Luchtaanvallen! £aatste A Jhxwiitciaal 1lieuuxs fö ucgediike Statui Adoectentiën AMSTERDAMSCHE BEURS DE SLANGENBEET. HUISHOUDSTER, Meisje, Colporteur gevraagd Betchermt U tegen de gevolgen van Amerika zendt volledige opera's uit. DANKBETUIGING. PETRUS ZUT. EERSTE BLAD. 3 Van het vrije ziekenvervoer werd 106 maal gebruik gemaakt. De heer dr. E. van Gilse werd tot ♦gere gelde med. controleur van het fonds aan ge- etnl/4 steld. De verlies- en winstrekening saldo aan van 24.620.98, met van 2.336.24. De balans sluit met 27.630.84. wijst een een winst een post van ZILVEREN JUBILEUM DER BROEDERS TE ALKMAAR. De Maasbode schrijft: In het begin van Januari van dit jaar was het 25 jaar gele den, dat de Eerwaarde Broeders der Con gregatie van den H. Aloysius te Oudenbosch zich te Alkmaar vestigden, om werkzaam te zijn in het onderwijs. Terwijl dit feit toen in intiemen kring is gevierd, heeft Maandag de openbare viering plaats gehad. De broeders kwamen in Alkmaar op het verzoek van het katholieke schoolbestuur, dat drie jongensscholen onder zijn beheer had en zeer bescheiden in de geldmiddelen zat. De eerste broeders waren vier in getal, de broeders Theodorus (tevens hoofd), Tho mas, Ireneus en Lambertus. De broeders werden in Alkmaar, mede dank zij de zeer geziene persoonlijkheid van broeder Theodo rus, spoedig populair. De scholen gingen gestadig vooruit, zoodat het noodig werd de leiding daarvan te splitsen. In den loop der jaren werden drie nieuwe scholen gebouwd, waarvan een uitsluitend door leeken-onder- wijzers wordt geleid. De scholen heibergen te zamen 1030 leerlingen. Het aantal broe ders vermeerderde successievelijk tot acht tien en in 1926 kregen zij een nieuw en fraai huis in de Nassaulaan. Katholiek Alkmaar heeft aan de broeders Maandag een waardige hulde bereid. Des morgens werd in de St. Laurentiuskerk een plechtige H. Mis opgedragen, waaronder de leerlingen ter H. Tafel naderden. Des middags werd in het Gulden Vlies een receptie gehouden, welke zeer druk werd bezocht en tijdens welke hartelijke woorden van hulde en dankbaarheid werden gespro ken. van Woensdag 23 Februari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. STAATSLEENINGEN. 3—3 54 Nederl. 1938 3 Ned-lodië 1937 5% Duitschl 30 m verkL BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-L Nederl. Ford Philips Gloetl. Gem. Bezit (Jnilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Vorigi koers 101 100 31Vw 159% 152'/, 124'/, 135>/« 41'/, 937/s 301 381/8 §243/4 42"/.6 l*/l6 GeneralMotors27'/, Kennecott Copper 29'/8 R public Steel13 Vis Standard Brands 6'/, Steel comm407i6 U. S. Leather 43'1# CULTUUR MAATSCH. R V. A438 Java Cultuur 152 Ned Ind, Suiker Unie 131 Vereen Vorstenlanden 74'/, MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij.87 Reaiang Lebong 175 PETROLEUM. Dordtsche Petr349 Kon. Petr. 359 Perlak 85 Phillips Oil 29 Shell Union11% Tide Water 10^/jg RUBBERS. Amsterd. Rubber 220% Deli Bat Rubber 143 Hessa Rubber139 Oostkust 148 Serbadjadi1053/s 3s/1# 127% 118 1077, 87 250 305 306V, 277, 14V, 9 598/8 5i/U x) ex-coupon 130 119|-20 I09J-10 8SV, 25 U/, 309-11* 311 Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering,per 50. tExclaim. •Exdividend. Prolongatie vorige koers 54, heden 54 P WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.78»/,, laatste k. 2.30-45 lOOVio •17, 163 156 176 1^8 433/8-3/4 941/, -305 -JU/,-2 1577,-f 381/, 25-3/i, 42 J-1%, IV4-V16 