VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. tweede blad. ^Buitenland Dr. Niemöller voor zijn rechters Samenzwering op Cuba. Nieuw groot proces in Rusland. Voortaan „Arische" confectie. De nieuwe anti-Joodsche maatregel. De zin van den Duitschen vrede. Sneltrein A'dam -Parijs ontsDOord. Geen slachtoffer. De trein vernielt een auto. Interview met de Valera. Spionnenzaak in Amerika. Nieuws in 't kort. fyouwciaai Tlieuws BiROEK OP LANGENDIJK SCHOORLDAM OUDKARSPEL WIERINGEN I Een jaar en tien maanden ge van ge nisstraf geëischt. Gemeld wordt, dat tegen ds. Niemöller een gevangenisstraf van één jaar en tien maanden zou worden geëischt wegens over treding van het „Heimtückegesetz" (de z.g. Kanselparagraaf) en ongehoorzaamheid 'n staatsverordeningen. De eisch zou dus niet op landverraad berusten. De uitspraak zal waarschijnlijk vandaag vallen. Zwitsersche studenten toonen sympathie. Meer dan tweehonderd studenten van de universiteit van Bazel en professoren van verschillende faculteiten hebben ds. Nie möller in de gevangenis te Berlijn een schrijven gezonden, waarin zij zich solidair verklaren met den strijd, welken hij voert voor het recht en de vrijheid van het ge loof. Zij verklaarden verder te betreuren, dat de openbare meening niet op de hoogte wordt gesteld met het verloop van het pro ces. Nog tal van predikanten vervolgd. Op het oogenblik bevinden zich nog twintig predikanten van de confessioneele evangelische kerk in voorarrest, in afwach ting van hun verschijnen voor den rechter; één predikant zit zijn gevangenisstraf uit en een ander bevindt zich nog in een con centratiekamp. Verder zijn 56 predikanten uit hun ambt ontzet, 69 is verboden te spre ken, 73 zijn uit hun parochies verbannen en vier mogen Berlijn niet verlaten. 29 theologische studenten van de univer siteit van Berlijn en elf van de universiteit van Halle zijn disciplinair gestraft. De militaire autoriteiten te Havanna hebben aangekondigd, dat 27 Cubanen en Spanjaarden, leden van de onlangs wettig verklaarde linksche partijen, zijn gearres teerd in verband met het ontdekken van een samenzwering tot het omverwerpen van de regeering door middel van een re volutionnaire staking. De politie heeft wa penen en pamfletten ontdekt, waarin de bevolking werd aangespoord zich tegen de regeering van kolonel Batista te verzetten. De samenzweerders waren voornemens een Cubaansch volksfront te vormen. De politie zoekt thans naar vijfhonderd personen, die bij de zaak betrokken zijn. Gespannen toestand te Havanna De algemeene staking, die de communis ten georganiseerd hadden, is dank zij krachtig ingrijpen der regeering mislukt. Toch vreest men echter nog, dat een ern stige toestand zal ontstaan. Er zijn dertig arrestaties verricht, doch ongeveer 500 per sonen, wier arrestatie is gelast, loopen nog steeds op vrije voeten rond. 21 vroegere leiders voor de rechtbank. Woensdag zal voor den oppersten krijgs raad te Moskou het proces beginnen tegen Boecharin, Rykof, Jagoda, Krestinsky, Ra- kovski, Rosenholz, Ivanof en anderen. Zij worden beschuldigd van terrorisme, vernie ling en van pogingen om de Oekraine, Cen- traal-Azië, Georgie, Azerbeidsjan, Armenie en Wladiwostok van de Sovjet-Unie te heb ben willen afscheiden. Verder worden vier medische professoren, Levin, Pletnef, Kasakof en Maximof, be schuldigd Maxim Gorki te hebben vergif tigd, alsmede den opvolger van Jagoda als leider van de Ogpoe, Mensjinski, en Koei- bisjef, voorzitter van de commissie tot het opstellen van plannen. Alle beklaagden worden beschuldigd van Trotskiïsme, Boecharinisme en Mensjewis- me. Het totaal aantal beklaagden bedraag een-en-twintig. Trotski zelf wordt beschul digd met agenten van een buitenlandsche mogendheid te hebben samengewerkt, reeds in 1921, toen hij nog bevelhebber was van het roode leger. Enkelen van de beklaagden worden beschuldigd een complot te hebben gesmeed