ABDIJSIROOP AMSTERDAMSCHE BEURS 3 inwisseling identiteitsbewijzen-1938. denaturatievergoeding erwten en veldboonen oogst 1937. Kantongerecht te Alkmaar. Hetgeweten had gesproken. 303 Hebt Gij het telkens op de luchtpijpen? AKKER's verstèrkte EGMOND A. D. HOEF ZUIDSCHARWOUDE - TWEEDE BLAD. Crisix-publicalie. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat voor de inwisseling van de identiteitsbewijzen-1938 een regeling is getroffen, afwijkend van de vorige Bepaald is namelijk, dat de identiteitsbe wijzen-1938, welke zijn verstrekt voor kalveren, geschetst bij een gewicht van 175 kg. of meer, te geleger tyd slechts ter inwisseling kunnen worden aanvaard indien: le. zoodanig identiteitsbewijs ter inwisseling wordt aangeboden door den georganiseerde, aan wien dit be wijs oorspronkelijk werd uitgereikt. 2e. Dit identiteitsbewijs voorzien is van een verklaring van een keuringsdienst of veearts, waaruit deugdelijk en duidelijk blijkt, dat het betreffende kalf gestorven of geslacht is. Te dien einde zullen de identiteits bewijzen-1938 voor kalveren, welke bij 175 kg. of meer werden geschetst, van een speciaal merkteeken, n.1. de letter Z, worden voorzien. Koopers van kalveren dienen hiermede dus terdege rekening te houden. Overigens is in de regeling voor de inwisseling geen verandering gekomen, behalve dat voor identiteitsbewijzen-1938, warby het teeken Z niet voorkomt, geen ..doodsverklaring" meer geëischt wordt. 's-Gravenhage, 18 Februari 1938. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale makt bekend, dat de denaturatievergoe ding, voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 14 tot en met 19 Februari 1938, 1.20 per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en vol doende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en 0.70 per 100 kg. voor voedererwten, door telers gedenatu reerd. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak zal 2.20 per 100 kg. b°d. agen. 's-Gravenhage, 18 Februari 1938. TEELTVERGUNNINGEN TUINBOUW. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend, dat aanvragen voor nieuwe teeltvergunningen, voor overdracht van teeltvergun.iinger. en voor omwisseling van teelt, ingekomen na 31 Maart 1P38 als regel eerst met ingang van 1 September 1938 in behandeling zullen worden genomen. Uitzondering kan alleen worden gemaakt in spoedeischende ge vallen. 's-Gravenhage, 18 Februari 1938. DE ZAAK-TER BEEK. Pleegde de veehouder meineed? Donderdag j.L is voor den Amsterdamsch Centralen Raad van Beroep de zaak behan deld van den door het gemeentebestuur van Naarden ontslagen veearts H. ter Beek. Tijdens die behandeling heeft de veehou der Keyer verklaard, dat hij door een Naar- denschen wethouder was overgehaald om den heer ten Beek te verleiden tot het uiten van beschuldigingen aan het adres van het gemeentebestuur van Naarden. In de gisteren gehouden raadszitting te Naarden verklaarde de betrokken wethou der, dat de verklaringen van den veehouder onwaar zijn. Gisteren hebben de burgemeester van Naarden, de heer Boddens Hosang, de gemeentesecretaris de heer Visser en de wethouder Kuyer een onderhoud gehad met den officier van justitie mr. dr. J. A. van Thiel. Deze heeft besloten een strafrechtelijk onderzoek in te stellen naar de vraag of de veehouder voor den Centralen Raad van Beroep wellicht een meineedige verklaring heeft afgelegd. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 18 Februari 1938. Overtredingen van de motor en r ij w i e 1 w e t: A. R. te Beemster, terug gave aan de ouders zonder toepassing van straf N. de M. te Uitgeest, 2 boete of 1 week tuchtschool. C. K. te Beemster, W. J. te Alkmaar, ieder 3 boete of 1 week tucht school. J. B. te Bergen, D. R. te Koedijk, ieder f 1 boete of 1 dag hechtenis. T. R. te West Graftdijk, M. D. te St. Maarten, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. L. S. G. te N.