SChAGERBRUG •t ZAND LANGENDIJK SCHOORL HEERHUGOWAARD OUDE NIEDORP SChAGERBRUG SCHERMERHORN ZUIDSCHARWOUDE DERDE BLAD. in den tuinbouw zal derhalve in belangrijke mate kunnen worden bevorderd, als deze organisaties elkander voor dit doel weten te vinden en in elke plaats waar de behoefte bestaat aan dit bemiddelend optreden, uit hun midden een commissie vormen, die zich bereid verklaart ten behoeve van den tuinder, die haar hulp inroept, onderhan delingen betreffende de regeling der be drijfslasten te openen met zijn schuld- eischers. De samenstelling der commissie en de onderlinge samenwerking harer leden zal waarborg dienen te bieden, dat de tuinders zich in volle vertrouwen met hun moeilijk heden tot haar kunnen wenden en dat zij haar moeilijke en delicate taak op de juiste wijze zal kunnen verrichten. Het ligt in het voornemen van den minister om de com missie, die aan de daarvoor gestelde eischen beantwoordt als zoodanig te erkennen. De commissie, die bij de uitvoering van haar arbeid zal worden bijgestaan door den rijkstuinbouwconsulent in haar district, zal er naar hebben te streven door overleg met de schuldeischers de op het bedrijf rustende lasten zoodanig te verlagen, dat in het aldus gesaneerde bedrijf weer een bestaans mogelijkheid voor den tuinder aanwezig is, Wanneer inderdaad dit doel wordt be reikt en het bedrijf dus financieel gesaneerd is, kan de commissie aan de hand van reeds verzamelde gegevens en nader vast te stel len richtlijnen een voorstel doen ten aanzien van door den minister van economische zaken eventueel te verleenen steun in na tura. Er kunnen zich gevallen voordoen, dat van het bedrijf (nadat de lasten tot een redelijk peil ziin herzien) een normale op brengst verkregen zal kunnen worden als een technisch gebrek in het bedrijf (b.v. een tekort aan meststoffen of noodgedwongen nagelaten onderhoudswerken) wordt her steld, doch dat de hiervoor vereischte mid delen ontbreken en langs anderen weg niet kunnen worden opgenomen. In zulke ge vallen, waarvoor uit den aard der zaak be paalde normen zullen worden vastgesteld, kan de commissie het voorstel doen, deze kosten voor rekening van het rijk te nemen. De uitvoering van dezen steun in den vorm van leveranties van bedrijfsbenoodigdheden of het doen van herstellingen en onderhouds werken zal onder toezicht der commissie geschieden. Het rapport omtrent de in elke zaak be reikte resultaten, eventueel vergezeld van een advies omtrent steun in natura, dient te worden ingezonden aan het regeerings- bureau voor de uitvoering van de landbouw- crisiswet 1933, afdeeling III, Lange Voor hout 3 te 's-Gravenhage, welk bureau met de uitvoering van deze regeling is belast. KENNEMERLAND. Het voorjaar is in aantocht. Dat kan men ook zien op de groentenmarkt. Oude groenten komt in kleiner kwantums en draagt de sporen van verval en nieuwe groenten wordt aangevoerd. Bij een bezoek aan Amsterdam is ons opgevallen hoe de groentencultuur onder glas verloopt. Ook is opgevallen het groote verschil in de prijzen van rabarber en boerekool. Terwijl in N.H. weinig interesse is voor genoemde groenten, was het in Kennemerland duurder dan cveraL Eerlijkheid gebiedt te melden, dat de rabarber mooi is en de boerekool hier geen sporen draagt van bevuiling en vernieling door de vogels. Naast genoemde groenten was er ook goede vraag naar prei, die een behoorlijken prijs opbracht De aanvoer van kool neemt af, ook de kwaliteit gaat terug, desondanks ging de prijs een ietsje vooruit. Bloemendaler kool maakte een prijs van 3 tot 4, roode kool 