Dampo verdrijft elke verkoudheid TIEN JAAR TELEFOON MET INDIE Van exparïmenteeren op kleine schaal thana een bed.ijf van internationale vermaardheid. KOOTWIJK GAAT JUBILEEREN. Steeds nog moderniseering. GROOTSCMERMER STOMP£TOREN EGMOND AAN ZEE LIMMEN HENSBROEK SCHOORL KOEDIJK WIERINGERWAARD CASTRICUM HEERHUGOWAARD DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 23 FEBRUARI 1938. (Van onzen R-correspondent.) Op het meest eenzame punt van de eenzame Veluwe spitsen zes slanke, stalen masten naar den hemel. In wijden kring welhaast de gansche Veluwe over zijn zij te zien. Maar duizenden kilometers verder nog overbruggen zij den afstand tusschen menschen. Tien jaar geledei), 28 Febr. 1928, kwam de eerste telefonische verbinding tusschen Indië en het moederland tot stand. Afstanden vielen weg.... Niet dadelijk kon men officieel gebruik maken van de Indië-telefoon. In de eerste maanden kon men aanvragen doen tot het houden van proefgesprekken van welker af loop Kootwijk kon profiteeren om de ver binding qualitatief te vervolmaken. „De omgeving waarin wij thans werken", aldus de heer Witsenburg, beheerder van het Radiostation, „is wel heel anders dan in vroeger jaren! Het hoofdgebouw was het eenige gebouw van beteekenis. Maar ook dit heeft belangrijke wijzigingen ondergaan. Want in den loop der jaren zijn er een paar langegolfzenders bijgebouwd. Nu bevinden zich op het terrein verder een gebouw voor den omroep waarin ook een laboratorium is ondergebracht, een gebouw waarin zich vier kortegolf-telefoonzenders bevinden, twee gebouwen voor telegraafzenders en een gebouw waarin de controle een onderkomen gevonden heeft. De eerste studio....? De kleine loco- motievenloods! Van daaruit zijn de eer ste gesprekken gevoerd. De loods, ge bouwd ten behoeve van de locomotiefjes die de treinen trokken waarmede de be- noodigde bouwmaterialen en levensmid delen voor de arbeiders werden aange voerd, stond er toch en dus kon zij mooi benut worden. Met een zender zijn wij begonnen die voor veel geld van Telefunken gekocht was. Direct na den oorlog werd met proefnemin gen begonnen. Tijdens den oorlog was het onmogelijk omdat Engeland de kabelverbin dingen grootendeels geblokkeerd had. In den beginne werden eenzijdige gesprek ken gevoerd. In Holland kon men spreken en in Indië luisteren. Dat wil zeggen: als men daar beschikte over een ultra korte golf- ontvanger. Wij hebben hier wel menschen gehad die een zoon ergens in Indië hadden zitten die in het bezit was van een dergelijk apparaat. Hem werd dan geschreven dat hij om zoo en zoo laat moest afstemmen op ons. Dan kon hij vaak zijn ouders van Holland uit hooren spreken. Later natuurlijk enthou siaste brieven als de ontvangst goed was ge weest. De ontwikkeling van de techniek maakt dat nu vrijwel onmogelijk. Thans kan niet een ieder maar meeluisteren. Dat komt door het z.g. werken met onderdrukte draaggolf en zijwanden. Op één zender kunnen wij thans drie gesprekken tegelijk laten voe ren, wat het voordeel van een grooter rende ment met zich meebrengt, maar ook de kwa liteit verhoogt en tevens de geheimhouding nagenoeg verzekert. Alleen is het mogelijk aoor zeer speciale kneepjes mee te luiste ren. Maar die kneepjes zal de amateur-ont vanger wel niet kunnen uitvoeren! Belangrijke gesprekken zijn er wel gevoerd. Bijvoorbeeld door den huidigen koning van België in zijn kroonprinse lijke jaren. Hij was toen met zijn gema Rn in Indië, terwijl zijn dochtertjes in Stockholm logeerden. Vaak hebben wij de verbinding tot stand gebracht. Leden van ons Vorstenhuis hebben dik wijls middels Kootwijk met Indië gespro ken. De K.L.M. heeft dikwijls ijlgesprekken