Vraag en Aanbod. Die NACHT-HOEST zal ophouden! ^Buitenland Gemeenteraden PuwHciaal derde blad. Twee legercorpsen in Oostenrijk. 18 corpsen in totaal Aanbrengen van „Staatsvijanden". Gouwleider Bürckel er tegen. Nieuws in 't kort. WINKEL akker'S Abdijsiroop het beproefde hoest-geneesmiddell HEILOO BERGEN LIMMEN NOORDSCHARWOUDE Met ingang van 1 April zal het voormalige Oostenrijksche leger het zeventiende en achttiende legercorps van het Duitsche leger vormen. Het commando van het eerstge noemde corps zal te Weenen zetelen, het eommando van het andere corps te Sn Ir. burg. Aangezien men tot dusver in Duitschland slechts officieel veertien legercorpsen kende, bestaan nog twee corpsen, waarvan men niets weet De gevolmachtigde van den Führer voor de volksstemming in Oostenrijk, gouwleider Biirdcel, keerde zich gisteren in een procla matie tegen de aanbrengers van „staats vijanden" en doet in het bijzonder uitkomen, dat het niet aangaat dezen en genen leider van een vroegere organisatie bij de overheid aan te geven als een „vijand van den staat". Wij willen, aldus Bürckel, de eventueel om redenen van staatsveiligheid geboden maatregelen tot het kleinst denkbare aantal, doch ook tot de ergste raddraaiers beperken. Bom ontploft bij Italiaansch consulaat. - Op het terrein van het Italiaansche con sulaat te Sjanghai werd gister een bom tot ontploffing gebracht De materiëele schade is gering en er werd niemand gewond. Dit is de eerste aanslag op een niet-Japansche buitenlandsche overheid. Wegwerkers bedolven. - Bij werk' zaamheden aan den straatweg bij Psjegar (Servië) heeft vallende rotssteen een co lonne wegwerkers bedolven. Tot nu toe konden drie dooden en drie zwaargewonden worden geborgen. Het juiste aantal slacht offers is niet bekend. Typhus te Bromberg. - In deze Pool- sehe stad is een typhus-epidemie uitgebro ken. Tot dusverre zijn in de ziekenhuizen 85 ernstig zieken opgenomen, van wie er 11 reeds zijn overleden. Wervelstormen eischen wederom slacht offers. - Een met hevig onweer gepaard gaande wervelstorm heeft in een plaatsje nabij Arkansas (Texas) verscheidene woon huizen verwoest waarbij vijf kinderen ge dood en tien personen gewond werden. Nabij Wilburton in Oklahama hebben de wervelstormen dertien studenten gewond. Vulkanische uitbarsting. - De Siberi sche vulkaan Avatsjinsk op Kamsjatka, zes tig K.M. van Petropawlowsk verwijderd, is in werking getreden. De vulkaan heeft ge durende tien jaar niet meer gewerkt. De uitbarsting is zoo hevig als men in veertig jaar niet meer heeft gekend. Vijfhonderd opvarenden van oorlogs schip ziek. - Het Amerikaansche vliegtuig moederschip „Lexington", dat aan de ma noeuvres in de Stille Zuidzee deelneemt, is te Honoloeloe binnengeloopen, aangezien aan boord 500 man lijdende zijn aan aman delontsteking. De zieken blijven aan boord. Vertoornde Indianen. - Tweehonderd vertoornde Indianen hebben gisteren den super-intendent Louis Balsam uit zijn kan toor in het reservaat van Chippewa verdre ven, Vervolgens begonnen zij een sitdown- staking. Zij eischen betere behandeling van den kant van het Indianenbureau te Washington. Wilde olifanten vallen pelgrims aan. - Veertig wilde olifanten hebben een verwoe den aanval gepleegd op een groote menigte pelgrims, die aan de oevers van den Ganges saamgekomen waren voor de beroemde Kumoh Mela, de heilige ceremonie van het baden in den Ganges bij Hardwar. Toen de olifanten in wilden ren uit het nabije woud naderden, stoven de pelgrims in alle rich tingen uiteen, juist op tijd, aangezien zij anders ongetwijfeld verpletterd zouden zijn. In de nabijheid waren kortgeleden zes pelgrims door olifanten gedood. Een lijvige agenda. Een dame in den raad. Alle wegen overgedra gen, dus kreeg de wegwerker ont slag. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag onder vooraijterschap van burgemeester Zwart. Op de publieke tribune zaten een tiental vrouwelijke belangstellen- den. Van de ingekomen stukken vermelden wij, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd, dat een lokaal aan de kleuterschool in ge bruik wordt gegeven. Ged. Staten hebben het besluit, om eenige wegen in de gemeente ten laste te brengen van het Hoogheemraadschap, goedgekeurd. De heer J. J. Engel berichtte te bedanken als lid van den raad. Hy dankte voor de on dervonden welwillende samenwerking. Alle ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. De voorzitter sprak eenige dankwoorden aan het adres van den heer Engel, die heelt moeten bedanken, omdat het gedeelte van de Wieringermeer, dat tijdelijk bij de gemeente Winkel was gevoegd, er weer van af is ge nomen. Tot lid van den raad is door den voorzitter van het Centr. Stembureau benoemd ver klaard mevr. D. Krab geb. Elings. Zij heeft haar benoeming aangenomen. Verschillende ingekomen verslagen zullen voor de raadsleden ter inzage liggen. Medegedeeld werd, dat het H. d. S. te Lutjewinkel ongesteld is. Tot tijdelijk on derwijzer is benoemd de heer Broersma te Barsingerhorn. Hierna volgde het onderzoek van de ge loofsbrieven van mevr. D. KrabElings. Ze werden in orde bevonden. Geadviseerd werd mevr. Krab toe te laten, waartoe de raad besloot. Mevr. KrabElings legde de vereischte beloften af en nam plaats op den zetel voèr welke een bouquet bloemen op tafel was geplaatst De voorzitter sprak hierna de nieuwbe noemde toe. Hy feliciteerde mevr. Krab met haar benoeming. Het is de tweede maal, dat een dame zitting heeft in den raad, de eerste maal pl.m. 15 jaar geleden. De voorzitter zeide het op prijs te stellen, dat een dame in den raad zitting krijgt. Hij hoopte, dat dit de vergaderingen moge veraangenamen, maar ook, dat wanneer zaken de vrouw raken, haar adviezen kunnen worden in gewonnen. Spr. bood mevr. Krab een keu rige bouquet bloemen aan. Mevr. Krab dankte den voorzitter voor de tot haar gesproken worden. Zij hoopte, bin nen korten tijd zich in de zaken te kunnen inwerken, hoewel het werk haar nog geheel vreemd is. Zij dankte hartelijk voor de ont vangst in den raad. Hierna behandelde de raad eenige ver zoeken om ontheffing van de aanslagen in de handbelasting. De raad besloot de gemeentebegrooting 1938 te wijzigen door een post van 200 uit te trekken voor aanschaffing van leer middelen voor de school te Winkel. De in specteur achtte dit extra bedrag voldoende. De raad besloot op voorstel van B. en W. een onderzoek te doen instellen naar de kosten van te plaatsen lantaarn bij den Westfrieschen Dijk, bij het perceel P. Brug man, één bij D. Molenaar, één bij G. Blaau boer en één bij de boerderij „Zeeland". Op voorstel van B. en W. werd de post voor den schoolbouw te Lutjewinkel met 100 verhoogd voor het veranderen van lei dingen der kachels en van de kachels. Met het oog op het geregeld terugkeeren van een groot aantal werkloozen besloot men subsidie aan te vragen voor werken bij belanghebbenden en wel: slooten verbeteren en verwerken van den uitkomenden grond, raming 6000, spitten, egaliseeren en drai neeren van grond, raming 3000. De belanghebbenden zouden hierin 25 °h kunnen bijdragen. Invoering één-derde regeling het Ziekenfonds A.A.Z.A.K. van Van het A.A.Z.A.K. was een verzoek inge komen om toepassing van de 1/3 regeling voor de contributie voor werkloozen. Van de verzekerden van het A.A.Z.A.K. te Win kel is een dergelijk verzoek ingekomen. B. en W. stelden voor een regeling vast te stellen betreffende het voor rekening der gemeente nemen van ziekenfondspremie voor minvermogenden. De heer Dekker had liever gezien, dat de premie verlaagd werd, doch aangezien meerdere gemeenten tot de regeling toege treden zijn en van hun standpunt t.a.v. de premieverlaging zijn afgeweken, wilde spr. er voor stemmen. De heer Brugman zeide, dat hij het wel met den heer Dekker eens was t.a.v. de premieverlaging. Van bevoegde zijde is spr. medegedeeld, dat het fonds door dezelfde premie thans meer biedt aan de verzeker den, zoodat aan dat bezwaar wel wordt tegemoetgekomen. Hiema werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De liquidatie van de gemeenschappelijke gasfabriek werd opgedragen aan de col leges van B. en W. der gemeenten N.