8 8 8 Waar het recht zijn loop heeft VORS COBRA KRUSCHENSALTS oooooooe Jladuxpcl 0 O Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. Athmaarache Politierechter Heiloosche familieveete met mestvork beslecht. De gefantaseerde roofoverval te Oterleek. ZBitwmiand ieuilletoH TWEEDE BLAD. (Zitting van Maandag 14 Maart.) Slager greep klant naar de keel. Het mooie, veelbelovende lenteweertje had zeker vele verdachten, die gistermiddag voor den politierechter moesten verschijnen, er maar van doen afzien „acte de présence" te geven, zoodat heel wat zaakjes in enkele minuten afgehandeld konden worden. Maar slager Eldert W. uit Berkhout was persoon lijk ter zitting verschenen om den rechter van repliek te dienen naar aanleiding van zijn dagvaarding, waarin vermeld stond, dat hij op 17 Juli zijn klant Letske de Haan, toen deze een vleeschrekening niet wilde betalen, naar de keel was gevlogen. De ge tuige, mej. de Haan, merkte trouwens nog op, dat de slager haar zeker vermoord zou hebben, als de buurvrouw niet tijdig had weten in te grijpen. Waarop de slager na tuurlijk vertelde, dat het niet zoo'n vaart geloopen zou hebben. Hij had al langen tijd op zijn gold gewacht en in drift hande lend had hij haar eens flink aangepakt. De rechter maakte aan alle discussies een einde door den driftigen slager te veroordee len tot een geldboete van 20 gulden subs. 10 dagen, dat was 5 gulden meer dan de offi cier geëischt had. Steunbonnen vervalscht. In den Helder had Cath. Hel St. uit Am sterdam getracht door vervalsching van de haar verstrekte steunbonnen meer bij den leverancier in ontvangst te nemen dan waar op ze wettelijk recht had. Van het cijfer 2 had ze een 7 gemaakt en bijna was het haar dus gelukt den staat van 5 gulden op te lich ten. De officier achtte dit gezien de ante cedenten van deze vrouw een dermate ernstig feft, dat hij een gevangenisstraf voor den tijd vin een maand eischte, waarvan de rechter niets afdeed en derhalve conform vonniste. Grietje kwam er beter af. Grietje S. uit Andijk kwam er heel wat beter af. Die had zich trouwens niet aan een zoo ernstig feit schuldig gemaakt, al komt het natuurlek niet te pas om mej. C. Kramer uit te schelden. Grietje hield vol haar dorps- genoote gewoon aangesproken (lees: ge schreeuwd) te hebben en daar deze juffrouw, die gedagvaard was als getuige, de beleefd heid had niet te verschijnen, kon de officier het feit niet bewijzen en eischte vrijspraak, hetgeen mr. Ledeboer noodzaakte hetzelfde te doèn en Grietje geluk te wenschen met zulk een boffertje. Weinig paedagogische vader. Op 13 Febr. van dit jaar had de electr.- ingenieur Jan O. uit Den Helder zich zoo nijdig gemaakt op het straatkameraadje van zijn dochtertje (waarvan hij naar hij zeide al meerderen last gehad had), dat hij het knaapje, den 12-jarigen W. Stroo op zooals de rechter het noemde beestachtige wijze had mishandeld door hem eens flink af te rossen, hem vervolgens over de straat te sleepen en het ventje ten overvloede nog met het gezicht in een plas water te gooien. Nu bleek het ter terechtzitting wel, dat het jongetje ook lang geen lammetje was, maar de rechter merkte zeer terecht op, dat een dergelijk optreden toch alle perken te buiten gaat. Een flinke geldboete zou moge lijk den man aan het verstand kunnen bren gen, dat hy in den vervolge meer paedago gische methodes moest toepassen en met een boete van 30 gulden of 15 dagen kon deze Heldenaar weer vertrekken. Een recalcitrante varensgezel. Een reeds meermalen