KOUQEfci KIJKEN isKOOPELCLOECK Spoet WeecAeticht RUSTENBURG Extra K.L.M.-diensten op Weenen. Exodus anno 1938. Nu de Alkmaarsche Boys kampioen zijn. Langs de N.H.V.B.-velden. d. t. s. in Verwacnting: Buitenlandsch weeroverzicht. In memoriam Mej. E. M. BUYS TWEEDE BLAD. Tooneeluitvoering. Zondag gaf de tooneelvereeniging Nieuw Leven een uitvoering in café Kok. Hoewel de zaal niet heelemaal bezet was, was de opkomst beter dan we den laatsten tijd gewend zijn. Het stuk getiteld: „De strijd met het verleden" werd goed opge voerd, hoewel het jammer was dat enkele spelers in hun rol bleven steken, maar verheugend was 't voor de tooneelvereeni ging dat de 2 beide debutanten zoo uitste kend hebben voldaan. In de pauze werd de verloting afgewerkt. Tot slot van den avond was er een gezellig bal, waarmee „Nieuw Leven" dit seizoen op waardige wijze besloot. In verband met de gebeurtenissen in Oos tenrijk, waardoor velen, ook als zy niet daartoe gedwongen zijn, er de voorkeur aan geven het land te verlaten, zijn ook de vlieg- diensten van Weenen naar het buitenland zeer druk bezet. Gedureiide den winter vliegt de K.L.M., zooals men weet, één maal per dag in beide richtingen een dienst AmsterdamPraag Weenen, de zgn. „Blauwe Donau Express". In de laatste dagen heeft men dezen dienst eenige malen in beide richtingen moeten verdubbelen om aan alle aanvragen om passage te voldoen. Daartoe beschikte men gisteren te Praag over een extra machine, terwijl tevens een dubbele dienst werd ge vlogen. Dientengevolge zullen vandaag zelfs drie K.L.M.-vliegtuigen den dienst Weenen Amsterdam vliegen. Het eerste wordt tegen half twee op Schiphol verwacht, het tweede om 15,05, normaal volgens de dienst regeling, en het derde in den loop van den namiddag of den avond, aangezien het uit Weenen vertrekt, zoodra voldoende passa giers aanwezig zijn. ONZE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen is het K. L. M.-vliegtuig PH-ALT „Torenvalk" van Schiphol naar Indië vertrokken. Gezagvoerder is van Dijk. Medegenomen wordt 147 K.g. vracht, 362J4 K.g. briefpost, 18 K.g. pakketpost. Zes passagiers maken de reis mede, t. w. één AmsterdamJodhpur, drie Athene Alexandrië, twee CalcuttaBangkok. De positie der postvliegtuigen is: Uitreis: Ibis te Basra; Wielewaal te Ban- doeng; Nandoe te Rangoon. Thuisreis: Buizerd te Athene; de Gier te Jodhpoer. Voetbal. Eenige grepen uit de historie. Nu de rood-witte Alkmaarders het afdeelings-kampioenschap van de derde klasse A hebben behaald, meenden we eeni ge grepen uit de nog korte historie der ge- blokten aan de vergetelheid te moeten ont rukken. 8 Juli 1931 was de geboortedatum van de jeugdige club, die haar voetbal-loopbaan in het najaar, in de tweede klasse van den N. H. V. B. zou aanvangen. Hoe ook de opinie mocht zijn, dat de rood-witten een gemak kelijke doormarsch zouden halen, de „prak tijk" zou het anders uitwijzen. We roepen hier slechts in herinnering, de moeilijke 32 zege op ons gemeentelijk Sportpark, tegen Alcmaria IV behaald, een overwin ning, die de kans op de bovenste plaats deed voort bestaan. Niet minder zwaar zou de laatste ontmoe ting worden van het seizoen, een ontmoe ting, die de beide groote rivalen Alk maarsche Boys I—C. S. V. I aan den Westerweg tegenover elkander bracht. Zwaar was den strijd enschoon de 2—1 zege, die de