Staatsloterij. In de kleedkamers. Brandenburgsche terreinrit Twee doodelijke ongevallen. Nederlandsch kampioen schap driebanden. Nieuw record van Bos. I Dual meet D.A.W.—Nereus. Glimlachje DERDE BLAD. In de kleedkamer van het Neder! andsch elftal heerschte na afloop een stemming, welke weinig vreugdevol kon worden ge noemd. Het was een uitermate zware wed strijd geweest, en de spelers waren te zeer vermoeid om commentaar op eigen pres taties of op markante momenten uit den strijd te kunnen geven. De officials, de heeren Herberts, de Vries en Triebei, waren allen van meening, dat men zeer zeker tevreden mocht zijn met het behaalde resultaat. Allen wezen op de moeilijke omstandigheden, waaronder deze wedstrijd was. Weber werd geroemd, even als van Male en Anderiesen. De sterke wind had veel afbreuk aan het spel gedaan en toen het ook nog begon te hagelen, werd het veld zoo zwaar en glad, dat goed spel wel haast onmogelijk was. België was ongetwijfeld, aldus luidde aller oordeel, sterker dan te Rotterdam. België verdiende meer... In de Belgische kleedkamer waren offi cials en spelers eveneens tevreden met het resultaat. De zware nederlaag van Rotter dam was gebroken en eigenlijk noorden wij zoo tusschen de vele gesprekken door, dat men een kleine overwinning toch eigen lijk wel verdiend had. De heer De falie van de keuze-com missie was voldaan over het spel van de Belgen. De opstelling van Stijnen was zeer zeker geen tegenvaller geweest. En mis schien hebben wij een kleine 21 overwin ning wel verdiend. Aanvoerder Stijnen was eveneens van meening, dat het Belgisch elftal had moe- ten winnen. Als ons land op de wereld kampioenschappen zoo speelt, mogen we best tevreden zijn. Trainer Butler was verheugd, dat de ex perimenten met van Alphen en Petit zoo uitstekend geslaagd waren. In de Belgische voorhoede lukte het niet erg met het schieten, een fout, waarmede zij wel meer overhoop hebben gelegen. De Hollandsche ploeg vond hij goed, maar uitblinke-s waren er niet. En Braine liet tegenover ons zich ontval len, dat hij wel zeer ontmoedigd was door het feit, dat van Male op zoo schitterende wijze enkele schoten van hem en van Isen- borghs uit zijn doel gehouden had. De scheidsrechter vergelijkt De Engelsche scheidsrechter Jewell vond het een zeer goeden wedstrijd. België heeft veel beter gespeeld als toen in de ontmoeting tegen Frankrijk te Parijs, wel ke ook door my° geleid werd. Enkele da gen geleden heb ik nog den wedstrijd Hud dersfieldPortsmouth gefloten en ik kan U verzekeren, dat het spel van vanmiddag op dezelfde hoogte stond als in de Engel sche ontmoeting. De beste man? Onge twijfeld was dat Weber. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag in de Engel sche league gespeelde voetbalwedstrijden luidden: Eerste afdeeling. I rechter in de algemeene malaise deelde en een te huislijke opvatting van zijn taak bleek te hebben. Vooruit Jong-Holland, dat spel kan veel beter. Laat a s. Zaterdag tegen Blauw-Wit, in den laatsten competitie wedstrijd, nog eens zien wat je kunt SCHOOL VOETBALUITSLAGEN. U. L. O. Heiloo—Gymnasium n 42. Uitslagen van Zaterdag 2 April. U. L. O. Alkmaar II—H. B. S. VU 4—3 na 1 strafschop. Ambachtsschool IVH. B. S. Vni 4L Hand.av.sch. IIUulo Julianaschool I 02 na verlenging. Er moet nog gespeeld worden Woensdag 6 April 2 uur3.18 uur H. B. S. VUlo Juliana I. Automobilisme Onder zeer slechte weersomstandigheden is Zondag de Brandenburgsche terreinrit voor automobielen en motorrijwielen gehou den. Gedurende 90 K.M. ging het over ge wone wegen, doch daarna moest men dwars door het