Er ging een week voorbij VORS COBRA ^Binnenland !huilletoH De Kautsky's in ons land. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 MAAR1 19 J8. In Beverwijk waren kinderen aan het touwtje springen toen een man met een groote mand eieren op de fiets moest pas- seeren. Hij reed over het neergelaten touw maar dv kinderen trokken het omhoog toen de man er juist boven was, zoodat hij kwam te vallen en de eieren over den weg rolden. Volgens het plaatselijk blad was er toen advocaat op den weg. De eenige advocaat die aan dit ongeluk te *>as komt zal wel de jurist zijn door wiens bemiddeling de ouders voor schade vergoeding worden aangesproken. Een opkooper stond voo de kantonrech ter te Haarlem terecht omdat hjj koper had gekocht van twee jongens, die dat op' het terrein van de Papierfabriek hadden gestolen. De man kreeg een hooge boete omdat hij kinderen in de verleiding ge bracht had met hun diefstallen door te gaan. De ambtenaar van het O. M. liet uitkomen, dat de man als kooper zeer on verantwoordelijk had gehandeld. Blijkbaar was wat de man gekocht had wel goed koper geweest, maar was het goedkooper voor hem geweest als hij een goed kooper was geweest. De Vereeniging van Jong Hervormden heeft te Beverwijk vergaderd en na de pauze heeft de voorzitter, de heer Van Herwijnen de Camera Obscura besproken. De spreker, aldus het verslag, stond spe ciaal stil bij een gedeelte uit „De Familie Kegge" en wel „Het diakenhuismannetje". Zijn bezwaren tegen de Camera Obscura waren, dat deze een te veel aan idealisme en carricatuur had. Onze bezwaren tegen dezen spreker zijn, dat hij de Camera blijkbaar niet kent. omdat „Het Diakenhuismannetje" geen figuur uit de „Familie Kegge", maar de knecht van „De familie Stastok" geweest is. De Vereeniging Rom. 116 in Enkhuizen heeft een kerkdienst voor eigen rekening gehouden. Volgens het plaatselijk blad wordt er evengoed gecollecteerd voor de armen maar deze „henge'spo -t" wordt verricht door de bestuursleden. Daar er geen inkomsten zijn, wordt het derde zakje bij den uitgang eeoresenteerd om de onkosten te kunnen dekken. Wij vermoeden, dat de beoefenaren van deze hengelsoort nog al eens constateeren, dat. zij bot hebben pevanren. In Beverwijk heeft iemand een ladder verloren en men begrijpt niet hoe een zoo opvallend stuk gereedschap spoorloos verdwenen kan zijn. Bij de gevonden voorwerpen blijkt zich een dameskous te bevinden. Het zou niet onmogelijk zijn, dat bij nadere beschou wing hierin de ladder geconstateerd werd. Het „Witte Kruis" in Blokker heeft een vergadering gehouden en volgens het ver slag in de Enk. Crt heeft de heer Ypma medegedeeld, dat twee ijzeren legstoelen vervangen dienen te worden, desnoods door één rieten legstoel. Ten slotte wordt gemeld, dat twee der in gebruik zijnde ligtenten in desolaten toestand verkeeren. Wij vermoeden, dat men hier de bij de legstoelen behoorende leghokken op het oog heeft. In het badhuis van het „Witte Kruis" in Beverwijk heeft men bij de kuipbaden tot dusver welwater gebruikt, waartegen be zwaren bleken te bestaan omdat het water in de kuipen vóór het baden een min of meer onaangename kleur had. Men heeft daarom besloten de zooge naamde Sihi-pomp buiten gebruik te stel len en de kuipen uitsluitend met leiding water te vullen. Naar wij vernemen wordt de onaange name kleur van het water in de kuipen nu alleen nog maar na het baden geconsta teerd. In een beschouwing over gewoonte of instinct zegt de N. H. Crt. o.a.: „waarom doet Tante regelmatig haar dutje na het middageten? Omdat zij bij instinct weet, dat men na den maaltijd de spijsvertering een handje moet helpen. Waarom loopt Oom heen en weer als hij nerveus is? Een voudig omdat het instinct van onze primi tieve voorouders weer boven komt. Deze toch werden opgejaagd door hun vijanden en waren steeds in beweging voor de ver dediging of voor de vlucht. Dat Tante zoo rustig haar dutje kan doen leidt tot de merkwaardige conclusie, dat de vrouwen in het steenen tijdperk minder opgejaagd werden dan de mannen. Voor geschiedvorschers lijkt ons de mededeeling van de N. H. Crt. van buiten gewone beteekenis. De Tooneelvereeniging T.O.N.E.G.I.D.O. uit Blokker heeft een uitvoering gegeven en als nastukje opgevoerd „Op gemakke lijke condities." Volgens het verslag bleek hieruit over duidelijk hoe funest het koopen op afbe taling is en hoe vele huisgezinnen daar door geruïneerd kunnen worden. „De lachsalvo's kwamen niet van de lucht", laat het blad daarop volgen. Het spijt ons, maar wij kunnen het be lachelijke van het ruïneeren van huisge zinnen niet inzien. De Tooneelvereeniging „Hierna Beter" te Medemblik zal een stuk onder leiding van een nieuwen regisseur opvoeren. Naar wij vernemen, zegt een plaatselijk blad, heeft de heer Vader ais regisseur van „Hierna Beter" bedankt. Beter verwacht men, dat het hierna beter zal gaan. Werkloozen tusschen Limmen en Haar lem hebben gezamenlijk een tocht ge maakt. Volgens het verslag werd eerst de inwendige mensch versterkt waarna een groepsfoto werd genomen, welke goed geslaagd is. Wij vermoedden al, dat een foto van die positief versterkte mannen geen verzwakt negatief zou opleveren. In een ledige treincoupé uit Hulst werd een achtergelaten kindje van ongeveer zes weken gevonden. Het bleek, dat de trein om vier uur in den middag uit België was vertrokken en van het dorpje Sint Nicolaas was gekomen. Voor den conducteur is de vondst blijk baar een late Sint Nicolaas-verrassing ge weest. „De boeren zijn geboorten van de aarde zonder tusschenkomst van andere krach ten", lezen wij in een beschouwing van „De Drentsche Bode". De schrijver leeft blijkbaar nog in de naïve veronderstelling, dat op het platte land de baby's uit de boerenkool komen. Dezer dagen, zoo wordt gemeld, had het vijfjarige zoontje van de familie V. te Waalre het ongeluk om een knikker in te slikken. De jongen werd voor verpleging in het Binnengasthuis te Eindhoven opgenomen, maar is aan de gevolgen daarvan over leden. Wij vinden het onverantwoordelijk om een jongen, die een knikker ingeslikt heeft aan een zoo gevaarlijke verpleging bloot te stellen. mee hij bedoelde regeeringspersonen en an dere officieele persoonlijkheden, te hebben gesproken. In Londen blijft hij tot den 23sten, waarna hij met de „Normandië" naar de Vereenigde Staten terugkeert. Het is ruim twintig jaar geleden, dat hij eveneens een kort bezoek aan Holland heeft gebracht. Hij wilde slechts zeggen, dat de internationale toestand sedert dien wel zeer veel veranderd was. Nederland maakte op hem echter een indruk even sterk, vreed zaam en rustig te zijn gebleven. Politieke verklaringen, zoo zeide hij, wilde hij slechts afleggen op Amerikranschen bodem. Op de schertsend gegeven verzekering, dat hier in Nederland nog volkomen vrijheid van het woord en geestesvrijheid heerschte, ant woordde hij: „Dan kunt U zich gelukkig prijzen, Uw land is nog een van de weinige eilanden-van-vrede-en-vrijheid". Met het