taaiste {kuchten Weet&ecufd JUomaciaai Tlieuws Een wonder-middel tegen PRIKKEL-hoest! fiucQecVjke Stand, AMSTERDAHSCHE BEURS akkers Abdijsiroop EERSTE BLAD. verkoop grond aan het kweerenpad. Marechaussee te Oss ging te ver. Rechtmatige belangen der burgers geschonden. Twee jongens bij auto-ongeluk gedood. Interessant proces in Zwitserland. Tegen een nat.-socia!istisch agent. De strijd in Zuid-Siantoeng. Chineesche successen. Antwerpenaar verdwenen. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Nieuws in 't kort. HEERHUGOWAARD BlROEK OP LANGENDIJK het beproefde hoest-geneesmiddell HEILOO 72.52 5.60 v« 30.41 41.41)# 40.02)4' 46.22)4' 45.07y2 I VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE JONGEREN-ORGANISATIE. Gewestelijke bijeenkomst te Alkmaar. Zaterdag organiseerde de federatie Noordholland van de V. D. J. O. een ge westelijke bijeenkomst te Alkmaar. De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot. Als spreekster trad op mevr. F. J. van GelderDroste uit Den Haag over Na tionalisme en Democratie". Na den val van Napoleon bloeide het nationaal gevoel op. Dit ging echter ge paard met een streven naar vrijheid Het werkelijke nationalisme vraagt de vrijheid van den burger. Het gezonde nationalisme stamt uit de democratie, daar deze het zelfbeschikkingsrecht der volken bracht. Het nationalisme mag echter geen chau vinisme worden. Chauvinisme leidt tot imperialisme met als gevolg een catastrophe als in 1914. Het idee gemeenschappelijke idealen te hebben bindt. Ons vaderlanders bindt de gedachten van geestelijke vrijheid en van verdraagzaamheid. In dezen zin huldigen wij ons nationalisme en houden dit op. Wij hebben eerbied voor den mensch. Het verkeerde nationalisme is nu gevaar lijker dan ooit door de vorderingen van de bewapeningstechniek. Vrede en veiligheid moeten mogelijk zijn. Wil de democratie winnen, dan moet het overdreven nationalisme beteugeld wor den. Spr. besloot met een opwekking deze nationale en democratische gevoelens te verdedigen en te verbreiden. BENOEMINGEN LEDEN STEMBUREAUX. Bij Kon. besluit zijn benoemd voor het tijdvak van 16 April 1938 tot 15 Aprü 1942 buiten den voorzitter, aangewezen in Art. 33, derde lid, der Kieswet bij het hoofdstembureau ter verkiezing van de le den van de Tweede Kamer der Staten- Generaal in den Helder: De heeren F. van Loo, lid van den raad der gemeente den Helder, P. Th. Luijckx, koopman te den Helder, P. s. van der Vaart, wethouder der gemeente den Helder, J. H. Wijker, commies-chef ter gemeente secretarie te den Helder. Tot plaatsvervangende leden: P. A. Smits, wethouder der gemeente den Helder; J. Wessel, hoofdcommies ter ge meentesecretarie te den Helder; J. van Zwijndrecht, lid van den raad der gemeente den Helder. De heer N. G. Dingerdis, alhier, heeft ver zocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan het Kweerenpad, groot ongeveer 189 M'., voor den prijs van 1701 in totaal, ten einde daarop twee wo ningen te bouwen. B. en W. bieden in bijlage no. 52 den raad in verband daarmede een oütwerp-besluit ter vaststelling aan. (Ongecorrigeerd.) 's-Gravenhage, 4 April. Namens de hoogste ter zake bevoegde autoriteit brengt de regeeringspersdienst het vol gende onder de aandacht: De brigade koninklijke marechaussee te Oss staat in den laatsten tijd in sterke publieke belangstelling. De activiteit, welke in een belangrijke strafzaak kon worden betoond, nadat voldoende con crete verklaringen tegenover de kon. marechaussee waren afgelegd, heeft te recht waardeering gevonden. Gelijktijdig zijn echter, niet het minst door niet wei te verantwoorden uitingen in sommige persorganen, tegenstellingen geschapen tusschen de koninklijke marechaussee