ïïucQeclii&e Stand QemeenUcadan DE BAAS. HENSBROEK NOORDSCHARWOUDE BAARDMAN GEKLOPT! EGMOND BINNEN URSEM UITGEEST SCHERMERHORN CASTRICUM OUDE NIEDORP BERGEN NIEUWE NIEDORP TWEEDE BLAD. 3 hieraan medewerkten, verdienen alle lof. Een geweldig applaus was hun deel. Na de pauze ging als eerste nummer riu gen. Heel aardig werd door deze jeugdige turners gewerkt. Vrije oefeningen meisjes A en B en heeren gaven een mooie uitvoe ring. Alles getuigde van vooruitgang. Het nummer brug heeren seniores was 'n succes Wat door deze veteranen nog is bereikt, dwong een ieders bewondering af. Bewondering dwong af het nummer rek- heeren. Door velen werd correct gewerkt. Een bijzonder woord van lof verdient de heer M. Volkers. Zijn werken is in alle op zichten volmaakt. Als laatste nummer werd door de dames uitgevoerd „Na regen komt zonneschijn". Violen staan te bloeien en worden om zweeft door vlinders. Werkelijk een heel aardig nummer. Vooral door de belichting kwam dit nummer volkomen tot zijn recht. Tot stijving der kas werd nog een verloting gehouden. Door de leden werd als blijk van waar deering den directeur, den heer de Rie, een fruitmand aangeboden. Ook van de vetera nen ontving de directeur een kistje met fruit. De heer de Ruiter sprak namens de vete ranen zijn genoegen uit, dat de verstand houding tusschen directeur en leden zoo goed was. Hij spoorde aan om lid of kinde ren lid te laten worden van S.S.S. Burgemeester Kroonenburg sprak zijn ge noegen uit over dezen zoo bij uitstek ge slaagden avond. Actie Nederlandsche Tuindersbond. Als protest tegen de hooge heffing op aardappelen is door ruim 170 tuinders geteekend op een lijst welke aan den minister van economische zaken zal wor den verzonden. Centraal Genootschap. De algemeene vergadering van de afd. Hensbroek van het Centraal genootschap van kinderherstelhngs- en vacantie-kolonies in café Mantel, werd Donderdagavond ge houden. De voorzitter, burgemeester Kooiman, heette allen hartelijk welkom. De ontvangsten over 1937 zijn 348.91, uitgaven over het afgeloopen jaar 163.02, batig saldo 185.87. Bestuursverkiezing. Aftredend burgemees ter Kooiman, mevr. BommerijLagrand en mevr. N. LeegwaterBest. Burgemeester Kooiman deelde mee, dat hij door drukke werkzaamheden de functie niet meer kan aanvaarden. Dr. Cohen sprak namens de vergadering en trachtte ubrgemeester Kooiman over te halen zijn plan tot aftreden te laten varen, doch helaas zonder resultaat. Met leedwe zen ziet het bestuur dezen actieven voor zitter heengaan. De beide dames Bommerij- Lagrand en LeegwaterBest werden weer met vrijwel algemeene stemmen herkozen en namen hare benoeming aan. In de vaca ture van den heer Kooiman werd benoemd de heer D. Kooy. Tot voorzitter werd be noemd de heer G. den Das. De heer Groen dankte de afd. voor de medewerking bij het uitzenden van zijn zoontje ondervonden. Verder deelen we nog mede, dat de ver- eeniging thans 77 leden telt Dit jaar moch ten we weer 6 nieuwe leden boeken, terwijl er slechts 1 heeft bedankt. Het is te hopen, dat de burgers steeds meer worden overtuigd van het groote nut van deze vereeniging. Het spreekwoord „Voorkomen is beter dan genezen" bevat in dit geval een groote waarheid. Burgemeester Kooyman dankte allen, die met hem hebben samengewerkt om de be langen van de afdeeling en daarmede die va nhet zwakke kind, te behartigen. De vereeniging zal zich ook in de toe komst steeds in de belangstelling van den scheidenden voorzitter mogen verheugen en, waar noodig, zal hij steeds met raad en daad behulpzaam zijn. Staats pensionneering. Vrijdagavond vergaderde de afd. Oud- karspel-Noordscharwoude van den Bond voor Staatspensionneering in café Spoor- zicht te Noordscharwoude. De voorzitter, burgemeester Wijnveldt, opende met een woord van welkom en her innerde