landschap. Zoo slecht waren de verschillende omstandigheden, dat de eerst binnenkomende nog anderhalf uur later aankwam dan bepaald was. Tijdens den rit deden zich nog twee on gevallen met doodelyken afloop voor. Op een der wegen kwam een motor met zijspan door den hagel te slippen en kwam in bot sing met een juist stilhoudende auto De zij- spanrijder Schumann werd hierbij gedood. Tengevolge van bandenpech sloeg ook nog een auto midden op een veld over den kop, waarbij de bestuurder, Hochmut, om het le ven kwam. Biljarten geheel completeert. Mede doordat ieder nummer slechts uit één serie bestaat voor iedere vereeniging starten namelijk de twee snelsten is het nummer een zeer aantrekkelijke afwisselende wedstrijd, die veler belangstelling verdient. Vooral doordat de D.A.W.-ploeg geheel volledig is, zijn de vooruitzichten o.L zeer goed. Niettemin zouden wy allen den raad willen geven om de tegenstanders niet te onderschatten, want het is niet voldoende om deze ontmoeting te winnen, zonder meer, maar om een zoo groot moffel ijken voorsprong. Het is niet alleen de ontmoe ting te Alkmaar, die beslissend is voor het bezit van den beker, ook in Zaandijk zal dezen zomer nog gestreden moeten wor den en daarvoor is een zoo groot moge lijke puntenvoorsprong als reserve van niet te onderschatten beteekenis, zooals ook de wedstrijd van vorig jaar bewezen heeft. Alle bekende D.A.W.-krachten zijn van de partij, dus óók Kostelijk, die bij de nationale wedstrijden van December j.1. nog weer eens duidelijk toonde het zwem men nog niet verleerd te zijn. Het heeren-zevental ten slotte, is op van Beek na volledig, en ziet er op papier zeer goed uit. Wij hopen dat alle spelers, geen enkele uitgezonderd, thans weer eens den ge- heelen wedstrijd serieus te werk zullen gaan, want daaraan ontbrak het bij enke len de laatste wedstrijden wel eens. Juist omdat deze wedstrijd niet bij voorbaat verloren is, hopen wy dat er weer eens duchtig door het eerste aangepakt zal worden, want er zit een winstmogelijkheid in, nu het krachtsverschil tusschen Nereus en D.A.W. op pologebied in enkele jaren kleiner is geworden. Daarom: aangepakt!! De opstelling van het D.A.W. zevental is: J. H. van Straaten J. P. Stammes, H. J. M. Caarls, J. Ooyevaar A. D. Imhülsen F. Mays G. Soecker T u men. M8TRICT-TURNWEDSTRIJDEN NED. ARBEIDERS SPORTBOND. Van de door het district Noordholland uit geschreven turnwedstryden, waaraan door 300 turners wordt deelgenomen, werd gister het eerste gedeelte afgewerkt te den Hel der. Het was voor de afdeling Alkmaar een voldoening, om met enkele voor de finale geplaatste groepen, naar huis terug te mo gen keeren. Dames 1ste graad werd 1 met 86 y, punt; dames 2e graad werden 3 met 871/4 punt Heeren 1ste graad werden 2 met 91 pun ten en heeren 3e graad werden 2 met 85 ptn. Daar de twee hoogst geplaatste groepen in de finale uit zullen komen zal door deze behaalde successen de afdeeling met 3 ploe gen hierin verschijnen. Voorwaar een aar dig succes. Wielrennen. R. V. .ALCMARIA". Arsenal—Charlton Athletic Blackpool—Preston Northend Bolton Wanderers—Leeds United BrentfordGrimsby Town Derby County—Porthsmouth EvertonWestbromwich Albion Huddersfield TownLiverpool Leicester CityMiddlesbrough Manchester City—Chelsea SunderlandStoke City Wolverhampton W.Birmingham 2—2 1—0 0—0 6—1 1—0 5—3 1—2 0—1 1—0 1—1 3—2 Tweede afdeeling. Aston VillaManchester United 30 Blackbum RoversBury 2—1 BradfordSheffield United 5—1 Chesterfield—Luton Town 52 FulhamNottingham Forest 20 Norwich ArgyleNewcastle United 21 Sheffield WednesdayCoventry City 21 