ROOK TRiUMPH wos lCENT Agenda SIGARET KRISTALHELDER ZACHT WATER VÖOD UW INTÉRiÉUft N.V. De Alkmaarsche Wasscherij SNEEUWWITTE WASCH. Jkomaciaal Tlieuws EGMOND BINNEN OUDKARSPEL RUSTENBURG EGMOND AAN ZEE ZUIDSCHARWOUDE BERGEN ZlJPt SCHERMERhORN NOORDSCHARWOUDE lüeec&ecidit cirt Verwachting: EERSTE BLAD. gerlijken welstand, het Is literatuur ge worden van één milieu, voornamelijk van een gegoeden middenstand. Uiteraard heeft dit schrijven tot een eenzijdigheid geleid, want deze welstands literatuur kenmerkt zich telkens er. telkens weer door een gevestigde gerustheid. Men verdiepte zich voornamelijk in de hecht heid van het gezin en slechts vaag komt de emancipatie om den hoek kijken. Voor veel lezers heeft deze literatuur veel aan trekkelijks, a. h. w. in den vorm van „een bekoring van een familie-album.'* landschap, een kinderportret en een bij zonder fijne baby-teekening. Van Le Fauconnier, die in de oorlogs jaren in Bergen werkte en aanvankelijk eenige leden van de Berger School heeft beïnvloed, hangen een viertal mooie aqua rellen (twee naakten en twee landschap pen). De tentoonstelling is tot half Maart dagelijks geopend en gratis toegankelijk. De stof is weinig gevarieerd, zoo kent men uit dien tijd zoo goed als geen boeren romans, Herman de Man, Coolen en Eek hout mogen ten deze als uitzonderingen genoemd worden. En dan is er de kinder-psyehologie in de Nederlandsche literatuur, het best te ver klaren als een autobiografie, een omkijken naar eigen jeugd. Zoo is het ontstaan van de Merijntjes de Boefjes, de Bartjes, .He Droomkoninkjes en de Flipjes te verklaren. Bovendien, er ligt ook nog de industrie-inslag aan ten grondslag, immers, Merijntje wordt Merijn en Bartje zal wel Bart worden. Maar met dit al acht spr. dit soort een tonige literatuur. Er ontbreekt bij deze schrijvers het besef, dat in ieder milieu iets fantastisch zit, men miste het be wustzijn, dat er geen alledaagsche toe standen bestaan, hun boeken droegen alle het karakter van gewenning aan den wel stand. Daardoor krijgt men de copiëerzucht van het dagelijksche leven. Van de twee soorten realismen nl. het klein-behuisde en het vitale mist men het laatste en wat men dus in deze boeken tevergeefs zal zoeken is de groote verbeel dingswereld. Uitzonderingen zijn v. Schen- del en v. d. Leeuw. Deze laatsten hebben werken geschreven, vervuld van een veel grootere dramatiek en problematiek. Spr. wees hierna op het verschijnsel, dat we eigenlijk maar weinig boeken hebben van de zee. Een enkele, b.v. A. Roland Holst heeft haar beschreven, doch ziet haar dan nog uitsluitend als element. Wanneer we dus de aan „de jongeren- tijd" voorafgaande periode globaal bezien hebben, dan komt de overgang in den vorm van „Een klop op de deur." De overgang geschiedt nl. niet nadrukkelijk, doch rustig bezadigd, ook al wordt dan alles onvast en en onzeker, 't Opvallende in dien overgang is 't zoeken van stof in 't buitenland. Het wordt bij de komende schrijvers een expansie naar buiten (b.v. Den Doolaard), de grenzen schijnen te nauw te worden. Men schrijft helderder, in korter vertel trant, als een flits; de technische middelen van den nieuwen tijd zijn daaraan natuur lijk niet vreemd. Het wordt dus inderdaad wat Marsman reeds signaleerde, een ver korting van het beeld. Doch, zooals reeds opgemerkt, de nieuwe schrijvers waren aanvankelijk dichters en dichten is een zaak van temperament en verbeelding, terwijl juist het proza eerst goed kan zijn als de schrijver beschikt over veel menschen kennis en ondervinding. En het ligt dus voor de hand, dat er tijdens dien overgang fouten, veel fouten gemaakt zijn. Het wordt in den