-Nie- dorp en Winkel en de leden van de voor malige commissie van beheer. Overdracht van wegen. B. en W. stelden voor, aan het Hoogheem raadschap over te dragen: De weg naar Zoutkaag, lang 872 M.; de Scheidersweg, lang 970,30 M.; de weg in Lutjewinkel Noordzijde, lang 169 M.; het Veldwachterspaadje, eerste gedeelte, lang 626 M. De jaarlij ksche uitkeering is door het Hoogheemraadschap becijferd gedurende de eerste 8 jaren op 1162 en vervolgens bij voortduring 360. De heer Dekker vond het bedrag voor deze onbelangrijke wegen wel wat hoog. Toch was spr. voor overdracht, omdat het Hoogheemraadschap goed werk levert. De voorzitter antwoordde, dat ook B. en W. van de gevraagde som waren geschrok ken, doch na bespreking en nader overleg zijn B. en W. van meening, dat de wegen kunnen worden overgedragen. Het Hoog heemraadschap heeft er geen belang bij om te veel af te nemen. Daarna werd het voorstel aangenomen. Men besloot den eigendom van de percee- len en perceelsgedeelten, waarop de bij een vorig besluit overgedragen wegen liggen, aan het Hoogheemraadschap over te dragen. Op voorstel van B. en W. besloot de raad in een negental gemeentewoningen closets met waterspoeling aan te brengen. De raad besloot een geldleening aan te gaan voor dekking van de kosten aan den schoolbouw te Lutjewinkel, de closets en de uitbreiding der begraafplaats, tezamen 11.738, tegen een rente van niet hooger dan 3 3/4 De bij Ged. Staten ingezonden gemeente begrooting 1938 is terug ontvangen met een nota van bemerkingen, deels van admini stratieven aard. B. en W. stelden voor aan de wenschen tegemoet te komen behalve op eenige punten. Ged. Staten wilden n.1. de belooning der wethouders verlagen van 150 tot 100. Allen spraken zich tegen dit voornemen uit, zoodat een afwijzend advies zal worden uitgebracht. Er is veel arbeid te verrichten door de wethouders. Ged. Staten verzochten den post voor het schilderen der kerktoren over twee jaar te verdeelen. B. en W. achtten het zeer nood- zakijk, dat de toren geschildeid wordt; het is al sinds 1924 niet gedaan. Zij stelden voor de post te handhaven, aangezien er het vol gend jaar wel weer belangrijke onderhouds- posten zullen komen. B. en W. stelden voor den post schoonma ker van de scholen te handhaven. Ged. Sta- Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende nachthoest begint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker'i Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nóg sneller en nóg krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannacht reeds xult Ge rustig kunnen slapen door de bekende Flacon 90 ct., f 1J50, f 2-40,14.20. Overal verkrijirbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeellger bet gebruik. ten wilden de kosten verlaagd zien tot 40 45 per lokaaL Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. De heer van Zoonen zeide nog zich niet te kunnen voorstellen, waaraan die regee' ringscommissie zulke bevoegdheden ont leent om in te grijpen in de huishouding der gemeente. De gemeenterekening 1936 werd opnieuw vastgesteld t.a.v. een paar opmerkingen van Ged. Staten. De verordening op de heffing van opcen ten op de gemeentefondsbelasting en de ver ordening op de heffing van vergunnings recht. Den gemeen te-werkman, den heer Leijen, werd eervol ontslag verleend onder dank betuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. De voorzitter voegde hieraan een persoon lijk woord van dank toe voor de aangename samenwerking. Op de vraag van den heer Dekker ant woordde de voorzitter, dat 25 %van het aan tal tewerkgestelden bij den aanleg van de gasbuizen uit deze gemeente komen. Er zijn er thans 7 geplaatst uit WinkeL De heer Dekker vond het wel wat eigen aardig, dat de Hoofden der scholen thans het onderhoud van hun tuinen zelf moeten betalen. Zij hebben het toch altijd van wege