veroordeelde Alk- maarsche werklooze,- n.L Ignaz Johann B., had zich te verantwoorden voor het feit, dat hij op 19 Febr., zich bevindend in de gang van M. H. te Alkmaar, niet voldaan had aan het bevel zich te verwijderen. Hij had daar aan niet voldaan, omdat hij per sé den secre taris wenschte te spreken over zijn te lagen steun. Ondanks herhaald verzoek om heen te gaan, was hij toch in de gang blijven staan en zoodoende stond hij nu voor den rechter. Ware het niet, dat verd. al eerder veroor deeld was geworden, mogelijk zou hij er met een geldboete zijn afgekomen. Thans luidden eisch en vonnis 10 dagen. Met mestvork gestoken. Sinds lang bestaat er tusschen de fam. K. en v. E. te Heiloo een veete en telkenmale is het tot scheldpartijen gekomen, hetgeen nog al eens voorkwam, omdat beide gezinnen toevallig en ongelukkerwijs juist naast el kaar wonen. Waren het dus eerst scheld woorden, later werden de woorden veran derd in daden en eindelijk is het dan zoover gekomen, dat verd. K. voor den rechter moet verschijnen terzake het steken met een mestvork naar zijn schoonzuster, waardoor deze drie weken ziek geweest is, tengevolge van een diepe wond in den arm. De als verdachte terecht staande bakker Johan Herman K. vertelde, dat hij op 5 Febr. rustig achter zijn raam zat, toen zijn buurvrouw-schoonzuster op datzelfde mo ment haar ramen aan het lappen was en blijkbaar niet kon nalaten een paar minder vriendelijke woorden aan het adres van haar „beminden" zwager te uiten. Om kort te gaan, het ramen lappen was gebeurd en de schoonzuster ging naar de keuken van haar eigen huis en zie daar komt ook zwa gerlief zich daar vertoonen, wel te verstaan op zijn eigen terrein, maar desondanks toch hinderlijk. Enfin, schoonzuster en zwager staan op een gegeven moment buiten (alweer ieder in zijn eigen tuin) en de minder prettige conversatie wordt aldaar over een heg voort gezet. Steeds heftiger wordt het gesprek en dan komt het noodlottig oogenblik, dat de verdachte naar een hem ten dienste staande mestvork grijpt om daarmede kracht aan zijn woorden te zetten. Schoonzuster, ook voor geen kleintje vervaard, weet niet van wijken en zoo belandt de mestvork inplaats van in een mesthoop in den arm van het aan ge trouwde zusje. De rechter achtte den verdachte het meest schuldig, die is tenslotte een man en moet weten, hoe hij zich tegenover een vrouw te gedragen heeft. Waar twee kijven, zullen wel twee schuld hebben, maar een derge lijke mishandeling kan toch allerminst door den beugel. Ook de officier is van meening, dat de verdachte ernstig mishandeld heeft en d3t hij niet menschwaardig is opgetreden. Daar om zal een geldboete niet op haar plaats zijn en lijkt spr. een gevangenisstraf voor den tijd van veertien dagen juister. De rech ter wil in aanmerking nemen, dat de ver dachte nog nooit eerder veroordeeld is ge worden en acht een andere straf beter op haar plaats. Deswege worden de twee weken cel veranderd in een boete van 40 gulden subs. 20 dagen plus een maand voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar en boven dien wordt den verdachte opgelegd het be talen van de doktersrekening, zijnde 19 gul den en de kosten van de procedure. Een dure steek ongetwijfeld, maar een coulante straf vergeleken bij den ernst van het feit. De verdachte nam er dan ook maar direct genoegen mee. De gefantaseerde roofoverval te Oterleek. Men zal zich wellicht nog herinneren, dat in de bladen melding gemaakt is van een roofoverval, welke in den nacht van 