Jiacktèeüchtm De legering van onze troepen. hitier „vergiste zich". Ten aanzien van den Poolschen corridor. Concentratiekampen vullen zich. Poolsch ultimatum op til? Hoethoofdige studenten. Het vliegveld te Bergen. De onvolwaardige als werkkracht. Doodvonnissen voltrokken. Nog meer processen te wachten? EERSTE BLAD. 3 Door den plotseling genomen maatre gel om den eersten oefentijd van de lich ting 1938 te verlengen is het ui J gesloten, dat de nieuwe lichting gelijktijdig met de lichting welke thans onder de wape nen is in de bestaande kazemementen kan worden ondergebracht. Maar ook al zou zulks kunnen, dan zou dit toch niet geschieden, omdat het legerbe stuur thans in staat is de nu geoefende oude ploeg van 1938, die einde Maart met groot verlof zou zijn vertrokken, zooveel mogelijk te bestemmen voor hetzelfde doel als waar toe de geoefende manschappen van de lich ting 1939 in het jaar 1939 zouden worden bestemd, n.L ter verzekering van de grens- beveiliging. Daarbij doet zich thans de vraag voor, hoe de kazemeering van deze manschappen zal moeten geschieden. Terwijl er alle tijd is om voor de lichting 1939 de hiertoe noodige maatregelen voor te bereiden, is zulks thans uitgesloten en zullen thans tijdelijke maatre gelen moeten worden genomen om de man schappen behoorlijk ter plaatse onder te brengen. Voor deze tijdelijke maatregelen is, naar wij uit goede bron vernemen, de medewer king ingeroepen van de verschillende depar tementen van algemeen bestuur, die plaat selijk wellicht gebouwen hebben, welke op korten termijn in gereedheid zouden kun nen worden gebracht. Voor zoover dit nog niet volledig kan geschieden, zal tijdelijk met inkwartiering worden volstaan. De bedoeling is, dat omstreeks 28 Maart de troepen naar de verschillende plaatsen zullen vertrekken, omdat met 1 April de nieuwe ploeg onder de wapenen komt en de kazernes dan zullen moeten zijn ontruimd. De openbare meening in Polen heeft met eenige beroering kennis genomen van de passage in net interview dat Hitier den Daily Mail heeft toegestaan, en waarin hij zegt: „Het is bitter voor ons, dat de toegang van Polen tot de zee ten koste gaat van een corridor, die dwars door Duitsch grondgebied is getraceerd. Hedenochtend heeft de Illustrowany Kurjer Codzienny een der regeeringsbladen het over „de fout van Hitier, die zich ver gist door onder de Duitsche gebieden ook Pommeren te rekenen, dat zoowel uit historisch als uit volkenkundig oogpunt een volkomen Poolsch gebied is. Pomme ren maakt deel uit van den Poolschen staat en dit zal zoo blijven. P )len heeft het recht te eischen, dat zijn Duitsche partner loyaal de bepalingen van het Poolsch- Duitsche verdrag van 1934 naleeft, en dat de officieele Duitsche verklaringen geen vergissingen bevatten, gelijk aan die, welke juist gemaakt is." Uit Weenen wordt aan de Excelsior ge meld, dat dr. Kuhnwald, de Joodsche econo mist, die finantieel raadsman is geweest van alle Oostenrijksche bondskanseliers van mgr. Seipel tot Schuschnigg, hedenochtend dood in zijn woning is gevonden. De Tiroolsche grootindustrieel Jenbacher, eigenaar der Jenbacher staalfabrieken, heelt zich door zijn dochter laten dooden, die het wapen vervolgens op zichzelf richtte. De concentratiekampen, die Dollfuss in Oostenrijk voor de nazi's heeft ingesteld, be ginnen zich te vullen. Bedreigde persoonlijk heden die niet op tijd gevlucht zijn, kunnen het grondgebied niet verlaten. Sedert Zater dag zijn de grenzen voor de Oostenrijkers gesloten. Met betrekking tot de geruchten over een Poolsch ultimatum aan Litauen vernemen zoowel het