om Stalin te vermoorden. Ook zou den zij indertijd Lenin hebben willen doo- den en ook Swerdlof. Het proces is openbaar. De Völkische Beobachter meldt o.a.: „Ten einde de mogelijkheid te scheppen dui delijk het verschil te zien tu^chen joo^che confectie en de door andere bednjven vervaardigde kleeding voorzien den der Adefa, de arbeidsgemeenschap va. Duitsch-arische fabrikanten der industrie, hun producten van e waarop vermeld staat „product handen". j„„r „De verbruiker, die dit teeken, a dagen overal in de étalages van schen kleinhandel te zien is, opmerkt kan er zeker van zijn producten te krijgen, slechts door Arische handen zijn gaan....", aldus de V. B. Een artikel in de „Wiener Zeltung' Onder het opschrift „De zini van den Duit schen vrede" publiceert de officieel Zeitung van gister een van bijzondere afkomstig commentaar op de redevo van bondskanselier Schuschnigg- Hierin wordt o.m. gezegd: Wij mogen met voldoening constateeren, dat de openbare meening der wereld twee feiten beschouwt als onveranderlijk gegeven en derhalve buiten discussie laat. Het eene feit is, dat Oostenrijk een Duitsche staat is, die zich verbonden weet met het lot van het Duitsche volk en zich bewust is, met volko men duidelijkheid, van de verplichtingen, die hij als drager van de oudste Duitsche cultuur heeft te vervullen; het andere, dat Oostenrijk slechts als vrije onafhankelijke staat kan voldoen aan zijn groote, door alle wisselvalligheden der historie onverander lijke, Duitsche en Europeesche taak een brug en bemiddeling tot andere volkeren te vormen. Ten einde zekere interpretaties te voor komen, lijkt het nuttig te herinneren aan de nadrukkelijke verklaring van den bonds kanselier, dat de Oostenrijker, die zijn va derland vrij en onafhankelijk wil houden, daarbij allesbehalve aan het vredesverdrag van 1919 denkt. Nog een andere constatee ring is volgens de ervaringen der laatste dagen noodig. De binnenlandsche vrede in Oostenrijk kan slechts dan gedijen, wanneer alle in aanmerking komende groepen onder het begrip vrede een eervolle overeenkomst begrijpen, die eerlijk nagekomen moet wor den onder Duitsche mannen, en geen dek king, waarachter de strijd verder kan wor den gevoerd. Deze tweede opvatting schijnt in een bondsland, in Stiermarken, vrij breed verspreid te zijn. Of alle deelen zijn bereid onvoorwaardelijke en geleid door de- zelffde gedachte naast elkander te staan en een gemeenschappelijk optreden te baseeren op den grondslag der grondwet, öf de nood zakelijkheid zal zich voordoen een ondub belzinnige streep ter verduidelijking te trek ken, en wel reeds in den meest nabijen tijd. Het regeeringsorogram, dat de bondskanse lier voor enkele dagen ontwikkeld heeft, stelt geen onuitvoerbare voorwaarde aan v/elke afzonderlijke groep ook. Gisteravond is op den Antwerpschen Steenweg te Capellen een personenauto, bestuurd door mr. du Croo uit Zierikzee, door den afsluitboom van den spoorweg overgang gereden, juist op het oogen blik, dat de sneltrein Amsterdam-Parijs, welke te 18.51 uur uit Roosendaal was vertrokken, passeerde. In den trein za ten talrijke bezoekers van den voetbal wedstrijd NederlandBelgië. De afsluitboom knapte doormidden en de auto reed door tot het tweede spoor. De heer du Croo wist nog juist op tijd uit zijn wagen te springen. De auto werd gegrepen door den sneltrein, welke met een vaart van 110 kilometer per uur naderde. De schok was zoo hevig, dat de kleine voorste wielen van de locomotief uit de rails sprongen. De trein reed nog 250 tot 300 meter door, voor hij tot stilstand kon worden gebracht. Over dezen geheelen afstand zijn de dwarsliggers ver nield. De auto lag als een vormlooze massa metaal onder de locomotief. De reizigers van den trein stapten uit en werden met autobussen naar Antwerpen ge bracht, anderen konden met een hulptrein hun reis vervolgen. Het ongeval, waarbij gelukkig geen slacht