2 ,'/4 2974-V, 13'3/IW 417i6-l 43/, 445i/,-6 162 135 76% 87'/, 175 3547, 3öi7,-4 86 29 7j, 12-i/ia lU/w-È 22M/,-8 118-'/, 1463/4 153 109-10 3%-Y16 147, 91/8 58/16 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 8.96'3/i, 72.32 5.8554 30.38 41.53 40.05 46.2254 45.07i/a 9.4254 Heden: 1.7854 8.9613/,, 72.35 5.84 30.35 51.54 40.05 46.25 45.0754 Gij neemt voorzorgen tegen brand, ziekte en natuurrampen. Waarom dan niet tegen het zooveel ernstiger gevaar uit do lucht? Doe het nog! (Ongecorrigeerd.) HET GASSTEL VIEL OM... Woonhuis afgebrand. Vanmiddag is te Deventer de woning van de familie van Ewijk door brand vernield. De brand is ontstaan, doordat kinderen een gasstel omwierpen. Het vuur nam zulk een omvang aan, dat niets gered kon worden. De belendende perceelen kregen water schade. De bewoner is verzekerd. HOFBERICHT. H. M. de koningin heeft heden, komende van Soestdijk, een dag op het Loo vertoefd in verband met toebereidselen voor het a.s. zomerverblijf van H. M. de koningin aldaar. Wat betreft het persbericht omtrent het bewonen van het Loo door de prinses en den prins in de maand April, zoo kan uit de beste bron worden verzekerd, dat dit bericht geheel uit de lucht is gegrepen. TONG TEGEN HOOFINSPECTEUR UITGESTOKEN. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft vandaag het vonnis van den politierechter te Haarlem bevestigd, waarbij een 35-jarige schilder tot een week gevangenisstraf is ver oordeeld, omdat hij zijn tong had uitgesto ken naar een inspecteur van politie. Ook de procureur-generaal had bevesti ging van het vonnis geëischt. HET CONFLICT BIJ VAN HEEK ZONEN TE LOSSER. Vanmorgen negen uur zijn de stakende arbeiders der N.V. Textiel maatschappij L. van Heek en Zonen te Losser voor den derden keer in het r. k. werklieden-veree- nigingsgebouw in vergadering bijeen ge komen, op verzoek der drie gezamenlijke arbeidersorganisaties. De vergadering was, evenals de beide vorige, druk bezocht. In hoofdzaak werd gesproken over het voor nemen om in Losser rond te gaan met steunlijsten voor ongeorganiseerden. Bij eventueele vergunning van den burgemees ter zal hiermede reeds hedenmiddag een begin worden gemaakt. De nood dwingt hiertoe, aangezien de directie tot nu toe geen loon, over de afgeloopen week heeft uitWaald. Hierdoor zijn de arbeiders, zoo wel de georganiseerden als de ongeorgani seerde, ernstig gedupeerd. Tevens bestaan er plannen ook buiten Losser te collectee ren. In Tilburg is men hiermede reeds be ginnen. De directie heeft eveneens geweigerd het ziekengeld aan de zieken uit te betalen. Een en ander is bij de organisaties aan hangig gemaakt, die thans met den mees ten spoed maatregelen zullen treffen om de arbeiders in deze recht te doen verkrijgen. Nietegenstaande van werkgeverszijde veel moeite wordt gedaan om werkwilligen te vinden, zijn er vanochtend minder ar beiders de fabriek binnen gegaan dan gis- steren. Morgenmiddag. Donderdag, zal te En schede een vergadering plaats hebben in zake het conflict met de hoofdbesturen der textielarbeiders-organisaties. Het is zoo goed als zeker, dat de hoofdbesturen van de vakbonden hierbij eveneens aanwezig zullen zijn. Vrijdagmorgen zal wederom in Losser 'n vergadering met de arbeiders en de geza menlijke besturen worden gehouden. HOUTHANDELAAR VERDUBBELDE ZIJN OMZET DOOR COURANTENRECLAME. Een ondernemend houthandelaar be gon vorig jaar November voor het eerst in de courant te adverteeren