AMSTERDAMSCHE BEURS £aatste Aecichtea T-covindaal Tlieum tyu&ticaties föucgetliike Stand Weec&eddht Jooneel JCeck Sdiool SBxxekm JtacfU&etidïten SCHERMERHORN HEILOO ZUIDSCHARWOUDE DE RIJP CASTRICUM NOORDSCHARWOUDE EGMOND BINNEN Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht EERSTE BLAD. Kramer, Wim Haasbroek, Marja Schenke- veld, Greta Schenkeveld, Gré Kloosterboer, Willy Cretier, Mieke Heringa, Bep. v. Gor- cum, Hanny v. Gorcum, Niny Verhagen, Truus Muelink, Nelly v. Merwijk,, mej. van Kalb, mej. Else Kampmeyer, J. C. Pisart. B. v. d. Hurk, mej. Sochatzi, mej. Nennstiehl mej. Leeghwater, mej. MaasGeesteranus, mej. G. Madderom, mevr. Leguit, mej. M. de Kruyff, mevr. RuiterStroet, mevr. Poot v. Galen, mevr. SchotsmanNierop, mevr. Kamp, mevr. W. Dorman, mevr. Dam— I Keesen, mevr. Boerma—v. Breemen, de heeren Peerdeman, J. Kaay en Veldt. Nadat mr. v. d. Feen de Lille, president commissaris der Overdekte, alle candidaten in een geestig speechje had gecomplimen teerd met het behaalde diploma, vestigde hij de aandacht op de daarna te geven demon straties der Alkmaarsche Reddngsbrigade, waarbij op duidelijke wijze werd aange toond wat al niet door regelmatige training op het gebied van zwemmend redden kan worden bereikt. Niet alleen van de zijde der zwemmers, doch ook van de pl.m. 200 toeschouwers op de galerij bestond voor deze verrichtingen der A. R. B.-menschen groote belangstelling. VORST COBRA. In dit nummer begint een nieuwe, span nende feuilleton. In den roman van Mark Channing vindt de lezer de dramatische atmosfeer van een avonturen-roman en gelijktijdig het myste rie van een schitterend, ingewikkeld detec tive-verhaal. De actie van het boek speelt in Yanistan, op de grenzen van Voor-Indië, en doet ons getuige zijn van den stillen strijd, dien de berg-bewoners voeren tegen het Britsche gezag. Godsdienstige rivaliteiten, afgunst en intrigues van stam-hoofden, gewaagde proeven van de militaire spionnage vormen onder de pen van Mark Channing het in eengevlochten weefsel, waarop het verhaal wordt geborduurd. De lezers dringen door met Colin Gray, den jongen krijgsgevangen Britschen officier, in het hooge, zorgvuldig afgesloten dal, waar het Paleis van den Spiegel verborgen ligt. Spel en intrigue, list en Oostersche weelde passeeren hun oogen, terwijl de exquise gratie der liefde het bloedige epos van koning Cobra tot een sprookje maakt. In Amerika, Canada en Australië had het boek een enorm succes. Weest actueel met adverfeeren En zeer actlel met étaleere n. van Maandag 14 Maart 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. (Ongecorrigeerd.) JONGEN ONDER ZWARE VRACHTAUTO. Op slag gedood. Vanmorgen te omstreeks twaalf uur is in het Groot Weezenland te Zwolle de 17-jarige loopjongen J. Nijboer uit Zwolle, die met een driewielige bakfiets reed, door een passeerende zeswielige truck met op legger van de firma Wassink uit Wierden geraakt. De jongen viel en kwam met het hoofd juist voor een achterwiel terecht. Hij werd op slag gedood. Een kleine jon gen, die in den laadbak van den driewieler had gezeten en naar rechts was gevallen, bleef ongedeerd. zwaaien en vrije oefeningen heel goed; ook de heeren op brug, rek en met vrije oefe ningen. Vermelden wij nog, dat ook de meisjes en jongens aardige oefeningen maakten, dan geeft dit blijk dat de leiding in goede handen berust. Na afloop sprak de voorzitter zijn dank uit tot de medewerkenden en overhandigde mej. Klippel een boek. Het geheel was een mooi geslaagden avond, waarvan nog een gezellig bal het einde was. DE TREINONTSPORING TE CULEMBORG. Behandeling voor de Utrechtsche rechtbank. Naar wij vernemen zal de 44-jarige J. B. T., assistent bij den Stationsdienst te Culemborg op Dinsdag 15 Maart voor de Utrechtsche rechtbank moeten verschij nen. Hem wordt ten laste gelegd, dat het aan zijn schuld te wijten zou zijn, dat gevaar is ontstaan voor het verkeer met mechani sche kracht over den spoorweg Utrecht 's-Hertogenbosch. 