3 tot 5, groene kool 2 tot 4 en boerekool 5 tot 7.25, per 100 K.G. De aanvoer van spruiten was grooter dan de voorgaande week en de prij zen hooger, n.L 7.50 tot f 13.50, per 100 K.G. Witlof werd in grooter kwantums aange voerd en de prijzen 5 tot 7.50 per 100 pond zijn niet hoog. Andijvie en uien werden voor fancy-prijzen verkocht. De eer ste gold 20 tot 22.50, de laatste 11 tot 14.50, per 100 K.G. Bosgroenten was nog al gewild en gemiddeld waren de prijzen niet laag. We noteerden: asperges 22 tot 33, selderie 2 tot 3.50, peterselie 1.50 tot 2.10, raapstelen f 1.60 tot 2.30 en ra dijs 4.50 tot 6, per 100 bos. De aanvoer van spinazie was al van beteeken is, de prij zen 0.70 tot 1.05 per kist. Waspeen (niet mooi en vurig) bracht niettemin een prijs op van 7 tot 8 per 100 K.G. De aanvoer van vruchten was niet groot. Goudreinetten en Present van Engeland gol den 11.50 tot 27 per 100 K.G. JkovittciaaC TUeuws Bewusteloos geslagen. Een zoon van den heer B. v. d. B., alhier, gaf Woensdag j.1. zijn 13-jarig zusje een zoodanigen slag met een klomp op het hoofd dat het meisje bewusteloos neer viel Naar wij vernemen was Woensdagavond de toestand van het meisje, naar omstan digheden, redelijk wel. J. Strooper Maandag j.I. overleed onze plaatsge noot, de heer Jan Strooper, een vooraan staande figuur in het vereenigingsleven alhier. De ontslapene was o.m. gedurende 13 jaren directeur van de Coöp. Boeren leenbank, van welke Bank hij langer dan 25 jaren bestuurslid is geweest. Maximum factuurprijzen. Die voor gelekool zijn verhoogd van 44.50—5.50 per 100 K.g. Voor Deensche witten is de prijs gebracht van 4.50 op 5. ZES verschillende persen staan altüd k'aar voor UW DRIKWERK. DRUKKERIJ COSTER, ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Jaarvergadering B.V.L. De afd. Schoorl van de Bijzondere Vrij willige Landstorm hield Woensdagavond haar jaarvergadering in het café van den heer B. Kazenbroot te Catrijp. Te ruim half acht opende de waarn. voor zitter van de Gewestelijke Landstormcom missie Verband „Alkmaar", de heer J. J Nieuwenhuijsen, burgemeester van Limmen, de goed bezochte bijeenkomst. In zijn openingswoord herinnerde hij aan de onlangs plaats gevonden vorstelijke ge boorte. Spr. memoreerde voorts doel en stre ven van den B.V.L. Hierna ging hij over tot de installatie van de plaatselijke commissie van den B.V.L. In deze commissie waren benoemd de heer F. J. M. Pinxter, voorzitter; C. J. van Wijk, secretaris; Joh. Tromp, penningmeester en de heer J. J. A. Kuilman, lid. De heer Pinxter dankte den heer Nieu wenhuijsen voor zijn vriendelijke woorden en zeide het een voorrecht te vinden naar deze wijze het zijne te kunnen bijdragen tot versteviging van de fundamenten waarop de vrijheden van ons volk zijn gegrondvest. Door den heer Ottenbros, secretaris van het Verband Alkmaar van den B.V.L., werd hierna de kas aan den heer Tromp overge dragen. Hierna nam de heer Ottenbros het woord en bracht in de eerste plaats een woord van hulde en dank aan den heer A. Bijl, die zoo vele jaren verscheidene bestuursfuncties in de afd. Schoorl van den B.V.L. had bekleed en dit op een wijze zooals dat 'n goed land- stormer betaamt. Spr. wekte de aanwezigen voorts op tot deelname aan de jaarlij ksche schietwed strijden van het Verband Alkmaar die naar verondersteld in Alkmaar zullen worden ge houden. Voorts deelde hij mede, dat binnen kort ook de wedstrijden om den „Generaal- Insinger"-wisselbeker zouden plaats vinden, welke werden gehouden tusschen de ver schillende Verbanden en waarbij voor ieder Verband