drie keer per week, met advertenties van bescheiden formaat, speciaal met de bedoeling kleine orders a contant te verwerven. Zeer tevreden met het resultaat, ver dubbelde hij zijn act'vlteit in de maan den Maart, April en Mei van dit jaar. En nu het resultaat van zijn reclame campagne, die hij uitsluitend met courantenreclame had gevoerd: in het eerste halfjaar van 1936 noteerde hij een omzet van 2000. Voor dezelfde periode in dit jaar echter 13.000. Doelmatige courantenreclame had alleen reeds het volume van zijn kleine leve. nties a contant meer dan verzesvoudigd. HEILOO Nationale Oranjebond. De Nationale Oranjebond hield Dins dagavond een vergadering in De Rustende Jager. Te voren reikte ds. H. W. Bloemhoff aan de jeugd de prijzen uit van den opstel lenwedstrijd, terwijl de heer Meilink de prijzen uitreikte van den ballonwedstrijd. Ds. Bloemhoff wees op de waarde van het geschenk. De wedstrijd op den geboortedag van prinses Beatrix is goed geslaagd. Boeken in prachtband werden uitgereikt voor de beste opstellen, welke door een commissie waren beoordeeld. Uitgereikt met lof: Elly Wieringa en prijzen aan Annie Koomen, Theo Velseboer en Ali Huisman. Van den ballon wedstrijd waren 114 kaarten terug ge komen, waarvan 13 uit Duitschland, 3 bal lons hadden een afstand van 400 kilometer afgelegd. Hiervoor werden prijzen uitge reikt aan Siebi de Bruin en Nelly Schouten. Voorts kregen de kinderen voor alle 114 kaarten die terug waren gezonden, een prijs. Na dit intermezzo opende de voorzitter de vergadering. De heer van Rossum gaf een keurig verslag van de feestelijkheden op 31 Januari en 1 Februari. Veel medewerking is ondervonden van B en W., van de hoofden van de scholen, de heeren Tamis en Köhne. Een woord van dank aan de Alkmaarsche Courant, die spr. citeerde wat de feestviering betreft. De heer Meilink bracht den scheidenden secretaris dank voor het vele voor de af- deeling verricht. De voorzitter onderschreef het betoog van den heer Meilink en zeide dat er nu 115 leden waren. Voor een bestuur is alleen werken mogelijk als de burgerij achter hem staat. Of het enthousiasme weer zal ver minderen, moeten we afwachten. Voor de feestelijkheden is f 798.30 bijeen gebracht, waarvan 466.30 op de lijsten en 332 van het gemeentebestuur. In de com missie van onderzoek werden benoemd de heeren J. Rus Czn. en G. Smits. Er zijn 6 uitzetten gegeven. In het bestuur was geen eenstemmigheid over de verjaardagen in het koninklijk huis, welke men zou vieren. Wel was men voor feestviering op 31 Augustus (zal dit jaar vermoedelijk op 6 September door het regeeringsjubileum van de koningin zijn). De vergadering meende dat men niet moet overdrijven met feesten, vooral ook niet omdat men telkens een beroep op de bur- berij moet doen. Uiteindelijk werd beslo ten om op 30 April (verjaardag van prinses Juliana) een concert te geven en voor 31 Augustus een program te ontwerpen. Nog werd besloten om bij periodieke af treding of vacature in het bestuur den le den gelegenheid te geven (10 leden) om candidaten te stellen. Het bestuur zal ook een voordracht indienen van 2 personen. De oude man voelde zich hevig veront waardigd. Het was duidelijk, dat die snui ter hem probeerde te overbluffen en dit liet hij zich niet zonder meer welgevallen. Hij kon den jongen man niet aan en dus bleef er slechts één weg over hij moest met hem praten en een beroep doen op zijn eergevoel. Hij spuwde