aan den uitstekend geslaagden feest avond van dit najaar, waaraan medewerking werd verleend door Lotte en Alex Wins. Medegedeeld werd, dat het bestuur den heer H. J. van Houten bereid bevonden heeft op den propaganda-avond op 29 Maart a.s. tc spreken. De voorzitter sprak de hoop uit, dat deze vergadering ook door menschen van rechts zal worden bezocht. De secretaris, de heer J. Bruins, las het jaarverslag voor. Dit vermeldde o.m., dat er voor het congres een zeer groot aantal deel nemers uit deze afdeeling waren. Men sloeg het record van de Noordelijke afdeelingen met een aantal van 125. Het aantal leden bedraagt 375, hetgeen vrijwel gelijk is aan dat van verleden jaar. De penningmeester, de heer S. de Beurs, legde rekening en verantwoording af van zijn gehouden beheer. Ontvangen was 466,69, uitgegeven 394,96. Het batig saldo was 71,73. Het aanvangsaldo was f 72,29. De kascommissie heeft de boeken in or e bevonden en adviseerde den penningmeestei te dechargeeren. Aldus werd besloten. Aan de orde kwam een bestuursvoorstel om in verband met de slechte tijdsomstan digheden de bestuursleden een vacatiegeld toe te kennen van t 0.50 per vergadering, hiertegen kwamen geen bezwaren, zoodai dit voorstel werd aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Bruin en K. van Dijk, werden herkozen met °P één na algemeene stemmen. Tot afgevaardigde naar de federatie-vei- gadering werd gekozen de heer C. Borst Pz. te Oudkarspel. Het verslag van de jaarvergadering werd uitgebracht door den heer J. Bruin. De heer C. Borst informeerde naar de af gebroken radio-rede van ds. van Krevelen. Waarom heeft de Bond daartegen niet ge protesteerd? Had men met de uitgegeven brochurè niet kunnen uitgeven? De voorzitter deelde mede, dat men de brochure daarvoor niet geschikt achtte. In de besprekingen kwam naar voren, dat het onbegrijpelijk werd gevonden, dat deze rede niet mocht worden uitgezonden. Er werd nog een korte bespreking gehou den over de houding der politieke partijen t.a.v. het staatspensioen. T.a.v. een opmerking zal men in het ver volg de alg. vergadering eerder houden om de mogelijkheid te openen voor het doen van voorstellen voor de alg. vergadering. Kunstavond in Concordia Donderdagavond werd in Concordia, alhier, een kunstavond gegeven, waar optraden mevr. Smitvan der Wal als declamatrice, mej. Annie Veenenbos (alt zangeres) en de heer W. J. Smit aan den vleugel. De heer Smit opende met Preludes Op. 28 No. 20-13-15, op een wijze, die de aan wezigen bijzonder boeide. Mej. Annie Veenenbos zong een drietal liederen van Schubert, daarna van Max Reger en Zigeunerlieder Op. 103 van Brahms. Mej. Veenenbos is een zangeres, die men meermalen heeft kunnen hooren in de Groote kerk te Alkmaar. Ook nu weer bleek over welk een uitstekende stem zij beschikt. Mevr. Smitvan der Wal had de lang niet gemakkelijke taak op zich genomen, het mooie verhaal van Saidja en Adinda uit de Max Havelaar van Multatuli te declameeren. Haar mag zeker een com pliment worden gemaakt voor de wijze, waarop zij dit heeft gedaan. De heer Smit speelde nog Villanesca Danza no. 5 uit Danzas Ëspanolas van Granados en Tango Op. 65 no. 2 van Al- beniz, welke met de meeste aandacht ge volgd werden. Op bijzonder gevoelige wijze bege leidde hij mej. Veenenbos. Het was een mooie avond. Machinisten-examen Geslaagd is voor diploma a van het machinisten-examen o.a. de heer A. de Geus, alhier. 