South amptonBurnley 00 Swansea TownBarnsley 10 Westham UnitedTottenham Hotspur 13 STEEMEYER'S „FORD"JONG-HOLLAND 3—5. Een matige wedstrijd. Als de scheidsrechter om ruim kwart over drie het beginsignaal voor den wedstrijd geeft, verschijnt Jong-Holland aan den start met drie invallers. Wel is waar hebben deze invallers een goede partij vertolkt, het on derling verband in de ploeg was echter sterk verzwakt Rekent men hierbij de slechte weersomstandigheden en het feit dat J. H. slechts gedurende 5 minuten met elf man gespeeld heeft, dan komt de uitslag in een geheel ander daglicht te staan. Jong Holland heeft de eerste helft tegen wind te spelen en komt reeds dadelijk onder den druk te zitten van verschillende vij andelijke aanvallen. Door een samenloop van omstandigheden wordt de rechtshalf van J. H. in deze beginperiode gekwetst, zoodat hij het veld verlaat Dadelijk hierop neemt St Ford de leiding, door te profi- teeren van een misverstand in de J. H.- achterhoede. Na een kwartier spelen weet J.-H. den stand gelyk te maken en kort daarop zelfs een voorsprong te behalen. St. Ford zet nu alles op alles, om met het wind- voordeel tenminste een gelijke stand te ver krijgen Dit lukt ook, dank zij het feit dat de J.-H,-achterhoede op een gegeven oogen- bliic voor buitenspel blijft staan. De rechts binnen der tegenpartij was echter zoo ver- •tkndig den bal voor alle zekerheid toch maar in de touwen ta jagen. Na de thee doet J.-H. het kalm aan, het- geen tot gevolg heeft dat het spel verslapt «n ontaardt in een saaie vertooning. Een Plotselinge doorbraak van St Ford levert Wheel onverwachts epn derde doelpunt op. Het ziet er naar uit dat J.-H. gaat verliezen. Men schiet wel veel, maar slecht Een goed gericht schot behoorde tot de zeldzaam heden. Tenslotte moet de J.-H.-spil er nog aan te pas komen om met een ver schot te doelpunten. Hierna is St Ford uitgespeeld. Jong-Holland dringt hierdoor ver op en zoo waar gelukt het J. H. nog een voorsprong te nemen. In de laatste minuut van den wed strijd maakt van Westrienen het viifde doel punt. Rest ons nog te melden, dat de scheids- Tijdens de Zondag voortgezette wed strijden om het Nederlandsch kampioen schap eerste klasse driebanden heeft de Amsterdammer Arie Bos in zijn partij te gen Sweering de phenomenale prestatie geleverd om de party van 50 caramboles in 28 beurten te beëindigen. Zijn gemid delde bedroeg 1.785, waarmede Bos een nieuw Nederlandsch record gemiddelde over een partij heeft gevestigd. Het oude record stond op naam van Sengers met 1.063, gemaakt tijdens de Nederlandsche kampioenschappen 1934 te Haarlem. Bos' uitzonderlijke prestatie zou tevens een nieuw wereldrecord hebben beteekend. ware het niet, dat wereldrecords alleen gevestigd kunnen worden in officieele in ternationale kampioenschappen. Het be staande wereldrecord staat op naam van den Portugees Puingvert met 1.163. Bos is hier dus ver boven gekomen. Het thans bereikte gemiddelde van Bos is vol gens de officieele gegevens tot nu toe slechts eenmaal bereikt en wel door den Franschen beroepsspeler Grange, die in 1935 in een partij tegen Ranson eveneens een gemiddel de van 1.785 noteerde. Bos kampioen. Het tornooi om den nationalen titel in het driebandenspel werd gewonnen door Bos, die in de beslissende partij Sengers klopte De eindstand luidt: Hockey. DAMES-HOCKEY. AlkmaarAmsterdam V. A. Bos A. Sengers H. Petersen Ph. Schmidt N. Gobits J. A. 350 452 10 0.774 335 483 7 0.693 324 544 6 0.595 319 535 5 0.596 298 517 6 0.576 266 523 5 0.508 273 512 10 0.533 264 498 6 0.530 M. Lambermont 1 2 J. H. Geestman 