ROOK TRiUMPH DE BESTE lCENT Agenda SIGARET Billijke stallingstarieven de N.V. Nassau Garage. Overname van Gemeentelijke Electriciteits-bedrijven. Minister van Binnenlandsche Zaken stelt gemeenten gerust. HEILOO WARMENHUIZEN EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. Naar wij vernemen is het tweetal confe renties, dat Woensdag en Donderdag op het departement van Waterstaat gehouden is met de dagelij ksche besturen van tal van Noord-Hollandsche gemeenten, teneinde de meeningen van die besturen te vernemen in zake de, door de regeering uitgestippelde lijnen met betrekking tot overname van de, thans nog door verschillende gemeenten ge ëxploiteerde electriciteitsbedrijven, ook bij gewoond door den Minister van Binnen landsche Zaken. De richtlijnen, neergelegd in de missive, welke de Minister van Waterstaat onlangs den betrokken gemeentebesturen had doen toekomen, werden in eerste instantie door den Minister van Waterstaat nader toege licht Daarbij werd er o.a. op gewezen, dat hetgeen thans aan de gemeenten in uitzicht wordt gesteld, een gunstige oplossing moet geacht worden. 0.a. zal met den goodwill van de gemeentelijke bedrijven thans reke-_ ning gehouden kunnen worden, hetgeen in" het voorstel, dat in 1937 werd geconcipieerd, niet het geval was. Van de zijde der uitgenoodigde gemeen tebesturen scheen men niet de meening van den minister van waterstaat te kunnen deelen, dat de voorstellen onverdeeld gun stig voor de betrokken gemeenten zouden zijn. Zoo werd o.a. naar voren gebracht, dat in de voorstellen der regeering geen reke ning wordt gehouden met de meerdere winst, welke gemeenten van eenigen om vang zullen maken, doordat het stroomver bruik regelmatig in stijgende lijn gaat. De ontworpen concept-regeling beoogt slechts, de uitkeeringen aan de gemeenten te ba seeren op de behaalde winsten der afge- loopen jaren. Dit laatste werd door meer dere gemeenten als een bezwaar aange voeld. Tegenover de, door sommige gemeentebe sturen ontwikkelde bezwaren, betoogde de minister van binnenlandsche zaken, dat thans den gemeenten een kans geboden wordt, zooals zij nimmer meer zullen kun nen krijgen. Laatstbedoelde bewindsman heeft met nadruk doen uitkomen, dat de gemeentebesturen, wat betreft de te stellen voorwaarden gerust kunnen zijn, omdat voldoende met hare belangen rekening wordt gehouden. Een der gemeentebesturen heeft daarop de vraag gesteld, of de minister van water staat bereid was, voor het electriciteitsbe- drijf dier gemeente, dat jaarlijks een zeer hoog winstcijfer afwerpt, een totale som uit te keeren, waarin de oprichtingskosten, winst en goodwill gezamenlijk begrepen zouden zyn, doch hiernaar bleek de minister geen ooren te hebben. Trots de geruststellende verklaringen van den minister van binnenlandsche zaken waren verschillende gemeentebesturen van oordeel, dat de voorstellen van de regeering, zooals zij thans in groote lijnen zijn vastge legd, niet in de eerste plaats ten goede van de belangen der betrokken gemeenten zul len komen. HET OLIËN DER KAAS OP DE ALKMAABSCHE MARKT. Zooals bekend heeft dr commissie voor propaganda tot behoud van de kaasmarkt te Alkmaar zich geconstitueerd tot een stichting. Uit deze, de Stichting „Fonds tot behoud des kaasmarkt te Alkmaar", is het vorig jaar een commissie van bestuursleden be noemd, welke zich in het bijzonder zou bezig houden met de propaganda voor het doen oliën' der kaas, speciaal in de vacan- tie-maanden Juli en Augustus. Het is niet in cijfers uit te drukken, maar voor ieder te begrijpen hoezeer het vreem- delingenbezoek aan de kaasmarkt een propaganda voor het Hollandsch product beteekent, een reclame in het buitenland welke de vraag naar onze kaas en daardoor de vergrooting van den export ten goede