SPORT EN WEDSTRIJDEN. Een K.L.M.-vlucht naar Zuid-Afrika. Feijerioord-Heracles om den hoogster» titel. Luchtvaart. Nieuw hoofdgebouw in den Haag. 1937 niet ongunstig. Voor kleine tuinen. Alcmaria's laatste competitiewedstrijd. De elftallen voor morgen. TWEEDE BLAD. (Van onzen correspondent). Schiphol, 18 Maart. Twee zeer belangrijke punten waren het, die de directeur der K. L. M., de heer A. Plesman, hedenmiddag naar voren bracht. In de eerste plaats een vlucht naar Johannesburg, die dit jaar in de maand December volbracht zal worden en welke uitgevoerd zal worden ter gelegenheid van de honderdste her denking van Dinsdag op 16 December. Tevens vermeldde de heer Plesman het voornemen der K. L. M. om een nieuw hoofdgebouw te stichten, daar het oude niet meer voldoet aan de eischen die men thans stelt aan een on derneming die steeds nog aan uitbrei ding onderhevig is. Wat de Zuid-Afrikaansche vlucht betreft, de heer Plesman zeide, dat hierin alleen een air-cruise mede bedoeld is. De toestemming der autoriteiten is reeds verkregen en het voorloopige reisschema is reeds opgemaakt. Het ligt in de bedoeling in een langzaam tempo te reizen. Op 8 December zal gestart worden en de machine waarschijnlijk een D c. 3 zal 15 December arriveeren in Johannesburg. De Posterijen zullen mede werken, waardoor de finantieele zorgen niet zoo zwaar zullen zijn. Bovendien bestaat er gelegenheid als passagier de vlucht mede te maken tegen den billijken prijs van 1500 gulden heen en terug. Waar 11 passagiers in het toestel kunnen plaats nemen, kan ook hierdoor voorzien worden in een laag on- kostentotaal. Naar de heer Plesman meende, zou de maatschappij met deze vlucht net uitkomen. De piloot Scholte zal waarschijn lijk belast worden met het commando. Aangaande het nieuwe gebouw, de heer Plesman meende dat hierdoor aan een reeds lang gevoelde behoefte zou worden voor zien. Steeds nieuwe afdeelingen werden op gericht, waardoor ook weer immer nieuwe krachten in dienst moeten worden genomen. De K. L. M. is thans in onderhandeling met het gemeentebestuur van den Haag en zij hoopt tot overeenstemming te kunnen komen over een terrein nabij hotel de Witte Brug, de plaats waar zich thans de batterijen bevinden. Het ligt wel in de bedoeling, dat ook het oude gebouw der maatschappij aan den Hofweg in functie blijft. Verder kon de directeur meedeelen, dat een aparte bus dienst zal worden ingesteld tusschen den Haag en Schiphol, zoodra de nieuwe rijks weg geheel gereed is. Weliswaar, zoo meen de hy, voldeed de trein tot dusverre goed, maar toch was zijn oordeel dat de verbin ding op de nieuw te volgen wijze beter en sneller was. In de toekomst zal het mogelijk zijn den afstand den HaagSchiphol in drie kwartier af te leggen. Ook het vraagstuk „Buitenlandsche piloten in dienst der K. L. M. „heeft de heer Ples man aangesneden. „Men heeft ons wel eens verweten, dat wij tot het treffen van een derge lijke maatregel is overgegaan, waarbij men dan wees op het feit, dat in eigen land zulk'é uitstekende piloten zijn. Maar evenzeer is het een feit dat de K. L. M. niet beschikt over het aantal piloten die men eiken opdracht kan toe vertrouwen. Het aantal vluchten is grooter geworden, maar ook qualitatief zijn de eischen gestegen. Het aantal piloten dat vroeger voldoende voor ons was, is het thans niet meer". Ook over de