1 1 J. H. Sweering 1 1 Met een algemeen gemiddelde van 0.774 heeft Bos dus bijna het in 1933 gevestigd Nederlandsch record van Robijns (0.783) geëvenaard. Zwemmen. Ontmoeting a.s. Woensdagavond in „de Overdekte". Woensdag 6 April a.s. zal in „de Overdekte" de eerste ontmoeting van de jaarlyksche dual-meet D.A.W. Nereus gehouden worden. Was D.A.W. twee jaar geleden nog verreweg de zwakste, toen Nereus r in slaagde om de Alkmaarders liefst 29 punten achter zich te laten, reeds het vorige jaar was de krachtverhou ding volkomen gewijzigd en wel in die mate, dat de fraaie wisselbeker in het bezit van Alkmaar overging, zy het na een uitermate spannenden strijd. Hoewel de stemming in het Zaansche kamp t. a. v. de ontmoeting van dit jaar nog zeer optimistisch is, zoo gelooven wij toch niet, dat de beker thans reeds weer naar de Zaan zal verhuizen. Wel traint „Nereus" regelmatig iedere week in Am sterdam, maar D.A.W. is momenteel van een zoodanige kracht, dat eer punten - overwinning wel haast zeker schijnt, te meer daar D.A.W. en grand complét zal aantreden. Het programma is voor een juiste krachtsmeting zeer geschikt, daar rugslag, schoolslag en crawlnummers verzwommen worden voor alle vier categorieën, te we ten adspiranten meisjes en jongens, dames- leden en heerenleden. Ook in de estafette zyn deze vier groeDer betrokken, terwijl de polo-wedstrijd D.A.W. INereus I het Zoo zijn wij dan gekomen aan het eind van de promotie-degradatie-competitie 4de3de klasse,en nog even ver als bij den aanvang. Het volgende competitie standje moge dit demonstreeren. Amsterdam V 4 2 2 104 4 Hilversum III 4 2 2 810 4 Alkmaar 4 2 2 7—11 4 Wat thans gaat gebeuren, is nog niet be kend. Er zijn verschillende mogelijkheden: öf het elftal met het beste doelgemiddelde promoveert, öf er worden drie beslissings wedstrijden gespeeld, öf er wordt een hal ve competitie vastgesteld, óf Hilversum III degradeert in ieder geval, omdat het niet getoond heeft sterker te zijn dan de kam pioenen van de 4de klasse E en F, zoodat Alkmaar en Arasterdam V een beslissings wedstrijd moeten spelen. Vooral de laatste regeling komt bij hockey veel voor, omdat zij de minst tijdroovende is. Opmerkelijk is, dat geen der drie elftallen een uitwed strijd won. Zou dit een gevolg zijn van het lage leeftijdsgemiddelde in deze teams of zou het een gebrek aan wedstrijdroutine Zijn? De wedstrijd zelf was niet fraai. Alk maar was voortdurend sterker en Amster dam maakte alle mogelijke overtredingen om goals te voorkomen. Tallooze strafcor- ners waren daarvan het gevolg- Slechts uit één ervan werd, zij het dan indirect, ge scoord. Wanneer Alkmaar zich meer in het nemen van strafcorners geoefend had, wa ren in dezen wedstrijd niet twee, maar vijf of zes goals gescoord. Alkmaar had, even als Amsterdam V, twee invalsters, die zich behoorlijk van haar taak kweten. Als steeds was de achterhoede het sterkste deel van het elftal. Wij hebben de backs nagenoeg geen fouten zien maken, terwijl de doelverdedigster eenige malen uiterst kalm een zeker schijnend doelpunt voor kwam. Alkmaar mag zich met dit achter trio gelukkig prijzen, het is het sterkste in deze competitie. Verder werden wij aan genaam verrast door het opvallend goede spel van de spil van Alkmaar, die thans aan haar goede techniek een groote bewe gelijkheid en enthousiasme paarde. Het kleine middenvoortje van Amsterdam V, 13 jaar oud en uitgerust met twee vlechten, bracht er, dank zij het keurige „schadu wen" door de spil der onzen, weinig van terecht. Toch werd de voorhoede van Alk maar niet verwaarloosd, doch