VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. Vereeniging Ziekenhuisverpleging. Stock Opel onderdeelen de N.V. Nassau Garage. Het bestuur kwam op de ontslagname terug en is herkozen. CONTRIBUTIE-VERHOOGING. TWEEDE BLAD. 3 In de gisteravond in het Gulden Vlies gehouden algemeene vergadering van de Vereeniging Ziekenhuisverpleging ver klaarde het bestuur zich, nadat besloten was tot contributieverhooging op basis van 1'A cent voor de laagste klasse, bereid om op de ontslagaanvrage in de vorige vergadering terug te komen. Bij acclamatie had toen herkiezing plaats. Het „oude" bestuur had in zijn geheel (met uitzondering van ds. H. W. Bloemhoff, die door catechisaties verhinderd was) aan een groote tafel op het tooneel plaats ge nomen. De schouwburgzaal was goed bezet, al waren er ook nog, vooral op de eerste rijen, open plaatsen. Namens het demissionnaire bestuur heette de heer W. van de Vall de aanwezigen welkom, mededeelende, dat deze nieuwe vergadering gedeeltelijk volgde uit de vorige en dat zij, ter besparing van kosten, kon worden beschouwd als de jaarvergadering De notulen van de vorige buitengewone ledenvergadering werden door den secre taris, den heer R. terBrugge, gelezen. De heer C. A. de Ruiter merkte naar aanleiding hiervan op, dat er eén kleine fout zou schuilen in de weergave van zijn woorden. De voorzitter betuigde zijn spijt er over, dat de heer R. geen antwoord had gegeven nóch op een mondeling noch op een telefonisch verzoek om nadere preciseering van de bedoeling van zijn woorden op de vorige vergadering. De notulen werden hierop goedgekeurd. Verslagen secretaris en penning meester. Deze beide verslagen waren den leden in afdruk toegezonden. Wij ontleenen aan het jaarverslag over 1937 van den secretaris het volgende: In de samenstelling van het bestuur kwam geen wijziging. Het ledental vermeerderde met 175 en bedroeg op 1 Jan. 1.1. 11541. Er werden 1260 nieuwe leden ingeschreven, terwijl 1085 leden werden afgevoerd, respectievelijk wegens bedanken 205, verhuizing 505 achterstand contributie 188, overlijden 65 en wegens overschrijving naar andere ver- eenigingen 122. Leden met 6 ct. contributie waren er op genoemden datum 7572; 2157 betaalden 4 cent, 494 negen cent, 132 vijf cent, 900 elf cent, en 166 zeven cent, terwijl 120 geen contributie betaalden. De leden waren ver deeld over 4341 gezinnen. In 1937 werden in een ziekenhuis opge nomen 577 leden, waarvan in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar 454, in het St. Elisa- beth-ziekenhuis 108 en in ziekenhuizen buiten Alkmaar 15. Het aantal verpleeg- dagen was 10969 K. aan verpleeggelden werd betaald 33357.13. Voor amandelen werden opgenomen: van 010 jaar 60 kinderen, van 10 jaar en ouder 31, totaal 91 kinderen. De kosten hiervan bedroegen 1152. Wegens huidziekten werden opgenomen 11 leden met 305 verpleegdagen, kostende 765, en wegens roodvonk 7 personen met 271 verpleegdagen, kostende 946; totaal werd dus voor besmettelijke ziekten uitge geven 1711. Bij de afdeeling operatie waren aange sloten 2289 leden met een contributie van 3196,55, terwijl 3871 uitgekeerd moest worden. Onder „Algemeene opmerkingen" wordt in het verslag gezegd: Het jaar 1936 gaf een tekort van ruim 1300; 1937 sloot echter met een tekort van 6409,33. De voor naamste oorzaak was gelegen in het groote aantal vergoedingen voor verpleegkosten, zulks ondanks het feit. dat met ingang van 1 Juni 1937 alle aanvragen om vergoeding en ook de duur der opnemingen door den medisch adviseur der vereeniging werden gecontroleerd. Bepaalde feiten, welke het groote aantal opnemingen kunnen ver klaren, zijn niet aan het licht gekomen. Naar aanleiding van een inventarisatie per 1 Jan. 1937 is de administratie onder leiding van een accountant geheel gerevi seerd. Met ingang van 1 December 1937 werd tot