- Amstel, N. M. te Schermerhorn, J. S. te Bergen, F. B. te Wieringen, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. de B. teBeemster P. v. B. te Amsterdam, ieder S 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. P. G. te Barsingerhorn, 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. C. M. te Purmerend, H. M. te Groningen, C. M. ie Purmerend, H. E. te Amsterdam, P. de ia. te Stompetoren, J. M. te Oudesluis, te Opmeer, ieder 3 boete of 3 tenis. W. B. te Schagerbrug, P. Z. te i Eg- mond Binnen, ieder f 4 boete of hechtenis. J. P. K. te Haarlem, f 5 boete o 3 dagen hechtenis. P. de B. te Stomp^ A. P. V. te Hilversum, ieder f 6 boete of dagen hechtenis. J. P. L. te Nieuwe Niedorp, f 4 plus 2 boete of 4 en 2 dagen h®chl(en^f G- G. S. te Alkmaar, 5 plus l boete 3 en 1 dag hechtenis. A. K. te Wieringen, 5 plus 2 boete of 3 en 1 dag hechtenis. N- G. v. d. B. te Oterleek, 2 x 3 boete o 2 x 3 dagen hechtenis. S. P. S. te Alkmaai, f 4 plus 3,boete of 2 en 1 dag hechtenis. p- J- B. te Nieuwe Niedorp, f 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. A. D. te Heiloo, P. B. Oterleek, ieder f 8 boete of 6 dagen hechte "is. S. K. te Zandvoort, f 10 plus f 6 boete of 6 en 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de politie verordeningen: W. N. te Alkmaar, H. B- te Alkmaar, E. W. te Heiloo, J. S. te Alk maar, J. G. G. te Alkmaar, P. K. te Alk maar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis- N. W. te Alkmaar, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. S. te Alkmaar, J. A. te Hoorn, J. A. te Alkmaar, J. A. te Alkmaar, C. M. te Alkmaar, J. W. te Alkmaar, M. H. H. te Alk maar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. v. V. te Castricum, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 453 van hetwetboekvan strafrecht (open bare dronkenschap): J. K. te Heerhugo- waard, W. v. E. te Alkmaar, ieder 6 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van art. 461 van het wetboek van strafrecht (loo- pen over verboden grond): F. C. S. te Am sterdam, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de vuurwa pen wet: J. L. te Schagen, 10 boete of 8 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer. Overtreding van de kikvor- schen wet: IJ. v. d. W. te Schagen, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. door PETE FALCON. Met een ingeboren zwierigheid, die zelfs tijdens een tweejarig verblijf in de gevange nis niet was verdwenen, een bloem in het knoopsgat van zijn nieuw, onberispelijk costnum, een geurige sigaar tusschen de lippen en een opgewekten trek op het ge zicht, slenterde John door de groote hal van het drukke spoorwegstation. John verkeerde in een vroolijke stemming en terecht. Eenige dagen tevoren, toen hij uit de gevangenis werd ontslagen, had hij zich werkelijk ongerust gemaakt. Hü vreesde, dat zijn vingers, die zoo dikwijls argelooze reizigers van hun meer of minder gevulde portemonnaies ontlastten, tijdens hun gedwongen werkloosheid, alle vaardig heid hadden verloren. Deze angst bleek evenwel totaal onge grond te zijn. Zelfs op den korten afstand van het perron naar den uitgang, had hij reeds kans gezien om zijn slag te slaan en wel by het informatieloket, waar hij een tot in de puntjes gekleeden heer als slachtoffer had uitgekozen. Van zakelijk standpunt bekeken was zijn dag Jus niet slecht begonnen. De getuige van zijn werkzaamheid rustte op dat mo ment in den zak van zijn jas: een veelbe lovende, dikke, bruinleeren portemonnaie. Met een zucht van voldoening nam John plaats op een van de lange, gemakkelijke banken, die langs de wanden in de hal waren aangebracht. Hij zou nog één trein afwachten en dan zijn arbeidsterrein naar elders verleggen. Op korten afstand van John kwam een van Zaterdag 19 Februari 1938. OPGAVE VAN NOORÜHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k. koers 2.30-45 29 Vj STAATSLEENINGEN. 