mflAT Bervoets COlfiERT- COSTUUMS NOQR |i Stad en Omgeving. i| ^^indon-Tjlaart Vier vaten aangespoelden wijn verkocht. Soldaat uit Sint Pancras gedood. Tijdens stoeipartij ging het geweer af. Hollywood-balmasqué in 't Gulden Vlies. De zee heeft wijn cadeau gegeven, maar de strandvonder en belasting-ambtenaren zorgen er wel voor dat niemand hem gratis zal drinken. Lust U ook zeewater? EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag:. Een noodlottige samenloop van omstan digheden, dat is de oorzaak van het tragi sche ongeluk, dat Zaterdagavond in de barakken achter de groote kazerne van Ede is gebeurd en waarbij de dienstplich tige Jager v. Deutekom uit Sint Pancras (N.-H.) door een collega bij ongeluk is doodgeschoten. Van D. en de dader, T. genaamd, die af komstig is uit Scheveningen, zijn beiden dienstplichtig en ingelijfd bij het Regiment Jagers, dat voor vervolgoefeningen te Ede is gedetacheerd en gelegen is in de groote barakken achter het groote kazerne-ge- bouw, dat het normale garnizoen van Ede herbergt. Zij waren goede kameraden. Zaterdag avond waren beiden in de wacht ingedeeld. In het wachtlokaal hebben zij, waarschijn lijk om zich te vermaken, een weinig ge stoeid en daarbij is gegrepen naar het geladen geweer, dat tot hun beschikking stond. De negentienjarige T. richtte daarbij omstreeks negen uur het gevaarlijke vuur wapen op zijn kameraad. En wat zoo vaak gebeurt, wanneer een vuurwapen als speel tuig gebruikt wordt, gebeurde ook ditmaal: het wapen ging plotseling af en Van D. werd getroffen en was op slag dood. Soldaten uit de omgeving, die het schot gehoord hadden, kwamen daarop toeloopen en zagen in het wachtlokaal een verschrik kelijk schouwspel: v. D. doodgeschoten, de dader T. totaal overstuur en overspannen toen hij begreep wat hij had gedaan. En kele manschappen van de aanwezige poli- tie-troepen stelden terstond een onderzoek in. De commandant maakte proces-verbaal op en de commissaris van politie uit Ede heeft als hulp-officier van Justitie ambts halve een onderzoek ingesteld, alhoewel de dader van dezen doodslag uiteraard door den krijgsraad zal worden berecht. T. werd terstond gearresteerd en is vervoerd naar het politiebureau in Ede, waar hij tot op heden is ondergebracht, omdat zijn toe stand van dien aard is, dat hij in rustige afzondering moet verblijven. Het was zelfs noodig om voor den totaal overspannen jongeman doktershulp in te roepen. Hospitaal-soldaten hebben het lijk van v. D. vervoerd naar het Juliana-zie- kenhuis te Ede. Op het lijk is beslag gelegd in afwachting van de komst van dr. Hulst uit Leiden, die de sectie zal verrichten. AUTO TE WATER TE WARMENHUIZEN. Zaterdagmiddag omstreeks half drie had de groentenhandelaar C. Jonker het onge luk met zijn auto, geladen met ongeveer 3000 K.G. kool, achteruit in het water te rijden. De auto kwam terecht op een schuit van den heer P. Mink, welke eveneens be laden was met kool. Als gevolg van den zwaren last zonk deze schuit onmiddellijk Een en ander had veel bekijks, vooral toen de firma Met uit Alkmaar met een kraan wagen de auto en schuit kwam lichten. Ge lukkig kwamen geen persoonlijke ongeluk ken voor. BEGRAFENIS P. VAN DEN WIJNGAARD. Onder zeer groote belangstelling is Za terdagmiddag te Broek op Langendijk het stoffelijk overschot van den Dinsdag op zoo noodlottige wijze verongelukten arbeider- telegrafist der Ned. Spoorwegen, den heer P. v. d. Wijngaard, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Een groot aantal personen, waaronder verscheidene spoormannen, heeft de plech tigheid bijgewoond. Een deputatie van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramweg personeel, afd. Alkmaar, heeft den over leden bondsmakker een vaandelgroet ge bracht. Een vijftal bloemstukken dekte de baar Als eerste spreker trad naar voren ds. Donner. Deze getuigde van het meeleven van allen met de familie, welke God zoo'n zware beproeving heeft opgelegd. Gode zij dank