1933 Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3—3X Nederl. 1938 100»/, 3 Ned -Indië 1937 100 5X Ouitschl '30 m verkl. 31% BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd. Bank 157»/4 Handel Mij Cert. v. 250 159 Koloniale Bank 121 y, Ned Ind Handelsbank 137 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 39'/g Calvé Delft Ce-b 88»/4 Nederl. Ford 313'/, Philips Gioesl. Gem. Bezit 2913/e Unilever 152»/4 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 333/« Anaconda §22' 'IP Bethleh. Steel Citiea Service General Motors Kennecott Copper 36»/4 l«/is 24»/, apper 25--V,, R public Steel11% Standard Brands 5»/, Steel comm37% U. Leather3»/, CULTUUR MAATSCH. H. V. A436 Java Cultuur 150 Ned. ind. Suiker Unie 125 Vereen. Vorstenlanden 63 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. 851/, Reajang Lebong 171 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 334 Kon. Petr. 3451/s Perlak 84#/g Phillips Oü263/8 Shell Union lO'/i» Tide lO'/is RUBBERS. Amsterd. Rubber 211 ,j Deli Bat. Rubber .130 Heasa Rubber» J25 Oostkust 11 Serbadjadi 'jp/s 2/16 laatste k. 2.30-45 lOl'V-fj lu0i/s >0'»/i„-l 156 156'/, 1213/, 135»/, 41»/,-»/, 89»/, 3051/,* 294', ,-5 152'/, 34i/t 23-8/16 41 1S/16 25»/, 26»%,-7 12% -I 5»/, 38»/,-»/, 4Vis 436-Vs 151 127 88'/, 171 334'/, 346-»/, 83-»/, 26'/, 10%-f 10'/, 212J-3A 136'/, 125'/, 138 102'/, 2% 103 81 Vs 123'/, 117 238i/t 305 309 24'/, 11%6 7'/« 54 Vs 4% x) ex-coupon 104 82»/,-»/, 126 118»/,-9 239»/, 310'/, 318 24V, "7/s 7'/l6 54 4% Interc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExctaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koere: 1.80 8.97 X 72.35 5.72X 30.28 X 41.48 40.07 X 46.30 40.12 X 9.42 X New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belg. Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Heden: 1.79'/. 8.96'/. 72.25 5.56X 30.26 41.45 40.05 46.25 45.10 OPMERKINGEN BIJ DE BEGROOTING VAN HET ZUIDERZEEFONDS. Aan het voorloopig verslag over de be grooting van het zuiderzeefonds voor wordt het volgende ontleend: Sommige leden zouden gaarne vernemen, volgens welke regelen de toewijzing van boerderijen in de Wieringermeer geschiedt. Hun was ter oore gekomen, dat slechts aan zeven van de tweehonderd gegadigden uit Groningen grond was toegewezen en dat daarentegen aan een bezitter van reeds 100 H.A. land opnieuw 50 H.A. waren toebe deeld. Eenige andere leden stelden de vraag, welke regeling omtrent de toekenning van gronden is getroffen t.a. van de, in de Wie ringermeer gevestigde, Duitsche immigran ten. Enkele leden meenden te weten, dat de perceelen, waarin de Wieringermeer wordt verkaveld, meest van vrij groote oppervlak te zijn. Zoo ja, dan gaven zij in overweging, de verkaveling ook te doen geschieden ir, kleinere perceelen van, bijv. 10 a 15 H.A., aangezien h.i. daarvan meer succes kon wor den verwacht. Sommige leden verklaarden, met bezorgd heid kennis te hebben genomen van het feit, dat de meeste aannemers, die deelnemen aan de Zuiderzeewerken, zijn aangesloten bij de M.U.Z. en dat daarin een poging tot vorming van een monopolie moet worden gezien. Zij spraken de hoop uit, dat de minis ter een weg zou weten te vinden om even tueel daaruit voor het rijk voortvloeiende schade te ontgaan, zonder dat worde overge gaan tot uitvoering van de bedoelde werken in eigen beheer of door buitenlanders. Enkele leden waren van meening, dat een goede indeeling van den N.O.