geblokten meteen voor het seizoen 1932-'33 in de eerste klasse van den N. H. V. B bracht. Ook hier ging alles naar wensch, al trof men in Assendelft II een lastigen con current voor de bovenste plaats. Het was op een Zondag toen de Boys vryaf hadden en de uiteindelijke beslissing nog moest vallen dat W. F. C. V de As- sendelft-reserves in eigen huis voor goed uitschakelden. Viel het afdeelings-kampioenschap dus op nog betrekkelijk gemakkelijke wijze in handen, zéér mooi was de strijd om het kampioenschap van Noordholland. In de kampioens-competitie legden de Boys be slag op den eere-titel! Voorwaar een mooie prestatie! j A,. J?et was dan °°k in 1933-'34, h! uï"' yS deel uit maakten van de vierde klasse van den grooten KNVB Ook hier werd de zegetocht met den regel maat van een uurwerk voortgezet en men hield den grootsten concurrent Succes op eenigen afstand. Toen kwam de belangrijke ontmoeting in Schagen, waar op een vrijwel onbespeel baar terrein gespeeld moest worden. Een nuttige 31 voorsprong bracht verade ming in de Alkmaarsche gelederen, maar zietde stand werd gelijk en de angst kwam by velen terug. Het waren echter de Boys zelf, die elke moeilijkheid wisten te overwinnen en nog een 53 zege wisten te behalen. De kampioenep werden beju beld en met gejuich in de kaasstad ont vangen. Nu volgde de zware promotie-competitie, die de Alkmaarders tegen Meervogels uit Zaandam en Bever wijk bracht. Deed de eerste ontmoeting in Zaandam (22) veel verwachten, toen de eerste competitie-helft gepasseerd was, zag de situatie er als volgt uit: Meervogels 2 gespeeld, 3 punten. Beverwijk 2 gespeeld, 2 punten. Alkmaarsche Boys 2 gespeeld, 1 punt. zoodat de positie er voor de Alkmaarders niet bepaald rooskleurig uit zag. Doch toen ging het excelsior! Het bezoe kende Meervogels werd overwonnen en het treffen in Beverwijk zou de beslissing brengen. Er bleef slechts één oplossing over: moest gewonnen worden! Er gemakkelijk zou dit niet gaan, want men kreeg zelfs nog een 10 achterstand te verwerken. Kwadijk maakte echter op voortreffelijke wijze gelijk en v. d. Hilst zorgde met een strafschop voor de 21 zege. En de rest van het elftal hield keurig stancTr Toen zag de stand er als volgt uit: Alkmaarsche Boys: 4 gespeeld, 5 punten Beverwijk: 4 gespeeld 4 punten. Meervogels 4 gespeeld 3 punten, zoodat de rood-wit geblokten naar de derde klasse waren gepromoveerd. De seizoenen 1934-'35, 1935-'36 en 1936-'37 brachten in deze afdeeling vele ups en downs. Goede en minder goede resultaten werden geboekt, doch het uiteindelijk re sultaat was, dat men steeds met precies de middenplaats en vrijwel evenveel punten als gespeelden wedstrijden, tevreden moest zijn. Toen kwam de zomer van 1937!Men egaliseerde het terrein, opdat in de komende competitie met recht van „terrein-voordeelen" zou kunnen wor den gesproken en het feit, dat de Boys in eigen omgeving ongeslagen bleven, is hier voor de mooiste belooning. Men trainde serieus onder de bekwame leiding van „P i e r r e" Mulders want men zou een ernstige poging wagen, En ziedaar! De stand: 18 12 4 2 53—20 28 pnt. Het feit dat men zoowel in vier thuis- als uit-wedstrijden de 0 wist te handhaven, is voorwaar een bewijs, dat de verdediging merkbaar in kracht heeft gewonnen, doch ook het cijfer 53 getuigd vj>n een pro ductieve voorhoede. We