Agenda Vraag en aanbod MALININE REOENKLEEDINO GERARD WORM Stock Opel onderdeelen de N.V. Nassau Garage. Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven? Amerika's initiatief inzake politieke vluchtelingen. EERSTE BLAD. 2 100 waterdicht Por«us ALLEEN' verkrijgbaar: in de Houttil Alkmaar, Donderdag. TELEVISIE IN ALKMAAR. Uitzending in het geheele land door Philips en de Avro. Zij, die de ontwikkeling van de televisie hebben gevolgd, weten, dat reeds sinds ge- ruimen tjjd in Engeland en Duitschland uit zendingen plaats hebben. Zij weten ook, dat de Philips-laboratoria zich intensief met de televisie hebben beziggehouden, dat het daar bereikte voor het eerst op de Jaarbeurs te Utrecht werd vertoond en dat het daar vertoonde nog nimmer in eenig land, waar geregelde televisie-uitzendingen plaats had den, werd overtroffen. De beelden waren af en duizenden hebben zich verdrongen op de 5e verdieping van het Jaarbeursgebouw om de op den beganen grond werkende ar- tisten Corry Vonk en Wim Kan te kunnen aanschouwen. De maximum-breedte van het beeld, dat normaal bij een televisie-apparaat van 1000 nog slechts 20 x 25 c.M. bedraagt, werd hier opgevoerd tot 90 x 120 c.M. Theoretisch is de televisieuitzending ech ter overal mogelijk en zooals men weet, reserveerden onze omroepvereenigingen reeds fondsen om televisie-studio's te kun nen bouwen. De uitzending voor het geheele land bleef nog een groote moeilijkheid, omdat de actie-radius nog zóó was, dat men televisie slechts in een omtrek van 40 K.M. kon ont vangen. De Britsche televisie-dienst had Za terdag echter reeds de voldoening, dat de uitzending van den eersten grooten roei- wedstrijd de „Heat of the Riverrace" zelfs in Eastbourne op een afstand van 122 K.M. werd ontvangen. Wie denkt, dat daarmede het laboratorium van Philips belangrijk is geklopt, vergist zich echter in hooge mate. Ook daar heeft men doorgewerkt en is men thans in staat de actie-radius reeds tot 200 K.M. op te voeren in een beeld van 5 x 7 M. Van uit het centrum van ons land is dus een televisie-uitzending, die ons heele land kan bestrijken, mogelijk geworden. De televisie nu maakt gebruik van het zelfde beginsel als de bioscoop, d.w.z. de traagheid van het menschelijk oog. Bij de bioscoop projecteert men 24 beelden per seconde, met dien verstande, dat elk beeld tweemaal geprojecteerd wordt, om een „beeldfrequentie" te verkrijgen van 48 beel den per seconde. Bij de televisie gebruikt men 25 beelden per seconde, die ook twee voudig worden weergegeven. De opname ge schiedt bij de televisie met behulp van zgn. iconoscoop, een electrisch oog, dat het beeld doorgeeft aan den televisiezender, die op een golflengte van 7 M. werkt. Door in de bioscooptheaters een televisie ontvangapparaat te plaatsen, wordt het thans mogelijk op het bioscoopdoek het tele visiebeeld te projecteeren en tevens het ge luid weer te geven. In overleg met de Avro verzorgt Philips morgenochtend vanuit Hilversum het ex en interieur van het Hilversumsche stad huis, waarbij men een trouwpartij kan zien van de dochter van prof. Boltje en mr. C. M. L. van Hoogendorp, welke huwelijksvoltrek king voor deze gelegenheid door den burge meester, den heer Lambooy, zal geschieden. Dit soclety-huwelijk krijgt een bijzonder ka rakter, doordat de leden van de Hilversum sche rijvereeniging, waarvan mej. Boltje en mr. van Hoogendorp deel uitmaken, zich als eerewacht te paard voor het raadhuis rullen opstellen. De heer Lambooy, die ook deel uitmaakt van