-polder vordert, dat een belangrijk deel er van, en wel het noord-westelijke, bij de provincie Friesland wordt ingelijfd, omdat, zooals nu reeds met grond kan worden verklaard, dat deel eco nomisch op die provincie zal zijn aangewe zen. Deze opvatting leidt, dus betoogden zij, van zelf er toe, dat de polder zal worden ingedeeld in twee gemeenten, van zoodanige oppervlakte, dat zij tot de grootste platte landsgemeenten van ons land zullen gaan behooren, n.1. 24.000 H.A. met een toekom stige bevolking van 20.000 a 25.000 zielen. Die gemeenten zullen, naar de meening van de hier aan het woord zijnde leden, krach tig genoeg kunnen worden geacht om de noodige voorzieningen te treffen en niet zóó groot zijn, dat de samenhang tusschen de be volking verloren zal gaan. Andere leden zouden gaarne vernemen, wanneer de regeering de oprichting van de bedoelde gemeenten mogelijk zou oordee- len. Cursus Huishoudelijke zieken verpleging. In het lokaal van de openbare lagere school werd 11 dezer de laatste van de ne gen lessen gegeven van de cursus huiselijke ziekenverpleging. Deze laatste les was hoofdzakelijk gewijd aan het ontstaan en de geschiedenis van de ziekenverpleging. Na afloop van deze les bedankte de wijk verpleegster, die de lessen had gegeven, de cursisten voor hun aandachtig gehoor en hoopte, dat zij het geleerde, indien zich een ziektegeval in huis mocht voordoen, in toe passing zouden brengen. Namens de cursisten dankte mevrouw Bos in hartelijke woorden voor de prettige en op aangename wijze gegeven lessen en bood de zuster een boek „Het leven van Mad Curie" en een huishoudelijk cadeau aan. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen, terwijl thee en versnaperingen werden aangeboden. Uitvoering Volharding. Voor een vry goed bezette zaal gaf de gymnastiekver. „Volharding" op Zaterdag avond 12 Maart haar jaarlijksche uitvoe ring. De avond werd met een gepast woord geopend door den voorzitter, den heer P. Los, die daarna de leiding overgaf aan den directeur, den heer J. Molenaar. Het uit 23 nummers bestaande programma werd keu rig uitgevoerd; ook het orkest, accordeon en viool van Johnny Black and his boys uit Alkmaar gaf mooie nummers ten beste. De ter afwisseling gezongen zangnummers werden op de piano begeleid door mej. S. Klippel. De damesafdeeling werkte met ringen- Huldiging van den directeur van Doves. Zaterdagavond gaf de gymnastiekveree- niging Doves de tweede uitvoering. De Rus tende Jager was tjokvol. De voorzitter, de heer P. Köhne, opende en haalde den be scheiden directeur, den heer Jb. Heinis voor het voetlicht De voorzitter vond het geen gemakkelijke taak om den directeur toe te spreken. Toch, aldus spr., heb ik in den kor ten tijd u leeren hoogachten om de wijze waarop ge met de kinderen omgaat en ook om uw veelzijdigheid en bescheidenheid. De directeur is overal en men ziet hem nooit. D.w.z. dat op de critieke momenten u, voor het publiek onzichtbaar, uw werk doet. Ik feliciteer u met uw jubileum en hoop, dat u nog lange jaren uw beste krachten aan Doves zult geven. (Applaus.) Wij, aldus de voorzitter, willen u een stof felijk blijk van belangstelling geven en een mand met bloemen. De laatste, aldus spr., is voor uw vrouw, die door een klein on gelukje, uw kind overkomen, hier niet aan wezig kan zijn. Aan u bieden wij een kof- fergramofoon aan en hopen, dat het naar uw genoegen is.