derde blad. BERGEN Glimlachje Associatie voor lijkbezorging. H. L. O.-dames! I ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 31 MAART 1M1. QemeentetadeH Oud-wethouder Apeldoorn herdacht De raad kwam gisteravond ten 8 ure voltallig onder voorzitterschap van den burgemeester mr. H. D. A. van Reenen bijeen. De voorzitter herdacht den overleden wet houder Apeldoorn, die tot het laatst van ïijn ziekte de belangen van de gemeente heeft waargenomen. Het was, aldus de voorzitter, voor hem een moeilijke tijd, doch hij diende de be langen voor de gemeente tot het laatst toe Het past mij zeker hier te gedenken de plichtsbehandeling van dezen oud-wethou der. Moge zijn gedachten nog lang in ons midden blijven. De raad hoorde deze herdenking staande •an. Voor kennisgeving werden aangenomen'n Uittreksel uit 't K. B., waarbij de verorde ning tot het heffen van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting voor het belasting jaar 1938'39 werd goedgekeurd; alsmede van het besluit om met 1 Januari 1939 de belasting op biljarten weder in te voeren. Een advies van den heer J. H. Elfring, waarin verzocht werd in te grijpen inzake een huurkwestie met J. B. Hijgers werd in handen van B. en W. ter afdoening gesteld. Aan de orde was hierna de vaststelling van een verordening over de benoeming om de salarieering van veldwachters, waar bij wordt voorgesteld om het salaris van den chef-veldwachter 200 hooger te stel len dan dat van de veldwachters. Conform besloten. De voorstellen tot regeling van de stich ting van slagerswinkels en tot vaststelling van een nieuwe verordening tot afwijking van de bepalingen der winkelsluitingswet (men zie het nummer van Maandag), kwa men hierop in behandeling en werden con form vastgesteld. Het volgende punt was een voorstel tot vaststelling van een verordening om de heffing en invordering van besmettelijke ziektengelden in de gemeente. De heer Den Das vreesde als het tarief voor iedereen geldt, in vele gevallen ont smetting zou uitblijven en hij achtte dit geen gemeentebelang. De voorzitter oordeelde 10 van de kos ten voor hen, die minder dan 20 per week hebben, niet zoo bezwaarlijk en merkte op, dat over de tarieven overeenstemming was bereikt. Alkmaar krijgt de tarieven ook goed te keuren. Conform het voorstel werd besloten. Aankoop grond. Voorgesteld werd te besluiten tot onder- handschen aankoop van een perceel grond groot 2.02.85 H.A. van den heer J. Louwe voor den prijs van 14.197.50, gelegen tus- schen den Nesdijk en den Bergerweg en ten behoeve van de voortzetting van den aanleg van den verkeersweg BergenAlk maar. De heer V o t e betreurde het dat het verkeer naar Schuorl het dorp voorbij gaat, zooals hij reeds bij het uitbreidingsplan had opgemerkt. De voorzitter merkte op, dat iedere verbetering nadeelen heeft, doch de weg komt met aftakkingen naar het dorp b.v. door de dr. v. Peltlaan. De weg ligt dicht bij de kom en krijgt aan weerskanten be bouwing. Wij krijgen twee groote aders. De heer V o t e bleef het voor Duinver- maak een groot bezwaar oordeelen. Spr. hoopte het beste er van De heer Brak kon zich met den aankoop vereenigen, maar hij had zich de vraag ge steld of dergelijke werken nog langer in werkverschaffing moeten worden uitge voerd. Hij achtte het althans wenschelijk, dat dit standpunt langzamerhand verlaten werd en dat men gebruik ging maken van het Werkfonds voor het uitvoeren van der gelijke werken en dit temeer omdat het Werkfonds goede kansen biedt. Ingenieurs van het