op den grond, keek op zijn horloge en besloot te wachten tot na het middagmaal dan zou hij het onder werp ter sprake brengen. Hij liep terug langs het pad en eenige oogenblikken later kreeg hij zijn metgezel in het oog, die bij het kampvuur bezig was met het zetten van koffie, terwijl een pan met boonen lustig hing te koken. "De oude man snoof en besloot voorloopig niets aan te roeren. „Die boonen zien er lekker uit, zeg zullen we maar beginnen?" De jonge man antwoordde niet, doch nam de pan van het vuur en zette haar op een rotsblok. Eenige minuten heerschte er een diep stilzwijgen, toen, zonder voorafgaande waarschuwing, uitte de oude een verwensching. „Wat is er?" informeerde zijn maat. „Ik bijt op m'n tong." „Dat's beroerd", was het onverschillige antwoord. Het slachtoffer nam een slok water. „Ver dorie m'n tong bloedt". „Dat 's nog beroerder", merkte de ander op. De oudere man besloot de koe maar bij de horens te vatten en verder geen over bodige woorden te verspillen. „Laten we die bewuste zaak nog eens bekijken. Ik leende jou dus mijn muilezel om mondvoorraad in te slaan. Je vertrok en twee dagen later, toen je zat te ontbijten, kreeg de muilezel plotseling een aanval van koppigheid, of iets dergelijks, en begon met zijn achter- pooten te slaan, nietwaar?" „Juist", klonk het onverschillig. De oude ging voort: „Je probeerde hem tot bedaren te brengen en kwam hierbij tot de ontdekking, dat hij een goudader had blootgetrapt. Je ging naar Arcade met eenige monsters en toen ze je vertelden, dat het inderdaad goud was, liet je een cleim af bakenen. Je keerde terug met mijn muil ezel en vertelde me wat er was gebeurd. En nu beweer ik, dat mijn muilezel het goud ontdekte, waardoor wij, volgens mijn mee- niiig, ieder recht hebben op de helft van de opbrengst". „Nee", antwoordde de jonge man. „Ik be taalde je vjjf dollar voor het gebruik van dien muilezel en tijdens den tocht was-ie mijn bezit. Daaruit volgt, dat, wat hij onder weg vond, voor mij is". „Maar hoor nou eens, jongen „Klets nou maar niet langer ik heb gelijk". „Maar jij bent nog jong. Je begrijpt 't niet" „Ik ken de wetten van het land even goed als jij en weet precies waar ik recht op heb". De oude verviel in somber stilzwijgen. Zijn metgezel beëindigde den maaltijd, sprong overeind, stak een sigaret op en ver dween tusschen de boomen. Een oogenblik later klonk er een kreet en kwam hij aan hollen. „Ik ben gebeten door een slang", hijgde hij en liet een klein wondje zien in de kuit van zijn rechterbeen. „Wacht even", beval de oude en na een stok te hebben gegrepen, ijlde hij weg. Hij vond de slang al spoedig en drukte het reptiel met den stok tegen den grond. Daar na nam hij een steen en verpletterde den kop van het dier. Na er zich van te hebben overtuigd, dat het beest dood was, keerde hij terug. De jonge man keek hem angstig aan. „Was 't een gifslang?" De oude knikte. ,En een flinke ook". „Wat moet ik in hemelsnaam beginnen?" kreunde de ander. „Er is maar één manier om je leven te redden, vriend. Maak de wonde grooter en zuig haar uit". „Maar ik kan er niet bij de slang beet me in m'n kuit". Het angstzweet parelde op zijn voorhoofd. „Dan zal ik 't moeten doen". De jonge man keek hem een oogenblik zwijgend aan en toen hij begon te spreken, klonk zijn stem aarzelend. „Maar jij beet zoojuist je tong stuk. Het gif van de slang zal in je bloed komen en dan ga jij er aan". „Kijk eens", verklaarde