t -I Kamer van Koophandel JLidiopcO g C at tune eeaeeoo# feuilleton ET SCHIP DER VERSCHRIKKING Crsdietbeperking door don middonstand. HANDELSONDERWIJS EN VESTIGINGSEISCHEN. Witter dan wit lifOKOL Uit het Amerikaanaeh door HERMAN ANTONSEN. „vyf en twintig jaar ouder, mynheer Valcour". TWEEDE BLAD. Deze gistermiddag gehouden bijeenkomst werd niet bijgewoond door de heeren Nobel Grondsma, Grunwald, van Beem, Valke- ring, Lind en Kluitman, allen met kennis geving van verhindering. Twee dezer heeren (Lind en Grunwald) vertoeven buitenlands. De heer Ringers was nog steeds afwezig wegens ziekte. De voor zi11er, de heer S. W.Arntz, opende de vergadering met een woord van welkom. Den Helder en het borgstellings fonds. Van het gemeentebestuur van Den Helder was een schrijven ingekomen, waarin, als antwoord op een daartoe door de K. v. K. gedaan verzoek, uitvoerig werd uiteengezet, waarom die gemeente nog niet tot aanslui ting bij het middenstandsborgstellingsfonds voor Holl. Noorderkwartier kan overgaan. B. en W. voornoemd meenen, evenals het Maatschappelijk Hulpbetoon aldaar, dat aan een dergelijk fonds in Den Helder weinig behoefte bestaat. Noch voor M.H. noch voor de commissie van samenwerking voor bij zondere nooden zullen de uitgaven bij aan sluiting bij het borgstellingsfonds merkbaar verminderen, terwijl de gemeente nog zal moeten bijdragen in het kapitaal van dat fonds en/of in de inkomsten ervan. De voor- deelen, welke de gemeente bij aansluiting eventueel zou genieten, zullen niet opwegen tegen de kosten, welke zij zich zou moeten getroosten. Bovendien zijn B. en W. van oordeel, dat de belangen der middenstanders in Den Helder naar behooren worden ge diend, hetgeen nader werd aangegeven door een bijgevoegden staat. De heer K o 1 s t e r lichtte dit standpunt van Den Helder nader toe en kon dit eenigs- zins billijken, ofschoon hij moest toegeven, dat de saneering, welke in veel gevallen door het borgstellingsfonds wordt bevor derd, méér helpt dan geldelijke steun voor de betrokken zakenmenschen. De voorzitter wees er nog op, dat de 40 pet., welke door het Rijk in even- tueele verliezen van het borgstellingsfonds wordt bijgedragen, nu geheel voor rekening der gemeente Den Helder blijven. Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. De toestand in den varkenshandel. Ingekomen was een motie, welke een stemmig was aangenomen in een op 24 Jan. te Rotterdam gehouden vergadering van varkenshandelaren. Daarin werd geprotes teerd tegen het systeem van de Ned. Vee houderij-centrale, „dat het particuliere kleinbedrijf in varkens, vee- en vleeschhan- del ten zeerste schaadt en breede groepen zelfs tot algeheele verarming heeft ge bracht". De gevolgen van het stelsel van maatregelen van genoemde Centrale werden in de motie nader aangegeven, waarna alle vakgenooten in de vee- en vleeschbranche werden opgeroepen zich te verzetten tegen iedere poging tot uitschakeling van den bonafiden zelfstandigen ondernemer in de genoemde branche. Het Bureau der Kamer stelde voor om de motie voor kennisgeving aan te nemen. Al dus werd besloten. Geen treinaansluiting te Haarlem. Van den Spoorwegraad was bericht ge komen, dat een aansluiting te Haarlem van den trein, welke om 9 uur v.m. aldaar aan komt uit Alkmaar, op den trein, die om 9.01 uit Haarlem naar Rotterdam D.P. vertrekt, niet kan worden bewerkstelligd. De heer K o 1 s t e r, lid van den Spoor wegraad, gaf hierop eenige toelichting, waarbij hy erop wees, dat de tijd van aan komst te Haarlem straks wordt 9.01, terwijl de trein