VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. NEILOO HEERHUGOWAARD OUDORP NOORDSCHARWOUDE EGMOND BINNEN DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN VRIJDAG 25 FEBRUARI 1938. QemeeHtetaden Gistermiddag om 2 uur kwam de raad dezer gemeente bijeen. Afwezig was de heer Keesman, terwijl er voorts bestond de vaca ture-van 't Veer. Wijlen de heer van 't Veer herdacht. Bij de opening der vergadering sprak de voorzitter, jhr. N. van Foreest, ter wijl de aanwezigen zich van hun zetels ver hieven, een bijzonder hartelijk woord ter herdenking van het onlangs overleden raadslid, den heer P. van 't Veer. Aller eerst herinnerde hij eraan, dat zeker nie mand op de vorige raadsvergadering, gehou den op 28 Dec., zal hebben gedacht, dat de heer van 't Veer, die toen nog aan de dis cussies deelnam, de daarop volgende bijeen' komst niet meer zou beleven. Dan herinner de spr., hoe de overledene onafgebroken zitting had in den raad van 1911 tot 1931 en toen plaats maakte voor een jonger lid zijner partij, echter bjj zijn heengaan zeggende „Als jullie 't naar mijn zin niet goed doen kom ik terug". De belangen van Heiloo. hoewel het niet zijn geboortedorp was, gin gen hem na aan het hart en het is geen won der, zei spr., dat hij na 1931, tijdens de ciisis, den gang van zaken in de gemeente, waar hij meer dan een halve eeuw gewoond en gewerkt heeft, niet kon goedkeuren omdat zoo heel veel andere bestuursmaat regelen (steun en werkverschaffing) noodig waren geworden. Echter spr. stelde dit met voldoening vast toen de heer van 't Veer was teruggekeerd in den raad, moest hij al spoedig toegeven, dat de wijze waar op het beleid in Heiloo gevoerd werd, wel de juiste was. Spr. wees erop, dat de over ledene weieens felle critiek kon geven op wet hij meende dat anders kon en moest, maar nooit was hij onwelwillend. Spr. ver zekerde, dat de naam van den heer van 't Veer in zeer waardeerende herinnering zal blijven. De heer J. Rus Cz. als raadslid toegelaten. De geloofsbrieven van het gekozen ver klaarde lid in de vacature-van 't Veer, den heer J. Rus Czn., werden nagezien door een oommissie, bestaande uit de heeren Schuyt, Gr eeuw en Kamer. Na een korte schorsing deelde de heer Schuyt mede, dat de geloofsbrieven in orde waren bevonden en dus tegen toelating van den heer Rus geen bezwaren bestonden. De heer Rus werd hierop toegelaten als lid van den raad. In de volgende vergade ring zal pas de beëediging plaats hebben, omdat de termijn van beroep tegen het ver kozen-verklaren van den heer Rus nog niet verstreken is. Ingekomen stukken De voorzitter deelde mede, dat o.a. waren ingekomen afschriften van de ter ge legenheid van de vorstelijke geboorte te Soestdijk door B. en W. verzonden felici tatie-telegrammen en het antwoord dat daarop werd ontvangen. Met voldoening ge waagde spr. hierbij van de wijze waarop in Heiloo vreugde werd betoond met de ge boorte der prinses, waarvan hij hoopte, dat z|j voorspoedig zal opgroeien. Hij voegde hieraan toe den wensch, dat het Oranjehuis nog zeer vele jaren voor Nederland besten digd zal blijven. Voorts was ingekomen van den heer Torken een dankbetuiging voor de hem toe gekende gratificatie, alsmede goedkeuring van de suppletoire begrooting van 5500 voor verbouw van het raadhuis. Alle ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De notulen van de beide laatste vergade ringen werden onveranderd goedgekeurd. Landarbeiderswet. Aan den landarbeider S. Pilkes werd ter verkrijging van een plaatsje ingevolge de landarbeiderswet een voorschot verleend van 3330. Verzoek om steun afgewezen. Het burgerlijk armbestuur had eenige keeren afgewezen een verzoek van den heer C. Stofberg om hem steun te verleenen, reden waarom dezt zich nu tot den raad had gewend om alsnog gesteund te worden. Aan gezien echter op besluiten van het B.A. geen beroep mogelijk is, werd het verzoek