- We spreken de hoop uit, dat het ongeluk voor uw kleine geen onaange name gevolgen zal hebben en verzoeken u haar de bloemen te willen overhandigen. De heer Heinis dankte op eenvoudige wijze. Spr. hoopte, dat de nieuwe voorzitter het ook 10 jaar zal uithouden. Met de heeren Borjeson en van Steeg en ook de andere da mes en heeren had spr. prettig samenge werkt. Hierna kwam een schriftelijke geluk- wensch in van den Turnkring Alkmaar en Omstreken. Vervolgens werd het programma afge werkt. Een gezellig bal besloot den tweeden feestavond. Wij hebben in het verslag van „Doves" gemeld, dat in het bijzonder Welkom werden geheeten de oud-bestuursleden de heeren Groot en Bos. In dit bijzondere welkomst woord hebben wij tevens de waardeerend: woorden van den nieuwen voorzitter aan hun adres begrepen. Desgevraagd deelen wij nog mede, dat in de woorden van den voorzitter ook de dank was vervat voor alles wat genoemde heeren in het belang der vereeniging verricht heb ben. Uitvoering tooneelvereeniging. Zondagavond heeft de tooneelvereeni ging „Jong Leven" van Oudkarspel in de tooneelzaal van den heer P. Kramer een uitvoering gegeven met „Het Chineesche Landhuis". Dit werd op zeer verdienstelijke wy'ze ten tooneele gevoerd. Jammer was het, dat er niet meer be langstelling bestond van de zijde van het publiek. SCHOUW OVER DE WEGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare kennis, dat de overeenkomstig artikel 10 van het provinciaal wegenreglement Noordholland te houden schouw over de wegen zal plaats hebben op DINSDAG 29 MAART 1938. Alkmaar, 14 Maart 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Hendrik Jan, z. van Geert Jan van der Kamp en Grada Johanna Christina Kelholt. Anna Sophia, d. van Petrus Hofman en Sophie Jaworski. Jan, z. van Jan Riese- bosch en Evertje Suk. Margrita Daniëlla, d van Albertus Nicolaas Nap en Anthonia GeeL OVERLEDEN: Abram Kruiten, gehuwd met Trijntje Balder, 93 jaar (vermoedelijk de oudste in woner van deze gemeente, bijna 94 jaar). Pieter Ruiter, wedr. van Antje Hottentot, 73 jaar. In memoriam N. Kroone. Eén der oudste en trouwste leden der S.D.A.P.-afdeeling, n.L N. Kroone, is, naar het Vld. meldt, dezer dagen in den leeftijd van 65 jaar overleden. Mede-oprichter van de afdeeling der S.D.A.P. in 1912 en met idealisme bezield, heeft hij zoolang hij kon, vele uren van zijn vrijen tijd aan de belan gen van de arbeidersbeweging besteed, èn met het afdeelingswerk èn als vertegen woordiger in den gemeenteraad. Jammer, dat zijn gezondheid enkele jaren geleden een zoo ernstigen knak had gekre gen, dat hij niet meer in staat was, voor de beweging te Ijveren. Hoewel altijd in een afhankelijke positie en veelal in financieel moeilijke omstandig heden verkeerend, heeft hij nooit zijn begin selen verloochend, en wist hij door zijn op rechtheid en eerlijkheid ieders respect af te dwingen. Hoewel ook hem vele teleurstellingen niet bespaard zijn gebleven, bleef hy wie hy was en wist de zaken altijd zuiver te stel len. één Geen zangconcours; met slechts stem verschil verworpen. In de jaarvergadering, is met slechts één stem verschil, het voorstel van de N.-Hol- landsche zangersbond, om op 3 en 10 Juni een groot zangconcours in Castricum te houden, waaraan door plus minus 1000 zangers en zangeressen zou deelgenomen worden, verworpen. De minderheidsgroep nam met dit be sluit geen genoegen en wendde zich tot den voorzitter van den N.-H. Zangersbond, die toezegde dat het concours toch doorgang zou vinden mits er iemand was die zich voor 50 garant stelden. De heer Vesselen stelde zich hiervoor garant en er werd opnieuw een vergadering belegd. Op deze vergadering dreigde Zang en Vriendschap uiteen te vallen. De hardste woorden zijn daar gevallen doch eindelijk, toen begrepen werd, dat de vereeniging uit elkaar zou vallen is er een compromis tot stand gekomen en werd besloten de N. H. Zangersbond te melden, dat Zang en Vriendschap geen lid zou worden, en dus 't concours niet gehouden zal worden. Kind te water. Het 2-jarig zoontje van den heer G. K. geraakte Zaterdagmiddag spelenderwijs te water. De kleine drenkeling werd door mevr. P. K.O. gered. Een paard met twee veulens. By den heer C. Mooij, landbouwer aan den Heerenweg, heeft gister een paard twee veulens geworpen. Moeder en paarden- babies zyn allen gezond en het is te begry- pen, dat de eigenaar met deze uitbreiding van zyn veestapel by zonder in zijn schik is.1 ARB. TOONEEL-VER. „VOORWAARTS". „De Opgaande Zon". Onder regie van den heer A. Kesselaar heeft de Arb.