eenerzij ds en andere organen van be stuur en politie anderzijds, die feitelijk volkomen ongegrond zijn en welker aan wakkering niet kan worden geduld. Al te ijverig!! Vit verbalen en rapporten is inmid dels gebleken, dat bij de brigade kon. marechaussee te Oss naast vorenbedoel de lofwaardige activiteit bij het opspo ringsonderzoek in andere gevallen, me thoden werden toegepast, waardoor rechtmatige belangen van bur gers op pijnlijke wijze werden ge schonden. In deze omstandigheden waren onverwijld maatregelen geboden, die het vereischte evenwicht herstellen. Waardeering voor goe de prestaties, noch de overweging, dat wel licht juist ongezonde publieke belangstelling mede aanleiding kan zijn geweest voor ver keerd aangewende activiteit, hebben mogen weerhouden van hetgeen ten deze voor een gezonde handhaving van het gezag noodig is. Daarmede zijn tevens de eer van het korps kon. marechaussee, die onaangetast is, en de persoonlijke belangen van het personeel het beste gediend. De brigade als zoodanig zal in andere samenstelling, die tevens een behoorlijke samenwerking ter plaatse waarborgt, haar taak blijven vervullen en volledig in haar bevoegdheden worden hersteld, zoodra zeer binnenkort onder leiding der verantwoordelijke chefs de vereisch- te mutaties zullen zijn aangebracht. Het spreekt vanzelf, dat ook op het terrein van samenwerking tusschen justitie en po litie de maatregelen worden getroffen, waar toe de reeds ten dienste staande gegevens en het verdere onderzoek aanleiding geven. In den afgeloopen nacht is een per sonen-auto, waarin zes jongens zaten, te Pesse, gemeente Ruinen (bij Hooge- veen), verongelukt, waardoor twee van hen werden gedood. De overigen liepen ernstige verwondingen op. De jongelui waren gisteren met een huurauto van Hoogeveen naar Assen gere den. Vannacht keerden zij huiswaarts. Door nog niet bekende oorzaak is de wagen met groote vaart tegen een boom gereden. De gevolgen waren verschrikkelijk. Nvee inzittenden, de 21-jarige Arie Hagen, en de 25-jarige Marinus Prins, werden op slag gedood. Van de vier overigen werd W. Nieuwenhof zeer ernstig gewond, z"n t°e" stand is zorgwekkend. H. Loopers, J. a ver en H. Prins kregen eveneens ernstige verwondingen. De slachtoffers waren a en uit Hoogeveen afkomstig. Doktoren uit Hoogeveen verleenden ae eerste geneeskundige hulp. De gewon en werden naar het ziekenhuis Bethesda Ruinen vervoerd, het stoffelijk oversc o van Hagen en Prins is naar Pesse overge bracht. De auto werd geheel vernield en is naar Hoogeveen gesleept. ENGELSCH SCHIP IN NOOD. Bemanning in veiligheid gebracht. In den afgeloopen nacht is het Britsche vrachtschip Pegaway ter hoogte van he eiland Terschelling voor de Nederlandscne kust tengevolge van lekslaan ernstig in nood geraakt. Het zond S.O.S.-seinen uit, waarop assistentie werd geboden door de Wilhelm Gustloff, een schip van Kraft Durch Freude, dat de bemanning, bestaande omstreeks 17 «ippwi, overnam. Vandaag begon te Bern een proces te gen den Zwitserschen onderdaan Boris Toedtli, een man van Russische afkomst, die er van wordt beschuldigd de z.g.n. Zwitsersche wet op stille agenten van 21 Juni 1935 te hebben overtreden. Hem wordt ten laste gelegd nadeelige rap porten over in Zwitserland verblijfhou- dende personen te hebben uitgebracht aan buitenlandsche politieke organisa ties. Van dezelfde feiten wordt de Duitsche eerste luitenant b.d. Ulrich Fleischauer uit Erfurt in Thüringen beschuldigd, doch het proces tegen dezen beklaagde moest gestaakt worden, omdat de Duitsche autoriteiten ge weigerd hebben hem rechtsbijstand te ver kenen. Fleischhauer is de leider van den „Weltdienst", een in dertien talen tweemaal per maand verschijnende