memoreeren nog, dat de huidige in richting aan den Westerweg by de entree in de derde klasse tot stand werd gebracht, en we spreken tevens den wensch uit, dat de rood-witten het er in de komende pro motie-competitie goed af mogen brengen. Met eenig vertrouwen kunnen we de re sultaten tegemoet zien, omdat al het boven vermelde, dit vertrouwen ten volle recht- vaardigd. Maar,Alkmaarsche Boys!De za ken in de komende weken dan ook au serieux genomen. Houdt U in de eerste plaats door een goede training fit! Proficat geblokten! Leelijke misstap van O. F. C. I! Goed werk van Vrone I. Alkmaar II op de tweede plaats. D. T. S. III omzeilt een lastige klip. Hadden we opnieuw een enkele beslissing verwacht, het is echter heel anders uitge- loopen. Overigens toch merkwaardig: in de T>eide voorlaatste ontmoetingen slikte de Beemster-ploeg een groote 91 en vervol gens een 40 nederlaag en nu,nu het leidende O. F. C. I op bezoek xwam, moes ten de pittige Oostzaners er met 10 aan gelooven. Ook in dit treffen zullen de be kende „zenuwen" de leiders wel geducht parten hebben gespeeld. Ongetwijfeld zal dit resultaat voor de benjamins een groote desillusie zijn ge weest, temeer, daar alles zich op een af deelings-kampioenschap had voorbereid. Een geluk is het echter, dat de leiders nu wel door C. S. V. I gepasseerd kunnen worden, doch dat het treffen Zaandijk II C. S. V. I nog op het programma staat en een overwinning voor de thuisclub, de Zaandijkers met de Oostzaners tot een be- slissings-wedstrijd brengt. Bij een gelijk spel echter zijn de blauw-witte Zaankan- ters uitgeschakeld en zullen de Castricum- mers het met de huidige leiders moeten uit vechten. Bij een C. S. V.-zege echter is reeds het pleit beslist. Dat belooft dus in de eerste klasse A nog interessant te worden. Zooals reeds eerder gememoreerd, klop te Beemster I het bezoekende O. F. C. I met 10, wat van de Beemstenaren een flinke prestatie te noemen is. Vrone I deed eveneens verdienstelijk werk door het op bezoek zijnde Zaandijk II dat ook nog niet geheel kansloos is 'n kostbaar punt af te snoepen (2—2), daar mede de positie van het falende O. F. C. I iets beter makend. De mannen uit St. Pan- cras ons compliment! Oudorp I wist het bij R. C. Z. I tot een zelfde puntendeeling (2—2) te brengen, terwijl Alcmaria IV zich in eigen omgeving door K. F. C. IV met 43 liet slaan en nu de voorlaatste plaats wel zal blijven be zetten. De stand is hier nu: O. F. C. I C. S. V. I Zaandijk II Oudorp I Beemster I Vrone I K. F. C. IV Alcmaria IV R. C. Z. I 16 9 5 2 37—16 23 15 10 2 3 52—31 22 15 9 3 3 50—24 21 14 7 3 4 38—28 17 15 6 3 6 33—42 15 14 5 3 6 31—47 13 14 5 0 9 31—38 10 16 4 2 10 3552 10 16 2 1 13 21—46 5 De tweede klasse B zien, dat vanzelf sprekend door de kaas- menschen gewonnen zou worden. De groen- witten stelden dan ook niet teleur, droegen voor 'n mooie 50 zege zorg en bezetten nu meteen de tweede plaats, zooals de stand laat zien: Koedijk I 12 10 0 2 61—18 20 Alkmaar II 12 8 1 3 47—19 17 M. E. V. O. I 12 8 0 4 32—15 16 Uitgeest II 12 5 1 6 37—41 11 Alkm. Boys III 11 4 2 5 23—23 10 Akersloot I 12 2 1 9 28—51 5 D. T. S. II 11 1 1 9 13—64 3 Ook de tweede klasse D In de derde klasse F blijkt Schoorl II een hardnekkig tegenstan der te zyn, want nu weer werd Ursem I op eigen veld kranig partij gegeven. In een doelpuntrijken