Nieuw wereldrecord 200 M. borstcrawl. Rie van Veen brengt het op 2 min. 24.6 sec. SCHOORL KOEDIJK HEI LOO HEERHUGOWAARD STOMPETOREN DERDE BLAD. Z. C F. C. II—JONG-HOLLAND 1—8 Zooals algemeen verwacht werd, wist J. H. de beide punten uit dezen wedstrijd te veroveren, ofschoon het er in het begin niet naar uitzag, dat de overwinning met zulke groote cijfers behaald zou worden. Z. C. F. C. trapt af en zet reeds dadelijk een offensief in, dat geen succes heeft, door het slordig afwerken van den aanval. Het tempo wordt vrij hoog gehouden en het spel gaat snel op en neer. Van weerszijden zien wij eenige gevaarlijke aanvallen, die door goed werken van de achterhoedes niet omgezet kunnen worden in doelpun ten. Op een oogenblik dat niemand het ver wacht, neemt Z. C. F. C. de leiding door een onbegrijpelijk misverstand in de achter hoede. Nog eenige gevaarlijke aanvallen van Z. C. F. C. volgen, echter zonder suc ces. Ook J. H. zit niet stil; eenige felle schoten van de voorhoede worden door den keeper met veel geluk gestopt. Uit een goed genomen corner van rechts weet de J. H middenvoor met een fraaien kopbal te doelpunten. Spoedig hierna is het half-time De J. H. spelers zien in, dat er na de rust uit een ander vaatje getapt moet worden, wil men den wedstrijd winnen. Met breed opgezette aanvallen trekt men op het doel af. De rechtsbuiten onderscheidt zich door afgemeten voorzetten, midvoor en binnen spelers door hun doortastendheid voor het doel. De gevolgen blijven dan ook niet uit. Met de regelmatigheid van een uurwerk wordt de stand steeds opgevoerd. Eerst maakt de middenvoor zijn tweede doelpunt; ook de rechtsbinnen wil niet achterblijven. Het vierde doelpunt komt van den links binnen, het vijfde van den middenvoor; het zesde van den rechtsbuitens Een buitenge woon fel schot van den linksbuiten het ze vende doelpunt. De kroon op het werk wordt gezet door den middenvoor, die met een van zijn bekende harde schoten voor het achtste en laatste doelpunt zorgt. Kort hierna fluit de scheidsrecher het einde van den wedsrijd. Het succes van J. H. is vooral te danken aan het goede openspel van de tweede helft. De achterhoede van Z. C. F. C. stond hiertegenover vrijwel machteloos en dat, terwijl hun keeper toch menig doelpunt heeft voorkomen. De stand in de afdeeling is thans: L. S. V. 12 10 1 1 71—13 21 Z. C. F. C. I 12 10 0 2 64—14 20 Jong Holland 13 8 2 3 48—27 18 H. S. V. 12 6 1 5 48—30 13 P. en S. 13 6 1 6 43—34 12 Blauw Wit 12 5 0 7 34—38 10 D. E. S. 13 4 1 7 2352 10 St. Ford 12 2 1 9 17—95 5 Z. C. F. C. II 13 0 2 11 20—65 2 DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de in de Engelsche League gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Eerste afdeeling: BirminghamSunderland 22 Charlton AthleticBrentford 10 ChelseaBlackpool 13 Grimsby TownHuddersfield Town 42 Leeds UnitedEverton 44 LiverpoolWolverhampton Wanderers 01 MiddlesbroughDerby County 42 PorthsmouthArsenal 00 Preston North EndBolton Wanderers 22 Stoke CityManchester City 32 West Bromwich AlbionLeicester City 13 Tweede afdeeling: BarnsieyWest Ham United 10 BurnleyPlymouth Argyle 02 BuryChesterfield 40 Coventry CitySwansea Town 50 Luton TownBradford 42 Manchester UnitedBlackburn Rovers 21 Newcastle UnitedAston Villa 20 Nottingham ForestNorwich City 12 Sheffield UnitedSheffield Wednesday 21 Stockport CountySouthampton 00 Tottenham HotspurFulham 11 Degradatiekansen zijn er nu niet meer, laat Alkmaar thans in de twee resteerende thuiswedstrijden haar positie op de rang lijst nog iets trachten te verbeteren. Inmiddels, onze hartelijke gelukwen- schen! ALKMAAR (DAMES)—HILVERSUM III 5—1. De eerste wedstrijd in de promotie-de gradatie competitie tusschen Alkmaar, Hil