20 op 21 Febr. van dit jaar tusschen Oudorp en Oter leek gepleegd zou zijn. De Bergensche arbei der Johannes S. zou daarbij van een bedrag van 80 gulden geroofd zijn geworden en di verse messteken zouden de aanwijzing moe ten zijn, dat men hier te doen had met een ernstig misdrijf. En de lezers zullen dan ook nog wel weten, hoe eenige dagen later aan het licht kwam, dat deze geheele roofover valaffaire slechts een verzinsel was geweest van het „slachtoffer" en dat er geen sprake was van een roofoverval in welken vorm dan ook. De Bergenaar had n.L dit geheele verhaal verzonnen, omdat hij voor zijn meis- e niet wilde bekennen, dat hij die 80 gulden, welk bedrag aanvankelijk bestemd was voor de a.s. trouwpartij, op andere, zy het dan ook deugdelijke wijze, had opgemaakt. Hierdoor was deze ruim twintigjarige ar beider in een moeilijk parket gekomen en om toch die 80 gulden tegenover zijn a.s. vrouw te kunnen verantwoorden, had hij ten langen leste zijn toevlucht genomen tot zelf kastijding en er het geheele roofovervalver- haal omheen geweven. En zoo had deze ver dachte zich thans te verantwoorden voor den Alkmaarschen politierechter mr. Ledeboer wegens valsche aangifte. Verdachte erkende het feit volmondig en zeide in een bui van moedeloosheid gehan deld te hebben. De als getuige gehoorde rijksveldwachter Bleyendaal uit Heerhugowaard verklaarde, dat het langen tijd geduurd had voor ver dachte door de mand gevallen was. De aan gifte van den roofoverval bevatte echter zooveel tegenstrijdigheden, dat het al spoe dig voor de politie duidelijk was, dat men hier te doen had met een verzinsel. Het was volgens verdachte pikdon ker in den nacht van den overval en deson danks hadden zijn „belagers" rustig in zijn portefeuille gesnuffeld en de bankbiljetten geteld. Verder waren de messteken, welke hem toegebracht zouden zijn, zoo prachtig evenwijdig, dat de „onverlaten" wel zeer secuur te werk gegaan waren. En tenslotte was het een verdacht teeken geweest, dat het „slachtoffer" alleen maar steken in zijn overhemd had en dat men hem eerst zijn Zondagsche jasje uitgetrokken zou hebben om dat niet te veel te beschadigen. De officier van justitie, mr. v. d. Feen de Lille, merkte in zyn requisitoir op, dat, al hoewel de politie nog eenigen tijd naar „den dader" gezocht had, het al gauw bekend was, dat er van dien geheelen roofoverval niets aan was. Spr. heeft dit een ernstig feit gevonden, want niet alleen, dat de politie en de justitie voor niets aan het werk waren ge togen, men had ook de kans geloopen een onschuldig persoon te arresteeren met al de ellende die daaraan vastzit. Dergelijke ver zinsels komen helaas den laatsten tijd veel vuldig voor en het is zaak, dat hiertegen met kracht opgetreden wordt De verd. zal er dus niet met een geldboete kunnen afkomen, daarvoor is het misdrijf te ernstig. Doch ge let op de antecedenten van dezen verdachte achtte spr. een gevangenisstraf voor den tijd van 7 dagen in overeenstemming met het gepleegde feit. De politierechter mr. Ledeboer wilde, om dat de jongeman al genoeg gestraft was ge worden door al de beroerdigheid van zijn eigen merkwaardig optreden, zijn hand nog eens over zijn hart strijken en gaf den ver dachte, die zeer onder den indruk was ge komen van zijn eigen misdaad, een milde straf, n.L een boete van 15 gulden of 10 da gen hechtenis en als stok achter de deur een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. ALKMAARSCHE RECHTBANK. Uitspraken van Dinsdag 8 Maart. Wijbrand