voor kennisgeving aangenomen. V entvergunningen. Een verzoek van de gezamenlijke petro- leumventers om het venten met dat product door niet-ingezetenen te verbieden, werd op advies van B. en W. afgewezen, omdat in de gemeente reeds een ventverbod bestaat. Belooning correspondent arbeids bemiddeling. De heer E. Zeeman, correspondent der arbeidsbemiddeling, had een verzoek ge daan om zijn jaarwedde te verhoogen. B. en W. adviseerden daarop niet in te gaan, maar omdat de werkzaamheden, aan het cor respondentschap verbonden, zoo'n omvang hebben, dat de huidige belooning onvol doende mag worden geacht, stelden zij voor om aan adressant over 1937 een gratificatie van i 100 toe te kennen. De heer G r e e u w geloofde, dat afname van de werkzaamheden in de eerste jaren niet is te wachten. Toen de heer Zeeman solliciteerde, kon hij weten welke werk zaamheden aan de betrekking waren ver bonden. Het geven van een gratificatie achtte spr. niet den juisten weg en hy stelde daarom voor het adres aan te houden tot de behandeling van de begrooting. Dit voorstel werd gesteund door den heer Kamer en daama zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Geldleening. Ged. Staten blijven, ondanks de wijziging In de voorwaarden waaronder een geld leening van i 45.000 zou worden gesloten, bezwaar tegen een dier voorwaarden maken, welke echter door de instelling die de leening zou verstrekken, gehandhaafd blijft zoodat B. en W. de onderhandelingen met die instelling hebben beëindigd. Zij zijn er inmiddels in geslaagd een andere instelling bereid te vinden de leening te verstrekker en wel tegen lagere rente en stelden nu voor om het besluit van 30 November jl m te IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJEN Fl. 1.40 PER FLACON trekken en opnieuw te besluiten tot het aan gaan van een geldleening groot ten hoogste 45.000 tegen een rente van 3 1/4 Deze rentevoet zal gedurende den heelen looptijd der leening (36 jaar) niet verhoogd worden Het voorstel werd zonder nadere bespreking goedgekeurd. Toepassing art. 26 der Bouwverordening. De heer Alb. Lampe te Amsterdam ver zocht een dubbel woonhuis te mogen bou- wij op een terrein aan den Hoogeweg, nabi Kapel. B. en W. wezen erop, dat bedoeld ter rein gelegen is buiten de bebouwde kom der gemeente, zoodat het voorschrift van art. 26 der bouwverordening van toepassing is waarbij wordt bepaald dat bij het bouwen van een dubbel woonhuis de afstand van het gebtuw tot de zijdelingsche erfafscheidin gen ten minste 15 M. moet bedragen. Het bouwterrein is slechts 21 M. breed, zoodat aan dat voorschrift niet kan worden vol daan. Het college stelde daarom voor om afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Opdam constateerde met ge noegen, dat adressant het naaststaande huisje heeft doen sloopen (waardoor het ter rein 32 meter breed kon worden) en nu meende spr., dat er met goeden wil moge lijkheid zou bestaan vergunning te verlee nen voor den gevraagden bouw. Spr. meen de, dat zooiets weieens méér was gebeurd. Weigeren zou slechts zijn een strak hand haven van de verordening. Vergeten mag niet worden, dat door dezen bouw eenige werklieden arbeid zullen bekomen. Voor het volbouwen met ongewenschte woningen behoeft men niet te vreezen. Over honderd jaar is daar ter plaatse nog niet alles voL De voorzitter antwoordde, dat B. en W. geen medewerking tot het gevraagde kunnen en mogen verleenen, omdat de verordening het verbiedt. Indien de raad zou besluiten overeenkomstig het advies van den heer Opdam, zou spr. dat besluit tot vernietiging moeten voordragen op grond van de verordening. Als het huis zou wor den gebouwd, zou de inspecteur van den woningbouw, jhr. de Graaff. afbreken ervan kunnen gelasten. Spr. zou zelfs niet willen vragen om in deze ontheffing te verleenen, omdat hij weet, dat het zou worden afge wezen. Het advies van B. en W. werd goedge keurd. Een