naar Rotterdam van Haarlem zal vertrekken om 8.59, zoodat dan heelemaal geen kans meer is om dien trein nog te halen, iets wat thans nog weieens gelukt. Spr. troostte met te zeggen, dat de Spoor wegen meermalen een verzoek afwyzen en dan later uit eigen beweging toch den ge- vraagden maatregel invoeren. Credietbeperking door den midden stand. De Friesche commissie inzake credietbeper king door den middenstand (ingesteld na een vergadering van middenstandsorganisaties, bijeengeroepen door de K. v. K. te Leeu warden, waarin de secretaris .dier Kamer dr. Otten een inleiding over genoemd on derwerp had gehouden) zond een uitvoerig rapport van hare werkzaamheden. Resu- meerende, kwam zy tot de volgende con clusies: 1. Het crediet aan afnemers moet in alle branches tot hoogstens één maand beperkt worden; 2. Iedere leverantie dient direct van een nota vergezeld te gaan, met dien verstande, dat in sommige gevallen maandnota's kun nen worden gebezigd: 3. Op de nota's moet voorkomen een clau sule, aangevende de meest gewenschte wyze van betalen en de mededeeling, dat binnen een bepaalden tyd zal worden gedisponeerd; 4. Directe invoering by alle branches is mogelijk en noodzakelijk; 5. Het systeem moet zoowel bij leveran ciers als afnemers met kracht gepropageerd worden. De heer Scheffel wees er in een, toe lichting op, dat dr. Otten in de vergadering, welke deze K. v. K. ieder jaar met besturen van middenstandsorganisaties houdt, ver leden jaar te Schagen een causerie heeft gehouden over hetzelfde onderwerp. Men heeft hier blijkbaar de juistheid van het be toog minder gevoeld dan in Friesland. Spr. had het rapport gevraagd van de daar ge vormde commissie en een afschrift ervan gestuurd aan de middenstandsvereenigingen in dit district met verzoek om bestudeering. De heer Kramer geloofde, dat het rap port voor de volle 100 pet. ook van toepas sing is op dit district, waar tal van hand werkslieden nog slechts ééns per jaar hun rekeningen zenden. Devoorzitte r meende, dat ook de middenstanders veel belang hebben bij ver korting van crediet. Het rapport werd hierop voor kennis geving aangenomen. Retributies Warenwet. Mededeeling werd gedaan van het ant woord, dat de minister van sociale zaken had gegeven op een tot hem door de K.v.K. te Amsterdam namens de overige Kamers in Nederland gericht schryven betreffende de retributies ingevolge de warenwet inzake de keuringsdiensten. In dat antwoord deelde de minister mede, dat ook na overleg met den minister van economische zaken geen betere grondslag voor de heffing ingevolge de warenwet kon worden gevonden dan die volgena de indeeling van het Handelsregi>- ter, zonder daarbij in een kostbare controle worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. te vervallen. Hij kon dan ook geen aanlei ding vinden om stappen te doen tot ophef fing van de getroffen regeling. Devoorzitter sprak den wensch uit, dat de Kamers van Koophandel nog eens weer hun poging zullen herhalen. Het schryven werd voor kennisgeving aangenomen. Het handelsonderwijs en de vestigingsetochen De K. v. K. te Amersfoort zond ter ken nisname een afschrift van een door haar aan den minister van onderwijs gezonden schryven inzake handelsonderwijs en vesti- gingseischen. In dit schryven werd over wogen, dat vrijwel allerwege door particu lieren de opleiding van den middenstander om te vqldoen aan de eischen van alge- meene handelskennis in verband met de vestigingseischenwet is ter har.d genomen. Verder werd daarin de verwachting uitge sproken, dat het handelsonderwijs