40-jarig regeeringsjubileum H.M. de koningin. Het is de gemeente toegestaan om bij gelegenheid van het, 40-jarig regeerings jubileum van H. M. de koningin gelden daarvoor beschikbaar te stellen. Er mag ten hoogste 0.25 per leerling voor de la gere scholen worden besteed, benoodigd voor het geven van tractaties, het verstrek ken van plaat- of drukwerken, het aan brengen van versieringen of het aankoopen van vlaggen. Voor straat en/of gevelversieringen, illu minaties, vuurwerk, uitvoeringen enz. mag ten hoogste 50 worden uitgegeven, echter onder voorwaarde dat de ingezetenen voor dat doel eveneens bedragen beschikbaar willen stellen, zoodat de van gemeentewege te verstrekken gelden ad 50 het karakter van een min of meer bescheiden aanvulling van het bedrag, dat door de ingezetenen wordt bijeengebracht, moet behouden. Algemeene vergadering Boeren leenbank. De vergadering werd gehouden in café van den heer G. Oudejans onder voorzitter schap van den heer Veldboer, directeur. Na de aanwezigen welkom te hebben ge heten, wees de heer Veldboer op het min der aangename van deze vergadering, om dat zoo weinig leden van hun belangstelling deden blijken. Na deze woorden werd voorgelezen, de rekening balans, waaruit wij het volgende ontleenen. De rekening gaf aan een ontvangst van 156.38.90 waartegenover staat een schuld van 135.178.94 aan spaargelden, 21094.30 aan het reservefondsen het batig saldo 115.66. Bij de verkiezingen werd den heer Jan Schaap Dzn. bij het bestuur en de heer G. Koelemeij bij den raad van toezicht herko zen, met groote meerderheid van stemmen- De heer Com. Schaap bracht, als afge vaardigde van de Utrechtsche vergadering een goed verslag uit, wat met applaus werd aanvaard. Als afgevaardigde voor het jaar 1938 werd aangewezen Jac. Vet Azn. Tot afgevaardigde van de kring-vergade ring werd benoemd de heer Com. Schaap. Medegedeeld werd dat de rente voor spaargeld gesteld was op 2 3/4 en de rente voor voorschotten op 4 1/4 Indien de gang van zaken het zou toelaten zou het bestuur genegen zijn voor voorschotten 4 te heffen, dch deze verlaging wilde het bestuur nog in beraad houden, tot Juli a.s. zulks in overweging met de geldmarkt. Door het bestuur werd in overweging genomen om de leden die van hun belang stelling niet doen blijken op de algemeene vergadering, de 1 boete te bekorten of hun rentevergoeding bij spaargelden, of deze 1 boete te berekenen bij de rente van de voorschotten, indien zij echter noch spaar der noch leener zijn, zullen ze geroyeerd worden als lid der bank, indien zij niet een redelijk excuus indienen bij den kassier, vóór of binnen 24 uur na de gehouden ver gadering. De directeur sloot de vergadering met woorden van dank en sprak de hoop uit dat het jaar 1938 voor de leden van de bank een gunstig jaar zou zijn. Oranjevereeniging. De Oranjevereeniging kwam in ver gadering bijeen in het hotel de Ooievaar, teneinde een bespreking te voeren met het oog op de te organiseeren feestelijk heden ter gelegenheid van het a.s. regee ringsjubileum van H. M. de Koningin. De opkomst was niet bijzonder groot, doch de besprekingen waren vruchtdra gend. Na opening werd een verslag gege ven van de feestelijkheden ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix. Ook een financieel verslag was uitge bracht, waarbij bleek dat o. a. nog in kas was rond 90. Hierna werd overgegaan tot het voor naamste punt van dien avond, de a.s. feestelijkheden in September. Besloten werd om met inteekenlijsten bij de ingezetenen rond te gaan, teneinde de beschikking te krijgen over meer gel den, in September kinder- en volksspelen te houden en deze feestelijkheden te ver- deelen over 2 dagen. Tevens werd besloten hieraan te ver binden een bloemencorso, zoo dit mogelijk is, en voorts het houden van een licht- stoet, een winkelweek, étalage-wedstrij den enz. enz. Nutslezing. Donderdag was voor ons Nutsdeparte- ment den heer C. Bruggencate uit Heiloo uitgenoodigd een causerie te houden over Ned. Indië. Na een inleidend woord door den voor zitter, ds. Boerendonk." ving spr. zijn voor dracht aan met een algemeene beschou wing over Indië, waarin hy betreurde de vaak geringe kennis