KIJKEN is KOOPELCLOECK £aatste Betichten Weecéeticht tRucgeclijke Stand Hecfd&<zakm jUMicaties JtacktBetichten AMSTERDAMSCHE BEURS ZUIDSCHARWOUDE las1 (Bei*a> OUDORP SCHERMERHORN TEXEL WARM EN HUIZEN NOORDSCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. EERSTE BLAD. BRAND TE ZWAAG. Drie koeien moesten worden afgemaakt. Zondagavond te omstreeks kwart over tien werden de inwoners van Zwaag opgeschrikt door brandgeroep. Het bleek, dat brand was uitgebroken in de veeschuur van den heer N. Schipper Czn., welke reeds spoedig in lichter laaie stond, waardoor vijf koeien, welke zich in deze schuur bevonden, in een' zeer benarde positie verkeerden. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was en onder toezicht van burgemeester Wiering en met behulp van slangen op de waterleiding het vuur bestreed, kon toch niet worden voor komen, dat de schuur tot den grond toe af brandde. Van de vijf koeien werden er drie zoodanig gewond, dat ze naar het abattoir moesten worden overgebracht om op last van den veearts te worden afgemaakt. De beide andere dieren liepen minder ernstige brandwonden op. Mede door de gunstige windrichting konden de belendende boer derij van den heer P. Kruyer, alsmede een daar achter staande hooiklamp worden be houden. De oorzaak van den brand is, naar de N.H.Crt. meldt, tot dusverre onbekend. Ver moedelijk dekt verzekering de schade. Onderling Begrafenisfonds. Het Onderling Begrafenisfonds verga derde Maandag in het lokaal van den heer P. Kramer alhier. De voorzitter, de heer Jb Kramer, deelde mede, dat 13 begrafenissen zijn uitgevoerd, waarvan spr. drie leden her denken wilde, n.L de heeren C. Blom, J. Kist en Jb. Groen, alle drie mede-oprichters van de vereeniging. Hij dankte voor het geen deze heeren voor het fonds hebben ge daan. De voorzitter herinnerde er nog aan, dat men thans reeds 25 jaar in costuum be grafenissen uitvoert, in welk verband hij wees op de uitbreiding en verbetering van het begrafeniswezen in Noordholland. In verband met den op handen zijnden aan leg van een nieuwen weg zal men nog wat wachten met het aanvragen van het aan brengen van een verbetering van het par keerterrein bij de kerk. De heer S. Beets werd benoemd tot klok luider. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde, dat de vereeniging dit jaar in Octo- ber dertig jaar bestaan zal. Vanaf de op richting hebben in het bestuur zitting de heeren Jb. Kramer, W. Koeman, K. de Boer Kz. en F. van Bergen. Er zijn 13 begrafenis sen uitgevoerd, waarvan 5 leden. Het leden tal is verminderd met 6 en bedraagt thans 519. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer- van Dinsdag 1 Maart 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEEN1NGEN. 3—3H Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 5H Duitschl. 30 m verkl. BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie CaTvé Delft Ce-t Nederl Ford Philips Gloeit. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Vorige koers 101*/s 100%, 32 1597/s 161 V. 12'Vs 137V4 42'/i6 9IV, 3I4V, 30/1/4 1553/4 38y, S24Vi, Bethleh Steel421 Cities Service Wie General Motors 26% Kennecott Copper 287, R public Steel 13Vi, Standard Brands 67, Steel comm 40' U. S. Leather 4%, CULTUUR MAATSCH. EVA.. 4487, Java Cultuur162 Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil 134 73'/, 86'/, 175 347% 3587, 867, 291/s Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber 1 SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacil 1. Southern Railw Cert. Union Pacific üxi na<l'an Pac SNoteering per 50. ttxclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers heden pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.78'Vu 8.96ls/i, 72.30 5.84 30.34 41.53 40.05 46.20 45.07 H 9.4234 laatste k. 2.30-45 101% lüOVj 1597« 1627« 127 13974 413/4-7/8 92 309% 0/ 155-Vs 37 24-%, 427:, 1 Via 