33K Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 5)4 Duitschl. '30 m verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1381/s Handel Mij Cert. v. 250 153 Koloniale Bank124 Ned Ind. Handelsbank 134'/« INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 38>/« Calvé Delft Ce-t92 Nederl. Ford309'/4 Philips GloeiL Gem. Bezit 30^Ve U mie ver 152% INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting 37 Anaconda §24lVla Bethleh. Steel 427/^ Cities Service1% General Motors 26% 100% 101 100% lOOi/is 29Vi9 Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V A. Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 26'/, '3'ViJ 40% 47-6 431 152 129 72 86 175 340 Kon Petr353' /8 Perlak S43/« Phillips Oil28>/« Shell Union11% Tide Water10% RUBBERS. Amsterd. Rubber 2143/4 Deli Bat Rubber 14^Vs Hessa Rubber 132 Oostkust 141>/4 Serbadladi1011/, Interc. Rubber t 3l/la SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot1257/8 Scheepvaart Unie lH'/s HollandAmerika lijn 1073/« JavaChinaJapan lijn 851/, TABAKKEN. Deli Batavia247 302 273/, 14%) 9 597, 4% 1581/, 158£ 124'/, 1.6 377/8-8 92 305 298'/,-1 1523/. 37 2 W/w- 40M71# l3/'l6 25l6/i6 271-'»/le 13'/. 6»/16 391/g-V, 4 424-V, 127 86 175 335'/, 349-3/4 81'/, 27'% H'/s 103-% 210->/4 135'/, 130 99 2%-3 124J-3/4 113 106»/, 245 298'/s-9 305'/, 267, l'3/, 37,-Vs 58 4<Vs-% x) ex-coupon Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.78V. 8.96 72.27 H 5.88 30.34 X 41.51 40.05 46.22)4 45.07 X 9.40 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 1.78'/, 8.96'/« 72.25 5.88 30.35 41.52 40.02 x 46 22 X 45.05 meisje zitten, maar hij sloeg nauwelijks acht op haar. Totdat hij werd gestoord door de zachte, gedempte klanken van haar gesnik. Een teere, sinds langen tijd onaangeroerde snaar werd bij John getroffen. De eerlijkheid gebiedt hieraan toe te voegen, dat het knap pe gezicht van het bedroefde, vrouwelijke wezen ook een steentje bijdroeg om zijn ge moed te verteederen. „Is er iets aan de hand, juffrouw?" infor meerde hij op vriendelijken toon. Het meis je keek hem met betraande oogen aan en schudde het hoofd. „Misschien kan ik U helpen", hield John voL Het kon voor een meisje nooit goed zijn om zóó overvloedig tranen te vergieten en haar mooie, blauwe oogen door roode randen te ontsieren. „U kunt me niet helpen", snikte ze. „Ik ben m'n portemonnaie kwijt. Al m'n geld zat erin en m'n spoorkaartje. Ik weet niet wat ik moet beginnen!" Met een ernstig gezicht luisterde John naar het verhaal, dat het meisje hem deed. Ze had haar tasch naast zich neergezet, toen ze bij de kiosk een paar tijdschriften wilde koopen. „En toen U de tasch opnam om te be talen, stond ze open en was Uw portemon naie verdwenen", vulde John aan. De be kende gang van zaken! Ze knikte treurig. „Dus een gemeene dief heeft U Uw geld gerold!", zei hij verontwaardigd. Er was buiten hem blijkbaar nóg iemand, die het station als arbeidsveld had gekozen! „Het geld en het kaartje zaten in een ouderwetsche, bruine portemonnaie, die ik van mijn moeder had meegekregen", ging de jonge dame voort. „We dachten, dat het daarin wel veilig zou zijn". Bij de onverwachte beschrijving van het voorwerp voelde John een lichten schok en de beurs in zijn vak werd in zijn verbeel ding zoo zwaar als een overrijpe meloen. Het kon niet anders, of hij ontlastte bij het informatieloket z'n onbekenden collega van de portemonnaie, die deze op zijn beurt kort tevoren dit meisje had afhandig ge maakt. „Geloof me, juffrouw", sprak hij met over tuiging, „ik wilde, dat ik U kon helpen!" Misschien zou het een goed idee zijn als hij hier en daar eens ging zoeken en net deed of hij de portemonnaie op den grond vond. Er zat waarschijnlijk toch niet veel in! „Daar loopt een politieagent", zei het meisje eensklaps. „Misschien kan die me helpen". John keek in de aangeduide rich ting en voelde zich verstijven van schrik. „Nou, dat zou ik voorloopig maar niet