zich ten spoedigste zal aanpassen aan de nieuwe eischen, en het adres vervolgde dan: Uiteraard zal hiertoe het initiatief van uw departement moeten uitgaan en naar onze meening kunnen bestaan in: a. bevordering der erkenning van de diplo ma's der handelsdagscholen als gelijkwaar dig met de diploma's, door de middenstands bonden te verstrekken, althans totdat deze handelsscholen haar leerprogramma's heb ben aangepast; b. aanpassing der leerprogramma's der handelsdag- en avondscholen aan de nieuwe eischen per 1 September 1938, opdat het van dien datum af mogelijk zij, op de handels dag- en avondscholen een opleiding te krij gen (misschien door parallelklassen in het laatste leerjaar), welke het verwerven van een diploma der middenstandsbonden overbodig maakt. De medewerking hiertoe werd den mi nister door adressante gevraagd. Het Bureau der Kamer stelde voor om di' adres te steunen. Tijdens de besprekingen over dit punt kwam de heer K u y p e r ter vergadering De heer E n d e 1 had bezwaren tegen dr. redactie van het voorgestelde, omdat dc cursussen daarbij worden uitgeschakeld. Na een uitvoerige discussie, voornamelijk tusschen de heeren Endel en Schmalz, werd ten slotte op advies van eerstgenoemde be sloten het adres te steunen met verandering van het sub b gestelde, waarvan het slot zal moeten luiden: welke het verwerven van een diploma gelijk aan dat der midden standsbonden mogelijk maakt. Een schrijven van het lid den heer H. P. Kluitman inzake wijziging van de bedryfs- radenwet werd in handen gesteld van de commissie van verordeningen, die gemach tigd werd het, zoo noodig, af te handelen. Aan dezelfde commissie werd gerenvo- yeerd om advies een adre^s van den Noord- holl. bond van bierhandelaren en mineraal waterfabrikanten inzake het verbindend verklaren van ondernemers-overeenkomsten Vischexport in dit district. De heer K o 1 s t e r bracht rapport uit van een bezoek, dat hy met den secretaris heeft gebracht aan den voorzitter der Ned. Visschery-Centrale in verband met de belan gen van den vischexport in dit district. Hij liet d3arby uitkomen, dat de vischvangst na den aanleg van den afsluitdyk ten zeerste is afgenomen; dat het contingent van de voor FrankrijK bestemde visch verdeeld is op grond van vroegere resultaten van de vangst, zoodat Den Helder daardoor gedu peerd is; dat de vischvangst voor deze stad nog slechter zal worden, indien niet gevaren wordt met motorkotters, die echter zeer duur zijn en dat het onjuist is gezien, dat de Zui- derzeesteunwet geen rekening houdt met de visschers benoorden den dijk. Zeer uitvoe rig ging spr. op een en ander in, mede naai aanleiding van vragen, die de heer Bon net hem deed. Deze, die lid is van het door de provincie ingestelde economisch- technisch instituut, meende, dat, indien de vischvangst by Helder nog levensvatbaar heid heeft, hier wel iets voor dat instituut te doen valt en stelde den heer Kolster voor om samen eens naar Haarlem te gaan om daar over te praten, een idee, waar deze gaarne op inging. Vrijdag 4 Maart. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (8.12.4—7.30 en 9—11— VA RA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 7.30—9— uur). 8— Gr.pl. 8.05 Sportrep. 3.20 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.20 Deel. 10.40 Gr.pl. 11.10 Verv. deel. 11.30 Orfgelspel. 12— Omroeporkest (gr. opn.) 12.30 Renova-kwintet. 1.30 Gr.pl. 2— Deel. 2.30 Avro-dans- orkest en solisten. 4.Gr.pl. 5. Voor de kinderen. 5.30 De Ram- blers. 6— Amateursuitz. 6.30 Poli tiek radiojournaal. 