S., zonder beroep te Oudorp, die hekken, welke op den openbaren weg ston den, niet heeft weggehaald, nadat hem daar toe door het polderbestuur last gegeven was. Eisch: Vrijspraak. Vonnis: Conform. Carl. M., automonteur te Limmen. geen voorrang verleend. Eisch 40 subs. 20 da gen. Vonnis: conform. Willem K., Willem W„ Jan ter B., arbei ders te Schagerbrug, die gevischt hadden in daartoe verboden wateren. Eisch 3 gul den of 3 dagen. Vonnis: conform. EISCH 37.000 BOETE. Vonnis: Vrijspraak! De politierechter te Breda heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen den 49- jarigen meubelfabrikant M. J. M. van L. te Roosendaal, tegen wien de rijksadvocaat de vorige week een boete had geëischt van ruim 37.000, subs. zes maanden hechtenis, wegens het ongedekt vervoeren van 45.000 boekjes sigarettenpapier. De politierechter achtte het ten laste ge legde bewezen, doch niet strafbaar en ont sloeg verdachte van alle rechtsvervolging. (Vbl.) ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 Woensdag 16 Maart. HILVERSUM. 1875 en 415,5 M. (VARA-uitz.) 8.— Gr.pl. 9.30 Keu kenpraatje. 10.— VPRO-morgen- wijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continu-bedr. (11.RVU.: Kinde ren van gescheiden ouders, cause rie). 11.30 Voor de werkloozen. 12.— Gr.pL 12.30 VARA-orkest en soliste. 1.30—1.45 Gr.pL 2.— Knip- les. 2.30 Voor de vrouw. 3.— Voor de kinderen. 5.30 Gr.pL 6.De Ramblers. (0.30 RVU.: Wat maken wy van onze woning, causerie). 7.— Gr.pL 7.10 Zang. (7.30 VPRO: Ons werk en ons geloof, cyclus). 8.— Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.15 Gr.pL 8.45 Radio- tooneel. 9.10 VARA-orkest, Man nenkoor van De Stem des Volks en solisten. 10.ANP-ber. 10.05 Es- meralda-Septet. 10.30 Solistencon cert. 11.— Viool en piano. 11.30— 12.— Gr.pL HILVERSUM, 301,5 M. (NCRV- uitz.) 8.— Schriftlezing, meditatie, gewyde muziek (gr.pl.) 8.30 Gr.pL 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gr.pL 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pL 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12 Ber. 12.15 Gr.pL 12.30 Vervolg con cert. 1.30 Gr.pL 2.— Bas-bariton en piano. In de pauze's gr.pl. 3. Christ. Lectuur. 3.25 Gr.pl. 3.40 Zang, piano en gr.pl. 4.40 Felicita ties. 5.Kinderuurtje. 5.45 Gr.pL 6.Land- en tuinbouwcauserie. (6.30 Onderwijsfonds v. d. Scheep vaart: Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsregl.) 7.Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Rep. 8.ANP- en herh. SOS-ber. 8.10 Zangavond van de Bond van Christ. Zangver in de Zuid-Oosthoek van Friesland. (9.109.40 Petrus Dathenus, cause rie). 10.10 ANP-ber. 10.15 Dampr. 10.30 Gr.pL 10.45 Gymnastiekles. 11.— Gr.pl. Ca. 11.50—12.— Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Gr.pL 12.05 BBC-Northern Orkest en solist. 1.05 Dansmuziek (gr.pl.) 1.352.20 Het Aston Hippodrome- orkest. 3.20 Gr.pl. 3.50 Pianovoordr. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gr.pl. 5.40 H. Hall en zyn orkest. 6.20 Ber. 6.40 Voor de boeren. 7.Leslia Bridgewater's harpkwintet. 7.35 De Band Waggoners, Orgelspel, e.a. 8.35 BBC-Symph.-orkest, BBC-koor en solisten. (9.40 Ber.) 11.15 Lit.- muz. progr. 11.40 Br. Martin cn zijn Dansorkest. 11.5012.20 Jazz muziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 9.15 9.40 en 10.40 Gr.pL 12.20 Orkest van de Garde Républicaine en zang. 3.05 Pianovoordr. 3.20 en 4.20 Zang. 5.20 Giardino-orkest. 8.50 Viool en piano. 9.20 Variété-progr. 10.50—11.05 Gr.pL KEULEN, 456 M. 5.60 Het Rheini- sche Landesorkest. 