kan komen. Vandaar de aandrang van de Stichting de kaas in de zomermaanden geolied ten markt te brengen. De markt krijgt daar door een> veel mooier en fleuriger beeld, de vreemdelingen worden er nog meer door getroffen, de reclame wordt grooter en dat alles zal de Alkmaarsche kaasmarkt en allen, die daarbij door hun aanvoer betrokken zijn, slechts ten goede kunnen komen. In den' afgeloopen zomer heeft de com missie voor propaganda een bezoek aan diverse fabrieken in den omtrek gebracht en van vele fabrieksdirecteuren toezegging van medewerking gekregen. Uit erkentelijkheid daarvoor had de commissie hedenmorgen in café Switzer op het Waagplein een bijeenkomst belegd waar zes fabrieksdirecteuren van de zeven fabrieken die medewerkten, aanwezig waren. (De zevende zal alsnog zyn beloo ning in ontvangst kunnen nemen). Aanwezig waren de vertegenwoordigers van „De Vereeniging" te Limmen, „De Goede Verwachting" te Schoorl „Wilhel- mina" te Bergen, „Crema" te Haringhui zen, de fabriek te Wervershoof en P. Frans van Heiloo. De voorzitter der propaganda-commis- sie heeft den vertegenwoordigers dezer fabrieken met een toepasselijk woord als bewijs van dankbaarheid voor de door hun betoonde medewerking elk een kunstvoor werp aangeboden. Elk geschenk bestond uit een prachtig bureau-klokje waarop een zilveren plaatje is bevestigd met de woorden: „Bracht in 1937 ro Alkmaar geoliede kaas ter markt." Een beroep werd op allen gedaan om ook m de komende zomermaanden dezelf de medewerking te verleenen waartoe men algemeen bereid bleek. De heer Mr. J. P. Bosman, voorzitter van de Stichting, heeft er in 'n uitvoerige beschouwing nog op gewezen hoezeer ook de groote verkoop van stukjes kaas in het Waaggebouw blijk geeft van de belang stelling der vreemdelingen. Het doen dliën van de kaas werkt er toe mede het marktbeeld te verfraaien, wat ten slotte allen ten goede zal moeten komen. De heer Voorthuijsen, directein van het marktwezen, wekte de vertegenwoordigers der kaasfabriekei. krachtig op voor het doen oliën propaganda in eigen kring te maken en uit de daarna gehouden bespre kingen bleek duidelijk, dat hoewel dit niet onmiddellijk aanwijsbaar is ook de vlugge verkoop en de prijs beinvloed worden door de wijze waarop het product, schoon- en reeds geolied, ter markt ver schijnt. Trouwens de commissie kon op deze bijeenkomst mededeeling doen van de verkregen medewerking van diverse groo te handelaren, die zich bereid hadden verklaard aan geoliede kaas de voorkeur te geven. Gewezen werd op de wenschelijkheid van een centrale wasschery en de wenk werd gegeven ook de Crisis-zuivel- centrak, die over een zoo groot bedrag voor propaganda beschikt, voor het doen oliën der kaas financieel te interesseeren. De daadwerkelijke medewerking van het hier aanwezige groepje pioniers werd ten zeerste op prijs gesteld. Wanneer hun voorbeeld in breederen kring navolging vindt en de heer Grondsma wees er in deze bijeenkomst op dat een olievlek zich geleidelijk uit breidt zal men de markt weer het beeld kunnen geven dat zy in vroeger jaren gehad heeft, warmede de propaganda voor de markt en daardoor het belang van de aanvoerders ten zeerste gebaat wordt. NAAR DE KUNSTIJSBAAN! De Alkmaarsche IJsclub wil haar leden ook in dit winterlooze tijdperk een ijsavond aanbieden. Zy heeft daarom een specialen avond georganiseerd: Dinsdag a.s. 1 Maart gaat de club met haar leden per autobus naar de kunstijsbaan in Amsterdam, om daar een heelen avond schaatsen te rijden. Dien avond zal men bovendien tal van oude be kenden op de baan kunnen ontmoeten, want o.m. gaat de ijsclub Winkel er heen met 70 tot 80 leden. Een overeenkomst tusschen de kustys- baan en den IJ.H.N. heeft het mogelijk ge maakt, om voor ongeveer de helft van der. gewonen entreeprijs te kunnen rijden, mits men de bondskaart van den bond kan too- nen. Daarom ook behoeft de Alkmaarsche IJsclub zich niet tot haar eigen leden te bepalen, maar kunnen ook IJ.H.N.ers uit de omgeving meegaan. Zoo hooren wij, dat ver schillende Oterleekers van plan zyn, mede naar de kunstijsbaan te trekken. Het kan op dit manier een zeer gezellige U.H.N.