6.45 Gr.pl. 6.50 NVV-uitz. 7.20 Gr.pl. 7.25 ANP-ber. 7.30 Ber. 7.35 Lezen in den Bybel, causerie. 8.Zang en piano. 8.30 Lit. causerie. 9— VARA-orkest en soliste. 10— Fantasia mmv. solis ten. 10.30 ANP-ber. 10.40 VPRO- avondwyding. 11.Pianovoordr. 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.55 12.Gramofoonplaten. HILVERSUM, 301,5 M. (Alg. prorr. KRO). 8—9.15 en 10— Gr.pl. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.Ber. 12.15 KRO-melodisten, solist en gr.pl. 2.Gr.pl. 3.15 KRO-Kamerorkest. 4— Gr.pl. 4.15 KRO-orkest. 5.05 De KRO-melodisten en solist. 6. Land- en tuinbouwcauserie. 6.20 Gr.pl. 6.30 Ber. 6.45 Inleiding vol gende uitzending. 6.55 Uit Weenen: Weensch Symph.-orkest, Wiener Singakademie, Onderwijzerskoor en solisten. 9.20 Gr.pl. 9.30 Het le venswerk van F. v. Zeppelin, cau serie. 9.50 KRO-orkest. 10.30 ANP- ber. 10.40 L. Mathé en haar Zigeu- nerknapenorkest. 11.10—12— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianovoordr. 12.10 Orgelconcert. 12.40 Sydney Kyte en zijn Band. 1.20 As I see it, causerie. 1.352.20 Het Londensch Pianokwartet. 4.20 Gr.pl. 4.50 Revue-progr. 5.20 Zang. 5.40 Het Aeolian-orkest en soliste. 6.20 Ber. 6.45 OrgelspeL 7.05 BBC- Harmonie-orkest en solist. 7.50 Or gelconcert. 8.20 BBC-Variété-orkest en -Mannenkoor mmv. solisten. 9.20 Ber. 9.40 Discussie. 10.10 BBC- orkest, BBC-mannenkoor en solis ten. 11.15 Jack Harris en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek gramofoonplaten RADIO PARIS. 1648 M. 7.50. 8.55— 9.40, 10.40 en 11.20 Gr.pl. 12.20 Gr. pl. en zang. 3.05 Zang. 3.20 Grpl. 4.35 Zang. 5.20 Trioconcert en zang. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair or kest. 7.50 Orkest van de Rijks arbeidsdienst. 11.20 Fr. Niemann's Blaasorkest. 12.35 De Bremer Stadt- musikanten. 1.35 Omroepschram- melensemble. 3.20 Omroeporkest en solisten. 5.50 Pianovoordr. 6.30 Gf. pl. 7.20 Omroepsextet en accordeon orkest. 8.20 Omroeporkest. 9.50 11.20 H. Kallies en Jaro Michalek met hun orkesten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 en 6.20 Omroepsalonorkest. 6.55 Uit Wee nen: Zie Progr. Hilversum 301,5 M. Hierna gr.pl. 9.50 en 10.30 Omroep orkest. 10.50—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepsalon orkest. 1.30 Cabaret-progr. 1.50 2 20, 5.20, 6— en 6.35 Gr.pl. 6.50 Pianovoordr. 7.35 Gr.pl. 8.20 Om- roepsymph.-orkest en solist. (9.20 Causerie). 10.30—11.20 Dansmuziek (gr.pl.) DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Orkestconcert. 8.20 Radiotoo neel met muziek. 9.20 Ber. 9.40 Wo- rüber man in Amerika spricht, cau serie. 9.50 Cello en piano. 10.05 Ber. 10.2011.20 Poolsche muziek (gr.- opnamen). GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8—9.20, Parys R. 9.2012.05, Radio PTT Nord 12.05 13.35, Keulen 13.35—14.20, Radio PTT Nord 14.20—15.05, Parys R. 15.0515.20. Keulen 15.20—16.20, Droitwich 16.2017.20, Parys R.' 17.20—18.20, Keulen 18.2020.20, Brussel Fr. 20.2021.20, Lond. Reg. 21.2022.20, Brussel VI 22.20— 22.30, Keulen 22.30—23.20, Parijs R. 23 20—24— Lijn 4: Brussel VI 8.9.20, Lu xemburg 9.20—10.35, Lond. Reg. 10.3517.20, Droitwich 17.20—19.50, Lond. Reg. 19.5020.20, Droitwich 20.20—24— Lijn 5: Diversen. Rondvraag. By de rondvraag deed de heer K u y p e r mededeeling van een gerucht, volgens het welk de Spoorwegen van plan waren de douaneloods en de gelegenheid voor vrij making van ingevoerde buitenlandsche goe deren Van Alkmaar te verplaatsen naar Zaandam. Hy vroeg of de K. v. K. geen po gingen kon doen om dat voornemen, indien het juist mocht