offers te betreuren zijn, heeft groote con sternatie verwekt. Het verkeer kon langs één spoor gehand haafd blijven. De stalen wagens maakten, dat het ongeluk geen ernstiger vormen aan nam. Nader wordt nog gemeld, dat het ongeluk is gebeurd met den D-trein nummer 9, welke om 16.35 uur van Amsterdam C.S. was ver trokken. Deze trein bestond uit stalen wagons van de Fransche spoorwegen, namelijk drie per sonenrijtuigen en een bagagewagen, alsmede de een restauratierijtuig, dat te Roosendaal aan den trein was gekoppeld. Aan de om- standighid, dat men hier met een stalen treinstel te doen heeft, is het waarschijnlijk toe te schrijven, dat het ongeluk geen ern stiger gevolgen heeft gehad. De trein was dicht bezet, mede in verband met den internationalen voetbalwedstrijd te Rotterdam. Hij was echter niet met extra- rijtuigen versterkt, hetgeen eerst met den volgenden uit Rotterdam naar België ver trokken trein het geval was. Het ongeluk oefende geen nadeeligen in vloed op den loop van de te Amsterdam in den avond uit het Zuiden aankomende inter nationale treinen, aangezien deze Cappellen reeds waren gepasseerd, vóórdat het ongeluk plaats vond. Slechts eenheid van Ierland zal verzoening brengen. In een interview met Press Association heeft de Valera verklaard, dat met Enge land geen werkelijk algemeen accoord tot stand kan komen. Ieder accoord waarbij Ierland in territoriaal opzicht verdeeld blijft, zal slechts een gedeeltelijk accoord zijn, en op zijn hoogst een schrede naar de vestiging an vriendschapsbanden tusschen de beide landen kunnen zijn. Ik kan slechts herhalen, dat, zoolang ver zet zal worden geboden tegen de eenheid van Ierland, er geen verzoening tusschen Engeland en Ierland tot stand kan komen. Het Britsche parlement heeft thans nog de hoogste macht over het afgescheiden geble ven gedeelte van Ierland. Zonder Britsche strijdkrachten en zonder Britsche fondsen zou de verdeeling niet kunnen voortduren De Valera besloot met den tegenwoordigen toestand in Ulster als onduldbaar te ken merken. De politie heeft drie personen gearres teerd, die door den leider van de G-men, Edgar Hoover, worden beschuldigd gehei men van leger en vloot der Vereenigde Staten te hebben willen verkoopen. De drie arrestanten zijn Johanna Hoffmann uit Dresden, kapper aan boord van de Europa, Gunther Rumrich, oud-sergeant van het leger der Vereenigde Staten, en Eric Glaser, soldaat in het leger der Ver eenigde Staten. Hoover heeft medegedeeld, dat Rumrich heeft bekend geld te hebben aangenomen van personen, die vermoedelijk geheime agenten van een mogendheid zijn, als beta ling voor inlichtingen, welke hij heeft ver strekt ten aanzien van de kustartillerie en andere versterkingen, vooral betrekking hebbend op de verdediging van het Pana ma-kanaal. Voorts heeft Rumrich bekend, dat hij opdracht had inlichtingen te verza melen over twee vliegtuig-moedeschepen, welke gebouwd worden. Een hoog politie ambtenaar deelde mede, dat nog meer arrestaties te wachten zijn. Volgens de politie is door deze arrestatie een complot mislukt tegen een officier commandant van een belangrijke militaire post te New York, die met belangrijke do cumenten in een hotelkamer moest worden gelokt en vermoord zou worden. Graziani weer in Italië terug. - De vroegere onderkoning van Abessinië, maar schalk Graziani, is Zaterdag Napels aange komen. Toen het schip meerde, brachten de kustbatterijen een eeresaluut, terwijl de sirenes loeiden. Burgerlijke, militaire en geestelijke autoriteiten begaven zich aan boord om Graziani te begroeten. Nadat deze een eerecompagnie had geïnspecteerd, reed hij in een auto door de stad, luide toege juicht door de menigte. Daarna vertrok hij r.aar Rome, waar hij op het station door Mussolini persoonlijk begroet. Ce Soir in Duitschland verboden. - De chef van de Duitsche politie heeft tot nader order het Fransche blad Ce Soir in Duitsch