Ruwe Huid, Schrale Lippen Purol SPORT EN WEDSTRIJDEN. ALKMAAR I (Ga Ahead) - N. H. V. B. elftal. QenteeiUecadeH SPANNENDE EERSTEKLAS-WEDSTRIJDEN IN OOST EN ZUID. ALCMARIA OPNIEUW NAAR D. W. V. Heracles naar Wageningen. CONCENTREER COURANTENRECLAME Alcmaria naar D. W. V. De elftallen voor morgen. En daarover de hemel. URSEM •- - Mfoi I v ir TllftMi I—M—i DERDE BLAD. de voeding van varkens en speciaal van fok- varkens. By fokvarkens gaat het er vooral om ge zonde, krachtige dieren te verkrijgen. De meelzak moet hierbij een ondergeschikte rol spelen. Het is niet gewenscht jonge zeugen al te spoedig naar den beer te brengen. Drachtige zeugen moeten niet vet ge maakt worden. In het bijzonder wees spr. op de beteekenis van beweging en gras, weidegang is dus zeer aan te bevelen. Zeugen met biggen moeten in tochtvrije, warme en droge hokken gehuisvest worden. Vooral in de dagen om het werpen moet de voeding zoodanig zijn, dat verstopping wordt voor komen. Blijkens in Duitschland genomen proeven verdient het geen aanbeveling de biggen voor den leeftijd van 10 weken van de moeder te nemen. Op de uitvoerige inleiding, toegelicht met voorbeelden uit de practijk, volgde een leerzame gedachtenwisseling. De begrooting, sluitende op een bedrag van 14900 in ontvangsten en uitgaven werd vastgesteld, zooals zij door het bestuur was voorgesteld. Blijkens de bij de begrooting gevoegde toelichting ligt het in de bedoeling in 1938 het aantal toe te kennen premiën niet aan een maximum te binden. Bij aankoop zal echter vooraf overleg met het bestuur moeten plaats hebben. Aan de af deeling Alkmaar zal voorge steld worden haar een belangrijk hoogere subsidie te geven, mits het bedrag aan toe te kennen prijzen daarmede verhoogd wordt. Voorgesteld zal worden de prijzen voor de rubrieken beeren, drachtige zeugen en drietallen fokvarkens dan te bepalen op per rubriek 2 eerste prijzen 10, 2 tweede prijzen a 7.50 en 2 derde prijzen a 5, en voor de zeugen met biggen op 2 eerste prijzen a 15, 2 tweede prijzen 10 en 2 derde prijzen 7.50. Bij de rondvraag werden verschillende vragen gesteld en beantwoord en den heer Posch dank gebracht voor de uitstekende leiding der vergadering. Voetbal De K.N.V.B. heeft voor een groote ver rassing gezorgd: hij heeft een flink deel der reeds vastgestelde wedstrijden weer latei) vervallen en een nieuwe serie ontmoetingen vastgesteld, wed strijden die een week geleden moesten worucn uitgesteld of gestaakt. Vandaar o.m., dat Alcmaria niet naar Enkhuizen gaat, maar voor de tweede keei een bezoek gaat brengen aan de leiders in de tweede klasse A. Wat de eerste klasse betreft, voor het Westen kunnen wij heel kort zijn, want er worden in het geheele Westen slechts drie wedstrijden gespeeld. Ajax gaat op bezoek bij V.U.C., dat in de gegeven omstandigheden wel eens zou kun nen winnen, tenzij Ajax nog op een wonder hoopt: een nederlaag van D.W.S. En verder trekt Excelsior naar V.S.V. en is daar na tuurlijk ook geheel kansloos. In de tweede afdeeling heeft D.H.C. het rijk alleen. Het sterke Haarlem gaat haar bestrijden en waar de roodbroeken theo retisch nog een kans op den titel hebben, zullen de Delftenaren wel geen schijn van een kans krijgen tegen Smit c.s. Het Oosten. In het Oosten wordt Heracles kampioen. Dat is reeds zoo dikwijls gezegd en niemand twijfelt er nog aan. Maar toch moeten de Almeloërs morgen terdege uitkijken, want