D. C. 4 heeft de heer Ples man zijn oordeel gegeven. Naar zijn mee ning is het het beste doordachte toestel, dat uitgekomen is. Drie jaren lang hebben de chefs der technische diensten in Amerika over het ontwerp gepuzzeld, uitgebreide proefnemingen werden er thans mede ge houden. Wat betreft de D. C. 3, zeide spr., dat de K. L. M. zich zeer ingenomen betoont met dit type toestel. Het heeft in de practijk zeer voldaan en thans krijgt men ook de beschikking over zwaardere motoren, die thans door Amerika zijn vrijgegeven. De vijf D. C. 3-machines, die door Amerika nog geleverd moeten worden, zijn voorzien van deze motoren. Verbinding met Indië. De AmsterdamBatavia dienst der X, L. M> maakte in 1937 een belangrijk jaar door. In drie historische feiten kan het overzicht worden neergelegd. Op 5 Juni werd het luchtrecht afge schaft, op denzelfden dag werd ander materieel met name de D. C. 3 ingezet en begon men met het drie maal in de week naar Indië. Het insti tuut van stewards werd ingesteld. Als vlieggebeurtenis mag vermeld worden dat de 500ste retourvlucht werd uitgevoerd door de Torenvalk op 13 November naar Batavia en op 27 No vember door de Reiger in tegenover gestelde richting. Op 29 Maart aanstaande treedt de zomer dienst weer in werking waarbij de route zal loopen over Halle-Leipzig en Boedapest Daar deze route korter is wordt op de heen reis een dag uitgespaard en zal de reis thans 5 dag in beslag nemen. De vloot der K. L. M. en personeel. Bij de samenstelling van de zomerdienst regeling 1938 is niet zoozeer gestreefd naar uitbreiding van het luchtnet, dan wel naar het leggen van zoo snel mogelijke luchtver- binding met zooveel mogelijk comfort voor den passagier. Dit is bereikt door de standa- riseering der vloot op Douglasmaterieel. De K. L. M. beschikt over 18 D. C. 3 machines waarvan 11 op de AmsterdamBatavia route dienst doen. De 12 D. C. 2 toestellen blijven op de Europeesche en binnenland- sche lijnen vliegen, terwijl de drie nieuwe Lockheeds in dienst worden gesteld op de luchtverbinding met Midden-Engeland en op het Nederlandsche net. De K. L. M. kan zich thans verheugen in het bezit van een uiterst moderne, snelle en gerieflijke vloot. De K. L. M. heeft thans in haar dienst 69 vliegtuigbestuurders, 42 boordwerktuigkun digen, 45 radio-telegrafisten, 20 stewardes en 15 stewardessen terwijl 8 van de laatst genoemden nog in opleiding zijn. Van de 69 bestuurders zijn er 26 aan gesteld als gezagvoerder op de Amster damBatavia route waarvan 18 lucht- millinairs. Meer dan 10.000 vlieguren hebben de gezagvoerders Smirnoff, Frijns, Tepas, Hondong, van Dijk, Sil- levis, Duimelaar,, Geysendorffer en Scholte. De vijf eerstgenoemden maak ten meer dan 30 Indië-vluchten en op 8 April zal hen in het gebouw van het Koloniaal Instituut een plaquette over handigd worden, terwijl tevens een kleine huldiging zal plaats vinden. In het algemeen zal de duur der vluch ten door het snellere materiaal bekort wor den terwijl tevens een nieuwe lijn geopend zal worden namelijk naar Manchester dat na jaren van „strijd" eindelijk in het reis plan is opgenomen. Wat etreft de tarieven, ook hierin heeft de leiding der K. L. M. gemeend wijziging te moeten brengen. Belangrijke verlagingen hebben dan ook plaats gevonden. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: Uitreis: Ibis te Bandoeng, Torenvalk te Jodhpur, Oehoe te Alexandrie. Thuisreis: Valk te Bagdad, Wielewaal te Rangoon. (De Pelikaan staat nog steeds te Rangoon.) Hedenmorgen vertrok het K. L. M.- toestel PH-ALR „Reiger" van Schiphol naar Indië met gezagvoerder Sillevis. Medegenomen wordt 224 K.G. vracht, 459 y. K.G. briefpost en 17 K.G. pakket- post. Aan boord bevinden zich 3 passagiers; 1 voor Singapore, 1 voor Bandoeng en 1 voor Soerabaja, terwijl 2 passagiers de reis meemaken van Napels naar Alex- andrië. schapen in de gevallen bedoeld in art. 66, eerste lid, var. het Mobilisatievoorschrift door den burgemeester oogenblikkelijk een tapverbod te doen uitvaardigen. Vaststelling eener verordening tot hef fing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het belas tingjaar 1938/1939. Voorstel tot aankoop van de Banne Nieuwe Niedorp van het perceeltje grond aan den Schulpweg, dat voorheen diende als opslagplaats van wegmateriaal voor de som van 1, waartoe werd besloten. Besloten werd tot het aangaan van een tweede kasgeldleening, groot 10.000, tegen een rente van ten hoogste in het jaar. Vaststelling van het voorschot op de vergoeding wegens exploitatiekosten van de bijzondere school op 10 per leerling. Bij de rondvraag vestigde de heer Borst de aandacht op de zoogenaamde pakhuizen van Visser en zag die gaarne onbewoon baar verklaard. Werden deze perceelen afgebroken, dan konden ze mogelijk voor bouwterrein worden verkocht wat het aanzien van het dorp daar ten zeerste zou verhoogen. B. en W. zegden toe er aandacht aan te zullen schenken. Daarna sluiting. GRAS ZAAIEN. In Maart is het tijd om het grasveld eens onder handen te nemen, hetzij om het wat op te knappen, hetzij om een heel nieuw gazon aan te leggen. Voor het maken van een geheel nieuw grastapijt moeten we eenigen tijd van te voren goed spitten, alle vuiligheid uit den grond verwijderen, mest inbrengen, de oppervlakte netjes gelijk harken en ten slotte met een grasrol goed rollen. Het uitzaaien moet om het zaad goed verdeeld te Krijgen, liefst op 'n windstillen dag geschieden, en we zorgen er dan voor dat we het tamelijk dik uitstrooien, één pond zaad is voldoende voor 15 M2. Wan neer we met zaaien klaar zijn, harken we het voorzichtig in, waarna het flink aange trapt wordt, weer bijgeharkt, en als de grond goed droog is, nog eens rollen. Er bestaan oneindig veel soorten gras zaad, en we kunnen daarom het beste een monster van onzen tuingrond aan onzen leverancier toonen, opdat hij ons de juiste samenstelling kan geven, het is immers begrijpelijk dat de verschillende grond soorten ook verschillende eischen stellen, terwijl de ligging van ons gazon in zon of schaduw ook een belangrijken rol speelt. Als we kale plekken in ons bestaande grasveld ontdekken, werken we die min stens 25 c.M. diep om, en brengen er ver der het zaad op dezelfde in, als boven om schreven werd. Is ons gras eenmaal gezaaid, dan is op letten geboden, omdat we on>v wapenen moeten tegen de vogels, die er dol op zijn. Is de oppervlakte niet te groot, dan kunnen we er het net over uitspreiden, dat we 's zomers voor de bessen gebruiken, ook zwarte draden in alle richtingen er over gespannen kunnen goede diensten bewij zen. Gelukkig behoeft dit afweren van de vogels niet lang te duren, want bij een beetje gunstig weer kan het zaad in een dag of veertien gekiemd