de gemeente gehad. De voorzitter antwoordde, dat dit is ver anderd n.a.v. een opmerking van Ged. Sta ten over de begrooting 1937. Na nog eenige besprekingen volgde slui ting der vergadering. VEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN DER R.T.W.S. De jaarvergadering der Vereeniging van Oud-leerlingen der R.T.W.S. te Hoorn en Alkmaar werd Zaterdagavond in hotel „De Roskam" te Hoorn gehouden onder voor zitterschap van den heer P. Beemsterboer. Aanwezig waren 20 personen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Langedijk, bleek, dat de ver eeniging op een vruchtbaar vereenigings- jaar kan terugzien. Er werd met 20 perso nen een driedaagsche excursie gemaakt naar Duitschland. In het winterseizoen werden verschillende lezingen georganiseerd. Het aantal leden steeg van 93 tot 98. Dit jaar zal getracht worden verbinding te zoeken met jonge tuinbouwers in Zuid-Limburg om over en weer eenige dagen bij elkaar door te brengen. Hierna werd door den heer Osinga een inleiding gehouden over de frambozenteelt, waarover nog van gedachten gewisseld werd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer N. Groot, bleek een batig saldo van 12.39. De boekhoudboekjes leverden een matig saldo op van f 30.59. De heeren J. Dikstaal en K. v. d. Deure brachten verslag uit van hun bevindingen aan de volkshoogeschool „Allardsoog" te Bakkeveen. Beiden waren dankbaar jegens de vereeniging vcor de geboden gelegen heid en bevalen het volkshoogeschoolwerk ten zeerste aan. Naar aanleiding hiervan werd besloten door lid te worden dit werk te steunen. Bij acclamatie werden de heeren P. Beem sterboer, H. Metselaar en C. Druif als be stuursleden herkozen, terwijl in de vaca ture, ontstaan wegens bedanken van den heer C. Mastenbroek, werd gekozen de heer L. Osinga. Besloten werd een excursie te organisee- ren om de mozaïkziekte in irissen te leeren onderkennen. Hiervoor zal prof. van Sloch- teren worden gevraagd. Ten tweede werd besloten een aardappelziekten-oriëntee- ringsdag te houden, zoo mogelijk op het proefveld der N.A.K. aan den Langendijk. Medegedeeld werd, dat de R.T.W.S. bin nenkort 25 jaar bestaat. Op de zomerverga dering, welke vervroegd zal worden, zullen de plannen voor een herdenking worden besproken. Afd. vereen, voor facult. lijk verbranding opgericht. De vereeniging voor facultatieve lijkver branding, afd. Alkmaar, hield Maandagavond een vergadering in De Rustende Jager, al hier. Een 25-tal menschen waren opgeko men. De voorzitter van de afd. Alkmaar, de heer Bettink, opende en heette welkom, in zonderheid den spreker dr. L. A. Radema ker, lid van het hoofdbestuur. De bedoeling is, zei spr., evenals in Bergen, een afdeeling op te richten, omdat men eerder naar zijn eigen bestuur gaat dan naar Alkmaar. Ook kan een plaatselijk bestuur ons doel meer propageeren. Dr. Rademaker zeide een objectief oordeel te willen geven, na eerst over begraven en cremeeren te hebben gesproken. Er zijn menschen, aldus spr., wien het niets kan schelen wat er met hun stoffelijk overschot gebeurt. Doch een andere vraag is: hoe den ken de nabestaahden er over? De crematie geschiedt met heete lucht. Bij de bestrijding van ons verwijst men naar de oude begrafeniswet van 187Q. En hoe men ons ook bestrijdt, we groeien niet alleen in het buitenland, doch ook hier. In ons vrije Nederland mag een drager van de militaire Vijf en dertig cent per vijf regelt. Uitsluitend 2e handsch goederen. WOENSDAGS en ZATERDAGS. Dintdags en Vrijdags inzenden. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garan tie, vanaf 10 bij de Reparatie- Wikkelinrichting Peperstraat 3 bij den Dijk. Te koop: waterdichte kampeertent. Te bevr. bij BAKKER, Dijk 8, n« 6 uur n.m. Keurig Tuin-Ameublement (fabr. Pander), bank, 2 faut. en tafel te koop v. 15.Waschmachine met vergasser a 6.50. Adres BLAAUW, Langestr. 