voorbarig verzoek. I De heer J. Schager had gevraagd een huis te mogen bouwen aan de Schuine Honds- bosschelaan op een perceel, dat bij de in voorbereiding zijnde wijziging van het uit breidingsplan bestemd is voor aanleg van een weg. B. en W. adviseerden op grond hier van aan adressant te berichten, dat aan zijn verzoek niet kan worden voldaan. Onder opmerking, dat de heer S. zal moe ten wachten tot bedoelde herziening is be handeld, werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Ziekenfondspremie. De bij het N.V.V. aangesloten organisaties verzochten om een regeling, waarbij een deel van de ziekenfondspremie door de ge meente zou worden betaald ten behoeve van de werkloozen. B. en W. stelden voor om het verzoek in hun handen te stellen om prae-advies. De heer G r e e u w stelde vast, dat het verplichte lidmaatschap van een ziekenfonds is vervallen, met als gevolg, dat velen thans bedanken uit financieel onvermogen. Als de behandeling der begrooting nog een paar maanden zou duren, zou de achterstand nog grooter worden. Devoorzitter merkte op, dat inwil liging van het verzoek een onbillijkheid zou kunnen beteekenen ten aanzien van hen. die nog werken tegen een loon van 18 en dan de volle premie moeten betalen. De heer G r e e u w zei, dat hem gevallen bekend zijn, waarin de doktoren dergelijke menschen reductie op de premie toestaan. De heer Opdam vroeg of het verplichte lidmaatschap niet kon worden verlengd tot de behandeling der begrooting. De heer G r e e u w vreesde, dat het woord van den voorzitter een definitieve afwijzing door B. en W. beteekende. Weth. Akkerman kwam hiertegen op, afwijzing is nog geenszins zeker. Spr. ont zegde den heer Greeuw het recht om reeds nu te spreken van zekerheid van afwijzing door B. en W. De heer Greeuw had geen klanken ge hoord, die in andere richting wezen, maar nu geloofde hy te mogen rekenen op een kleine kans van inwilliging. Hij wilde dan wel zeggen, dat zijn woorden alleen betrekking hadden gehad op den burgemeester. Het voorstel van B. en W. werd hierop goedgekeurd. Benoeming leden burgerlijk armbestuur. De aftredende leden van het B. A., mevr. M. YpmaBleijendaal, mevr. H. Hellinga— van der Veen en de heer D. de Jager, wer den allen herkozen. De heer Greeuw had zich erover ver- verbaasd, dat van zijn partij (de S.D.A.P.) niemand op de aanbeveling was geplaatst. De heer Akkerman zei, dat hy bij een volgende gelegenheid zal voorstellen een soc.-dem. op de aanbeveling te zetten. Heffing besmettelijke-ziektegelden. Door Ged. Staten waren enkele opmerkin gen gemaakt over de onlangs door den raad vastgestelde verordening tot heffing van besmettelijke-ziektegelden. B. en W. stelden voor om de verordening zoodanig te wij zigen, dat aan die bemerkingen wordt toege- moet gekomen en haar daarna opnieuw vast te stellen, zoodat zij in overeenstem ming is met dergelijke verordeningen in andere gemeenten. Aldus werd besloten. Kosten per leerling der openbare school. Nu de begrooting nog niet is behandeld en ingevolge de wet op het lager onderwijs vóór 1 Maart het bedrag moet worden vast gesteld, dat wordt uitgegeven per leerling van de openbare school voor het jaar, waar voor de begrooting geldt, stelden B. en W. voor om dat bedrag aan de hand van de in de thans in Haarlem in onderzoek zijnde con cept-begrooting voorkomende uitgaven voor het l.o. te bepalen op 8.70. Hierbij is er rekening mee gehouden, dat de post voor salaris voor een kweekeling met acte mis schien niet wordt goedgekeurd. Wordt de goedkeuring daarvoor wèl verkregen wat B. en W. hopen dan wordt het bedrag per leerling 11.20. Het voorstel werd goedgekeurd. Verordening arbeidsbemiddeling. Ingevolge artikel 16 der Arbeidsbemidde- lingswet moet door den Raad een veror dening worden vastgesteld voor het agent schap der arbeidsbemiddeling. Artikel 16, 3de lid, dier wet bepaalt dat in