zijn, daarom zaaien we dan ook liefst niet bij schraal koud weer, doch liever als het wat mild en groeizaam is. Om het gras nu verder mooi te houden, is een groote kunst, veel kunnen we er aan doen, door steeds na het maaien wat korrelmest uit te strooien en daarna te sproeien, terwijl we in de wintermaanden ouden bagger of ruigen mest over het gras laten uitspreiden. A. C. MULLER—IDZERDA. Voetbal. DE EERSTE KLASSERS. Alleen het Zuiden heeft nog be langrijke eersteklas wedstrijden, om dat daar nog geen kampioen en geen hekkensluiter is. Nu zou P. S. V. morgen kampioen kunnen worden, als het zelf won en als N. A. C. tenminste één punt verspeelde. Dat kan, maar erg waarschijnlijk is het niet. N. A. C. moet naar Juliana, dat geheel veilig staat en dus niet tot iets zeei bizon- ders in staat is. Men mag dus een Bre- da'sche zege verwachten. En P. S. V. moet naar Roermond, dat in ernstig degradatiegevaar verkeert! M. a. w., de Roerrnondsche tegenstand zal zeer groot zijn, zoodat elk resultaat hier moge lijk is. Als P. S. V. eens verloor! Dan zouden N.A.C. en P.S.V. precies gelijk komen. LongaBleijerheide is een kamp tus schen de twee overige degradatiecandida- ten, v: i wie de thuisclub den laatsten tijd in goeden vorm is. Wij verdachten dan ook een Longa-overwinning. EindhovenWillem II is een kalm par tijtje, dat de thuisclub kan winnen. Alle overige eersteklas-wedstrijden in het land zijn van geen beteekenis meer, tenzij wij zouden moeten noemen H.S.C. C.V.A.V., want als G.V.A.V. deze ontmoe ting zou verliezen, zou Be Quick kampioen zijn. Maar daar rekent niemand op. FeyenoordHeracles. En dan is er de strijd met den nationalen titel als inzet. FeijenoordHeracles zal de eerste der lange reeks ontmoetingen zijn. O. i. is het tegelijkertijd een der be langrijkste wedstrijden, omdat waarschijn lijk twee der sterkste clubs elkaar zullen bestrijden. Voorloopig zal Feijenoord favoriet zijn. DE TWEEDE KLASSERS. Zal de puzzle morgen opgelost worden? Men kent de situatie in 2 A, waar vijf ciegradatiecandidaten zijn: Z.V.V., Z.F.C. C.S.V., West-Frisia en H.Iv.C. Al deze clubs komen morgen in actie en de wedstrijden zijn alle zeer belangrijk. Normaal gesproken moeten Z.V.V. en Z.F.C. verliezen, want hun respectievelijke tegenstanders zijn de Kennemers en D.W.S. Maar.beide clubs hebben weinig be lang meer bij den uitslag, zoodat de moge lijkheid bestaat, dat de Zaansche clubs winnen of gelijk spelen. In elk geval is elke uitslag mogelijk. Zooals ook elke uitslag mogelijk is bij O.S.V.—H.R.C. en bij W.f .C.—West-Frisia. Er is geen touw aan vast te knoopen; er is geen mogelijkheid om de puzzle thans op te lossen. Morgenavond misschien is er een degra datie-club; misschien ook niet en zijn er extra-wedstrijden noodig! Rest dan nog AlcmariaSpartaan. Dat kan een goed partijtje voetbal worden, waarbij Alcmaria definitief beslag kan leggen op de derde plaats. Een Alcmaria-zege is wel waarschijnlijk, juist, omdat er gevoetbald kan worden onder rustige omstandigheden. Het Alc- maria-team is iets veranderd: in de voor hoede is thans de Jong opgenomen. Het lijkt ons toe, dat het huidige quintet in staat is, om doelpunten te maken. AlcmariaSpartaan, aanvang 2 uur. Keuris Burger Koning Rampen Helderman de Grand v. d. Pol Wieringen Hamstra Schaaper de Jong In 2 B. worden twee belangrijke wed strijden