96a. U hebt iets op te ruimen? Plaatst een Vraag en Aanbod. Woensdags en Zaterdags 35 cent per vijf regels. Te koop een mangel. A. VAN TIEL, Hofplein, Alkmaar. Te koop: Leiderspadvinderscostuum hoed, zomerblouse bruine das, roode en groene kousenlinten. v. d. VELDE, Maclaine Pontstraat 5. Voor 35 cent plaatst U een advertentie, om alles wat U hebt op te ruimen, aan te bieden. Vraag en Aanbod: Woensdag en Zaterdag. Ford Junior 1936 te koop aange boden, heeft 40.000 K.M. geloopen. LANGESTRAAT 56. Prima Bakfiets met r.iotor en open laadbak aangeboden, 60. HERMAN DE GRAAF, Zijdam 8-9, Alkmaar. De schoonmaaktijd brengt altijd iets te voorschijn. Misschien kimt u het nog verkoopen door middel van deze rubriek! (Dinsdags en Vrijdags inzenden!) Te koop: Een goed onderh. 4 pers. Singer-auto (Sédan), zonder gebr. Lage bel. Benz. erbr. 1 13, tegen elk aannemelijk bod. Te bevr. Fnidsen 93 of KeranemerparR. 2. Te koop prima bad en wandgeijser 38, Inventa-gasradiaior 5 leden groen, z. g. als nieuw 15. v. d. WOUDESTRAAT 31. Voor 5x7 cent 5x1 regel in deze rubriek! (Eiken Woensdag en Zaterdag). Te koop: eiken balken, losse schotten en ramen. A. VAN TIEL, Hofpl. 37, Alkmaar. Boeken, die gij wilt opruimen, zijn een zeer geschikt artikel voor deze rubriek! Uit de hand te koop z. g. a. n. ©aanfiets „Magneet", tegen elk aann. bod. Jb. HOMAN, 2e Kabelstraat 14. Te koop: Sloopgereedschap, pui vorken, voorhamer, rroker, beitels, bijl, trekzaag, enz., divan m. kl., wit en zwart geëmailleerd fornuis, pathé foon 35 pl. z. g. a n.. zeer billijk. J. v. Houten, Achterdam 7, Alkmaar. 2de handsch wandelwagentjes kunnen nu goed verkocht worden: Immers, de mooie dagen komen! Te koop: Singer Handnaaimachine m. garantie 9.50, Salonkastmachine, koopje. Prima Veerenbed 8.56, Wilton karpet 3)4 x 4)4 meter. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop wegens vertrek: wasch- tafëls, tafels, stoelen, ledikant, kippen hok met ren ei. hondenhok. JUL. v. STOLBERGLAAN 3. Uw nog goede fiets kunt u door middel van deze rubriek van de hand doem U waagt er 35 centen aan! Te koop gevraagd: Heele en ge deeltelijke inboedels, inventarissen en alle voorkomende goederen. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop: 1 Heerenrijwiel met torpe donaaf 8, Damesfiets, klein model, 6.50, Gasfornuis driepits 3, dichte bak voor carriër 4.50. UITENBOSCHSTRAAT 2. Te koop een bijna nieuwe Kasslang, circa 19 M. lang. Adres Benedenweg 113, St. Pancras. Denkt er om Woensdags en Zaterdags deze goed- koope rubriek voor 2e handsch artikelen. (35 ct. per 5 regels). Willemsorde niet gecremeerd worden. De Raad van Arbeid (V.O.V.) weigert uitkee ring aan hen die zich laten cremeeren. Na tuurlijk hebben we andere wegen bewan deld en nu keert men het bedrag uit aan een familielid. Wat verschil is er tusschen begraven en cremeeren? Weinig, beide is een verbran dingsproces. En op het begraven valt nog al wat aan te merken, wat spreker aantoonde aan de hand van wetenschappelijke uitspra ken. Het godsdienstig argument tegen crema tie snijdt weinig hout. Immers in België en Oostenrijk, specifieke katholieke landen, worden zeer vele crematies uitgevoerd. Spr. behandelde op kiesche wijze het pro ces dat zich in den grond voltrekt Van rust voor onze lieve dooden is geen sprake. In dien men daartegen de crematie neemt, dan is het proces in 1)4 uur voltrokken. Doch naast het aangevoerde tegen begraven, speelt een rol de ruimte, vooral in de groote ste den. En niet het minst de hygiëne. Het gevaar voor besmetting, vooral bij epide mieën is niet denkbeeldig. Spr. toonde dat aan, aan de hand van uitspraken van een man als Pasteur. Bij crematie treedt het kosten vraagstuk niet op den voorgrond. Cre meeren is zeker niet duurder dan graven en goedkooper voor de leden der vereeni ging. Onze tegenstanders meenen, dat in ge vallen van vergiftiging de misdaad niet is te achterhalen. Doch de justitie heeft voorzor gen genomen, dat het practisch is uitgeslo ten dat iemand zich van het leven heeft benomen door vergif en dat zulks aan de aandacht zou ontsnappen. En in de ongeveer 8000 crematies in Westerveld