de oude, „jij hecht waarschijnlijk meer aan het leven dan ik. Je hebt thuis een vader en een moeder en ik heb niemand, 't Gaat tusschen ons tweeën en ik geloof, dat na een van ons beiden bijna zeker moet sterven, ik daar in de eerste plaats voor in aanmerking kom". Zonder verder iets te zeggen, maakte hij de wonde aan het been van den jongen man grooter met zijn mes en begon haar uit te zuigen. In een paar minuten was het gebeurd. „We zullen dat verband iedere vijftien minuten ververschen", zei de oude. En mocht ik het hoekje omgaan, dan doe jij 't. Over een paar dagen merk je er weinig meer van. En blijf ik in leven, dan zal ik voor loopig het zware werk wel doen". De jonge man was nu eenigszins gerust gesteld. Hij keek den ouden recht in de oogen en sprak: „Als we 't er allebei levend afbrengen, dan krijg jij de helft van mijn claim. Ik heb nog nooit mijn woord gebro ken en zal 't ook ditmaal niet doen. Ik hoop", voegde hij er beslist aan toe, „dat je 't er doorheen haalt". De ander stond glimlachend op. „Bij voor baat m'n dank, jongen". Er volgde een lange stilte, die tenslotte door den oude werd verbroken. „Ik zal die slang maar begraven", zei hij en verdween tusschen de boomen. Hij grinnikte tevreden, toen hij eenige minuten later de doode, niet vergiftige slang in een kuil liet vallen. (Van onzen Amerikaanschen correspondent). Eenige jaren geleden kreeg ik hier be zoek van iemand, die een verantwoordelijke positie bij een onzer vaderlandsche om- roepvereenigingen vervult. Deze brave verkeerde in de overigens zeer begrijpe lijke meening, dat hij iets van de Ame- rikaansche omroepmethode kon leeren en thuis te pas brengen. In een paar dagen tijds was hij er al achter, dat het Ameri- kaansche tempo niet voor de poes is en dat er zeker dingen ten gehoore gebracht wor den, die de moeite van het overbrieven naar ons land waard zouden zijn. Het zou echter zaak zijn daarvan con stant op de hoogte gehouden te worden middels iemand, die daar veel tijd en moei te voor spandeerde. Dit realiseerde de be zoeker zich wel niet heelemaal, die met een lijstje van een dozijn verlangens bij mij kwam, want toen ik mij daar in principe toe bereid verklaarde en een gepaste ver goeding in dollars voorstelde trok de arme man een gezicht of hij het in Keulen hoorde onweeren, zijn jas aantrok en afscheid nam. Er bestaat nu eenmaal een verschil in sa- larieering in Amerika en Holland en de dollar is na de devaluatie en die van onze gulden toch nog duurder gebleven! Een van 's mans verlangens bestond uit op de hoogte gehouden te worden van nieuwtjes bij de Amerikaansche radio. Natuurlijk met het doel die naar 's lands gelegenheid te verdietschen. En wilt u mij wel gelooven, dat ik er vaak spijt van heb gehad om mij niet gratis ter beschikking gesteld te hebben van de vaderlandsche X. Y. Z. omroepvereeniging, omdat de Amerikanen werkelijk toovenaars op dit gebied zijn en de eene nieuwigheid is nog niet op het tooneel verschenen of de ande re komt er bot bovenop. Ik signaleer er nu een. die niet ouder is dan een halve week en die mij, gewend aan allerlei Yankee buitenissigheden, toch heusch het hoofd van verbazing heeft doen schudden. Want was is het geval? Al sinds jaren ik schat, een jaar of vijf, zes wordt 's winters de Zaterdagmiddag-mati- tee van de beroemde Metropolitan Opera te New York in haar geheel uitgezonden van den eersten tot den laatsten noot. In den beginne