land verboden. Het verbod van Le Temps, dat veertien dagen geleden werd afgekon digd, is opgeheven. - Communistische betooging te Londen. - Gistermiddag trokken tienduizend personen van het hoofdkwartier van de communis tische partij naar de Italiaansche ambassade. Bereden politie verhinderde evenwel het ge bouw te naderen. Een delegatie van de be- toogers overhandigde een schrijven voor Mussolini, waarin wordt geprotesteerd tegen de Italiaansche politiek van Chamberlain. De Bremden naar Oran. - Het Britsche schip Bremden, dat Vrijdag, terwijl het te Saguto tijdens een luchtaanval een lading loste, werd getroffen, is Zaterdag met de drie gewonden aan boord naar Oran ver trokken. Wederom een afgehakt hoofd gevonden. In de Fransche nederzetting van Sjanghai is gister voor de zevende maal op den open baren weg het afgehakte hoofd van een Chinees gevonden. Anti-seimitisme in Roemenië. - De Bond van Roemeensche Journalisten heeft be sloten zijn leden, die van joodsche afkomst zijn en naar wier burgerschap een onder zoek wordt ingesteld, voorloopig te royeeren. Het grootste deel van de joodsche journa listen in Roemenië wordt hierdoor getrof fen. Regeeringscrisis in Roemenië verwacht. De laatste dagen gaat het gerucht, dat Patriarch Miron Christea voornemens is af te treden als minister-president in Roeme nië, nadat hij de nieuwe grondwet heeft doen aannemen. Het is waarschijnlijk, 1 dat hij niet aan de regeering zal blijven, doch aangezien de koning zich 22 Maart naar Engeland moet begeven, is het waarschijn lijk, dat de patriarch voorloopig nog mi nister-president zal blijven. Treinbotsing, vijf dooden. - Zaterdag avond laat is te Burlington (V.S.) een goede rensneltrein achter tegen een personentrein gereden, waarmede 300 winkelbedienden huiswaarts keerden. Vijf arbeiders werden gedood, verscheidene andere gewond. De positie van maarschalk Jegorof. - Men beschikt nog over geen enkele inlich ting aangaande maarschalk Jegorof, die, volgens zekere geruchten in ongenade zou zijn gevallen. Men weet slechts dat de vice- commissaris voor de landsverdediging de ter gelegenheid van den twintigsten verjaar dag van het roode leger in den grooten schouwburg gehouden bijeenkomst niet heeft bijgewoond. Zijn naam kwam even min voor op de lijst der leden van de ge wapende macht, die ter gelegenheid van den twintigsten verjaardag van het roode leger werden onderscheiden. Duitsche dokter mishandeld in Sjang- hei. - Een Japansche soldaat, die, naar men zegt, dronken was, heeft dr. Edward Birt, een der meest vooraanstaande in China wo nende Duitschers, uitgescholden voor „En- gelsch varken" en met een dolk wonden toegbracht in het gezicht, dr. Birt werd over vallen, toen hij op zijn paard reed buiten de internationale nederzetting. Twee Chinee- sche politiebeambten zijn Birt te hulp ge komen. Men vreest, dat hij een oog zal moe ten missen. Nat ionaal-socialisten in Hongarije ge arresteerd. - De politie te Boedapest heeft vijftien nationaal-socialisten gearresteerd, die beschuldigd worden politieke pamflet ten tegen Hongaarsche regeeringspersonen te hebben verspreid. De nat.-soc. bezaten een geheime drukkerij. Majoor Szalassy en zijn 71 luitenants, die 22 Februari werden gearresteerd, zijn voorloopig in vrijheid ge steld, zij moeten onder politiebewaking blij ven. Geestelijke op den kansel vermoord. - Te Lubon, bij Poznan in Polen, is pastoor Streich op het oogenblik, dat hij den preek stoel beklom, door een revolverschot ver moord. De koster, die het slachtoffer te hulp snelde, werd door drie kogels gewond. De moordenaar, een 47-jarig communist, Nowak genaamd, werd gearresteerd. De expeditie van Papanin. - De ijs- breker „Ermak" aan boord waarvan zich de leden van de expeditie-Papar.in bevinden, heeft zich bij de Moerman gevoegd. Bei de schepen richten zich naar de Farör- eilanden. Kringvergadering C.B.T.B. De vergadering van