correspondentie, die zich tot taak stelt te strijden tegen de mocratie, vrijmetselarij en jodendom en die in nationaal-socialistischen geest werkt. Bij de arrestatie van Toedtli heeft men een omvangrijk geheim archief in beslag ge nomen. Enkele brievAi uit dit archief zijn inmiddels reeds in de Zwitsersche dagbladen gepubliceerd. Zij toonen aan, dat Toedtli een belangrijke rol gespeeld heeft in de in ternationale agitatie. Hij was gevolmachtig de van Fleischhauer en onderhield recht- streeksche betrekkingen met hooggeplaatste Duitsche partij-instanties. Tegelijkertijd was hij door den leider der al-Russische fascis ten, die hun hoofdkwartier hebben in Char- bin in China, aangesteld als vertrouwensman voor Europa. In die kwaliteit onderhield hij talrijke verbindingen met hooggeplaatste Russische militairen. In het proces zal de Bernsche schrijver en deskundige in het proces om de z.g. „Proto collen der wijzen van Sion", C. A. Loosli, als mede-aanklager toegelaten worden, aan zien hij door Toedtli geobserveerd is en over hem rapporten naar Duitschland gezonden zijn. Na een onafgebroken strijd van twaalf dagen zijn de Chineesche troepen er in ge slaagd hun Japansche tegenstanders uit Taiersjwang en Hansjwang te verdrijven. De opperbevelhebber van de Chineesche troepen in het gebied van den Tientsin- Poekau spoorweg generaal Li Tsoeng Jen, heeft het hoofdkwartier van het Chineesche leger medegedeeld, dat zijn troepen gister middag beide plaatsen hebben hernomen. In Chineesche kringen heeft deze over winning bemoedigend gewerkt en men ver wacht, dat de Japansche troepen er thans niet in zullen slagen Hsoetsjau te nemen. Domei meldde gisteren: Chineesche divisies in gevaar? Het Japansche Domei meldde gisteren: Zeven Chineesche divisies, die bij bena dering 100.000 man troepen omvatten, on der bevel van de generaals Tangenpo en Tsjangtsoetsjoeng, worden in den sector tusschen Lanlintsen en Taiertsjoeang, bui ten de spoorlijn iTentsin-Poekau in Zuid ten de spoorlijn Tientsin-Poekau in Zuid- Sjangtoen, bedreigd met vernietiging door rukken. Zaterdagmiddag heeft een Japansche de tachement Lanlintsjen, halverwege tusschen Siangtsjeng en Taiertsjoeang ingenomen. Nu alle strategische belangrijke Chinee sche stellingen in zuid-Sjantoeng, met uit zondering van Itsjau en Taiertsjoeang door de Japanneezen zijn bezet verwacht men, dat deze beide plaatsen elk oogenblik kun nen vallen, zal de toestand in zuid-Sjan toeng spoedig het tweede stadium intreden. |TA®rrALE BOERDERIJ IN DE ASCH GELEGD. Bij Hoorn. Hedenmorgen omstreeks tien uur brak vermoedelijk tengevolg van kortsluiting, brand uit in de kapitale boerderij van J. Zander aan de Gouw te Hoogwoud. Aan gewakkerd door den feilen Noord-Oosten wind greep het vuur zoo snel om zich heen, dat de brandweren van de Gouw en de Weere, welke spoedig ter plaatse waren, niets konden uitrichten. Het geheele pand was binnen een uur tijds tot den grond toe afgebrand. Het vee kon op het laatste oogen- blik in veiligheid worden gebracht. De in boedel ging echter geheel verloren. Naar wij vernemen wordt de schade, die aanzienlijk is, door verzekering gedekt. EEN DER „VERHUIZERS" VAN NIJENRODE AANGEHOUDEN. Een twéetal mannen heeft zich toe gang verschaft tot een bovenverdieping van een huis in de Zaagmolenstraat te Amsterdam. Omwonenden hadden echter onraad ontdekt en toen de mannen het huis wil den verlaten, werden zij achterna gezet onder het geroep „houdt den dief'. In de Mamixstraat kon een hunner worden gegrepen. Hij werd overgebracht naar het bureau Raampoort. Hier bleek men bij verhoor te doen te hebben met den negen-en-dertig-jarigen van B., één van de berucht geworden „verhuizers" Van Nijenrode. De