treuren wij niet zonder hope. Wij weten, hoe God Van den Wijngaard van ons heeft weggenomen. De wijze waarop hij is heengegaan getuigt van zijn geloof dat het bloed van Jezus Christus zijn zonden heeft afgewischt. In zijn laatste oogenblikken, welke spr. heeft mogen meemaken, heeft Van den Wijngaard getoond, gereed te zijn om in te gaan in het Vaderhuis. Gezamenlijk zong men hierna ps. 89 19. De heer ir. Boot sprak vervolgens namens de directie van de Ned. Spoorwegen en den inspecteur van het vervoer, den heer Van Meurs te Amsterdam. Van den Wijngaard is gevallen op het veld van eer. Midden in de uitoefening van zijn plicht is hij wegge roepen. Spr. dankte den overledene voor al hetgeen hij gegeven heeft aan het bedrijf. De stationschef van Heerhugowaard, de heer Peters, schetste den overledene als een flink, nauwgezet en prettig mensch. Wij kunnen hier weer zien hoe kort de dagen des levens zijn, zeide spr. Gij zijt nu de eeuwige rust ingegaan. Mogen daarin Uw vrouw en dochter troost vinden. De voorzitter van de afd. Alkmaar van den Chr. Prot. Bond van Spoor- en Tramweg personeel zeide, dat Van den Wijngaard steeds, wanneer de dienst het eenigszins toeliet, de bijeenkomsten der organisatie bezocht Hij was een man, die zich het evangelie van Jezus Christus ook op het terrein van den arbeid niet schaamde. Namens bestuur en leden der afdeeling riep spr. vriend Van den Wijngaard „rust zacht, rust in vrede" toe. Een broeder van den overledene dankte voor de overweldigende belangstelling. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Suppletoire begrooti g 1937. In bijlage no. 22 schrijven B. en W.: Van het bestuur der gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk hulpbetoon ontvingen wij de suppletoire begrooting, dienst 1937, warbij een aanvullend sub sidie wordt aangevraagd van 6500. Het oorspronkelijk op 320.060 geraamde subsidie, dat bij uw besluit van 18 Novem ber j.L werd verhoogd met 12.500, stijgt hierdoor tot 339.000. Het onderzoek van deze begrooting heeft geen aanleiding tot opmerkingen gegeven. B. en W. stellen den raad mitsdien, on der overlegging van het advies der com missie van bijstand voor de financiën, voor genoemd stuk goed te keuren door vast stelling van het desbetreffend besluit. AGENT VAN POLITIE. Tot agent van politie alhier is met in gang vu 15 Maart a.s. benoemd de heer A. Oudhoff, thans tijdelijke gemeente veldwachter te Bergen. WATERSCHAP SCHERMEER. De Hoofdingelanden van het waterschap „De Schermeer" vergaderden hedenmor gen in het stadhuis. Bericht was ingekomen, dat de heer C. Kramer Glijnis tot dijkgraaf was her benoemd. De heer Groot wenschte hem met zijn benoeming van harte geluk. Aan het dagelijksch bestuur werd machtiging verleend tot onderhandsche verhuring van enkele gronden aan het Moltjesveer en van vischwateren, terwijl tevens machtiging werd verleend tot het aangaan van een kasgeldleening, groot 50.000. Ook werd machtiging verleend tot onderhandsche aanbesteding en uit voering van werken in eigen beheer en tot onderhandschen verkoop van losse goederen en molens voor slooping. Hierna werd voorgesteld een ontvangen koopsom en een ontvangen afkoopsom, samen groot ongeveer 13.240 en een bij de Nutsspaarbank belegd bedrag te beste den voor de verbetering van eenige wegen, waarvan de kosten, wanneer de verbete ring gewoon aanbesteed zou worden, ruim 20.000 zouden bedragen. Wijl de uitvoe ring van het werk evenwel in eigen be heer zal geschieden en men reeds vrij veel materiaal in voorrsftd heeft, zouden de werkelijke kosten aanmerkelijk lager lig gen. De in de verbetering te steken gelden zullen met 1000 per jaar worden afge lost, te beginnen in 1939. Het vrij geko men geld zou ten behoeve van den gewo nen dienst in obligaties worden belegd. Na eenige toelichting door den voorzit ter werd conform dit voorstel besloten. Voorts werd besloten tot uitgifte in eeuwigdurende erfpacht van den onder grond van het bruggehoofd van de Groot- schermerbrug onder de gemeente Zuid en Noord-Schermer aan die gemeente, en tot vestiging van een erfpacht voor den tijd van 75 jaar ten behoeve van de pro vincie Noord-Holland voor de stichting van een transformatorhuisje onder de ge meente Ursem. Tenslotte werd besloten tot verkoop van een tweetal perceelen (erf en rietland) te Krommenie voor den prijs van 1. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Baltus de verpachting van het rietland ook in de toekomst te vervroegen. De ver vroeging van de jongste verpachting was bij de pachters zeer in den smaak geval len, terwijl het voor den polder voordeeli- ger was geweest. De voorzitter zegde toe, wat de heer Baltus vroeg. Op een vraag van den heer Jac. de Boer, den Laanweg nog eens te teeren, werd eveneens bevestigend geantwoord. Hierna sluiting. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Door de korfbalvereeniging „K.V.K.V." wordt op Dinsdag 1 Maart, des nam. 8 uur in het gebouw ,,'t Gulden Vlies" een ontspanningsavond aan de werkloozen aangeboden. Opgevoerd wordt het door deze vereeni- ging reeds met veel succes vertoonde too- neelspel „Joop ter Heul", blijspel in 3 bedrijven. Het spreekt vanzelf dat deze gulle aan bieding van „K.V.K.V." door de Commis sie met groote dankbaarheid wordt aan vaard, terwijl de werkloozen, dank zij deze medewerking, weer een mooie avond te wachten staat. Door mededeelingen aan de stempel lokalen is reeds bekend gemaakt waar en hoe toegangskaarten verkregen kunnen worden. PLAATSELIJK COMITÉ VROUWEN VREDESGANG 1938. In navolging van vele andere plaatsen is ook in onze stad een Plaatselijk Comité Vrouwen Vredesgang 1938 opgericht, waarin vertegenwoordigsters van ver schillende vredes- en andere ethische ver- eenigingen hebben plaats genomen. AANBESTEDING. Op het bureau van gemeentewerken is aanbesteed het maken van zusterkamers, enz. op de zolderverdieping van het Zus terhuis van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. De laagste inschrijvers waren C. de Graaf, alhier 2500, S. Staaf, alhier 2676 en de firma Bruin en Zoon, alhier 2720. De hoogste inschrijver was M. Hartog, Heemskerk 3649. De gunning wordt nader bekend ge maakt. Gedurende de maanden brengen wij een zéér bijzondere aanbieding Keuze uit tal van nieuwe Voorjaarsstoflen Vraagt Stalen - Collecties I Onze Kleeding naar Maat wordt uitsluitend door prima maatkleermakers onder de be- palingen der C.A.0. vervaardigd Nergens s/aagt U beterI DIERENBESCHERMING. Zaterdag is een jong hondje (teef) zijn baas kwijtgeraakt bij V. en D. De eigenaar of eigenares wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk te melden bij den inspecteur van dierenbescherming den heer C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Het signalement van het hondje is: 4 maanden oud, zwart. AANKOOP GEDEELTE WEILAND IN DEN POLDER OVERDIE EN ACHTERMEER. In bijlage no. 24 schrijven B. en W.: Gedep. Staten hebben het raadsbesluit van 18 November 1937 tot vaststelling van het uitbreidingsplan Overdie en Ach ter meer goedgekeurd bij besluit van 16 Fe bruari 1938 nr. 59, in verband waarmede de bij uw besluit van 23 December j.1. aan de N. V. van Onroerende Goederen „Nooitgedacht" verleende vergunning voor den aanleg van straten, eniz. ten uitvoer kan worden gebracht. Bij die vergunning is als voorwaarde op gelegd het graven van de op het uitbrei dingsplan geprojecteerde gracht (voor zoover op het terrein der N. V. gelegen), welke de verbinding tusschen den Molen tocht en de Bleekerssloot tot stand zal brengen. Het resteerende gedeelte van die verbindingsgracht zal voor rekening der gemeen/te moeten worden aangelegd. Dit 4edeelte doorsnijdt het perceel weiland, adastral bekend gemeente Alkmaar in sectie F nr. 53, in eigendom toebehoorende aan den heer L. Groen, architect te Heiloo. De eigenaar is bereid van dit wei land voor het hier aangegeven doel een stuk, groot ongeveer 12500 M2. aan de gemeente