gemeenten boven 5000 inwoners het toezicht op het agentschap wordt opgedragen aan een com missie. B. en W. stelden voor, ter voldoening aan die bepalingen, een desbetreffende ver ordening vast te stellen. Conform besloten. Vraag inzake de diepspitregeling. De heeren Sengers en Schuy t hadden bij B. en W. een vraag ingediend om mede- deelingen omtrent de diepspitregeling. De voorzitter antwoordde, dat deze regeling is vastgesteld door B. en W. en ter goedkeuring opgezonden aan den inspee teur, den heer Kikkert te Beemster, en naar Den Haag, maar dat er nog geen antwoord is ontvangen. Twee weken geleden hadden B. en W. op het ministerie nog op spoed aan gedrongen. De heer Schuyt betreurde het, dat het antwoord nog niet is ontvangen. Hij en de heer Sengers hadden de klacht gehoord, als zouden B. en W. geen voortgang met de zaak gemaakt hebben. Thans blijkt die klacht wel ongegrond te zijn. Hierna sluiting der openbare vergadering. TkowHciaal Tlieuws Verkoopdag Zusterkring in de Ned. herv. kerk. „Odith" „De vlag in top", het „wit beschilderde doek" aan de spijlen der Kerkepoort lokte uitnoodigend om koopers en koopsters te trekken! Nuttige kleedingsstukken, in één jaar tijds vervaardigd, door nijvere handen, la gen rondom in het Kerkgebouw uitgestald terwijl in het midden gezellige zitjes waren opgesteld, waar men den inwendigen mensch kon versterken. Jammer dat zoovele „getrouwen", van wie men eenige belangstelling zou mogen verwachten, die keer verzuimd hebben, het fleurige interieur te bezoeken en alzoo door hunne aanwezigheid het goede doel te steu nen. Desondanks is deze verkoopdag wel als geslaagd te beschouwen. De opening ge schiedde door ds. v. d. Kam. Ernstig ongeval. Toen mej. G. v. d. S. uit Hensbroek gister per spoor van de halte Middenweg komende, om eenige kennissen te bezoeken, zich op den Middenweg bevond, schrok zij dusdanig van een voorbijvliegende motor fiets, dat de stok van haar paraplue uit hare handen schoot, en een brillenglas kapot sloeg, met dit gevolg, dat het glas in haar oog drong en daar een ernstige verwonding toebracht. Na behandeld te zijn door een der plaat selijke geneesheeren, werd zij huiswaarts gebracht. Gelukkig is het licht in het oog onbeschadigd gebleven. Helpt elkander. Woensdag hield de Prot. Ver. voor Ziekenhuisverpleging „Helpt Elkander" alhier hare gewone jaarvergadering ten huize van den heer C. Liefhebber, onder voorzitterschap van den heer A. Kooij. Uit het jaarverslag merken wy op, dat 33 leden in een ziekenhuis opgenomen zijn ge weest, waarvan 21 voor operatie, waaronder zeer ernstige gevallen voorkwamen. Ook kwam de klacht er in voor, dat particuliere maatschappijen de vereeniging onder aller lei mooie voorspiegelingen leden trachtte afhandig te maken wat soms maar al te veel gelukte. In den loop van het jaar is de vereeniging in ledental teruggegaan met 71 leden. Toe getreden zy'n 19 nieuwe leden. De stand op 31 Dec. 1937 was 704 leden, verdeeld over 224 gezinspolissen. De ontvangsten hebben bedragen 1722,84 en de uitgaven waren ƒ1740,01, alzoo is er een nadeelig saldo van 17,17, waardoor de reserve van f 35,77 teruggeloopen is tot 18.60 en dit nog ondanks de extra-contri butie van 328, die volgens besluit der vorige vergaderingen in Augustus was op gehaald. Er zyn in 1937 33 patiënten verpleegd met 534 verpleegdagen, waarvan 481 in 't Cen traal Ziekenhuis en 53 in 't St. Elizabeths- gesticht. De rekening werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Groot, G. Dirkmaat en Jb. Zomer werden herkozen. Een circulaire was ingekomen van de verzekeringsmaatschappij „Emma voor herverzekering. Daar dit echter nog weer moest kosten dan thans, was de vergade ring er niet voor, zoodat dit werd afgewe zen. De heer P. Glas vond 30 dagen te kort en wilde dit verhoogen, desnoods met contri- butieverhooging. Het bestuur kreeg vrij mandaat om in dien het