VORS COBRA s s s ^Binnenland feuilleton Vreeselijk grensdrama. De Fokker-teekenaars. Nadere bijzonderheden over de salariseiechen. Ontsporing nabij Haarlem. A. M. de Jong 50 jaar. O TWEEDE BLAD. LIBERALE STAATSPARTIJ. Mr. W. C. Wendelaar tot voorzitter herkozen met 117 tegen 113 st. Mr. W. C. WENDELAAR Zaterdagmiddag hield de Liberale Staatspartij in Krasnapolsky te A'dam een buitengewoon druk bezochte alge- meene vergadering ter verkiezing van een nieuw dagelij ksch bestuur der partij. Deze verkiezng was noodig geworden, doordat in de algemeene vergadering te Utrecht van 5 en 6 Februari j.1. tot een andere wijze van samenstelling van het hoofdbestuur was besloten. Gekozen werden tot voorzitter: Mr. W. C. Wendelaar, Den Haag, tot on dervoorzitter: mr. M. H. de Boer te Utrecht en jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude te Den Haag. Tot leden van het dagelijksche be stuur werden gekozen de heeren: S. van den Bergh te Wassenaar, dr. S. E. B. Bierema te Usquert, H. P. Gelderman Cmzn. te Oldenzaal en H. D. Louwes te Ulrum. De voorzitter werd gekozen met 117 tegen 113 stemmen. Mr. Wendelaar heeft zijn benoeming aanvaard. Vader van negen kinderen dood geschoten. Aan de Nederlandsch-Duitsche grens, onder de gem. Swalmen, heeft zich een drama afgespeeld, dat aan den 54-jarigen W. Luyten uit Swalmen, vader van negen kinderen, het leven heeft gekost. Omstreeks half vijf is Luyten van huis gegaan, voorgevende, dat hij naar het bosch ging. Hij trof daar aan de grens den 37-jarigen Hendrikx aan, eveneens wonende te Swalmen. Bei den wandelden langs de grens. „Stehen bleiben." Zjj zyn over den zoogenaamden schei- dingsweg huiswaarts gegaan. Tusschen de grenspalen 414 en 415 klonk op Duitsch gebied, op een afstand van ongeveer acht meter, het geroep „Halt, stehen bleiben", waarop onmiddellijk een schot uit een jachtgeweer knalde. Hendrikx bleef staan, doch Luyten zakte in elkaar. Twee Duit- schers bleven met hun geweer in den aan slag op Duitsch gebied staan. Hendrikx sprong over Luyten heen en werkte zich door een omheining van prikkeldraad in een naburige weide. Hij hoorde toen nog roepen „Stehen sie auf, hande hoch!", waarop hy niets meer hoorde. Maar het slachtoffer kon echter niet meer opstaan, daar Luyten op de plaats waar hij neer viel onmiddellijk dood moet zijn geweest. Hendrikx zette het toen op een loopen en waarschuwde de vrouw van Luyten en burgemeester Strens, die zich met een ryks- en gemeenteveldwachter en een geestelijke naar de plaats van het gebeur de begaf. Zij zagen, dat op de plaats waar Luyten gelegen moest moest hebben, met lantaarns gelicht werd. Een paar schoten knalden weer in het donker en men wierp zich op den grond daar men. bang was, getroffen te worden. Na eenige malen ge roepen te hebben: „Nederlandsche politie", kwam een Duitscher in uniform naderbij en liet hen bij het slachtoffer. Volgens de verklaringen van Hendrikx moet Luyten op Nederlandsch gebjed zijn doodgeschoten. Een plas bloed bevond zich echter op Duitsch gebied, maar de pet van Luyten werd acht meter verder op Nederlandsch gebied gevonden. De situatie omtrent de grensscheiding ter plaatse is niet zoo eenvoudig. Rijks- en gemeenteveldwachters hebben een uitge breid onderzoek ingesteld' Anderhalf jaar gleden werd Luyten p Duitsch gebied met een jachtgeweer in beide beenen geschoten. Hij kon zich toen echter over de grens redden. Thans heeft hij echter het leven er bij ingeschoten. Het stoffelijk overschot is naar Elmpt, in Duitschland, vervoerd. OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN De samenwerkende organisaties i tech nici hebben Zaterdagmiddag opr.i«.uW ver gaderd met het personeel van de teekenka mers der Fokkerfabrieken, ten einde te be raadslagen over den toestand nu de voer Vrijdag j.1. aangekondigde staking der teeke naars niet is doorgegaan. In opdracht van de teekenaars hebben de besturen zich nogmaals met een schrijven tot de directie der Fokker-fabrieken gewend met het verzoek, alsnog in overleg met de besturen te willen treden. In dit schrijven wordt met nadruk de bewering van de di rectie ontkend, als zouden aan de actie niet de arbeidsvoorwaarden ten grondslag liggen, maar de wensch der betrokken bonden om door de werkgeversorganisatie te worden er kend, waartoe de bond volgens de directie der Nederlandsche vliegtuigfabrieken Fok ker gemeend zouden hebben in de Fokkerfa brieken, die veel opdrachten voor de na tionale defensie uitvoeren, een geschikt aanvalspunt te hebben gevonden. Dit is onjuist omdat reeds in Novem ber 1937 de besturen der samenwerken de organisaties hebben gevraagd om een salarisherziening en invoering van een salarisregeling, aangezien de salarissen van teekenaars van 25 jaar varieeren van 900 tot 1330 per jaar, van teekenaars die 26 jaar zyn van 1140 tot 1320 per jaar en die van teekenaars van 27 jaar van 1260 en 1560 per jaar. In Februari 1937 heeft de directie wel een conferentie gehad met de vertegenwoordi gers van de organisaties der technici en toen o.a. toegezegd, dat telkens per 1 October periodieke salarisherzieningen zouden plaais vinden. Deze herziening heeft echter op 1 October 1937 niet plaats gehad. De actie tot herziening der salarissen staat geheel los van de kwestie der erkenning door den Metaal- bond, en de afzenders dringen er met na druk op aan, dat de Fokker-directie het be stuur van den Metaalbond ervan zal over tuigen, dat het in het belang van de goede verhouding met het teekenpersoneel is, dat alsnog tot overleg wordt overgegaan. SPOORWEGBEAMBTE STAL SIGAREN. Te Groningen gearresteerd. De spoorwegrecherche heeft aan het hoofdstation te Groningen een beambte ge arresteerd, die zich schuldig maakte aan diefstal van een partij sigaren uit een spoor- zending. De man L. I., wonende te Groningen, heeft vele dienstjaren bij de Spoorwegen. Hij heeft bekend reeds vaker dergelijke dief stallen te hebben gepleegd. Hij is inmiddels ingesloten. Door MARK CHANNING INed, bewerking door MARIc DEBELMONTE 19) „Heb je verder niets te vertellen?" „Niets, Oh Licht der wereld. Ik ben stom Oh Koning der Koningen". „Nu, luister dan, zei Alam Khan streng. Zooals ik gezegd had, breng ik een meisje mee, met rosblond haar van het ras der Sahibs Ik verlang dat deze blanke je kostbaar der zal zyn dan de appel van je zwynen- oogen. Je brengt voor haar een apparte ment in gereedheid en wee je gebeente, in dien zij zich ook maar in het minste of ge ringste over je te beklagen heeft". „Ze zal gehuisvest worden als in den ze venden hemel van paarlemoer" verzekerde Jaffir vleiend. „Het appartement van heer Khoon is groot „Neen", antwoordde Alam Khan. „Khoon, de Mongool komt morgen thuis. Zyn ver trekken moeten voor hem gereserveerd blijven. Het Engelsche meisje moet maar by Vrouwe Chirine wonen". Hij hield op, want hij zag de tijgerin Chiv, die 't vertrek kwam binnen springen, met den rammelenden gouden ketting achter haar aan. Zij duwde haar zwaren kop tus schen de beenen van haar meester en haar gespin deed denken aan het rollen van den donder op een zomeravond achter in een dal. Eenige uren later lag Diana Lindsay, na