versum III en Amsterdam V leverde voor Alkmaar een verdiende, doch geflatteerde overwinning op. Alvorens van deze wed strijd iets te vertellen laten wij U zien den competitie-stand in de afdeeling, waarin Alkmaar dit seizoen speelde: Alkmaar 12 8 3 1 4418 19 B. A. H. C. VI 12 9 0 3 52—17 18 Rood-Wit IV 12 7 2 3 41—14 16 Strawberries II 12 6 1 5 1835 13 Rood-Wit V 12 5 0 7 26—36 10 B. A. C. C. VII 12 2 1 9 16—34 5 Zand voort II 12 1 1 10 952 3 De wedstrijd van gisteren kenmerkte zich vooral door een verschil in systeem tus schen Alkmaar en Hilversum III. Alkmaar speelde doortastend, schoot veel op doel, benutte haar kansen en was steeds eerder bij de bal, terwijl Hilversum, gewa pend met een iets betere techniek, het spel te kort hield, waardoor eenige kansen ver loren gingen. In het elftal der gasten waren eenige speelsters die zeker nog in de 3de klasse thuishooren, doch de fest hing als los zand aan elkaar. Het geheel vertoonde helaas, een nogal lusteloos spelletje, wat misschien van een elftal, wat degradatie wedstrijden moet spelen, te begrijpen is, doch zeker niet verdedigd kan worden. Wel had Hilversum weinig kans te win nen, het heilige moeten ontbrak en dat is niet sportief. Alkmaar dan speelde in dezelfde opstel ling als vorige Zondag en ook nu weer kunnen wij het zelfde zeggen. Het elftal zit behoorlijk in elkaar, is enthousiast en houdt spel behoorlijk open totdat een voorsprong is verkregen. Dan vervalt de voorhoede in haar oude fout, speelt te kort, ieder wil een goal maken, er zijn drie mid denvoors plotseling en vele kansen gaan verloren. We spreken op deze plaats de hoop uit, dat deze tactische fout spoedig verbeterd wordt. Het spel zelf stond op hoog peil. Slechts de backs, de spil en de middenvoor speelden in hun uitstekende vorm van de vorige week. Onze achter hoede speelde zeer tactisch en wist weer keurig de voorhoede der tegenpartij buiten spel te zetten. Mej. Grondsma was weder om de heldin. Mej. Vos was thans ook weer goed, zü moet echter nog vlugger en bewe- gelüker zijn. De voorhoede, het is een tonig, deref weer op middenvoor en rech tervleugel. De rechtervleugel was beslist minder, slechts mej. van Amerongen hand haafde haar vorm en haar schietlustigheid. Haar tweede goal, direct uit een voorzet van rechts ingeslagen, was zéér fraai. Zij scoorde drie uitstekende doelpunten, ter wijl links- en rechtsbinnen er ieder één maakten. Van de linksbinnen kan weer hetzelfde gezegd worden: Zij houdt de bal te lang bij zich en speelt tweede midden voor. Deze fouten kunnen niet voor moe dig doorzetten gecompenseerd worden. De eenige tegengoal tenslotte was zeer ver diend gezien de verhouding in het veld Alkmaar kan nu a s. Zondag rust nemen en speelt om in vorm te blijven Zaterdag as. om 3.15 uur een oefenwedstrijd. Zwemmen Tijdens de internationale zwemwed strijden, welke ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Rotterdamsche Dames-zwemclub in het Oostelijk zwem bad te Rotterdam zijn georganiseerd, is Rie van Veen (R.D.Z.) er Zaterdag in geslaagd het wereldrecord 200 meter borstcrawl op haar naam te brengen door dezen afstand in den tijd van 2 m. 24.6 sec. af te leggen. Het oude record stond sedert 8 September 1935 op naam van Willy den Ouden met een tijd van 2 min. 25.3 sec., gevestigd te Kopenha gen. Vanzelfsprekend is Rie van Veen tevens in het bezit gekomen van het Europeesch- en Nederlandsch record over dezen afstand. Ranghild Hveger tikte met slechts 0.1 sec. verschil als tweede aan en bleef dus eveneens onder den ouden wereldrecordtijd. Dadelijk reeds zag men, dat Rie van Veen er alles op zette om de Nederlandsche eer hoog te houden. Baan na baan hield zij haar befaamde col lega goed bij