aanvang inplaats van zielsgeschiedenis zielswaarneming. zij het dan vaak van het beste soort. Treffend is de karakteristieke stijl nl. het drijven om een beeld te suggereeren. Daarop nader in te gaan, had spr. zich als taak gesteld in zijn volgende lezing. SCHOORSTEENBRANDJE. Door de politie is gisteravond te om streeks 12 uur in de kapsalon Kalksma aan de Hoogstraat een schoorsteenbrandje ge- bluscht met een brandbluschapparaat. TENTOONSTELLING KUNSTZAAL BOENDERMAKER. Opening door den schilder Matthieu Wiegman. In de kunstzaal van den heer P. Boender maker te Bergen werd heden een tentoon stelling geopend van teekeningen en aqua rellen van een zeventiental kunstenaars, die allen min of meer tot de Berger School be- hooren. De opening kenmerkte zich door groote belangstelling. De kunstschilder Matthieu Wiegman sprak een inleidend woord, waarin hij de beteeke- nis van den heer Boendermaker voor de Berger School belichtte en deed uitkomen, hoe de schilders van deze school voor een 25-tal jaren naar vernieuwing van de schil derkunst streefden, in groot enthousiasme, ondanks veel tegenwerking, hun impressies vastlegden en thans de voldoening smaken, een in de kunstwereld erkende school te hebben gesticht, die tot de vernieuwing van de schilderkunst in ons vaderland vee) heeft bijgedragen. Leo Gestel, een der grondleggers der Ber- gensche School, is vertegenwoordigd met een achttal teekeningen en aquarellen uit zijn Beiersche en Beemster-periode, waarin zijn groot talent sterk tot uiting komt. Matthieu Wiegman is aanwezig met een viertal religieuse werken, waarvan vooral „De Verdrijving uit het Paradijs", om de juiste plastiek, bijzondere aandacht vraagt Van Piet Wiegman kan men een fijn bloemstilleven (aquarel) bewonderen. Colnot's groote landschapsteekening van Bergen is een van zijn meesterwerken. Charly Toorop vraagt aandacht voor een sterke teekening van het interieur van een Zeeuwsche herberg en Else Berg voor een dito van een landschap in Montauban. Van Filarski, die weinig aquarellen maakte, han gen er een tweetal verdienstelijke uit zijn eersten tijd. Wim Schumacher is vertegen woordigd door 'n paar figuurstukken, Toon Kelder door een rrachtig naakt, terwijl Jan Sluiters aanwezig is met een Arcadisch ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 20 Februari is „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend, j De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. i In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. 21 SEPTEMBER LANDBOUWTENTOONSTELLING. Het bestuur van de afdeeling Alkmaar der Hollandsche Maatschappij van Land bouw heeft als datum voor de jaarlijksche landbouwtentoonstelling vastgesteld Woens dag 21 September 1938. EERSTE PRIJS BEHAALD. De heer C. Bierman, coupeur bij de fa Spaander en Co., alhier, behaalde op den vakwdestryd voor Nederlandsche coupeurs en kleermakers een eersten prijs in de afd colberts. is AL WEER EEN HOND. Bij een bewoner van de Overdiestraat gistermiddag een hond komen aanloopen waarvan de 'igenaar tot nog toe onbekend is. De hond is zwart gekleurd, pl.m. 40 c.M, hoog, heeft een wit v'ekje aan de borst en witte pootjes. Men gelieve zich aan het bureau van politie te vervoegen. MODERNE WONINGINRICHTING. Hedenmiddag om vier uur wordt aan het Verdronkenoord no. 46, een zaak ge opend in speciaal moderne woninginrichting. De heer Tros, die al verscheidene jaren ln het meubelmakersvak is, en zich speciaal op het maken van moderne woning-in terieurs en meubelen heeft gericht, heeft een eigen meubelmakerij-stoffeerderij en behangerij. Behalve het mooie eigen hand werk heeft de heer Tros ook het betere fabriekswerk. De