25"y„ 289/16 HV, 6'/, 40%, 3*/!, 451-2 158 132 741/4 £63/, 175 345»/, 3583/,-9 803/4 287s 11V» 11%, 219% 140 135% 1491/4 105 3Via 129&/b 1201/4 109V4 81% 2533/, 312 3153/, 28 14'Vk 97i, 59'/, 5Vs x) ex-coupon 22 1567, 136 104 3-l/M 1281/,-9 119%-ï 1083/, 253-'/, 313% 315-7 28 1478 83/,-9 59 4% New-York Londen Berlijn Parijs Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Heden: 1.78"/is 8.96'Vis 72.31 5.84 30.34 41.5234 40.05 46.20 45.0731 den de heeren Jb. Kramer, K. de Boer Kzn. en J. Bruin herkozen. Hierna werd de contributieheffing bespro ken van overgaande leden, dat zijn leden, die naar een andere plaats verhuizen, waar de vergoeding in natura minder is. Wanneer zij hun rechten willen behouden op uitkeering van het verschil, zullen nu een zekere vergoeding moeten betalen. De rekening van den penningmeester gaf aan, dat ontvangen is 760.42, uitge geven 794.34. Het nadeelig saldo was al- zoo 33.92. Het bezit der vereeniging is gedaald tot 40465.79. De rekening werd aldus vastgesteld. De reserve van het kleedingfonds bedraagt 386,45. Bondsvoorstellen heeft het bestuur niet. Voorgesteld zal worden, dat de leden, die verhuizen naar een plaats, waar geen ver eeniging is gevestigd, kan worden opge nomen in de dichtsbijzijnde vereeniging. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer A. Kist, plaatsvervanger de heer J. Kostelijk. De heer de Vries stelde voor vragenlijsten aan te schaffen om de begrafenissen vlotter te doen verloopen. Na eenige besprekingen besloot men dergelijke lijsten aan te schaf fen. Na nog eenige zaken van minder belang besprak de voorzitter de aanschaffing van een automatisch begraaftoestel. Na een breedvoerige bespreking werd het bestuur opgedragen, een onderzoek in te stellen. Men komt hierop nader terug. Daarna sluiting. cos ver Radiodistributie. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is de aan den heer J. Kaal te Alkmaar verleende machtiging voor radiodistributie in deze gemeente verlengd tot 1 Mei 1942. Geslaagd. Bij het examen der Haagsche Mode- Vakschoolvereeniging slaagde voor coupeuse mej. T. Moejes te Oudorp. Voor costumière slaagden de dames C. Jongebloed te Oudorp en C. Timmer te Sint Pancras. Het was een mooi programma, dat de korfbalclub S.K.V. Zondag op den feest avond ten tooneele bracht en dat iets goeds werd verwacht, bewees wel de goed gevulde zaal. De voorzitter, de heer P. Kluft, opende met een kort gepast woord den avond en heette vooral den burgemeester en mevr. Meindersma welkom. De musicus, de heer Jan Zwart uit Alkmaar, kondigde hierna, namens zijn medemuzikanten, welk gezel schap hij betitelde met den naam „Sonny- band met zijn jongens" den bonten Zondag- avondtrein aan. Inderdaad was het geheel dien naam alleszins waard. Achtereenvolgens kregen wij te hooren zangnummers van mevr. KluftKan, een twee-acter tooneelstukje „De tante uit Dol- larïand", Straatmuzikanten in den Jordaan met goocheltoeren van Jan Zwart, verschil lende voordrachten van den heer C. Krul, een paar zangnummers in duo door mevr. Kluft en den heer J. de Jong, ski-walsen, matrozendans, enz. De zang werd op de piano begeleid door mej. S. Klippel. Kortom het aan afwisseling rijke programma werd keurig afgewerkt. De voorzitter dankte dan ook alle mede werkenden, het muziek-ensemble John Bliek en overhandigde de dames mej. S. Klippel en mevr. Kluft bloemen, terwijl de heer S. Kan, die altijd als souffleur ijverig zijn diensten verleende en de heer J. de Jong een kistje sigaren werden aangeboden. Het geheel was een schitterende avond en het bezoek geheel waard, waarna nog een gezellig bal het slot vormde van dezen feest avond. Een drieling. Bij den veehouder Jb. Reuvers te Cocks- dorp heeft een koe drie flinke gezonde kal veren ter wereld gebracht. Van deze dieren waren twee roodbont en één zwartbont. Ir. deze gemeente