en wanneer men af en toe den indruk kreeg, dat zij begon af te zakken, bleek dit in werkelijkheid geenszins het ge val te zijn. De 100 meter legde zij af in 1 min. 9.2 sec. en steeds maar bleef zy op gelijke hoogte met Hveger. Het laatste keerpunt namen beide zwemsters gelijktijdig en het was toen reeds duidelijk, dat het wereldre cord van Willy den Ouden ernstig gevaar liep. Een adembenemende spurt volgde, de jeugdige Rotterdamsche zwemster schoot door het water en tikte juist 0.1 sec. eerder aan. Luid gejuich steeg op, toen bleek, dat zij den afstand in den nieuwen wereldre cordtijd van 2 min. 24.6 sec. had afgelegd, waarmede zij het oude record, dat sedert 8 September 1935 op naam stond van Willy den Ouden, met een tijd van 2 min. 25.3 sec. met niet minder dan 0.7 seconde had verbe terd. En indien men weet, hoe scherp de re cords van Willy stonden, wekt deze fenome nale prestatie des te grooter bewondering. Maar ook Ragnhild Hveger heeft schitterend werk geleverd: de korte afstand is haar fort niet en toch had zij bijna weer een wereld record aan haar reeks toegevoegd. De over gelukkige nieuwe wereldrecordhoudster werd van alle zijden gelukgewenscht. De beide andere zwemstets op dit num mer brachten er, in vergelijking met Rie van Veen, en Ragnhild Hveger, weinig van te recht. 1. Rie van Veen (R.D.Z.) 2 min. 24.6 sec. I de Esperanto is alles, noodig voor de (nieuw wereld-, Europeesch- en Neder- menschheid. Ook de regeeringen werkt mee landsch record); 2. Ragnhild Hveger (Dene- Vanaf Augustus zal propaganda gevoerd marken) 2 min. 24.7 sec. wonden voor Esperanto in de scholen. Een Een bijzonder fraaie prestatie verrichtte I luid applaus beloonde deze met gloed uitge- Cor Kint op de 100 meter rugslag. sproken rede., waarop een één-acter in het Zy legde dezen afstand in den fenomena- I Esperanto volgde. len tijd van 1 min. 14 sec. af en bleef daar mede slechts 0.4 sec. boven het wereld record van Nida Senff. Behalve de IJ-zwem- Na de pauze kwamen weer eenige zang. nummers en sprak in het Esperanto de aan- wege Hongaar de aanwezigen toe. Hierna ster Iet van Feggelen is het vrijwel uitge- volgden eenige samenspraken in het Espe- sloten te achten, dat op het oogenblik ook ranto. maar een zwemster op de wereld tot een dergelijke prestatie in staat is. Dit schitte-1 BERGEN rende resultaat van de Rotterdamsche zwem ster opent fraaie perspectieven. Kan het we- Filmavond afd. Bergen van de N y reldrecord van Nida Senff nog verbeterd en A.N.G.O.B. worden? De A.D.Z.-zwemster moest een Om niet-leden met het wezen der ge. zeer feilen strijd leveren tegen mej. Kerk- heelonthouding en drankbestrijding in corü meester om de tweede plaats. Het Rotter- tact te broi.gen, organiseerde de afd. Bergen damsche meisje was nog juist iets sneller en Zondag in het Oranje-Hotel een filmavond tikte met 0.1 sec. verschil als tweede aan De voorzitter der afd. Bergen, de heer 1. Cor Kint (Rotterdam) 1 min. 14 sec.; 2. Schuil, verwelkomde de talrijke aanwezig. en de afgevaardigden der I.O.G.T. afd. Au, Dini Kerkmeester (Rotterdam) 1 min. 16.4 sec.; 3. Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 16.5 sec. Het tweede record, dat dezen avond ge- afgevaardigden der I.O.G.T. afd. Alk, maar en der zuster-afd. School, waarna fe heer G. de Zwart, namens de afd. Berge^ broken werd, was het 200 meter schoolslag- den heer Schuil, die van een ziekte hersteld record heeren en hoewel het ditmaal slechts weer in de vereeniging is teruggekeerd, een een Nederlandsch- en geen wereldrecord aardige attentie bereidde in den vorm van betrof, was de prestatie er toch niet minder een bloemenmand, als blyk van waardeering om. voor het ele, dat hij als voorzitter voor de De A.Z. '7-zwemmer H. Smitshuyzen slaag- afdeeling heeft gedaan, de er voor de tweede maal in 1938 in om dit Na eenige films, w.o. die van de Blauwe record te verbeteren. Hij zwom dezen af- week 1937 te Arnhem, sprak mevr. Geys— stand thans in 2 min. 46 sec. en knabbelde Rappange, woninginspectrice te Amsterdam, dus 1.4 sec. van zijn tyd af, welke hij op een propaganda-woord. 