prijzen zijn voorts aan gepast aan de moderne tijdsomstandigheden De keurige winkel is door den heer Tros zelf ingericht. Voor de liefhebbers van moderne meubelen en woning-interieurs loont een bezoek aan Tros' meubelmagazijn zeker de moeite! Stalt rtlmmVi t*ltu\ vtaDa«oao«6 25 JAAR LIEFDEWERK. De vereeniging „Liefdewerk Oud Papier" die morgen in jaarvergadering bijeen komt met afgevaardigden van 23 afdeelingen, her denkt in intiemenen kring het feit, dat vóór 25 jaar met het ophalen van het oude papier een aanvang werd gemaakt. Het hoofddoel is menschen, die anders ten laste van M. H. zouden komen, aan werk te helpen en momenteel heeft de vereeniging voor den ophaaldienst drie per sonen aangesteld. In den loop der jaren wer den ruim 3 millioen K.G. oud papier op gehaald. De overblijvende gelden worden voor algemeene doeleinden, als sanatoria en blindeninstituten, beschikbaar gesteld. Vanaf de oprichting is de heer Jos. Ver meulen voorzitter van de vereeniging, die om het sympathieke doel den steun van al len verdient. Morgen zal den voorzitter hulde worden gebracht voor het door hem ver richte werk. OVER VASTE PLANTEN EN ROTSPLANTEN. Op uitnoodiging van de afdeeling Alkmaar der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield Vrijdagavond de heer C. Sipkes uit Haarlem in café Central een voordracht met lichtbeelden over vaste planten en rotsplanten, welke door een groot aantal belangstellenden werd bijge woond. De voorzitter van de Alkmaarsche afdee ling, ir. J. G. Hazeloop, leidde met enkele vriendelijke woorden den spreker in, die zijn causerie begon met het verdedigen van het goed recht der vaste planten. In vroeger tijden werden vaste planten enkel gehouden en gekweekt om een bepaald practisch doel. Later, toen men meer ken nis kreeg van de liefde voor de natuur, toen tuinen als het ware gedemocratiseerd wer den, zijn vaste planten om hun vroolijkheid en bloemrijkheid steeds meer toegepast ge worden. Na deze korte inleiding werd een bonte en kleurrijke serie beelden van alle moge lijke soorten vaste planten vertoond. Men zag cacteeën, primula's, orchideeën, irissen, cyclamen, lupinen, riddersporen, nepeta's, distels, erisa's, salvia's, floden, asters, mar grieten, nagelkruiden, in talrijke soorten en variëteiten. Telkens vertelde de heer Sipkes. een echte wereldreiziger, die vele dezer planten óók in het wild had zeer groeien, er allerlei interessante bijzonderheden van en daarbij besprak hij ook de kweekwijze en bodemeischen. Ook werden een aantal op namen vertoond van rotspartijen, muur- en dakbeplantingen en fraai aangelegde bor ders. Ook toonde spr. eenige nu reeds bloeiende cumplua in natura. Met groote aandacht hebben de aanwezi gen deze even boeiende als leerzame voor dracht gevoltd, die ongetwijfeld de Uefde voor tuinen en planten zal hebben opge wekt. Het dankwoord, dat ir. Hazeloop na af loop den op dit gebied zou bij uitstek des kundigen spreker bracht, werd dan ook met een hartelijk applaus onderstreept. Enkele vragen van practischen aard wer den door de aanwezigen gesteld en door spr. uitvoerig beantwoord. VOLKSZANG. Men schrijft ons: Maandagavond a.s. kan men weer zingen en dat zal onder leiding van den heer Sixma weer een lust zijn. De zaal van de Harmonie zal ongetwijfeld geheel gevuld zijn met een groote schare zanglustigen. En dat is begrijpelijk, want Volkszang heeft een keur van echte Hol landsche ernstige en leutige liederen, die een ieder, ook al men geen geboren zange res of zanger, gaarne zingt. Er wordt natuurlijk ook weer gelegenheid gegeven af en toe op verhaal te komen en voor die stonden is weer voor een prima afwisseling