-avond worden. DE 200.000STE ZWEMMER IN ALKMAAR. Een dezer dagen verwacht. Naar wy van de directie van de .Alk maarsche Overdekte" vernemen, zal een de zer dagen de 200.000ste zwemmer (zwem ster) de contróle aan het bad moeten pas- seeren. En het ligt derhalve voor de hand, dat men een dergelijke merkwaardige mijl paal in het bestaan van deze zweminrichting niet onopgemerkt wil laten voorbijgaan. Zoo ligt het in de bedoeling aan die(n) geluk- kige(n) zwemmer, die het nummer 200.000 zal ontvangen, gratis een jaarabonnement voor dagelijks zwemmen aan te bieden, ter wijl bovendien onder de op dat moment in de zwemzaal aanwezige zwemmers 3 abon nementen voor dagelijks zwemmen tot het zomerseizoen (15 Mei a.s.) zullen worden verzwommen. Een attractie, welke ongetwijfeld gewaar deerd zal worden. KEUREN GED. STATEN DE GELDLEENING VOOR DE RIOLEERING TE CASTR1CUM NIET GOED? In verband met de geruchten, dat Ged. Staten, de geldleer.ing voor de begrooting niet hebben toegestaan, hebben wy heden een onderhoud gehad met burgemeester Sloet, die ons machtigde te verklaren, dat hem daarvan niets bekend is, doch dat hij zich hierover verder niet wenschte uit te laten. Zooals uit onze raads versla gen is geble ken, houdt een en ander verband met de geldleening groot 150.000, die noodig is, nu de rioleering niet in werkverschaffing wordt uitgevoerd. De begrooting zal dus vermoe delijk in den raad opnieuw behandeld moe ten worden. VERBREEblNG KENNEMERSTRAATWEG HEILOO. Nu de eigenaresse van het bekende café „De Rustende Jager", in verband met de verbreeding van den Kennemerstraatweg, plannen tot verbouwing van haar zaak heeft ingediend, vragen wij ons af, zegt het Vbl., wanneer het rijk nu met de verbree ding van den weg een begin zal maken. Wel werden reeds vele boomen gerooid, maar van verdere werkzaamheden valt nog niets te bespeuren. Het is te wenschen, dat met de werkzaamheden zoo spoedig mogelijk wordt begonnen, opdat de weg voor het zomer seizoen gereed zal zijn. DE EERSTE SPINAZIE. Aan de Alkmaarsche Exportveiling werd heden de eerste spinazie aangevoerd door de kweekers W. de Vries te Bergen en F. H. Geels, alhier. WAARSCHUWING. Het Leger des Heils, Limmerhoek alhier, verzoekt opname van het volgende: Het is ons gebleken dat in Alkmaar klee ding e. d. worden ingezameld voor het Leger des Heils, door personen die daartoe niet bevoegd zijn. Deze verkoopen het in gezamelde en de opbrengst daarvan wordt ten eigen bate gebruikt. Opdat geen geld of goederen in verkeerde handen komen en om eventueele teleurstel lingen te voorkomen, wordt men verzocht het e. e. a. alleen af te geven aan hen, die voorzien zijn van een machtiging geteekend door den commandant B. Vlas van het Le ges des Heils. EERST EVEN ÏNFORMEEREN! De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam geeft belanghebbenden in overwe ging inlichtingen in te winnen bij zyn ad ministratie, alvorens in te gaan op aanbie dingen van de N.V. Maatschappij tot Exploi tatie van Onroerende Goederen Rotterdam- Schiedam, gevestigd Bonairestraat 15 te Am sterdam. Deze vennootschap verkoopt op af betaling obligaties Nederlandsche Staatslee- ning. VOOR LIEFHEBBERS! Een wtek geleden is door een inwoner dezer gemeente een zwervende hond opge nomen, waarvan de eigenaar tot heden niet bekend is geworden. Het dier is thans naar het slachthuis overgebracht in afwachting