Wageningen is thuis lang niet voor de poes. Het zou heusch zoo gek niet zijn, wanneer Heracles hier met een puntenverdeeling ge noegen zou moeten nemen. Veel last zou haar dit echter niet geven, want hoewel Go ahead thuis natuurlijk in staat is om N.E.C. te kloppen, is haar ach terstand te groot, om Heracles te kunnen bedreigen. En Enschedé zou morgen zelfs wel weer eens kunnen verliezen, nu het in Apeldoorn tegen A.G.O.V.V. moet strijden. Tu bant iaZ.A.C. kan een aardig partijtje worden, waarbij de thuisclub de beste kan sen heeft. Van veel meer belang is echter de wed strijd P.E.C.Hengelo, want mocht de thuisclub ook nu weer verliezen, dan is zij gedoemd om op de onderste plaats te blij ven, terwijl een overwinr.ig nog eenige hoop overlaat. We geven de Zwolsche club wel een kansje Het Zuiden. In het Zuiden gaat B. S. V. een lastigen wedstrijd tegemoet, want wel is het ont vangende Roermond minder sterk, maar het terreinvoordeel schijnt in het Zuiden be langrijker te zijn dan in de andere distric ten. Daarom kon het wel eens gebeuren, dat Roermond een gelijk spel bevocht. N. A. C., haar eenige concurrente, speelt thuis tegen Willem II en wint natuurlijk zonder al te veel moeite. Noad is den laatsten tijd vrij goed op dreef, zoodat ze dezen keer thuis wel een kansje krijgt tegen B. V. V., terwijl Juliana een goede gelegenheid krijgt om haar pun tental te vermeerderen, nu het uit vorm zijnde Eindhoven op bezoek komt. LongaBleijerheide is een strijd tusschen gelijkwaardige krachten, maar op grond van het terreinvoordeel voorspellen wij een kleine zege voor Longa. Het Noorden. In het Noorden wordt in de stad Gronin gen de belangrijke wedstrijd G. V. A. V. Be Quick gespeeld. Beide ploegen geven elkaar niets toe in kracht, zoodat een gelijk spel in het verschiet ligt. Hoogezand moet één der weinige kansen om te ontsnappen, accepteeren en dus thuis Sneek kloppen. Maar Sneek schijnt den laatsten tijd een zeer lastige tegenstander te zijn en daarom vreezen wy voor de Hooge- zandsters. Leeuwarden moet thuis van Velocitas kun nen winnen en Achilles moet in staat zijn, achter het Asser bosch Heerenveen te kun nen kloppen. op het krachtigste reclame-middel Alcmaria trekt dus morgen weer naar Amsterdam om voor den tweeden keer de leiders van haar afdeeling te bekampen in eigen home. Het elftal van Alcmaria is on veranderd gebleven, maar het is niet waar schijnlijk, dat de kracht dezelfde is geble ven. Alcmaria toch speelde een week ge leden ver beneden haar gewonen vorm, en zal morgen ongetwijfeld willen toonen, dat er in Alkmaar behoorlijk gevoetbald wordt. Wij verwachten thans een goeden wed strijd, waarbij natuurlijk de thuisclub de beste papieren heeft, maar waarin Alcmaria haar waardig partij zal geven. De Kennemers zullen zich thuis wel niet laten verrassen door West Frisia, dat op bezoek komt, al mag onderschatting hier zeer zeker niet toegepast worden. Z. V. V. moet er voor zorgen, dat de wedstrüd tegen H. R. C. in elk geval een puntje oplevert en ons dunkt, dat de kans daarop wel bestaat. O. 43. V. daarentegen zal thuis wel van Z. F. C. verliezen, zoodat de Oostzaners dan zeer stevig op de onderste plaats zou den staan. W. F. C.Spartaan is een open strijd, die misschien een gelijk spel oplevert. In de tweede klasse B zijn slechts drie wedstrijden - vastgesteld. Daarvan is D. O. S.E. D. O. verreweg de belangrijkste. Waar