zyn, te verhinderen. De voorzitter stelde het belang van behoud dezer gelegenheid in het licht, waar na aan het Bureau der Kamdl" verzocht werd een onderzoek naar de juistheid van het ge rucht in te stellen en zoo noodig daartegen te ageeren. De overwegmisère aan den Bergerweg. De heer K u y p e r vestigde voorts nog- eens de aandacht op de overwegmisère aan den Bergerweg. Indertijd is gevraagd om op te geven de tijdstippen, waarop men langer dan 6 minuten had moeten wachten, maar de Spoorwegen bekommeren zich blijkbaar om dergelijke klachten niet. Er is althans niets gebeurd tot verbetering. De voo rzitter beaamde de klachten onder opmerking, dat er toch een nieuwe weg is, waarlangs het publiek, zij het langs een omweg, het station en de stad kan be reiken, zonder den lastigen en vaak gesloten overweg te moeten passeeren. De overweg aan den Helderscheweg is slechts zelden ge sloten. Voor het vervoer van vrachten, waarmee men niet wil wachten, kan men ook van den nieuwen weg gebruik maken. Spr. betwijfelde of het nu wel de juiste tijd is om aan te dringen op hervatting van de destijds tusschen gemeente en Spoor wegen gevoerde onderhandelingen over het doen 'aanleggen van een behoorlijke tunnel. Er zou misschien een kans zijn, dat het Werkfonds eventueele plannen kon steunen. Na nog eenige besprekingen werd healo- ten, dat weder contact zal worden gezocht met Spoor en gemeente, om zoo mogelijk eenige verbetering te krijgen in den be- staanden toestand. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. „Kinderen, wat is het toch veel beter dan vroeger; toen moesten we in overvolle treinen op elkaar ge pakt zitten I" 42) „Drie uur, mevrouw". „Dan zijn ze dus begonnen". „Ja, mevrouw". Op het schip was het doodstil, omdat de machines stopgezet waren. En het loeien der sirene, gedempt door den mist en de gesloten partyspoorten, viel niet meer op, omdat het zoo geregeld terugkeerde. ,,'n Sigaret, Anna". „Ja, mevrouw". Anna Wickstod streek een lucifer aan en hield die mevrouw Poole voor, tot de si garet brandde. „U moest me uw haar maar laten bor stelen, mevrouw". „Later". Terwijl ze naar Anna zat te sta ren, brandde de sigaret langzaam op. „Hoe laat is het?" „Kwart over drie, mevrouw". „Dan zullen ze wel gauw klaar zyn". „Ja, mevrouw". De stilte hing drukkend in de hut. „Wat voer je uit, Anna?" „Ik ben aan het bidden, mevrouw. Bij ons thuis is het gewoonte voor de dooden te bidden". Mevrouw Poole lachte niet. „Je mocht ook wel voor de levenden bidden", zei ze De machines van het schip dreunden weer. „We varen weer". „Dan is het voorbij, mevrouw". „Ja, Anna. Het is voorbij". Er werd geklopt. „Kijk eens, wie daar is". Anna Wickstod ging naar de deur en deed open. „Het is luitenant Valcour, mevrouw". „Mynheer Valcour? Komt u binnen". Valcour kwam naar binnen en Anna sloot de deur. „Het spyt me u te storen, mevrouw Poo le", zei.hy, „maar ik heb nog één enkel stuk van overtuiging noodig om mijn be wijs volledig te maken". „Hebt u het geval dan opgelost, mijn heer Valcour?" „Ik geloof van wel". Valcour haalde drie portretten uit zijn zak twee vrij groote en een klein. „Ik zou graag hebben dat u die eens bekeek". Hij gaf ze haar en ze bekeek ze een seconde. Het verleden overstelpte haar als een stortvloed. „Die ééne ken ik", zei ze. „Zoo, mevrouw Poole?" „Anna, kom eens hier. Is dat Toody niet?" Anna Wickstod bestudeerde het portret, dat mevrouw Poole haar voorhield. „Ja, mevrouwdat is Toody", zei ze beslist. HOOFDSTUK XXIII. Noorderbreedte. Westerlengte. Telegram van den