van een eventueelen liefhebber. GESLAAGD. Voor het door de H. M. V. gehouden examen te Den Haag slaagden de dames T. Nimrat te Alkmaar «n J. Greeuw te Heiloo voor coupeuze costuum- en mantel vak en M. Liefting te Egmondbinnen voor costumière. A. M. Bakker, D. Woldendorp, G. Bats en Th. van Veen; 3e prijs: H. Assenberg, D. Brommer, A. C. Eckhardt, T. Meurs, N. Habicht, Fr. Pols, N. Bruin, A. Wessels, A. v. d. Linden en A. Kra mer. Tulpen: le prijs: J. v. d. Aakster, H. Ver veld, J. Sterk, M. Bierman, J. van Kooten, G. Warmer en M. van Hooff; 2e prijs: G. de Korte, A. Broersen, M. Wes sels, A. Bots, Th. Houtenbos, R. Kuijs en Tr. Bourgonje; 3e prijs: J. Braaf, Tr. Jol, Fr. Obdam, R. Jonker, N. Bruin en Tr. v. d. Velden. Hyacinthen: le prijs: P. H. Kareis, J. van Beest, J. Dekker, M. Wiese, B. Buissink, M. Admiraal, T. Leek, L. Zonneveld, A. Egber- gen, M. Berger, J. Buissink, A. van Roode en C. Bakker; 2e prys: G. v. d. Ven, C. Mazereeuw, P. Krijgsman, J. Thesing, A. Kolk, H. Appel, M. Michels, N. Guldemond, M. Dekker, S. Norder, P. Quant, Tj. de Rijk en Wim Stee- mers; 3e prys: G. Mans, A. Slikker, G. Heiligers, J. Holties, T. Zonneveld, P. de Jong, J. Mid delbeek, Truusje Nierop Groot, Tr. Staa, H. Kaandorp, G. Vlaar, G. Nuij, Tr. Hink en A. Leek. DIRK OUDES EXPOSEERT. Dirk Oudes, wiens werk wij vóór enkele maanden, toen hij voor het eerst in het openbaar in de Wico-Studio exposeerde, be spraken, houdt thans een tentoonstelling van zijn werk in de toonkamer van den antiekhandel van den heer de Rover in de Houttil. Mevr. de Rover heeft smaak en instinctief begrepen, dat een goed oud meubel geen tegenstelling vormt.met een goed schilderij van onzen tijd, omdat kunst van alle tijden is. Daarom heeft zij den autodidact, die Dirk Oudes is, uitgenoodigd om eens in de toonkamer van haar aardige zaak te expo- seeren. Wy hebben er een kijkje genomen en kunnen onzen lezers aanraden, hetzelfde te doen. Tot en met Woensdag bestaat daartoe de gelegenheid. Het werk van Dirk Oudes verdient warme bewondering. Oudes, die pas voor enkele jaren begon te schilderen en geen opleiding heeft gehad, is een merkwaardig verschijnsel. Hy heeft een geboren aanleg voor de schilderkunst, waarin men zonder aanleg, ook met de beste opleiding, niets bereikt. Misschien is het voor Dirk Oudes wel een geluk, dat hy geen Tentoonstellingen. Tot en met Zondag 27 Februari: Muziektuin: Bolbloemententoonstelling van Alcmaria V.V.V. Eiken dag van 10.30 12; 15—18 en 19.30—21.30 uur. Tot en met 2 Maart: van 1012 en 2—5 uur, in de Rover's Antiekhandel Houttil 68 tentoonstelling schilderyen van Dirk Oudes! Dagelijks van 104 uur kunstzaal Boen dermaker te Bergen: tentoonstelling Van teekeningen en aquarellen. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Drie wenschen (hum. Holl. film); met Aft. nie van Duyn, Jules Verstraete, Aaf Bouber e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het le ven van Emile Zola (hist.-rom.); hoofdrol Paul Muni. Toegang boven 14 jaar. (Gepro longeerd). Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Kribbebijter (hum. HolL film); hoofdrollen Cor Ruys, Louis de Bree, Mary Dresselhuys e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, van morgen (Zaterdag) af, hoofdnummer De model echtgenoot (amus.); hoofdrol Heinz Rüh- mann. Toegang boven 18 jaar. (Geprolon geerd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 25 Februari. 8.15 uur. Harmonie, voor Covoto opvoe ring van Candida door het Rott. Hofstad- Tooneel. 8 uur, body". 