wordt behalve bij den heer Reuvers geen roodbont vee gefokt. Uitvoering Dasko. Zondagavond gaf de gymnastiekver. Dasko onder leiding van den heer de Rie uit Alkmaar haar jaarlijksche uitvoering in de zaal van den heer Slikker. De heer de Rie hield een korte openingsrede waarin hij allereerst de talrijke aanwezigen welkom heette en gaf verder een uiteenzetting be treffende de werkzaamheden over het af- geloopen jaar en over de successen die door de vereeniging zijn behaald. Hierna werd met het uitgebreide pro gramma begonnen. De oefeningen werden op keurige wijze uitgevoerd, niet alleen door de grooten maar ook door de peuters, die zich kranig hebben gehouden en hebben gegeven wat zij konden. Correct en netjes is er gewerkt en hieruit blijkt, dat de lei ding in goeden handen is. De knotsoefeningen, die door de dames- seniorens werden uitgevoerd, waren onbe rispelijk en duidelijk was waar te nemen, dat zij bij verleden jaar al aardig zijn voor uitgegaan. Na de pauze kregen we te zien een film van de gehouden gymnastiekwedstrijden in de Korenbeurs te Alkmaar. Dit was heel aardig, temeer daar vele dorpsgenooten hierop voorkomen. De heer de Jong die de ze film vertoonde en ook zelf alles heeft gefilmd werd dank gezegd. Ten slotte kregen we een boerendans in Oud-Hollandsch costuum wat bij de bezoe kers buitengewoon in dens maak viel. Hier na dankte de heer de Rie de aanwezigen voor de opkomst en spoorde de jongeren aan die nog geen lid van Dasko zijn, lid te worden. Al met al kan Dasko op een goed ge slaagden avond terugzien. Een gezellig bal volgde tot slot. Zondagavond werd voor een flink be zette zaal in „Concordia" een opvoering gegeven door de Heilooër-revue-vereeni ging met de revue „Alles gaat Okè". Wanneer wordt bedacht, dat de tuums en décors door de leden zelf »«=»- vaardigd zijn, dan mag hiervoor een com pliment niet worden onthouden. De revue zelve ls een mengeling van ge zonde humor, een samenvoeging van bij zonder aardige ideeën, waarbij Wjj vooral willen wijzen op het zorgvuldig vermijden van platte en banale aardigheden. Hierdoor wordt het geheel op een peil gebracht, dat aangenaam aandoet. Jammer was het, dat het orkest door ziek te van een paar leden zoozeer gehandicapt was, want hiervoor kunnen wij niet die be wondering hebben als voor hen die voor het voetlicht traden. Geref. meisjes- en jongellngs vereeniging. De geref. meisjes en geref. jongelings- vereeniging hielden hun gecombineerde jaarfeest in de geref. kerk onder leiding van dr. P. J. Richel. Het was als alle jaren een rijk voorzien programma en de talrijke aanwezigen heb ben weer kunnen constateeren, het werk dat in het afgeloopen jaar werd verricht. Het was een mooie avond, die door ds. Richel te middernacht werd gesloten. Controleur Crisis Zuivelcentrale. In de plaats van den heer Watertor, die onlangs naar Zaandam werd overgeplaatst, is in gelijke functie benoemd de heer de Koning te Bergen. Vroom, Vrij en Blij Het vereemigingsleven is te Egmond aan Zee niet krachtig ontwikkeld. Des te aangenamer is het, een toon te beluisteren zooals die klinkt in het jaarverslag der oud-katholieke jongeliedenvereeniging „Vroom, Vrij en Blij". In zijn jaarverslag getuigde de secretaris E. J. Broek, dat 1937 een goed en vruchtbaar jaar was, waarin veel arbeid is yerricht, met ijver en blij moedigheid, door een flink aantal leden. Verschillende wandeltochten, fietstoch ten, enz. werden gemaakt o.a. naar Enk' huizen en Amsterdam. Verschillende feest' avonden werden gegeven, waarop o.m. de revue „Het lied der zee" met veel succes werd opgevoerd. Deze revue werd 10 maal voor het voetlicht gebracht, niet alleen in eigen kring, maar ook in de Prins Hendrik Stichting en te Amsterdam en IJmuiden. Mej. Tr. de Graaff verzorgde in 1937 weder op keurige wijze de bibliotheek, waarva neen goed gebruik