wedstrijd precies een dozijn namen de kampioenen het grootste aantal (75) en hebben dus een mooien eindstand verkregen. Mevo II zond Dirkshorn I met een 83- nederlaag naar huis. De stand is hier nu: Ursem I Bergen II Schoorl II Vrone II Dirkshom I M. E. V. O. II Koedijk II C. S. V. III In de vierde klasse D kon het leidende D. T. S. III het in eigen huis net tegen Schagen IV bolwerken, door na zeer veel spanning met 21 te winnen. Oudorp II had het tegen 't bezoekende Akersloot II heel wat makkelijker. De Oudorp-reserves konden een groote 101- zege boeken. Ook Alkmaarsche Boys V deed by Spoor- vogels I zeer goed werk, door de gastheeren met 82 te kloppen. Vermelden we nog de verdienstelijke 91-overwinning van Alkmaar IV, vorige week bij Graftdijk II behaald. De stand is hier nu: 14 13 0 1 76—29 26 13 9 1 3 65—26 19 13 8 0 5 46—46 16 13 6 1 6 29—46 13 14 5 2 7 45—45 12 13 4 1 8 41—55 9 13 2 3 8 30—54 7 13 0 4 9 21—52 4 Oudorp II Schagen IV Alkm. Boys IV Spoorvogels I Alkmaar IV Gr.-Schermer II 11 Akersloot II 15 Graftdijk II 12 14 12 12 12 14 14 13 0 1 88—14 26 10 0 2 91—11 20 7 1 4 67—24 15 7 0 5 37—42 14 6 0 8 30—54 12 5 1 8 44—52 11 5 0 6 40—82 10 3 0 12 36—89 4 1 0 12 16—81 2 Akersloot II twee verliespunten w. n. o. tegen Grootschermer II, d.d. 30.1.'38. SCHOOLWEDSTRIJDEN 1938. Het voorjaar is gekomen! Het groene tapijt wacht op de jeugd van Alkmaar en omgeving. Het groene sportveld wacht op de schoolwedstrijden 1938! Voetbal, hockey, korfbal, athletiek en zwemmen staan ook nu weer op het pro gramma. Een jaar geleden trokken deze takken van sport ongeveer 1500 deelnemers, een getal, dat respect afdwingt, maar dat dit jaar ongetwijfeld weer bereikt zal wor den. Natuurlijk is voetbal de hoofdschotel en de schooljeugd uit Alkmaar en omgeving wacht reeds met spanning de loting af, welke Donderdag a.s. zal geschieden in de Vondelschool. En dan zal zoo spoedig mo gelijk het programma worden afgewerkt, zoodat op Juliana-dag de finales weer zul len worden gehouden. Wie één keer een schoolmiddag heeft meegemaakt, weet, hoe zeer speciaal de sfeer is op het sportveld-. En hy komt terug, omdat hij gezellige uurtjes in de vry'e na tuur door brengt. Wy zouden dan ook op deze plaats reeds nu het publiek willen adviseeren: gaat eens een keer naar het sportpark, waar tal van interessante wed strijden gespeeld zullen worden, waar men wedstrijden kan zien, die voor een compe tie-wedstrijd niet onderdoen. En danja^ de school voetbalcommissie mag zich telken jare verheugen in de me dewerking van bonden, clubs en particu lieren. Er worden met liefde prijzen be schikbaar gesteld, fraaie prijzen zelfs! Laten zy, die het kunnen en die licha melijke opvoeding der schooljeugd naar waarde weten te schatten, de commissie eens verrassen. Steun, in welken vorm dan ook, zal zeer gewaardeerd worden! WEDSTRIJDEN VOOR A.S. ZONDAG. Afdeeling I. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordHeracles le klasse. RFC—VSV DFCADO 2e klasse A. ZVVDe Kennemers WFC—West Frisia OSV—HRC AlcmariaDe Spartaan A. van Tessel* DWVZFC 2e klasse B. HilversumBFC AFC—Velox 3e klasse A. ZaandijkAPGS HollandiaSucces 4e klasse A. DTSNieuwe Niedorp J. J. H. Meyer WieringerwaardBKC Alkmaar—Watervogels F. Dorjee 4e klasse B. Uitgeest—Zilvermeeuwen A. Rabbie ZaanlandiaKW MeervogelsBergen Ch. Sjouwerman Reserve 3e klasse A. ZFC 4Hollandia 2 West-Frisia 2—Helder 2 KFC 3—WFC 3 Reserve 3e klasse B. OSV 3Purmersteyn 2 KW 2—QSC 2 Assendelft 2—Alcmaria 3 H. C. Spruit Matige, later wellicht krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind; aanvankelijk kans op mist; later zwaar bewolkt of betrokken weinig of geen neerslag; des nachts en des ochtends zachter; overdag kouder. Toenemende bewolking. Het hooge drukgebied is aan zijn noord zijde in beteekenis afgenomen. De kern ligt thans over zuid-Duitschland en zuidoost- Frankrijk. Over geheel Duitschland, ons land, Frankrijk en Zwitserland bleef het helder en vrij rustig weer, met plaatselijk mist en lage ochtendtemperaturen. Vooral over midden-Duitschland heeft het heden nacht nog flink gevroren. Over het noorden van de Britsche eilanden is de luchtdruk flink gedaald, zoodat het luchtdrukverval toenam en zich een krachtige zuidwestelijke wind ontwikkelde. De kern van het depres sie-systeem op den oceaan bevindt zich ten zuid-zuidwesten van IJsland. Onder invloed van deze depressie vielen op IJsland, de Faroer en in Schotland flinke hoeveelheden neerslag. Over Scandinavië is de barometer flink dalende. Aan de kust van zuid naar west wordt nog krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind aangetroffen. Het is te voorzien, dat bij de ontwik keling van de depressie in het westen en noordwesten de wind ten onzent wat toe zal nemen en zuidwest zal worden. Dientengevolge zal weer voch tiger lucht worden aangevoerd, zoodat de kans op toenemende bewolking zeer groot is. De nachtelijke temperaturen zullen wat hooger, de dagtemperaturen wat lager zyn. De weerstoestand ont wikkelt zich ook voor de volgende da gen in eenigszins ongunstigen zin. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 18.33 uur tot 5.45 uur licht op. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Als de wedstrijd om half drie aanvangt, blykt dat V.I.O.S. volledig is en A.F.C. een invaller telt voor P. Lengers. Alhoewel de scheidsrechter streng optrad tegen elke over treding die werd begaan, nam het toch niet weg, dat er vaak te hard en te forsch werd gespeeld. De wedstrijd als zoodanig heeft ons al evenmin kunnen bekoren, omdat de tech niek van beide ploegen verre van zuiver was. Dit was niet het A.F.C. dat zoo n schitterend figuur den laatsten tyd had ge maakt. De keeper deed zeer zenuwachtig en twee doelpunten kwamen dan ook tot stand mede door zyn schuld. De linksback van A.F.C. was echter prima en bergen werk zyn door hem verzet. Ook de middenlinie kon ons maar matig bekoren. De voorhoede van A.F.C., voorheen het sterkste deel van onze plaatselijke vereeniging, miste de tacticus P. Lengers wel heel erg. Daarbij kwam nog dat de buitenspelers van A.F.C., alhoewel zy dikwijls aan het werk werden gesteld door den midvoor Winter, geen bal direct voorzette, waardoor de robuste V.I.O.S.