Aspirin -'4 m OpqepaA,faftepi £aatste berichten JCeek <C School "Publicaties Vakkundige reparatie de N.V. Nassau Garage. AMSTERDAMSCHE BEURS De diefstallen in de villa's te Bergen aan Zee. -»■ •m-,. 4 Nu is het opletten en on middellijk ingrijpen, dus bij de eerste teekenen direct Aspirin nemen! Britsch schip gebombardeerd. EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. Tegen jeugdigen Alkmaarder twee jaar geëischt. Hedenmorgen stond voor de meervou dige strafkamer van de Alkmaarsche rechtbank terecht de 20-jarige Dirk S uit Alkmaar terzake dat hy in de maanden Januari en Februari zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal len in villa's te Bergen aan Zee. Me n f!*1 herinneren, dat in dien tyd herhaaldelijk sprake was van dief stallen te Bergen aan Zee en na een uit gebreid onderzoek bleek, dat de vüla's „Duinhut" en „Elsenhof" zoo goed als volkomen leeggehaald waren. Een politie-wacht werd toen opgesteld en op zeer toevallige wijze kon de 20- jarige Alkmaarder Dirk S. gearresteerd worden, toen hij zich verstopt had in een bed. De verdachte bekent direct zich te heb ben schuldig gemaakt aan het hem ten laste gelegde, doch hult zich verder in een stilzwijgen. Geen woord is meer uit hem te krijgen en wat de president en de andere rechters ook probeeren om hem tot praten te krijgen, het lukt niet en ten slotte gaat de rechtbank af op de getuigenverklarin gen. Wat de verdachte zich wederrech telijk heeft toegeëigend is niet gering. Precies te zeggen, wat hij uit de villa's gehaald heeft, is niet mogelijk, maar onder de vele goederen bevon den zich een schemerlamp, een kroon- lamp, kleedjes, kussens, een ets van Toorop, romannetjes, aschbakjes, gordijnen, een kapstok, vele koppen en schotels, divankleeden, snuisterijen en als klap op de vuurpijl een leun stoel van respectabelen omvang. Het blijkt, dat men hier te doen heeft met een zeer zonderling jongmensch. Reeds eerder is hij met de justitie in aan raking geweest en zoo komt uit, dat de verdachte onder toezicht stond en onder een voorwaardelijke veroordeeling van 6 maanden liep. Zyn toezichthouder, de getuige Rijtema, verklaart, dat de verdachte op Wilhelmi- nahoeve, waar hij al eens een straf heeft ondergaan, zeer onhandelbaar was. Het •is een buitengewoon lastig jongmensch. dat niet opziet tegen leugens en bedrog en bovendien weinig werklust betoonde. Het requisitoir. In het requisitoir merkt de officier van justitie op, dat het eigenlijk aan een ge lukkig toeval te danken is, dat men den dader heeft weten te ontmaskeren. Het betreft een treurig geval. De jongeman is bezig zijn geheele leven te verwoesten en alles, wat men aan hem gedaan heeft, is blijkbaar tevergeefs geweest. Hij is niet vatbaar voor goede raadgevingen en zoo is dan nu de tijd van harde slagen aange broken. Een onvoorwaardelijke straf is te eenenmale ontoelaatbaar, het zal spr. zelfs zeer benieuwen of hy na een flinke gevangenisstraf wel tot inkeer zal zyn gekomen. In ieder geval moet hij nu een tijd uit de maatschappij worden genomen. Spr. eischt een gevangenisstraf voor den tyd van twee jaar. De verdediger, mr. Crevecoeur, vindt het jammer, dat deze jongen niet voor goed ter beschikking van de regeering gesteld kan worden. De verdachte had nl. ook neigingen tot homo-sexueele daden en het zou beter zijn hem