de vijf beste schutters ter verte genwoordiging werden aangewezen. Naar spr. zeide, zal in dit jaar nog te Warmenhuizen een groote propaganda- avond van den B.V.L. worden gehouden, waarbij het dan de bedoeling is dat deze avond ook wordt bezocht door landstormers uit de omliggende plaatsen, daar het niet mogelijk is om financieele redenen in iedere afdeeling een propaganda-avond te houden. Ten slotte deed de heer Ottenbros duide lijk uitkomen het verschil tusschen de twee bannen in den B.V.L. Tot de eerste ban be- hooren de leden, die den leeftijd van 40 jaar nog niet bereikt hebben en tot de tweede ban de leden van 40 jaar en ouder. Bij een eventueelen oproep van den B.V.L. zal alleen de eerste ban onder de wapenen komen en eerst naderhand de tweede ban. De leden der tweede ban zijn echter gehouden bij op komst een overeenkomst te teekenen, daar het hen anders verboden is wapenen te dra gen. Ook is het mogelijk, dat de leden der tweede ban een contract paragraaf 9 teeke nen, waardoor zij 24 uur voor de algemeene mobilisatie zullen worden opgeroepen ter voorbereiding dier mobilisatie. Hierna hield kapitein F. J. Goedhart een propagandatoespraak. Spr. ging daarbij na de oorzaak van het ontstaan van den B.V.L. als een waarborg voor de van ouds bestaan de vrijheden van het volk. Spr. zeide, dat de huidige toestand opheffing van den B.V.L. nog geenszins gedoogt daar men paraat dient te zijn tegen hen zoowel van uiterst links, als van uiterst rechts, die zouden pogen langs onwettigen weg het huidige staatsbe stel omver te werpen. Voorts wees spr. op de twee-eenheid Ne derland en Oranje. Het is onze plicht te staan rond den troon van haar, die ons met vaste hand door de moeilijke jaren heeft ge voerd en die zooals alle Oranjes dat vóór haar hebben gedaan, voor ons volk op de bres staat. Spr. hoopte, dat het nationale besef, dat thans gelukkig meer en meer groeit, dit zal blijven doen tot in lengte van jaren en dat daarbij het Nederlandsche volk zich één zal voelen rond het vorstenhuis en mocht, zoo zeide spr., dit onverhoopt niet het geval zijn. dan diene men te weten, dat wat ook wan kele, wat ook val, voor Nederland en Oranje staat de B.V.L. immer pal. De heer Nieuwenhuijsen bracht kapitein Goedhart dank voor zijn mooie rede en zei de, dat het besef dat in Nederland 93.000 landstormers gereed staan hun volk en vor stenhuis te beschermen, een rem zal zijn voor hen, die meenen de volks vrij heden te kunnen aantasten. Hierna werden door den heer Ottenbros de prijzen voor de in 1937 gehouden schiet wedstrijden uitgereikt. De prijswinnaars waren: le pr. F. Kaandorp, 95 p.; 2e pr. Th. Pot, 95 p.; 3e pr. A. Wittebrood, 94 p.; 4e pr. W. Polle, 92 p. De voorzitter der plaatselijke commissie sprak hierna een woord van dank tot den heer Nieuwenhuijsen voor zijn zeer vriende lijke leiding en tot kapitein Goedhart voor zijn zoo bijzonder uit het hart gegrepen rede. Dank bracht de spr. ook den heer Ottenbros voor de bijzonder hartelijke en joviale wijze, waarop deze zijn werkzaamheden voor den B.V.L. verricht. flotte sPrak de burgemeester van waarhi a*" k°rt woord va" opwekking, ra SL rv Wensch uitsprak' dat leden zu,lPn\ commissie in goede harmonie den B vTTTi e" de afd' Schoorl van den B.V.L. zullen versterken en vergrooten. Gegund. De bouw van een transformatorhuis te Heerhugowaard is gegund aan dJh heer C. Leegwater, Verlaat gem. Oude Niedorp, voor 1785. Machinisten-examen. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het voorloopig diploma de heer H. Kreb te Heehugowaard. De maximum-factuurprijzen voor ex port naar Duitschland zijn met ingang van 9 Maart voor gele kool en Deensche witte kool gewijzigd. „Nieuw Leven", Dinsdag werd ten lokale van den hee A. Mjjts te Verlaat een algemeene verga dering gehouden van bovengenoemde tuin- bouwvereeniging. De voorzitter, de heer Kostelijk, hield een kleine beschouwing over den toestand van den tuinbouw over het afgeloopen jaar. Het ifc gebleken, dat de tuinders het nog niet zonder steun kunnen redden. De secretaris deelde mede, dat van de door de vereeniging aangeschafte sproeiap paraten zeer weinig gebruik werd gemaakt, zoodat de actie voor verplicht sproeien geen groot succes heeft gehad. Op een subsidie-aanvrage van den plan tenziektenkundigen dienst werd gunstig be schikt, 5 zal worden uitgetrokken. Het jaarverslag is nog in mineur geschre ven, 3 bestuursvergaderingen en 2 algemee ne vergaderingen werden gehouden, sproeimachines werden aangeschaft. Een ge zonde opleving, waarop werd gehoopt, valt nog niet te bespeuren in den tuinbouw. De heer Meereboer, penningmeester, bracht hierna een financieel verslag uit over het jaar 1937. De ontvangsten bedroe, gen 146.36, de uitgaven 382.18. Nadeelig saldo 205.82. Op 1 Jan. '37' was in kas 222.17)4, zoodat het kassaldo thans is ver minderd tot 16.45)4. Op het spaarbank boekje staat 1686.35. De bijgeschreven rente bedraagt 53.45, zoodat het bezit van de vereeniging thans bedraagt 1756.25 y„ benevens een aandeel van 50 van de Ned. Spoorwegen. Getracht zal worden den heer Mallckote van Noordscharwoude uit te noodigen voor het houden van een lezing. De heeren C. de Ruiter en C. Witsmeer werden herkozen tot bestuurslid. De voorzitter deelde tnede, dat de veree niging op 29 September 40 jaar zal bestaan en sprak zijn bewondering uit voor den heer Meereboer, den 80-jarigen penningmeester, die nog op zoo'n keurige wijze zijn taak waarneemt en die voor de jongere leden nog steeds een vraagbaak is. Goedgevonden werd, dat het bestuur de nadere plannen voor de feestviering zal uit werken. De secretaris deelde mede, dat de veree niging „De Eendracht" een 3-tal belang rijke voorstellen voor de algemeene verga dering heeft ingediend. Het eerste voorstel betreft het stellen van de leeftijdsgrens van de bezoldigde be stuursleden van den Noordermarktbond op 0 jaar. Na eenige discussie werd besloten aan dit voorstel adhaesie te betuigen. De Eendracht stelde voor de aanvoerders te nummeren. De even nummers veilen op Maandag, Woensdag en Vrijdag en de on even nummers op de andere dagen. Om de veertien dagen wordt gewisseld. Besloten werd de oude regeling te hand haven. Het derde voorstel wil een verplichting in het leven roepen om lid te worden van de standsorganisatie. Toegelicht wordt, dat de leden van de C.B.T- en den L.T.B. auto matisch lid zijn, doch de leden van den Ned. Tuindersbond zijn grootendeels nog geen lid. De heer Bossen hield een vurig pleidooi voor deze organisaties. De heer Klaver sloot zich bij deze woor den aan. Algemeen was de vergadering het hiermede eens, zoodat adhaesie aan dit voorstel zal worden verleend. Tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering van den Noordermarktbond werden gekozen de heeren A. v. d. Veer en J. Bossen. De heer Kostelijk is herkozen als lid van den Noordermarktbond. De heer v. d. Veer vroeg aan wie de voor keur by het keuren van de producten moet worden verleend, de B.K.Z. of de N.A.K. Hierover ontwikkelde zich een levendige discussie. Op voorstel van den heer Langendijk werd besloten dit punt op de rondvraag van den Noordermarktbond