te verkoopen voor den prijs van ƒ1.per M2. Wij achten het van belang, dat de ge meente dit terrein met deze bestemming voor den aangeboden prijs aankoopt. Ook de commissie van bijstand voor het grondbedrijf kan zich met den verkoop van het hierbedoelde perceelsgedeelte voor een prijs van 1 per M2. vereenigen. Dienovereenkomstig stellen B. en W. den raad voor tot aankoop te besluiten. UITBREIDING CONCESSIE GASLEVERING OUDORP. B. en W. zeggen in bijlage no. 31: Uw vergadering besloot op 27 Januari j.L met de gemeente Oudorp een nieuwe ge meenschappelijke regeling aan te gaan be treffende de levering van gas in die ge meente. De raad der gemeente Oudorp be sloot in zijn vergadering van 28 Januari d.a.v. deze regeling te aanvaarden, evenwel onder bepaling, dat ook de perceelen aan de Zuidzijde van de Halvemaansbrug aan de gasleiding kunnen aansluiten. Hiervoor is noodig het leggen van een afzonderlijke leiding ter lengte van onge veer 300 M. De directeur der lichtbedrijven is van meening, dat deze uitbreiding renda bel zal zijn. B. en W. stellen derhalve voor hen te machtigen bedoelde leiding te doen leggen. GRONDVERHUUR IN BERGEN. In bijlage no. 20 schrijven B. en W.: Bij Uw besluit van 24 September 1936 nr. 2 werden wij gemachtigd het stukje bouwgrond gelegen tegenover het gas distributiestation in de gemeente Bergen, groot 26 A., 9 c.A., met ingang van een door ons te bepalen datum voor ten hoog ste 5 jaar te verhuren voor tenminste 10 voor het eerste jaar en tenminste 25 per jaar voor het resteerende tijdvak. Dit perceeltje moet thans opnieuw wor den verhuurd, en het blijkt niet mogelijk een hoogeren huurprijs te bedingen dan 10 voor het eerste jaar, 15 voor het tweede jaar en 20 voor het derde jaar. B. en W. stellen den raad vooi hen te machtigen bedoelden grond met inacht neming van deze minimum-huren te ver huren. De heer A. Englander hartelijk gehuldigd. Het jaarlijksche bal-masqué van het dans instituut A. Englander, dat Zaterdagavond in 't Gulden Vlies is gehouden, droeg dit keer een zeer apart karakter.. Want niet al leen, dat de belangstelling zeer bevredigend was en dat de feestvierenden zich al dan niet gecostumeerd uitstekend geamuseerd hebben en ook niet alleen, dat er grooten bijval werd betoond bij het aanschouwen van de geheel in Hollywood-styl-gemeta- morfoseerde-zalen, het hoogtepunt van dit balmasqué was meer gelegen in het feit, dat de populaire dansleeraar A. Englander ge. huldigd is in verband met het tienjarig be staan van zijn dansschool. Doch deze huldi ging geschiedde eerst tegen middernacht en daarvóór waren al eenige uren van amuse, ment voorafgegaan. Immers, het was tlu_ schen negen en tien uur, dat de zal^ be~ volkt werden, eerst druppelsgewijs, daarna in vlotter tempo. En het viel al spoedig te constateeren, dat er aan het devies „zooveel mogelijk film. types te creëeren" weinig aandacht geschon ken was. Want het meerendeel der gemas- kerden (en dat waren er meer dan andere jaren) had geen kans gezien een of andere filmster uit te beelden. Een enkele gunstige uitzondering daargelaten, had de jury keus te doen uit andere costumes dan juist film. uitbeeldingen. Trouwens, de jury (bestaande uit de da mes mevr. Ansingh-Slotemaker, mej. Katz en de heeren Robert Jr., Kroon en Hansen) zag zich voor een moeilijke taak geplaatst. Uit een zoo groote verscheidenheid van costuums viel het niet gemakkelijk een juiste beoordeeling te geven. Uiteraard heb ben de filmtypes den voorkeur gehad en zoo bestond er b.v. geen twijfel wie van de hee ren met den eersten prijs kon gaan strijken. Dat was natuurlijk voc? de prachtige uitbeel ding van de Emile Zole-fipuur, zoo treffend van costuum en houding, dat daarover niets dan lof bestond. Voor de jury paradeerden o.a. de keurige - zes man sterke - Hollywood- revue-groep, de tengere Ballerina, Fred As tair e, de charmante Hertogin v. Windsor, Charlie Chaplin, Fransche herderinnetjes, pierots en