-Tooneelver. „Voorwaarts" gisteravond in ,,'t Gulden Vlies" het be kende stuk van Herman Heijermans „De Opgaande Zon" ten tooneele gevoerd en van dit spel van den noodlijdenden mid denstand een vertolking op behoorlijk niveau gegeven. Goede met minder goede momenten wisselden elkaar af en door de „logheid van den tekst" maakte het stuk nogal eens een zwaren indruk. Eenige spelers leken daardoor meer beïnvloed te zyn dan waarschijnlijk de bedoeling was. Immers, het stuk is als geheel een tragi sche geschiedenis, met als scherpe afschei ding de gemoedsrust van vader en dochter als „zieltjes zonder zorg" eenerzijds en die van de andere spelers (sters) anderzijds. En nu leek het ons, dat de zwaarmoedigen om het zoo maar te noemen, te weinig lieten uitkomen, dat zij van de hoogere menschelijke gedachte van Mathijs de Sterke niets, maar dan ook heelemaal niets, konden aanvoelen. Doch zooals gezegd als geheel heeft dit stuk wel kunnen bevredigen en er lag zonder twijfel een grondige studie aan ten grondslag. Dat bleek uit de over het algemeen genomen rolvastheid, uit het goed op elkaar ingespeeld zijn en uit den ernst, waarmede de spelers hun taak opvatten. En in het bijzonder geldt dit voor Mathys de Sterke (K. v. Vliet), die vol komen opgewassen bleek tegen zyn moei lijke taak. Goed tegenspel leverden zoo wel zyn vrouw (M. PrangerBos) als zyn dochter Sonja (Joh. v. Houten), terwijl ook genoemd mogen worden de beide heeren Kesselaar, respect, als de groot vader en Naphtalie, alsmede de substituut (P. v. Lienen) en Christiaan Jensen (C. Toornvlied). De anderen pasten goed in het kader van het geheel, zoodat deze jonge too- neelver. kan terugzien op een goede uitvoering. Het vry talrijke publiek had daarmede zijn instemming betuigd. DE STILLE OMGANG TE AMSTERDAM. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben 30.000 katholieke mannen uit de meest uiteenliggende deelen van Neder land den jaarlijkschen stillen omgang te Amsterdam gemaak*. Zy waren gekomen uit Westland en Salland, uit Kennemerland en Zee land, uit de Zuidhollandsche veenstreek en de Drentsche venen, van den Haag en Groningen, van Hilversum en Nijmegen, van Zwolle en Zaandam, uit Twente en Delfland, van Tilburg en Leiden, van Waalwijk en Noordwijk, van Dordrecht en Heemstede, van Schiedam en Gouda. Met zestien extra treinen werden aan het Centraal station tusschen 16 en 17000 personen in den voornacht aangevoerd en in de vroege ochtenduren teruggebracht. Aan het station Weesperpoort en aan het station Haarlemmermeer kwamen ieder twee extra treinen aan. Eenige honderden kwamen per autobus naar de hoofdstad, om het H. Sacrament van Mirakel te her denken. De Noordhollandsche Rijwielbond reed met 1500 fietsen naar Amsterdam. Bovendien waren er reeds drie Amster- damsche parochies, die met het oog op een betere verdeeling der bedevaartgan gers, reeds nu, in plaats van op Zondag 20 Maart den stillen omgang maakten. In het oosten zwakke tot matige in het westen meest matige zuidoostelijke tot zui delijke wind; in het oosten plaatselijke och tendnevel; overigens helder tot licht of half bewolkt; droog weer; koude nacht; overdag weinig verandering in temperatuur. Ook var daag nog helder weer. De kern van het hooge drukgebied is thans over centraal-Europa gelegen. Over het grootste gedeelte van Duitschland, Oos tenrijk, Zwitserland, Frankrijk, ons land en zuid-Engeland is het rustig helder weer. Over een uitgebreid gebied ten zuidwesten van ons land gelegen daalde