Werkfonds trekken er zelfs op uit om werkobjecten te krijgen. In comité kon spr. daarover meer mededeelen. Weth. Macdonald was van oordeel, dat via het Werkfonds de kosten voor de gemeente hooger worden. De heer Brak: Het betreft noodzake lijke werken en wij moeten m. i. andere wegen uit. Vanmorgen moest spr. zelfs con- stateeren dat het rioleeringswerk in werk verschaffing wordt uitgevoerd. Spr. meen de, dat de raad zich op het standpunt had gesteld, dat dit met kunstwerken, die baten opleveren niet moest geschieden. Weth. Macdonald herinnerde zich dit niet. De heer V r ij e juichte den grondaankoop toe. Men krijgt nu aan weerskanten grond, die B. en W. van de hand willen doen. Op welke wijze denken B. en W. dat te doen? Om daar na verhooging een loonenden prijs te maken; Ook de tijdsduur voor het gereedkomen in werkverschaffing (gezien »Wat zijn ze toch dom, ooi JO°- veel energie te verbruiken! het laatste gedeelte Bergerweg) komt spr. te lang voor. Spr. drong op spoed aan. Weth. Macdonald: Dan moet het niet in werkverschaffing worden uitgevoerd, want dan wil men zooveel mogelijk verloo- nen. Spr. vroeg dan objecten voor werk verschaffing, want hij weet die niet. De heer Brak ontkende de moeilijk heden niet, maar zoo komen alle normale werken tegen een te laag loon gereed. Weth. Macdonald had de overtuiging, dat B. en W. dan met dit object niet waren gekomen. De heer Brak oordeelde, dat het belang van Bergen vorderde, dat goede toegangs wegen naar een badplaats worden gemaakt en wees op Egmond en Castricum. Weth. Macdonald oordeelde, dat als toegangsweg de Bergerweg voldoende is. Spr. heeft meer een werkverschaffings object op het oog. In antwoord aan den heer Vrije zei spr., dat B. en W. geen grondbedrijf in het leven willen roepen. De eigenaar wil echter alles of niets verkoopen. B. en W. willen de gronden te zijnertijd verkoopen en die voorloopig verhuren. Er komen 19 bouw terrein tj es. Conform het voorstel werd hierop be sloten. Rondvraag. De heer Swaag vroeg of aan den heer Pesie de toestemming tot het plaatsen van de zuilen al was verzonden. Weth. Macdonald zei, dat B. en W. een andere oplossing beter oordeelen en daarover zijn onderhandelingen met den heer Pesie geopend. De heer Pesie meent den raad tekort te doen, als hij daarop in gaat. Spr. oordeelde dit onjuist, omdat B. en W. de goedkeuring verieenen en de raad slechts een motie aannam om zijn verzoek in te willigen. Spr. toonde het ontwerp van den gemeente-architect. Twee ontwerpen keurde de heer Pesie af. Een derde durfde hij niet aanvaarden, uit vrees voor den raad. De heer Swaag deelde mede, dat de heer Pesie accoord ging, als de raad het goed keurde. Spr. oordeelde echter, dat raads besluiten behooren te worden uitgevoerd. Dit is geen manier. Weth. Macdonald wenschte dit niet te aanvaarden. De heer Voute merkte op, dat het hier een tegemoetkoming van B. en W. is, om te voorkomen, dat de raad de verordening wijzigt. Weth. Macdonald: De bedoeling is, hier tijdens het seizoen gaas aan te bren gen met alluminium. Dr. Hemelrijk deed het genoegen dat B. en W. aan den wensch van den raad willen tegemoet komen. Spr. begrijpt niet waarom B. en W. een andere uitvoering willen. De bloemenzuil oordeelt hij veel mooier dan het ont werp van B. en W. en het belangrijke is, dat de zuilen de goedkeuring hebben van de provincie. Als de heer Pesie genoegen zou nemen dan heef. hij geen bezwaar, al kan hij den smaak var. het college niet bewonderen. Wanneer Ged. Staten het ontwerp