iie onze bewoners van Indië hebben. Spr. zag ook in Nieuw- Guinea een toekomst voor emigratie. Het klimaat is daar zeer gezond. De koloniën van Nederland, welke voor ons land van zoo groot belang zijn, hebben een opper vlakte van 65 maal de grootte van ons land. In beeld werd gebracht een kaart van den Indischen Archipel, aangevende de lijnen, waarlangs de Kon. Pakketvaart maatschappij een geregelde dienst onder houdt. Verder werden door spr. de plaatsen en eilanden aangewezen, welke nader zouden worden besproken en waarvan lichtbeelden zullen worden vertoond. Op boeiende en vaak origineele wijze vertelde spr. aan de hand van dt verschillende projectieplaatjes over de schoonheden van 'l rijke Insulinde ,van haar producten en bevolking, haar zeden en gewoonten. Tot slot werd gemeenschappelijk gezongen het Indiëlied op de wijs van „Wij willen Hol land houden." 't Was een mooie leerzame avond en de dank, welke den voorzitter den spreker bracht, die in zijn voordracht een liefde voor Indië, waar hij zoo lang heeft ge werkt, aan den dag had gelegd, was dan ook zeer verdiend. Het gemeenteraadsbesluit, om de rioleeringswerken niet in werkver schaffing te doen uitvoeren, in strijd met de gevoelens der bevolking. Naar de Tel. meldt, heeft de minister van binnenlandsche zaken medegedeeld, dat hij vernietiging van het raadsbesluit niet zal bevorderen en naar Ged. Staten van Noordholland in eerste instantie over laat om te beoordeelen of het raadsbesluit in verband met den financieelen toestand der gemeente goedkeuring kan verlangen. Onze correspondent meldt dienaangaande: Zeker 90 tot 95 der bevolking zal dit ministerieel besluit hoofdschuddend hebben gelezen. Men moet den Castricum- schen toestand kennen om een juist oordeel te kunnen vormen welke gevoelens hier leven. De raad van Castricum weerspiegelt niet meer de juiste verhouding zooals de bevol king momenteel is saamgesteld. Wij willen niet uitweiden over haar samenstelling, maar de r. k. meerderheid, waar men niets anders doet, dan pogen elkaar vliegen af te vangen, vormt nog wel een meerderheid, doch is gezien de uitbreiding der bevolking door 80 niet-r. k. niet competent te be slissen. Als zelfs de geestelijkheid alle po gingen in het werk heeft gesteld, de beide r. k.-groepen tot elkaar te brengen om het raadsbesluit ongedaan te maken, doch hier in niet geslaagd is, spreekt dit boekdeelen, omdat daarmede ook de subsidie der r. k. instellingen vervallen. Castricum is geen boerenplaats meer, het is een forensenplaats geworden en de middenstand is momenteel meer aangewe zen op de stadsmenschen dan op de eigen bevolking. De oude zaken sterven uit en moderne jonge energieke zakenlui uit de stad vestigen zich hier en maken een goede beurt. Straten rijzen uit den grond, ook weer door energieke bouwers en er komen vele stadsmenschen hier wonen die hun invloed doen gelden. Nieuwe organisaties ontstaan. Alles streeft naar moderniseering der gemeenschap en werkt samen Castricum groot te maken. De gemeenteraad is in zijn samenstelling uit den tijd. Deze gemeenteraad heeft Castricum be nadeeld door het z.g.n. Geversduin niet aan te koopen toen baron Gevers het de ge meente aanbood. Wij zouden door kunnen gaan met feiten te noemen. Zou men een z.g.n. volksstemming houden, dan zou afdoende blijken, dat 90 zoo niet 95 der bevolking tegen het genomen raadsbesluit zou stemmen. Reden genoeg dus om geen geld toe te staan voor deze be grooting. Toch moeten wij eveneens ver melden, dat de werkverschaffingsloonen voor Castricum, die op een te laag peil staan, de oorzaak zijn van het raadsbesluit, daar met de de moderniseering de gemeente ook het levenspeil is gestegen en niet meer in verhouding staat tot de werkelijkheid. Mogelijk dat de minister het uurloon op b.v. 35 cent kan