gehouden, terwijl ook heel wat malen met Indië telefonische verbinding is tot stand gekomen in dendepreciatietijd! Men zou zich vergissen door te denken dat wij hier thans au bout van ons radiolatijn gekomen zijn. Steeds door zoekt men naar middelen om te moderniseeren. Vandaar ook het laboratorium waar wij over be schikken, dat een filiaal is van het Haag' sche laboratorium. Het laboratorium van de P.T.T. ontwikkelt bij voorbeeld de ultra kortegolfzenders voor het radio scheepstele- foonverkeer. Thans is hier in aanbouw een derge lijk toestel voor de Nieuw Amsterdam, het grootste mailschip van Nederland. Het zal dus in de toekomst voor de pas sagiers mogelijk zijn op zee met de abonné's in Nederland te spreken alsof men in de huiskamer zat. Zooals u weet, is op het tarief telkenmale een dergelijke prijsverlaging toegepast, dat wij thans het laagste tarief hebben voor ge sprekken over een dergelijk grooten afstand. Belangrijk heeft deze handelwijze ertoe bij gedragen het aantal gesprekken op te voe ren. Wij kennen thans gewone, dringende en ijlgesprekken. Grootendeels hebben deze ge sprekken plaats op „gemeenschappelijke" uren tusschen Nederland en Indië. Om 9 uur des ochtends wordt geopend en dan gaat het door tot ongeveer twee uur in den middag. Thans vrijwel geen wachten meer. Als dus iemand om negen uur opeens zin krijgt Ban- doeng op te bellen, kan hij gewoon het num mer in Bandoeng aanvragen en hij krijgt dikwijls nog eerder aansluiting dan met GrO' ningen om maar een plaats in Nederland te noemen. Vrijwel niet meer is het noodig dat een monteur nog even komt inspecteeren of de telefoon wel deugt. De apparaten zijn op het oogenblik zoo goed, dat een dergelijke controle niet meer een vereischte is. Inderdaad, wat vroeger als vrijwel voor onmogelijk werd gehouden, is thans een peulschilletje geworden. De tien jaren die over eenige dagen achter ons liggen, hebben Kootwijk veel gebracht". In tien jaar gegroeid van een bedrijf waar in den beginne ongeveer twintig menschen arbeidden en thans honderd mar. hun werk vinden. Het Indische telefoonhart klopt op de Hollandsche Veluwe. Zaterdag 26 Februari zal op eenvoudige wijze het tienjarig bestaan van Kootwijk herdacht worden. Als dan de radio, die zich in hotel „Radio" bevindt, maar gerepareerd is. Thans werkte het apparaat niet omdat er o, zonderling toeval in dit radio-eldorado „iets doorge slagen was" Pxoviaciaai Tlieuws Het Witte Kruis. Onder voorzitterschap van den heer D. Pascha hield de afd. Zuid- en Noord-Scher mer van de N.H. vereeniging „Het Witte Kruis" haar ledenvergadering op Dinsdag ten huize van den heer J. Kaij. De rekening van den penningmeester werd door de heeren A. Wiedijl. en C. Spaan in orde bevonden en goedgekeurd. Met in begrip van 't saldo 1936 bedroegen de ont vangsten 270, de uitgaven f 164, in kas 106, iets hooger dan 't vorige jaar. Uit het jaarverslag vermelden we, dat er geen bestuursverandering plaats had, het aantal leden bedroeg 152, uitgeleend werden 97 artikelen aan 42 leden. Gehouden werden 2 leden- en 2 bestuursvergaderingen. De verzorgster van het magazijn verkreeg een pluimpje voor het goede beheer. De heer R. Koster gaf een keurig vesteg van de algemeene vergadermg ^Algemeen werd goedgevonden Wijkver pleging wederom f 40 subsidie t Bij de rondvraag stelde zus e {f t voor, voor de baby weegschalen koffers t laten maken met het oog °P b^dl^? bij vervoer. Het bestuur zou daarvoor dragen. Plattelandsvrouwen. Woensdagmiddag vergaderden dei tod» van de afd. Boerinnenbond e.a. vrouwen in café Renses. Het gezeLige zaaltje zag er fleurig uit met een o op de tafels en was geheel met dames b vuld. De