van B. en W. niet goedkeuren, dan hoopt spr., dat de zuilen geplaatst mogen worden. Wat B. en W. hebben gedaan is marchan- deeren, terwijl het sop de kool nis; waard is. De heer Voute: Het is een beetje schipperen. B. en W. nebben wat toege geven, laten wij dit ook doen. De heer Swaag vereenigde zich met het plan van B. en W., als dit ook de goed keuring krijgt van de provincie. De voorzitter: Bij een bloemenzuil is een getimmerte hoofdzaak en hier is het een aanduiding die het meeste aanpast. Z. h. st. werd aldus besloten. De heer Brak vroeg inlichtingen over het zandvervoer naar het vliegveld. De voorzitter weet niet heel veel. De ïeer B r a vroeg in hoeverre B. en W. hebben medegewerkt aan het zandver voer per smalspoor. De voorzitter: B. en W. ..ebben al veel gedaan om het vervoer per smalspoor te verkrijgen en zij hebben daan oor alle medewerking verleend, om le voorkomen dat groote hoeveelheden zand per auto door het dorp gingen. De eer Brak had gehoord dat het vervoer een beetje in de knel /as ge komen, omdat voor het vervoer door het duingebied een te hooge prijs wordt ge vraagd. De voorzitter antwoordde dat hem dat juist bekend was. Aan defer.sie is echter gevraagd, om ons op de hoogte te stellen als er financieele bezwaren be staan. Een beslissing is nog niet genomen en verwacht mag worden, dat defensie, al vorens dat te doen, de gemeente op de hoogte zal stellen. B. en W. willen alles doen om het vervoer per spoor te bevor deren. De heer Den Das vroeg inlichtingen' over de tewerkstelling in werkverschaf fing. De voorzitter antwoordde, dat iets definitiefs nog niet was bereikt. Voorts informeerde de heer den Das naar het schoolzwemmen. De voorzitter: Van het hoofd der o. L school is een uitvoerig rapport inge komen dat voor den raad ter lezing zal worden gelegd. Het zal tijdig in den raad worden behandeld. Overleg met andere scholen om tot een calculatie te komen, zal piaats hebben. De heer V o t e informeerde of het waar was wat hij in de Alkmaarsche Cou rant over de vergadering van B. en W. ten aanzien aan de teekeningen van het vliegveld had gelezen. Den voorzitter was het niet bekend hoe het in de courant was gekomen. Het leek spr. een zeer interne kwestie, maar als u vraagt: hoe staan B. en W. in het algemeen tegenover militaire technische belangen? dan is het antwoord, dat zij van oordeel zijn, dat die door de militarie behooren te worden bezien. De heer Voute Hoe is het mogelijk, dat dergelijke berichten in de courant komen. Het hek is zoo van den dam. Een de volgende keer kan er wel ik weet niet wat I in staan. Wat is er waar van hetgeen de A. schreef over het zandvervoer. De voorzitter weet niet hoe courant aan het bericht kwam. Wij hebben het mogelijke gedaan om te bereiken, dat het zandvervoer per smalspoor zou ge schieden en het is mogelijk, dat de courant een en ander hoorde van menschen met wien wij hebben gesproken. De heer V o t e Is er al overeenstem ming verkregen? De voorzitter: Nog niet in alle opzichten. Het is dunkt mij echter nog geen kwestie voor den raad. De heer Voute Maai in de courant staat dat de raad waarschijnlijk een offer zal hebben te brengen. De voorzitter: Het is niet de be doeling geweest, dat wij door een soort persdienst den raad inlichten. Hoe het bericht in de courant is gekonen is mij niet bekend. De courant kan gesproken hebben met menschen waarmede wij hebben onderhandeld. Dr. Hemelrijk: Maar het zijn toch geen geheime onderhandelingen geweest? De voorz'tter: De onderhandelin