Prov. Staten, is een uitstekend spreker, zoodat deze huwelijksvoltrekking tot leering kan strekken van vele ambte naren, die deze plechtigheid soms wat al te zakelijk verrichten. De uitzending vindt om 10,30 uur plaats en zal gelijktijdig vertoond worden in Alk maar in de bioscoopzaal van de Harmonie, te Leeuwarden in café Spoorzicht, te Gro ningen in Cinema Palace, te Assen in het Concerthuis, te Zwolle in de „Buiten Socië teit", te Arnhem in Cinema Palace, te Utrecht in het City Theater, te 's-Hertogen- bosch in Cinema Royal, te Rotterdam in het Astra Theater, te 's-Gravenhage in Cinema Odeon, te Roermond in Roermond's Bios coop-Theater, te Haarlem in het Cinema Palace-Theater en te Amsterdam in de Cineac. Zooals men ziet, zal men dus morgen in het geheele land dit televisie-experiment kunnen volgen, waardoor ons land op dit gebied aan de spits komt te staan. Daar de entreeprijs op slechts 0,10 is ge steld, zal deze slechts voor weinigen een be zwaar zijn om dit eerste experiment te Alk maar te gaan aanschouwen. Men zie de advertentie in dit nummer. AANRIJDING IN DE WILHELMINA- LAAN. Hedenmiddag om half twee zijn in de Wilhelm in alaan een door een man bestuur de bakfiets, die in de richting Kennemer- straatweg reed en een auto, die naar het Sportpark ging, met elkaar in botsing geko men. Tengevolge van deze botsing werd de bestuurder van de bakfiets tegen den grond geworpen, waardoor hij verwondingen opliep en naar het Centraal Ziekenhuis is overge bracht. VAKSCHOOL VOOR DAMES- EN HEERENKAPPERS. Men schrijft ons: Op de gisteravond gehouden vergadering van R.K. Kapperspatroons is besloten hier ter stede een kappersvakschool op te richten. Een voorloopig bestuur is gekozen, nJ. de heeren C. Huiberts, P. Noom en J. B. van Merwijk. De bedoeling is uitsluitend leer lingen toe te laten in het vak werkzaam, in de toekomst zal zulks bij wet verplichtend zijn. Men hoopt den eersten cursus in het najaar te kunnen openen en verwacht, dat alle toekomstige kappers (kapsters), ook uit de omgeving, zich als leerling zullen op geven. DE TOESTAND VAN L. SCHATS. Naar wij vernemen, is de toestand van L. Schats, die zooals we berichtten Dins dagavond in „de Overdekte" een ongeluk gehad heeft met het springen van de hooge veerplank, bevredigend. We willen er tevens even op wijzen, dat de heer S. geen deel uitmaakte van het per soneel van het bad, zooals wij aanvankelijk meldden. NJR.V.ERS IN ONS BEDRIJF. Een groep N.R.V.ers van de afdeelir.g Alk maar heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan de Alkmaarsche Courant en het geheele bedrijf voorzoover het dan de krant betreft bezichtigd. Het gezelschap werd door den directeur ontvangen, die in een korte inleiding het ontstaan van een dagblad schetste en de bezoekers verschil lende „onderdeelen" van een krant toonde: een letterkast, een zethaak, een matrijs, een stype, enz. enz. Daarna werden de verschillende onder deelen van het bedrijf bezichtigd en heeft men de telex, de zetmachines ei. de rotatie pers in werking gezien, terwijl eveneens het „opmaken", het maken der matrijzen en van de stypes in oogenschouw werd geno men. Wij gelooven, dat allen een idee gekregen hebben over het „maken" van een krant en dat allen nadat het gezelschap een thee was aangeboden voldaan huiswaarts zijn gegaan. De heer Ruygh, leider van het gezelschap, bracht aan het slot der excursie dank aan de directie voor de ontvangst en meende, dat allen de krant thans anders gaan be- oordeelen, als zij 's avonds thuis