zich gebaad te hebben en door de vrouwen van Chirine geparfumeerd en gekleed te zyn in een wijde Turksche pantalon van ivoorkleurig satijn en een kort jakje, rijk met paarlen geborduurd, op een rustbank van cederhout. Naast haar zaten Chirine en Gulbundun. Omlijst door slanke rose en zwart marme ren zuilen strekten zich als een rij verruk kelijke fresco's de sprookjesachtige tuinen van het paleis uit, waarin, volgens zeggen van Chirine, eiken dag een honderdtal tuin lieden werkte. „Heusch verklaarde de jonge Perzische geruststellend, terwijl haar hand streelend over het lange haar van Gulbundun gleed, dat als een gouden stroom het kind tot in het middel hing. „Ik zal er mijn Heer over spreken. Hy doet altijd alles, wat ik hem raad" vervolgde ze fier. Chirine scheen zoo zeker van haar macht, dat Diana opnieuw moed kreeg. Wie weet of alles wel beschouwd, haar toestand niet gunstiger was, dan hij leek? Misschien bracht elk uur haar nader by Colin Gray. De bedreiging van Alam Khan, het leven van den resident betreffende, kwam haar weer in herinnering. „Denk je", vroeg ze, dat je Heer mij zal toestaan mijn vader te spreken?" „Je vader?" Verwonderd trok Chirine haar boogvor mige wenkbrauwen omhoog. „Je vader is niet bij mijn Heer. Ik heb Twee trein-rijtuigen uit de rails geloopen; wissel te vroeg over gehaald. Zondagmorgen omstreeks half elf zyn tijdens rangeermanoeuvres van een electrischen trein twee rytuigen uit de rails geloopen bij een wissel nabij het viaduct van het Statenbolwerk te Haar lem ter hoogte van de werkplaats van Beynes. De beide rijtuigen, die vrywel geen beschadigingen hebben afgeloopen, bleven overeind staan. Ook de rails kregen slechts lichte schade. Persoon lijke ongelukken deden zich niet vopr. Hoe gering de schade echter ook mocht zijn, het was toch noodig het treinverkeer op de lyn naar Bloemendaal en IJmuiden, die tijdelijk versperd was, om te leggen, zoodat vertraging in den treinenloop ont stond. Het verkeer werd omgelegd over Amsterdam en Uitgeest. Terstond na het bekend worden van het déraillement vertrok uit Amsterdam de on- gevallentrein met personeel en materiaal, teneinde zoo spoedig mogelijk het oprui- mingswerk ter hand te kunnen nemen en de verkeersbelemmering op te ruimen. Stagnatie treinverkeer opgeheven. Personeel der Spoorwegen is er 's mid dags in geslaagd de beide electrische rij tuigen, die nabij het station Haarlem waren ontspoord, weer in de rails te plaatsen, zoo dat de stagnatie in het treinverkeer naar IJmuiden en Uitgeest van dat oogenblik af was opgeheven. Na de ontsporing zijn de reizigers voor de richting Alkmaar met autobussen naar het station Bloemendaal vervoerd, vanwaar zij per trein verder konden reizen. Op deze wijze gelukte het vrij goed om van Bloemendaal af de dienstregeling vrij goed te laten loopen. Gebleken is dat de beide rijtuigen, die door een locomotief naar de remise werden opgeduwd, tengevolge van het te vroeg overhalen van een wissel uit de rails waren geloopen. Hartelijke huldiging. Ofschoon het comité tot huldiging van A. M. de Jong op diens 50sten verjaardag slechts een klein aantal intiemen van den schrijver had uitgenoodigd om hem blijk van hun belangstelling te geven bij een eenvoudige receptie in een der bovenzalen van het café Schiller Rembrandtspleiri te Amsterdam, waren velen daar verschenen om den jubilaris de hand te drukken. De eere-voorzitter van het comité, wet houder E. Boekman, herinnerde in een har telijk speechje aan A. M. de Jong s onder wijzerschap in de hoofdstad, hetgeen hem feitelijk ook door