man is op het bureau ingesloten. Naar zijn medelichtige, die wist te ont komen, wordt nog gezocht. Overigens werd in de woning in de Zaagmolenstraat slechts een geringe buit gemaakt: een gouden beursje met wat kleingeld benevens een rijksdaalder. BEGRAFENIS WILLEM KLOOS. Enorme belangstelling. Honderden hadden zich vandaag opge maakt de begrafenis van W. Kloos, den grooten dichter van '80, bij te wonen. Voor Kloos' woning in de Regentesse- laan stonden reeds ruim een uur tevoren honderden menschen zwijgend en stil de toebereidselen voor de begrafenis gade te slaan. Per auto waren daar, voordat de stoet vertrok, aangekomen dr. K. de Raaf, dr. P. H. Ritter Jr., ds. J. Stellwag, de heer H. Kloos, dr. K. H. E. de Jong en tal van familieleden en vrienden uit den vrpegeren litterairen kring van den pntslapen dichter. Het was half twee, toen de voordeur van de woning open ging om doorgang te ver- leenen aan de "ragers, die enorme bloem kransen en bloemstukken naar buiten droegen, waar zij aan den bloemenwagen werden opgehangen. Daarna werd onder doodsche stilte van de tot een klein dui zendtal aangegroeide menigte de kist met het stoffelijk overschot van Willem Kloos naar buiten gedragen en in den dooden- wagen geplaatst. HET DRAMA TE THORN. Uitspraak Bossche Gerechtshof. Het Bossche gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den 22-jarigen chauffeur W. J. R., wonende te Thorn, die aldaar op 19 November van het vorige jaar zijn schoonvader, H. H. Cober, met een schop den schedel heeft ingeslagen, waarna de dood door verbloeding is ingetreden. Door de rechtbank te Roermond is R. veroordeeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twaalf maanden, met een proeftijd van drie jaren. De officier van justitie, die ontslag van rechtsvervol ging had geëischt, heeft zelf hooger beroep aangeteekend. In hooger beroep heeft de advocaat- generaal tegen R. twee jaar gevangenis straf geëischt. Het hof heeft het vonnis van de recht bank te Roermond bevestigd en den chauf feur veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twaalf maanden, met een proeftijd van drie jaar. Uit Antwerpen wordt de verdwijning ge meld van den Antwerpschen diamanthan delaar Jacob Franken. Franken die te Lodz geboren is, en zich na den oorlog te Antwerpen had gevestigd, was er dank zij zijn relaties met de Sovjet- Unie in geslaagd, voor een Antwerpsche firma het recht van verkoop te verkrijgen van de diamanten, die de regeering der Sovjet-Unie bij particuliere banken in be slag had genomen. In tien jaar tijds kocht hij voor ongeveer 300 millioen franc dia manten. In April werd Franken dringend naar Moskou teruggeroepen, en ondanks de ar restatie van Yagoda, zijn voornaamsten be schermer, begaf hij zich daarheen. Sedert dien werd niet meer van hem vernomen, ondanks de stappen van den Poolschen ambassadeur (Franken is van Poolsche na tionaliteit) en den Belgischen gezant te Moskou, gezien het feit, dat er belangen eener Belgische firma op het spel staan. Een Poolsche advocaat heeft slechts kun nen vaststellen, dat Franken zich in den trein heeft bevonden, die op 9 April de Sovjet-Russische grens in de richting Mos kou passeerde. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 Meest matige westelijke tot zuidwestelijke wind; aanvankelijk licht tot half bewolkt; later toenemende bewolkihg; weinig of geen regen; waarschijnlijk nachtvorst; overdag zelfde temperatuur of zachter. Zachter overdag. Een diepe depressie trok gisteren dwars over Scandinavië naar Finland. Langs haar westzijde kwam een koude noordwester storm tot ontwikkeling die arctische lucht- massa's tot diep in centraal-Europa bracht Terwijl in onze omgeving de storm bedaard is duurt hij nog voort langs de Noorsche kust, over Denemarken, in het Oostzee gebied en in oost-Duitschland. Inmiddels is bij IJsland een nieuwe depressie versche nen die aldaar de barometer deed dalen en de temperatuur stijgen. Het gebied van be trokken luchten en lichte regens der voor zijde dezer depressie nadert Schotland en de Faroer. Het gebied van hooge luchtdruk in het westen breidde zich aanvankelijk naar het noorden en thans naar het oosten uit. In Engeland, Frankrijk en in de west- Alpen is het prachtig weer. De arctische luchtmassa's vloeien in de oost-Alpen nog over de noordelijke ketens en geven daar sneeuw met zeer lage temperaturen. Het is te voorzien dat de koude win den in onze omgeving spoedig bedaren zullen en dat de wind naar zuidwest zal krimpen met later weer toenemende bewolking en zachter weer. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 4 April te negen uur aan alle posten: „Stormsein neerhalen, blijft op Uw hoede" LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 19.07 uur tot 4.58 uur licht op. Vier dooden bij een auto-ongeval. - Bij een auto-ongeval op den weg tusschen Strazek en Kezmarok in Tsjecho-Slowakije zijn vier personen om het leven gekomen, waarbij het nationaal-socialistische Kamerlid Wladimir Polivka. -i- Ernstig spoorwegongeval. - Op het traject BelgradoSerajewo is een trein tegen op den spoorweg gevallen rotsblokken gereden. De locomotief en drie wagens vie len van den spoordijk. Zes personen werden gedood en achttien zwaar gewond. Storm eischt drie slachtoffers. - Een motorbootje met drie padvinders, die een uitstapje naar Port de Bouc hadden ge maakt, is ter reede van Marseille door den storm op de rotsen geworpen. Drie der in zittenden verdronken. Dempingsplannen. De boomen op de buurt langs beide zijden van den Middenweg van het gemeentehuis tot aan de r. k. kerk liggen thans geveld, langs den weg. Daar ook het dempingswerk ten Z. van het raadhuis zoo goed als gereed is geko men en eveneens de bestrating daarvan bijna voltooid is, heeft de Hugowaard, daar ter plaatse een geheel ander aspect gekre gen. Naar we vernamen is eveneens vergun ning verkregen tot demping van de sloot ten westen van den Middenweg vanaf de r. k. kerk tot aan de winkelpanden Breed, en formeering, ook weg van een gedeelte van het Kabelpad nabij de bakkerij van den heer S. Dekkers. Op het program staan o.a. nog: demping van slooten naby het Kruis en voor enkele panden aan het Noordeind. Ook de Basser- weg-bewoners hebben een actie op touw gezet om aan weerszijden van dien weg voor een vijftien a twintigtal' panden tot demping te geraken. Afscheid ds. A. de Jong. Zondagmiddag heeft de doopsgezinde predikant alhier, ds. Arn. de Jong, in de Doopsgezinde Kerk zijn afscheidsprediking gehouden wegens zijn vertrek naar Laren, waar hy zich gaat vestigen om van zijn wel verdiende rust te genieten. Dat met ds. de Jong een zeer gezien predikant heen gaat, bleek wel uit de zeer groote belangstelling, welke voor deze af- scheidspredikatie bestond. Ds. de Jong hield zyn predikatie naar aanleiding van Ps. 103 vers 2. Hierna werd de scheidende predikant toe gesproken door eenige collega's. Ds. van der Kam uit Heerhugowaard sprak als Ned. herv. predikant den scheidende toe, die ook in de Ned. herv. kerk geen onbe kende was. Ds. Treffers uit Alkmaar sprak als con sulente, die den eersten tijd de diensten in deze gemeente zal waarnemen. Als afgevaardigde naar de Algemeene Doopsgezinde Sociëteit en den Noordhol- landschen Ring voerde ds. Maarse uit Krommenie het woord. Ook de oud-voorzitter van het kerk bestuur, de heer S. de Boer Kz. heeft ds. de Jong hartelijke woorden toegesproken, is de vanouds beproefde Akkers Abdij siroop, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van reeds Ui oude tijden bekende „genees-kmyden Apotheker Dumont heeft daaraan nu toe- gevoègd de resultaten der hedendaagsche wetenschap. Nèg meer dan vroeger is nu P«r flacon 90 ct„ f. 1.50, f. 2.40. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeellger he» gebruik. - waarna de heer T. Kostelijk als president een afscheidsrede uitsprak. Uit alle redevoeringen bleek, welk een achting men gevoelt voor den vertrekkenden predikant, en hoe dankbaar men is voor zijn werken in deze gemeente. Het was voor ds. de Jong een afscheid, waarby hem ongetwijfeld nog weer eens duidelijk is gebleken, dat hy hier zeer vele vrienden achterlaat. Plaatselijke commissies. In de plaatselijke commissie van ver laging vaste lasten zijn benoemd voor de afd. v. d. Coöp. Boerenleenbank (Utrecht) de heer P. Pilkes, voor de Coöp. Boeren leenbank (Eindhoven) P. Kuijper, voor de Coöp. Veilingsver. „St. Willebrordus" J. Sengers, voor de Tuinbouwvereeniging „De Vooruitgang" de heer N. F. Helder en voor de L. T. B. ir. Th. Arts, de laatste tevens secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes, z. van Johannes Vonk en Jo- hanna Elisabeth Bronstring. Jan, z. van Jan Langenberg en Hindrikje Engberts. Johannes Joseph Adrianus, z. van Joseph Adrianus Weiier en Gesina Maria Geels. Maria Elisabeth Clémentine, d. van Mar- tinus Franciscus Spruijt en Johanna Bar- bara van Doornik. Auguste Luise Amalie, d. van Cornelis Johannes Govers en Luise Amalie Plap. OVERLEDEN; Martinus Kager, gehuwd met Guurtje Duin, 60 jaar. Adriaan Meindert de Jong 67 jaar. Gerrit de Looper 27 jaar. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 4 April 1938. Vorig* laatste k. koers 2.30-45, STAATSLEENINGEN. 3—3X NederL 1938 1007/is 3 Ned -lodiê 1937 99V» 991/4 5X DuiUchL '30 m verkL 29'/» 29 V» BANK -INSTFLLINGEN. Amsterd Bank 1481/, 150 Handel Mij CerL v. 250 151 156 Koloniale Bank 105V» 105 Ned Ind Handelsbank 121iA 121'/, INDUSTR OND B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 36 337,-Vs CaTvé Delft Ce-L 80i/, 80 278 Philips Gloetl. Gem. Bezit 2651/4 257V,-8 Unilever 144'/, 142'/, INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 24'/, 23»/4 Anaconda |18»% Bethleh Steel t 331/, 32'/s Cities Service <-,»•< */t ^6-7. General Motors 21'/, 20U/I6 Kennecott Copper 231/„ t 10%; 22i/,-./, R public Steel 9ls/l6 Standard Brands 5% Steel comm. i 31% 30|-i% U S. Leather 3'/, 2% CULTUUR MAATSCH. H. V A. 4021/, 397.99 Java Cultuur 128 125 Ned Ind. Suiker Unie Hl 110 Vereen Vorstenlanden 57 MIJNBOUW Alg Ezplor. Mij.. 81 77 Rediami Lebong i 169 168 PETROLEUM. Dordtsche Petr. t 300V, 297»/, Kon Petr 3128/g 307V,-9 Perlak i' 76 77 Phillips Oil i 2l»/g 21'/, Shell Union 9S/m 87/is -9As Tide Water 98/u 9 RUBBERS. Amsterd. Rubber 179V, 176-% Deli Bat Rubber 103V, 102 Hessa Rubber 03V, 981/, 105 Serbadiadi 77 75 Interc. Rubber j 2i/, 2l/i« SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 951/4 94 JavaChina—Japan lijn 81'/, 75i/,-6 Kon Ned Stoomboot "21/, 109 Scheepvaart Unie 109»/, 1041/4 TABAKKEN. Deli Batavia 220 227-8 Oude Deli 263i/, 264-8 Senembah 254 2501/, AMER SPOORWEGEN. 19»/, Atchison Topeka 191/, Southern Pacific 8% 8i/g*7is Southern Railw. Cert. 5V,s 5'A» -V, Union Pacific 45'/, 3*/s Canadian Pac 318/16 ijNoteering per 50. x) ex-coupon tExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 54, heden X pOt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.80»/» 8.96'/. 5.55 X 30.43 x 41.43 40.05 46.25 45.07)4 9.52 x New-York Londen Berlyn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 1.806/» 8.96»/« 72.50

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3