gezorgd. Die afwisseling is in handen van onze stadgenoote mej. Annie Veenenbos, die met het onder haar leiding staande dameskoor een paar liederen zal uitvoeren, waarvan wij reeds bij voorbaat weten, dat men hoog staande kunst te hooren krijgt. Ook deze avond zal dus weer voldoening brengen en zij die van Volkszang houden, verzuime niet aanwezig zijn. In de pauze zullen mededeelingen worden gedaan omtrent de laatste in dit seizoen te houden zangavond, welke avond een eenigs- zins feestelijk karakter zal dragen. Het leerlingen-aantal. Het gemiddeld aantal leerlingen der o.l. school te Egmond aan den Hoef bedroeg over 1937: 42. Voor de bijzondere school te Egmond aan den Hoef bedroeg dit aantal 197, terwijl het voor de bijzondere school te Egmond-Binnen 162 bedroeg. De spaarregeling. Het totaal-aantal spaarders volgens de spaarregeling is gestegen tot 38, te weten 31 werkloozen en 7 kleine boeren. Op t nippertje. Vrijdagmorgen werd de 16-jarige D. Nap door een auto der firma Reuter uit Enkhuizen, welker bestuurder aan het van rechts komende verkeer geen voorrang gaf, gegrepen. De jongen viel voor de wielen van den aanhangwagen, doch dankte zijn leven op het zeer krachtige remmen van den chauf feur, die dezen wagen direct stil zette. De fiets werd geheel vernield. De Laatste Eer. Donderdagavond hield de begrafenis- vereeniging haar jaarvergadering in café Kok. De ontvangsten bedroegen 576.51, de uitgaven 1 205.98 en het batig saldo 370.53. De aftredende leden L. Blom en A. Lub- binga werden herkozen. Besloten werd, dat de penningmeester een kleine vergoeding voor zijn werkzaam heden zal ontvangen. Het A. B. C. Cabaret. Het optreden van het A. B. C.-cabaret in de Prins Hendrik-stichting is, zooals niet anders te verwachten was, een succes ge worden. Namen als Louis Gimberg, Lou Ezerman, Tilly Bouwmeester, Corrie Vonk en Lizzi Valesco staan daar trouwens borg voor. Behalve de verpleegde oudjes van de stichting, hebben ook vele genoodigden ge noten van het optreden van deze bekende artisten. Het was een zeer afwisselend program ma, dat geboden werd. Het grootste deel van den avond werd gevuld met kleine één-acters, waarvan vooral „De Fransche thema" en „De familie in blik" in den smaak vielen. Bijzonderen bijval vond ook het optreden van Corrie Vonk, als dokter Fockema uit Groningen. Niet minder groot was trouwens haar succes in „De gestolen kip", waarin zijn achtereenvolgens ten too- neele verscheen als Jan, als Koba en als de moeder van Jan en Koba, mevr. Braadpan. Lizzi Valesco zong enkele aardige levens liedjes, begeleid door Han Beuker aan de piano, terwijl de laatste met ware virtuo siteit een piano-solo ten beste gaf. Tijdens de voorstelling werd Anton Rulis die juist zijn verjaardag vierde, door de collega's bedacht met bloemen en een ver- aarscadeau. Namens de aanwezigen heeft de directeur der Stichting, de heer H. J. van den Berg het gezelschap na afloop gehuldigd en be dankt voor het gebodene, hetgeen door de oudies met een driewerf hoera en een lang zullen zij leven onderstr»«nt werd. 260 tewerkgestelden. Niet minder dan 260 werkloozen zijn in den loop van het vorige jaar korter of langer in de werkverschaffing geplaatst ge weest. Hieruit blijkt wel, dat de werkloos heid in deze gemeente nog altijd buitenge woon groot is. De woningbouw ln 1937. In het jaar 1937 vermeerderde de wo ningvoorraad door den aanbouw van 15 nieuwe woonhuizen. Dit aantal overtreft dus nog dat van 1936, toen door den bouw van 11 nieuwe woonhuizen jen eind ge maakt werd aan den stilstand van den wo ningbouw tijdens de crisis-jaren. O. K. K.