Awi4 en zenuwen wi£ ontzien, geefd de vomkewi aan Koffie Haty! Oofc de fijn ■ntoevek vineU daab&if tfaad, wand Haty ia nieda£(een coffeenemij, maaicon een foifomeCaMae van p'Unut fioetyiandh offie uid de éeaie fytedetcdeeeje&teden Agenda Bij het 40'jarig regeerintfsjubileum ELECTRICITEITSVOORZIENING. Billijke stallingstarieven de N.V. Nassau Garage. Alkmaar wil procedeeren tegen de Provincie. 263.000 gulden uit het werkfonds. Eere-doctoraat voor de Koningin. EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. STERKE ARGUMENTEN. In bijlage no. 59 schrijven B. en W.: Uwe vergadering vereenigde zich by be sluit van 30 Dec. jJ. met ons voorstel om te aanvaarden het door den minister van bin- nenlandsche zaken voorgestelde compromis met de provincie, van den volgenden inhoud: De stroomlevering aan Alkmaat wordt nog tot 1 April 1938 voortgezet, indien de gemeente gedurende dat tijdvak het door het college van Ged. Staten aangeboden over gangstarief aanvaardt met dien verstande, dat bij wijziging binnen dien termijn van het z.g. tarief-van Swaay ook het aangebo den tarief dienovereenkomstig zal worden gewijzigd met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1938". In de audiëntie met den minister van bm- nenlandsche zaken, welke op 24 December j.L plaats had, gaf Zijne Excellentie de in ons voorstel vermelde toezegging, dat de re geering zich na 1 Januari intens met deze aangelegenheid zou bemoeien, omdat de be staande toestand ook naar de meening der regeering niet kon voortduren. Onder dagteekening van 18 Febr. j.1. ont vingen wij evenals de besturen van de an dere distribueerende gemeenten de mede- deeling van den minister van waterstaat, mede namens den minister van binnenland- sche zaken, dat de regeering besloten heeft te bevorderen, dat rechtstreeksche stroom levering door het provinciaal bedrijf spoedig wordt ingevoerd voor die gedeelten van het vasteland der provincie Noordholland, waar die levering tot nog toe geschiedde door een gemeentelijk distributiebedrijf, dat den stroom betrekt van het provinciale bedrijf. De minister gaf in dien brief aan hoe de regeering zich den overgang der distributie bedrijven had gedacht. De besturen werden uitgenoodigd tot een bespreking met de mi nisters, welke, voorzooveel Alkmaar betreft, plaats had op 23 Februari j.1. De ministers stelden voor, de netten over te dragen tegen voorwaarden, vast te stel len bij arbitrage. Bij arbitrage zou mede een voor partijen bindende uitspraak worden gegeven ten aanzien van de bedragen, die de provincie, in verband met de saldo's, welke het distributiebedrijf in de laatste jaren voor de gemeenten heeft opgeleverd, gedurende een aantal jaren boven de sommen, die voor de electriciteitswerken moeten worden be taald, aan de gemeenten zal hebben uit te keeren, met dien verstande, dat die uitkee- ringen afloopend zouden zijn. Het bleek bij de bespreking, dat de mi nisters ervan uitgingen, dat de provincie krachtens de haar verleende concessie niet verplicht is, stroom te leveren. In het bijzon der art. 4, dat haar de verplichting oplegt, stroom te leveren aan gegadigden, kon naar het oordeel der ministers aan de distribuee rende gemeenten geen aanspraken tegenover de provincie geven, omdat als gegadigden alleen moeten worden aangemerkt de gega digden tot verbruik. Omdat de contracten tusschen de prov. en verschillende gem. waren afgeloopen of binnenkort zouden af- loopen, konden de gemeenten ook overigens geen aanspraken laten gelden, hetgeen me debracht, dat er van een recht op schadeloos stelling voor derving der winsten eveneens geen sprake kon zijn. De ministers waren echter wel bereid, te bevorderen, dat de ge meenten een afloopende uitkeering zouden ontvangen om haar