echter de Utrecht- sche ploeg zich wel niet zal vergissen, be- teekent deze wedstrijd slechts een stapje nader tot den titel. B. F. C. zal haar best doen tegen Zee- burgia, maar of er eenige winst zit in deze ontmoeting, betwijfelen wij sterk. Even min geven wij A. F. C. een kans tegen het thuisspelende H. V. C., dat weliswaar een onberekenbare ploeg heeft, maar zich niet gemakkelijk laat kloppen en zeker niet in eigen omgeving. DE DERDE KLASSFRS. Een inhaal-programma. De rood-witte Alkmaarders beschikken over een vrijen dag en kunnen dus toezien, wat de concurrenten gaan doen. Zaandyk krijgt bezoek van Hollandia en hoewel de Hcorneezen immer lastige tegen standers voor de Zaankanters zijn, nu de rood-wit-gestreepten over een ver van goeden ploeg beschikken, zullen de Zaan dijkers er wel voor zorg dragen, dat nu de volle winst in eigen huis blijft. Helder ontvangt Texel en ook hier geven we de bezoekers niet veel kans, ondanks alle schoone bedoelingen. Volewijckers gaat een ietwat zwaardere trip tegemoet, daar Purmersteijn cezocht zal worden. In Amsterdam wisten de Purme- renders het tot een puntendeeling te bren gen en een dergelijk resultaat zou ons ook nu niets verbazen, hoewel we het echter op de Amsterdammers houden. Assendelft mag Succes in eigen huis be kampen. Deze Zaankanters zullen zich door eenige winst te incasseeren, wel iets meer veilig stellen. De derde klasse B laat slechts het treffen W. M S.Ahrenas zien en de winnaar, is vrywel veilig voor de onderste plaats. Dit zal den 6tryd dan ook hardnekkig en span nend maken. Mogelijk worden daarom de punten gedeeld. DE VIERDE KLASSERS. Wieringerwaard kan kampioen worden! Het leidende Wieringerwaard kan kam pioen worden, maar dan dient het bezoek aan Nieuwe-Niedorp, in volle winst te worden omgezet De Niedorpers deden de laatste weken goed werk, maar we gelooven niet, dat ze het tegen de pittige poldersche ploeg zullen bolwerken. M. F C.—Strandvogels en Andijk—D. T. S. kunnen een paar spannende ontmoetingen worden, waarbij de thuisclubs de beste pa pieren hebben. In de vierde klasse B is de spanning er nu geheel uit. De ontmoeting Westzaan Bergen werd inmiddels weer uitgesteld, zoo dat de duinkanters op het vergaren van een paar winstpunten, nog wat moeten wachten. ZilvermeeuwenMeervogels kan een aardige derby worden, waarbij de bezoekers wellicht aan het langste eind zullen trekken. In ZaanlandiaVerkade hebben de be zoekers eveneens de beste kans, terwijl K. V, V. Monnikendam wel met ledige handen naar huis zal zenden. D. W. V.Alcmaria, 2 uur. Keuris Burger Koning Helderman de Grand Rampen Gerritse Schaper v. Wieringen Pol Hamstra K. F. C. 3Alcmaria 2. J. Rampen Verweel Stadegaard Meijer Scjjarlewie Lindeboom Bos Godvliet Kaptein de Jong v. Overbeek H~"andia 2—Alkm. Boys, 2 uur. Apeldoorn Tamis Schuitemaker Weel de Groot Hassing Muileman Hoed Poetstkoke Pater Nol ZONDAG a.s. HALF DRIE Terrein Weaterweg. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Klein, doch zeer belangrijk programma. O. F. C. I Zaandijk H en Alcmaria IV R C. Z. I—Z. V. V. IV— W. F. c. VI. Ook in den Noordhollandschen is een niet bepaald groot programma samenge steld en we missen hier een tweede klasse B en derde klasse F-programma. Niettegen staande zijn eenige te verwerken wedstrij den zeer belangryk. Zoo laat de eerste klasse A een tweetal ontmoetingen zien, waarvan de eene de vermoedelijke beslissing voor het kampioenschap kan brengen ende andere, na Zondagmiddag 12 uur den de gradant zou kunnen aanwüzen. Het leidende O. F. C. I ontvangt den grootsten concurrent Zaandijk II wat een zeer spannende ontmoeting zal betee- kenen. De beide ploegen beschikken over bijna dezelfde resultaten en waar boven dien aan beide zijde zeer hardnekkig ge streden zal worden, kan hier van een „big- match" gesproken worden. De uitslag zal wel niet ver van een gelijk spel afleggen, waarbij we echter de gastheeren de meeste kans geven. Alcmaria IV krijgt bezoek van de mede gegadigde voor de onderste plaats, waarby de punten dus dubbel tellen. Een Alkmaar- sche overwinning zegt de withemden dus: veilig!terwyi dan het bezoekende R. C. Z. I gedoemd zal zijn tot het spelen van degradatie-wedstrijden. Withemden, neemt uw kans dus waar! In de tweede klasse D ontvangt het leidende Z. V. V. IV, W. F. C. VI dat de grootste belager is. De blauw zwarten kunnen door een overwinning hun mooie positie al bijzonder versterken. Erg pemakkeiyk zal het echter niet gaan, want de Wormerveerders zijn niet voor de poes. K. V. V. V zal de punten wel aan Zaan dijk ni laten. In de vierde klasse D kunnen de runners-up het stellig tot een overwinning brengen, daar we D. T. S. III heusch in staat achten, het bezoekende Alkmaar IV met ledige handen naar huis te kunnen zenden, terwyi Oudorp II onge twijfeld Graftdijk n in eigen huis zal slaan Alkmaarsche Boys V ontvangt Schagen IV en dat kan een pittige spannende stryd worden, waarbij de uitslag niet ver van een gelijk soel zal liegen. Mogeiyk dat terrein voordeel de rood-witten nog iets meer geeft. Eenzelfde resultaat verwachten we in de ontmoeting Grootschermer IIAkersloot II. ALKMAAR I—DISTRICTSELFTAL N. H. V. B. Alkmaar, dat na haar overwinning van j.1. Zondag op Anduk begrijpelijk gaarne zal trachten ook in de nog resteerende compe titiewedstrijden nog eenige punten te be halen, heeft haar vrijen Zondag gaarne be nut tot het spelen van een oefenwedstrijd. Zy kon hiervoor als tegenstander vinden het Districts-elftal van den N. H. V. B., welk elftal is samengesteld uit verschillende N. H. V. B.-elftallen uit den omtrek van Alkmaar. Zoo komen in dit elftal o.m. uit spelers van Oudorp, Mevo, Schoorl, Petten, enz. Een zeer nuttige oefenwedstrijd dus, welke ook de E. C. van Alkmaar gelegenheid heeft gegeven met een nieuwe opstelling te komen. Alkmaar komt voor dezen wedstrijd uit in de volgende opstelling: Mulder Baan de Jong Huiberts Kuis Schoonhoven Zwart Asjes Dingerdis Kranenburg Ooms Wij zijn benieuwd, hoe dit elftal, speciaal de voorhoede het er af zal brengen. Alkmaar kan er van verzekerd zyn, in het districtselftal een goeden tegenstander te hebben gevonden, daar de spelers uit dat elftal alles zullen geven om hun kans voor het N. H. V. B.-elftal te krijgen. Het belooft dus een zeer aardige ontmoe ting te worden. UIT HET KATHOLIEKE KAMI'. V.I.O.S. uit Warmenhuizen gaat morgen op bezoek by S.R.C. te Schagen. Alhoewel het voetbalspel een wispelturig verloop kan hebben, gelooven wy, dat V.I.O.S. het al heel gemakkelyk zal hebben. Beide winst punten zullen wel worden genoteerd, waar door zy meteen den kop in deze afdeeling zal nemen, aangezien H.S.V. en A.F.C. niet spelen voor de competitie. Berdos krygt eveneens gelegenheid twee Funten op de bovenste-plaats-bezetter in te loopen, doch zy zal het niet zoo gemakkelyk krygen, daar zy op bezoek gaat by S.V.W. te Heerhugowaard. De Berdos-menschen zullen zich dan ook voor de volle 100 pCt. moeten geven, willen zy winnen. En Ber dos moet dezen wedstrijd winnen, wil zy kampioens-pretendent biyven. Daarom juist zal de stryd te Heer- hugowaard er één zyn waar het aan span ning niet zal ontbreken. De S.V.W.