de temperatuur onder nul, terwyl voorts tal van stations ochtendmist meldden. Over Denemarken en omgeving bevindt zich nog een rest van de storing, welke gisteren in de noordelijke helft van ons land somber weer bracht. Over Scandinavië is, onder invloed van een noordelijke voorbijtrekkende depressie, de wind weer flink toegenomen, zoodat het daar langs de Noorsche kust thans krachtig uit het westen waait. In Zweden is de vorst weer belangrijk afgenomen. Ver in het westen bevind^ zich op den oceaan een nieuwe depressie, welke noordwaarts trekt. Onder invloed van deze depressie daalden de barometers over de Britsche eilanden, zoodat de wind in het westen van ons land iets zal toenemen. Het heldere voorjaarsweer van heden kan ook voor morgen worden verwacht SeizoensverwachHngen. Het Kon. Ned. Weerkundig Instituut te de Bilt meldt: By het verwerken van enkele nagekomen gegevens zyn wij op het spoor gekomen van een vergissing, wat de Meimaand be treft, waardoor de op 3 Maart uitgesproken verwachting, als volgt moet worden gewij zigd: Voor de lente als geheel geven de be rekeningen uitkomsten, die voor de tem peratuur weinig van normaal afwyken en voor den neerslag wijzen op een be langrijk tekort. Voor de lentemaanden zouden vooral Maart en Mei aan den drogen kant zijn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 18.31 uur tot 5.47 uur licht op. CORRESPONDENTIE. Een kleine koopman, alhier. Wanneer wy Uw naam niet kennen is er geen sprake van dat Uw stuk kan worden opgenomen. Red. Alkm. Crt. Weet U reeds? In een handig en zeer goedkoop boekje geeft de firma. F. Zieken oppasser en Co. Amstellaan 19, Amster dam Z. antwoorden op een 1000-tal vragen, allebei huishoudelijke en andere onderwerpen betreffend. Hoe blijft men slank, hoe behandeld men zuigelingen, wat doet men tegen diverse vlekke, tegen mieren, slakken, enz. Practische wenken en raadgevingen wel ke ieder te pas zullen komen. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 14 Maart 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 62 Vette koeien 165—285, handel redelijk; 369 Nuchtere kalveren (slacht) 612; 6 Vette schapen 25 30; 159 Vette varkens 5660 ct. per K.G. Handel goed. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Maart 1938. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 421 Vette koeien, le kw. 7479 cent, 2e kw. 6572 cent, 3e kw. 56 64 cent per K.G. slachtgew.; 65 Melk- en kalfkoeien 180—240; 56 Vette kalveren, 2e kw. 6066 cent en 3e kw. 5058 ct. per K.G. levendgew.; 175 Nuchtere kalveren 5—8.50; 27 Schapen ƒ27—30; 434 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6869 cent, zware varkens 4668 ct. en vette varkens 64—66 cent per K.G. slachtgewicht; 3 Veulens, prijz niet geno teerd. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Maart 1938. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: Bonte en Blauwe 3.25—3.50, Eigenheimers 2.10 2.30, Bevelanders 2.20—f 2.40, Bintjes 2.10—2.40, Redstar 2.20—t 2.50 en Po ters 2.25f 2.35; IJpolder: Bonte en Blauwe 3.103.30, Bevelanders 2— 2.20 en Redstar 2.20—t 2.40; Frieschei Bintjes 2.102.40, Borgers 2.202.40, Blauwe f 3.30—3.60, Redstar 2.50—f 2.80 en Industrie 22.10; Duinzand aardap pelen 3.754; Anna Paulowna zand- aardappelen 3.50f 3.75 en Drentsche zandaardappelen 2.202.40. Alles per H.L. Aanvoer 339000 K.G. BROEK OP LANGENDLTK, 14 Maart *38. Aanvoer en pryzen waren heden als volgtt 18000 K.G. Roode kool f 3—1 6.40; 4100 K.G. Gele kool 2.20—3.60; 2000 K.G. D. witte kool 1.70—f 3.20; 1400 K.G. Savoye kooi 2.50—3.20. WARMENHUIZEN, 12 Maart 1938. Aan voer en pryzen als volgt: 107000 K.G. Roode kool 3.50—6.40; 33700 K.G. Gele kool 2 3.60; 27500 K.G. D. witte kool f 2.10— 3.50.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3