stellen. Dan zou een groote grief zijn weggenomen en Castricum kon haar uitbreiding volmaken. Stand der werkloosheid. Thans zijn in deze gemeente 13 werk- loozen tewerkgesteld in de plaatselijke werk verschaffing, 13 personen in de centrale werkverschaffingen, terwijl 7 personen in de steunregeling zijn opgenomen. Nederlandsche Vredes-traditie. Gisteravond hield de Alg. Ned. Vrou wen Vredesbond, afd. Bergen, in de voor zaal van de Rustende Jager een openbare bijeenkomst, waar naast den spreker, dr. G. Stuiveling, de dames Mia van Regteren Altena, fluit, en A. Winkel—Wester, piano, optraden. De belangstelling was niet bijster groot, doch stemde de voorzitster, mevr. Pon- stijn, tot tevredenheid, omdat zij, doelend op de vele avonden welke er de laatste wken in Bergen worden gegeven, op zulk een opkomst niet had durven rekenen. Misschien zal het, aldus spreekster, U bevreemden, in dezen tijd, nu wij het woord „oorlog" bijna móeten hooren, een vredesbijeenkomst te houden, doch ons motto dat een alléénstaande den oorlog zeker niet kan voorkomen, dwingt ons er toe onze verbondenheid aan den vrede te toonen. Met deze woorden leidde zij de rede van dr. Stuiveling in, die in „de Nederland sche Vredestradities" tot uiting deed ko men hoe het Nederlandsche volk den naam van „vredesvolk" zich heeft ver worven. Al gaf spr. toe, dat wij menschen slechts op een klein deel van dezen roem aan spraak mogen maken, de aaneenschake ling van zeer verschillende vredestradities kenmerkt ons volk toch als strevende naar broederschap, vrijheid en liefde tot den naaste, wat in vergelijking met de volke ren om ons heen vrijwel als een uitzonde ring beschouwd mag worden. Het verlangen naar werkelijke vrede, heeft ons, uitgezonderd in den Franschen tijd, 225 jaren achtereen buiten den oorlog gehouden. Er heerscht echter geen grooter mis verstand dan dat wij onder vrede hetzelf de zouden verstaan, als de groote politici in Europa dit doen. Voor ons houdt het woord „vrede" in, niet alleen een zich afzijdig houden van wapengeweld, doch een bepaalde toestand, waar samenwer king van goed vertrouwen aanwezig is. Als een verkondiger van deze vredes- gedachte schetste spr. den grooten Eras mus, die steeds geweigerd heeft te vech ten, ook toen meerdere kettersche secten tegelijk tegen zijn katholiek geloof op trokken. Hij heeft nooit uit het oog ver loren de innerlijke dood te verwezen lijken, ook al was uiterlijk machtsverlies hiermee gebaat. Uitvoerig ging spr. vervolgens na hoe de groep der wederdoopers en daarnaast nog tallooze andere kleine groepen op grond van hun christelijke opvattingen, tegen oorlogsgeweld stelling hebben ge nomen. Zelfs toen Napoleon ook in Ne derland den dienstplicht uitschreef, bleef verzet om aan dit heroïsme mede te wer ken, niet uit. En als na den wereldoorlog allen de ontwapening propageeren, het ook buiten onze grenzen mode schijnt geworden te zijn verdraagzaamheid te betrachten en anti-militairisme te kweeken, trekken nu, nu midden-Europa een militaire macht dreigt te worden, allen zich terug en meenen zij het militairisme weer te moeten accepteeren. Het passivisme heeft weliswaar nooit de wereld beheerscht, doch als wij vasthou den aan onze vredestraditie, behoeven w:j het thans nog niet als reddeloos verloren te beschouwen. Nu, nu de tijdsomstandig heden dringender worden, eischt het van ons een meer dan gewone heroïschen wil en vastberadenheid. Als wij nog spreken willen over vrede, dan moeten wij vasthouden aan haar die pere beteekenis, want deze alleen is in staat de volkeren samen te binden. Na de pauze volgde een voordracht uit het Erasmusspel, een spel in 6 bedrijven, dat Erasmus' heele leven behandelt, van af den tyd dat hij zijn „lof der zotheid" schreef tot aan zijn dood. Spr. had hiervoor een fragment uit het 3e bedrijf gekozen, n.1. de twistrede tus schen Erasmus en Egmondanus, zijn aan klager als vervalscher der H. Schrift. Het zwijgen dat op deze voordracht volgde, drukte de ontroering uit, welke spr. gewekt had. Mevr. Ponstijn sloot, na een hartelijk dankwoord aan den heer Stuiveling en de dames van RegterenAltena en Win kelWester, de bijeenkomst. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. De Nederlandsche Zuiveicentrale heeft voor de week van 20 t/m 26 Maart voor de consumptiemelk op regeeringscontract het taxegedeelte vastgesteld op 7,25 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Voor de overmelk bedraagt de regeerings-mir.imumprijs 5,50 cent. De afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk bedraagt 2,50 cent. BERGEN (3 Maart t/m 17 Maart.) Geboren: Jetske Dieuwertje, d. v. Dirk de Jong en Klasina de Geus. Berend, z. v. Jolle Sietsma en Agatha Johanna Wijnker Matthijs Theodorus, z. v. Gerardus Pe trus Willem Koopman en Leopoldine Jo hanna Pospichal. Henderina Elisabeth Maria, d. v. Nicolaas Schotten en Geertrui- da Maria Jongeneelen. Johannes Jozef, z. v. Hendrikus Vijn en Cecilia Martha Beerepoot. Getrouwd: Cornelis Antonius Heiblom en Duifje Henneman, Overleden: Wilhelmina Visser, oud 62 jaar, weduwe van Hendrik Hoek (over leden te Alkmaar). Jacob Srooker, oud 55 jaar .echtgenoot van Trijntje Doctor (overleden te Alkmaar). Frederik Jon ker, oud 89 jaar, weduwnaar van Pietertje Wiedijk. Gerardus Martinus Coesel, oud 49 jaar, echtgenoot van Margaretha Wokke (overleden te Amsterdam). Liefke de Ruiter, oud 64 jaar, echtgenoote van Her- manus de Jong (overleden te Alkmaar). Geertje Holsmuller, oud 64 jaar, weduwe van Arnoldus Johannes van Houtum. Elisabeth Blaauw, oud 84 jaar, weduwe van Maarten Molenaar. Vrijdagmiddag vergaderde de raad onder leiding van burgemeester Pluister. Ingekomen waren o.a.: Mededeeling dat de heer P. Pluister met ingang van 6 Jan. j.L tot burgemeester dezer gemeente was herbenoemd. Bericht van den heer IJ. Meijer, dat hij wegens vertrek naar elders, bedankt als weesmeester der Ned. Herv. Weezenad- ministratie. De voorzitter bracht den heer Meijer hartelijk dank voor al hetgeen hij in den loop der jaren, de laatste jaren als voor zitter voor de Weezen-administratie, had gedaan. Het ontslag werd op de meest eervolle wijze verleend. Alvorens tot benoeming van een nieuwe weesmeester over te gaan wees de heer Kooy er op dat het college van weesmees ters gaarne in de plaats van den heer Meijer zag benoemd het hoofd der school, den heer Wessels. De heer Meijer was spe ciaal belast met de opvoeding der weezen en men achtte den heer Wessels daarvoor nu een zeer geschikt perroon. Bij stemming verkreeg de heer D. Olie 4 stemmen, de heer Wessels 3 stemmen, zoodat de heer Olie was benoemd die zyn benoeming aanvaardde. De heer Olie ver klaarde nog zich voorheen te hebben uit gelaten er geen voorstander van te zijn dat raadsleden weesmeester aren. Aangezien by de beide voorlaatste benoemingen men dit geen b< letsel scheen te achten accep teerde spr. nu ook zyn benoeming. B. en W. deden het voorstel tot het nemen van een besluit, waarbij de liqui datie van het gemeenschappelijk gasbedrijf met Winkel werd opgedragen aan een commissie, bestaande i'it de leden der beide colleges van B. en W. en de leden der opgeheven commissie van beheer die niet tot die colleges behooren. Aldus werd be sloten. Besloten werd in. overeenstemming met het advies van den inspecteur der Volkshuisvesting tot or bewoonbaarver klaring van het perceel plaatselijk gemerk wijk G No. 32. Het betrof hier de woning te 't Veld gelegen op het eilandje aan de R'vasfAelling had plaats eener verorde ning, waarbij de mogelijkheid werd gc-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7