is bezorgd. Bovendien was hij er van overtuigd, dat geen der bezoekers ooit weer zal mopperen, als de krant eens een enkelen keer iets later komt, omdat men thans weet, hoe één kleine storing direct een belangrijk tjjdsverlies kan beteekenen. De heer Krak besloot daarna met op te merken, dat w(j gaarne groepen ontvangen, omdat het voor directie en redactie prettig en goed is, dat velen weten, wat er gebeuren moet, voordat de bezorger de krant kan be zorgen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank is in staat van faillissement verklaard K. Ruiter, slager te Enkhuizen, met benoeming van mr. Ledeboer als rechter-commissaris en van mr. Thomas als curator. VERGADERING BURGER IJSCLUB. In café Central. Gisteravond werd in café Central de jaar vergadering gehouden van de Burger IJs club. De voorzitter, de heer H. Koorn Jr., open de de vergadering met een woord van wel kom. Door den secretaris, den heer J. Jonker, werden de notulen gelezen en na eenige toe lichting goedgekeurd. De heer Jonker bracht, zooals reeds sinds jaren, het jaarverslag uit, geheel op rijm, dat van de aanwezigen een uitbundig ap plaus mocht verwerven. De voorzitter deelde mede, dat van de er ven van wijlen het oud-bestuurslid, den heer Vergaaij ontvangen is een voorzittershamer, eertijds aan de B.ÏJ.C. geschonken. De penningmeester, de heer J. H. Merkx, bracht het financieel verslag uit. Hieruit bleek, dat 503 kaarten waren uitgegeven. De ontvangsten bedroegen, met het saldo van vorig jaar, 1 657.30. De uitgaven 1 503.97, zoodat er een batig saldo is van f 140.20. De heer Merkx mocht een hartelijk woord van dank voor zijn beheer ontvangen. De kascommissie adviseerde bij monde van den heer Slotboom tot décharge, waartoe de vergadering onder applaus besloot. Tot leden van de kascommissie werden gekozen de heeren Duinmayer en Andriesma. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Koorn Jr. en J. Jonker werden met bijna algemeene stemmen herkozen en namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag herinnerde de heer Elte rraan, dat indertijd door de B.IJ.C. en de :\neeringscommissie uit het bakkersbedrijf een bepaalde afspraak is gemaakt over de regeling der te leveren brooden. Deze rege ling gaf toestemming tot korting voor lief dadige doeleinden van 10 pCt. Elk jaar zou den vijf bakkers-leden voor levering worden aangewezen. Dit jaar is echter een inschrij ving gehouden, zonder dat de afspraak was opgezegd. Aan een der Alkmaarsche bakkers is toen tegen een lagen prijs de levering op gedragen, hoewel de voorzitter had toege zegd voor dit jaar de afspraak nog gestand te doen. Nu hebben de armen een half brood meer gekregen, doch dat is gegaan ten koste van een groep middenstanders, die toch al zoo weinig verdienen. Men heeft den betrokken bakker verleid tot contractbreuk. Dat is on juist. Spr. zou gaarne weten, wat men in de toekomst van plan is te doen. De voorzitter verdedigde de houding van het bestuur. Men heeft nooit anders gewild dan den armen zooveel mogelijk te geven. De heer E. Hamburger had tot zijn ver bazing gehoord, dat de voorzitter persoonlijk een toezegging heeft gedaan voor dit jaar. Het bestuur heeft niets onrechtmatigs ge daan. Het heeft als zoodanig niets met de sa- neeringscommissie te maken. Ook de heer Merkx vond het onjuist, dat de voorzitter een afspraak maakt zonder het overige bestuur er in te kennen. De bakker die geleverd heeft was niet de eenige die on der den prijs heeft ingeschreven. Overigens moet men niet vergeten, dat voor de B.IJ.C. de belangen der armen boven alles gaan. Men moet echter niet gelooven, dat het hal ve brood is gegaan ten koste van de bakkers, maar doordat men goedkoop vet heeft kun nen krijgen van de Criaiszuivelcentrale. Tentoonstellingen Tot en met 2 April in de Handelsschool tentoonstelling „Hoe teekent het kind in Indië Geopend 85 en 810 uur. Tot en met Vrijdag 10-12, 2—5 en 7—9 uur tentoonstelling werkstukken Ambachts school. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Marie Walewska (hist.-rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Charles Boyer. Toegang boven 18 jaar. (Geprolongeerd). City-theater, 8 uur, hoofdnummer De groote illusie (rom.); hoofdrollen Erich von Stroheim, Dita Parlo en Jean Gabin. Toe gang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur hoofdnummer Wie is mister Flow? (sens.) Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Manege (circusfilm); hoofdrollen Attila Hörbiger, Albert Matterstock, Annellese Uhlig e.a. Toegang boven 18 Jaar. De heer Elte legde er nog eens de nadruk op, dat twee afspraken niet gehouden zijn. Dat maakt de zaak zoo onplezierig. Na nog eenige discussie werd besloten de oude overeenkomst op te zeggen en tegen den tijd van de nieuwe levering opnieuw met de bakkers te overleggen. De heer A. Goes dankte voor dit besluit en bracht hulde aan het charitatieve werk der B.IJ.C. Nadat de heer de Jager nog een propagan distisch woord voor de B.IJ.C. gesproken had, volgde sluiting. JUBILEUM. Dinsdag 5 April zal de heer Zwart het feit herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst der Nederlandsche Spoorwegen kwam. Zwart is bijna 24 jaar lid der Nederland sche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel en geruimen tijd penningmeester der afdeeling Alkmaar. TENTOONSTELLING AMBACHTS SCHOOL. De Ambachtsschool, Alkmaar's grootste onderwijsinrichting, waar op de dagschool 550 jonge menschen voor de handwerkvak- ken, in al haar geledingen, worden opgeleid en waar een 1200 leerlingen des avonds de verschillende cursussen volgen, vraagt voor slechts drie dagen de belangstelling voor de tentoonstelling van de werkstukken van de leerlingen. De school, die reeds 40 jaar in Alkmaar, als schepping van het particulier initiatief, bestaat, is reeds 25 jaar in het tegenwoordige gebouw gevestigd, dat inmiddels reeds met vele lokalen is uitgebreid. Wy vinden in deze school afdeelingen voor timmerlieden, metselaars, schilders, smeden, schoenmakers, meubelmakers, stof feerders, kleermakers(sters), electro-technici, machinebankwerkers, motor- en rijwielher stellers. Met groote voldoening hebben wij gister middag een wandeling door het groote ge bouw gemaakt en een kijkje genomen in de verschillende afdeelingen, de werkplaatsen en de teekenzalen. Vol bewondering hebben wij gestaan tegenover de vele machines voor al in de bankwerkerij, de motorafdeeling, de smederij en de electrische afdeeling. Ook in de afdeeling van de timmerlieden vindt men in een door de leerlingen vervaardigde zaal (de mooiste in het gebouw) machines voor de machinale houtbewerking. In de bank werkerij trok onze bijzondere aandacht een zaagmachine, die op de school is vervaar digd. In deze afdeeling werkt men ook reeds voor de praktijk. Ten behoeve van het Rijk vervaardigt men daar n.1. handbrand- spuitjes. De tandwielen, de krukassen, de bankschroeven voor de timmerlieden in deze afdeeling vervaardigd, worden voor een groot deel in de school benut, terwijl de ge