30 Januari J.l. te 's-Gravenhage tijdens inter- Tijdens de pauze bestond er gelegenheid nationale zwemwedstrijden in het zwembad zich als lid van een der organisaties, die zich aan de Mauritskade maakte. Het officieel er-1 onder alle gezindten hebben vertakt, op te kende Nederlandsche record staat sedert 11 April 1937 op zijn naam met een tijd van 2 min. 48.2 sec., gevestigd te Amsterdam. Schaken. AMSTERDAMSCHE SCHAAKBOND— NOORDHOLLANDSCHE SCHAAKBOND 5—5. Zondag is in het schaakhuis te Amster dam in de bondencompetitie van den ko ninklijken Nederlandschen schaakbond een wedstrijd gespeeld tusschen de tientallen van den Amsterdamschen schaakbond en den Noordhollandschen schaakbond. De wedstrijd eindigde 55 gelijk, waardoor de N. H. S. B. het kampioenschap in zyn afd. veroverde. De gedetailleerde uitslagen luidden: geven. De heer Schuil spoorde de jeugd aan zich bij de J.V.O. aan te sluiten, een onderdeel van deze organisatie, welke ook weldra in samenwerking met Schoorl, hier zal worden opgericht. Na de pauze werd de bekefide historische film „De strijd om de Matterhorn" van Luis Trehker vertoond, waarvoor men zich zeer geïntereseerd toonde. Waar ook de voorstelling voor de kin deren groote belangstelling trok, kon de afd. Bergen op een uitstekend geslaagden film-propaganda-avond terugzien. S .van MindenoL. Prins 01 P. D. van ScheltingaK. Geus 10 J. C. SterkG. Kroone KK J. de HaasD. J. S. de Lange KY, H. tegelaarJ. Bollebakker 01 C. Dekker—E. de Waal %—Y, C. StruylaartJ. Zoontjes 10 H. Th. van HerrikhuyzenA. Slob V, J. BoasJ. van Dijk y, Th. de Kruyf-Dr. P. Feenstra Kuiper K-K Totaal (L—5. JlcowHciaal lUeuws Hockey. ALKMAAR I—H. H. IJ. C. 2. 3—1. Niettegenstaande het slechte weer, is er toch nog gespeeld op het Alkmaarsche sportpark. Nadat het derde en de dames op het veld gespeeld hadden, verkeerde dit in dusdanigen toestand, dat het heele eerste elftal er aan te pas moest komen om het weer eenigszins bespeelbaar te maken. Nog steeds worstelt Alkmaar met het slechte veld. Het zij zoo. Laat ons van betere tijden droomen. Voor dezen uiterst belangrijken wed strijd had de bond twee A-scheidsrechters gestuurd, die verdienstelijk floten, maar meer ook niet. De wedstrijd zelf was van een goed ge halte en deweinige enthousiasten, die het weer trotseerden, hebben kunnen genie ten van een vlot gespeelden wedstrijd. Ofschoon het weer even slecht was, had den de dames meer belangstelling, terwyl beide wedstrijden even belangrijk waren. Merkwaardig! Alkmaar heeft in dezen wedstrijd zich definitief van degradatiegevaar gevrij waard. Na zeer langen tijd speelde Alk maar weer eens in de oude opstelling en we kunnen byna wel zeggen: in die goede oude opstelling. Want het goede resultaat van deze opstelling is niet uitgebleven. De voorhoede, die er v. 1. n. r. als volgt uit zag: Stroink, Wessels, Mr. H., Maters Sr., Maters Jr., wist zich vele kansen te schep pen, daarbij goed gesteund door de half- linie, en ook de achterhoede speelde be hoorlijk, waar keeper Voute weer onder de lat stond. Ofschoon het in 't begin een beetje rammelde. Het begin van den wedstrijd was gelijk opgaand. Niettemin was het Alkmaar, dat de score opende (10). Dat gaf moed! H. H. IJ. C. liet het er echter niet bij zitten en fel trokken de Hagenaars ten aanval. Pas kort voor de rust maakten ze uit een strafcorner op fraaie wijze gelijk (1-1). Na de rust was Alkmaar grootendeels in de meerderheid. Spoedig scoorde Maters Sr., na goed solospel, voor Alkmaar de tweede goal (2—1). Niet lang hierna werd uit een klein misverstand in de Haagsche achterhoede het derde doelpunt geboren (3—1) waarmee het pleit vrijwel beslist was. Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Felle strijd op Zondagavond. De renners deden het Zondagmiddag kalm aan. De voetbalwedstrijd NederlandBelgië werd in het sportpaleis uitgezonden; geen wonder, dat de renners er niets voor voelden, om juist nu ronden te gaan pakken. De sprints van drie ur werden zelfs een uur uitgesteld. Tegen de traditie in openden BuysseBilliet tegen vyf uur de vijandelijk heden en opeens ontbrandde de strijd in on barmhartige felheid. Vooral Kaers—Huys toonden een opmerkelijke strijdlust, maar de groote koppels zorgden wel, niet achter te blijven. Pijnenburg—Wals hadden in dit duivelsche spektakel groote moeite niet al te zeer achter te komen. ChristensenStieler, die een van de groote verrassingen zijn in deze zesdaagsche, reden als de besten en wisten zich een tijdlang van de leiding te verzekeren. Maar toen kregen Pijnenburg Wals het opeens te pakken. Hun achterstand was spoedig ingehaald, het koppel was weer in grooten vorm, niemand kon hen tegen houden. Het geheele klassement werd totaal omvergereden, SlaatsPellenaars, Buysse Billiet, PijnenburgWals en KaersHuys waren de geweldenaren. Pas om half tien toen luwde het een beetje. De renners vonden het genoeg en inderdaad hadden zij een beetje rust ten volle verdiend. Ook Zondagavond werden nog eenige felle jachten ontketend, maar eindelijk kwam de rust weer tydelyk tot stand. Bij de neutralisatie luidde het klassement: Slaats—PeUenaars 91 p.; Buysse—Billiet 54 p.; PynenburgWals 50 p.; Kaers-Huys <20 p. Uitvoering Fanfarecorps De Vriendschap. Zondagavond gaf het fanfarecorps „De Vriendschap" onder leiding van zyn direc teur den heer G. Anderson een uitvoering in de zaal van de Rustende Jager. De vry talryke aanwezigen hebben kun nen genieten van de door dit zoo populaire Schoorlsche corps ten gehoore gebrachte nummers. Het programma werd geopend met de vlot gespeelde marsch „Steeds Voorwaarts" van M. Bolderdijk, waardoor de aanwezigen on middellijk in de vroolijke stemming, die bij uitvoeringen als deze behoort, werden ge bracht. De wyze waarop door het fanfare corps de ouverture „Orpheus in der Unter- welt" en de wals „Wiener Praterleben" wer den gespeeld, was boven alle lof verheven. Een zeer hartelijk applaus van de aan wezigen beloonde dan ook telkens direc teur en corps voor de fraaie uitvoering der ten gehoore gebrachte nummers. Ook de jongere leden der vereeniging on der leiding van den heer den Das lieten zich in een tweetal stukken hooren en zij gaven het bewijs dat zy in de toekomst de oudere leden zeker zullen kunnen ver vangen. I Aan deze uitvoering werd nog medege werkt door de „Funny Boys" uit Schager- brug, een elftal in keurige uniformen ge stoken jongelieden, die een vroolijk pro gramma ten beste gaven en zorgen dat elck wat wils werd geboden, hun succesnummer was wel het bekende My Old Kentucky Home. Het steeds gulle applaus van de aanwe zigen was het bewijs voor hun groot succes Het zeer genoeglijk bal onder leiding van de bekende dansband uit de Harmonie ta Alkmaar besloot deze genoegelijke en voor het fanfarecorps zoo succesvolle uitvoering De aanleg van het rijwielpad begonnen. Wij vernemen dat de directie van het Staatsboschbeheer er haar goedkeuring aan heeft gehecht, dat heden met den aanleg van het rijwielpad BergergrensCamper duin een aanvang zal worden gemaakt. De uitvoering zal, zooals