administrateur benoemd de heer M. C. Cornelisse. Toen tegen het eind van 1937 op grond van de feiten moest worden aangenomen, dat voor 1938 geen daling van het aantal opnemingen mocht worden verwacht, be raamde het bestuur voorstellen om de in komsten in overeenstemming te brengen met de te verwachten uitgaven. Daarby werd uitgegaan van de meening dat con tributieverhooging met meer dan 1 cent per week voor de laagste klasse moest worden ontraden. Mitsdien moest het gevonden worden in vermindering van faciliteiten, hoe onsympathiek deze op zich zelf ook waren. Deze voorstellen zelve werden in de buiten gewone ledenvergadering van 7 Februari 1938 verworpen met het gevolg, dat het bestuur en bloc zijn functie neerlegde. Opdat een spoedige oplossing van de be stuurscrisis een spoedige regeling van het financieele vraagstuk mogelijk zou maken, werd in het belang der vereeniging een nieuwe algemeene vergadering op zoo kort tnogelijken termijn uitgeschreven. Moge met voorbijgaan van alle klein gedoe een bekwaam bestuur gekozen worden. In zijn jaarrekening deelde de penning meester, de heer A. van der Elburg, o.a. het volgende mee: Aangezien op de laatste algemeene ver gadering bleek, dat de tot nu toe verstrekte overzichten niet alle leden duidelijk waren, hebben wij in de wijze der cijferopstelling eenige wijziging gebracht, zoodat deze thans uitsluitend het exploitatie-resultaat aan geeft. De middelen der vereeniging bedroegen op 31 December 1936 12134,67. De ontvangsten waren in totaal f 48555,94; de uitgaven be droegen 38694,14. Er is nog te betalen aan verpleegkosten en operatiekosten f 3237,50, aan salarissen en bodeloon f 831,77 en aan onkosten 67,19, totaal 4136,46, zoodat de middelen der Vereeni ging op 31 December 1.1. bedroegen 5725,34. De heer E. E. van derLaan verbaasde zich over den grooten sprong, gemaakt door de kosten van administratie 360 in 1927 en 2506 in 1937). De heer A. Bakker vond het onkosten cijfer abnormaal gestegen. In 1937 was van de ontvangen contributie 22 pCt. gebruikt voor bestrijding van onkosten. In de vereeni ging verzekering-technisch wel op een goe de leest geschoeid? vroeg spr. Hij meende, dat bjj juist beheer de catastrofale middelen, die nu moeten worden genomen in het be lang der vereeniging, wel achterwege had den kunnen blijven. Den laatsten zin van het verslag van den secretaris „Moge met voorbijgaan van alle klein gedoe een bekwaam bestuur gekozen worden" vond spr. voor de vereeniging klei- neerend. De penningmeester verdedigde de stijging van de kosten van administratie met de groote toename van leden in den loop der jaren. Overigens zijn de onkosten der ver eeniging ook gestegen door extra-uitgaven voor onderzoek der administratie. Het onkostencyfer is gebaseerd op beslui ten der algemeene vergaderingen. De voorzitter zei, dat de zin in het verslag van den secretaris een kwestie van aanvoelen is. Het bestuur zag geen aanlei ding dien zin terug te nemen. De heer W. Bruin deelde namens de commissie voor controle mee, dat zij haar taak nauwgezet had vervuld. Zij had groote waardeering voor het besluit tot accountants onderzoek, waardoor het controleeren der administratie mogelijk is geworden, aange zien zij zeer is verbeterd. Thans sluit zij ge heel. De kosten van het accountantsonder zoek zijn zeer wel gemotiveerd. Het werk van den medisch adviseur werd geprezen. De noodzaak werd bepleit van versterking der financiën op grond van de sterk geste gen uitgaven, die den toestand der vereeni ging bedenkelijk maken. Wil zy ook op den duur haar zegenrijk werk kunnen voortzet ten, dan dienen de voorstellen, door het be stuur in de vorige vergadering (gehcuden op 7 Febr.) gedaan, ten spoedigste te wor den goedgekeurd en uitgevoerd, om te voor komen dat de vereeniging een volgend jaar voor een debacle komt te staan. Spr. voegde