ter sprake te brengen. De heer P. Over kon zich niet vereenigen met de tegenwoordige klasse-indeeling van de kool. Gaarne zou spr. willen, dat de „afwijken de" kool onder klasse 3 werd gebracht en dat hiervoor steun zou worden verleend. De voorzitter zeide, dat dit onderwerp in den breede is ter sprake gebracht in de vorige vergadering van den Noorder marktbond, zonder resultaat evenwel. Het bleek dat de kwaliteit zoo slecht was, dat de tegenwoordige keuringseischen minstens op dit peil moeten worden gehandhaafd, zoodat een soepeler controle voor de toekomst niet is te verwachten. De heer Klaver vond het ook niet juist, dat reeds voor de „afwijkende" kool geen steun wordt verleend. Besloten werd dit punt ter sprake te brengen op de vergade ring van den Noordermarktbond. Tooneel wedstrijd. In „Het Wapen van Zijpe" alhier werd door de plaatselijke tooneelver. „Euphonia opgevoerd „Er was een steenhouwer", een blijspel in 3 bedrijven door H. Bakker en J. W van der Heiden. Hiermede werd besloten de tooneelwed- strijd, welke door genoemde vereeniging was georganiseerd. „Euphonia" speelde dit blijspel buiten mededinging en had voor de wijze van vertolking herhaalde malen een applaus van de talrijke aanwezigen in ont vangst te nemen. Na afloop van deze uitvoering maakte de heer H. J. van Veen den uitslag van den tooneelwedstriid bekend. De uitsla* was als volgt: le pr. „Kunst en Vriendschap" te Assen delft, met „Kinderen van Ons Volk"; 2e pr ,,St. Bonifacius" te Krommenie, met ,,'n Wes pennest"; 3e pr. „T.a.v.e.n.u." te Den Hel der, met „De spaak in 't Wiel" Vervolgens spraken de voorzitters van de drie mededingende vereenigingen nog woor den van dank aan het adres van „Eupho nia", de vereeniging, die dezen wedstrijd haf georganiseerd. !Pu6£icaties BESTRIJDING IEPENZIEKTE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat het ingevolge het Koninklijk besluit van 14 September 1935, S. 572, verboden tusschen 1 April en 1 October iepenhout laten liggen, opgestapeld te houden of vervoeren. Dit verbod is niet toepasselijk op: a. geheel ontschorst hout; b. hout met een doorsnede kleiner dan 7 c.M.; c. hout, dat onder water ligt; en d. hóut, waarvan de schors in haar ge heel op door den Minister van Land bouw en Visscherij te bepalen wijze is behandeld. Niet-nakoming van dit verbod wordt ge straft met een hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Alkmaar, 10 Maart 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens KOSTWINNERSCHAP betreffende den hieronder genoemden per soon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: NICOLAAS JAN JONKER, lichting 1938. Uitspraak: voor één jaar vrjj- gesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken verte genwoordiger; ,b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met re denen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 10 Maart 1938. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Floral ia-vergadering. I Dinsdag hield de vereeniging „Floralia" haar jaarvergadering onder leiding van den heer J. Klippel. In zijn openingswoord me moreerde de voorzitter de feesten van het vorige jaar, waarin het 15-jarig bestaan was gevoerd. Spr. stelde voor dit jear de fees ten te verdagen en te houden gelijk met die van het regeeringsjubileum van onze ko ningin. Het jaarverslag, dat op humoristische wij ze was samengesteld, gaf een ^verzicht van het werk der vereeniging. De rekening van den penningmeester was groot in ontvangsten 959,12)4, in uitgaven 795,59, alzoo was er een voordeelig saldo van 163,53 tf. Dit jaar zullen worden beschikbaar ge steld de navolgende planten: Voor de leden: Kamerbalsemin, Geranium, Colleus en Plantbegonia. Voor de kinderen: Lobelia en Afrikaan. Besloten werd voor dit jaar 1500 loten te doen plaatsen en de leden in de gelegenheid te stellen dahliastekken en asterplantjes aan te koopen. Ook zal wederom een tentoon stelling worden gehouden van huisvlijt en handwerken. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren S. Kan en A. de Vries, werden bij acclamatie herkozen. In de vacaturen ontstaan door het bedan ken van de heeren P. Los en C. Bakker wer den gekozen de heeren T. Boonacker en W. J. Klop. Op voo-stel van den heer Dagelet werd besloten bij de inning van de contributie de grootst mogelijke soepelheid te betrachten. De heer Meindersma, eere-voorzitter, zei de met genoegen deze vergadering weer te hebben bijgewoond. Cursus in verkeerswezen. Onze rijksveldwachter, de heer N. Wa terdrinker, zal te Schermerhorn twee avon den een cursus houden over het verkeers wezen. Waar dit voor alle weggebruikers van groot belang is, mogen wij het houden van de lessen daarir. toejuichen. Men probeert het nog eens. Verscheidene eigenaren van landerijen in den proefpolder zijn dezer dagen nog eens door de vertegénwoordigera van den Prov. Waterstaat ontvangen om te spreken over de overdracht van de voor den aanleg benoodigde landerijen. De eigenaren wor den in de gelegenheid gesteld, hun bezwa ren tegen de overdracht naar voren te brengen. Aangezien deze bij de meesten alleen tegen den geboden prijs zijn en deze niet is gewijzigd, zal de voortgezette onder handeling niet veel effect sorteeren. „De Voorzorg". Dinsdagavond vergaderde in het lokaal van rnej. de wed. P. Schoenmaker in de Koog de Vereen, voor Ziekenhuis verpleging „De Voorzorg", De opkomst was niet groot. De voorzitter, de heer P. van Exter, opende met een woord van welkom. Het is «en bijzonder feit, dat men zes weken na de algemeene vergadering weer bijeenkomt. e reden is, dat het bestuur niet alleen wilde beslissen over de aanstelling van een controleerend geneesheer. Een brief was ontvangen via het H.B. van het ministerie van Sociale Zaken over de contróle van de ziekenhuisverpleging, voorloopig rapport van den minister 'w, tot de conclusie, dat algemeen toezicht op ziekenhuisverpleging noodzakelijk js> p.e organisatie daarvan kan nog nader word 6 vastgesteld. Het streekverband Alkma°n heeft een brief gezonden, waarin de nood* zakelijkheid van de contróle, waarop reeds meerdere malen heeft gewezen, no°n maals onder het oog wordt gebracht! u8! aantal ligdagen wordt elk jaar hooge evenals het aantal leden, dat in de zieke F' huizen wordt opgenomen. De kosten van ci controleerend geneesheer zullen zijn 2sn per geval of 4 cent per lid en per jaar. Het bestuur stelde voor, om voor de stelling van een controle-dienst te stemm en voor een jaar toe te laten. Naar aanleiding van deze uiteenzettin werden door verscheidene leden inlichting,,8 gevraagd, waarbij er de nadruk op WerJJ gelegd, dat de contróle niet moest zjja nadeele van de leden, doch om te voorko. men, dat patiënten te lang in het ziekenhuis worden gehouden. Bjj de contróle zullen de rechten van leden niet worden ingekort. Na een breedvoerige bespreking bej^ men, om voorloopig voor een jaar aan te sluiten tegen betaling van 4 cent per li<j en per jaar. Besproken werd nog of iemand, die uk de gemeente vertrekt naar een plaats, waar geen vereen, v. ziekenhuisverpleging is, hg kan blijven van deze vereeniging. De meeningen hierover waren verdeeld. In