D. N. B. als Havas van welingelichte zijde, dat in officieele kringen over het grensinci dent groote verontrusting heerscht. Men zou besloten zijn een ultimatum te stel len, dat als voorwaarde zal bevatten het herstel der diplomatieke en consu laire betrekkingen, zoomede de erken ning van den Status Quo door Litauen, d. w. z. Litauen zal definitief moeten afzien van Wilna. De betrekkingen tusschen Polen en Li tauen werden twintig jaar geleden verbro ken, toen Polen zich van Wilna meester maakte De Duitsche correspondenten te Warschau verklaren, dat het voortbestaan van deze abnormale situatie een voortdu rend gevaar voor den vrede vormt. Gezien de bestaande spanning in de -in temationale betrekkingen, is het mogelyk, dat Polen dit oogenblik voordeelig dan ooit acht voor de liquidatie van den abnorma- len toestand aan de noordelijke grens. Overigens wacht de beslissing op en terugkeer van Beek, heden in Warschau. Een Litausch voorstel. Het Litausche telegraafagentschap meldt: Oe Litausche regeering heeft Maandag aan de Poolsche regeering voorgesteld, van be»<ie kanten gevolmachtigden te benoemen die belast zullen worden met 1. het regelen van het incident van 11 Maart en 2. het openen van onderhandelingen, met het doel, in gemeenschappelijk overleg maatre gelen vast te stellen tot het voorkomen en regelen van incidenten aan de Poolsch- Litausche grens. De Poolsche soldaat begraven. Gisteren is te Marcinkancebn aan de PoolschLitausche grens, het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den Pool schen soldaat, die tijdens het Poolsch— Litausche grensincident gedood is. Alkmaar, Woensdag. Bespreking in den raad. In de gisteravond gehouden raadsvergade ring zeide dr. Hemelrijk, dat hij in de Alk- maarsche Courant interessant nieuws gelezen had over de bemoeiingen van B. en W., ten aanzien van het militaire vliegveld. Spr. vroeg nadere inlichtingen en zou gaarne zien, dat B. en W. de raadsleden van deze belangrijke zaak op de hoogte houden. Mis schien kan de raad eenig initiatief nemen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. ter oore was gekomen, dat het vliegveld uit het Provinciaal duin een groote hoeveelheid zand noodig heeft. Het vervoer was gedacht per auto over den weg. B. en W. oordeelden een andere manier van vervoer beter en stelden zich daarover in verbinding met de genie, die medewerking toezegde. De zaak is nog hangende, doch het is niet onmogelijk, dat, zonder dat B. en W. dat weten, er een beslissing is genomen. Met het oog op het drukke verkeer, hopen B. en W. in ieder geval, dat het zoo zal gaan. Ten aanzien van den toegangsweg hebben B. en W. zich tot den minister gewend. Men staat niet ongunstig tegenover het aangege ven project, maar een antwoord is nog niet ingekomen. De heer Voute zou het op prijs stellen, dat de raadsleden, als er een bericht komt, daarvan op de hoogte worden gebracht, op dat zij dit niet behoeven te vernemen uit de krant. De voorzitter zegde dit toe. Aanvankelijk kregen wij den indruk, dat dr. Hemelrijk met een initiatief van den raad maatregelen bedoelde, die belemme rend voor de werkzaamheden aan het vlieg veld zouden werken. Hoewel dr. Hemelrijk uitsluitend infor- matorisch was geweest, hebben wij ons voor nadere inlichtingen tot hem gewend. Met nadruk verzekerde dr. Hemelrijk ons. dat hij, nu de vestiging van het vliegveld vast staat, met een initiatief van den raad niets anders bedoelde, dan het moge lijke te doen om de daaraan verbonden voordeelen ook aan Bergen ten goede te laten komen. Hij juichte het initiatief van B. en W. om te trachten