hieraan toe den wensch, dat het bestuur op de ontslagname terug zal ko men in het belang der vereeniging. (Ap plaus.) De verslagen werden goedgekeurd en de penningmeester werd gedetacheerd. Verkiezing van een nieuw bestuur. De secretaris las een paar voorstellen voor, die na de vorige vergadering bij het bestuur waren ingekomen. Het eerste beoog de een hernieuwd zitting-nemen van het (demissionnaire) bestuur, terwijl werd voor gesteld de contributieverhooging van min stens een cent per week alsnog aan te ne men en de verlaging vat. de vergoeding voor amandeloperatie eveneens te accepteeren. De voorstellers konden zich ook vereenigen met een contributieverhooging van 1H cent, indien dan de vergoeding voor amandelope ratie kon worden gehandhaafd op het be drag van thans. Een ander voorstel gaf in overweging de contributie te verhoogen met 1 y2 cent per week en de financieele maatregelen te be spreken vóór de bestuursverkiezing, opdat ook het eventueel te verkiezen nieuwe be stuur de financieele verantwoordelijkheid zou kunnen aanvaarden. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur aan dit laatste verzoek niet kon vol doen, omdat het de eenmaal opgestelde agen da wenschte te volgen. De heer Torenvlied maakte een paar opmerkingen over het bestuursbeleid in het afgeloopen jaar. Hij keurde het af, dat voor de functie van een nieuwen administrateur geen sollicitanten waren opgeroepen en hij hoopte, dat by voorkomende gelegenheid een andere weg zou worden gevolgd. Voorts" vond spr. het onjuist, dat zonder bespreking in een algemeene vergadering een controleerend geneesheer is aangesteld, n.1. de heer Dijkhuizen, die tevens directeur is van het Centraal Ziekenhuis. Spr. meen de, dat deze beide functies eigenlijk onver- eenigbaar zyn en vroeg of het niet beter was een ander controleerend geneesheer te be noemen. De voorzitter antwoordde, dat voor de functie van administrateur wel terdege een oproeping is gepubliceerd. Wat het andere punt betreft, meende spr., dat een goede keus was gedaan, omdat dr. Dijkhuizen geen practiseerend geneesheer is. De ervaring heeft al geleerd, dat deze keus een juiste was. Spr. verwees ook nog naar hetgeen de controlecommissie daarover had gezegd. Een algemeene vergadering was, vanwege de hooge daaraan verbonden kos ten, moeilijk voor deze kwestie bijeen te roepen geweest. De heer A. Eriks verdedigde nader het door hem en een twintigtal anderen gedane voorstel (het eerste door ons hierboven aan gehaalde) en zette uiteen, dat hij bedoelt be zuiniging te zoeken in het aantal opnemin gen in een ziekenhuis en niet in verlaging van de vergoeding voor amandel-operatie. Spr. was daarnaast vóór een contributie-ver hooging zoo noodig met 1 cent per week. De exploitatierekening moet sluitend worden gemaakt. Spr. hoopte, dat het bestuur op zijn besluit zal kunnen terugkomen. De heer C. Couwenhoven wilde geen contributieverhooging voor kinderen, maar alleen voor leden boven 16 jaar, met 1 y2 ct., wat ongeveer 7500 méér zal opbrengen. Spr. adviseerde aanneming hiervan, omdat het minder zware offers vraagt van groote gezinnen. Ook deze spr. achtte het wenschelijk, dat het bestuur aanblijft. De voorzitter merkte op, dat het be stuur een contributie-verhooging met ander- halven cent in de laagste klasse voor leden van 16 jaar af voldoende acht. De contribu tie zou dan worden 7)^, 11 en 15 cent voor resp. de derde, tweede en eerste klasse. Over de nog komende maanden van dit jaar zal de meerdere opbrengst circa 6400 zijn. Het bestuur handhaafde het voorstel tot verla ging van 25 tot 20 voor één cent per week contributie voor de operatiekas. Als deze beide voorstellen mochten worden aangenomen, achtte het bestuur een gezonde basis voor verderen voort gang aanwezig en zou het zich weer herkiesbaar stellen. De heer C. A. de Ruiter