doen, juffrouw", raadde hij haar haastig aan. „Laten we eerst zelf eens goed zoeken". Hij was er bijna zeker van, dat het agent Bulker was, die meestal opdracht kreeg verschillende zakkenrollers in het oog te houden en hem, John, waarschijnlijk reeds had opgemerkt. Het meisje volgde John's raad op en beiden zochten ze onder de banken en op de plek, waar het meisje had gestaan. John hield ondertusschen den politieagent in de gaten en stelde tot zijn grooten schrik vast, dat de man, met een milden glimlach om den mond, langzaam in hun richting slen terde. John wist uit ondervinding wat zoo'n gezichtsuitdrukking bij een politieman be- teekent! „Pardon, juffrouw", verontschuldigde John zich, toen hy haar bij het oprichten het taschje uit de hand stootte. Hü bukte zich om de verschillende gevallen voor werpen weer in de open tasch te stoppen, maar ondertusschen zag hy den agent angstvallig snel naderen. Het zou er niet mooi voor hem uitzien als hij, na pas enkele dagen uit de gevangenis te zijn ontslagen, werd gegrepen en men bij visitatie de por temonnaie op hem vond, die aan het meisje toebehoorde. „Hier is Uw taschje alles zit er weer in!" mompelde hy gejaagd. „Het spijt me wel, maar ik kan U niet langer helpen ik moet dringend telefoneeren!" De afstand tot de deur leek hem mijlen toe en hy slaakte een diepen zucht van verlichting, toen hij het stationsplein bereikte, zonder de krach tige vuist van Bulker in zyn kraag te voelen. Op dit zelfde moment werd het meisje door den agent aangesproken. „Zoekt U iets, juffrouw?" informeerde hij vriendelyk. Het meisje knikte bedroefd. „Ik ben myn portemonnaie kwyt. Misschien heb ik haar verloren, maar ze kan ook gestolen zijn, toen De agent stak de hand in zyn zak en haalde een bruinleeren beurs te voorschijn. „Is deze het soms?" viel hij haar lachende in de rede. Het meisje kon een kreet van vreugde niet onderdrukken. „Ja, die is het! Gelukkig!" riep ze uit. „Waar heeft U die gevonden?" „By de kiosk. U mag van geluk spreken, dat ze niet in verkeerde handen is gevallen. Ik zou in het vervolg maar beter oppassen, als ik U was." Na deze vaderlyke vermaning verwijderde de politieman zich. „GOOD-WILL" DOOR ADVERTENTIES IN COURANTEN. In Engeland heeft men onlangs de geldswaarde van de „Good-Will" van verschillende merkartikelen, geschat. Als nummer één op de lyst kwam daarby „Grape Nuts" met een bedrag van 4 millioen pond sterling, gevolgd door „Dr. Eno Fruit Salts" met IK millioen. Daarop volgen „Lea and Perrins Sauce" en „Huntley Pal- mers", beide met 1 millioen pond sterling. Het is duidelijk, dat deze fortuinen het gevolg zijn vn-l. van, het cumulatief effect der jarenlange reclame van deze bedrijven. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat de bovengenoemde zaken tot de meest energieke adverteerders behooren die met groote regelmaat hun artikelen met courantenreclame aan den man brengen. neem dan bü het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U hèt aangewezen middel ls. Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen, verzachten en versterken de ontstoken en gevoelige slijm vliezen van Uw ademhalings-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krachtig hoest-bedwlngende stof: codeïnewelke snel Uw verkoudheid doet „rijpen", de slüm doet verdwijnen, de hoestprik- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en Jong ,,'s Werelds béste Hoest-siroop tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Flacon 90 ct.. f 1.80, f ?.40. f 4 20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik Op het nippertje slaagde het meisje er in haar trein te halen. Ze installeerde zich behaaglijk in de coupé en opende haar taschje. Tot haar stomme verbazing ontdekte ze in een züvak nóg een portemonnaie, die als twee druppels water geleek op het exemplaar, dat ze had verloren en haar door den agent was teruggegeven. Txcmndaal 1lieuws De vrieskou. Ingevolge de felle vrieskou is de diep- spitregeling stopgezet. De zelfstandigen zul len thans öf volgens den bond óf volgens de 80 pCt. steunregeling gesteund worden. De werkverschaffing in de Egmondermeer heeft de werkzaamheden ondanks de koude gewoon voortgezet. Aanplantingen aangebracht. Om en naby het raadhuis alhier zyn door het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier eenige jonge boomen aan geplant, hetgeen het entree van den Hoef zeer zal verfraaien. Ook elders in het dorp vinden dergelyke aanplantingen plaats. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 19 Febr. 1938. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 200000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 3.253.40, 58—60 3.40—3.55, 60—62 3.45—3.65, 62—64 3.55—3.75, 64—66 3.65—3.95. Qemeentecaden Vrijdag vergaderde de raad. Aanwezig waren alle leden. Er was een vacature, wegens overlyden van den heer Dijkhuizen. De voorzitter, burgemeester jhr. A. L. van Spengler, opende de vergadering met een woord van welkom en wenschte de raads leden en de gemeente een voorspoedig 1938. Het nieuwe jaar is voor de gemeente al zeer ongunstig ingezet, doordat in het begin de heer Dykhuizen is overleden. Van dit over lyden hebben allen met groote droefheid kennis genomen. De voorzitter vervolgde zijn rede, welke door allen staande werd aangehoord, met mede te deelen, dat hy den overledene naar zyn laatste rustplaats heeft begeleid en daar heeft getuigd van de dankbaarheid, welke men wylen den heer Dykhuizen verschuldigd is voor de in de 12 jaren van zijn raadslidmaatschap ver richte werkzaamheden. Vervolgens herinnerde de voorzitter aan het belangrijke besluit, dat op het einde van het vorige jaar werd genomen, n.1. de overdracht van het G. E. B. aan het P. E. N. Aan de geboorte van prinses Beatrix wydde de voorzitter hierna eenige aandacht. Het bericht der geboorte werd hier met groote vreugde ontvangen. In antwoord op het door de gemeente gezonden geluk- wensch-telegram is een dankbetuiging ont vangen. De voorzitter hoopte, dat er veel goeds voor de jeugdige prinses, haar ouders en grootmoeder, weggelegd mag zyn. Van de ingekomen stukken vermelden wij, dat goedkeuringen zyn ontvangen op de raadsbesluiten tot het aangaan van een rekening-courantenovereenkomst tot een bedrag van 5000 en een kasgeldleening van 15.000. Ingekomen was voorts het jaarverslag van den Keuringsdienst voor vee en vleesch, kring Oudkarspel over 1937. Dit zal wel het laatste zyn. Ged. Staten hebt^n bericht, dat het on derzoek inzake het besluit tot overdracht van het G. E. B. aan het P. E. N. nog niet klaar is, zoodat de beslissing is verdaagd. Ged. Staten gaan accoord met de ophef fing van den keuringsdienst Oudkarspel. Ten aanzien van de gemeentebegrooting 1938 deelen Ged. Staten mede, dat het on derzoek nog niet beëindigd is. Op voorstel van B. en W. werd het ver zoek van de Commissie voor Werkloozen- zorg uit de r.k. Volksbond en de St. Joseph- gezellenvereeniging om een subsidie van f 30 ingewilligd. Een verordening werd vastgesteld op de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de amb tenaren van den B. S. De eerste suppL begrooting 1937 werd overeenkomstig de opmerkingen van Ged. Staten gewyzigd. Hierna stelden B. en W. voor, een suppL begrooting voor den dienst 1937 vast te stellen tot een totaal bedrag van 947.47. In dit bedrag zijn begrepen eenige posten voor aflossing van door rijk en provincie ver leende tuinderscredieten welke moesten worden afgelost, wegens overlijden of ver trek. Aan de orde kwam het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde-' raadslid, den heer D. de Geus Jbz. De heer D. de Geus Jbz. heeft zijn benoeming aan genomen. De geloofsbrieven van den heer D. de Geus werden in orde bevonden. Na rondvraag ging de raad in comité. Jiunst en Wetenschap VRIJZINNIG HERVORMD ZANGKOOR. Het jaarlijksch donateurseoncert