pierettes, Fanny Elsler, Vleermui zen, Marlène Djetrich en vele, vele anderen, ren. Al deze gecostumeerden hebben dolle vreugd gehad en voor hen was het late slui tingsuur nog te vroeg. Bij tijden kende de feeststemming geen grenzen, het werd dan een verbroedering over alle linies en als één groote familie vierde men lustig feest, uren en urenlang. Daarbij lieten de beide orkesten zich van hun besten kant kennen, want zoowel de band van Willi Kohier als de band „The Sweet and hot players" hebben schier on vermoeid de danslustigen tot den vroegen morgen bezig gehouden. En zooals gezegd, de zaalversiering deed Om half elf zouden hedenmorgen te Bergen aan Zee voor de eerste maal eenige vaten wijn verkocht worden, welke de zee ter ge legenheid van de geboorte van prinses Bea trix zoo gul langs onze geheele duinkust als extra-verrassing ter verhooging» van de feestvreugde op het strand had geworpen. Het was, zooals gezegd, de eerste maal dat een verkooping van een deel van deze goede gaven zou plaats vinden en daarom was er groote belangstelling voor. Strandvonders uit nabijgelegen gemeenten ten Noorden en ten Zuiden van Bergen aan Zee kwamen eens poolshoogte nemen. Zij zullen binnen afzienbaren tijd eenzelfden verkoop moeten organiseeren en dan dient men toch iets te weten over de publieke belangstelling en voornamelijk over de prijzen. De burgemeester van Egmond aan Zee kwam eens buurten en had zijn veldwach ter meegebracht en de oud-burgemeester van Bergen, de heer Jb. van Reenen, had als oud-strandvonder eveneens van zijn belang stelling blijk gegeven. Wijnhandelaren of hun vertegenwoor digers waren niet te ontdekken. Wellicht willen zij voor hun klanten niet bekend staan als leveranciers van aangespoeld drui vensap. Misschien hadden zij hun strooman- nen wel op den uitkijk gezonden, maar dat is natuurlijk niet met zekerheid te contro leeren. Belangstellenden waren er overigens meer dan voldoende. Mannen met petten en met hoeden, „strandjutters", dorpelingen uit den verren omtrek, belangstellende vinders, en particulieren die per auto waren gekomen in de hoop, dat het misschien mogelijk zou zijn voor een zacht prijsje een „vaatje" op den kop te tikken en te laten bottelen. Wijn ge noeg om jarenlang vrienden en kennissen er op te trakteeren. Als ze tenminste van goede kwaliteit was. En daar moest men naar raden, want de oude vaten met hun verroeste ijzeren ban den verborgen het geheim van soort en kwa liteit. Geproefd werd er niet meer, want dat hadden deskundigen al gedaan. Van elk vat had de keuringsdienst voor waren twee flesschen laten aftappen, die naar Amsterdam waren gezonden om door speciale wijnproevers bekeken, beroken en geproefd te worden. En het resultaat was, dat er drie vaten „goed" bevonden waren en het vierde, het vat gemerkt G.A.R.N. 4330 voor de con sumptie was afgekeurd. Was de wyn zuur of was er zooveel zeewater bij gekomen, dat het een zoute groc was geworden? Dat zal alleen de man weten, die eigenaar van dat „vaatje" is geworden. De beurt is aan den wijn. Er werd naast de groote loods achter het station door den vendumeester den heer Meijer eerst een party hout verkocht, dikke latten en planken, die wellicht van een dek last waren weggeslagen en de zee eena op het Bergensche strand had geworpen. Eeni ge ledige vaten en een vat met olie vonden begeerige koopers en toen kwam bet groote oogenblik, dat de veilingmeester in de loods, op verzoek van den burgemeester-strand vonder mr. H. D. A. van Reenen, nog eens nadrukkelijk de veilingscondities bekend maakte. Want wanneer deze vaten een flinke som zouden opbrengen, kwam dat niet allereerst door den wyn maar door den dienst van de belastingen en accynsen, van welken dienst een tweetal commiezen den verkoop zou bijwonen. Geen flesch wyn wanneer zy althans niet gesmokkeld wordt komt over de grens zonder dat er belasting voor betaald is en de Staat zou er ook nu wel voor zor gen, dat geen zijner