bekend is in werkverschaffing plaats vinden, terwyl be- De leiding van den aanleg berust bij het Staatsboschbeheer. Op één ronde: De RyckNaeye 49 p.; StielerChristen- I gonntn ,wordt bÜ de Bergergrens sen 17 p.; Savelberg—Muller 12 p.; Ronsse— Depau 4 p. Op twee ronden: DeneefDekuysscher 106 p.; Verhaegen— Meersehaert 38 p.; Van Schyndel—van den Broek 38 p. De rest op vier tot 15 ronden. Bridge. DE AVRO-BKIDGE-PRIVES. Voor het district Noordholland worden a.s. Zaterdag te Amsterdam de demi-finale en de finale gespeeld. De volgende Alk maarsche paren zyn voor de demi-finale geplaatst. Hr. C. Schoorl en W. Beurs, hr. en mevr. H. Jansen. Hr. Berkhouwer en mevr. Schoorl, mej. Elzas en de heer B. Kuiper en mevr. van Ginkel en mevr. de Vries. Coöperatieve Boerenleenbank. Vrijdagavond werd door de Coöperatieve Boerenleenbank de drie en dertigste jaar vergadering gehouden in het lokaal van den Aef.J,b' Groet onder leidin8 van den heer A. Molenaar. De voorzitter opende met een woord van welkom en hoopte, dat de toe stand in de toekomst mag verbeteren. De heer W. de Geus werd weer aange wezen als secretaris. Medegedeeld werd, dat de rente in loo- pende rekening en voorschotten is 4,25 Voor spaargeld 3 De controle by den kas sier was steeds in orde. De rekening en balans werden goed gekeurd. Uit de rekening 1937 nemen wy over: De ontvangst aan spaargeld is 57347,84, uit gegeven aan spaargelden 54965,22, terug betaald is aan voorschotten 15041. Van de leden is ontvangen in loopende rekening 26755,42 en uitgegeven 21468,31 Ontvangen is in loopende rekening van de Centrale Bank 39020,90 en uitgegeven aan deze bank 67079,23 Van de crisisorganisa tie is ontvangen en uitgegeven f 5653,62. De ontvangen rente van voorschotten bedroegen 9719,57, van loop. rekeningen 905,14. Uit gegeven is aan rente voor spaargelden 3506,95, voor loopende rekeningen 1516,62 en aan de Centrale Bank 1505,70, aan rente werd op het waarborgfonds en kapitaal voor bijzondere doeleinden gestort 137,80. Uit de balans stippen wy aan: Bezittingen, uitstaande voorschotten, hypotheek 29419, onder borgstelling 155096.95, rekening houders 18703,69, schulden spaargelden 117387,19, schuld aan loopende rekening houders 1020, Centrale Bank 1 35705.07. Het reservefonds is 18252,94, aan de provincie Noordholland 39850,62, winst over 1937 286,04. Uit het jaarverslag kan worden vermeld, dat het ledental is 139. Er zyn 278 spaarders, 195 voorschottennemers, waarvan 156 onder garantie van pro vincie en gemeente. Er zijn 11 leden in loopende rekening. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat in de plaats van den heer Jb. Visser, die zich wegens hooger leeftijd niet meer beschikbaar stelde, gekozen werd de heer K. de Waal, die dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Als lid van den raad van toezicht werd gekozen de heer P. J. Lammerschaag. Als leden van het plaatsvervangend bestuur werden gekozen de heeren Jb. Kramer en P. de Geus Jz. Bij de rondvraag pleitte de heer C. Prins voor renteverlaging. De voorzitter zeide: Als het eenigszins mogelyk is, zal in Juli een renteverlaging plaats hebben. De heer W Butter vroeg medewerking voor het vastelastenvraagstuk. Het bestuur zegde medewerking toe. By het sluiten bracht de voorzitter dank aan 't aftredend bestuurslid, den heer Visser, die van de oprichting af lid van het bestuur der bank is geweest. Ook de heer W. de Geus bracht als kassier zijn dank aan den heer Visser. De heer de Geus zeide dat hij het volgend jaar 70 jaar zal zijn en dan zal af treden. Hierna sluiting met dank aan de vergadering. Esperantocluh. Zaterdagavond werd door de Esperanto- club Hedero een besloten feestavond gehou den in het lokaal van den heer Jb. Groot. De voorzitter opende in het Esperanto, waarna ten uiteenzetting volgde, waarin spreker zyn vreugde uitte over de belang stelling vcor dezen avond. Hij wekte op tot studie van het Esperanto en hoopte op een mooien avond, waarna de Esperantisten hun K. L. M.