merkte op, dat hij in de vorige vergadering 'n voorstel had gedaan, dat echter niet nader in behandeling was gekomen. Het behelsde verhooging der contribtie met één cent per week, herziening van het verzekering-technisch gedeelte der vereeniging en voorts een herziening van haar organisatie. Spr. wees er hierbij op, dat elke soortgelijke vereeniging als deze be paalde gevallen niet voor haar rekening neemt. De voorzitter vroeg waarom de heer de Ruiter deze voorstellen pas nu doet en niet reeds eerder gaf, toen hem daarnaar ge vraagd werd of toen hij deel uitmaakte van de kascommissie. Spr. was ertegen om voor deze voorstel len een commissie te benoemen, zooais de heer de Ruiter had gevraagd. De vrees zou bestaan, dat zy 'n „kapstok" zou worden. Bo vendien moet men niet vergeten, dat het hier gaat om de rechten der verzekerden. De heer A. B a k k e r gaf de vergadering in overweging het voorstel-Couwenhoven te aanvaarden en den wensch uit te spreken van verlaging van het percentage van on kosten. (Door rumoer van talrijke stemmen was de heer B. gedeeltelijk onverstaanbaar.) De penningmeester zei, dat 17 van de 22 pCt. aan onkosten bestaat uit loonen en salarissen en spr. wilde er niet toe mee werken, dat die worden verlaagd, omdat het inkomen van een bode, die den heelen dag onderweg is, niet meer dan ruim 1000 be draagt. (Applaus.) De heer Torenvlied memoreerde den gang der vorige vergadering, waarop het bestuur ontslag nam. De toen gerezen kwestie kwam z.i. geheel voor rekening van het bestuur. Als het toen over de gedane voorstellen een „gesplitste" stemming had goedgevon den, was er waarschijnlijk geen kwestie ge komen. Na die vergadering heeft er een en ander plaats gehad wat spr. griefde. Hij wees hier bij op een artikel in een hier ter plaatse ver spreid blad. De voorzitter, die by den spr. had aangedrongen op kortheid en het doen van of ander voorstel, antwoordde, dat een „ge splitste" stemming niet de vereischte 6500 zou hebben opgebracht. De andere opmerkingen liet spr. onbeant- woord. De heer V e r n e e geloofde, dat alle spre kers van nu en van de vorige vergadering geen politiek, maar alleen het belang der vereeniging op het oog hadden. Spr. was bly, dat het bestuur tot ander inzicht was geko men. Aan de hand van cijfers betoogde spr., dat de vorige vergadering na de besprekingen stoyd voor een sluitende begrooting (en niet voor een tekort van 1000, zooals de voor zitter had gezegd). Spr. steunde het voorstel-Couwenhoven, maar hoopte, dat het voor slechts één jaar zal zyn en dat bij verbetering in de ont vangsten die verhooging althans voor de werkloozen ongedaan zal worden gemaakt. De voorzitter vond het voldoen aan den laatsten wensch te bezwaarlijk op ad ministratieve gronden. Onjuist achtte spr. het, dat slechts één cent verhooging noodig zal zijn. Van 1% cent zal zeker maar heel weinig overblijven. De vereeniging zal een behoorlijke reserve moe ten kweeken (die moet groeien tot een jaar inkomen der vereeniging), om aan de haar te stellen eischen bij b.v. een epidemie te kunnen voldoen. Er is dus niet veel kans, dat de anderhalve cent binnenkort zal kun nen worden gebracht op 1 cent. De heer Leerkamp wilde de moge lijkheid voor verzekering tot 100 voor ope ratie openlaten. De voorzitter achtte dit niet wensche lijk, op gronden, waarop hij niet nader meen de te moeten ingaan. De heer E. E. van derLaan constateer de, dat het bestuur den vorigen keer wel wat spoedig was gaan loopen. Het is nu wel gebleken, dat het grootste deel der vereeni ging achter het bestuur staat Spr. geloofde, dat de „vox populi" wel invloed heeft gehad en adviseerde de thans aan de orde zijnde voorstellen aan te nemen. Hij gaf het be stuur in overweging om van het batig saldo een deel vast te zetten als reserve. Het voorstel tot contributie-verhooging op de basis