geschiedde dit nobele werk op kosten van een welbekend sigarettenmerk, maar in de laatste jaren werd de rekening betaald door de Nationaal Broadcasting Company zelf in den vorm van „sustained program", d. w. z. de omroepmaatschappii is er zelf aansprakelijk voor en er wordt met geen woord over reclame in gerept. Klokslag twee uur begint het iederen Za terdagmiddag, tenzij er een lange Wagner opera op het program staat en tegen vijven is het afgeloopen. De Wagner's beginnen soms al om één uur, half twee. In den loop der jaren is de reactie op deze uitzendingen even onbegrijpelijk sympathiek als enorm geweest. Dit experiment met opera's uit te zenden had het onverwachte resultaat, dat van de vier hoeken des lands en uit Canada een stroom enthousiaste adhaesie-betuigingen kwamen. Tot uit kleine dorpjes, uit kam pen van houthakkers, ranches en cowboys kwamen brieven, dat de luisteraars met groote belangstelling en waardeering van het gebodene genoten hadden. Dat de dui delijke verklaring van de opera hen geheel op de hoogte had gebracht, dat zij liever Wagner of Verdi of Puccini hoorden en dat zij vast van plan waren een opera in wer kelijkheid bij te wonen, zoodra zij daar kans toe zagen. M. a. w. het groote publiek werd er in opgevoed, na er tientallen jaren een vooroordeel tegen gehad te hebben. Dat is nu eenmaal Amerika en ik weet, dat men ten onzent er niet zulk een opinie op na houdt al is de opera niet bepaald een enfant chéri in ons land Fransch noch Duitsch, noch Italiaansch! Hier in de verte ben ik nog al tamelijk op de hoogte van de verschillende program ma's der vaderlandsche omroepvereeni- gingen, maar ik kan mij niet herinneren, dat de K. R. O. of de A. V. R. O., enz. of de PHOHI een heele opera uit Den Haag of Amsterdam uitzond over het land of naar Indië. De lezer weet nu, dat dit eens per week in Amerika wel gebeurt en nu kom ik bovendien nog met de nieuwieheid aan Een opera moet gezien worden! De vorige week gaf de Metropolitan de „Barbier de Sevilla" met Lily Pons, de beroemde Fransche coloratuurzangeres en de Ame rikaansche bariton John Charles Thomas in de hoofdrollen. Mozart's onsterfelijk opus was een waardig onderwerp om in studie genomen te worden door het St. Vin- cent's Hospital voor kreupele kinderen. Niet alleen leerden zij het heele libretto en de muziek van de opera, maar zij maakten een marionetten-theater met alle figuren, die in het werk optreden. Toen het zoover gekomen was, riepen zij de hulp van de Metropolitan-artiesten in, die graag de tee- keningen van hun garderobe ter beschik king stelden om de poppen zoo „echt" mo gelijk te maken. Niet alleen dat, maa- Lilv Pons en Thomas brachten vóór de uitvoe ring een bezoek aan de zieke kleintjes, zoo dat die zich een voorstelling konden vor men van de kunstenaars op het tooneel. Het is werkelijk een prélude van televisie om een geheele opera door marionetten te laten opvoeren, terwijl uit de luidsprekers de muziek en de stemmen van de grootste artiesten ter wereld stroomen! De eer van deze opvoering komt toe aan een jonge da me, Miss Gerry Lewis, de dochter van een der bedrijfsleider van de Metropolitan Ope ra. De lezer dient wel te bedenken, dat er in New York een groot aantal voortreffe lijke deskundigen voor het laten optreden van marionetten bestaan. Deze jongelui maakten een studie van de opera en hielpen met de partituur om de verschillende pop pen precies te laten