het reglement staat, dat ingezetenen van Zuidscharwoude lid kunnen worden van de vereeniging. Over het eindigen van het lid maatschap by verkiezing staat niets in het reglement, zoodat men daaruit kan afleiden, dat het lidmaatschap kan blijven bestaan. Na rondvraag volgde sluiting. -J JCeck ÓL School Door langdurige ziekte van juffrouw Hamstra van Alkmaar die aan de openbare lagere school te Limmen onderwijzeres wat is tot tijdelijk onderwijzeres aldaar be noemd juffr. Dekker van Haarlem. JjutezondeH Stukken SERVICE OP ONS POSTKANTOU, Mijnheer de Redacteur. Het is mij een behoefte in de rubriek „In- gezonden Stukken" een woord van dank uit te spreken aan het adres van de directie van ons postkantoor, die door onderstaand voor beeld metterdaad getoond heeft aan de bur gerij een buitengewone service te verleenen. Gisteravond postte ik om 8 uur een brief, bestemd om per luchtpost vervoerd te wor den naar Indië. Door een verzuim mijner zijds was deze brief te laag gefrankeerd. Een kwartier later reeds vervoegde zich te mijnen huize een postbode met de mededee- ling, dat de bedoelde brief niet naar behoo- ren was gefrankeerd. Er moest n.1. nog een postzegel van 2)4 cent bijgeplakt worden. Daar ik echter toevallig geen enkelen post zegel in huis had, vroeg de welwillende be ambte mij het geld aan hem te willen mee geven, dan zou hij daarvoor den brief van den ontbrekenden postzegel voorzien. Zoodoende kon de brief nog met het vlieg tuig mee, waarvoor ik hem bestemd had en behoefde de geadresseerde in Indië geen straf porto te betalen. Ik meen, dat hier een buitengewoon com pliment voor zulk een service zeker op haaf plaats is. Met dank voor de plaatsruimte, uw abonnê s STAAN DE KLEINE KOOPLIED? BUITEN DE WET? M. de Redacteur. Onder den vollen druk van malais» crisis zegen de vereenigde kleine kooplie den zich gedwongen bij den secretaris van den Armenraad aan te kloppen om hun aandeel van den Crisis B-steun te vragen. Na herhaaldelijk schrijven en Pers0pp" lijke gesprekken, waarbij de bevoegoe ambtenaar er omheen draaide, is het ver zoek volledig afgewezen. Allereerst wy ons af: met recht? Onze kleed ing dekking' is totaal versleten en eMÖW dringend aanvulling of vernieuwing- verbetering van onze positie is geen spra De koopkracht van het Alkmaarsche P"* bliek is tot onder nul gedaald en dat hal veert onze laatste droge boterham. hebben toch gezinnen waarmede men kening dient te houden? Zoover is h»t B* de kleine kooplieden reeds gekomen, wij ons moeten afvragen: koopman bedelaar? Zoo ver zullen bevoegde ambtenaren toch niet laten komen, zal wel men!^M.. zeggen, Helaas, dat kunner. wij niet on schrijven. Waar wy als kleine kooplieden ss» kloppen, steeds krijgen wij nul °P f request. Kleeding en dekking, watrv door gegoeden zooveel wordt geofferd voor ons niet bestemd, waartegen ons noodeloos verweren. Burger ik» kerkelijke instellingen negeeren cm***' dringenden nood. Reeds ontneemt men vele van kleine eerlijke kooplieden de zelf -i! heid en maakt men ze afhankelijk M. H., laat men eerlijke kooplieden maal per dag stempelen en drijft n n n in de diepste ellende. Zijn er nog 8 fl stempelaars genoeg? De kleine koop-1 moeten hun organisatie versterken en moeten mede helpen strijden tegen ongunstigen toestand. Wij wril,eB-rvgi door energie en krachtig protest opW<! en tot rechtvaardiging van onze belang®1 zelfstandigheid. Met dank voor de opname. tryjf Namens het bestuur der Kooplieden vereeniging: C" t 83- Secretariaat Landstra#t i

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10