reedschappen in de smederij en in de motor en rijwielafdeeling vervaardigd (de afwer king van deze werkstukken is een lust voor het oog), ook door de jongens worden ge bruikt. In de rijwielafdeeling worden de frames gebouwd en de fietsen worden hier ook ge moffeld en gebiesd. Prachtig gereedschap ten dienste van auto-reparateurs wordt hier ook vervaardigd. De instrumenten, gemaakt in de bloeiende afdeeling voor de electro-techniek en de daar ten behoeve van het onderwijs aanwe zige instrumenten, leveren het bewijs, dat de jongens hier dit zoo moeilijke vak, vooral door de practijk, leeren begrijpen. De afdeeling, verband houdende met het metselvak, zijn vooral de laatste 15 jaren enorm gegroeid. Ook het onderwijs voor de timmerlieden (wij zagen daar keurige trapconstructies en prachtig gereedschap) mag grondig onder wijs genoemd worden, evenals dat in de af deeling voor de metselaars, waar de jongens wat meer leeren dan zich tot een duizend- pooter te bekwamen. De hier geëxposeerde werkstukken bewijzen, dat ook het vak van metselaar als kunstvak kan worden uitge oefend. In de afdeeling van de meubelmakers za gen wij een huiskamer-ameublement, buf fetten, tafels en kasten, die het bewijs le verden, dat men hier weet, welke eischen er voor een modern interieur gesteld wor den. Ook de afdeeling voor de kleerma- kers(sters) waar mantels, rokken, borduur werk en heerencostumes vervaardigd wor den, blijkt door de geëxposeerde modellen up to date te zijn. De schilders bewijzen reeds in het lokaal, waar de prijzen voor de verloting tentoon gesteld zijn, dat het aan deze leerlingen ge geven onderwijs grondig onderwijs is. De zen indruk krijgt men ook, als men de tee kenzaal van de schilders bezoekt, waar men kan zien, dat hier voor het reclame-schilde ren en het decoratie-schilderen een goede grond wordt gelegd. In samenwerking met de bakkerspatroons is er aan de school een cursus verbonden, waar men datgene leert, wat Voor de vesti- gingseischen noodig is. Voor het theoretische gedeelte behoeven deze leerlingen slechts één avond in de week de school te bezoeken. Het praktische onder wijs ontvangen zij bij de patroons in de stad. Er wordt naar gestreefd, voor de bakkers een speciale afdeeling aan de school te ver binden. Onderhandelingen met de regeering, die niet afwijzend hiertegenover staat, zijn erover gaande. De door deze leerlingen bij de patroons in de brood-, de banketbakkerij en de patisse- rie-afdeeling vervaardigde werkstukken vindt men thans voor het eerst in een apart lokaal geëxposeerd. Hier wordt het bewijs geleverd, dat de bakkers voor verjaardagen en feestelijkheden veel aantrekkelijks kun nen vervaardigen. Het is wel jammer, dat de school dit jaar voor het laatst diploma's voor den driejarigen cursus uitreikte, omdat, tengevolge van de bezuinigingen op onderwijs, het ambachts- onderwijs van een driejarigen in een twee jarigen cursus is omgezet, In ons volk hebben de klein-zelfstandigen steeds een kern van de natie gevormd. De techniek heeft de productie steeds meer In de richting van het machinale gestuwd. Toch zal het meer dan ooit noodig blijven, dat men overal goede vaklieden heeft. De perfectionneering van de techniek maakt het zelfs noodig, dat het vakonderwijs ingewik kelder wordt en daarom is verkorting van de opleiding voor het vakonderwijs een achteruitgang. Gelukkig begint de regeering dit in te zien en heeft ze althans goed gevon den, dat de leerlingen, die een diploma van den tweejarigen cursus behaalden, de school nog een jaar mogen volgen. Verblijdend is het, dat reeds 50 leerlingen, die een derge lijk diploma verwierven, den wensch daartoe te kennen gaven. De Ambachtsschool is in ieder geval echter een onderwijsinrichting, waarop niet alleen Alkmaar, doch ons geheele gewest trotsch kan zijn. Vanavond en morgen bestaat er nog gelegenheid om de tentoonstelling te bezich tigen. 