voorgoed aan de maatschappij te onttrekken. In dien geest adviseerde de verdediger het vonnis van de rechtbank. Uitspraak heden over 8 dagen. STROOPAKKEN VAN AUTO GEVALLEN. Hedenmorgen zijn van een auto met stroo op den Geestersingel bij het gerechtsgebouw enkele pakken van deze lading losgeraakt en op straat gevallen. Toevallig is een der pakken juist op de fiets van een op het fietspad rijdende dame terechtgekomen. De fiets werd tamelijk beschadigd, de dame kwam nog juist met den schrik vrij. Een on geluk, dat dus nog betrekkelijk goed afliep. MET EEN NAT PAK DEN POLDER IN. Het bal dat Zondagavond door de too- neelvereeniging Nieuw Leven te Rustenburg werd gegeven, is op wreede wyze verstoord, daar het gerucht ging dat er een auto met twee personen in de ringvaart was gereden. En inderdaad in de ringvaart stond een auto netjes aan den rechterkant van de vaart gezet, maar de personen die waar schijnlijk te veel aan Bacchus hadden geof ferd, waren met een natte broek den po e in gevlucht. De auto die gehuurd was by den heer Biskanter te Alkmaar, werd s nachts door drie auto's uit de vaar ge trokken. DOUANELOODS EN BERGEROVERWEG. De secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwar tier bericht ons, dat de Kamer een onderzoe heeft doen instellen naar de gegrond ei van de geruchten inzake de mogelijke op heffing van het station Alkmaar van e Nederlandsche Spoorwegen als douane station. Hierbij is haar gebleken, dat daartoe op het oogenblik gelukkig geen plannen bestaan, maar dat het niet onmogelijk mag heeten, dat deze t. z. t. zullen rijzen. Wat betreft den spoorwegovergang van der Bergerweg werd wederom de toezegging verkregen, dat deze overweg, zooveel mo gelijk, niet langer dan zes minuten achtereen gesloten zal bleven. Mocht men derhalve constateeren, dat de boomen langer beneden blijven, dan neme men den wachttijd precies op (b.v. van 9.15 v.m. tot 9.23 v.m.) en brenge de klacht, liefst onmiddellijk, ter kennis van den chef van het station Alkmaar. Verheugend was het voorts te vernemen, dat na het gereedkomen (over een paar jaren) der nieuwe spoorwegwerken te Amsterdam het rangeeren te Alkmaar aanmerkelijk zal kunnen worden beperkt, maar aan den an deren kant zal de treinenloop toenemen, zoodat de noodzakelijkheid van een tunnel voor het rijverkeer bij den Bergerweg zich ook op den duur terdege zal blijven doen gevoelen. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 3 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 2 steen houwers, 4 stratenmakers, 2 stratenm.opper- lieden, 2 stuc.opperlieden, 1 granietwerker, 1 betonwerker, 14 voegers, 28 opperlieden, 24 stucadoors, 54 schilders, 92 grondwerkers, 49 metselaars, 95 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog.lasscher, 10 bankwerkers, 4 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 2 constructiewerkers, 10 electri- ciens, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kern makers, 2 ketelmakers, 4 klinkers, 1 koper gieter, 13 loodgieters, 2 lijnwerkers, 4 ma chinisten, 2 machineteekenaars, 6 metaal draaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 20 monteurs, 2 orgelmakers, 1 rijwiellakker, 1 pianostemmer, 4 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 2 scheepsbouwers, scheepstimmerman, 2 scheepswerktuigkun- digen, 10 smeden, 7 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wagenma kers, 5 ijzerwerkers, 1 ijzerboorder, 1 zand- bereider. Groep voedings- en genotmiddelen: 57 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 2 koks, 9 slagers, 9 chocoladebewerkers, 1 koffie- stroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwelbak ker, 2 zuivelbereiders, 24 bakkers. Groep verkeerswezen: 71 chauffeurs, 13 schippers, 1 machinist binnenvaart, 3 exped.