vliegtuig, dat later naar Londen vertrok, zette oud-president Hoover, die vergezeld was van een secretaris, zijn reis voort. BOVENTALLIGE ONDERWIJZERS VOOR RIJKSREKENING. Bij de behandeling van de onderwysbe- grooting in de Tweede Kamer deed de mi nister van onderwijs mededeeling van zijn voornemen om, nu voor het oogenblik een wijziging van de leerlingenschaal voor de lagere scholen niet mogelijk is, in de moei lijkste gevallen een voorziening te zullen treffen door een extra-onderwijzer voor rijksrekening toe te staan, met toepassing van het tweede lid van artikel 56 der Lager Onderwijswet. Nu de uitvoerbaarheid van dit plan uit een door de schoolinspectie in gesteld summier onderzoek is gebleken, zullen de beslissingen voor de scholen, die zich met een aanvraag tot den minister wenden, niet lang meer behoeven uit te blijven. MET 400 BUIT VERDWENEN. Een dezer nachten hebben onbekenden zich toegang verschaft tot den winkel van den koopman D. T. aan de Kipstraat te Rotterdam. De inbrekers zijn binnengeko men via een tuimelraam, dat zich aan de straatzijde boven de winkeldeur bevindt. In de zaak hebben zij alles doorzocht, en ook het kasregister is opengebroken, maar daar hebben zij niets van hun gading kunnen vinden. In het kantoortje achter, waar zich een brandkast bevond, waren zij gelukkiger. Zij troffen het bovendien, dat de brandkast niet eens was afgesloten, zoodat zij een ijzeren geldkistje, waarin voor 400 aan contant geld was opgeborgen, zonder veel moeite konden meenemen. STOEIPARTIJ OP DE FIETS. Aanrijding met doodelijken afloop. Gistermiddag fietsten drie Aaltensche jongens, scholieren van de r. k. Mulo-school te Aalten (Geld.), naar huis. Onder het rij den stoeiden zij met elkaar en daarbij stak de 14-jarige zoon van den garagehouder O. te Aalten plotseling den weg over. Hij kwam vlak voor een uit de richting Aalten komenden montage-wagen met aanhangwa gen van de P. T. T. terecht. De jongen werd door den bumper omhoog geworpen en kwam vervolgens tegen de voorruit te recht. Hij was op slag dood. De chauffeur kwam met den schrik vrij, de naast hem zittende monteur kreeg ver wondingen aan kaak en lip en verloor vijf tanden. De algeeene vergadering van den bond Heemschut zal dit jaar te Hoorn gehouden worden op Zaterdag 7'Mei. Uit Oostenrijk gevlucht. Met het Tsjechische Douglas-vliegtuig uit Praag is gistermiddag op Schiphol aangekomen de bekende socialist, theo reticus en geleerde Karl Kautsky, ver gezeld van zijn echtgenoote Louise Kautsky. In verband met de jongste gebeurtenissen in Oostenrijk heeft de 83-jarige grijsaard en zijn 73-jarige vrouw, die, nadat door de ge beurtenissen van 1933 de socialistische party in Oostenrijk was verboden onder het regiem van Dolfuss en Schuschnigg rustig in hun woning te Weenen hun wetenschappelijken arbeid, die de schrijver ondanks zijn hoogen leeftijd nog met groote regelmaat verricht, konden voortzetten, thans definitief Oosten rijk moeten verlaten om als balling een veilig tehuis in het buitenland te zoeken. Ten gevolge van aanbiedingen door Neder- landsche sociaal-democratische vrienden is de keus op Nederland gevallen. Terstond na de afkondiging van de Anschluss vertrokken Kautsky en zijn vrouw naar Praag, vanwaar zij hun reis naar Amsterdam hebben voort gezet. Men vreesde nadeelige gevolgen van de verre reis voor den bejaarden schrijver, aan gezien deze den laatsten tijd heel slecht ter been was, en zich in zijn woning met een rolstoel moest