gemaakt werd. Van de onder-afdeeling V.I.O.S. wordt geconstateerd, dat deze tooneelafdeeling een zeer sterke groep is van ongeveer 40 jonge menschen, die met groote ernst en ijver hun tijd en krachten geven en de beste kern der geheele vereeniging vormen. In November hoopt men het 4de lustrum op feestelijke wijze je, herdenken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het Bureau van Politie zijn te be vragen: rozenkrans, hondenhalsband met penning, kinderportemonnaie, handschoen, luchtdrukmeter, dameshandschoen, rechter motorhandschoen, tandenborstel, huissleutel, handschoen met bont, blauwe halsdoek, beitel, handwarmer, rozenkrans in étui, bruine dameshandschoen, kinderhandschoen, grijze handschoen, grijze want. Aan onderstaande adressen zijn te bevra gen: portemonnaie, Sietses, Spoorstraat 62a; ketting met hondenpenning, L. Kruk, Ber gerringvaart 153; gladde ring, P. Butter, Ropjeskuil 72; roode mantelceintuur, A. J. Kamp, Rochdalestraat 33; bruine ceintuur, J. Thesing, Korte Landstraat 29; koperen kinderarmband, R. Romijn, Uitweg 3; da meshandschoen, M. Groen, Oudegracht 28a; blauwe ceintuur, C. Hes, Stationsstraat 56; hondenhalsband met penning, J. Adams. Noorderkade (noodwoning) 8; polshorloge, G. v. d. Berg, Bergerweg, café „Rust Wat"; Lipssleutel, W. Leguit, Houtweg 15; kussen van een auto, H. Wijte, Heiligland 11; blauw linnen boordje, H. Pleijster, Schoolstraat 3; handwarmer, D. Slenger, Blaeustraat 13; bruin jongensjasje, J. Veter, Dubbelebuurt 4; br. kinderportemonnaie met inh., N. J. Snijders, Forestusstraat 19; blauw want, C. Rodenburg, Overdiestraat 62; glazenafdro- ger, C. Quant, Dijk 23; wild konijn, J. Her mes, Oudegracht 197; gebreide bruine das, C. Strijnvoort, Jan van Scorelkade 19; pad- vindersriem, F. v. Dijk, Kinheimstraat 19; rozenkrans, N. Sneek, Fabrieksweg 7; bruine damesdas, Nijmeijer, Forestusstraat 5; 1 paar leeren handschoenen, J. Keutris, Rit sevoort 42; wollen kinderhandschoen, T. Huisman, 2de Tuindwarsstraat 2; metworst en leverworst, A. M. Dubois, Regulierslaan. Heiloo; tabakspijp, Lichtbedrijven, Helder- scheweg; spons, H. v. Kleef, Ropjeskuil 58; wollen deken, J. Sollie, Laat 70; ring met sleutels, A. de Vries, Overdiepad 2; broche, F. Kaandorp, Dr. Schaepmankade 13; por temonnaie met inh., A. N. Ligthart, Wester- weg 26. Wordt verzocht mededeeling te doen aan het Bureau van Politie, wanneer iets is terugbekomen. (Ongecorrigeerd ANONIEME BRIEFSCHRIJFSTER ONTMASKERD. Sedert 1936 werd de heer J. J. van H. te Stedum achtervolgd door anonieme brieven, waarvan de inhoud steeds beleedigend was en die niet alleen aan hemzelf doch ook aan zijn naaste familieleden, haast elke week, werden gericht. De inhoud werd bovendien zoo mogelijk steeds beleedigender en minderwaardiger. Ook werden wel in bladen en periodieken verlovings-advertenties geplaatst, terwijl de rekeningenhiervoor dan steeds den heer van H. werden aangeboden. Thans is de recherche er in geslaagd de Schrijfster van de brieven, de 45-jarige, ge heel in overspannen toestand verkeerende, mejuffrouw D. de V. wonende te Groningen, aan te houden. Meest matige noordwestelijke tot weste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; aanvanke lijk eenige regenbuien; kouder des nachts; overdag weinig verandering in temperatuur. Kans op buien. Het lage drukgebied, dat gisteren ten zui' den van IJsland was gelegen, heeft zich naar het noordoosten verplaatst. Achter deze depressie ontwikkelt zich thans een hoogedrukgebied, welks kern nabij de Azo- ren is geleden. Onder invloed van de depressie over de Noorsche zee bleef het weer over Scan' dinavië somber en regenachtig, de vorst is er vrijwel geheel verdwenen. Over de Oost zee en Duitschland waait een krachtige zuid westelijke wind, terwijl daar tal van stations regen melden. Over midden- en zuid-Frank rijk heerscht rustig weer, terwijl over Engeland bij matigen tot krachtigen wind buiïg weer wordt aangetroffen. Hedenochtend passeerde, met flinken regen, een koud front ons land (Gronin gen 6 m.m., den Helder, de Bilt en Vlis singen 5 m.m.) Er trad een geringe temperatuurdaling op, welke zich, voor al in den nacht, verder voort zal zetten. Onder invloed van de uit westelijke richting aangevoerde polaire lucht is de kans op buien aanvankelijk vrij groot, voor morgen overdag is echter de kans op buien vrij gering. HET WEER IN FEBRUARI. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was in Februari de ochtendtemperatuur een halve graad boven normaal, in de eerste decade 234 graad boven en in de tweede en derde resp. 134 en 3 34 gr. beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den tienden en den vier-en-twintigsten, resp. vijf graden boven en 434 graad bene den normaal. De gemiddelde dagelijksche maximum temperatuur en het gemiddelde dagelijksche minimum waren beide een graad boven normaal. Het aantal dagen met een minimum tem peratuur beneden het vriespunt bedroeg in de Bilt 15 tegen 15 normaal. De neerslag was in het noordoosten nor maal tot vijftien procent daarboven, in het overige deel van het land 5 tot 25 pCt. be neden normaaL Te de Bilt werden 98 uren zonneschijn waargenomen tegen 76 uren normaal. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 18.07 uur tot 6.17 uur licht op. ALKMAAR. GEBOREN: Elisabeth, d. van Thimotheus Johannes van Vegten en Elisabeth Slenters. GETROUWD: Everhardus Antonius Besteman en Theo- dora Maria Anna van Diepen. OVERLEDEN: Pieter Kapteijn, wedr. van Maartje Polle, 73 jaar. Maartje Kamp, gehuwd met Hen drik Prinz, 53 jaar. (Zitting van Dinsdag 1 Maart). Oneerlijke boekhouder uit Hoorn. Voor de meervoudige strafkamer van de Alkmaarsche rechtbank moest hedenmor gen terecht staan de boekhouder Simon Petrus Johannes H. uit Hoorn terzake, dat hij van meerdere klanten van hem het ver trouwen hem geschonken, had geschonden, door van hen gelden te verduisteren. De verdachte was niet verschenen, wel echter de opgeroepen drie getuigen. Deze deden ieder op hun beurt een boekje van den verdachte open en uit hun verklaringen bleek, dat de boekhouder in zijn functie van vertrouwensman gelden had ontvangen om uit te betalen, netgeen hij echter niet gedaan had, daar hij de verschillende be dragen ten eigen bate had aangewend. Getuige Kuip uit Hoorn vertelde, hoe hij op aanraden van vrienden den boekhouder in den arm genomen had en hem verzocht had voor 15 gulden omzetbelastingzegels te koopen. Het geld hiervoor was wel afge dragen, maar van de zegels was nooit wat gekomen. De boekhouder was en bleef weg. En zoo had getuige Vet, landbouwer te Lut jebroek, aan dienzelfden boekhouder niet minder dan 150 gulden gegeven om daar van belastingzaken te regelen. Deze getuige zeide zelf geen verstand te hebben van be lasting-affaires en hij had gemeend, dat nu alles wel in orde zou komen. Immers, een knap boekhouder zou dat voor een zacht prijsje wel voor hem opknappen. Dat dat prijsje 150 gulden zou bedragen, had hij uiteraard niet vermoed. En tenslotte was ook getuige Wittenburg uit Grootebroek door dezen verdachte voor 75 gulden opgelicht, welk bedrag aanvan kelijk bestemd was om verschillende beta lingen te doen. De officier van justitie mr. v. d. Feen de Lille zeide in zijn requisitoir, dat de niet- verschenen verdachte een groote knoeier was, een schavuit van het zuiverste water, waarvan men blij mocht zijn, dat hij einde lijk ontmaskerd was geworden. De ver duisterde gelden had hij louter ten eigen bate gebruikt en voor een dergelijke on gunstig persoon is een flinke gevangenis straf op haar plaats. Spr. eischte dan ook 8 maanden en gaf bevel tot onmiddellijke gevangenneming. De rechtbank zal heden over acht dagen uitspraak doen. VOORDRACHT VOOR KANTONRECHTER TE LEEUWARDEN. Door de rechtbank te Leeuwarden ls ter vervulling van de vacature van kanton rechter aldaar de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling opgemaakt; mr. J. J. A. F. Greebe, griffier bij het kantongerecht te Zaandam; mr. C. Dijkstra, advocaat en procureur te Amsterdam; mr. P. B. Cos, griffier bij het kantongerecht te Hoorn. DRANKWET. (Staatsblad nr. 476). Ingekomen is een verzoek van P. J. A. Huiberts, alhier, om een verlof A. verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Koor straat nr. 6. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 1 Maart 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belangheb benden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 2 Maart tot en met Dinsdag 8 Maart 138 de volgende kleuren bons geldig zijn; Margarinebonnen rose kleur. Gehaktbonnen geel met roode streep. Vetbonnen oranje kleur. Alkmaar, 28 Februari 1938. De Directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 28 Febr. 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.60, Andijvie 12f 19, Bloe mendaler kool 2.203.80, Bieten 3.50. Gele kool 2.203.80, Groene kool 1.90 3, Prei 2.20f 5.60, Rabarber 11— 15, Roode kool 4.30—7.50, Uien 13.60 14.80, Wortelen 2.60 en Waschworte- len 56.50 per 100 K.G.; Appelen 4— 9, Peren ƒ46.50, Spruiten 2.50f 6.50 en Witlof le s. 45.50, 2e s. ƒ23.50, per 100 pond; Boerenkool 2.20, Kropsla 6.50 en Knolselder'» 23 per 100 st.; Peterselie 5.60, Raapstelen 2.30 en Sel derie ƒ0.902.60 per 100 bos; Spinazie per bakje (8 pond; f 081.35. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 Maart 1938. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de, prijzen onveranderd. Aanvoer 195000 K.G. PURMEREND, 1 Maart 1938. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 15 partijen, wegende 16000 K.G. Hoogste prijs 24. Handel goed. Kaas. 1 stapel Kleine boeren 22; 198 K.G. Boter 1.501.52 en weiboter 1.53 per K.G.; 446 Runderen, w.o. 145 Vette koeien 6872 cent per K.G., handel stug; 103 Geldekoeien 170f 220, 150 Melk koeien 180310, 18 Stieren 5864 cent per K.G., handel matig; 12 Paarden 80 170, handel stug; 20 Vette kalveren 3060 cent per K.G., handel matig; 118 Nuchtere kalveren: slacht 713 en fok 11f 17, handel vlug; 143 Vette varkens (slacht) 59 61 cent per K.G. handel matig; 56 Magere varkens 2640, 322 Biggen 1626, handel vlug; 701 Schapen 1732, 19 Bokken 313, handel matig; Kipeieren 33.30 en Eendeier^i ƒ2.85 per 100 st.; Noordholi. blauwen 8085 cent en 2100 Oude kippen en hanen 4550 cent per K.G. handel matig; Konijnen 0.50t 1.75; 300 benden 3060 cent en Duiven (per paar) <0 cent. CoÖp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren). 75000 stuks Eendeieren 2.95 3 en 70000 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 6566 K.G. 3.35 3.40, 63—64 3.20—3.30, 60—62 2.85— 3.10, 58—59 2.80—2.90, 56—57 2.75— 2.80, 53—55 2.70—2.80, 50—52 f 2.65— 2.70. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Maart 1938. Aanvoer en prijzen waren heden ais volgt! 68000 K.G. Roode kool 2—f 6.30; 98000 K.G. Gele kool 1.50—2.40; 80000 K.G. D. witte kool 1.30—2.90; 4500 K.G. Savoye kool 1—7 4.20; 3800 K.G. Uien 12.80— 13.40, grove uien 12.5012.90, drieling 10.60—10.80, stek 8.50—f 9.20; 4500 K.G. Peen 2.40—f 2.80, kleine pee 1.10— 1.60; 4800 K.G. Bieten f 2.503.30. TEXEL, 28 Febr. 1938. (Veemarkt). 28 Nuchtere kalveren f 610; 2 Graskal veren 18—26; 1 Koe 225; 2 Biggen 9 f 11; 4 Rammen 1830; 1 Schaap f 21. TEXEL, 28 Febr. 1938. (Eierenveiling). Aangevoerd 54438 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 5862 K.G. (per 1°^) 2.80—3.05, 62—64 3—3.25, 66—70 3.25—3.50 en 50—56 2.55—f 2.75. WARMENHUIZEN, 28 Febr. 1938. 2900 K.G. Roode kool 4-7 4.90 en 1400 KG. Gele kool i 1.50f 1-®"-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3