gen waren niet geheim. Dr. Hemelrijk: Hoe de pers soms aan berichten komt weet niemand. (Ge lach.) De voorzitter: U kunt er wel van op aan, dat wij het vervoer per auto's zul len trachten te voorkomen. Hierop was de rondvraag beëindigd en ging na sluiting van de openbare zitting de raad in comité. De heer Voute schijnt in dezen tijd de pers nog altijd te beschouwen als een in stelling, welke min of meer ondergeschikt is aan allerlei kleine en groote autoriteiten en bescheiden heeft af te wachten wat deze na rijp beraad voor publicatie hebben goedgekeurd. Het is toch vanzelfsprekend, dat de ves tiging van een vliegveld in Bergen en alles wat daarmede in verband staat, van zeer groot belang is, niet alleen voor de gemeen te zelf, maar voor het geheele land. En even vanzelfsprekend is het dat wij onze lezers van alles wat daarmede in verband staat zoo volledig mogelijk inlichten en daarbij niet altijd kunnen wachten op het tijdstip dat een of ander college tegen publicatie geen bezwaar heeft, met het daaraan ver bonden gevaar dat inmiddels andere bladen niet dezelfde bescheidenheid betracht heb ben. B. en W. van Bergen behoeven in een tijd als deze nu de pers over bronnen be schikt, welke voor niemand anders bereik baar zijn heusch niet op het zondaars bankje te staan, omdat er iets in de Alk maarsche Courant is verschenen, dat nog niet officiéél aan de heeren raadsleden van Bergen was medegedeeld. Bovendien is het in dit geval waar de onderhandelingen met de zandvervoerders niet eens het karakter van geheimhouding droegen al heel naïf om B. en W. vragen te stellen en verwijten te maken als thans de heer Voute weer heeft gedaan. Waar de heer Voute eiken morgen vroeg de gemeente verlaat om daarin 's avonds terug te keeren moest juist hij het op bij- zonderen prijs stellen, dat hij door middel van ons blad zoo vlug en volledig met alles, wat zijn gemeente betreft, op de hoogte wordt gebracht. Men moest een dergelijk raadslid eens enkele maanden op het bureau van een dagblad kunnen detacheeren. Zijn begrip over de beteekenis van de pers, haar plich ten als nieuwsbrengende en voorlichtende instelling en eenig besef van wat haar daar bij ten dienste staat, zou allicht zoo ophel derend werken, dat vragen als thans weer in allen ernst gesteld werden, voortaan achterwege zouden blijven. Siod ett Omqeoinq Ledenvergadering in de dancing van de Harmonie. Er waren gisteravond voor deze vergade ring 38 heeren opgekomen, die door den voorzitter, den heer T. Bonsema, werden welkom geheeten, waarbij hij opmerkte, dat het wel ongeveer dezelfde gezichten zijn als vorige jaar, maar dat er één ontbreekt, n.1. de heer J. Jorritsma, die vele jaren deel uit maakte van het bestuur en verleden jaar, kort na de algemeene vergadering, toen hij weder was herkozen, overleden is. In eenige hartelijke woorden schetste spr. de beteeke nis van den overledene voor de vereeniging, gevoelens, waarvan spr. ook aan de groeve reeds had getuigd. Voortgaande, merkte spr. op, dat het aan de leden toegezonden jaarverslag zoo uit voerig was, dat hij gevoegelijk over het af- geloopen vereenigingsjaar meende te kun nen zwijgen. Alleen wilde hij nog dank brengen aan den dir.-uitvoerder en alle anderen, die de vereeniging in het afgeloopen jaar naar beste krachten hebben gediend. Jaarverslag secretaris. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. G. denHollander, ontleenen wij het volgende: In de ruim 14 jaar van haar bestaan heeft de vereeniging 1424 uitvaarten verzorgd. Haar bestaansrecht is daarmede afdoend be wezen. Het aantal bedieningen klom suc cessievelijk van 57 in 1925 tot 157 in 1936, terwijl dit aantal in 1937 wederom ver meerderde met 10. Doch wij zijn nog niet waar we wezen willen. Het aantal leden moet worden opgevoerd. De heer J. W. Beudeker, die sinds April 1929 met het secretariaat is belast geweest, meende in verband met drukke werkzaam heden als secretaris te moeten bedanken. In zijn plaats werd 15 Januari 1937 tot secretaris benoemd de heer J. G. den Hol lander. Op de d.d. 30 Maart 1937 gehouden leden vergadering werden de periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. G. den Hollander en J. Jorritsma, herkozen. Op 16 April 1937 overleed de heer J. Jor ritsma. In deze vacature werd nog niet voor zien. In den Raad van Toezicht trad af de heer K. J. Nies, die krachtens de bepalingen van het reglement niet terstond herkiesbaar was. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Hoekstra. Het aantal leden bleef vrijwel stationnair en bedroeg per 31 December LL 1992. Het personeel der vereeniging bestaat uit een directeur-uitvoerder en 14 dragers, waarvan drie tevens als adjunct-uitvoerders zijn aangesteld en zoo noodig den directeur uitvoerder assisteeren of eventueel ver vangen. Gedurende het verslagjaar kon de heer H. A. van Heerden geruimen tijd, wegens ziekte, de leiding der bedieningen niet op zich nemen. Tot plaatsvervanger werd be noemd de heer B. Dekker, die de diensten tot volle tevredenheid van het bestuur heeft geleid. Aan den directeur-uitvoerder en de heeren Beudeker en Nies bovengenoemd, alsmede aan het personeel, leveranciers en garege- houder werd dank gebracht voor hetgeen zij in het belang der vereeniging hebben verricht. Van verschillende zijden waren dankbe tuigingen van families ontvangen voor de keurige uitvoering der aan de vereeniging opgedragen begrafenissen. Door het bestuur werd een commissie be noemd, bestaande uit de heeren Bonsema en den Hollander, voor de herziening van het reglement. Zij is met haar werkzaamheden nog niet gereed gekomen. Met nadruk wordt in het jaarverslag den leden gevraagd om bij verhuizing het nieuwe adres te willen opgeven. Zooals bekend zal zijn, werd in 1935 het Centraal Genootschap voor Lijkbezorging, waarvan de zetel gevestigd is te Amsterdam, opgericht, ten doel hebbende o.m. het propageeren en zooveel mogelijk in praktijk brengen van het beginsel, dat het stoffelijk overschot van den mensch geen object mag zijn van winstbejag, terwijl het tevens zoo veel mogelijk de belangen der aangesloten vereenigingen wil bevorderen en de bevor dering zoekt van de onderlinge dienstver- leening dier vereenigingen. In het afgeloo pen jaar werden van bij het Centraal Ge nootschap aangesloten vereenigingen 24 leden als lid onzer vereeniging over geschreven, terwijl wij 7 leden wegens ver huizing afschreven, die daardoor automa tisch lid van aangesloten zusterorganisaties werden. Veertien vereenigingen in den lande zijn op het oogenblik aangesloten. In 1937 werden uitgevoerd 167 bedie ningen, te weten voor leden 116, voor niet- leden 51. Het aantal crematie-bedieningen bedroeg 6. Het jaarverslag werd na een paar opmer kingen van den heer Eendebak goed gekeurd. Financieel verslag. Het verslag \&n den penningmeester, den heer J. Kwast, deelde o.a. mede, dat de bezittingen der vereeniging in goeden staat verkeeren. Regelmatig vindt vernieuwing en uitbreiding plaats. Debiteuren komen op de balans voor met een