslaboratorium te Lisse volgt. De grond- ontsmetting en de bodemziekten en de ont smetting van „kwadegrondziekte" passeer den de revue. De geheele ontsmetting van groote oppervlakte bollenland, de behande ling van plantbedden en de grond, bestemd voor broeitulpen in kisten of koude kassen, werden genoemd. De juiste samenstelling van de bestrijdingsmiddelen in de toepassing spelen een voorname rol. Het gesproken woord werd door lichtbeelden aanschouwe lijk toegelicht. Het was voor de kweekers een leerzamen avond. Een droeve plechtigheid. Hedenmorgen had op het R.K. kerkhof de begrafenis plaats van den zoo droevig en plotseling overleden 16-jarigen N. Hoetjes Gz. Om 9 uur had onder groote belangstel ling de plechtige Requiem-mis plaats. Deze mis werd bijgewoond door de districtsbe stuurder rector Boon, ps stoor Muijen, alle bestuursleden van de R.K. Jeugdvereeni ging ter plaatse en vele belangstellenden. De lijkkist werd gedragen door leden van de St. Jozeph-Gezellenvereeniging, waarvan de overledene lid was, terwyl de requiem-mis werd opgedragen door den directeur kape laan Herzberg. De directeur verrichte ook de begrafenis. Diep onder den indruk verliet men den doodenakker, vol deernis met den vader, die binnen enkele jaren zyn vrouw en zoon aan den dood moest afstaan. Tuinderssteun. Naar we vernemen, is door een 24-tal tuinders een verzoek aan den minister ge richt om steun voor de tuinders. In bedoeld verzoek wordt de aandacht van den mi nister gevestigd, dat, waar de medewerking van het gmeentebcstuur faait, men thans nu de tyd dringt spoedig hulp verwacht. We vernemen echter, dat de L.T.B. de noodige stappen by het gemeentebestuui heeft gedaan en dat het gemeentebestuur zich niet onbetuigd heeft gelaten. Tot heden zonder resultaat. Op Zondag 6 Maart a.s. is het 40 jaar geleden, dat ds. Buiskool van Grosthuizen e.a. bevestigd werd als predikant der her vormde gemeente te Koedijk. Wegens fami lie-omstandigheden zal hij dien dag echter niet in zijn gemeente aanwezig zyn, omdat hy dien in alle stilte hoopt te gedenken. Ged. Staten hebben goedgekeurd, dat de openbare lagere scholen te Oudendijk en Hem blijven bestaan. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 20 FEBRUARI 1938. ALKMAAR. Groote Kerk, geen dienst. Waakt en Bidt, 10 uur, ds. van Dop. Kapelkerk, 10 uur, ds. Met, van Zaandam; 5 uur, ds. Warners. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Lv.th. Kerk, Oudegracht, 10.30 uur, ds. Van der Woude. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond, 8 u., dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, heden Vrijdagavond, 8.30 uur, bybelcursus, ds. Klein Wassink; Woensdagavond, 8.15 u., ds. van Dop, bijbellezing; Donderdagav., 8 uur, ds. Warners, bijbellezing. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 en 7 uur, ds. Rus. onderwerp; ,,'t Lydensmys- terie, mijn bezoek aan een inrichting voor geesteszieken"; Zaterdag, 2 uur, kindersa menkomst. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond, 8 uur, openlucht-samenkomst op de Steenenbrug; Zondag, 10 uur, heiligingsdienst; 3.30 uur, bij goed weer openluchtbqeenkomst op den Kattenberg; 8 uur, byzondere meeting; leidster kapiteine J. M. Stofregen; Dins dag, 8 uur, soldatenbyeenkomst; Donder dag, 8 uur, heiligingsdienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 11 uur, ds. van Mullem, liturg, dienst. BERGEN. 10 uur, ds. de Regt, em.-pred. Ger. kerk, 10 en 5 uui, de heer Joh. Ver- have, cand., hulppred. te Anna-Paulowna. Evangelisatie Mnranatha, 10.30 uur, de heer Mol, van Schoorl. BARSINGERHORN, geen dienst. BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, geen dienst. BURGERVLOTBRUG, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. R. van der Veen. BURGERBRUG, geen dienst. DIRKSHORN, av. 7 uur ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, geen dienst EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. RooboL EGMOND AAN DEN HOEF. 10 uur (be vestiging), ds. v. d. Kieboom; 2 uur, ds. Rasch (intrede). EENIGENBURG, 10 u., ds. v. Wichen. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, geen dienst HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff, tekst 2 Kon. 9 11; onderwerp: „Een dag van goe de boodschap". Nederl Herv. E vang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, de heer S. Lodder, van Alkmaar. HEERHUGOWAARD, 2.30 uur, ds. v. d. Kam. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. Warners. LIMMEN, 9.30 u„ ds. van Mullem, liturg, dienst. NIEUWE-NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. Sepp. van Zaandam. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst NIEUWE NIEDORP, geen dienst OUDE NIEDORP, voorm. 10 uur, ds. de Leeuw. OUDESLUIS, nam. 2 uur, ds. Witkop. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen. OUDORP, geen dienst. OTERLEEK, geen dienst. OUDKARSPEL, geen dienst PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema. SCHAGEN, peref. kerk. 9.30 en 5 uur, de heer de Jong, cand. te Amsterdam. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke. SINT-PANCRAS, 10 uur, leesdienst; 2.30 uur. ds. Moen. van Den Hoorn (Texel). STOMPETOREN,* 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. v. d. Kaay, uit Amsterdam. ST. MAARTENSBRUG, 10 u., ds. Witkop. SCHAGERBRUG, geen dienst UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman (litur gische dienst). Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer H. van Doorn, van Alkmaar; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, geen dienst. WESTGRAFTDIJK, geen dienst. WINKEL, 10 uur, ds. Scholte. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. v. d. Kam. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. W. A. Kastein. van Vrijdag 18 Februari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 3—3)4 Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 5)4 Duitschl 30 m verkl BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INJUSTR OND B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Helft Ce-L Nederl Ford Philips Gloeil Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUiTENL. Am Smelting Anaconda Vorige koers 100Wif 100i/ie 29V» 159 15<»/, 120'/» 134% 37 92 304% 295 J51V» 36% §227, Bethleh Steel 406/jg Cities Service la/iê Genera 1 Motors24'/)6 Kennecott Copper 2bs/4 R public Steel12u/ie Standard Brands 6%, Steel comm 39 U S Leather4 CULTUUR MAATSCH. H V A 421 Java Cultuur 152 Ned Ind. Suiker Unie 128% Vereen Vorstenlanden 68 MIJNBOUW Alg Explor Mij.. S63/, Rediang Lebong 175 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 337 Kon Petr 348% Perlak 85 Phillips Oil 27 Shell Union 10 10®/l6 aatste k. 2.30-45. 155 124 305% 152% 24Vis-i 42 /i| -i 26'S/is 26»/, 13*VJ. 40'Wjg-l 47if Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber 20/»/, Deh Bat Rubber 133 Hessa Rubber 124% Oostkust 138 Serbadiadi 97 Interc Rubber t 2»/, SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. 122t/, Scheepvaart Unie 112Va HollandAmerika lijn 107 JavaChinaJapan lijn 82% TABAKKEN. Deli Batavia 241'/, Oude Deli 298 Senembah2° AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka 25% Soutbern Pacific 13'^g 14%# Southern Railw. Cert.. 8'/, Union Pacific58'/, I Canadian Pac.47g §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim 'Exdividend Prolongatie vorige koers H, heden Vi pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 353% 11% 10»/, 214% 142 128% 3l/i6 114% 85 302% New-York 1.78% 1.78% Londen 8.97 8.96'/, Berlijn 72.26 72.25 Parijs 5.87 5.88)4 Brussel (Belga) 31.35 30.35 Zürich 41.51 )4 41.51 Kopenhagen 40.05 41.— Stockholm 46.22)4 46 22)4 Oslo 45.07)4 45.05 Italië 9.42)4 6.29 Praag

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9