gespeeld: Hilversum B. F. C. en A.F.C.Velox. De gasten zijn in beide ge vallen in degradatiegevaar en zullen dus alles doen, om te winnen. Of er kans is, om te winnen? Wij zullen afwachten! DE DERDE KLASSERS. Een paar onbelangrijke wedstrijden. Nu de Alkmaarsche Boys beslag op het kampioenschap hebben gelegd en de Texelaars als lantaarndragers fungeeren, is de spanning er hier geheel uit en zijn de enkele nog te spelen wedstrijden van wei nig belang. Zaandijk ontvangt A. P. G. S. en wel licht dat de Zaankanters gesteld zijn op de derde plaatsbezetting, om welke reden wij de blauw-witten een overwinning toe denken. Ho'.landia zal in eigen omgeving Succes partij geven. Waar deze ontmoetingen steeds een spannend karakter hebben, kon ook nu de uitslag wel eens niet ver van een puntenverdeeling af liggen. Vermoe delijk nemen de Hoorineezen nog 't groot ste deel. In de derde klasse B is het heel anders gesteld, al verwachten we morgen in dien S.D.Z. van Schoten zou verliezen de beslissing ten aanzien van de onderste plaats. Ten aanzien van de bovenste plaats echter kan er nog zeer veel gebeuren. Nu heeft het leidende Bloemendaal een vrijen dag en kan dus toezien wat de overige drie concurrenten gaan doen. Van zeer veel belang is de ontmoeting Zand- voortDe Meteoor! We hebben een idee dat de zeekanters hun positie zullen ver beteren en de Amsterdammers wel zullen uitschakelen. Wat te zeggen van de derby Kinheim Beverwijk? Aan spanning zal het hier zeker niet ontbreken. Mogelijk behalen de Kinheimers nog een zwaar bevochten zege, waardoor ze dan hun kans nog zullen behouden. DE VIERDE KLASSERS. Ook hier bemerken we nog eenige min der belangrijke ontmoetingen. De kampioenen Wieringerwaard spelen in eigen omgeving tegen B. K. C., mogen bloemen in ontvangst nemen en zullen de bezoekers stellig met een „revanche-partij" van repliek dienen of zullen de roodbroeken hun krachten spa ren voor de komende promotiewedstrijden? De ontmoeting AlkmaarWatervogels is uitgesteld en daarvoor is in de plaats gekomen WatervogelsM. F. C. We ver wachten een Heldersche overwinning. In D. T. S.—Nieuwe Niedorp krijgen de Oudkarspelieren een mooie kans om de laatste plaats vaarwel te zeggen, maar er zullen nog heel wat krachten verspild moe ten worden. Mogelijk brengt terremvoor- deel een zwaar bevochten D.T.S.-zege. De vierde klasse B laat eveneens een paar onbelangrijke ontmoetingen zien. In Zaanlandia—K. V. V. kunnen de Krommenieërs zegevieren, terwijl in het treffen MeervogelsBergen de gastheeren wel aan het langste eind zullen trekken. Of zullen de duinkanters nog een punten verdeeling forceeren? De ontmoeting Uitgeest—Zilvermeeuwen zal eveneens spanning geven. Vermoede lijk krijgen de Uitgeesters het grootste deel. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Klein programma met enkele belangrijke ontmoetingen. Zaandijk IIC.S.V. I. Alkm. Boys VD.T.S. III. Nu het einde van de competitie nadert, worden de programma's steeds kleiner en verliezen tevens aan belangrijkheid. Naast de vierde klasse D waar de beslissing ook nog niet gevallen is trekt de eerste klasse A nog de volle aandacht, omdat O. F. C. I zoo onverstandig was, vorige week te gaan verliezen. Meteen is dit feit aanleiding ge weest, tot het verkrijgen van een vermoe delijke competitie-met-een-staartje. Of het zou al moeten zijn dat