-ers zyn niet voor de poes op eigen terrein en ook zy zullen er een eer in stellen om minstens één puntje van Berdos thuis te houden. A.F.C. en H.S.V. zyn vrij, doch H.S.V. heeft uitgezien naar een goede tegenstander voor Zondag a.s., n.L Zeevogels I uit Eg- mond. H.S.V. staat momenteel aan den kop in de 2e klasse B, doch Zeevogels I staat aan den kop in de le klasse. Voor dezen wed stryd is een aardige trophee beschikbaar gesteld en beide clubs zullen er een eer in stellen deze trophee te bemachtigen. De eer ste wedstrijd om het kleinood, die eveneens te Heiloo op het H.S.V.-terrein werd ge speeld, eindigde destyds in een gelijk spel. Beide clubs zyn goed vooruitgegaan sinds dezen wedstryd en daarom belooft het een alleszins spannende kamp te worden. A. V. V. ALKMAAR. Woensdagavond j.1. vond een belangryke ledenvergadering plaats van de V. V. Alkmaar, welke tengevolge heeft gehad, dat in het bestuur enkele mutaties hebben plaats gevonden. Daarnaast is het bestuur uitgebreid. Men is vast besloten alle pogingen in het werk te stellen, om „Alkmaar" het volgend seizoen weer mee te doen spreken. Hockey. HOCKEY-INH AALWEDSTRIJDEN. Morgen zullen onze dames probeeren het kampioenschap van haar afdeeling te be halen. Vorige week was dat ook al hun voornemen, maar de slechte toestand van het veld liet uitvoering niet toe. Met de mede werking van de weergoden zal het morgen wel lukken de Strawberries te slaan, waar mede de gelegenheid naar de 3e klasse te promoveeren, openstaat Het derde ontvangt H. B. S. III en zal al haar mogelyke best doen, de nederlaag van vóór veertien dagen te wreken. Of ze dat zal lukken? Het eerste trekt naar Hilversum om daar voor de 2e ronde van den Amsterdambeker een wedstryd te spelen tegen de le klasser Hilverrum I. Dat zal dan ook wel de laatste wedstryd zyn, die de heeren daar voor dit jaar moeten spelen. Wy zyn echter zeer benieuwd met hoe veel de groen-witten zullen verliezen. Kegelen HOOGE KORPSCIJFERS Het vierdaagsch kegelconcours blykt wel in den smaak te vallen, de groote belang stelling in de Unie is hier het bewyr van. Vooral de korpswedstryd is altijd opnieuw een attractie. Stond O.K.A. in afd. A met 668 hout aan den kop, gisteravond scoorde 't vijftal van Alcmaria Victrix 702 hout en neemt der halve, voorloopig, de eerste plaats in. 't Zal den korpsen echter niet makkelyk vallen dit cijfer te verbeteren. Hieronder de standen der diverse wed strijden tot en met gisteravond 12 uur: Korpswedstryd. Afd. A vijftallen: 1. Alcmaria Victrix 361 341 702 2. O.K.A. 340 328 668 3. Z.E.K.Z.? 334 331 665 4. Centraal 317 341 658 5. De Burg 322 317 639 Afd. B drietallen: 1. Met z'n tienen 223 204 427 2. O.K.A. 192 185 377 3. Houthakkers 181 192 373 4. Z.E.K.Z.? 180 190 370 5. Alles Om Velsen 183 178 361 6. De Burg 170 181 351 7. Alles om Velsen 171 180 351 8. Alcmaria Victrix 180 161 341 9. Met z'n tienen 159 178 337 10. Op de Lat 169 157 326 Afd. C. drietallen: 1. De Burg 175 183 358 2. Met z'n tienen 183 165 348 3. W.I.K. 144 182 326 4. Met z'n