van dit koor zal dit jaar a.s. Donderdag 24 Febr. worden gegeven. Onder leiding van den heer Corn. Jonker zal men een nummer uitvoeren, waarvan de tekst door ds. Baar gedicht en aan het koor opgedragen, door den componist Jac. Bonset is getoonzet. Het gedicht, de Waterlelie geheeten, ont sluit het wonder van die witte bloem, die, in het slijk gedoken, naar de watervlakte oprijst, om zich daar verder te ontplooien. „Wie was 't wordt in het gedicht ge vraagd, die dit alles ontwikkelde en het antwoord daarop luidt: ,,'t Is God"! Bonset's muziek bevat vele nieuwe har monieën, maar is niettegenstaande dat, zeer dankbaar voor de stemmen geschreven, of schoon het aan de koorleden tamelyk hooge eischen stelt. Sterk illustratief is deze mu ziek, die op het genoemde donateursconcert voor het eerst zal worden gezongen. A. K. JUBILEUMCONCERT ALKMAARSCH SYMPHONIE-ORKEST. Het Alkmaarsch Symphonie-orkest be staat vyf jaar en dit feit zal worden her dacht met een concert, waarvoor als solist gekozen is onze stadgenoot, de heer Dor- gelo, die de „Variations symphoniques" voor violoncel en orkest van Boëlmann zal voordragen. Het aantrekkelyke programma bestaat verder uit de ouverture „Die Entführung aus dem Serail", de Haffner symphonie, bei den van Mozart, en de Tweede symphonie van Beethoven. Voor dilettanten een zware opgave, maar het getuigt van frisschen geest en moed om dergelyke werken in studie te nemen. De muziek leert men dikwijls het best kennen door ze zelf te spelen en daarom is het aan te bevelen, dat actieve dilettanten met het orkest kennis maken, wat aanleiding kan zyn zich als werkend lid op te geven. Voor onze stad zou een goed symphonie- orkest geen overbodige weelde zyn en de grootste waardeering tevens voor het wer ken van den energieken dirigent Kohier. A. K. V-caag. en A (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent by vooruit betaling. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren warop 1 jaar garantie, vanaf 10 by de Reparatie-Wikkelinrichting Peperstraat 3 bij den Dijk. Kippenhok te koop met 12 afd. voor krielen. Moet weg. Adres H. MACHIELSE, Laat 93. Prima handnaaimachine met garantie 9.50, beste brandkast 20, veerenbed z. g. a. n. 12.50, goede piano 45. Meu belen enz. DEKKER, inkoop van alle voorkomende goederen, Nieuwesloot 89. Zoo goed als nieuw Gouden Heeren- en Dameshorloges en gladde ringen. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Voor een prima 2e handsch dames-, heeren-, jongens- en meisjesrijwiel met en zonder electr. lamp naar COERSEN'S RIJWIELHANDEL, Vrouwenstraat 12, bij het Ritsevoort. Te koop een gebreide sprei, een wandel wagentje en een kinderjasje, leeftijd 3 jaar, z. g. a. n. Adres bureau van dit blad. Koopjes gebr. rijwielen: „Gazelle" H. ryw. met licht 20.00, H. rijw. met Torp. naaf 12.50, 15.00, D. ryw. 13.50, 15.00, enz. NIEROP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Te koop een tafelbiljard, compleet, zoo goed als nieuw op lei, groot 160 x 90. NIC. BEETSKADE 20. Te koop een zoo goed als nieuw Brand kastje, maat 80 c.M. hoog, 55 c.M. breed en 45 c.M. diep, buitenwerk. Bij T. WOLZAK, Mien, 20. Telef. 2266. Gevraagd: Badkuip met of zonder geyser. Aanbiedingen: POSTBUS 3. Te kuop: 1 divan met pracht pluche kleed en eenige tegels. Adres Dr. SCHAEPMANSSTRAAT 12. Niet op Zondag. Te koop 1 schrijfmachine, 1 mah. salon kastje, 1 mah. schrijftafeltje, 1 eiken uittrektafel, eiken linnenpers. VERWER, Koningsweg 60-67. Wegens vertrek te koop: pracht Trop. Aquarium, compleet, zes kant met kap en licht en brandei op wielen verplaatsbaar en 2 kleine bakken. Een beste electr. waschmach., een sterke ladder (13 sport.) Een restant winkelgoederen: borstel werk, dweilen, wryfwas, etc. Eenige stukken koperplaat en blik (elk ^AnS^te bevr. bij J. JONKER, Kopersl Geest hoek Kanisstr. of Westerweg (Bergerhout).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7