commissaris van poli tie te New-York aan het regeerings-radio- station te Kaap May: „Geloof niet noodig nog langer ons be richt op te nemen in gewone uitzending. Stop. Verzoeke bericht indien u iets opvangt omtrent s.s. Eastern Bay, omdat wij zullen trachten het per vliegtuig op te sporen morgenochtend vroeg. Stop. Wij zenden ook berichten uit naar alle kuststations. Stop. Uw medewerking zeer gewaardeerd. Stop". „Ik zou graag een kleine geschiedenis vertellen", zei Valcour rustig. Toch voelde hij dit gezegde als het pistoolschot, waar mee een wedstrijd wordt aangevangen. De scheepslounge zag er net uit als den vorigen dag tijdens het onderzoek. Val cour zat met kapitein Sohme en Swithers aan het hoofdeinde van de tafel. Valcour had aan Swithers enkele instructies gege ven. Ofschoon hy uiterst bedaard sprak, drong zijn stem toch door tot in de verste hoeken van het vertrek, waar mynheer Dumarque en mijnheer Wrigth op een kussenbank wa ren gezeten, een eindje achter de rest van het gezelschap. „Om deze geschiedenis door en door te begrijpen, moet ik u verzoeken met mij een blik te werpen in het leven van mevrouw Poole twintig jaar geleden. Ik heb mevrouw Poole weten te overtuigen van de noodza kelijkheid, iets van haar privé leven bloot te leggen en ze heeft zich bereid verklaard, me daarin te helpen. Is dat juist, mevrouw Poole?" „Volkomen juist, mynheer Valcour". „Wilt u dan zoo goed zijn, ons te ver tellen, hoe de man heette, met wien u twin tig jaar geleden trouwde?" „Lawrence Lane". „U was indertijd nog zeer jong, niet waar?" „Heel jong, mijnheer Valcour". Mevrouw Sandford maakte een duidelijk hoorbaar klikkend geluid met haar tong en mevrouw Poole richtte haar oogen loom naar haar toe. „Niet veel meer dan een kind", zei ze. „Het punt, waarop ik de aandacht wilde vestigen, is, dat uw verlangens en oordeelen nog niet zoo rijp waren als op het oogen- blik. U vondt mijnheer Lane een aange naam man, niet waar, mevrouw Poole?" „Bijzonder". „Hy gaf u alles, wat u maar verlangde?" „Allesop stoffelyk gebied". „Hy was immers aanmerkeiyk ouder dan u, mevrouw Poole?" „Uit dit huwelyk zyn geen kinderen ge boren, wel?" „Geen een". „En u verlangde sterk naar een kind". ti "Ik ,w'^e zo° graag een kindje hebben. Ik verlangde naar een meisje". "Yt?.rom Juist een meisje, mevrouw Poole?" „Waarom? Haar glimlach was een beet je stroef. „Wel, om mee te spelen, geloof IK Miss Sidderby toonde zich geèrgerd. Hoorbaar vroeg ze: „Niet om van te houd- den?" Het voornaamste was toch, een kind lief te hebben?" Mevrouw Poole keek haar vernietigend aan. „Ik doe myn best niet als een heldin in een drama te poseeren, miss Sidderby", ze' ze. „Ik doe mijn best, om mynheer Valcour zoo nauwkeurig mogelijk te beantwoorden „U hebt tegen mynheer Lane over dat verlangen gesproken, mevrouw Poole?' Ja". „Het was zyn gewoonte, al uw wenschen zoo spoedig mogelyk te vervullen?" „Ja". „Ik weet niet precies, hoe ik dit zegJU» moet, maar hebt u nog eenige herinnering aan den staat, waarin mijnheer Lane ver keerde, toen u hem dat verzoek deedt? „Staat? Ik geloof niet, dat ik u nu be- gryp". „Ik bedoel, of hy erg druk bezig Drukke zaken aan de hand had. Had hy om een of andere reden haast?" „Ja, dat is zoo. Maar het was geen za- kendrukte. Larry deed heelemaal geen za ken. Maar hy was toen wel erg bezet m«* polo. Hy speelde voor het Amerikaansche team, ziet u?" „En toch wist hy tyd te vinden, om u een kind te bezorgen?" „Ja". „Een meisje, mevrouw Poole?" (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6