van anderhalven cent per week werd hierna bij acclamatie aange nomen. Ook het voorstel tot verlaging der uitkeering uit de operatiekas werd op dezelfde wijze geaccepteerd. Het bestuur stelde zich hierop weer herkiesbaar en zag bij acclamatie zijn mandaat hernieuwd. Controlecommissie. Ter vervanging van den periodiek aftre denden heer W. Bruin werd op voorstel van het bestuur de heer J. Akkerman, kassier van de boerenleenbank te Heiloo, benoemd tot lid van de commissie tot nazien der reke ning en administratie. Rondvraag. De heer S. Blom wees erop, dat voor stellen krachtens het huishoudelijk regle ment minstens 14 dagen vóór de vergade ring moeten worden ingediend en vroeg handhaving van deze bepaling. Thans was dit niet gebeurd. De voorzitter zei, dat voor deze ver gadering haast moest worden betracht, waar door de bepaling niet kon worden nageko men. De heer Knip deelde mede, dat er 'n spe cialist hier ter stede is, die weieens heeft ge zegd een bepaalde behandeling niet in het Centraal Ziekenhuis te kunnen verrichten, maar wel in het St. Elizabethsziekenhuis, omdat de noodige instrumenten alleen daar zouden zijn. De voorzitter meende, dat men deze klacht moest ter kennis brengen bij den ge neeskundigen kring. Overigens zei spr.. dat het Centraal Zie kenhuis wel zoo goed is geoutilleerd, dat alle behandelingen er kunnen geschieden. De heer A. Bakker onderstreepte dit nog met te zeggen, dat het Centraal Zieken huis het best ingerichte is in Noordholland boven het Noordzeekanaal. Hierna volgde sluiting der vergadering. Jlechi&iakm DIEFSTAL OP EEN POSTKANTOOR. Brievenbesteller voor het hof. In den zomer van het vorige jaar gebeur de het herhaaldelijk, dat pakjes en brief- pakjes, die via het postkantoor Zuid in de Gerard Terborgstraat te A'dam moesten worden bezorgd, nooit hun bestemming be reikten. Vooral kleine onopvallende pak ketjes verdwenen op onnaspeurbare wijze. Het was duidelijk, dat de dader onder het personeel moest worden gezocht, temeer daar sommige stukken een of twee dagen te laat aan het adres werden afgeleverd, zoo dat de dief eerst zijn buit thuis rustig had onderzocht. Viel de inhoud hem niet mee, dan pakte hy alles weer netjes in om het den volgenden dag keurig af te leveren aan het juiste adres. De hoofdbestellers kregen opdracht scherp op te letten. Korten tijd lgjer meende een der hoofdbestellers een zijner bestellers be trapt te hebben. Het had zijn aandacht ge trokken, dat deze bestellers verdacht veel belangstelling had voor kleine, onopvallen de pakjes. Op zeker oogenblik zag de hoofdbesteller op de sorteertafel van den man, verstopt achter een blok ijzer, een pakje met een adres, dat buiten diens wijk lag. Plotseling was het pakje verdwenen, de besteller had het gebouw verlaten om zijn bestelling te verzorgen. De hoofdbestel ler rende hem na, haalde hem buiten in en verzocht hem naar het bestellerslokaal te rug te gaan. Het pakje werd niet bij hem gevonden, doch nog tijdens het onderzoek kwam een werkster binnen, die het bewus te pakket had gevonden achter de deur, waardoor de bestellers weer binnen was gekomen. De man ontkende woedend iets met het geval te maken te hebben, doch de rechtbank was van meening, dat het bewijs geleverd was. Hij hoorde zich veroordeelen tot één jaar gevangenisstraf. Gisteren diende de zaak in hooger beroep voor het Amsterdamsche Hof. De postbode handhaafde zijn lezing van het geval. Hij gaf tot dat het pakje eenigen tijd op zijn tafel had gelegen, maar hij had het later in het mandje geworpen voor den hoofdsorteerder. Verdachte was bij zijn verdediging niet op zyn mondje gevallen. Naar zijn oordeel mankeerde er heel wat aan den dienst op het postkantoor Zuid. Volgens hem was het hier een kwestie van wraak. De verkla ringen van de hoofdbestellers waren z. i. van nu en geener waarde, omdat ze