met lange passes naar de vleugels en zoo nu en dan met een goed geplaatste throughpass ge voed. De voorhoede van Alkmaar was mid delmatig. De linkervleugel begon uitste kend, doch zakte tegen het einde eenigs- zins af. De rechtsbuiten, mej. Kroon, speel de na vijf weken rust 'n behoorlijken wed strijd, doch schoot de strafcorners slecht aan. De rechtsbinnen verraste ons! Zij raakt uitstekend ingespeeld, heeft kijk op het spel, en was ditmaal vlugger dan vroe ger. Het kan echter nóg vlugger. Haar vlie gend schot voor de rust had beter lot ver diend. De middenvoor viel niet zoo op als in vorige wedstrijden. Physiek was zij voor de Amsterdamschen, die zooveel grooter en forscher waren, geen partij. De tweede goal tenslotte werd gescoord door de rechtsbuiten en was niet offside, zooals ve len meenden. SCHOOLWEDSTRIJDEN. Zaterdag 2 April. Meisjes. Lyceum II—Gymnasium I U.L.O. I—H.B.S. II Jongens. Gymnasium I—Lyceum I In de tweede ronde komen: Meisjes: Zaterdag 9 April. H.B.S. I—H.B.S. Al 4.30—5.40. Gymn. I—Lyceum II (na loting) 1.30-2.40. Jongens: Woensdag 6 April. H.B.S. ILyceum I 34.30. H.B.S. IIGymn. I (na loting) 34.30. Paarden. SPRINGCONCOURS OM DEN JOHANNA'S HOF BEKER. Kennemer Rijsociteii Zaterdagmiddag had op het springveldje bij Johanna's Hof het jaarlyksche spring concours van de Kennemer Rysocieteit plaats, met als hoogtepunt het concours- individueel-springen, om den door den heer Heek beschikbaar gestelden Johanna's- Hof-beker. Verleden jaar werd deze beker voor de eerste maal verreden, en het was de voorzitter, de heer Riem, met zijn paard Carola, die zyn naam op den beker kon la ten graveeren. Door verhindering van enkele enthou siaste springruiters was de deelname niet zoo groot als verwacht werd, maar toch was ze voldoende. Met genoegen maken we melding dat drie dames zich voor het indi vidueel springen hadden aangemeld, worden. Dat zijn ze niet gewend: als ze op De technische commissie had een zeer smakelijk parcours samengesteld, bestaan de uit 12 sautabele hindernissen, waarbij verschillende nieuwe vondsten, die met gemengde gevoelens door de deelnemers bekeken werden. Vooral de massaal-aan- 20. doende stroobalen werden met diep ontzag aanschouwd. De belangstelling was groot, vele leden en belangstellenden hadden wind en koude getrotseerd en wachtten met spanning de komende dingen af. Voordat het „hoofdnummer" verreden werd, had eerst een behendigheidsrace voor dames plaats, die wel zeer eenvoudig leek, maar dat niet was, omdat de paarden om de hindernissen heen gereden moesten worden. Dat zyn ze niet gewend, als ze op het springveld zijn, denken ze te moeten springen, en het was leuk om te zien hoe de dames soms moeite hadden, de dieren net langs de obstakels te krijgen. De uitslag hiervan was: 1 Quick; 2 Caprice; 3 Elan; 4 Tommy. Voor de sauts-couple's hadden zich vier paren aangemeld, terwijl deze race over 8 hindernissen ging. Twee paren moesten wegens herhaald weigeren worden uitge beld, Caprice en Lypsa gingen met de groote zilveren medaille, Quick en Carola met de kleinere plak strijken. Beide ploe gen kwamen foutloos rond, maar het eerste team sprong het meest gelijkmatige. Springconcours individueel. De volgorde voor het springen was door loting bepaald en Snaps was de eerste, die de lange reis over de hindernissen ging aanvaarden. Vlot ging de goede springer rond maar de derde hindernis, een hoog hek met een klein dito er voor, zag er zoo raar uit, dat hy weigerde. Rondgereden ging hy er vlot overheen en met één fout kwam het team rond. Quick, die volgde en door een dame gereden