9 uur, Zaterdag 26 Februari. dancing Harmonie, soiree „Every- 't Gulden Vlies, bal-masqué dans school Engl ander. R 67na Rönne, J. F. Nazomer. W 18.9gm Wallace, E. Het geheim van Mark's priory. W 18 990 Het gulden afgodsbeeld. N.B. J beteekent „ook voor jongeren". De met 4- gemerkte boeken zyn christelijk. HET KLEED VAN ALKMAAR. Zooals bekend heeft het Kofa-magazyn alhier een tentoonstelling van tapijten ge houden en werd een der Perzische-tapijten gratis beschikbaar gesteld voor den bezoe ker of bezoekster der expositie die het nauwkeurigst den ouderdom van dit tapijt zou raden. Hedenmorgen is de enveloppe geopend waarin deze ouderdom vermeld was, welke 103 jaar bleek te zyn. De dames Hillenius, Eecen en Strooker te Alkmaar, die ieder 100 jaar hadden geraden, vormden het drietal, waaruit het lot de ge- lukkie moest aanwijzen. Dit bleek ten slotte mevrouw Hillenius te zijn, aan wie het kleed thans geschonken is geworden. LAMPENHUIS. Hedenmiddag om 4 uur opent het lam penhuis van den heer A. B. Meiman zyn poorten. De zaak, welke hiervóór op het Verdronkenoord gevestigd was, is thans verplaatst naar de Boterstraat in het per ceel no. 18. De heer Meiman specialiseert zich voor namelijk op verlichtingsartikelen en alle andere electrische voorwerpen, lampenkap pen, enz., terwijl hy als erkend electricien installateu-reparateur bovendien alle voor komende werken op dit gebied verzorgt. De winkel biedt een keurigen aanblik en is dan ook alleszins een bezoek waard. DE BLOEMENTENTOONSTELLING. Prijzen toegekend Op de bloemententoonstelling werden de volgende prijzen toegekend: Verguld zilveren medaille: Firma J. M. J. Braam en Zoon te Heemstede; Firma J. Tol te St. Pancras. Zilveren medaille: Firma P. en J. W. Man tel te Avenhom; Firma J. Valkering en Zn. te Limmen. Extra-prijs voor mooisten stand: Firma A. Nuijens te Alkmaar, no. 1. Prijzen voor particuliere inzendingen: G. Pauw; E. Pauw Jr. Crocussen: le prys: M. de Haan, D. Wie- linga, J. Goes, W. Zijlstra, F. Bruin. F. Schouten, R. Bosklopper, G. Prins, A. Lustig en C. v. d. Meulen; 2e prijs: Kees Duineveld, M. de Ruiter, K. val<^r,iiTr'r.JanSen' J' de Vroome, G. Ros, K. Kleyn, R. Beemsterboer, P. Swager en M. Tromp; 3e prijs: W. Rivière, E. Kaal, P. Berkhou wer, J. Keuris, Lida Dik, V. de Graaf, D. Langenberg, J. Vreeker, P. Bos, Th. Bos, A. Admiraal en N. Klerk. Narcissen: le prijs: M. Radema, Gr. v. Twuyver, C. Swart, J. Otjes, J. de Waal, K. de Graaf, W. Kwast, A. Zalm, B. Ris en G. Kramer; 2e prys: Jo Meysen, J. v. Twuyver, F. Grasser, E. Porck, H. Michels, W. Neefkes, opleiding heeft gehad, want daardoor be hoeft hij zich ook niet te bevrijden van veel ballast, dien men daarbij mee krijgt. |Van den prins van Oranje is het bekend* woord: „Men behoeft niet te slagen, om iets te ondernemen, niet te overwinnen om vol te houden". In deze expositie toont Dirx Oudes, dat hy weet vol te houden. Zijn werk getuigt van een eigen visie, terwijl zijn kleurgevoel gaaf is. Wy weten haast zeker, dat Oudes niet onder den invloed staat van een van onze groote meesters, hoe wel vele van zijn doekjes verwantschap toonen met het werk van Van Gogh. Dirk Oudes schildert uit zijn herinnering. Doordat hij vele jaren in Kcnnemerland en West-Friesland het platteland bereisde, heeft hij den boer, zijn leven en arbeid scherp kunner waarnemen en dat dit sterk in zijn herinnering leeft, daarvan legt ook zijn nieuw werk, dat ons sterk herinnert aan het werk van den grooten Vlaming, Gustav de Smet. getuigenis af. Dirk Oudes, die zich nog houdt aan zyn kleine formaten, heeft het platteland niet geïdealiseerd. Zyn impressies getuigen er echter van, dat hy de beweging in het leven weet vast te leggen. Bijzonder werden wij door twee nieuwe doekjes, landschappen, waarin het rood bruine domineert, getroffen. Ook zijn blauw is iets bijzonders. Voor zyn werk geldt wei in het bijzonder, dat het ware wezen in de kunst alleen door het werk spreekt. Men moet dus dit werk onbevooroordeeld gaan zien en nog eens gaan zien; dan zal men er steeds weer het „ware' in ontdekken en dit te scheppen is toch immer» het doel van de kunst OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten; 2e suppl.; lijst 11. Ontspanningslectuur. Oorspronkelijk Nederlandsch. E 33.4 Entrop, G. en N. Entrop. Met onze kano naar Indië .