secretaresse, mevr. Glijnis Scharme born, vroeg het eerst de aandacht, in vriendschappelijk getint speechje, heette vooral onze voorzitster, mevr. v. d. Laan, voor het eerst na een ernstige ziekte we op haar post was, ofschoon hare krach e. oog niet geheel waren teruggekeerd, va harte welkom, waarop deze haar dankte e de leden hare erkentelijkheid betuigde voor de prachtig bloeiende plant, welke haar zie- kenhuisdagen had opgefleurd. Ook leidde zij de presidente van het Prov. Verband mevr. Wayboer uit Anna Paulowna, die uit het boek van Gustav Frenssen, „Jörn Uhl", zou voorlezen, met een begroeting in. Ingekomen was een schrijven naar aan leiding van den hier te houden cursus in ziekenverpleging thuis. Zr. Tiemstra uit Gr.- Schermer hoopte de volgende week de eerste der tien lessen te beginnen. De secretaresse van Crescendo vroeg in een propagandistisch gesteld briefje om tot de gemengde zangvereeniging toe te treden, doch de animo was niet groot. Bekend gemarkt werd, da de jaarverga dering van het Prov. Verband 23 Maart in Alkmaar zal worden gehouden en dat bij Alkmaar zal worden gehouden. Van mevr. Kikkert was een schrijven ontvangen over de tandverzorging in de school, die hier nog niet geheel geregeld is. De voorzitster wekte de leden op, om lid van de afd. Wijkverpleging te worden, waar- het leven van den jongen boerenzoon voor onze oogen en zij deed dit op bruikte postzegels voor de uitzending van t.b.c.-patiënten, indien zoo'n geval zich hier zou voordoen. Eenige leden gaven zich op om het eerste lustrum in April te vieren, gezellig te ma ken. Mevr. Wayboer begon haar lezing met te constateeren, dat zij „Jörn Uhl" zoo gaarne bekend maakte bij de boerenbevolking. Beurtelings lezend en vertellend ontrolde zij het leven van den Deenschen jongen boeren zoon voor onze oogen en zij deed dit op zoo'n gevoelige wijze, dat wij meeleefden met de personen uit het boek, dat zoo be kend is en toch opnieuw bekoorde. De voorzitster dankte haar namens allen en sloot de bijeenkomst. Propaganda S. D. A. P. Zondag 20 Februari hield de afd. der S. D. A P. een goed bezochte propaganda film-avond in de Vergulde Valk. De voorzitter der afdeeling, de heer E. Prins, merkte bij het openen op, dat men niet moest verwachten, een sensatiefilm te zien, doch dat de te vertoonen' film uit sluitend een beeld zou geven van het werk en de propaganda der Nederlandsche arbeidersbeweging. Voor de pauze werd een beeld gegeven van het Vara-zomerfeest 1937 te Ginneken. De voorzitter van de Vara, de heer A. de Vries, hield een krachtige feestrede. Nadat een prachtige kleurenfilm was ver toond. werd eenigen tijd gepauzeerd. Tijdens deze pauze hield de heer E. Ver meer een korte propaganda-rede. Een 40-tal jaren geleden, aldus spr„ werd de arbeider wanneer hij naar een socialis tische vergadering ging, bedreigd door den werkgever met ontslag. Thans kan hij rus tig een film komen zien der S. D. A. P. Welk een werk en strijd is er niet noodig geweest om den arbeider te maken tot doel- bewusten strijder voor zijn idialen. Uitvoe rig behandelde spr. de politiek der Neder landsche regeering betreffende het onder wijs en de „spaarregeling". Tegenover deze politiek der regeering stellen de soc.-dem. een politiek van aan pakken, aangegeven in het Plan van den Arbeid. Doch hiervan wil het christelijk kabinet niets weten. Het blijft zijn oude voetsporen volgen, zoodat het werkloozen- cijfer nog altijd over de 300.000 bedraagt. Wanneer men de toestanden der steden of gemeenten ziet waar een belangrijke soc.