werd, maakte drie fouten, 2 weigeringen en een afgooi, terwyl Siegfried z'n koppige bui had en al spoedig wegens weigeren uitgebeld moest worden. Toen kwam Caprice en de kleine volbloed toonde zijn kunnen. Zeer snel met breede sprongen ging hy rond, zeer soepel werden de obstakels genomen en even later was 't eerste foutlooze parcours genoteerd. De Specht, ook door een dame gereden, had er weinig zin in en moest uitgebeld worden, terwijl de dame, die Elan rond zou brengen niet erg haar dag had en het ook niet „klaren" kon. Caprice, die een drukken middag had, werd hierna nog eenmaal rondgebracht, ditmaal ook door een dame. Het kittige paardje wist blijkbaar niet wat vermoeid heid is, goed gereden kwam hy er ditmaal met 1 fout af. Toen kwam de laatste ruiter, de beker houder met Carola. Er was spanning, want als iemand in staat was gelyk te komen met den heer C. N. Edel op Caprice, dan was het de heer Riem. Helaas, we zouden geen overspringen over verhoogde hindernissen zien. Een ietwat slordige sprong, een balk, die viel en Carola was niet foutloos meer. Jammer De uitslag, die in Johanna's Hof bekend werd gemaakt was: 1 Johanna's Hof wisselbeker: de heer C. N. Edel met Caprice, ex aequo 2, 3 en 4 Snaps, Carola en Caprice, 5 Quick. En zoo was het einde van een vlotten ge- zelligen sportmiddag eigenlijk veel te vroeg gekomen. 0-10 0—2 2—5 Kegelen. DE A. K. B.-COMPETITIE. Vrijdagavond zijn de eerste, voor de competitie 1938, wedstrijden verkegeld. In de le klasse klopte „Alcmaria Victrix" „Met z n tienen met een verschil van 82 hout (1360—1308), terwyl Op 't Kantje af op meer overtuigende wijze, 1380—1282, de Cubo-menschen, naar huis stuurde Indeletaebfe,, de Houthakkers juist «Is te sterk voor de Alcmaria-reser- Hm'ithüll 1233—1215 hout, trokken de Houthakkers aan het langste eind. 2 was zoo vriendelijk de O K A nietS te laten tornen, zoodat deze wedstrijd geen doorgang kon vinden, voor as. Vrijdagavond is vastgesteld: le klasse: Koekoek IZ. E. K. Z? I. 2e klasse: Onder Ons—Met z'n Tienen n. 2e klasse: Op de Lat—Met z'n Tienen IU. De laatste rit der competitie was een sprintrace over 300 m. welke door het gure weer niet zoo slaagde als gewoonlijk der gelijke sprints plegen te doen. Weinig renners namen er aan deel, maar dit kwam ook wel doordat 7 renners 's mid dags op de Zaansche wielerbaan moesten rijden. Deze wedstrijd is evenwel afgelast geworden. Uitslagen: A-klasse: 1 Jan Pronk, Piet Evers, 4 Jan Boon. B-klasse: 1 Eef Bos, 2 Strijbis, 4 Cor Kuilboer. C-klasse: 1 L. Ekkers, 3 Jan Glas, 4 Piet de Vos. VOOR HET BEROEP BEDANKT. Ds. L. J. v. d. Kam te Heerhugowaard heeft voor het beroep naar Peize en Zweins (Fr.) bedankt. 2 Jan Groot, 3 W. Wester, 8 M. 2 Chr. Schipper, (Niet officieel) 2e klasse, le lijst Trekking van Maandag 4 April Hooge Prijzen 1838 1000.— 1692 7521 20384 400 11700 15442 17812 200.— 1929 4057 14254 100.— 1006 2371 4547 9264 17115 18868 30718 Prijzen van 70. 1021 1032 1054 1073 1120 1136 1181 1202 1218 1234 1259 1308 1309 1342 1367 1376 1377 1398 1428 1453 1510 1514 1571 1587 1592 1597 1603 1670 1704 1719 1724 1746 1753 1757 1812 1817 1832 1849 1871 1885 1910 1917 1988 2004 2035 2070 2157 2211 2220 2231 2272 2331 2346 2397 2418 2449 2483 2514 2756 2786 2863 2915 2917 2923 2981 3019 3033 3071 3072 3096 3148 3152 3156 3162 3239 3251 3261 3320 3390 3394 3408 3457 3522 3525 3559 3561 3584 3585 3586 3597 3611 3624 3633 3765 3877 3899 3929 3942 3957 4008 4059 4123 4150 4177 4190 4191 4195 4265 4282 4343 4414 4460 4540 4544 4576 4586 4589 4591 4607 4629 4687 4692 4739 4802 4819 4830 4837 