in den moeilijken over gangstijd eenigszins tegemoet te komen, maar de gemeenten zouden zich er op moe ten instellen, dat zij op den duur uit de elec- triciteitslevering geen inkomsten zouden ontvangen. Wij hebben tegen het standpunt der mi nisters bezwaren ingebracht zoowel uit ju ridisch oogpunt als met het oog op de enor me hierbij betrokken belangen der gemeen ten, die naar ons oordeel in de hoogste mate door dit standpunt zouden worden geschaad, omdat aan de gemeente alle zeggenschap over de distributie zou worden ontnomen en voor tal van noodzakelijke uitgaven de noo- dige middelen zouden komen te ontbreken. Ook de andere gemeenten en het bestuur der vereeniging van gemeentelijke distribu tiebedrijven, geassisteerddoorha^ jundi- „rnf. mr. F. S. Uerbrandy en mïV Blaupot ten Cate, hebben met kracht de ministers verdedigd. Het h<:eft r''üj,^'"^atersUat zond ons on- de? dSSStenine van 17 Meert J.L den vol- genden brief. minister van binnen- "ff "Tr^ iTeer uw college te landsche za na overweging van het- berichten, da berde is gebracht bij de geen namens u te Qp 23 Febr bespreking in rob van oordee] 7jjn> dat mijn ambtgen van uw gemeentelijk spoedige ovef8an® de Provincie van re- •distributiebedryf n worden bevorderd. geeringswege thans ujt deze aange- Wij noodl®e" raad aanhangig te maken legenheid by den dat Jeze zich en het daarhee ljjk spoedig en in elk daaromtrent zoo m i uitspre€kt geval vóór 1 Ju 'aam zjjn t.z.t met den Het zal ons ajngworden gesteld", loop van zaken w i"3 Wij hebben omtrent dezen brief onmiddel lijk overleg gepleegd met de commissie van bijstand voor de lichtbedryven. Mede m verband met de inmiddels ont vangen juridische adviezen hebben wij, in overeenstemming met het advies der com missie, gemeend, het standpunt te moeten innemen, dat de belangen der gemeente wet tigen, over de vraag, of de provincie krach tens de concessie tot stroomlevering aan de distribueerende gemeenten verplicht is, een rechterlijke uitspraak te moeten uitlokken. De voor u ter inzage liggende juridische adviezen leveren naar ons voorkomt argu menten te over om te verwachten, dat een actie tegen de provincie met succes zal wor den bekroond. Met het oog op de groote be langen, die ook voor de andere distribuee rende gemeenten bij dit geding betrokken zijn, hebben wij samenwerking gezocht en verkregen met de vereeniging van stroom- distributiebedrijven, die zich welwillend be reid heeft verklaard, de actie der gemeente te steunen met haar gezag en met haar groo te ervaring, terwijl zij ook overigens zeer welkome hulp zal verleenen. Uiteraard zouden wij dezen stap liever hebben vermeden. Nu dit middel echter het eenige is dat de gemeente overblijft om voor haar rechten op te komen, kunnen wij niet anders doen dan u voorstellen, u met onze zienswijze te vereenigen en mitsdien vast te stellen navolgend besluit, dat in verband met het bepaalde bij artikel 228, tweede lid, der gemeentewet aan de goedkeuring der Kroon zai moeten worden onderworpen. Bij de overwegingen van het besluit brengt het college nog naar voren, dat er niet de minste zekerheid bestaat, dat het belang aan de gezamenlijke ingezetenen der gemeente beter door het provinciale dan door het ge meentelijk bedrijf zou worden gediend. De gemeente Alkmaar is niet van plan haar electrisch melkkoetje zonder verzet uit den stal te laten halen om het naar Haarlem te laten vervoeren. Van juridische zijde is in onze courant reeds medegedeeld en het komt thans ook in het voorstel van B. en W. tot uiting dat de argumenten, welke er voor pleiten, dat de gemeente als „gegadigde" moet wor den beschouwd zoo sterk zijn, dat Alkmaar een goede kans wordt gegeven dit proces tegen de provincie te winnen. Een andere