C. S. V. I aan alle onzekerheid meteen een einde maakt. Erg gemakkelijk zal dit echter wel niet gaan, daar het bezoek aan Zaandijk II geen walk-over zal beteekenen, integendeel, de Zaandijkers hebben zelf te veel belang bij een overwinning, daar een zege hunner zijds, de Zaandijk-reserves voor de derde maal tegenover de Oostzaners brengt. Het zal in het treffen Zaandijk II—C. S. V. I dan ook geducht spannen. Wellicht dat terrein-voordeel de gastheeren de meeste winst geeft. Vrone I krijgt bezoek van Oudorp I en waar de groen-zwarten den laatsten tijd zulk verdienstelijk werk deden, verwach ten we een kleine zege voor de mannen uit St. Pancras. K. F. C. IV zou in eigen omgeving tegen Beemster I eenzelfde resultaat kunnen be werkstelligen. De tweede klasse D laat slechts het treffen W. F. C. VI—Alk maar III zien, waarbij de groen-witten wel met ledige handen in de kaasstad zullen terug keeren. Ook in de derde klasse F slechts één wedstrijd. Koedijk II ontvangt Vrone II, wat een aardige „burenstrijd" kan worden, waarbij men elkander de eer zal betwisten, met wellicht als eindresultaat: .een puntendeeling. De vierde klasse D. Het leidende D. T. S. III gaat een bezoek aan Alkmaarsche Boys V brengen en zal geducht op zijn tellen moeten passen. In Oudkarspel werd het slechts een kleine overwinning en het zou ons niets verbazen, als de rood-witte kaasmenschen de Oud karspelieren een kostbaar punt zouden af snoepen. Oudorp II krijgt het heel wat gemakke lijker, daar Graftdyk II in eigen huig kan worden geklopt. Grootschermer II zal Akersloot II wel met ledige handen naar huis zenden. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Berdos te Bergen is zoo vriendelijk ge weest om onze plaatselijke vereeniging A.F.C. uit te noodigen voor een vriend- schappelijken wedstrijd. Berdos wil van de gelegenheid gebruik maken om revanche te nemen voor de in de laatste competitiewed strijd geleden nederlaag. De Bergena- ren geven wij daarvoor inderdaad een goede kans, temeer omdat A.F.C. het ook nu wel weer zonder P. Lengers zal doen. Het neemt echter niet weg dat twee gelijkwaar dige krachten aan den start zullen verschij nen. Voor de competitie zijn slechts twee wed strijden vastgesteld en ook deze Zondag kan de beslissing nog niet brengen. De meest onbelangrijke wedstrijd is die tusschen Geel-Zwart en S.V.W. uit Heerhu- gowaard. Beide ploegen spelen een enthou siaste doch faire partij voetbal en wy ver trouwen dat de wedstrijd te 't Zand alles- zins het aankijken meer dan waard zal zijn. Krachtsverschil zal er niet veel zijn, maar toch geven we de thuisclub de meeste kans op de volle winst. Van veel belang, zoowel voor de bovenste als onderste plaats is de wedstrijd te Scha- gen tusschen S.R.C. en H.S.V. uit Heiloo. Im mers, wil H.S.V. gelijke kansen behouden als V.I.O.S., dan moet zij dezen wedstrijd winnen. De wedstrijd te Heiloo eindigde indertijd in een groote overwinning voor de H.S.V.-ers, doch S.R.C. tapt den laatsten tijd uit een ander vaatje en het is geenszins uit gesloten dat zij hetzelfde kunststukje zal trachten uit te halen als toentertijd tegen V.I.O.S. Daar de S.R.C.-ers nog niet geheel veilig staan, zouden zij de winstpunten goed kunnen gebruiken. Maar of het zoover zal komen? De H.S.V.-ers zijn nog steeds onge slagen en dus aan hun reputatie verplicht voor den vollen winst zorg te dragen. A t h 1 e t iek A. V. A.