het zandvervoer buiten de kom van het dorp te regelen van harte toe. Het vervoer van 87000 M3. zand toch vor dert 30.000 ritten met zandauto's. Dit in den tijd van 3 maanden, met een 8-urigen werkdag, beteekent 400 zandauto's over de Breelaan, Ruïnelaan en Meerweg per dag en aangezien de leege auto's weer terug moeten, komt het hierop neer, dat elke 50 seconden een zandauto passeert, wat met het oog op het vreemdelingenverkeer in het seizoen niet minder dan funest zou zijn. Dr. Hemelrijk verheugde zich er dan ook ten zeerste over, dat voor het vervoer per smalspoor over de landerijen overeenstem j ming was verkregen en hij twijfelde er niet aan of ook de Bouwgrond Exploitatie- Maatschappij „Bergen aan Zee", zal, in het gemeentebelang, ook het vervoer toestaan over de smalle strook die het Provinciaal Duingebied van den Zeeweg scheidt, terwijl hij zich niet kon indenken, dat de spoorwe gen aan Defensie de toestemming voor het maken van het tunneltje onder de spoor baan zal weigeren. Voorts verzekerde dr. Hemelrijk ons, dat hij volkomen het inzicht van de V. V. V. deelde, dat het belang van Bergen vordert, dat de hoofdtoegangsweg naar het vliegveld aan de zijde van Bergen behoort te komen. Dat B. en W. zich daarvoor tot den mi nister van defensie hadden gewend, had zijn volle instemming. Met een initiatief van den raad had hij dan ook niets anders bedoeld, dan zoo noo dig de door B. en W. gedane stappen te ver sterken. Gezien den noodigen spoed voor de te nemen beslissingen, komt het ook ons niet ongewenscht voor, dat het geheele ge meentebestuur in deze tot de noodige acti viteit komt. In vele gevallen verricht de blinde, doofstomme of lichamelijk gebrek kige even goed werk als de nor male mensch. De Nederlandsche vereeniging A.V.O. (Arbeid Voor Onvolwaardiger?) heeft gisteravond in de bioscoopzaal van de handelsschool een goed werk verricht met de vertooning van een film, die doet zie., aat zeer veel blinden, doof stommen en lichamelijk of geestelijk gebrekkigen tewerk zijn gesteld in het particuliere bedrijf en daar hun werk verrichten op vaak voorbeeldige wijze. Een uitgebreid eere-comité was ge vormd ter voorbereiding van dezen avond en onderscheidene leden ervan waren aan wezig, o.a. de voorzitter jhr. mr. van Kinschot,' wethouder van Slingerland, ds. Klein Wassink en deken Rengs. In totaal waren er een 80-tal dames en heeren opgekomen, tot wie de heer C. F. D. K o h n e r t, bekend van de vereeniging Nazorg hier ter stede, een openingswoord sprak. Hij wees er in zijn openingswoord op, dat het juis. in dezen tijd zoozeer noodig is om propaganda te voeren voor het te werk stellen van hen, die door geestelijke of lichamelijke tekorten worden gehandicapt Immers, is het in normale tijden al moei lijk om hen aan een werkkring te helpen, thans levert zulks nog v<el meer moeilijk' heden, terwijl het juist nu voor jen ouder' paar zooveel méér bezwaarlijk is om een kind als bedoeld door de vele moeilijk heden heen te helpen, omdat de eischen in concur. sntie met de volwaardigen zooveel hooger gesteld moeten worden dan voor heen. Uitvoerig betoogde spr., dat het mogelijk is om voor vele onvolwaardigen werk te vinden, waarin zij de normalen ter zijde kunnen streven. Het is slechts de vraag hen te brengen op de juiste plaats. Daar voor is een centraal punt noodig, waar belanghebbenden zich aanmelden en waar de werkgevers weten de gezochte werk kracht te kunnen vinden. Een inleidend woord. In de plaats van den heer W. F. Detiger, secretaris-penningmeester van de A.V.O., sprak een der ambtenaren dier vereeni