voortbewegen. Voordat hy uit Praag vertrok, stelde hij zich onder me dische behandeling en ook op Schiphol wa ren maatregelen genomen om hem, zoo noo- dig, bijstand te verleenen. De luchtreis heeft hem echter veeleer verkwikt dan vermoeid en ondanks de emoties, waaraan de laatste weken voor hem zoo rijk waren, was zijn physieke toestand zoodanig verbeterd, dat hy by aankomst van het vliegtuig, gesteund door eenige vrienden, die hem kwamen be groeten, te voet het toestel kon verlaten en loopende den korten afstand naar het douaneeebouw kon afleggen. Verscheidene oude vrienden uit de soc.- dem. beweging waren ter begroeting op Schiphol aanwezig, o.a. de beide soc.-dem. journalisten J. J. de Roode en J. F. Anker smit. Een hunner bood mevr. Kautsky. toen zij het toestel verliet een tuil roode bloemen aan. Het onderzoek bij de douane nam vrij wel geen tijd in beslag en de grijsaard werd vervolgens naar de, naast het douanekan toor gelegen, onderzoekkamer gevoerd, waar een medicus hem onderzocht, die echter slechts kon constateeren, dat de reis hem in geen enkel opzicht nadeel had berokkend. Eenige ambtenaren van de rijksrecherche hadden daarna een kort onderhoud met den prominenten politieken vluchteling, dat blijkbaar een bevredigend verloop had. Kautsky verklaarde ondanks alles vol goeden moed te zijn en te blijven gelooven in de toekomst. Per auto vertrok hij vervolgens met de Nederlandsche vrienden naar de stad, waar hij voorloopig zijn intrek in een der hotels heeft genomen, om na van de vermoeienis sen van de reis te zijs bekomen, voor ge- ruimen tijd de gast te zijn ten huize van een zijner vrienden te Amsterdam. VERLOREN ACTETASCH MET GEVAARLIJKEN INHOUD. Gistermiddag heeft een ambtenaar van den Amsterdamschen Gemeente lijken Woningdienst in een autobus van lyn b in Noord een actetasch met ge vaarlijken inhoud laten liggen. Er zaten namelijk pakjes gehakt, vermengd met phosfor in, bestemd voor het verdelgen van ratten, benevens nog een fleschje met phosfor. Tot nu toe is deze tasch nog niet als gevonden voorwerp aange geven. Vinder: Wees op Uw hoede! 1 OUD-PRESIDENT HOOVER IN ONS LAND. Op doorreis te Schiphol. Met het K. L. M.-toestel uit Kopenhagen is gistermiddag op doorreis naar Londen op Schiphol aangekomen, de oud-president der Vereenigde Staten, Herbert Hoover, die in de afgeloopen weken, op uitnoodiging van eenige Europeesche regeeringen, verschil lende landen heeft bezocht. Hij werd ontvangen door den directeur der K. L. M., den heer A. Plesman en maakte van het korte oponthoud op de Amsterdam- sche luchthaven gebruik om eenige verver- schingen tot zich te nemen. Voorkomend en vriendelijk weigerde hy beslist, zich tegen over de persvertegenwoordigers, die op Schiphol aanwezig waren, uit te laten over den internationalen toestand of de Ameri- kaansche politiek. Hij vertelde vijftien landen te hebben be zocht en circa driehonderd menschen, waar INBREKERS AAN HET WERK TE MONSTER. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Monster (Z.H.) ingebroken bij den landbouwer P. van Eendenburg. Toen de landbouwer tusschen half vier en zes uur vanmorgen zijn huis had verlaten om de koeien te gaan melken, hebben dieven het slot van de woning geforceerd. Uit een houten kist zijn ruim driehonderd gulden en verschillende polissen ontvreemd. ZWARE BRAND IN DE RESIDENTIE. Kort voor middernacht is een zware brand uitgebroken in het perceel aan het Korten- bosch no. 11 te Den Haag, waarin een lom penpakhuis van