- knechten, 8 koetsiers, 23 pakhuisknechten, 27 magazijnbedienden, 1 emballeur, 4 kell- ners, 5 loopknechten, 1 hotelknecht. Groep houtbewerking: 23 meubelmakers, 9 stoffeerders, 7 mach.houtbewerkers, 2 kis tenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 23 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 8 boek binders, 6 letterzetters, 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 17 tuinlieden, 28 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 4 wasschers, 1 kleer maker, 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 1 port.huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 onderwijzer, 1 papierbe werker, 3 controleurs, 2 bedrijfsleiders, 1 batikker, 1 administrateur, 2 boekhouders, 1 secretarie-ambtenaar, 3 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 1 reclameteekenaar, 2 ver zekeringsagenten, 18 kantoorbedienden, 39 transport- en 264 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 9, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 36. Vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 6 kantoorbedienden, 2 verkoopsters, 1 kapster, 1 meisjes voor X dagen, 1 dienstbode, 9 werksters. De directeur v.n. v. d. HEUVEL. HOORNSCHE CREDIET- EN EFFECTENBANK N.V. Aan het jaarverslag 1937 ontleenen wij het volgende: Hoewel niet tot het verslag over 1937 be- hoorende, moeten wij tot ons leedwezen be ginnen met melding te maken van het overlijden van den heer J. Ellerman op 3 Januari 1938. Deze was gedurende eene lange reeks van jaren als commissaris aan onze vennootschap verbonden en zal in deze functie dan ook zeker worden gemist. De in 1937 behaalde resultaten geven reden tot tevredenheid; de behaalde bruto winst was niet onbelangrijk hooger dan in 1936. Voornamelijk is dit te dankeji aan de meerdere effecten-provisie, die onder meer een gevolg was van de vele conversies. Wij ontveinzen ons echter niet, dat deze voor de bank welkome bate slechts een eenmalige is. Bovendien zochten verschillende cliën ten, wien de lagere rente niet convenieert, op andere wijze een permanente belegging, zoodat zij voorloopig aan verdere effecten transacties weinig zullen deelnemen. Met een cliënt troffen wij een dading, in verband waarmede wij 7465.Ï9 op de winst en verliesrekening moesten afschrijven. Een paar credieten moesten worden ge liquideerd. Tegen het daarbij geleden ver lies was reeds voldoende gereserveerd. Een algemeene opleving in het bedrijfs leven kunnen wij tot onzen spijt nog niet con stateeren. Wel is er voor verschillende be drijven een verbetering ingetreden, maar met name den tuinbouw gaat het over het algemeen slecht en de middenstand, wien vroeger van de zijde der tuinders ruime ont vangsten toevloeiden, moet deze nog steeds missen. De toekomst lijkt ons nog onzeker, vooral omdat het bedrijfsleven in ons land in sterke mate den invloed ondergaat van den