bedrag van 2130.77, waarvan thans nog resteert 734.39. De algemeene reserve bedraagt 2252.86, vorig jaar 2030.66. Van het saldo 1937 werd 200 gereser veerd voor de aanschaffing in 1938 van nieuwe uniform-kleeding. Op het materiaal werd 130.60, op het meubilair 100, op de sierkisten 120, op de rouwkamer-benoodigdheden 100 afge schreven. Op de kosten van voor de leden uitge voerde bedieningen werd een korting toe gestaan van 620.62. De algemeene on kosten bedroegen 705.56, vorig jaar 789.32. Op de kosten van begrafenissen enz., uit gevoerd voor hen die geen lid der vereeni ging zijn, wordt een toeslag gelegd, welke in 1937 totaal beliep 505.30. De nota van verlies en winst over 1937 sluit met 3311.96, waarbij een saldo van f 422. De balans per 31 December 1937 draagt als eindbedragen 8809.71. Het accountantskantoor Chr. Vennik, dat de financieele controle ook over 1937 heeft verricht, rapporteerde, dat alle kwitanties en bescheiden geverifieerd en accoord werden bevonden en stelde voor, den pen ningmeester voor zijn beheer te déchar- geeren. De raad van toezicht had bij de gehouden controle van de administratie over 1937 vastgesteld, dat de boeken en de daarop betrekking hebben bescheiden, volkomen in orde waren en sloot zich aan bij het advies van den accountant. Aan het jaarverslag was toegevoegd een algemeen overzicht, waarin de groei van het ledental, alsmede de financieele positie der vereeniging sinds haar bestaan werd weergegeven. Naar aanleiding van dit jaarverslag wer den een paar vragen gesteld over de posten propaganda, kantoorbehoeften en drukwerk, welke door den penningmeester werden toegelicht en verdedigd. Ook dit jaarverslag werd goedgekeurd, waarna de heer Kwast voor zijn financieel beheer werd gedéchargeerd. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heeren F. W. Roderwijn, J. Kwast en J. W. Beude ker, werden bij acclamatie herkozen. Ter voorziening in de vacature-Jorritsma beval het bestuur aan den heer W. Derksen, om de verschillende richtingen in de gemeente in het bestuur vertegenwoordigd te krij gen. Uit de vergadering werden nog als can- didaten genoemd de heereMC. Rol en P. van den Berg, waarbij de heer D i t m a r s zijn bezorgdheid erover uitsprak, dat het be stuur z. i. de verschillende richtingen zoekt, hoewel de vereeniging neutraal is. De voorzitter verdedigde de opvatting van het bestuur, dat wil voorkomen, dat in de toekomst de vereeniging een bestuur zou kunnen krijgen, hetwelk in meerder heid een bepaalde godsdienstige of poli tieke richting is toegedaan. Dit zou voor de vereeniging verwerpelijk zijn. Na nog eenige bespreking werd gestemd, met als uitslag dat gekozen werd de heer Derksen met 18 stemmen. De heer Rol had 7 en de heer v. d. Berg 10 stemmen; eén stem was blanco en één van onwaarde. Aan de beurt van aftreding als lid van den raad van toezicht was de heer K. de Vries (niet herkiesbaar). Door de aanwezigen werden candidaat gesteld de heeren Masee, P. van der Borden en P. van den Berg. Door den heer Knip werd opgemerkt, dat het wenschelijk zou zijn slechts be stuursleden te benoemen, die de jaarverga deringen geregeld bezoeken. De voorzitter antwoordde, dat het vergaderingbezoek inderdaad wel belang rijk is, maar toch niet zoo maar als eisch kan worden gesteld. Er kunnen omstandig heden zijn, die iemand absoluut verhinde ren de vergadering bij te wonen en boven dien bestaat zeer zeker de mogelijkheid dat iemand als bestuurslid of lid van den raad van toezicht in den loop van een