4847 4876 4882 4964 5035 5067 5075 5105 5142 5164 5176 5229 5250 5258 5285 5286 5291 5292 5345 5350 5384 5406 5434 5461 5475 5477 5514 5536 5558 5575 5582 5599 5607 5624 5693 5713 5735 5738 5753 5777 5782 5859 5908 5923 5954 5959 6023 6029 6058 6089 6092 6122 6162 6223 6259 6260 6289 6295 6303 6366 6377 6427 6434 6450 6463 6468 6472 6481 6519 6540 6584 6670 6682 6714 6743 6827 6930 6935 6964 6975 6981 7025 7054 7055 7078 7079 7089 7093 7123 7124 7132 7151 7199 7257 7325 7353 7366 7390 7396 7414 7423 7450 7454 7465 7488 7596 7606 7610 7611 7623 7639 7644 7722 7726 7770 7783 7785 7859 7860 7868 7882 7910 7922 7926 7992 7997 8000 8006 8015 8020 8029 8162 8186 8188 8245 8280 8296 8302 8309 8322 8374 8428 8434 8489 8537 8572 8630 8680 8725 8799 8811 8855 8893 8906 8967 8969 8995 9018 9057 9065 9079 9092 9108 9112 9124 9220 9225 9233 9292 9302 9304 9306 9317 9321 9332 9409 9415 9450 9540 9578 9583 9613 9622 9628 9685 9702 9705 9709 9712 9762 9845 9855 9879 9891 9944 9955 10029 10041 10075 10077 10173 10206 10234 10261 10316 10350 10382 10508 10511 10537 10553 10562 10642 10673 10736 10766 10797 10882 10906 10919 10933 10971 11004 11008 11067 11071 11133 11162 11165 11182 11187 11223 11258 11266 11282 11318 11379 11401 11417 11470 11476 11503 11553 11604 11637 11661 11670 11728 11733 11800 11807 11816 11823 11833 11903 11915 11931 11980 12016 12097 12141 1217G 12202 12209 12228 12264 12287 12322 12328 12380 12430 12431 12436 12529 12534 12584 12601 12617 12658 12702 12714 12720 12724 12726 12730 12759 12770 12812 12816 12842 12847 12866 12879 12988 12993 13035 13047 13070 13093 13108 13186 13198 13216 13243 13263 13264 13268 13307 13319 13340 13401 13494 13532 13557 13569 13586 13608 13610 13619 13631 13699 13708 13720 13752 13762 13812 13813 13822 13829 13856 13899 14091 14097 14149 14179 14180 14245 14281 14346 14357 14374 14403 14418 14438 14487 14503 14511 14549 14561 14575 14633 14637 14663 14687 14700 14704 14706 14785 14851 14890 14952 14962 14973 14986 14994 15009 15019 15030 15058 15062 15071 15083 15089 15106 15153 15157 15220 15235 15272 15340 15367 15369 15402 15409 15497 15514 15525 15543 15545 15558 15641 15666 15689 15695 15712 15753 15760 15833 15874 15908 15977 16016 16018 16060 16075 16115 16150 16164 16173 16184 16225 16227 16254 16265 16329 16334 16351 16448 16463 16492 16565 16574 16628 16650 16684 16841 16871 16900 16941 17015 17037 1705» 17169 17185 17246 17267 17342 17362 17377 17395 17408 17437 17477 17507 17519 17567 17582 17669 17678 17687 17691 17726 17770 17807 17818 17836 17874 17940 17943 17958 17986 17987 17988 18022 18027 18038 18084 18116 18141 18147 18258 18288 18304 18313 18334 18354 18361 18389 18404 18418 18429 18466 18469 18500 18504 18559 18579 18617 18671 18759 18761 18769 18841 18849 18855 18920 18947 18976 19005 19013 19067 19070 19085 19109 19120 19123 19129 19250 19277 19439 19494 19589 19595 19686 19709 19710 19713 19715 19756 19761 19763 19775 19815 19827 19838 19892 19950 19957 19970 20003 20018 20053 20144 20150 20187 20214 20251 20268 20279 20320 20352 20382 20395 20449 20471 20503 20510 20558 20647 20653 20678 20695 20733 20741 20746 20773 20776 2086, 20863 20908 20928 20953 20970 20974 21013 21033 21038 21082 21096 21168 21239 21277 21288 21290 21312 21378 21418 21420 21459 21462 21463 21473 21479 21485 21528 21537 21545 21552 21617 21633 21663 21681 21700 21728 21729 21737 21747 21773 21828 21833 21855 21900 21909 21942 21943 21956 21983 „Ik zal wel niet zoo stom zijn om vingerafdrukken achter te laten!"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10