-film. Zaterdagmiddag werd in de Rustende Jager de KL-M.-film vertoond voor een groote schare kinderen en eenige volwas senen. Hoewel de jeugd als -egel woelig is, was er nu een uitzondering. Met groote aandacht werd de film gevolgd. Hierna werd vertoond de dierentuin te Rotterdam. Natuurlijk zouden we haast zeggen, maak ten we een tocht dooi de haven en uiteinde lijk zagen we het vliegveld Waalhaven te Rotterdam. Tenslotte werden een 2-tal gratis rondvluchten met de KX.M. aange boden met gratis rek naar Amsterdam. Op de entree-kaart was een nummer en zoo doende ging het om het geluk. De gelukkige winnaars waren Gerard Kroon en Rie van de Berg. Ingeval de ouders bezwaar maak ten werden als reserve aangewezen Lena Muijs en Gerard Kossen. Hoogst voldaan ging de jeugd huiswaarts. Werk voor de steun B. A De gesteunde van het Burg. Arm bestuur moeten (zoo mogelijk) voor de steun werken. Dit wordt berekend tegen een vastgesteld uurloon. Vervalsching steun formulieren? Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een zekere G. inzake vermoe delijke vervalsching steunformulier. De heer A. M. v. d. Ham, die ongeveer 4 jaar geleden als gemeente-secretaris tlhier benoemd werd, gaat deze gemeente binnen- kort verlaten wegens benoeming als hoofd' ambtenaar 2e klasse by de Ver. van Nsderl. Gemeenten te 's-Gravenhage. KinderuitiendiM' Door het Centraal genootschap werden de afgeloopen week 9 kinderen naar di verse inrichtingen uitgezonden. De Laatste Eer. Vrydag hield de Prot. begrafenisver. „De Laatste Eer" haar jaarvergadering in het café van den heer C. Liefhebber, alhier. De voorzitter de heer Th. v. d. Meer open de met een woord van welkom, en zijn groote voldoening over uitsprekende, dal de opkomst zoo groot was wat wel een uit zondering is op den regel daar over he» algemeen het vergaderingbezoek zeer mi niem is. Uit het jaarverslag blijkt, dat het leden tal thans 482 bedraagt. Er zijn in het afgeloopen jaar 12 begra fenissen uitgevoerd waarvan 4 leden en 8 niet-leden. In het bestuur kwam geen ver andering, evenmin als in het bestuur het welk de dank voor hun accurate plichtsbe trachting in ontvangst had te nemen. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 1425.95 en de uitgaven 1419.12, alzoo is er een batig saldo van 6.83. Dit kleine saldo vindt zijn oorzaak in de aanschaffing van een automatisch begraaf- toestel wat een uitgaaf vorderde van 204.78. De reserve is gestegen tot 2050.49. De heeren K. Reijne en J. Duinker werden benoemd tot afgevaardigden naar den bondsvergadering. By de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren Th. v. d. Meer en F. Kasper met algemeene stemmen her kozen. Over het punt nieuwe leden ontspon zich een geanimeerde gedachtenwissellng doch besloten werd om het reglement te hand haven. De rondvraag leverde nog enkele hul»- 11 O v» V«W itvg iica zongen, gevolgd door eenige zangnum- I houdelijke zaken op waarna de voorzitter mers door de clubleden. Het woord was I onder dank de vergadering sloot, aan mevr. Veenendaal. Zy geeft een uiteen ze ting van de byeenkomst te Groet van sperantisten in den komenden zomer, waar een internationaal samenzyn zal wezen. Het n°C lnternat'°nale eenheid te kweeken. oai v oor is ook Esperanto op de school noo- Benoemd is tot ass.-directeur aan de Zuivelfabriek te Beiier (Dr.) de heer P. J- C. Kuiper, thans in geiyke functie aan

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10