econo- mischen en politieken toestand in het bui tenland, waaromtrent wij uit den aard der zaak thans nog in het onzekere verkeeren. Om deze redenen, en om die, welke wij in ons vorig verslag aanduidden, achten wij het ook dit jaar gewenscht om van de be haalde winst een groot deel in ons bedrijf te houden. In overleg met het college van commissa rissen hebben wy 29.921,26 van het voor- deelig saldo van het afgeloopen jaar op de onder de crediteuren voorkomende afschrij- vings- en reserverekeningen bijgeschreven. Het overblijvende bedrag stelt ons in staat weder een begin te maken met onze divi denduitkeeringen- Wij stellen u voor om het dividend te bepalen op twee percent. De balans geeft een voordeelig saldo van 45.290,47, waarvan dus 29.921,26 wordt afgeschreven. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 8—15 MAART 1938. Nieuwe zaken: Heiloo: Corn. P. van Zeist, Kennemer- straatweg 335 A, kleermakersbedryf. Den Hélder: J. H. Polane Jr., Loodsgracht 25, fietsen, enz. Koedijk: C. Visser, Kanaaldijk 284-285, schilder, enz. Schagen: A. J. Willemse, Loet F 17c, chocolaterie. Texel: C. J. Eelman, Gravestraat 5, Den Burg, timmerman, enz. Wijzigingen: Alkmaar: R.K. Verplegingsfonds, Oude gracht 154; bestuurswijziging. J. J. VredenburgGilles, St. Annastraat 10, uittreding gevolmachtigde. Barsingerhorn: Fa. A. Droog Kz., Kolhorn F 25, timmerlieden, enz.; rechtsvorm ge wijzigd. Castricum: N.V. Castricumsche Drukkerij, Cieweg 4; bestuurswijziging. B. Th. F. Louman, Dorpsstraat 74, winkel in ijzerwaren, enz.; (gekomen van Am sterdam). Heerhugowaard: A. Noordstrand, Westdijk, groentehandel, enz.: zaak verplaatst naar Amsterdam. Oterleek: N.V. Zuivelfabriek „Neerlandia", Stompetoren D 21; statutenwijziging. Schagen: J. J. Castricum, Noord A 23, melkslijtery; overgegaan aan J. P. Schilder. Schoorl: J. M. Krimp, Heerenweg B 23, manufacturen, enz.; overgegaan aan J. J. Krimp. Texel: Ver. „Unitas", den Hoorn 81; be stuurswijziging. Opheffingen: Alkmaar: P. Stokman, Ridderstraat 17, winkelier in kruidenierswaren, enz. Technisch en Handelsbureau Scholtens Co., Schermerweg 11. INGEKOMfcN PERSONEN. H. van Eist, wed. van J. G. de Jong, N.H., Prinses Julianaiaan 14, van Heiloo. J. Levering, zonder beroep, R.K., Lin- denlaan 82a, van Baarn. A. Revers, dienstbode, R.K., Acnierom 8, van Bergen (N.H.) J. H. van den Boogaerde, R.K., chauffeur, St. Josephstraat 17, van Hilver sum. A. W. M- van Tienhoven, R.K., ambtenaar F.E.N-,.en echtg. en kmdere.n, Corfstraat 32, van Schagen. P. de Wit, R.K., zonder beroep, en dochter, Baansloot 25, van Beemster. r— M. A. Vogelaar, N.H., analyste, Tesselschadestraat 9, van Har derwijk. G. A. Qvereem, R.K., schilder, Oudorperdijkje 44, van Schoorl. J. Slomp, N.H., koopman in ongeregelde goederen en echtgenopte, R.K., Hofstraat 19, van- Wognumi J. den Das, N.H., va rensgezel, en echtg. en Kinderen, Afgesne den Kanaalvak, van Castricum. J. Moes, geen, los arbeider en echtg. en kinderen, Omval 112, van Wieringen. J. C. Zaad- noordij'k, N.H., onderwijzer bijz. school, Baansingel 1, van Barradeel. J. Bruin, N.H., beambte Ned. Sp., en echtg. en kin deren, Bisschop Bottenannestraat 6, van Boxmeer. J. van Drunen, H.A.Z.E.A., bakker (o.), Toussaintstraat 20, van Zaandam. J. Breeuwsma, N.H., boeren knecht, Zeglis 213, van Egmond-Binnen. G. Balder, geen, kantoorbediende. Ver- dronkenoord 121. M. C. Krapman, echt- genoote van S. C. Duinmaijef, N.H., Aster straat 6, van Winkel. G. Wijnans, R.K., kapper (o.), Groot Nieuwland 18, van Haarlem. B. W. Lach, N.H., zonder be roep en echtg., Prinses Julianaiaan 14, van Castricum. J.