Tienen 166 150 316 5. M.h.z.n.a.e. touwtje 134 156 290 8. Idem 122 132 254 7. Centraal 93 145 238 Hoogste korpswerper: J. de Bakker 158; P. Kramers 146; B. Godijn 146. Afd. B: A. Koster 160; C. Hendriks 140. Een klein stukje aarde. Een bekend schilderij als „Das grosze Rosenstuck" van Albrecht Dürer, dat frisch en levend bleef nu al vier eeuwen, dat door talloos velen in het Weensche museum bewonderd werd en dat aan or.telbaar vele anderen door reproducties bekend is geworden, hoe kan het ons de oogen openen voor wat zoo n enkele vierkante meter, ja een nog veel kleiner stuk aarde, bevatten kan. En daarover de hemelDe wijde, open zonnehemel van den vollen zomer, stralend blauw of vol jagende witte wilde wolken. De Maa.rthemel, die wij zooveel eerder nog hopen te begroeten, als woest grijze wolken jagen en langs de velden van het uitspansel woelen en een gloeiende, glanzende avondlucht zich legt over lan den en zee. De Februarihemel, -ach' en teer soms en vol lentebeloften. Een schoo ne, in alle seizoenen boeiende aarde en daarover de wisselende hemel. De dag- hemel, de avondhemel, de rechthemel ook. Nu de winter voortgaat en stil aan zyn einde nadert, nu de dagen langer en mis schien wel de nachten strenger, maar toch de uren waarop wy door het duister gaan ir. elk geval weer steeds minder worden, nu is het goed nog eens af en toe den blik raar den helderen winterhemel op te neffen. De meesten van ons hebben het stellig ook in dezen wlntertyd weer te weinig, veel te weinig gedaan. Misschien, ja stellig was het plan er by velen wel Een boek, een tydschriftartikel, een stukje in de krant, een afbeelding, een radiole zing, de wenk van een vriend, die tevens sterrenvriend was, heeft er ons misschien toe opgewekt en de lust was er toen ook zeer stellig om aan die opwekking gehoor te geven. De heilige, onsterflijke sterren hoog boven ons sterfelyk hoofd. Het vers van Hélène Swarth, een van haar mooiste roert toch wel by zeer velen van ons snaren aan. „Kom met mij waar de heilige nacht met haar oogen van sterren wenkt." ong De dag is vaak zoo druk en zoo nuchter zoo voor 't kleinst' en voor 't stoffelijk alleen, de dichteres zegt het Immers te recht en wat zy het „mysteriënheir van den nacht" noemt, hoe kan het ons ver heffen naar hooger sfeer. Een blik naai- boven slaan, wij kunnen het natuurlijk heldere avonden altijd doen, ook in voorjaarsnacht, ook in het zomenduJsteT maar de tintelend heldere vries nachten' waarin het één trillend lichtbewegen fe van kim tot kim en waarin een prachtig sterrebeeld als Orion domineert, die zijn, er toch alleen maar in- den wintertijd, die bovendien bij vroege ren zonsondergang den heelen avond gelegenheid geeft den sterrehemel te bekijken. Ik had willen zeggen te bewonderen, maar dat is zoo vanzelfsprekend, dat ik het niet behoef neer te schrijven. Zien is hier bewonderen, dat kan niet anders en slechts wie rooit of nauwelijks ziet naar hoven, zal de bewon dering niet kennen, die wel over iederen beschouwer komt. Twee dingen vervullen mij steeds weer met den diepsten eerbied, heeft Kant, de Duitsche wijsgeer, gezegd, dat is de sterrehemel boven mij en dat is de zedewet in mij. Ik geloof, dat die bewondering en die eerbied versterkt worden, wanneer wij er wat meer van weten. Ja, dat zich verbree- dende en verdiepende kennis tot steeds diepere bewondering leiden moet. Die kennis aanbrengen