—De Union, Heiloo. De uitslag van de gehouden biljartwed strijden tusschen de biljartclubs O. K. K. alhier en De Union te Heiloo luidde als volgt: O. K. K. IIDe Union Heiloo I 829910 caromboles. O. K. K. III—De Union Heiloo II 715478 caramboles. Bevolkingsloop 1937. Op 1 Januari 1937 bedroeg het aantal zielen dezer gemeente 6589, waarvan 2944 mannen en 3645 vrouwen. In den loop van het jaar werden in het bevolkingsregister ingeschreven 717 personen' waarvan 216 m. en 501 vr. Geboren werden 56 jongens en 34 meisjes totaal 90 kinderen. Uit het be volkingsregister werden afgeschreven 952 personen, waarvan 253 m. en 499 vr., ter wijl 62 personen waarvan 29 m. en 33 vr. in den loop van het jaar overleden. De totale vermindering bedroeg 814, de vermeerdering 807 personen. Het totaal aantal zielen op 1 Januari 1938 bedroeg der halve 2934 mannen en 3648 vrouwen of 6582. In 1937 had één erkenning van een na tuurlijk kind plaats en werd één kind als levenloos aangegeven. Het aantal ingeschreven echtscheidingen bedroeg 4. Gemeente-slachthuis. In het gemeente-slachthuis werden in het afgeloopen jaar geslacht: 212 runderen. 296 kalveren, 73 schapen en 302 varkens tegen respectievelijk 256, 416, 55 en 346 in het vorige jaar. Het aantal huisslachtingen bedroeg 21 runderen. 21 kalveren en 37 varkens tegen respect. 21, 31 en 43 in het voorafgaande jaar. Ingevoerd werd 32.109 K.G. vleesch en vet tegen 30.397 K.G. in 1936. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer De model-echtge noot (amus.); hoofdrol Heinz Rühmann, Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Gasparone (operette); hoofdrollen Joh. Heesters en Marika Rökk. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, acht uur, hoofdnummer Het leven van Emile Zola (hist.-rom.)* hoofdrol Paul Muni. Toegang boven 14 jaar* Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling.' Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnun. mer Wanneer bent u jarig? (amus.); hooft, rollen Marian Marsh, Fred Keating, Edgaj Kennedy; tweede hoofdnummer De schrik van wijk 7 (sens.); hoofdrol Pat O'Brien. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 19 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond 20-jarig bestaan afd. Alkmaar Ned. Padvinders- vereeniging. Zondag 20 Februari. Café Kamsteeg te Stompetoren, gemaskerd bal gymnastiekvereeniging Voorwaarts. Maandag 21 Februari. 8 uur, dancing Harmonie, Volkszangavond m. m. v. mej. A. Veenenbos en dameskoor. pachter, den heer Hop. Bestuur en commis sarissen stellen, na opnieuw gevoerde be sprekingen met den heer Hop voor, het notel wederom aan den heer Hop te ver pachten. H. W HOLSMUILER UD NfD .NSTITUUT ACCOUNTANTS IICIKIRSK ADI 4 ALKMAAR belastingzak en Oudste inwoner. Vrijdag vierde de oudste inwoner dezer gemeente, mevr. J. C. Kroesvan Straaten, te Oudesluis, in nog goede gezondheid haar 97en verjaardag. Zanguitvoering. Donderdag hield het Chr. gem. koor „Hallelujah" te Schermerhorn, met mede werking van de Chr. gem. zang vereeniging „Sursum Corda" te Heiloo beide vereeni- gingen onder leiding van den dir. den heer K. PieketWeeserink van Alkmaar een zanguitvoering in de Ned. Herv. kerk te Schermerhorn. De kerk was vrij goed bezet. Na gemeenschappelijk gezang van Ps. 95 vers 1 en het voorgaan in gebed door ds. Bos, predikant bij Je geref. gemeente alhier, hield deze een welkomstrede, waarin hü in het bijzonder den burgemeester welkom heette. Spr. hoopte dat de eerste samenwer king voor beide vereenigingen aangename herinneringen moge achterlaten en deze moge strekken tot beider bloei. Het karak ter van dezen avond is geen feestavond, maar een gewijde uitvoering van stukken ter Eere Gods en tot zegen