2e handsch goederen 35 cent per 5 regels. faalste betichten Ongecorrigeerd. Nederlandsche regeering gaat accoord. 's-G ravenhage, 31 Maart. - De regeeringspersdienst meldt: Onder betuiging van haar waardeering voor het door de Amerikaansche regee ring genomen initiatief, heeft de Neder landsche regeering zich bereid ver klaard, zich te doen vertegenwoordigen in het comité, dat op voorstel van de Amerikaansche regeering zal bijeen komen ter bespreking van de maatrege len, die ten behoeve van politieke uit gewekenen kunnen worden genomen. GROOTE BOSCHBRAND IN DE ARDENNEN. 50.000 schade. In België tusschen Libramont en Bastogne in de Ardennen is een boschbrand ontstaan, waardoor een groote oppervlakte met jonge aanplant vernield is. Deze eerste boschbrand van dit jaar brak uit korten tijd nadat een trein door de aanplantingen gepasseerd was. Het langdurige droge weer heeft de bos- schen uiteraard zeer brandbaar gemaakt. De schade wordt geraamd op ruim 50.000. DE „ZUIVERING" VOORTGEZET. Acht personen gefusilleerd. Vijf Sovjet-Russische marine-officieren en drie matrozen van de roode vioot zijn te Chabarowski gefusileerd. Zü waren ervan beschuldigd den Japanneezen kaarten te hebben verstrekt van de marinehavens te Wladiwostock en van de versterkingen daar. Svenska Pressen, die dit bericht publiceert, meldt verder, dat twee piloten van de Sov jetluchtmacht tijdens een proces tegen hen zich meester hebben gemaakt van een vlieg tuig en getracht hebben daarmede te ont komen naar Chineesch gebied, dat door de Japanneezen bezet was. Op enkele mijlen van de grens werden zij door achtervolgende vliegtuigen ingehaald en neergeschoten. VISSCHERSHAVENBEDRIJF IJMUIDEN. Omzet over Maart. De omzet in het Visschershavenbedrijf over Maart van dit jaar bedroe? 623.580 (vorig jaar Maart 696.649). Over het eerste kwartaal 1938 bedroe? de omzet 1.843.456, tegen 1.809.509 in hetzelfde tijdvak van 1937. ANTI-FRANSCHE ACTIE. Propaganda van Franco? Volgens het blad „Le Populaire" doet. zich in Frankrijk sedert Zondag j.l. ee nieuw radiostation hooren, dat zich radio11 national noemt en op een golflengte van 24n meter uitzendt. De eerste uitzending droeg een fel ant- semietisch karakter. Het station doet feu'" aanvallen op de Fransche regeering en von-6 al op Blum. °°N Volgens het blad is onomstootelijk vaste steld, dat de nieuwe zender niets ander» j dan radio-Salamanca, het station der Sn» sche opstandelingen. Het ministerie van buitenlandsch» op de hoogte gesteld. STEEKPARTIJ IN WOONWAGENKAMP In het woonwagenkamp aan de Nieuwe Kade te Arnhem heeft gisteravond laat een vechtpartij pkats gehad tusschen twee acht tienjarige jongelieden, S. en G. genaamd De ruzie ging om een meisje. Op een gege ven oogei.blik trok S. een mes en stak G daarmede in den rug, waardoor deze hoogst ernstig werd gewond. G. werd naar het zie kenhuis overgebracht. Waarschijnlijk is zijn ruggegraat gekwetst. S. is door de politie aangehouden en in het huis van bewaring ingesloten. INSTORTING IN MIJN EISCHT TAL VAN SLACHTOFFERS. Nabij Kozloe (Turkije) hebben overitroo- mingen een instorting in een mijn veroor zaakt, als