den Kring Langen- dijk en Omstreken van den Chr. Boeren en Tuindersbond hield Vrijdagmiddag in het lokaal van den heer J. de Boer te Broek op Langendijk een vergadering. Na het gezamenlijk zingen van ps. 84 3 en het voorlezen van Nehemia 2 ging de w.n. voorzitter, de heer Mantel van Scher- merhorn, voor in gebed. Hierna deelde hij mede, dat de voorzitter verhinderd was, de ze vergadering bij te wonen, wegens droe ve familieomstandigheden. In het bijzon der verwelkomde de voorzitter burgemees ter Schelhaas, die deze vergadering voor het eerst als burgemeester bijwoonde. Vervol gens liet hij al wat in het afgeloopen jaar voor de tuinbouw van belang was de revue passeeren. De voorzitter herdacht wijlen burgemees ter Slot, die zeer veel voor den tuinbouw gedaan heeft. De uitkomsten van de bedrij ven zijn in het afgeloopen jaar weer niet gunstig geweest. Wij zullen de steunmaat regelen niet kunnen missen De organisatie moet sterk gemaakt worden. De heer C. Timmerman gaf in zijn jaar verslag een uitvoerig overzicht van de door de organisatie gevoerde acties en besprekin gen, o.m. ter vaststelling van een collectief contract met de landarbeidersorganisaties. Tot resultaat leidden deze tot nu toe niet. De belangstelling voor de organisatie is niet groot, getuige het terugloopen van het ledental van 260 tot 235. De rekening van den penningmeester, den heer Jansen, sloot op een totaal van 74.69, met een nadeelig saldo van 12.54. De heer Chr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer heeft, nadat hij door den voorzitter verwelkomd was, een rede ge houden met als onderwerp: Vragen van vandaag en morgen. Hij besprak daarin de positie van den tuinbouw, de verschillende stroomingen op noemende, die de steunmaatregelen voor den tuinbouw willen doen opheffen. Daar tegen moeten wij ons verzetten. Als er geen toekomst voor een bedrijf bestaat is het juist, dit niet meer te steunen. Dat is bij de tuinbouw echter geenszins het gevaL Als er een kleine verandering komt in de inter nationale verhoudingen kan dit voor den tuin bouw af een heele verbetering beteekenen. Spr. keurde het af, dat de glascultuur tegen over de koudegrondcultuur wordt uitge speeld. Spr. zette het standpunt van de CBTB uiteen t.a.v. den tuinbouwsteun. Men heeft steeds gestreefd naar een tuinbouw- steunregeling, waarbij rekening wordt ge houden met een redelijken richtprijs en een garantie van een percentage van het ver schil tusschen richtprijs en de opbrengst. De berekening van den steun dient te geschie den over zoo kort mogelijke periodes. De aangekondigde steun aan de kleine tuinders behoeft niet veel verwachtingen te wekken. Dat zal weinig beteekenis hebben. Vervolgens werden aan een bespreking onderworpen de voorontwerpen, welke mi nister Romme aan den Hoogen Raad van Arbeid heeft gezonden, ten eerste het ver bieden van den arbeid door de gehuwde vrouw. Bezwaar kan spr. hier niet tegen hebben. Tegen het te stichten kinderbijslag fonds heeft spr. dit bezwaar, dat het ook ge geven zal worden aan menschen met groote inkomens. Hij zou de arbeiders de helft van de premie willen laten betalen. Ook had spr. bezwaar tegen de betaling van een deel der kosten van de wettelijke werkloosheidsver zekering, terwijl hij de bedrijfsgewijze uit voering niet kon goedkeuren. De bronnen van het volksbestaan moeten niet worden belast, zeide spr. en hij wilde daarom den tuinbouw hier buiten houden. Tenslotte wekte spr. op, de organisatie sterk te ma ken. Dat is noodzakelijk. Eenige vragen, n. a. v. deze rede gesteld, werden door den spreker beantwoord. De heer Witteveen, hoofd der chr. tuin bouwschool, wekte op, het bezoek aan deze school te bevorderen. De heer C. Timmerman, secretaris, deelde mede, dat de Bedrijfsraad voor den Tuin bouw een ontwerp voor een loonbijslagrege- ling aan het ministerie heeft gezonden. De minister heeft dit ontwerp aan de werk- commissie