vraag is natuurlijk of inge val de provincie verplicht wordt stroom te blijven leveren de provincie daarvoor niet een zoodanige vergoeding zal vragen, dat practisch van een voortzetting der stroom levering geen sprake zal kunnen zijn. Niet voorbijgezien mag ook worden, dat het besluit om tegen de provincie te proce deeren de goedkeuring van de Kroon zal moeten krijgen. Waar de regeering inzake de kwestie van overdracht thans definitief het standpunt heeft ingenomen, dat rechtstreek sche stroomlevering door het provinciaal be drijf spoedig moet worden ingevoerd, is het te begrijpen, dat de regeering met een pro ces als Alkmaar thans voornemens is aan hangig te maken, weinig ingenomen zal zijn. Het is dus de groote vraag in hoeverre de regeering in dezen haar medewerking zal willen verleenen. In ieder geval mag B. en W. een woord van lof niet worden onthouden, dat zij niet zonder de uiterste tegenstand te bieden toe laten, dat een der meest winstgevende be drijven aan onze gemeente wordt ontno men. Onze bedryven zjjn de diverse kurken waarop onze gemeente kan drijven om nog eenigszins het hoofd boven water te kunnen houden. Wanneer ons gemeentelijk distsibufiebe- drijf verdwijnt zal men voor zoovele nuttige en noodzakelijke uitgaven niet meer de gel den kunnen vinden, zoodat noodgedwongen de bijdrage uit het Werkloosheidssubsidie- fonds verhoogd zal moeten worden. Voor gymnasiumbouw. In bijlage Nr. 57 schrijven B. en W.: ter inzage liggenden brief van 22 Maart jJ. nr. 1037 W deelde de minister van sociale zaken ons mede, dat de ministerieele commissie voor het Werkfonds ten behoeve van den bouw van een gymnasium in Alk maar in principe een crediet groot 263.000 heeft toegestaan onder de volgende voor waarden: 1. dat voor den bouw van het gymnasium geen prijsvraag wordt uitgeschreven; 2. dat vooraf door tusschenkomst van het Werkfonds over het bouwplan overleg wordt gepleegd met den Rijksgebouwendienst. Inmiddels zijn ons ook medegedeeld de financieele voorwaarden, waarop de mi nister doelt, alsmede de verplichtingen, die de gemeente overigens tegenover het Werk fonds op zich neemt by het sluiten van een leening. De daarop betrekking hebbende stukken liggen eveneens ter inzage. De finai cieele voorwaarden komen hierop neer, dat aflossing en rente zullen moeten worden betaald by wijze van annuïteit ge- Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Storm- duivels (sens.) hoofdrollen Spencer Tracy, Freddie Bartholomew en Lionel Barrymore. Toegang vooi eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charles Starret, de schrik der bandieten (Wild-Westfilm); vooraf 'n Stormachtig huwelyk. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdagmiddag, behalve Zaterdag en Maandag hoofdnummer New-YorkSan- Francisco (sens. vliegfilm); hoofdrollen Fred Mac Murray, Joan Bennett e.a. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Saratoga (sens.); hoofdrollen Jean Harlow en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 4 April. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot 111, voor de Blavatsky-loge rede van den heer M. H. P. van der Veen. 8 uur, 't Gulden Vlies, mode-show Kofa. Dinsdag 5 April. 2.30 uur, Huishoudschool, openbare les. 8.30 uur, hotel Toelast, vergadering Glas verzekering. Woensdag 6 April. 8 uur, Overdekte, zwemwedstrijden D. A. W.Nereus (baannummers en polowedstr.) 8.15 uur, Harmonie, NSB-vergadering, sprekers Mussert en Genechten. 8.15 uur, de Unie, prop.