7.50 en 11.20 Mil. orkest. 12.35 Omroepklein- orkest en solist. 1.35 Sopraan en piano. 3.50 Amusementsorkest en solist. 4.50 Het R-trio. 6.30 Gr.pL 7.20 Glückliche Reise, operette. 8.50 Omroeptrio. 9.35 Gr.pL 9.5011.20 Omroepkleinorkest en solist. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Omroep- salonorkest en gr.pL 1.502.20 Gr. pi. 5.20 Omroepsalonorkest en gr.pl. 6.50 Gr.pL 7.20 Zang en gr.pl. 8.20 Die Königin befiehlt, operette. 10.50—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr. pi. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50 —2.20 Gr.pL 5.20 en 5.50 Omroep orkest. 6.35 Bazelsch Trio. 7.35 Gr. pL 8.20 Radiotooneel. 10.30 en 10.45 —11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Omroepkoor en -orkest en so listen. 8.20 Duitschlandecho. 8.50 Deel. en gr.pl. 9.20 Ber. 9.50 Piano voordr. 10.05 Ber. 10-2011.20 Om roepkleinorkest en solist. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—9.20, Parijs R. 9.209.40, Normandië 9.4010.40, Parijs R. 10.40—12.05, Radio PTT Nord 12.05—12.20. Parijs R. 12.20 13.20, Brussel VL 13.20—14.20, Radio PTT Non: 14.20—15.05, Pa rijs Radio 15.0515.20, Lond. Reg. 15.20—15.50, Keulen 15.50—17.20, Parijs R. 17.20—18.20, Keulen 18.20 19.05, Luxemburg 19.05—19.20, Keulen 19.20—21.20, Parijs R. 21.20 22.50, Danmarks R. 22.5024. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Nor mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35-12.20, Droitwich 12.20—14.20 Lond. Reg. 14.20—15.20, Droitwich 15.20—18.40. Lond. Reg. 18.40— 19.Droitwich 19.24. Lijn 5: Diversen. De zes minerale zouten ln Krutchen Salti sporen Uw Ingewanden, lever en nieren aan tot tach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig ainemen om tenslotte geheel te verdwl|nen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER OAC PRIJS SPOORWEGABONNEMENTEN. Geen algemeene verlaging. Op vragen van het Tweede Kamerlid dr. Vos betreffende verlaging van den prijs der spoorwegabonnementen in verband met de inkrimping van het spoorwegnet en de op heffing van een aantal stations heeft de minister van waterstaat als volgt geant woord: Tot staking van den dienst op spoorweg vakken met te geringe opbrengsten en slui ting voor reizigersvervoer van stations, ge legen aan lijnen, waarvan de exploitatie overigens in stand wordt gehouden, wordt eerst besloten, wanneer het vervoer tot een minimum is gedaald. Hieruit mag worden afgeleid dat het aantal houders van alge meene abonnementskaarten, dat van dezen maatregel nadeel ondervindt, niet groot is. Anderzijds dient in aanmerking te worden genomen, dat de waarde van de abonne mentskaarten in de laatste jaren is gestegen door uitbreiding van vervoergelegenheden op de in exploitatie gebleven lijnen en door verhooging van de snelheid. Of voor een bepaalden houder deze verbeteringen wor den teniet gedaan door niet te ontkennen be zwaren, welke voor hem uit de sluiting van bedoelde stations en lijnen kunnen voort vloeien, hangt in de eerste plaats af van zijn woonplaats en van het gedeelte van het spoorwegnet, dat hij doorgaans bereist. Het minder gebruik, dat bepaalde houders van de abonnementskaarten kunnen maken, wettigt niet algemeene verlaging van den in vergelijking met elders niet hoogen prijs dier kaarten, en zoodanige maatregelen lig gen voors-hands niet in de bedoeling van de spoorwegdirectie. De minister kan geen vrijheid vinden daarop aan te dringen. Zoo veel mogelijk zal worden bevorderd, dat de intercommunale