noodig is weer een 5e rondgang voor extra contributie te houden en deze herfst een buitengewone ledenvergadering te houden voor permanente contributiever- hooging. De heer C. Hartog vond, dat elk jaar de uitgaven grooter worden en zou daarom een controleerend geneesheer willen aanstellen. Dit voorstel werd na langdurige besprekin gen met 12 tegen 7 stemmen verworpen. Besloten werd een jaarlyksche contribu tie van 1 te verleenen aan de vereeniging voor kinderherstellings- en vacantiekolonies, afd. Heerhugowaard. Omtrent het geval-Kout werd met alg. stemmen besloten om het regl. te handha ven en geen uitkeering te verleenen. Tot leden voor het nazien der rekening 1938 werden benoemd de heeren P. Glas, A. Brouwer en P. Blauw. By de rondvraag brachten enkele leden naar voren dat de bode niet de rechte man is voor de vereeniging daar hy agent is voor een concurreerende maatschappij. Dit werd over 't algemeen als een groot bezwaar beschouwd en besloten werd om naast den bode een propagandist te benoe men om nieuwe leden te werven. Hierna sluiting. Ondersteuningsfonds. Donderdagavond hield het Ondersteu ningsfonds St. Laurentius zyn jaarvergade ring in het Vereenigingsgebouw. Na opening op de gebruikelijke wijze, gaf de voorzitter, de heer A. Verduin, een over zicht over het afgeloopen jaar. Deze is, vol gens spr., voor het fonds niet ongunstig ge weest, aangezien geen langdurige ziektege vallen zijn voorgevallen. Tenslotte memo reerde spr., dat, in tegenstelling met het vo rig verslagjaar, geen der leden de vereeni ging door den dood is ontvallen. De penningmeester, de heer A. de Boer las het financieel jaarverslag voor. Hieruit stippen we aan, dat de ontvangsten over 1937 hebben bedragen f 1445.04 en de uitga ven 1325.52, w.o. 1040.35 aan uitkeerin- gen bij ziekten en ongevallen. Het batig sal do bedraagt over 1937 derhalve f 119.52. Hierdoor is het totale bezit van het fonds gestegen tot 2668.06, w.o. een reservefonds van 1428.57. De heeren C. Schröder en G. v. d. Waal werden benoemd tot het nazien der boeken. Hierna bracht de secretaris Jac. Kunst het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het aan tal leden met 12 is verminderd en zoodoende is gedaald tot 162. In 1937 zyn 1 algemeene en 3 bestuursvergaderingen gehouden, ter wijl door de verhooging der contributie en de verlaging der uitkeeringen sinds 1929 we derom een voordeelig saldo is verkregen. De bestuursleden H. Beers, G. Vader en Jac. Kunst, die aan de beurt van aftreden waren, werden bij acclamatie herkozen. Onder algemeen goedvinden werd beslo ten H. Beers vrij te stellen van het betalen van contributie, zulks als 'n blijk van waar deering voor diens 30-jarige bestuurslid maatschap. Overeenkomstig het voorstel van het be stuur werd besloten de contributie over 1938 ongewijzigd te laten. By de rondvraag werden eenige vragen van huishoudelijken aard gesteld en door den voorzitter beantwoord. Tenslotte hield kap. Ruiter een korte toe spraak waarin hij er op wees, dat het de be doeling is, dat ook jongeren tot het fonds toetreden en wel die personen, die de leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. Wijkverpleging Hoogtezon Consultatiebureu Het Witte Kruig. De jaarvergadering van de afdeelin* Langendjjk van „Het Witte Kruis" werd Donderdagavond gehouden in hotel Con- cordia. De voorzitter, de heer Jb. Rutsen, opende met woorden van welkom, in het bijzonder tot de zusters, en deelde mede, dat het be stuur zuster Gorissen met ingang van Jui: 1938 in vasten dienst is benoemd. Hy citeerde de zuster met deze benoeming terwijl hy ook de vereeniging feliciteerde De leden stemden met de woorden van den voorzitter in. In het vervolg zal men voor de beschikbaar te stellen Shel-Tox halven prijs moeten betalen. n In verband met den financieelen toestanrl kan men het niet meer gratis verstrekv,- De contributie zal in Maart