kan natuurlijk niet het doel van een korte bijdrage als deze zijn. Daarvoor moet men geregeld de speciale astronomische rubriek volgen, die sommige bladen en tydschriften geven. Daarvoor moet men zich eer of meer van de boeken over sterrekunde aanschaffen, die James Jeans en van der Bilt, die dr. G. van den Bergh, die Bruno Bügel en vele anderen hebben geschreven en die oorspronkelijk of vertaald in populairen vorm (al moet altijd het hoofd er goed by!) een interes sant overzicht, van wat hier te aanschou wen en na te speuren valt, geven. Dit artikel wil ndet meer dan een op wekking zijn om den blik niet alleen op de aarde en op al wat daar woelt en werkt, strijdt en lijdt en geniet, schreit en klaagt, bloeit en zingt te richten, maar ook tot leering en bemoediging op te zien naar den hemel, lie zich daarover welft en die des Eeuwigen eere roemt A. L. B. Donderdag vergaderde de Raad. Ter sprake kwam de houding van den gemeentelijken controleur voor de werkver schaffing, die zyn functie om een geschil van geringen aard meende te moeten neer leggen. Getracht zal worden met een gedeel telijke vervulling van zyn wenschen, zijn standpunt te veranderen. Op een verzoek van de plaatselijke afdeeling van het Witte Kruis om een subsidie te verleenen in de kosten van uitzending naar een sanatorium van een kind uit het gezin van A. Stoop werd gunstig beschikt. In overleg met het R.K. schoolbestuur van den H. Bavo hadden B. en W. weten te be reiken, dat genoegen werd genomen me ten voorschot op de wettelijke vergoeding voor de instandhouding van de school, gw 2800, hoewel het schoolbestuur op veei meer aanspraak zou kunnen maken. Op een adres van den heer J. KuiJpW t» Noordelijk, houdende verzoek om de kenn aldaar voor den vervolge op den Zondag van de maand Juni en den daarop volgenden dag te houden, werd gunstig schikt. - De van het College van Ged. Staten terug ontvangen 2e suppletoire begrooting werd overeenkomstig hun verlangens P" nieuw vastgesteld, terwijl een noodig 8e ken 3e suppletoire begrooting mede opgemaakt. Het voorstel van B. en W. om het ra besluit, waarby aan degene, die het by den burgemeester kennis geeft van voorkomenden brand een premie van wordt toegekend, in to trekken, verkn den raad geen meerderheid, zoodat deze geling blijft bestaan. De bestaande verordening, regelende eischen van benoembaarheid en de bezo ging van den veldwachter, welke tot - P a.s. door de koningin was goedgekeurd, opnieuw ter goedkeuring aan H wor toegezonden. Besloten werd een kasgeld) ening g 4085, bestemd voor buiten.' wone al sing op gesloten vaste leening' aan te voor het Jaar 1938, waarby B. en W. maai ging kregen den rentevoet voor het g jaui Mnatudo jBrjaBMUjapuaTBif MI® J0° den geldschieter overeen te komen. Eveneens werd aldus besloten met ee loopende kasgeldleening groot f 5500, we op 31 Maart a.s. moet worden afgelost. Ten behoeve van de uitbreiding van ,K. school is de gemeente gehouden e* vaste leening te «luiten ten bedrage va 11.000. B. en W. werden gemachtigd op de meest voordeelige aanbieding in te gaan bij een aflossing van minstens 275 per jaar. Een adres van enkele bewoners van de nieuwen Noorddykerweg om straatverlich ting in dit deel der gemeente te verkrijge", werd In handen gesteld van B. en W., dj* hieromtrent met het P.E.N. ki overleg zul" len treden. -

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10