autobusdiensten, die in plaats van de spoorwegen het streekvervoer gaan verzorgen, aan houders van abonne mentskaarten N. S. vrachtvermindering toe staan. Daar een aantal reizigerstreinen geen 1ste klasse meer heeft, welk aantal bij de 15 Mei ii gaande dienstregeling aanzienlijk zal wor den uitgebreid, ligt het in de bedoeling, de algemeene abonnementskaarten 1ste klasse «enigszins te verlagen. Ned. bewerking door MARIE DE BELMONTE 2) Door MARK CHANNING „Indrukwekkend, vindt u niet?" vroeg ze opeens, haar hand uitstekend naar die van den resident. Op haar drukte eveneens hetzelfde voorgevoel, doch dit was geen verklaring, waarom de gedachte aan een zending, welke de „Geheime Dienst" Colin Gray opgedragen had en die hem over een paar dagen naar die geheimzinnige, nog niet in kaart gebrachte bergen zou voeren, haar zoo onrustig maakte. Gray schudde ongeduldig de asch van zijn sigarette. Hy scheen te voelen, dat zij aan hem dacht en hy had lust te zeggen: „Als de boel misloopt, zal ik voor je zor gen". Niettegenstaande haar flinkheid had dit lange jongemeisje met haar rosblonde krullen een hevig verlangen by hem opge wekt haar te beschermen. Ze scheen hem zoo weerloos. De onverzettelijke vroolijk- heid, welke zy by gevaar aan den dag leg de, deed hem denken aan een voorval dien morgen in den stal, toen een kleine inlan der onder de hoeven van een weerspannig paard was geraakt en gelachen had om het verschrikte gehinnik van het dier. Hij wist niet, dat Diana er getuige van geweest was en hem het kind had zien opnemen. Niette genstaande zyn forsche gestalte kon deze door de zon gebronsde reus teeder zijn als een vrouw. Zich voorover buigend, richtte hij zich met kalme opgeruimdheid tot Sir John, met het doel de beklemming, welke op hen rustte, weg te nemen. t Schijnt, of het orkest van den Indi- schen dans opgewonden raakt, Sir John", zei hy. De tamboers roffelden in een snel tempo, tippi-tappi-tippi-tapi Zijn poging was vergeefs. De opmer king irriteerde den ander. „'t Spijt me. maar ik kan het graDDiae er niet in vinden". De resident plukte aan zijn snor. Diana haastte zich Gray te hulp te ko men. „Maar vadertje, wat bent u vanvond gauw geraakt. Majoor Gray zei het maar voor een grapje". „Gray weet, dat de toestand op 't oogen blik niet grappiger is, dan de treurmarsch uit Saul". „Dank u, miss Lindsay, voor uw hulp", zei de schuldige erkentelijk. Daarop met overtuiging: „Werkelijk Sir John, na morgen wordt de toestand beter". Van zijn opmerking werd geen notitie genomen. ,,'k Wou, dat ik niet gezwicht was en toegegeven had, dat je met me mee mocht gaan, Diana", zei de resident vol zorg. Te Simla was je nu veilig. Ik ben dwaas ge weest, heel dwaas". Diana, die zich afvroeg, waaraan Colin Gray dacht, antwoordde niet. Maakte hy zich bezorgd over haar. in geval van on lusten? Zy zou zich veilig voelen met de wetenschap, dat hy er wasVlug stond ze op en ging naar den fauteuil van haar vader toe. Ze had wel geen lust om naar binnen te gaan. maar een vreemde, koude luchtstroom, gelijk aan dien welken ze een keer op een mailboot waargenomen had, toen ze langs een iisberg voeren, had haar doen huiveren. Eigenaardig op zoo'n warmen avond „Nu mag u niet langer zoo brommerig zijn, vadertje", zei ze sussend, hem lief- koozend een hand op den schouder leggend. ..Bedenk eens hoe ik te moede zou zijn, indien er te Labak oproer kwam en ik was er niet. om voor u te zorgen? Ik zou het niet hebben uitgehouden. Je bent een oude brompot, hoor vadertje, maar