- achterhoede steeds kon opruimen. V.I.O.S. kwam naarmate de wedstrijd ver streek er steeds beter in. Zy wisten wat op ruimen was, doch schutters bezaten zij al evenmin. Alleen de beslissende goal werd door een fraai schot gescoord. Het groote verschil in beide ploegen zat hem hoofdza kelijk in de middenlinie, die zich steeds di rect herstelde en zoowel hielp verdedigen als aanvallen. De midvoor van V.I.O.S. is o.i. een speler die vaak te onbesuisd aan het spel deelneemt, waardoor botsingen met zyn tegenstanders dan ook niet konden uit blijven, waardoor keeper v. Stralen, spil v. Stralen en midvoor Winter meerdere malen de dupe werden. De wedstrijd was van middelmatig ge halte en meer spannend dan fraai. De rust ging in met 11, waarna V.I.O.S. de score weer opende. Daarna maakte A.F.C. er 22 van. Plm. tien minuten voor het einde werd het echter nog 32 voor V.I.O.S., waarmee de thuisclub inderdaad meer kreeg dan haar toekwam. Door dezen uitslag is A.F.C. tevens uitge schakeld voor de bovenste plaats. De stand Mej. E. M. Buys, die 42 jaar onderwijze, res in Alkmaar is geweest, is op 66-jarigen leeftyd in Zaandam overleden. De teraar debestelling zal morgenmiddag half drie op de algemeene begraafplaats te Alkmaar plaats hebben. Een oude vriend van mej. E. M. Buys schrijft ons: Wanneer wy, die juffrouw Buys zoo lang en zoo goed gekend hebben, nu aan haar denken, wijken onze gedachten zelfs niet in een onderdeel af van die we over haar had den, toen zij nog in ons midden was. Het kenmerkende van haar wezen was liefde. Voor menschen in de eerste plaats, maar ook voor dieren en planten, voor bloemen vooral. Uit die liefde ontsproten al haar andere eigenschappen: zachtheid, vriende lijkheid, goedheid, mildheid metterdaad, maar bovenal ook mildheid van oordeel. Juffrouw Buys zag, zocht althans, steeds de zonzijde van het leven. Haar leerlingen wist ze te leiden in het schijnsel van Gods zon, en waar dit ontbrak, in de zonnigheid, die zy om zich heen verspreidde en op an deren overbracht. Zou wel één enkel kind uit hare tallooze eerste-klassen andere dan blijde en goede herinneringen aan haar hebben? Juffrouw Buys wist te prijzen, waar te loven viel, en als ze laken moest, klonken haar woorden toch nog vriendelijk en bemoedigend en steunend. Was het niet een les voor zijn leven, toen een leerling werd weggezonden om qjn mond te spoelen, omdat hij een vies woord had gezegd? Ik herinner me een vader, oud-leerling van juffrouw Buys, die zijn oudste kind ging aangeven voor de school. Die dochter zou by juffrouw Buys niet geplaatst kun nen worden, omdat haar klas vol was. Toen heeft het gespannen tusschen het school hoofd en dien vader, en de laatste heeft niet gerust vóór ook zijn kind onder de hoede van juffrouw Buys werd gesteld. Juffrouw Buys was een vrome vrouw, vervuld van het blijmoedig geloof, dat op den duur het goede, de liefde, in het leven, in de wereld zal zegevieren. Dat geloof heeft de richting van haar leven bepaald en wanneer één getracht heeft, door doen en laten, maar vooral voor daden te bewyzen, dat in het leven „de Liefde de meeste" is dan is dat onze lieve doo- de. Wy zouden haar gaarne veel gelukkige aren hebben gegund. is nu: V.I.O.S. 12 9 2 1 36—18 20 Berdos 13 9 1 3 57—30 19 H.S.V. 11 7 4 0 48—12 18 A.F.C. 13 6 5 2 36—17 17 Geel-Zwart 13 4 1 8 30—49 9 S.V.W. 13 3 2 8 30—44 8 S.R.C. 12 1 3 8 21—53 5 Z.A.P. 13 2 0 11 29—64 4 liet slechts één ontmoeting zien: K. V, V. VZ. V. V. IV, waarin de kampioenen de hekkensluiters een gevoelige 311-nederlaag toe brachten, waardoor de afstand tusschen de blauw-zwarte Zaandammers en de Krommeniërs nog grooter werd. Meervogels 2—Ajax 4 Afdeeling II. Promotie 2e klasse. Hermes DVSOvermaas Afdeeling IV. Ie klasse. LONGABlejjerheide EindhovenWillem