optreden als elders in de stad de levende zangers en zangeressen op het podium van de beroemde Metropoli tan van hun kunst lieten genieten. Het pu bliek in St. Vincent bestond meer uit zieke kinderen, gewikkeld in kamerjassen en ge zeten in rolstoelen, omringd door verpleeg sters, dokters en nonnen. Maar de poppen waren drie decimeter lang en hun kleeding was precies als gedragen door Miss Pons en Mr. Thomas, Bruno Landi, Pompilio Ma- latesta. Ezio Panza, Wilfred Engelman en Irra Petina. Zij dansten op een tooneel, dat niet grooter was dan anderhalve meter. Zij gaven een overtuigende, ofschoon iet wat overdreven voorstelling en schudden hun hoofden erg tijdens het zingen, terwijl zij op hun teenen gingen staan, wanneer zij een hooee C moesten halen! Zelfs sprongen zij spookachtig hoog, wanneer de situatie heel spannend werd! Veel ongelukken kwamen er niet voor, maar de paar hadden bij de jongere luister aars meer succes dan de mooistê aria's van Prins en Thomas. Na „Largo al Factetum" sloeg „Thomas" driemaal zijn hoofd hard tegen de vloer, toen hij dankend boog voor het applaus en er klink duidelijk gegiechel uit de rolstoelen. Maar er werd gebruld toen er een linial uit hooger sferen naar beneden kwam tui melen boven op het houten hoofd van Ro- sina of „Miss Pons", die heelemaal de kluts niet kwijtraakte en ijskoud doorzong, toen een reuzenhand uit de hemel naar beneden daalde om de liniaal weer op te visschen. Deze heele voorbereiding had niet langer dan twee weken geduurd en als een bewijs hoezeer de medewerkers tot dezen geslaag den middag hun best hebben gedaan mag ik wel vermelden, dat een troep beroeps marionetten menschen erzeker een half jaar over hadden moeten doen om het klaar te spelen. Zulke opvoeringen zijn al meer gehouden, terwijl de medewerkende rollen vervulden of zongen van de werke lijke artiesten, maar nog nooit is het voor gekomen, dat de luidsprekers hierin voor zag en de poppen alleen de actie nabootsten. ALKMAAR. GEBOREN: Wilhelmina, d. van Gerrit Zwart en Wil- helmina de Jongh. GETROUWD: Leendert de Waard en Hendrikje Schep pers. OVERLEDEN: Johanna van Wendel, 2 dagen. Marti- nus Aloijsius Roecoert 43 jaar. Langs dezen weg gevoelen wjj ons verplicht onzen oprechten dank te betuigen aan Rector Vis, Eerw. Zusters van het St. Elisabeth Zieken huis te Alkmaar, Pastoor Zürlohe te Bergen, Laatste Eer Koedijk en aan de velen die belangstelling toon den tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, Uit aller naam, WED. M. C. ZUT—LEEK. Koedijk, 23 Febr. 1938. In het faillissement van PIETER KONING, schilder, wonende te Schagen, vroeger te Heiloo, is heden de eenige uitdeelingslijst ter Griffie van de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar gedeponeerd en ligt aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage van de cre diteuren. Mr. A. W. KAMMINGA, Curator. Alkmaar, 22 Februari 1938. Oudegracht 227. Nette Burgerjuffr. 60 j. zag zich gaarne gepL als bij bej. Heer, tegen kost en inw. en kl. vergoeding. Liefst omg. Bergen, Alkmaar of Heiloo. Br. let ter Y 706 Bureau v. d. blad. Voor direct- gevraagd lichte huishouding, 1 kind. C. SMIT, Lombardsteeg 17, Alkmaar. voor Chemische Wasscherij en Ververij. Br. met inl. onder letter U 704, bur. van dit blad. J. KLEVERLAAN, Hekelstraat 16, vraagt een FLINKEN JONGEN, die opgeleid wenscht te worden in bloemisterij.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3