--E. Voorderhaak, R.K., vrachtrijder, Noorderkade 27 inw., van Beverwijk. W. Groen, N.H.. koopman in galanterieën, St. A"hnastraat 23. van Sint- Pancras. C. C. Schaaper, R.K., hoofd vertegenwoordiger voedselbereidingsma chines en echtg. en kinderen. Dahliastraat 3, van Velsen. W. M. C. Timmer, R.K., winkeljuffrouw, K.' van 't Veerstraat 80, van Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. H. J. Lensink, vertegenwoordiger, R.K., van Spoorstraat 69 naar Amsterdam. H. Franse, dienstbode, R.K., van Nieuwlander- singel 70 naar 's-Gravenhage. J. Noor man, kantoorbediende, N.H., van Westerweg 169 naar Amsterdam. M. v. Gulik, dienst bode, N.H., van Toussaintstraat 20 n. Broek op Langendijk. C. 3. B. M. Reijers. win kelbediende, R.K., van Emmastraat 13 naar Apeldoorn. J. Buik, z.b., geen, van Tuin straat 1 naar Schagen. J. Bruin, verpleeg ster, G.K., van Paul Krugerstraat 9 naar Hil versum. C. C. Crane, z.b., D.G., van Sta tionsweg 34 vertrokken. H- E. Breijer, z.b., N.H., en zuster, z.b., geen, van Costerstraat 5 naar Willemstad (Cura?ao). C. Paarl- berg, z.b., N.H., viEn Cabeljaustraat 10 naar Bloemendaal. R. Timmerman, z.b., geen, van Lyceumstraat 61 naar Holland (Michi- gan) V.S. Z. Klaassen, z.b., R.K., en zus ter, z.b., van Hoogstraat 3a naar IJsselstein. M. J. Mijnders, dienstbode, N.H., van le Kanaalstraat 6 naar Bergen. G. Koop- mans, journalist, geen, en echtg., van Wol- lebrandtstraat 1 naar Zutphen. A. Rens, z.b., R.K., van Zocherstraat 55 naar Bergen. P. Schermer, ^landarbeider, geen, van Boezemsingel 35 ftaör Zijpe. A. Piet, huis houdkundige, G.K., van Clarissenbuurt 4 n. Amsterdam. J. Haker, z.b., R.K., en echtg., van Baanpad 35 naar Limmen. J. M. Bots, h.i.d.h., R.K., van Kraanbuurt 4 naar Leiden. G. Jongkind, R-K-. dienstbode, van Hee renstraat 4 naar Heerhugowaard. E. Posthumus, N.H., echtg. v. P. Zander, z. b., van Vogelenzang 4 naar Heiloo. C. de Jong, geen, echtg. v. J. Clowting, z. b., en dochter, van Korte Landstraat 27 naar Den Helder. M. de Jong, N.H., echt. v. J. Muijs, z. b., van Corfstraat 4 naar Uitgeest. H. A. Evers, R.K., vertegenwoordiger, en gezin, van Fontein Verschuirstr 8 naar Heiloo. F. de Jong, geen, slager, van Dijk 19 naar Den Helder. J. Beers, R.K., religieuse, Wk -V/S* HET 8EPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI van Emmastraat 12 naar Amsterdam. W. Janssen, N.H., makelaar, en dochter, van Kennemerstraatweg 97 naar Zeist, J. J. Femer, Ev.L., z. b., van Spoorstraat 20 naar Nieuwer-Amstel. A. J. Praat, R.K., Ver zekeringsagent, en gezin, van Bierkade 14a naar Castricum. P. Jonker, geen, boek houder, en zoon, van Westerweg 54 naar Amsterdam. H. Slikker, Ger.K., admi nistrateur, en echtg., van Mient 29a naar Soest. Th. van Diepen, R.K., conciërge, en gezin, van Varnebroek 14 naar Beverwijk. C. M. Blom, R.K., z. b., van Kennemersin- gel 28 naar Ouder-Amstel. J. Barten, N.H., dienstbode, van Juliana van Stol- bergl. 