onderdanen een glaasje van dezen zeewijn zou drinken zonder er de noodige accijns voor te betalen. Wijn is duur in Holland, zegt men en wij hebben nooit beter begrepen waarom hij zoo duur is dan hedenmorgen in die groote loods van de strandvonders in Bergen aan Zee. Voor deze vier vaten, zei de vendumeester, moet een bedrag van 595.08 aan accijns betaald worden, dus per vat 148.77. Zij zouden eerst afzonderlijk en daarna in com binatie verkocht worden, waarna zü met 10 strijkgeld zouden worden afgemijnd. Wie doet er een bod? „Wie doet er een bod op het eerste vat?" „Een gulden geboden". „Twee gulden". „Tien gulden". „Twintig, dertig, vijf-en-dertig. Allez hee ren, wie biedt er meer. Prima Algiersche wyn voor een schijntje". „Zes-en-dertig, zeven-en-dertig. Éénmaal, andermaal". „Acht-en-dertig". „Acht-en-dertig geboden, negen-en-dertig, daar. Niemand meer?" „Veertig!" „Veertig gulden voor het eerste vat. Nie mand meer? Veertig gulden, éénmaal, an dermaal. Niemand? Veertig gulden voor de derde maal". Ziezoo, men wist wat deze vaten zouden opbrengen. Het tweede vat39. Het derde vat20. Bevatte het een mindere kwaliteit? Zat er minder in? Niemand wist het, maar hooger dan 20 werd niet geboden. Dan in combinatie: 101 met 1 10 strijk geld, hondeTd-en-tweehonderd-en-vijf- en-zeventig, honderd-en-tachtig heel voorzichtig kwam hier een hooger bod én de veilingmeester voelde de aarzeling. „Honderd-en-een-en-tachtig. EenmaaL an dermaal. Niemand meer. Honderd-en-een- en-tachtig voor de derde maal, voor den heer Baltus". En daarna de afslag: „Honderd-en-vyftig, honderd-en-veertig het bleef stil twin tig, twaalf... tien gulden". „Myn" riep een stem. En daarmede waren de drie vaten ver kocht aan den heer Prins, handelaar in ongeregelde goederen te Alkmaar. Drie vaten Algiersche wijn, 1800 L. of wat er minder in zal blijken te zitten voor 446 aan accijns en 191 voor den wijn, dus 637, of ongeveer 0.35 per liter, waai* by dan later natuurlijk nog het vervoer, de flesschen en het bottelen komen. Is de wyn goed? „Hij is best", zei 'n strandvonder uit het Noorden, maar hij is nog niet zoo goed als de onze. Wijn, die niet voor de consumptie geschikt was. En toen bleef er nog het vierde vat, waar burgemeester van Reenen, nu men toch zoo gezellig bij elkaar was, meteen maar van af wilde. Maar dat vat had een inhoud, welke door de fijnproevers in Amsterdam ongeschikt voor de consumptie was bevonden en de ambtenaar van de belastingen deelde mede, dat ook dit vat niet zou worden afgeleverd als daarvoor niet eerst een bedrag van 148,77 aan accyns was betaald, of er wijn of zeewater in zou zitten. Bracht het vat dit bedrag niet op, dan zou men het laten leegloopen, wat ook de kooper zou kunnen doen. „Lust jij nog zeewater?" vroeg een Ber- genaar aan een Egmonder. „Een gulden geboden", riep de veiling meester, „twee gulden, drie, viernegen gulden". „Niemand meer?" „Eenmaal, andermaal, negen gulden voor de derde maal". En zoo heeft ookidit vat voor 148 dus voor 157 een eigenaar gekregen. „Die wijn smaakt net zoo goed als de andere", zei een commies troostend, maar commiezen zijn nu eenmaal geen wijn proevers van professie en zy hebben nu eenmaal meer kijk op huurwaarden, motor rijwielen en dienstboden uit belasting oogpunt bekeken natuurlijk dan op wijn» die wie weet hoe lang onder water heeft gelegen en daarna door de zee heen en weer geschud en misschien wel tot een cocktail gemaakt is. Er was in café Prins Maurits gelegenheid om direct te betalen en de gelukkige of mis schien wel ongelukkige wijnkoopers trokken in optocht achter den veilingmeester aan. De eerste vaten zijn verkocht. De volgende week worden er negen i*1 Egmond aan Zee gepresenteerd. Zijn er onder onze lezers misschien nog liefhebbers van een goede wijngroc? De burgemeester-strandvonder van Eg- vond is goed gesorteerd en de prijs is lager dan men in den winkel moet betalen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2