(J.) H 16v Hagen, Leentje Af. Van den ko ninklijken weg. J 43 Jonge, P. de. Een hommel uit den bijenkorf. K 12.4 Kaiser. Elsa. Laat my niet alleen. L 25.5v La»t, Voor de mast. S 90.6 Stolzvan den Kieboom, Corru. Villapark. W 72.6kl Wilma. De klank van het leven. W 72.6kg De kleine gemeente. C 40.1 Cramer, Rie. Zij, wy en jij. In 't Nederlandsch vertaald. A 34.1 Anker, Nini Roll. De groote prijs vraag. B 29c Baum, Vickl. De carrière van Doria Hart. B 97.3tw Burroughs, E. R. Tarzan, heer der wildernis. B 97,3tl Tarzan en de leeuwman. E 26 4 Elkjaer, S. Weer roept de overzij. K 42.5 Kirk, Ellen. Twee meisjes naar Parijs. K 99.4 Kyber, Af. Als dieren spreken K 99.6ck Kyne, P. B. Cappy Ricks komt terug. O 34 5ba Oppenheim, E. Ph. De bankdi recteur. O 35.5c Orczy, Baresse. Het complot. De ontm"kering. R Mm MeUe°' V8n Eldjarstad' Voor een volle zaal gaf de Arb. Too- neelver. „Falkland" gisteravond een opvoe ring van Jaap van der Poli's tooneelstuk ,.De Doofpot", blijspel in 3 bedrijven, onder regie van J. Rossen backer. Het stuk speelt in den tegenwoordigen tijd en wel in Amsterdam in een christ ge zin. In stemmig zwart en achter de horretjes met den bijbel in huis, gaat het eentonige leven zyn gang. Niet alleen over een sukkel van een man, haar Jozef, doch ook over de kinderen Marietje en Job is moeder Cor- nelia de baas. Met groote gestrengheid en een ryke overvloed van bijbelteksten tracht zij de kinderen de vreeze des Heeren by U brengen. Job is een jaar lang heimelijk naar het tooneel gegaan en wordt artist Hij heeft liefde opgevat voor een actrice en zich er mee verloofd. En als oom Jaap, een ryke suikerplanter komt binnenvallen, dan grijpen allen, met uitzondering van de vrouw, de gelegenheid aan om uit de muffe sfeer, eens verruimd adem te halen en te lachen; kortom, gewoon te zyn. We maken ook kennis met Beukers, een vriend van oom Jaap, die hals over kop verliefd is op Marietje en wederliefde vindt. We beleven scènes tusschen de moeder, vader en kinde ren, doch trots het verzet van vrouw Cor- nelia, breekt de nieuwe tijd aan voor het gezin. Dit stuk heeft Falkland met volle over gave weergegeven. Men heeft zich geamu seerd, doch men heeft ook begrepen den geweldigen strijd, welke de moeder heeft gestreden, die zich alles zag ontvallen en aan haar beginselvastheid. De moeilijke rol van Cornelia (mevr. de Gier-de Vries) werd uitgebeeld op een wijze die viel te roemen, uitspraak, mimiek, doch bovenal gelaatsuitdrukking, warer heel goed. De rol van Jozef, die onder suggestie van zyn broer Jaap zich uiteindelijk liet gelden, werd door Rosser backer uitge beeld, zooals we gewoon zijn. Een mooi gaaf spel gaf Marietje (mevr. Smitv. d. Burg). Oom Jaap (de heer L- de Leeuw) en Beukers (de heer Koenen). Het spel van Job kan ons niet in die mate bekoren. De andertn hebben mee gewerkt een avond te geven van hoog staand kun^-vmot. De grimage was naa behooren. Een gezellig bal besloot ofi avond. Woensdagavond gal de afd. Warmen- huizen van de S.D.A.P. in de zaal van den heer Slikker een filmavond welke door een 60-tal bezoekers werd bijgewoond. De spreker, E. Vermeer, sprak vóór de pauze een kort propagandistisch woord. Wy hebben dezer dagen uitvoerig de ver tooning dezer films in andere gemeenten en het dadrby gesprokene weergegeven. Allen die nog geen lid van de S.D.A.P' zyn, werden opgewekt om lid te worden-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2