12 naar Rheden. C. Zentveld, R.K., dienstbode, van Payglop 2 naar Egmond- binnen. D. Biersteker, N.H., dienstbode, van Spoorstraat 43 naar Warmenhuizen. M. H. Niéuwenhuizen, geen, dienstbode, van Lyceumstraat 22 naar Haarlem. C. Nauta, Ger.K., bakker, van Spoorstraat 8 naar 's- Gravenhage. B. C. M. de Ruijsscher, R.K., verkoopster, van Nic. Beetskade 28 naar Utrecht. G. Koster, N.H., z. b., van Oude gracht 191 n. A'dam. J. Bruinsma, N.H., dienstbode, van 2e Landdwarsstraat 22 naar Smallingerland. P. M. Baars, RJC., schil der, van St. Josephstraat 18 naar Heerlen. G. J. J. Wijnker, R.K., boerenknecht, van Zeglis 83 naar Heerhugowaard. K. G. v. Aardenne, N.H., z. b., van Landstraat 70 naar Rotterdam. M. Konijn, R.K., hulp i. d. huish.. van Varnebroek 35 naar Bergen. J. Giesen, R.K., huishoudster, van Linde gracht 21a naar Arnhem. J. Monfrooij, N.H., banketbakker, van Payglop 2 naar Haarlem. A. A. de Jong, Ger.K., steward, van Paternosterstraat 5b naar Amsterdam. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Kerkplein en aldaar te bevragen op Woensdag en Zaterdag tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als ge vonden gedeponeerd: j Geschiedenisboek, 2 handschoenen, Lipssleutel, bruin wollen handschoen, bruine ceintuur, hondenpenning no. 591, huissleutel, doos pillen, strijkstok, 1000 postzegelstrookjes, pakje inhoudende zeemleer, portemonnaie met inhoud, zak met 5 kousen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, alê gevonden aangegeven van 512 Maart 1938: Bankbiljet, mej. Timmermans, Jan Jacoblaan 11, Bergen (N.H.);*roode porte monnaie met inh-, P. Kansen, Carl Marx- straat 12 pond vleesch, v d. Kamp, Lan- gestraat 4; portefeuille met inh., Th. Dijkstra, Costerstraat 21; rywielbe'asting- merk J. Genefaas, Verdronkenoord 57; halsketting, B. Hoek, Westerweg 84; 1 p. bruine handschoenen, L. de Haas, Kenne merstraatweg 108; damespolshorloge, M. Kuijs, Ambachtsschool; rozenkrans (zw.), D. Adrichem, Sandersbuurt 8; rijwielbe- lastingmerk, J. N. Wortel, Leeghwater- straat 25; zwarte ceintuur met gesp, H. Bos, Boomkampstraat 7; zwarte actetasch met gereedschap, A. J. Veldkamp, Hoever- kade 9; bruin kinderschoentje, Bep de Jong, Nieuwpoortslaan 34; rose oorbelletje, A. Bek, Appelsteeg 4; ring, J. Kruisveld, Omval 4; grijs kinderbont, A. Smit, Trompstraat 40: belastingmerk (kosteloos) J. Krook, Baansingel 7; bruine gebreide handschoen, van Eeten, Westerhofje 13; deksel van "melkbus. Gemeentewerken; boodschappentasch, Th. Kaandorp, Dr. Schaepmankade 13; portemonnaie met in houd, N. B. Goudswaard, Spoorstraat 55; witte rozenkrans, J. Bierman, Oudorper dijkje 44: ketting met slot, H. Peereboom, Oudegracht 217; penning no. 723, A. Bénards, Zeglis 37: portemonnaie met inh. D. Slinger, Blaeusitraat 13; riem, J. Kap- tein, Friescheweg 48; damestaschje met inh., J. Genefaas, Kanaaldijk 22; leeren bal, P. Swager, Nieuwesloot 81; zakspie- gel in étui, A. Veerman, Stationsweg 116; blauwe sjaal, H. Kaptein, Visscherslaan 7. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men ver zocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. Ongecorrigeerd i MACHINIST ONDER ZANDTREIN. Toestand slachtoffer zeer ernstig. Bij de zandgravery te Montfoort van de Amsterdamsche Ballastmaatschappy voor den aanleg van den weg Den HaagUtrecht vanmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. De 23-jarige A. R. te Montfoort, hulpma chinist op een zandtrein, beging de onvoor zichtigheid tijdens het rijen een der beide gekoppelde locomotieven los te maken, het geen streng verboden is. Hij bleef daarbij met zijn kleeding aan een uitstekend deel van de eerste locomotief vastzitten, viel voor de tweede machine en kwam er met xjjn beide beenen onder. Beide beenen werden den man afgereden. Hij. is naar de rijksklinieken te Utrecht ver voerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Reuter meldt uit Barcelona, dat het Britsche s.s. „Stanwell" in de haven van Taragona is gebombardeerd en in brand geraakt. PREEKBEURT. The Star of Hope Mission, Donderdagav., 8 u., in Waakt en Bidt; de heer J. Sevenama. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van J. A. de Ruijter, alhier, om een vergunning voorden verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Laat nr. 179. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren te gen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 15 Maart 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer P. C. KLAVER, alhier, om ver gunning tot het oprichten van een auto- mobielherstelplaats met verfspuitinrichting, met plaatsing daarin van twee electro- motoren respectievelijk van 1 en K P.K. in het perceel Helderscheweg nr. 251. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG, 29 MAART a.s., voormiddags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwa ren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stuk ken kennis nemen. Alkmaar, 15 Maart 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. van Dinsdag 15 Maart 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEEN1NGEN. 3—3H Neder1. 1938 101%6 3 Ned-lndië 1937 100% 5H Duitschl. '30 m verkL 30»%6 BANK -INSTELLINGEN. Amsterd. Bank157 Handel Mij CerL v. 250 1561/, Koloniale Bank121 s/4 Ned Ind Handelsbank 135Vs INDUSTR OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 411/16 Calvé Delft Ce-t 89 Neder! Ford3051/," Philips Gloeil. Gem. Bezit 294% Unilever 152% INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting 34% Anaconda §23% Bethleh Steel 41 Cities Service1%, Genera I Motors 251/, Kennecott Copper 26%6 R public Steel 128/ie Standard Brands 5%, Steel comm. 38% U S. Leatber3%, CULTUUR MAATSCH. H. V A 436i/« Java Cultuur 151 Ned Ind Suiker Unie 127 Vereen Vorstenlanden 668/3 MIJNBOUW. Alg Explor Mij88% Redianii Lebong 171 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. 1 3341/, Kod Petr. 346% Perlak 83% laatite k. 2.30-45 100%, -| 30 157 160 121 135 40-% 88% 300 2891-91 148%-f 34% 23»/is-f 4H-»/is 1%. 25 27-%, 12%, -J 5% 38'/,-9 3%, 429-31 151 68% 171 332% 341 %-3 82% 263/w iOM/t« 10%, 205-7 133 127% 140 99»/, 2% 104 81 124%.5 114-5 233 298-9 283 24% 11%6 7%, 55% 4%, fjNoteering per 50. x) ex-coupon tExclaim "Exdividend. Prolongatie vorige koers H, heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Phillips Oil 26% 10% 10% Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust 213 133 125% 143% Serbadjadi 102% Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific II7/, Southern Railw. Cert.73/, Union Pacific 54'/, Canadian Pac. 4%, 2%6 104 82% 126% 1183/, 2393/, 310% 318 24%, 1.797/» 1.807/i. 8.96 8.97% 72.25 72.32 X 5.56K 5.46 30.26 30.36 41.45 41.47 40.05 40.07 X" 46.25 46.27 X 45.10 45.12X 9.42 X

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3