II JulianaNAC RoermondPSV Afdeeling V. le klasse. HSCGVAV HeerenveenVelocitas Veendam—Sneek Paarden. KENNEMER RIJSOC1ETEIT. Onder zeer fraaie weersomstandigheden en ten aanschouwe van veel publiek organi seerde de K. R. op Zaterdagmiddag 12 Maart een zeer interessante cross country, die gehouden werd nabij de boerderij „Zee- veld" in de prachtvolle Bakkummer duin- er reinen, die, nu de knoppen aan boom en s ruik zwellen bij het ontwaken der natuur, nog schooner zijn dan tevoren! Hoewel het niet gemakkelijk is steeds n-TTnlCUW Parcours te vinden, was nfs/h» meCning der deelnemers de tech- slaavrt n™?188'6 hierin weer volkomen ge en hJ gtC bedroeg ongeveer li K M. dat het rS uW8S Z00danig uitgezocht dat het meer op het ryden met overleg aan kwam dan op het zeer snel ryden. Het ter rein was zeer geaccidenteerd en vol moei lijkheden, zooals het op- en afrijden van een vrij steilen heuvel, het nemen van een smalle doch diepe greppel, waarvoor som mige paarden het nood ij oordeelden om een luchtsprong te maken, en verder het met zorg doorrijden van een boschje, waarvan de boomen vrij dicht op elkaar stonden en dus danig op de knieën moest worden gelet Aan het einde van het parcours stonden smaakvol (doch met scherpe wendingen) een vijftal hindernissen opgesteld, waarvan een paar hekken, die voor de paarden meer aanlokkelijk waren om er langs te schieten dan er over te springen. Door uitstedigheid van verschillende leden was de deelname aan deze cross jammer genoeg niet zoo groot als het bestuur ge hoopt had. Slechts een negental leden ver scheen aan den start. Het was zeer jammer, dat de favoriet „Carola" niet aan den start kon verschijnen wegens ongesteldheid - van den voorzitter en wy hopen oprecht hem weer spoedig geheel hersteld bij de wed strijden te mogen aantreffen. De wedstryd had een vlot verloop. Onge lukken kwamen niet voor, behalve dan, dat de berijders van „Snaps" en „Puck" hM noodig vonden om het witte hek dat na het uitryden van het boschje en na een scherpe bocht volgde, van nabij te gaan bezichtigen en er dus maar naast gingen liggen op den grond, terwijl hunne paarden het parcour» vervolgden. Beide pechvogels bekochten deze buiteling met een paar schrammen en verloren of gebroken sporen. Na afloop werd gezamenlijk naar Johan- na's Hof gereden, waar de uitslagen beken werden gemaakt. Door de ziekte van den heer Riem werden deze voorgelezen doof den heer Elema, die in een aardig speechje de deelnemers bedankte, evenals de cross ontwerpers en de leden die zich bereidwil lig hadden beschikbaar gesteld voor co0" tróle by de hindernissen en in het terrein- Tevens complimenteerde hij de twee kranig* amazones (berijdsters van „Kwik" „Elan"), waarna hij overging tot uitreik»» der prijzen. De uitslag luidt als volgt: Caprice 4,16; Siegfried 4,21; Lypza 4,32 (h. c.); Kwik 5,uu- Specht 5,08; Elan 5,32; langere tijden werden gemaakt door Puck en Snaps. Verder wem hors concours medegereden door het nieuw jor.ge paard „Impuls" (type schoonste rt'l.y paard), eigendom van één der leden, door de prachtige volbloed Arabier saida die pas verleden jaar hier onatt**B richt uit Arabië is geïmporteerd. Het was een zeer sportieve en succesvol! middag waarover alle deelnemers en toe* schouwers zeer enthousiast waren.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8