toch een lie verd! De resident keek haar liefdevol aan en haar hand nemend, kustte hy deze hoffelyk „Ga je in huis, kind?" „Ja vader ik ben rillerig. Vreemd hè, bij zoon hitte!" v Gray, opstaande, deed denken aan een mensch geworden toren; dienstvaardig bood hy aan: „Mag ik u even naar de deur geleiden miss Linsday?" „Neen, majoor Gray, u blyft hier en u moet trachten mijn vader de zonzijde van het leven te laten zien! Spreek hem maar over... de stijfhoofdige jonge meisjes van tegenwoordig. Over dat onderwerp is hU niet gauw uitgepraat. Wel, vadertje?" Sir John lachte ondanks zich zelf. „Je bent een schelm, Diana". „Een lieve schelm dan toch?" „Ja, natuurlijk. Ik hoop. jonge dame. dat je geen koortsaanval onder de leden hebt? Zeg even dat ze my over een half uur kof fie en biscuits in mijn werkkamer brengen. Ik moet voor ik naar bed ga nog eenige pa pieren doorzien". Ze wierp hem een kushand toe en ging weg. Terwyl ze zich verwijderde, volgde Gray haar silhouette met gretigen blik. tot zy zich in de duisternis verloor. „Een whisky-soda?" vroeg de stem van Sir John. „Graag". Een siphon spoot „Het spijt me Gray, zooeven zoo barsch te zyn geweest. Maar het feit, dat Benson met verlof is, maakt de toestand nog inge wikkelder. Ik bedoel ingeval mij iets zou overkomen. Ik heb er niet over willen spre ken in tegenwoordigheid van Diana. Gis teravond heeft die „Gesluierde Man uit Pamir", zooals ze hem in den bazaar noe men, den aartsmoordenaar dien jij van den Geheimen Dienst moet opsporen, iets voor mij achtergelaten, wat, meen ik, als een laatste waarschuwing beschouwd moet worden de duivel hale dien vent". „Een mes uit de schede?" „Ja, op mijn hoofdkussen". De resident stak voor de derde maal zijn glgaar aan Gray floot zachtjes. y heeft een buitengewoon perfect sy steem van spionnage, dat moet ik hem ter eere nageven vervolgde sir John. Ik zie sUat °nf® handelingen te voorzien kennen; hii verstaat het de verstandigste mensrhen klein te krijgen hun verzet te breken, 't Zal 'n heele toer voor je zijn, Gray, om hem op te sporen. Vergeet niet, wat ik je zeg: indien je zijn macht onderschat, dan ben je er bij. Zoo zeker als ik Lindsay heet. Je wordt opge geven als verdwenen, evenals al je voor gangers. en het Byzantynsche geheimschrift zou inplaats van te Simla in handen komen van een geïncarneerden duivel, want dat U deze „Gesluierde Man uit Pamir". „Bedenk, dat je tegenstander ongelooflijk geslepen is. Spreek er over met Sirdar Mohammed Shah. officier van mijn „Ge heimen Dienst". Hy is vandaag uit Pesha- ver teruggekomen. Ik heb hem verwittigd, dat je hem morgen vroegtijdig zou komen bezoeken. Hy vermoedt, dat die Cobra die vandaag is gevangen genomen, slechts het werktuig is van den „Gesluierden Man". „Gelooft u niet, sir John, dat wij neiging hebben de belangrijkheid op politiek gebi«d van dien Cobra te overdrijven?" De resident fronste de wenkbrauwen. „Overdrijven? Neen. Die man is een half god voor de bergstammen, om niet te spre ken van twee millioen Tartaar-Mongolan, die slechts op een sein wachten om, wan neer het oogenblik gunstig is, zich op Indië te werpen en het te plunderen. Hij heeft hun een pogrom beloofd, en je behoeft niet te vragen of ze hem graag zullen vol gen.. Hij haat de Hindoes bijna nog meer dan ons en dat wil wat zeggen. Wanneer vertrek Je?" „Overmorgen". Sir John bromde: „Houd zoo nauw mo gelijk contact met ons Gray". „Ja, dat zal ik doen". (Woydt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6