doorgezonden. Na nog eenige besprekingen volgde slui ting, onder dankzegging aan de aanwezigen voor hun opkomst. De heer van den Heuvel ging voor in dankgebed. Nutsavond. Zaterdagavond had de laatste bijeen komst van dit seizoen plaats van de vereen. Nut en Genoegen alhier. Daar de vereeniging haar 30-jarig bestaan vierde, was de zaal van den heer Mantel aardig versierd en stond er als atractie op het programma de opvoering van een revue aangekondigd. Na de opening door de voorzitter, de heer P van der Meijden, werden door dezen het echtpaar Vlam een bloemenmand aangebo den, daar de heer Vlam thans dertig jaar bestuurslid der vereeniging is geweest. Hierna werd met de opvoering van de revue „Oostwest, thuis best" aangevangen en we kunnen niet anders zeggen dan dat deze zeer goed en vlot van stapel is geloo- pen, terwijl de costumes, grime en tooneel- aankleeding buitengewoon goed verzorgd waren. Als mooie tafreeltjes noemen we: de oude en nieuwe tijd, Tirool, heimwee, de sneeuw koningin, An der schonen Blauen Donau en de bloemenfinale „hulde aan 't Nut", welke alle uitmuntten door mooie décors, costu mes, zang en dans. Natuurlijk waren er ook, zooals dat in een revue gewoonte is, een paar komieken, ver tolkt door de heeren L. de Leeuw en H. Laumann, dapper bijgestaan door mej. Tr. Sevenhuysen als tante Bet. Dit drietal is er werkelijk goed in geslaagd het publiek tusschen de verschillende ta- freelen gezellig bezig te houden. Er werd somswijlen onbedaarlijk gelachen. In de pauze werd den voorzitter een mooie bloemenmand aangeboden door mej. Tr. Sevenhuysen namens den Dilettantenclub „Ons Genoegen" alhier, als felicitatie met het 30-jarig jubileum. Vergadering van den Nederlandschen Tuindersbond op j.L Zaterdag ten huize van den heer Vis onder voorzitterschap van den heer Kaan. Deze constateerde, dat het er slechter voor staat dan vorig jaar. De voorzitter zei, dat er een bespreking geweest is over de looncontracten. De organisaties spraken zich uit voor een looncontract. Over het loonbedrag was echter nogal verschil van meening. De arbeidersorganisaties waren van mee ning, dat het leven duurder was geworden en vroegen een hooger loon. Dit is makke lijker gevraagd dan betaald. Spr. deelde mede, dat de besprekingen over het looncontract voorloopig zijn afge stuit op de eischen der arbeiders. Voor de verdere besprekingen in deze zaak kreeg het bestuur vry mandaat. Verder deelde de voorzitter mede, dat in onze gemeente het burgerlijk armbestuur omgezet is in Maatschappelijk Hulpbetoon. Hierin is de voorzitter van den N. T. B., dus spr. zelf, ook benoemd. Hij zeide, dat hy wist, dat de toestand slecht was in deze gemeente, maar dat die zóó slecht was, als hij nu al heeft ervaren, had hij niet ge dacht. Na behandeling van den beschrijvings brief werden tot afgevaardigden naar de prov. vergadering gekozen de heeren C. Borst en L. Kalverdijk en als plaatsvervan ger de heer P. Volkers. De vergadering gaf den afgevaardigden vrij mandaat inzake de voorstellen voor de landelijke vergadering. Aanleg begraafplaats. Naar wij vernemen, ligt het in het voor nemen om op 7 Maart a.s. een aanvang te maken met den aanleg van de nieuwe be graafplaats op Noordburen te Hippolytus- hoef. Het werk wordt in werkverschaffing uitgevoerd onder toezicht van de N.V. Grontmij te Wieringen. 173. Ineens wees Flip met zijn vinger naar iets en zei lachend: „Zijn dat niet de zevenmijlslaarzen van Klein Duimpje? Ik begrijp alleen niet hoe hy in een mensen huis kwam, terwijl hij toch in het bos hoorde!" 174. „Misschien is hij op een keer ver dwaald geraakt en toen in dat houthak kersgezin terecht gekomen. Maar je hebt het goed gezien, Flip, het zijn de zeven mijlslaarzen van Kleir Duimpje. Jammer alleen, dat die dingen door het lange lig gen hun toverkracht helemaal verloren hebben".

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7