den heer van G. was ge vestigd. De brand werd ontdekt door den sigaren winkelier op den hoek van Kortenbosch en Westeinde, die onmiddellijk de brandweer alarmeerde. De brand had reeds een fel ka rakter aangenomen, hetgeen in verband met de groote, in het pakhuis aanwezige, voor raden oud papier, lompen e.d. niet te ver wonderen viel. De vlammen sloegen dan ook spoedig het dak uit en er was zoodoende gevaar voor de belendende perceelen in dit dichtbebouwde stadsdeel. De brandweer wist echter door krachtdadig ingrijpen met twee motorspui ten erger te voorkomen, zoodat de schade bepaald bleef tot het eigenlijke pakhuis en de daarin aanwezige voorraden. Het dak van het pakhuis werd mede door de vlammen verteerd. DISTRIBUTIE RITUEEL BEREIDE ONVERMENGDE MARGARINE. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat in verband met de grootere kosten, verbonden aan de bereiding van z.g. ritueele onver mengde margarine, met ingang van 10 April a.s. (38ste tijdvak) de vastgestelde verkoop prijs van dit product instede van 11 cent (als voor de gewone onvermengde marga rine), 12% cent per half pondspakje op 50 cent per K.G. zal bedragen, terwijl de prijs, waartegen de ritueel bereide onvermengde margarine franco aan de gemeente wordt geleverd 48 cent per K.G. zal bedragen, een en ander op gelijke wijze als reeds het geval is bij de distributie van ritueel bereid bak- en braadvet. DE V.P.R.O. 12% JAAR. Nationale landdag. In September van dit jaar zal het 12% jaar geleden zijn, dat de V.P.R.O. werd op gericht. Het V.P.R.O.-bestuur koestert het voornemen, om op Zondag 25 September de leden van dezen omroep samen te roepen op een grooten nationale vrijzinnig protestant- schen landdag in de gebouwer van Houtrust in Den Haag De deelnemers, die reeds vroegtijdig in Den Haag kunnen zijn, zullen in de morgen uren in de verschillende kerkgebouwen van de Residentie den morgendienst kunnen bij wonen. Des middags heeft in Houtrust een groote samenkomst plaats. Na een openingstoe spraak van de V.P.R.O.-voorzitster, dr. Nico- lette A. Bruining, zal prof. Casimir van Den Haag een rede uitspreken. Door microfoon en luidspreker zullen groeten gewisseld wor den met een gelijktijdige samenkomst van vryzininge protestanten' en leden van de V.P.R.O. in Bandoeng. Ook de stem van Zuid-Afrika en van Amerika zal weerklin ken. Na de pauze volgt een uiting van vrijzin nig protestantsche verbondenheid. Vertegen woordigers uit verschillende provinciën zul len het woord voeren, afgewisseld door koorzang, waarvoor de medewerking van zangkoren uit het geheele land zal worden ingeroepen. Prof. ir. W. Schermerhom zal dit gedeelte van den landdag openen. Ds. B. J. Aris uit Amsterdam spreekt een slot woord. De geheele samenkomst staat onder leiding van ds. E. D. Spelberg, predikant secretaris van den V.P.R.O. De landdag wordt na een officieelen maal tijd besloten met een wijdingssamenkomst in Houtrust onder leiding van prof. dr. J. Lin deboom uit Groningen. Waar de V.P.R.O. in de omroep de ver tegenwoordiger is van alle vrijzinnig protes tantsche kerken en groepen in ons land, heeft het omroep-bestuur zich gewend tot alle landelijke en provinciale instanties om medewerking. Van verschillende zijden ko men reeds enthousiaste toezeggingen binnen. BEDRIJFSCOMMISSIF IN HET KLEEDINGBEDRUF. Op initiatief van de werkcommissie tot bestrijding van de werkloosheid is op het departement van sociale zaken een vergade ring gehouden met de organisaties van