hebben we nooit een conflict met den rechter gehad. Spr. behandelde hierna de gevoelskwestie. Evenals op het kerkhof kan men ook een bezoek brengen aan Westerveld, waar de ur nen bewaard worden. De godsdienst verzet zich tegen crematie, zegt men. In het nieuwe testament vindt men echter voorbeelden te over van crematie. Zelfs in de catacomben, de begraafplaats van de eerste christenen zijn urnen gevon den. Nergens is aangetoond, dat in de grijze oudheid, zelfs bij den apostel Paulus niet, iets tegen crematie is aangevoerd. In ons land hebben we 48 afdeelingen met 18.000 leden. Spr. eindigde door zijn gehoor op te wekken om lid te worden. In de hierna gehouden pauze werden vra gen gedaan, welke door den spreker werden beantwoord. Hierna werd een film vertoond, die een mooi beeld van alles wat met het Cremato rium Westerveld in verband staat, gaf. Aan het einde van den avond kon een afdeeling worden opgericht. Oud-wethouder Apeldoorn overleden. Dinsdagmorgen is alhier op 70-jarigen leeftijd overleden de heer J. Apeldoorn, die van November 1916 tot September 1935 raadslid en gedurende de laatste 12 jaar wethouder en waarnemend burgemeester was. De overledene had voorts zitting in ver schillende openbare lichamen. Om gezondheidsredenen stelde de heer Apeldoorn zich in 1935 niet meer als raads lid verkiesbaar. Vele jaren was hij Hoofdingeland-plaats vervanger van het hoogheemraadschap N.- H. Noorderkwartier en heemraad van den polder „De Bergermeer", terwijl hij lange jaren deel uitmaakte van het r. k. kerkbe stuur. De regeering heeft zijn verdiensten er kend door hem te benoemen als Ridder van Oranje-Nassau. De begrafenis zal a.s. Zaterdag plaats heben op de r.k. begraafplaats. Begrafenis Jac. Swaan. Dezer dagen werd ten grave gedragen de oud-wethouder dezer gemeente, de heer Jac. Swaan. Van 19001919 was de overledene lid van den raad dezer gemeente en van 1905— 1919 wethouder en waarnemend burge meester. Voorts had de overledene tal van func ties in polderbesturen. Rijwieldief gearresteerd. Het is de politie gelukt, den dader van een rijwieldiefstal, waarvan verleden week aangifte werd gedaan, op te sporen. Een zekere E. B. de V. uit Amsterdam werd als verdachte aangehouden en in het politie bureau opgesloten. Ook het gestolen rijwiel, dat te War mond was verkocht, is opgespoord en in beslag genomen. Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Maandagavond j.L werd in het café van den heer A. C. de Graaf een vergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Val- kering Tz., opende de goed bezochte ver gadering met een woord van welkom. Als afgevaardigde voor de 186ste alge meene vergadering, welke gehouden zal worden op Maandag 11 April te Haarlem, werden volgens rooster aangewezen de heeren J. Nuyens Pz. en P. J. Pepping. Bij de rondvraag is gewezen op het groo gevaar van de narcissenvlieg en daarbij geconstateerd dat niet elke nar- cisssenkweeker zorgvuldig werkt. Bond voor Staatspenslonnoering. De afd. NoordscharwoudeOudkarspel van den Bond voor Staatspensionneering hield Dinsdagavond een propaganda verga dering, waar als spreker optrad het Tweede Kamerlid de heer H. S. van Houten. Er was niet zooveel belangstelling als vesjyacht was. Na opening door den voorzitter, den heer Wijnvelt, werd het woord verleend aan den spreker, die opmerkte, dat het staatspen sioen thans in het middelpunt van de be langstelling staat. Het is reden tot verheu genis, dat er zoovelen niet direct-belang- hebbenden voor het staatspensioen strijden. Ook de bestrijders zijn zeer talrijk. De ver schillende bezwaren tegen premievrij staatspensioen werden door spreker behan deld. Men zegt wel eens, dat het een be perking der vrijheid zou zijn, doch m e landen waar de vrijheid verdwenen is (ten gevolge van de dictatuur) is het geen ge volg geweest van de invoering van staats pensioen. Integendeel. Dat staatspensioen bedeeling is ontkent spr. ook. De kosten

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9