ging, de heer P a u, een inleidend woord voor de film. Hij begon met mede te deelen, dat de A.V.O. thans tien jqren bestaat en in dien tijd heel wat te doen had om duidelijk te maken wat haar doel is: aan te toonen, dat de onvolwaardig genoemde geheel volwaardigen arbeid kan verrichten. In derdaad is dit gebleken in tal van gevallen, waarin lichamelijk of geestelijk gehandi capten hier of daar in een werkkring kon den worden geplaatst. En den kant van arbeid moet 't toch op, omdat we den tijd reeds achter ons hebben, toen b.v. blinden nog bedelden met een bordje op de borst met het woord „blind". Die menschen en de overige onvolwaardigen moeten op andere wijze geholpen worden. En er zijn er zoo veel, n.1. bij de laatste volkstelling 160.000, o. w. 50.000 misvormden, 6000 doofstommen, 5000 blinden, 17000 zwak zinnigen (van wie 10.000 in het geheel geen onderwijs ontvingen) en 2300 lijders aan toevallen. Zooals in het oordeel over tuberculose een algeheele wijziging is gekomen en men tegenwoordig allerwege meehelpt om deze ziekte te bestrijden, zoo staat men thans ook anders tegenover de on volwaardigen: men weet dank vooral het werken van A.V.O. dat arbeid voor deze menschen de beste medicijn is. De A.V.O. vraagt voor hen geen bevoorrech ting maar slechts gelijke rechten als de volwaardigen, zy stelt zich op de basis van de zakelijkheid, want zij weet, dat de onvolwaardige kan meedoen als hij op de rechte plaats wordt gezet. Oorlogszuchtige studenten. De studenten der Warschausche universi teit hebben vandaag geprotesteerd tegen de „grensprovocatie door Litauen". Zy eisch- ten, dat Litauen met kracht van wapenen zal worden gedwongen zyn betrekkingen met Polen te regelen. Tijdens een betooging van eenige duizen den studenten te Iwow (Lemberg) werd 'n motie aangenomen, waarin geprotesteerd werd tegen de Litausche provocatie naar aanleiding van het jongste grensincident. Na afloop der meeting werd een optocht gehouden door de stad, waarbij kreten van protest werden geuit en de bestraffing der Litausche uitdagers werd geëischt. Een dergelijke betooging werd gehouden te Nowogorak, waar eenige duizenden per sonen aan de demonstratie deelnamen en krachtige maatregelen eischten. Wat zal Duitschland's houding zijn? Naar Havas uit Londen meldt, maakt men zich daar in diplomatieke kringen eenigs- zins ongerust naar aanleiding van de span ning tusschen Polen en Litauen. Op grond van bepaalde inlichtingen vraagt men zich af, of Duitschland in de verleiding zou kun nen komen om het lot van Memel te zynen gunste te regelen. Bevoegde Duitsche kringen onthouden zich van elk commentaar dienaangaande. De Duitsche pers publiceert opvallend de berichten uit Warschau en verzwijgt die uit Kaunas. Het Russische persagentschap Tass meldt: Het doodvonnis, dat'door het militair college van het hooggerechtshof was uitgesproken tegen Boecharin, Rykof, Jagoda, Krestinski, Rosengoltz, Iwanof, Tsjernof, Grinko, Selenski, Ikramof, Chodsjajef, Sjarangowitsj, Soebaref, Boelanof, Lewin, Kasakof, Maximof, Dikofski en Krjoetsjkof, is heden ten uitvoer gebracht. Nog drie processen in het voor uitzicht? Naar alle waarschijnlijkheid zegt Havas, zullen na het proces tegen het blok der rechtschen en Trotskisten nog drie proces sen voorkomen. Allereerst dat tegen elf linksche communisten en revolutionair socialisten, onder wie zich o.m. Ossinsky, Nicolaieva, Matseff en eenige andere ge tuigen uit het laatste proces bevinden. Voorts zitten in de gevangenis mannen als Antipoff, Boebnoff, Krylenko, Kaminski, e.a., allen personen, die hooge functies, zooals