-avond Noordholl. W andelsportbond. durende 40 jaren, naar een rentevoet van 4 Het ligt intusschen in de bedoeling der regeering, de gemeente van de verplichting tot betaling van rente en aflossing vry te stellen, zoolang de gemeente in de termen valt van een extra-bijdrage in het Werkloos- heidssubsidiefonds, of de verplichting tot betaling van deze rente en aflossing tot hei verleenen van een zoodanige extra-bijdrage zou nopen. De minister van financiën deelt verder mede, dat wanneer de gemeente in de toe komst weder met eigen middelen een slui tende begrooting kan verkrijgen, opnieuw zal worden beoordeeld, in hoeverre zij met de rente en aflossing kan worden belast. Ten opzichte van de arbeidsloonen geldt de bepaling (vastgesteld in overeenstemming met de bouwvakorganisaties), dat zal wor den gevolgd de landelijke collectieve ar beidsovereenkomst voor de bouwbedrijven (burgerlijke en utiliteitsbouw) 1938-1939, met eenige in de stukken vermelde afwij kingen, o.a. hierin bestaande, dat het uur loon zal zijn van volwassen arbeiders van groep I 56 cent groep II 49 cent groep III 45 cent schilder (23 jaar en ouder) 55 cent B. en W. merken hierbij op, dat de door de commissie genoemde som moet worden beschouwd als het maximum, waarvoor het Werkfonds globale, voorloopige gegevens heeft gevraagd, opdat de commissie onge veer den omvang en de beteekenis va# het werk zou kunnen beoordeelen. Het spreekt vanzelf, dat de Raad aan de hand van de plannen, yaarvan de samen stelling thans aan den directeur der ge meentewerken kan woiden opgedragen, zelfstandig te beslissen krijgt over de be schikbaarstelling van het crediet. De Raad krijgt bij de plannen opnieuw het crediet te beoordeelen, dat dan evenwel naar concrete gegegevens zal zijn berekend. B. en W. doen ten slotte het voorstel tot het aangaan van een leen ingso vereen komst met den staat. Een definitieve beslissing kan dan volgen zoodra de uitgewerkte plannen, vergezeld van een credietaanvrage, bekend zijn. Het besluit tot het uitschreven van een prijsvraag moet worden ingetrokken en ie directeur van G. W. zal de plannen moeten ontwerpen. BOERDERI1 UITGEBRAND. De bevolking van Egmond aan Zee heeft Zondagavond ter afwisseling van een stranding een brand kunnen aanschouwen. In een oer zijstraten van dei. hoofdweg werd om half acht brand ontdekt in een oude boerderij van den heer J. v. d. Pol en bewoond door diens knecht, J. Koop man, met zijn gezin. Vermoedelijk door een lek in de schoorsteen zijn vonken terecht gekomen in het hooi of in brand baar materiaal op den zolder en toen de vlammen eenmaal het dak bereikt hadden, werden zy sterk aangewakkerd door den storm. In een oogwenk stond hei geheele pand in lichte laaie en joeg een vonkenzee ver over de duinen. Er was geen houden aan en de brand weer, die met twee stralen op de water leiding het vuur trachtte te bestrijden, had daarmee geen enkel succes. In een kwar tier tijds stond nog slechts een geraamte overeind, terwijl het nog eenige uren lane ovei al smeulde en brandde. Voordat het door de vuurzee onmoge lijk was geworden, had men de levende have zes koeien en twee paarden uit de stallen gehaald. De geheele inboedel verbrandde. Burgemeester Eyma was den geheelen tijd op het terrein van den brand aanwezig. Het blusschingswerk geschiedde onder leiding van brandmeester v. d. Plas, ter wijl de politie zorgde voor de afzetting van het terrein. NOTARIS BENOEMD. By K. B. van 1 April 1938 is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Schagen de heer P. de Boer, candidaat-notaris te Hoogwoud. EEN VEREERENDE OPDRACHT. De heer Joh. Rotgans, bariton-zanger alhier heeft de aandacht getrokken van de beoordeelings-commissie van de A. V. R. O. Hem is gevraagd een programma voor den tijd van een half uur in te zenden. VET IN BRAND GERAAKT. Gister in den voormiddag werd aan het bureau van politie medegedeeld, dat er in de Hoogstraat brand was uitgebroken. Het brandje bleek echter van geringe beteeke nis te zijn. Een pan met