- dem. vertegenwoordiging is, moet men een beteren socialen vooruitgang zien dan waar weinig of geen sociaal-democraten zijn. Ook hier in Egmond is dit het geval. Men heeft tijdens de raadsverkiezing gezegd dat de krotwoningen moeten worden opge ruimd. Wat is hiervan terecht gekomen? Dat er geen voldoende soc.-dem. in den ge meenteraad zitten is de schuld van de kie zers zelf. Tijdens de Tweede Kamerverkiezing was het stemmenaantal op de S.D.A.P. prachtig. Men moest hetzelfde kunnen zeggen van de gemeenteraadsverkiezing. Versterking der S.D.A.P. is noodzakelijk. Met een krachtigen oproep om lid der S.D.A.P. te worden be sloot spr. onder applaus zijn rede. Hierna werden nog eenige films vertoond, o.a. een humoristische teekenfilm, en verder een film uit den verkiezingsstrijd. Aanbesteding. B. en W. hebben Dinsdag aanbesteed het gemeentewerk voor 1938. Het werd ge gund aan de laagste inschrijvers, t.w. het schilderwerk aan J. Koeman voor 107.50, metselwerk aan G. de Graaff voor 89 en timmerwerk aan E. van Pel voor 85. ©e vijfde baby. Ook de 5de en laatste baby voor welke het damescomité een uitzet en een gedenk- lepel beschikbaar stelt, is geboren. Het is Elisabeth, d. v. Johannes Visser en Jansje Visser, Noorderstraat 27. Het comité verzoekt ons hierbij te ver melden, dat de gelden bijeengebracht ter gelegenheid der geboorte van prinses Béa- trix, hiermede geenszins zijn opgebruikt. Van deze som is nog ongeveer 3/4 beschik baar, welk geld, aangevuld met jaarlijksche bijdragen, zal worden besteed om in de toekomst behoeftige kraamvrouwen tege moet te komen. De feestavond van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Maandagavond had in de tooneelzaal van den heer A. C. de Graaf de bijeenkomst plaats van de B. V. L. in het gewest Alk maar. Hierbij waren tegenwoordig een zestal burgemeesters, militaire en burger lijke autoriteiten en een zeer groot aantal landstormers, waarvan velen met hun dames. Een „Welkom" in kleurlicht werd den landstormers toegeroepen. De burgemeester van Limmen, de heer J. J. Nieuwenhuissen, opende met een bijzon der woord van welkom aan de burge meesters, den oud-corpscommandant Overste v. Houten, kap. Goedhardt en de vele andere autoriteiten. Met groot genoegen zag spre ker, dat met de vele landstormers zijn mee gekomen de vrouwen en meisjes. Tot hen sprak spreker een woord van dank en aan moediging om de mannen en jongens aan te moedigen de schietoefeningen en vergade ringen te laten bezoeken. Spr. zette de be teekenis van de B.V.L. en het instituut Bur gerwacht uiteen en dekte allen op om paraat te zijn als van onze mannen en jongens hulp wordt gevraagd. Blijf paraat als het vader land u roept. Onder algemeene instemming gaf spr. kennis, dat hedenavond een extra film wordt vertoond: „Er is een koningskind geboren". Hiervan had de B.V.L. de pri- uiting kwam hoe overal in den lande de blijde gebeurtenis met enthousiasme is ge vierd. Een film, die ook nog niet is vertoond, was de Landdag van de B.V.L. te Medem- blik. Hierna maakten we een reis door ons wondermooie Insulinde. Kapitein Goedhardt spreekt. In de pauze hield kapitein Goedhardt een enthousiaste toespraak tot de B.V.L. De drie pijlers (B.V.L.), waarop ons instituut rust, zijn: Bereidheid, Vrijheid en Liefde. Bereidheid om ons te zegen als koningin en vaderland onze diensten vraagt. Vrijheid, omdat niemand ons dwingt om aan te slui ten. Maar we geven ons vrijwillig en moch ten vorstin en vaderland onze diensten vra gen, dan zal communisme en bolsjewisme 93000 landstormers tegen zich vinden, die met den vinger aan den trekker zoo noodig ons land zullen verdedigen. Liefde voor vorstenhui, en vaderland. De historie heeft bewezen, dat men op onze weermacht kan rekenen. Met het wapen in de hand voor ons driebaar vaderland. Met een