a.s. worden on gehaald. De voorzitter dankte den heer J. Frfelfnt- die van Langendijk is vertrokken, hetgeen hy als bestuurslid van de heeft gedaan. In zijn plaats werd gekozen de heer Sjoerds. De rekening van den penningmeester sloot op een totaal bedrag van 7783.87 aan ontvangsten, f 7477.26 aan uitgaven In kas 306.61. De vereeniging is volgend de baland met 363.58 <4 achteruitgegaan De eindcijfers waren van het Witte Kruis» Ontvangsten Uitgaven f 3574.72 f 2657.33 K f 4038.83 f 4629.99 f 123 25 34.57 f 47-07 155.35 Deze rekening werd aldus vastgesteld. Hierna werd de begrooting 1938 behan deld. Deze werd vastgesteld voor Het Witte Kruis op 2575; wijkverpleging 4170. Men zal trachten meerdere leden voor de wijkverpleging te winnen. Getracht zal worden voor het nadeelig saldo een subsi die van de Provincie te krijgen. Ook zal men probeeren om tegen lagere rente kasgeld te leenen. In verband met het nadeelig saldo van het consultatiebureau drong de heer Kliffen er op aan, dat de moeders, die wel iets kun nen bijdragen, het busje in het Consulta tiebureau gedenken. Getracht zal worden, om in verband met den financieelen toestand een verhoogden subsidie van Broek op Langendijk te krijgen. In het jaarverslag van het Witte Kruis werd vermeld dat het ledental met 5 is toe genomen tot 1434. Het werd betreurd, dat de leden soms bij 't aanbieden der quitan- tie bedanken. Bij moeilijkheden met de betaling is wel een regeling te treffen. 21 Dames hebben den moedercursus be zocht. De magazijnmeester heeft 1231 maal ma teriaal uitgereikt. Er zyn 152 spuitingen met Shell-tox verricht. Het ledental van de Wijkverpleging is met 46 toegenomen, tot 1050. De zusters hebben 8811 bezoeken afgelegd; dit is 2429 meer dan in 1937. Voor de wijkverpleging 7680, t. b. c.-bestrijding 197 en 934 voor zuigelingenzorg. Men heeft voor de t. b. c.- bestrijding thans 13 gezinnen met 14 pa tiënten onder toezicht. De consultatiebu- reaux verheugen zich in een goede belang stelling. Er zijn 50 zittingen gehouden. Te Noordscharwoude kon men in Sept. 1937 de duizendste baby inschrijven .In het afgeloo pen jaar werden 109 baby's ingeschreven. 36 maal hebben hebben de zusters een doo- de afgelegd. De verhouding tusschen bestuur onder ling en met de zusters is heel goed. De heer Rutsen bracht een uitvoerig ver slag uit van de gehouden alg. vergadering. Eenige opmerkingen werden naar aanlei-1 ding van dit verslag gemaakt. De rondvraag leverde niet veel op. Er werden eenige huishoudelijke zaken be* I sproken. Tenslotte besloot men. dat een commissie uit het bestuur zal nagaan of bet eewenscht is, dat het reglement wordt her- zien. Zilveren lepels ge vond» By het uitbaggeren der hoofdwatenng* in de Egmondermeer, welke werkzaamhed» in werkverschaffing worden uitgevoerd^!®® eenige zilveren lepels gevonden in de h°° watering gelegen naast den Hoeverweg, n»®* de woning van den veehouder v. d. Deze lepels worden in verband gebracht een voor ongeveer acht jaren geleden t*" pleegden diefstal te Bergen, waarbij zekere H. zou betrokken zijn geweest. Ree» heeft men vroeger op die plek een zilve lepel opgebaggerd. Vandaar dat opzich er Rosing de vermoedelijke plek terdege onderzoeken. 169. „Als museum", luidde het antwoord. „Maar wat is dat?" vroegen de twee op nieuw. „Wel, zei de dwerg, we noemen ons huis zo, omdat we hier voorwerpen verzamelen, die in onze geschiedenis een grote rol gespeeld hebben. Maar eerst moeten jullie wat eten en drinken". Dat lieten ze zich geen tweemaal zeggen en onder het smullen vertelden ze den dwerg, vanwaar ze kwamen en waarom ze op reis waren gegaan. 170. Nu kwamen ook de andere dwergen thuis en weer begon het spelletje van vra gen en antwoorden. Toen de twee hun maagjes vol gegeten hadden, ging hun vriendelijke gastheer hen voor om ze het museum te laten zien.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10