der vereenigin gen. Het eerste nummer „Het Geuzenvendel op den thuismarsch" werd door beide vereeni gingen samen gezongen, waarna om beurten door elk der vereenigingen telkens afzon derlijk een paar nummers werden gegeven. De directeur zong voor afwisseling solo zangen „Het Onze Vader", het 1ste gedeelte van Ps. 103, benevens „De Heilige Stad". Het slotnummer „Dankt, dankt nu allen God", werd weder samen gezongen. Het gezongene was mooi en verheffend en gaf bliik van goede leiding. Ds. Bos dankte dan ook namens de aanwe zigen de vereenigingen en den directeur voor het schoone en goede wat was geno ten. Sor. dankte het Ned herv. kerkbestuur voor de zeer vriendelijke wijze, waarop het kerkgebouw voor dit doel was afgestaan. Na dankgebed en gemeenschappelijk psalmgezang gingen allen welvoldaan huis waarts. N. V. Concordia. Vrijdagavond is in hotel Concordia al hier een vergadering van aandeelhouders van genoemde N. V. gehouden. De voorzitter, de heer P. Deutekom, deel de mede, dat als eenig punt op de agenda vermeld stond de verpachting van het ho- Het dageliiksch bestuur h»eft een be- spieking gehad met den tegenwoordigen De vergadering kon zich met dit voorstel vereenigen. Eenige maatregelen zullen nader worden uitgewerkt om te komen tot het gemeen schappelijk organiseeren van abonnements- tooneelvoorstellingen. Ouderavond U. L. O. Donderdagavond werd in de Ulo-school een ouderavond gehouden. De opkomst was groot. In zijn openingswoord bracht het hoofd der school de heer H. Janssonius het gemeentebestuur dank voor de aanstelling van een derde leerkracht den heer J. Zwa german te Nieuwe-Niedorp. Door den heer Janssonius werd vervol* gens een causerie gehouden o^er het on derwijs en de Nederlandsche taal op de Ulo. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heeren Wagenaar, Rutsen en Van Nienes. Na de pauze werd door den heer Dullemoud een lezing gehouden over: „Toe- Dassingen van de meetkunde in de prac- tijk". Een en ander werd met belangstelling gevolgd. Aangesteld. Onze plaatsgenoot de heer A Bouwens A. Z. is aangesteld als koksleering bij de HollandAmerika-lijn. Heden vertrekt hfl met „de Maasdam" naar Amerika. Meest matige oostelijke tot noordelijke wind; aanvankelijk licht, later toenemend bewolkt; waarschijnlijk nog droog weer, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag zelfde temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht Vrij zacht weer overdag. De hooge drukking heeft zich nog verder uit IJsland uitgebreid en vormde opnieuw een rug over noord-Duitschland. De nieuwe depressie werd in noord-Scandinavië diep en breidt zich zuidwaarts uit In noord- Scandinavië waiit een zware westerstorm met regen en natte sneeuw. Nergens in Scandinavië is vorst van beteekenis. noord-Duitschland kwam lichte vorst terug, maar het gebied van matige vorst trok oos - waarts terug en uit Frankrijk wordt slecn lichte vorst gemeld. De Alpentoppen zij® nog helder met zeven tot tien graden vor®*" Duitschland heeft over het algemeen zonnig weer, waarbij overdag de temperatuur to boven het vriespunt zal stijgen. In FrankrjJ ii de bewolking afgenomen en zal de mid- dagtemperatuur vrij hoog worden. Op Britsche eilanden blijft het weer somber met eenigen regen ir Schotland. Ofschoon de depressie in het noord oosten wellicht wat meer bewolking z*j brengen, kan morgen overdag en d» middags vrij zacht weer verwacht wor den, terwij] de temperatuur des nach niet of weinig onder het vriespunt zaJ dalen. LICHT OPI Hedenavond vooi rijwielen, motorrijtui* gei en andere voertuigen van 17.49 uur to 6.38 uur licht op.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2