jaar zóó belangrijk werk voor de vereeniging kan doen, dat het bezoek aan de jaarvergade ring daarbij in het niet valt. Ten slotte werd gekozen de heer van der Borêen met 20 stemmen. De heeren Masee en v. d. Berg hadden elk 8 stemmen; twee stemmen waren blanco. Bij de rondvraag werd erop aange drongen, dat in den loop van dit jaar het reglement zal verschijnen. Voorts werd ge vraagd of ook ten aanzien van 't personeel der vereeniging gestreefd werd naar verte genwoordiging der verschillende stroo mingen in de gemeente. De voorzitter beantwoordde de laat ste vraag bevestigend en zegde, wat de eerste vraag betreft, zooveel,mogelijk spoed toe, maar men mag niet vergeten dat het reglement ook moet zijn in overeenstem ming met het Centraal Genootschap; spr. geloofde wel te mogen toezeggen, dat in de volgende ledenvergadering een concept reglement zal kunnen worden aangeboden. Hierna volgde sluiting der vergadering. Spoet Wat een moeite hebt ge het vorig jaar gehad met het verspringen! Herinnert gij het u nog, dat de 4 M.-grens bijna onbe reikbaar bleef? Soms was de sprong 3.60 M., een enkele keer wel eens 3.90 M., maar dan die laatste 10 c.M.! Inderdaad, de proef was te zwaar. Maar ziet, het H.L.O.-hoofdbestuur is niet blind geweest, doch had een open oog voor de praktijk: uit alle deelen des lands kwamen de opmerkingen over dezen te zwaren eisch binnen. En thans zijn de eischen veranderd, normaler geworden. Ziet hier het lijstje, het dames-vèrsprin- gen betreffende: jeugdgroep (1416 jaar) 3.25 M. groep I (1725 jaar) 3.50 M. groep H (2640 jaar) 3.25 M. groep Hl (41 en ouder) 3.00 M. Wij gelooven, dat de H.L.O.-dames te vreden kunnen zijn met deze nieuwe, ver lichte eischen. Mede daarom gelooven wij dan ook, dat het aantal dames dit jaar grooter zal zijn dan in 1937 en dat het aantal geslaagden eveneens veel grooter zal zijn dan het vorig jaar. Maar tóch, alleen door oefening kan men succes hebben. Dames, laat het comité-Alkmaar niet in den steek! Zorgt er voor, dat gij uw seizoenkaart tijdig haalt bij een der comité leden. Gij hebt dan 3% maand gelegen heid, om 2 maal per week te oefenen op het sportpark. Welk een heerlijk vooruitzicht, niet waar? Vo e tb al.-' SCHOOLVOETBAL 1938. Woensdag werden de volgende wedstrij den gespeeld: Amb. Sch. IILyceum III 20 Ulo Alkmaar IIUlo Bergen H 50 Ulo Alkmaar UI—H. B. S. IX 7—0 Amb. Sch. IV—Ulo Bergen III 3—1 Het programma voor Zaterdag a.s. luidt: 2.003.15 Ulo Heiloo IGymn. II 3.15—4.30 Ulo Alkm. II—H. B. S. VU 3.15—4.30 Amb. Sch. IV—H. B. S. VIII 4.305.45 Handelsavondschool IIUlo Ju- liana (deze wedstrijd moest regiem, worden overgespeeld). H. B. S. VIII heeft ingeloot. Hockey. Woensdag begon ook het hockey-tornooi, waarvan de uitslagen waren: Jongens. H. B. S. I—Lyceum U 4-0 Handelsschool IH. B. S. n 34 Meisjes. Lyceum IH. B. S. I 01 HET EINDE VAN BAKHUYS' VOETBAL LOOPBAAN? Hij verbreekt zijn contract met de S. V. Metz. Venlo weigert hem als trainer. Sinds Bakhuys in Nederland tot beroeps voetballer werd verklaard, is zijn pad schijn baar over rozen gegaan. In Frankrijk ging het hem nadat enkele moeilijkheden wa ren opgelost schijnbaar voor den wind. Doch nu schijnt er toch definitief een ein de gekomen te zijn aan zijn voetballoop- baNaar de „Limb. Koerier" meldt, heeft onze ex-nationale middenvoor z»n «mtract me de S. V. Metz verbroken. Een en ander zon dÜr goedvinden van dezevereen^ng^J K naar ons land teruggekeerd en heeft ach m

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9