vet had vlam ge vat. De bewoners hebben de vlammen met water gebluscht. RECLAMEBORD DREIGDE TE VALLEN. Door den feilen wind dreigde gistermid dag een reclamebord van de Ringers Cho coladefabrieken op het kaaspakhuis van de firma Kool aan het Waagplein naar bene den te vallen. Bijtijds heeft men het bord naar beneden weten te halen. FOXTERRIER. By de politie is Zaterdag aangifte gedaan van de vermissing van een witte ruwharige foxterrier met bruin en zwart gekleurd aan den kop. HUISVERZORGING. Gedurende Maart werd in 61 gezinnen, waar de huisvrouw ziek was, hulp in de huishouding verleend. Deze hulp bestond uit 58 waschdagen, 416 werkdagen en 266 halve werkdagen, terwijl 7x een toeslag werd gegeven. Hiervoor werd aan loon uitbetaald 485,80. OPBRENGST COLLECTE. De Zelfverloochenings-aanvrage van het Leger des Heils heeft in deze gemeente 156 opgebracht. HET GESCHIL MET HET NEDERLANDSCHE LEGER DES HEILS. Het korps Alkmaar van het Leger des Heils verzoekt ons mede te deelen, dat het niet zijn bedoeling is op het ingezonden stuk van het Nederlandsche Leger des Heils in de courant in te gaan. Over het betreffende stuk zal het hoofd kwartier met den heer Maste correspon- deeren. DE EERSTE AARDBEIEN. Op de Alkmaarsche exportveiling zijn de eerste aardbeien heden aangevoerd door den heer Wouter de Vries uit Bergen. STIERENKEURING. De voorkeuring te Alkmaar voor de op 26 April door den Provincialen Bond van Fok- vereenigingen in Noordholland te houden centrale keuring werd Vrijdag bij de Frie- sche brug gehouden. Ze muntte uit door groote belangstelling. Niet alleen, dat alle eigenaren en vele fokkers aanwezig waren, ook een niet onbelangrijk aantal autoriteiten gaven blijk van hun belangstelling. Deze voorkeuring kenmerkte zich niet door een selecte collectie dieren. Van de 27 aangevoerde éénjarige moest het grootste deel als ongeschikt worden geregistreerd en voor de fokkerij werden afgewezen. Het was voor de eerste maal, dat deze ai- wijzing kon geschieden. Velen der aanwezi gen hadden niet verwacht, dat een derge lijk scherpe selectie zou plaats vinden. Zoo zagen wij een tweetal stieren die onlangs voor 400 en hooger waren aangekocht tot de ongeschikt verklaarden behooren. Er werd dan ook danig nagepraat. Een vijftal éénjarige werd gelijktijdig in het N.R.S. ingeschreven. Deze behoorden aan A. Dekker en Co. te Oterleek, C. Mantel te Heerhugowaard-Zuid, F. Franzen te Bergen, J. Blauw te Stompetoren en L. van Graft te Heerhugowaard. Daarnevens werd een achttal stieren voor- loopig aangehouden. Deze mogen alleen voor fokvereenigingsvee, nog niet voor stamboeu- vee worden gebruikt. In deze rubriek was een vrij levendige handel, zoodat meerdere tegen prijzen tusschen 250 en 300 ver kocht werden. De tweejarige stieren waarvan er 14 ver schenen vormden een vrij goede rubriek, die allen voor het dekken van fokvereenigings vee werden goedgekeurd en zeven voor stam boek vee, te weten: stieren van C. Mie nes te Egmondbinnen 2 stuks), K. Veld te 't Woudt, C. D. Michilen te Stompetoren, J. Blauw Pzn. te Stompetoren, C. Klerk te Stompetoren, G. Franzen e.a. te Bergen. De twee-driejarigen stieren die getoond worden .konden slechts zeer weinig bekoo- ren. Beide exemplaren werden dan ook niet voor de centrale keuring aangewezen. LEEUW GESNEUVELD. Hedenmorgen is weer een leeuw van de stadhuistrap gesneuveld. Een vrachtauto van den heer Teerhuis alhier, die uit de richting der Groote Kerk kwam en direct voorbij het stadhuis wilde parkeeren, haalde te vlug naar rechts uit, toen zij voor bij het bordes was. Het gevolg was, dat de wagen den steenen leeuw raakte en dezen deed sneuvelen. De fraaie leeuw heeft geer tang leven gehad: ongeveer ly, jaar geleden moest hij n anderen „koning", die ook al ten gevolge I® ,e a^nrijding ter ziele ging, vervangen. Toendertyd beteekende dat een financieele strop van f 500, een bedrag, dat thans zeker niet verlaagd zal zijn! Naar wij vernemen heeft de Senaat van de gemeentelijke universiteit van Amsterdam in zijn heden gehouden zit ting besloten aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van haar 40-Jarig regee- ringsjubileum het eere-doctoraat in de economische wetenschappen aan te bie den. De promotie zal plaats hebben in een plechtige zitting van den Senaat op een der dagen tusschen zes en elf Septem ber a.s. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Alkmaar vergadert op Donderdag 7 April 1938 nam. één uur. De punten van behandeling zyn: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een gemeen te-archivaris (bylage nr. 36). 3. Benoeming van een voorzitter en een plaatsvervangend voorzitter van het Scheids gerecht (bylage nr. 42). 4. Benoeming van een onderwijzer aan de Nicolaas Beetsschool (bijlage nr. 44). 5. Benoeming van een schoolarts (bylage nr. 55). 6. Voorstel inzake het uitbreidingsplan „Alkmaarder Hout e.o." (bylage nr. 35). 7. Idem tot verkoop van grond aan de Rem brandsstraat (bijlage nr. 37). 8. Idem tot verkoop van grond aan de Ro zenstraat (bylage nr. 43). 9. Idem tot verkoop van grond aan de Rem brandsstraat (bylage nr. 46). 10. Idem tot verkoop van grond aan het Kweerenpad (bijlage nr. 52). 11. Idem tot verkoop van grond aan de Rozenstraat (bylage nr. 53). 12. Idem tot verkoop van grond aan de Rembrandtstraat (bijlage nr. 60). 13. Idem tot verkoop van grond aan de Rembrandtstraat (bijlage nr. 61). 14. Idem tot aankoop van grond aan de Hoeverweg (bylage nr. 45). 15. Idem inzake herziening van het uitbrei dingsplan „West" (bijlage nr. 38). 16. Idem inzake een verzoek van den heer Jb. Tjeertes om vermindering van de pacht som voor de buffetten op het gemeentelijk sportpark (bylage nr. 39). 17. Idem tot vaststelling van de gemeente lijke vergoeding over 1935 in de kosten van instandhouding van het bijzonder lager on derwijs en in de kosten van vakonderwijzers bij dat onderwijs (bylage nr. 40). 18. Idem tot aanvulling van de vacantie- regelingen van het Murmellius-Gymnasium, de Handelsschool en de Handelsavondschool (bylage nr. 41). 19. Idem tot wijziging en aanvulling van de algemeene loonverordening voor de werk lieden (bylage nr. 49). 20. Idem tot wijziging en aanvulling van de algemeene salaris verordening voor de amb tenaren (bylage nr. 50). 21. Idem inzake het aangaan van gemeen schappelijke regelingen met andere gemeen ten omtrent de toelating van leerlingen uit die gemeenten tot de openbare scholen voor gewoon en/of uitgebreid lager onderwijs te Alkmaar (bylage nr. 54). 22. Idem tot vaststelling van het verslag in zake het verstrekken van kinderkleeding en -voeding over 1937 (bylage nr. 58). 23. Idem inzake de uitvoering van werken in den polder Overdie en Achtermeer (bij lage nr. 51). 24. Idem inzake den bouw van een nieuw gymnasium (bijlage nr. 57), 25. Idem tot ongegrondverklaring van het door het Bouwbedrijf Gebr. Schoonewil en C. Jonker alhier ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning (bijlage nr. 62). 26. Idem tot het instellen van een procedure tegen de provincie terzake van de electrici- teitsvoorziening (bylage nr. 59). 27. Idem inzake het instellen van een onder zoek naar de mogelijkheden voor de ver betering van de economische positie der ge meente (bylage nr. 56). 28. Idem inzake verandering van het poort gebouw van de Algemeene Begraafplaats (bylage nr. 7). 29. Idem inzake de verplichte sluiting van kappersbedryven gedurende één middag per week (bylage nr. 48).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2