volkscommissariaten, bekleed hebben, diplo maten als Bogomoloff, Joereneff e.a. Tenslotte een groep militairen, die waar schijnlijk in een proces met gesloten deuren zullen voorkomen: Drie oud-vice- commissarissen der defensie, n.L maarschalk Jegoroff, generaal Alsknis en admiraal Crloff Men weet niet, wat er geworden is van de generaals Bieloff en Dybenko. Spr. gaf hiervan eenige voorbeelden: b( Philips te Eindhoven werken negen blinde typisten, die ook stenografisch opnemen in hetzelfde tempo als de zienden; in de Bata-schoenenfabrieken te Best werken ook doofstommen aan den loopenden band by Benes te Haarlem zijn een achttal doofstommen te werk gesteld, enz. En altijd houdt A.V.O. contact met haar pU' pillen, om te controleeren hoe zjj in hun werk voldoen en of zij het op de scholen en inrichtingen geleerde hebben onthou den en nog onderhouden (zooals b.v. het liplezen, dat zulk een belangrijk iets is voor de doofstommen.) Interessante bijzonderheden werden door spr. medegedeeld over de moeilijk heden, waarmee te kampen is bij het zoe ken van werkgelegenheid oor de onvol waardigen en als dat met succes is be kroond komen nog vaak de zwarigheden om een kosthuis te vinden voor deze ge plaatsten. In de laatste vijf jaren heeft dl A.V.O. 553 jongelieden in een of ander beroep kunnen plaatsen en nog geen enkele ontslagbrief is er gekomen wel een be wijs dat zy goed werk presteeren. Spr. uitte de hoop, dat de A.V.O. ook verder zal groeien, om haar zegenrijk werk op ruime schaal te kunnen voortzetten en hij verwachtte, dat ook Alkmaar in dit opzicht zal meewerken. De film. Daarna werd de film vertoond die in drie hoofdstukken een beeld geeft van de arbeidsopleiding en de arbeidsmogelijk heden voor de geestelijk en lichamelijk ge handicapten. De eerste 2 hoofdstukken laten zien de vele gestichten en inrichtingen, waar den jongelieden een handwerk wordt geleerd als b.v. schoenmaken, meubelmaken, kleermaken, borstel- en mandenmaken, of een opleiding wordt gegeven voor b.v. coupeuse of kantoorbediende. Het is ver wonderlijk welke schitterende resultaten in vele gevallen werden behaald. We zagen b.v. jongens met mirvormde hand schrij ven; 'n ander met slechts één hand had ty pen geleerd, waarbij 'n kunsthand met een verlengstuk voor één vinger mede behulp zaam was; we zagen doofstommen aan den arbeid en zagen blinden werken aan de schrijfmachine nadat zij vooraf een ste nogram hadden opgenomen op een ma chine met zes toetsen, die een voelbaar schrift gaven deze typisten behalen een snelheid als een volwaardige werkkracht; we kregen een kijkje in de Nazorg- inrichting te Glanerbrug bij Enschedé, waar o.a. de collecte-bloempjes worden ge maakt, die voorheen altijd uit het buiten land kwamen, en hulsttakjes, zooals men ze tegen kerstmis ziet, en zoo was er nog heel veel meèr, dat bewondering afdwong voor de groote liefde en toewijding-waar mee gewerkt wordt om de geestelijk en lichamelijk misdeelden te helpen, opdat zy in staat zullen zijn hun eigen brood te verdienen. De derde af deeling van de film laat zien waar de A.V.O. haar pupillen plaatste en hoe zij werken in onderscheidene functies en bedrijven en we konden ons overtuigen, dat zy na de goede opleiding in een der vele voor hen bestaande instellingen hier te lande geschikt zijn voor werkzaamheden van zeer uiteenloopenden aard, ook _in werkplaatsen met vele machines, iets wat voorheen onmogelijk was geacht. De heer Pau, die bij de filmvertooning als explicateur optrad en op duidelijken toon allerlei bijzonderheden meedeelde, onderstreepte aan het einde