partij dig waren. Wanneer men dezen verdachte hoort, krijgt men den Indruk, dat hij de eenige is, die op het postkantoor zijn plicht doet. Heel anders luidt echter het reclassee- rings-rapport. Hij heeft een zeer lange straflijst, herhaaldelijk hebben zijn supe rieuren hem gewaarschuwd en reeds een maal is hij voorwaardelijke ontslagen we gens te laat komen en brutaliteit De procureur-generaal, mr. dr. D. Rei- lingh, ging in een uitvoerig requisitoir de getuigenverklaringen na, waarop hij tot de conclusie kwam, dat verd. het pakje had meegenomen en later, toen hy werd terug geroepen, weggeworpen in de gang. Op grond van art. 373 W. v. S., waarin de amb tenaar van een openbare instelling van vervoer, die zich een aan deze instelling toevertrouwd pakje toeëigend, strafbaar wordt gesteld, vorderde mr. Reilingh negen maanden gevangenisstraf, daarbij rekening houdende met het aan verdachte gegeven ontslag uit den dienst. De verdediger, mr. Th. Eskens, pleitte vrijspraak op feitelijke en juridische gron den. Arrest 16 Maart. £jufdoaaet ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: „Buizerd" (uitr.) te Jodhpoer; „Pelikaan" (uitr.) tc Alexandrië; „Emoe" (uitr.) te Bandoeng. „Ibis" (thuisr.) te Athene; „Torenvalk" (thuisr.) te Rangoon. Vanochtend zeven uur is de Gier met vier passagiers: één voor Calcutta, één voor Bangkok en twee voor Batavia, naar Indië vertrokken. Gezagvoerder is de heer Smirnoff. Twee passagiers hebben voor de tusschentrajecten plaats besproken. Het toestel heeft 114 K.G. vracht, 439 K.G. briefpost en 25 K.G. pakketpost mee genomen. AFLOOP VAN VERKOOPÏNGEN. Ten overstaan van notaris van Riet uit Bergen werd Woensdag in café „De Mo riaan" te Warmenhuizen een verkooping gehouden bij opbod en afslag van bouw- en weiland, eigendom van de erven Laurman. De uitslag was als volgt: Bouwland a. d. Oudewal, groot 21 snees, hoogste bod 28 per snees, Jaap Ruiter, Spierdijk, bij afslag gemijnd door Jn. Groot op 1 per snees. Weiland genaamd „De Jaap". Zuidelijk deel groot 30 snees, hoogste bod 50 Br. Dekker alhier. Noordelijk deel 32 snees, hoogste bod 52 M. de Nys alhier. Perceel 2 en 3 gecombineerd, gemijnd op 10 door P. Mouk Dz. Totaal perceel 588 perceel 2 en 3 3164. Bouwland bij Kalverdijk was inmiddels uit de hand verkocht. Ji&twüeims GRETA GARBO IN ITALIË. Met Leopold Stokowski. Reeds herhaalde malen deden berichten de ronde, dat Greta Garbo in Italië verblijf hield. Zij werden echter van verschillende zijden tegengesproken. Thans heeft dr. Axel Munthe, de beroem de Zweedsche schrijver, auteur van „San Michele", die een villa op Capri bewoont, de British United Press telefonisch meegedeeld, dat Greta Garbo met den dirigent Leopold Stokowski de thee bij hem heeft gebruikt. Ook van andere zijde wordt bevestigd, dat de filmactrice in de omgeving van Napels toeft. „EMILE ZOLA" TEN DERDE MALE GEPROLONGEERD. In City. De belangstelling voor de grootsche film „Het leven van Emile Zola" is ook deze week zoo groot geweest, dat de directie zich genoodzaakt zag ten derde male deze film te prolongeeren. Het is echter definitief de laatste week. 179. „Wel", zei hij, „toen de prinses na de lange toverslaap met den prins vertrok, liet ze haar kasteel precies achter zoals het geweest was. Niets mocht er veran derd worden; veel minder mocht er dus iets worden uitgehaald." Flip was nu tevreden en hij bedankte hun gids harte lijk voor alles wat ze gezien en gehoord hadden. 180. De volgende morgen trokken de twee wereldreizigers vol moed van Dwer genhof verder. „Tot ziens, op onze terug reis", riep Flip „dan kunnen wij vertellen en jullie luisteren!" De dwergen bleven met hun mutsen staan zwaaien, totdat ze helemaal uit het gezicht verdwenen waren en zelfs het pluimpje van Wip's staart ni meer te zien was.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7