gevolg waarvan' 42 mijnwerkers werden opgesloten. Verscheidenen hunner zijn om het leven gekomen, doch na gevaar lijken reddingsarbeid konden de overigen bevrijd worden. „ONS KIND, GIDS VOOR JONGE OUDERS". Aangeboden aan het Prinselijk Paar. Het eerste gereed gekomen exemplaar der in leer gebonden luxe uitgaaf van „Ons kind, gids voor jonge ouders" werd door het bestuur der stichting „Ons Kind" van HH. K.K.H.H. prinses Juliana en prins Bemhard aangeboden met een begeleidend schrijven, waarl doel en beteekenis werden uiteengezet van dit opvoedkundig verzamelwerk, waar in een groot aantal der meestbevoegde des kundigen, onder hoofdredactie van prof. dr. J. H. Gunning Wzn. In een reeks artikelen op populaire, maar wetenschappelijk ver antwoorde wijze alle problemen der opvoe ding van het kind, zijn geheele lichamelijke en geestelijke verzorging, vanaf de geboorte tot de puberteitsjaren, behandelen. De aanbieding van de calligrafiache oor konde, met de namen van hen, die door in schrijving op een der luxe uitgaven of op andere wijze de goedkoope volksuitgave en de vorming van een fonds te storten in het Beatrix-fonds ten behoeve van het Neder landsche kind mogelijk maakten, zal ge schieden zoodra de desbetreffende lijsten kunnen worden afgesloten. £xuuU en Jcüh&oum RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Bij de op 30 Maart gehouden openbare eindles werd het diploma uitgereikt aan de leerlingen A. Boontjes te Burgerbrug! J. F. Rommel te Alkmaar; K. B ree ba art te Winkel; C. Swaerts te Callantsoog; W. Bremer te Schagen; G. van Til te Sloot- dorp; O. Broekema te Heemstede; J. Vis ser te Wieringerwaard; K. J. Gevers te Stompetoren! J. de Vries te Callantsoog; J. Kaan te Anna-Paulowna; J. C. Waiboer te Anna-Paulowi.a; Jb. Keijzer te Anna- Paulowna; P. Waiboer te Anna Paulowna; A. J. Lindenbergh te Slootdorp; C. Wit te Nieuwe - N iedorpM. Mantje te Oude- schild (Texel); J. Zuiker te Blokhuizen en J. Rabbinge te Hippolytushoef. Het diploma als melkcontroleur ont vingen de leerlingen: A. Boontjes te Bur gerbrug; J. Rabbinge te Hippolytushoef; W. Bremer te Schagen; J. Vries te Cal lantsoog; K. J. Govers te Stompetoren; J. C. Waiboer te Anna-Paulowna; Jb. Keijzer te Anna-Paulowna; P. Waiboer te Anna-Paulowna; A. J. Linden berg te Slootdorp; C. Wit te Nieuwe-Niedorp; M. Mantje te Oudeschild (Texel) en de oud leerling: W. Köhne te Beemster. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de leerlingen: C. J. Barsingerhorn te Schagerwaard; G. J» Koster te Schagerbrug; Jb. G. Blaauboer te KoLhorn; G. Miedema te Slootdorp; J. Blaauw te St. Maartensvlotbrug; D. Nobel te Barsingerhorn; R. Bouma te Den Hel der; J. J. Polter te Anna-Paulowna; J. Deelder te Den Helder; N. Saai te Wierin gerwaard; J. v. d. Deure te Enkhuizen; G. Schoorl te Eertigenburg; A. J. Dieleman, te Middenmeer; C. Smit te Opperdoes; B. Dros te Eierland (Texel)J. J. Waiboer te Oude-Niedorp; J. Frans te Groenveld; A. V. d. Welle te Kolhorn; C. G. Geel te Win kel; A. v. d. Zaag te Slootdorp; M. Glas te Callantsoog; J. Zwemmer te St. Maartens brug; W. R. Hoeksema te Middenimeer; M. J. Zijp te Twisk; J. Hoogendoom te Slootdorp; J. Wijker te Egmond aan Zee; M. C. Kooij te Anna-Paulowna; T. Nieuw- hof te Middenmeer en de toehoorder: J- Dekker te Schagen (voor het vak veeteelt)- Niet bevorderd zijn 7 leerlingen. JCech S. School Ds. J. Eikema te Schagen is beroepen tot predikant bij de herv. gemeente te Zaandam.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2