nog den op de film gedanen oproep om steun ten behoe ve van de vele oir werk vragende handen. De heer K o h n e r t getuigde in zijn slotwoord, dat hetgeen de film te zien geeft een openbaring mag worden genoemd en was verheugd op deze wijze kennis te hebben mogen maken met het werk van A.V.O. Hij besloot den avond met tot de aanwezigen te zeggen: „Ik geloof, dat wij nog weieens een beroep op u zullen doen." „DE WIJZE KATER". Jan Musch gehuldigd naar aanleiding van zijn glansrol. Heijermans' boosaardige sprookje „De Wijze Kater", waarin Jan Musch zoovele honderden malen de titelrol vervuld heeft, heeft blijkbaar nog niets aan populariteit ingeboet. Het feit, dat het tooneelgezelschap- Jan Musch kan bogen op een half duizend voorstelling van dit satirische tooneelwerk, heeft het dankbaar aangegrepen om nog- eens weer de aandacht voor den titelrol- speler te vragen. Dat is alleszins te billijken, want hier is Jan Musch inderdaad van een eerste grootheid, dat men hem gaarne deze huldiging gunt. En zoo was gisteravond Alkmaar aan de beurt voor de zooveelste 500-ste" opvoering en het deed prettig aan, dat de zaal van ,,'t Gulden Vlies" zoo goed bezet was. „De Wijze Kater" is ook dit keer met enthousiasme ten tooneel gevoerd en temeer, daar de tegenspelers (sters) van Hans de Kater met heel wat meer zorg gekozen wa ren dan dat bij „De vrek" het geval was, is het geheel een gave vertolking geworden. Men heeft uiteraard het accent willen leggen op het spel van Musch, dat zonder twijfel wederom getuigde van een groot talent. Met de bezadigdheid waar noodig, met de ontstuimigheid, waar dit gewenscht en met den humor, waarvoor in dit stuk zooveel plaats is ingeruimd, heeft de Kater zijn lessen aan de menschheid verkondigd en vooral in de zoo vaak voorkomende dia logen was de Kater op zijn best. Al moet direct daarnaast erkend worden, dat Con stant van Kerckhoven met de eigene en voor de rol van Koning zijn passende speel- geestdrift Jan Musch in enkele tirades vol komen overspeeld heeft. Dat pleit tenslotte voor Constant van Kerckhoven, die in dit stuk en in zijn rol paste als geen ander. Van de lange rij acteurs en actrices moge de sympathieke Ansje (Mieke FlinkVer- straete), alsmede Prins Arthur (Pierre Myin) in het bijzonder aangestipt worden, om van de anderen te verklaren, dat ze de een meer de ander minder juist pasten in het kader van het geheel. Aan het einde van de voorstelling en na dat de vele aanwezigen Hans de Kater had den toegejuicht, heeft de heer W. v. d. Vaü als comitélid van „Covoto" den heer Musch toegesproken naar aanleiding van zijn glans rol en daarbij een fraaie bouquet met de Alkmaarsche linten overhandigd. Nadat nog eenige bloemstukken waren aangedragen (w.o. een met het traditioneels kaasje) heeft de heer Musch zijn toeschou wers in 't kort toegesproken en gezegd, dat Alkmaar hem zeker niet in zyn verwachtin gen heeft teleurgesteld. Want ondanks het feit. dat vele stadgenooten om redenen bui ten hun wil niet aanwezig konden zijn, was de zaal toch uitstekend bezet. Voor de be toonde hartelijkheid was de heer Musch hoogst dankbaar. En met een laatste lang durige applaus werd de huldiging besloten. VERDRONKEN. De bejaarde wed. J. Yven te Burger- brug werd Maandag gevonden in de Groo- tesloot aldaar. De levensgeesten bleken reeds te zyn geweken. Waarschijnlijk is zij door een ongeluk te water geraakt. HERBENOEMD. By K.B. van 15 Maart 1938 is opnieuw be noemd tot burgemeester van Medemblik, de heer P. C. J. Peters. HUISVERZORGING. Gedurende de maand Februari werd in 46 gezinnen, waar de huisvrouw