werkgevers en werknemers in het kleeding- bedrijf, ten einde te komen tot instelling van een bedrijfscommissie, welke heeft na te gaan op welke wijze het bedrijfsleven kan bijdragen tot verruiming van de werkgele genheid. De vergadering besloot tot instelling van een bedrijfscommissie over te gaan. Door MARK CHANNING Ned. bewerking door MARlt ,DE BELMONTE 20) Ze greep de automatische revolver onder haar hoofdkussen, vloog naar het raam en duwde driftig de blinden open. Met het geruststellende, antwoord van Gray kwjJ de onvermijdelijke reactie: ze was a v lamd door het verpletterende voorgevoel. Toen Gray het woord slang had uitgespro ken, zag ze in haar verbeelding den vre®f® lijken Alam Khan, de Cobra, en vermoede lijk door een opeenhooping van voors lingen, met de heillooze faam van eze man voor oogen, verbeeldde ze zie oogenblik werkelijk in zijn macht te Beter dood dan dat. „Di Lindsay, je bent niet wys zé' tot zichzelf. Terwijl ze het groene sjaaltje, dat ze even te voren in den tuin had gedragen, om haar hals sloeg, ging ze naar de kap a toe en zocht al tasten naar 't zilveren si- garettenkokertje. Een geluid in de kleed kamer was oorzaak, dat ze staan bleef me uitgestoken hand Zy luisterde, doch e leven herhaalde zich niet. Op haar teenen sloop ze naar de fa'nü" deur van haar kamer. De sleutel was ver dwenen. Twee woorden, ontleend aan haar vaders vocabulaire schenen uitstekend van pas voor dezen toestand. Zij opende reso luut de deur naar de kleedkamer. Terstond kwam haar een welbekende lucht van rook en zweet tegemoet. 't Was de lucht van schaapsvellen, welke de bergbewoners dragen. Wanneer stam hoofden met hun gevolg aan haar vader een bezoek brachten, had ze deze dikwijls genoeg waargenomen, om zich er niet in t.e vergissen. Met haar lippen vast op elkaar doorzocnt haar oog de duisternis, maar ze zag haar kamenier niet. „Ayah", zei ze zachtjes. Geen antwoord. Weer riep ze de vrouw, met haar wijsvinger krampachtig gedrukt tegen de spanveer van de pistool. Een blauwachtig wit licht flikkerde tus schen de kieren door der gesloten blinden en werd gevolgd door een oorverdooven- den donderslag. Het onweer, dat den ge- heelen dag gedreigd had, was losgebarsten. Zij meende vermengd met den zwiependen regen een gesmoorden kreet te hooren, doch zeker was ze er niet van. Met haar gewone koelbloedigheid dwong ze zich te veronderstellen, dat haal kame nier, de ayah, haar niet gehoord had ze wist, dat de vrouw vast sliep en, dat ze door haar angst gedreven den sleutel uit de deur genomen had. Ze lag nu stellig rustig onder een schaapsvel haar door één der be dienden geleend. En daarop draaide Diana Lindsday het knopje om van het electrisch licht. Ze zou geschreeuwd hebben, indien niet een enorme hand op haar mond gedrukt werd en een andere haar in den nek greep. Een tweede persoon ontrukte haar de revolver en omklemde haar polsen in ijze ren greep. Toen ze bespeurde, dat deze laatste met zijn voet de deur dichttrapte, meende ze in onmacht te zullen vallen, haar bekroop het gevoel van doodsangst van iemand, die door een wild beest besprongen wordt. Alle hoop was weg. Gekleed als alle bergbewoners, 'n grauwe, wijde pantalon vastgesnoerd om het mid del, een versleten schaapsvel over een lang blauw linnen hemd, vuil en vol vlekken, keek de langste man, dien ze ooit gezien had, haar doordringend aan. Een stuk van zijn tulband was om het onderste gedeelte van zijn gezicht geslagen, teneinde hem onherkenbaar te maken, en hieronder uit golfde een lange, zwarte baard, die tot aan zyn middel reikte. 