indrukwekkende oratie op de Nederlandsche vlag eindigde spreker zijn menigmaal door applaus onderbroken rede. Na de pauze werd de film Je Maintiendrai vertoond. Koster benoemd. Wegens bedanken van den heer L. Evers als koster der Ned. herv. kerk, is uit een drietal sollicitanten als zoodanig be noemd de heer Jn. Vergaai. ZES verschillende persen staan altijd k'aar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER, ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Propaganda-avond S.D.A.P, De afd. Schoorl van de S.D.A.P. hield Dinsdagavond in de Rustende Jager een propaganda-avond. De heer Blom, voorzitter van de afd. Schoorl, opende de bijeenkomst met een enkel woord. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot den heer E. Ver meer den inleider van dezen avond, die bij de arbeidersbeweging te Schoorl immer een zeer geziene gast is. Vervolgens werden enkele films vertoond; in het bijzonder toonden de film van het Meifeest 1937, die van het Vara-zomerfeest en de verkiezingsfilm, welk een geweldige organisatie de S.D.A.P. is en naar welke wijze zij poogt verbetering in de positie van de arbeidende klasse te brengen. Met een enkel woord wees de heer Ver meer op hetgeen de S.D.A.P. in het belang van de arbeidende klasse heeft gedaan en nog doet. Spr. vroeg of het, gezien hetgeen de S. D. A. P. reeds heeft bereikt, nog noodig is dat zij haar werk voortzet. Het antwoord moet uiteraard bevestigend luiden, want hetgeen thans is bereikt, is het gevolg van jaren- langen onverbiddelijken en harden strijd en de huidige omstandigheden eischen voort zetting van dien strijd. Spr. becritiseerde de aanpassingspolitiek die thans gevolgd wordt en waarvan de arbeiders de dupe worden. Spr. was van oordeel, dat deze regeering hare christelijke beginselen loochent, daar zij hare beloften, werkvermeerdering en zorg voor de ouden van dagen, niet nakomt. Ook houdt de regeering het vestigen van nieuwe industrieën door overheidslichamen tegen, men laat dit, zoo zeide spr., over aan het particulier initiatief, doch daarvan is, althans naar spr. oordeel, niets te verwach ten. Ten slotte besprak de heer Vermeer nog de veel gesmade spaarregeling. Het is, zoo zeide hij, niet mogelijk, dat thans door de werkloozen nog wordt gespaard en het is daarbij onjuist en niet fijngevoelig, dat de minister daar dan een bedrag bij doet, waar voor hij wel even met de collectebus bij de andere inwoners wil laten rondgaan. Dit alles, zoo zeide de heer Vermeer, wijst er op, dat de S.D.A.P. nog een zwaren en moeilijken strijd zal hebben te strijden, waarbij het noodzakelijk is, dat allen als één man achter de partij staan. De heer Blom dankte den heer Vermeer voor zijn woorden en wekte de aanwezige niet-leden op zich thans daadwerkelijk bij de S.D.A.P. aan te sluiten. Het rijwielpad. Naar wij vernemen heeft het comité van actie tegen den aanleg van een rijwiel pad langs den duinvoet een audiëntie bij den minister van sociale zaken aangevraagd. De Laatste Eer. Dinsdagavond werd door de begrafe- nisvereeniging „De Laatste Eer" de jaar vergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer W. de Geus. De voorzitter wees op het verloop van het werken der vereeniging en hoopte dat dit zoo zal blijven. Uit het jaar verslag zij vermeld, dat het ledental is 754. Er zijn 2 bestuurs- en een ledenvergadering gehouden. Er zijn 7 begrafenissen verzorgd voor leden 7 voor niet-leden. Het jaar 1937 is voor de vereeniging een gunstig jaar geweest. De rekening gaf in ontvang sten en uitgaven aan 1137 65)4 waarin een winst van 355.6614- De heer P. Kooij ad viseerde namens de commissie tot goedkeu ring der rekening. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat in de plaats van de heeren L. Vethaak en M. Mulder, die zich wegens hoogen leeftijd niet meer beschik baar stelden, gekozen werden de heeren W. Butter en P. Mulder, die de benoeming aanvaardden. De voorzitter dankte de aftredende heeren Vethaak en Mulder voor het vele dat zij voor de vereeniging hebben gedaan. De lei der der begrafenissen, de heer P. Hart, wees nog op de goede samenwerking van het personeel. Hierna sluiting. Inleiding over „Frans 104". Hoezeer de resultaten van bovengenoem- den stier bij den fokker in Noordholland in de belangstelling staat, bleek Maandagavond toen de heer Beuzenkamp uit Wageningen op uitnoodiging van het bestuur van de plaatselijke fokvereeniging een inleiding hield over het onderwerp: De invloed van Frans 104 op de Noordhollandsche veefok kerij. Fokkers en ook niet-fokkers waren uit den geheelen omtrek aanwezig, toen de voorzitter, de heer Jb. Spaan, de bijeenkomst opende. De heer Beuzenkamp ving z'n inleiding aan met te zeggen, dat bij de centrale keu ring 1937 opvallend was, dat een groot aantal stieren afstamde van Frans 104. Naast dezen kwantitatieven indruk was echter ook opval lend de kwaliteit van de aanwezige afstam melingen van Frans 104, vergeleken bij de andere stieren. De beste indruk welke spre ker op genoemde keuring kreeg was de aan leiding, om van Frans 104 studie te maken. Wat de wijze van studie betreft, vertelde de inleider, dat hij het onderwerp getracht heeft uit te werken wat betreft den invloed van den stier, via zijn zonen, bij zijn klein kinderen terug te vinden, in het „type" van laatstgenoemden. Wat de zonen betreft, deze waren reeds allen dood. Reeds toen het dier kalf was koesterde de fokker hooge ver wachtingen van het dier, verwachtingen, welke niet werden beschaamd. Het aantal punten waar de stier mee ingeschreven werd, was 84.8 punten. Wat betreft de afstamming van den stier, de goede cijfers welke de voorouders had den betreffende melkproductie en exterieur, met de lijn „Zeppelin" welke bij de moeder van Frans 104 drievoudig voorkomt, waren oorzaak, dat omtrent melkproductie en ex terieur-vererving goede kansen aanwezig waren. Wat het vetgehalte betreft, hiervoor waren factoren door de afstamming aanwe zig, waardoor door spreker reeds van te vo ren verwacht werd, dat het vetpercentage bjj de afstammelingen soms schommelingen zou maken. Wat het leven van den stier aangaat, me degedeeld werd, dat Frans 104 drie jaar op het bedrijf van den heer Groneman bleef. In 1930 werd hij verkocht naar Assendelft, waarna hier vandaan eind 1933 naar Burger- brug, waar hij nog steeds ter dekking staat op een bijna 13-jarigen leeftijd. In Mei 1934 werd de stier preferent le klasse N.Q. 1 verklaard. Uit het rapport stippen we o.a. aan, dat de commissie van oordeel was, dat verschil lende Frans 104 dochters tot de allerbeste van de Nederlandsche veestapel konden worden gerekend. Wat productie betreft vermeldt het rapport als vaars en twenter resp. 3908 en 455 K.G. melk met een normaal aantal dagen. Het vetgehalte werd gem. op peil gehouden, n.L bij de dochters 3.65 pCt. Wat de exterieur-overerving betreft, bleek, dat Frans 104 afstammelingen conform nakomelingen gaf, met een vlak, breed kruis, goede ribwelving, doch soms iets ge drukte lendenen en losse voorhand. Spreker deelde voorts mede, dat thans weer een verbreiding plaats vind van het Frans 104-bloed, door den stier Constantijn Frans. Op de laatste centrale keuring waren reeds van dien stier 14 zoons en 8 klein zoons aanwezig. Het bloed is wel ver doorgevoerd door middel van de zoons, maar Frans 104 had toch zelf meer afstammelingen moeten