-NIEUWS. Er is weer eenig nieuws onder de Alk maarsche athletiekzon. Naar aanleiding van de Woensdag j.1. ge houden vergadering kunnen we de Alk maarsche athletiekliefhebbers eenige mede- deelingen doen aangaande het komende seizoen. Het voorloopige werkcomité heeft zijn taak neergelegd en de verzamelde leden hebben een definitief bestuur gekozen dat er als volgt uitziet: W. Schuddeboom, voor zitter; C. Berkhouwer, secretaris; G. van Beekum, penningmeester; mej. Geus en S. Noom, commissarissen. Allen werden bij acclamatie gekozen. Vervolgens werden nog eenige commis sies gekozen, als technische commissie, kascommissie en ballotage-commissie. Besloten werd de zaaltraining voort te zetten totdat een gelegenheid voor de veld- training gevonden is. Het prachtige zonnige voorjaarsweer doet de leden naar de bui tenlucht snakken, zoodat binnenkort een aanvang der veldtraining te verwachten is. De technische commissie is reeds op zoek naar een veld. Laten thans allen die sympathie koeste ren voor de athletiek, hun gevoelens in da den omzetten en toetreden tot A. V. A. Het kan, dus het moet. Met eenige wedstrijden, o.a. in Enkhui zen op Hemelvaartsdag, in het vooruitzicht, is aanvang der zomertraining gewenscht. Ho c k e y WIE WORDT ER KAMPIOEN? Nog steeds is deze vraag voor de derde klasse D niet opgelost. Vorige week is de wedstrijd T.H.C. '25—Alkmaar II, welke mo gelijk de beslissing brengen kon, wederom uitgesteld. A.s. Zondag zal zij echter wel gespeeld worden. Wij roepen nog even den competitie-stand in uw herinnering terug: Kraaien 12 8 3 1 3618 19 T.H.C. '25 11 7 3 1 46—17 17 Alkmaar II 10 6 2 2 2715 14 Hurley 12 6 2 4 32—24 14 Hieruit uw conclusies te trekken, laten wij aan u zelf over. In verband met de internationale hockey- match NederlandBelgië, welke a.s. Zondag om 3 uur in het Olympisch Stadion gehou den wordt, zijn geen verdere wedstrijden vastgesteld. Alkmaarders, misschien weet u het al, mis schien ook niet, maar de A.M.H.C.-enthou- siasten zitten altijd in het zijvak ten Zuiden van de eere-tribune. Komt allen, want het is de eenige thuiswedstrijd van de Neder landsche hockyers in dit seizoen. U kunt er iets van leeren. Wielrennen DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Jan van Kempen ernstig gevallen. In den afgeloopen nacht om 2 uur kwam onze landgenoot Jan van Kempen in een der bochten zoo ernstig te vallen, dat hy naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Daar constateerde de geneesheer, dat hy een gewrichtsband gescheurd had van de linker knie, zoodat verder rijden onmogelijk zou zijn. Om 3 uur werd een nieuw koppel ge vormd tusschen Pelissier en Pellenaers. Vol gens de bepalingen werd dit koppel op één ronde achterstand in de koers gezet met 119 punten. Hedenmorgen 8 uur waren 2149.5 K.M. af gelegd en kon het volgende klassement wor den opgemaakt: 1. KaersBilliet 114 pt.; 2. Pijnenburg—Wa 1 s 95 pt.; 3. IgnatDiot 77 pt.; 4. Archambaud—Guimbretiere 55 pt.; 5. SeresGeorgetti 38 pt.; 6. MagneSpeicher 34 pt.; met 1 ronde achterstand: 7. Pelissier—Pe 11 e n a e r s 119 pt.; 8. EgliBoucheron 119 pt.; 9. BautzWengler 48 pt.; op 2 ronden: 10. Pecqueux—Lesueur 129 pt.; 11. Bouchard—Fournier 40 pt.; op 11 ronden achterstand: 12. GirardGoujon 63 pt.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8