't Was Alam Khan, bijgenaamd de Cobra, ontsnapt uit de gevangenis, waarin hy dien morgen was opgesloten. De oogen, welke boven de vuile tulband op haar neerkeken, waren als twee vuren, rood-bruine oogen met in de diepte een fel licht, zooals dat, wat in de duisternis boven een fabrieksschoorsteen uitslaat. Na een oogenblik, dat haar een eeuwigheid scheen, richtte ze haar verschrikte blikken naar een hoek van de kamer. Daar stond rechtop tegen den muur en aan dezen vastgeklonken door een mes, dat haar pre cies midden in de keel was gestoken, de ayah, haar kamenier, haar witte mousseline kleed vol bloed. Een bergbewoner is belofte noch eed heilig: deze vrouw was een werk tuig geweest, doch één oogenblik van be rouw had haar het leven gekost. „Ken je Yanisch?" vroeg Alam Khan of wel de Cobra met een zoo zware stem, dat ze het heele vertrek dreunend vulde. Ze knikte van ja met wijdopen gespalkte oogen. „Luister dan. Je vader is ook mijn ge vangene. (Hoe zou ze hebben kunnen we ten, dat dit een leugen was?) Je geeft geen kik, of het is zijn dood. En niet op de wij ze, waarop ik dat dikke wijf hij wees op de ayah heb vermoord, maar langzaam, door de handen van mijn vrouwen. Een koude rilling liep* Diana over den rug. Ze kende de ontelbare martelingen, welke de bloeddorstige vrouwen der berg bewoners hun gevangenen laten ondergaan. Haar vader had eens gezegd, dat hy zich eerder zou dooden dan dergelijke folterin gen door te maken. „Je hebt 't begrepen?" Weer knikte ze toestemmend. „Goed, bind haar dan". De kameraad, die begeerige blikken op de revolver had geworpen, liet, terwijl hij zich haastig bukte om 'n touw op te rapen, deze in zijn zak glijden. Met dezelfde on gelooflijke snelheid werd een prop gemaakt van het met bloed bevlekte mousseline, af gescheurd van de sarong der doode ayah en deze in Diana's mond gestopt, waarna een deken over haar hoofd geworpen werd. Een lus van touw sloot om haar schou ders. Diana Lindsay viel in zwijm. HOOFDSTUK IV. Een tweede slachtoffer van den Cobra. Tegen den morgen werd Colin Gray, die in Yanistan voor den geheimen dienst „den Gesluierden Man" moest opsporen, gewekt door het gekrijsch van een vogel. Dien nacht had hy de eene nachtmerrie na de andere gehad; in een van zyn benauwdste droomen was hy door een onbekende wil dernis geloopen, achtervolgd door een reus achtige slang. Juist op het oogenblik, toen het beest zou bijten, had hy zijn mes in den open muil gestoken, waarin het met een doffen smak verdween. Hij was badend in zweet wakker gewor den. Nu lachte hy by de herinnering. Hij sprong uit bed en riep zijn Gurkhaanschen oppasser. „Zeg, Limbu, luiaard!" Een kleine, stevige Gurkha in khaki uni form trad binnen; zijn breed gezicht één en al glimlach. „Gri Sahib" had vroeger Limbu het leven gered heldenfeit, dat bijgedragen had den eerste het „Victorian Cross" te bezor gen. Vanaf dien dag had het kleine man netje het zich een heiligen plicht gerekend, eiken nacht op den drempel van de kamer van den officier te slapen. „Ga mijn ontbijt halen", beval zijn afgod, terwijl hy zich behaaglijk uitrekte. „En als over twintig minuten de bruine merrie Leïla niet kant en klaar is, zit er wat op!" De Gurkha grinnikte voldaan. Hij was trotsch op de lichamelijke kracht van zijn officier, en Leïle met haar glanzende huid was zyn oogappel. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9