heb ben in Noordholland. Hier in Noordholland stonden in 1937 386 stieren bij de fokvereenigingen ter dek king, terwijl de oudere stieren, zooals b.v. Frans 104 en Constantijn Frans bijna geen koeien ter dekking kregen. Frans 104 heeft b.v. in de. 12 jaar dat hij ter dekking staat in Noordholland, gem. per jaar 40 koeien gedekt. Spreker vond dit een droevigen „staat van dienst", van een stier welke pre ferent le klasse is. Inleider hoopte, dat de fokkers hier het nut zouden inzien van het in combinatie houden van een goeden dekstier, welke, wanneer hij bewees goed te vererven, nog in leven was en niet zooals nu veel het geval is, na enkele jaren hoogstens, een aantal koeien gedekt te hebben, voor den dood ver kocht is. Na een woord van dank van den heer ir. de Vries, voor de uitnoodiging van W.W., sloot den heer Jb. Spaan, hierbij z'n dank uitsprekende voor den verren reis welke den heer Beuzenkamp zich getroost had om naar hier te komen en voor zijn keurige inleiding welke gehouden werd. V. V. V. Castricum Vooruit. Drie nieuwe bestuursleden gekozen. Een geanimeerde vergadering. Onder leiding van den heer H. Broksma heeft de V. V. V. Castricum-Vooruit haar jaarvergadering gehouden. De opkomst was groot en onder de aan wezigen merkten wij op den heer Aukes (eerelid). De voorzitter deelde in zijn ope ningswoord mede dat 1937 voor de vereeni ging een goed jaar was geweest en dat de plannen voor 1938, om eenige feesten te organiseeren in een vergevorderd sta dium verkeeren, terwijl in 1939 het 20-ja- rig bestaan op grootsche wijze zal gevierd worden. Hij deed nu reeds een beroep hiervoor propaganda te maken. Hierna las de secretaris het jaarverslag. De penning meester bracht ook zijn jaarverslag uit, hetgeen sloot in ontvangsten en uitgaven van 820.20. In kbs was 0.59. De kascom- missie gaf haar waardeering te kennen voor het beheer. De begrooting 1938 sloot in ontvangsten en uitgaven van 695.59. De heer Aukes betuigde zijn spijt dat op de begrooting geen post was uitgetrokken voor de fede ratie van V. V. V.-ers boven het Noordzee kanaal. Door het vertrekken van de vorigen administrateur werd als zoodanig benoemd de heer D. Keetbaas, Bakkummerstraat 93 waar nu het bureau is gevestigd. Het belangrijke agendapunt, het verkiezen van 3 bestuursleden bracht reeds in eerste stemming de beslissing doordat met vol strekte meerderheid van stemmen geko zen werden: mevr. van Beek—Postma en de heeren J. Smid en P. Dorjée. Harmonie. Zondagavond werd door de tooneelver. „Harmonie" de comedie in drie bedrijven „Robbedoes getrouwd" van Christien van BommelKouw en Henk Bakker opgevoerd. De regie berustte bij den heer P. J. Mie nes, terwijl de uitstekende grimage door t den heer Jac. Groothuizen uit Alkmaar was verzorgd. Het tooneel was keurig aangekleed en ook de verlichting was ditmaal puik in orde. Harmonie had dezen keer een wel zeer moeilijk te spelen stuk uitgezocht, doch over het algemeen werd zeer goed, soms zelfs uitstekend spel geleverd. Hierbij denken we vooral aan het spel van mej. Reijne als Bob, al had ze enkele zwakke momenten. Voorts aan de kleine rol van Geertje, de dienst bode, vervuld door mej. Tr. Beers. Ook wil len wij nog even de aandacht vestigen op het spel van de debutante van dezen avond, mej. N. Glas, die voor de toekomst een goe de kracht belooft te worden. Harmonie heeft naar onze meening van dit moeilijk stuk, waar ook tooneeltechnisch wel het een en ander op valt aan te merken, een goede vertolking gegeven. Het valt zeer te betreuren dat niet meer publiek de uit voeringen van onze werkelijk goe c >o neelvereeniging bezoekt.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9