ziek was, hulp in de huishouding verleend. Deze hulp bestond uit 41 waschdagen, 318 werkdagen en 175 halve werkdagen, terwijl tweemaal een toeslag werd gegeven. Hiervoor werd aan loon uitbetaald 363.34. N. V. EIERVEILING. In de gister gehouden vergadering van aandeelhouders van de N. V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier werd de balans en verlies- en winstrekening, over het boekjaar 1937, goedgekeurd. Aan aandeelhouders zal 51/»' worden uitgekeerd. Tot lid van den raad van commissaris sen werd in de plaats van wijlen den heer D. de Boer Dzn., de heer P. Spaan Kzn. te Oterleek gekozen. Uit het dertiende jaarverslag blijkt, dat bijzondere aandacht werd geschonken aan de export van eendeneieren naar Duitsch land. Geconstateerd werd dat op het gebied der pluimveeteelt de algemeene toestand gunstiger is geweest. De regeeringsmaatregelen zijn, op het gebied der graanrechten, iets minder druk kend geworden. Met voldoening wordt gewag gemaakt van het feit, dat de pluimveestapel in 1938 weer wat vergroot kan worden, aangezien 2 mjjlioen eieren meer zullen kunnen worden uitgebroed. De pluimveestapel is ih de latere jaren verbeterd. De aanvoer aan de veiling was in 1937 met 700.000 kipeieren toegenomen. Voor 1938 worden de -'ooruitzichten voor een goeden afzet van eieren niet slecht ge oordeeld, daar de uitvoer van eieren- producten uit China naar Europa, als ge volg van den oorlogstoestand aldaar vrijwel onmogelijk is geworden. De winst- en verliesrekening sluit met een bedrag van 14.931.67. VERKOOP HUIZE WIMtyENUM. Dinsdagmorgen om 10 uur vond in het café van den heer A. Modderman „De Drie Egmonden" te Egmond aan den Hoef de openbare verkooping bij afslag en com binatie plaats van huize Wimmenum met bijbehooren, in totaal groot 44.27 Aren. Zooals de vorige week reeds is medege deeld werd genoemd eigendom, toebehoo- rende aan de erven van wijlen mej. E. N. C. Hasselman, in twee perceelen geveild. Bij opbod bracht toen perceel I „Huize Wimmenum" óp 2825 (hoogste bieder de heer Duinmeijer te Egmond aan den Hoef), terwijl perceel II: huis, tuin en erf toen opbracht 1940 (hoogste bieder de heer Jb. Schuit te Egmond aan den Hoef). In totaal derhalve 4765. Gister nu vond ten overstaan van no tarissen W. H. v. d. Giezen te 's-Graven- hage en F. W. A. van Riet te Bergen de openbare verkooping bij afslag en combi natie plaats. Er bestond groote belangstelling voor, hetgeen reeds algemeen verwacht werd, daar in de afgeloopen week een druk ge bruik was gemaakt door de aspirant- kooDers om villa met bijbehooren te komen bezichtigen. Bij afslag werd perceel I afgemijnd door den heer G. Worm te Alkmaar op 250, zoodat genoemd perceel derhalve op 3075 kwam te staan. Perceel II werd niet afgemijnd. Na dezen afslag kwam het geheel derhalve te staan op 3075, plus 1940 is 5015. Daarna werden perceeïen I en II ge combineerd verkocht. Hier werd door den heer G. W. J. Massee uit Den Helder af gemijnd op 300, zoodat Huize Wimime- num met bijbehooren in totaal derhalve neeft opgebracht 5315. DE EIEREN-EXPORT. In het tijdvak van 8 t/m 14 Maart zijn voor den uitvoer goedgekeurd: Versche Hollandsche kippeneieren: Naar Duitschland 7.588.110, Engeland 10.341.840 en 260.360 naar andere landen. Versche Hollandsche Eendeneieren: Naar Duitschland 771.700, Engeland 1.124.880. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 16 Maart 1938. Opde he den gehouden veemarkt waren aanvoeren prijzen als volgt: 20a Vette kalveren le kw. 72-76 cent, 2e kw. 60-70 cent en 3e kw.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3