zijn later langdurige ver blijf aldaar, tot een Amsterdamsche figuur heeft gemaakt. De heer Boekman verheug de zich erover, dat de 50-jarige na zoovele successen nog een ruim tydperk voor zich had om deze successen door een reeks nieu we werken te doen voortduren. Namens het uitvoerend comité overhan digde de heer Boekman een enveloppe met inhoud, welke door een aantal vereerders was bijeengebracht. Mr. Francois Pauwels herinnerde aan de moeilijke situatie waarin de schrijver in ons land verkeert wanneer hij van zijn ar beid moet bestaan. Wij mogen ons gelukkig achten, zoo zei hy, dat wij bij A. M. de Jong nu eens het zeldzame geval zien, van een schrijver wiens populairiteit hem had gegund geen kommervol bestaan te moeten leiden en waarvan verwacht mag worden, dat zijn volgende werken, die ongetwijfeld nog zullen volgen, de groote massa zullen weten te boeien. De jubilaris, beantwoordde de sprekers met eep kort doch kernachtig woord voor de in deze dagen ondervonden bewijzen van vriendschap, welke de enkele wanklank hier en daar vernomen ruimschoots hebben overstemd. DR. H. J. LOVINK. t In den ouderdom van 72 jaar is te Sche- veningen overleden dr. H. J. Lovink, oud directeur-generaal van den Landbouw, oud- d'recteur van het departement van Land bouw in Nederlandsch-Indië en oud-lid van de Tweede Kamer. hooren zeggen, dat voor 't oogenblik het te gevaarlijk was de hand op hem te leggen". Dit was een heele opluchting voor Diana. Alam Khan had dus gelogen, toen hij be weerde, dat sir John zijn gevangene was. In het verhaal van een bergbewoner ko men evenveel leugens als komma's voor. Er was immers een spreekwoord, dat zei, dat een bergbewoner geboren was, om te bedriegen evenals een slang om te kruipen. „Later zul je zien, Chirine", zei ze dank baar, „hoe Engelschen hun dankbaarheid betoonen aan wie hen te hulp zijn geko men. Wat je ook aan mijn vader vragen zult, hij zal het je geven". Chirine glimlachte, terwijl ze speelde met een halsband, bestaande uit vijf snoeren smaragden om den hals van Dilkoosh, haar lievelingshinde. „Wat zou hjj me moeten geven, dat ik al niet bezitzei ze zachtjes. „Mijn Heer is de rijkste man van de wereld. Ik kan geen wensch uiten, of hij wordt terstond ver vuld. En nu ik jou heb", vervolgde ze, haar schitterende oogen op Diana vestigend, heb ik niets meer te vragen. Mogelyk laat ik je heelemaal niet meer gaan", besloot ze on deugend. „Vanavond zul je haar voor het laatst bij je hebbenkrijschte de hooge stem van Jaffir, den eunuch, achter de deur. „De Be schermer der Geloovigen heeft bevolen, dat de Engelsche vrouwen morgenavond bij hem zal dineeren". Chirine's oogen bliksemden geërgerd. „Mijn Heer wenscht volstrekt geen zieke als gast te hebben, en het Engelsche meis je heeft koorts", zei ze, haar hand leggend op het voorhoofd van Diana. „Ik zal per l ©©OOOOOI Dinsdag 5 April. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ilona Pal- may's ensemble. 11.Huish. wen ken. 11.30 Ilona Palmay's ensemble en gr.pl. 12.45 Omroeporkest. -1.45 Gr.pl. 2.Omroeporkest en solist. 2.45 Kniples. 3.45 Zang met piano begeleiding. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderuurtje. 5.30 Gr.pl. 6.30 Ensemble Rentmeester. 7.Voor de kinderen. 7.05 Zang met piano begeleiding. 7.30 Engelsche les. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Bonte Pinsdagavondtrein. 9.15 Gr. pl. 9.45 Verv. bonte Dinsdagavond- trein. 10.30 Schaakles. 11.ANP- ber. Hierna tot 12.— The Jumping Jacks. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.—1.20 Gr.pl.) 2.Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.KRO-Kamerorkcst. 4.45 Gr.pL 5.KRO-melodisten en solist. (5.456.05 Felicitatiebezoek). 6.40 Esperantoles. 7.Ber. 7.15 KRO- orkest. 7.35 Sportpr. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Lijdensmedi tatie. 9.30 KRO-Symph.-orkest, Klein Gemengd koor en solist. 10.30 ANP-ber. 10.40 Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest. 11.12. Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgel spel. 12.05 Gr.pl. 12.35 Act. progr. 1.05 Gr.pl. 1.50 BBC-Northern Ire- land-orkest. 2.50 Gr.pl. 3.20 A. Sa lisbury en zijn orkest. 3.50 Gr.pl. 4.20 A Schoolmaster looks back, causerie. 4.20 Gr.pl. 4.50 't Arthur Dulay-kwintet en solisten. 5.20 Cellovoordr. 5.40 Orgelspel. 6.20 Ber. 6.45 Gilbert tacey's Sextet. 7.20 Cello en piano. 8.Medische causerie. 8.20 Radiobewerking van de operette „Der Vetter aus Dings- da". 9.20 Ber. 9.40 Amerikaansch nieuws. 10.Het Londensch Film- Symph.-orkest, de BBC-Zangers en soliste. 10.40 Alfredo Campoli's Sa lonorkest. 11.20't Grosvenor House- Dansorkest. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 6.55—8.05 en 9.10 Gr.pL 11.40 Cantrelle-orkest (12.50 Zang). 2.05 Pianovoordracht. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Pianovoor- d recht. 4.20 Locatelli Orkest. 7.35 Het Parijs Strijktrio en soliste. 8.59 10.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 5.30 Gr.pl. 6.30 Het Rheinische Landesorkest. 11.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Gev. con cert. 4.30 Militair orkest. 5.20 Gev. concert. 7.20 Gr.pl. 7.50—11.20 Gev. concert en dansmuziek. BBUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 11.50 Omroeporkest. 12.501.20 Gr.pl. 4.20 Omroep- salonorkest en gr.pl. 5.50 en 6.20 Gr.pl. 7.20 Omroeporkest. 9.30 10.20 Gr.pl. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Omroepdansorkest. 12.501.20 Gr.pl. 4.20 Orgelconcert. 5.35 Gr.pL 6.35 Deel. met muzikale begelei ding. 7.20 Het Omroepsymphonie- orkest en solist. 8.35 Omroepsym- phonie-orkest en soliste. 9.30—10.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Oswald Heyden's orkest en so listen. 7.20 Deel. 7.30 Het Omroep orkest en solisten. (8.208.35 Poli tiek dagbladoverzicht). 9.20 Ber. 9.40 Barnabas von Geczy en zyn orkest. (10.05—10.20 Ber.) 11.20 2.20 Nachtconcert. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parys R. 9.20—9.50, Keulen 9.50—10.20 Parijs Radio 10.20—11.05, Radio PTT Nord 11.05—11.20, Keulen 11.20—12.20, Brussel VI. 12.2012.50, Brussel Fr. 12.50—13.20, Keulen 13.20—14.20, Parens R. 14.20—14.35, Radio PTT Nord 14.3515.05, Lond. Reg. 15.05 —16.20, Brussel (VI.) 16.20—17.50, Keulen 17.5019.20, Brussel Fr. 19.20—20.20, Rome 20.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Lu xemburg 8.2010.35, Droitwich 10.35—20.—, Lond. Reg. 20—20.20, Droitwich 20.2021.40, Brussel Fr. 21.4022.Droitwich 22.24. Lijn 5: Diversen. @©©€X9 9&0©@Ö00# HET TOESTAAN VAN EXTRA ONDERWIJZERS. Vragen aan den minister. Het Tweede Kamerlid Suring (r.k.) heeft aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de minister, besloten hebbende om in de moeilijkste gevallen, als gevolgen der geldende leerlingenschaaL een voorziening te treffen door met toepassing van het tweede lid van Artikel 56 der Lagar Onderwijswet 1920 een extra-onderwijzer voor rijksrekening toe te staan, bij zulk toestaan van een extra-leerkracht, aan ge meente- en schoolbesturen de eischen stelt: a. dat zij, ook in. het geval, dat dit krach tens respectievelijk het vierde lid van ar tikel 56 onder b en het tweede lid van artikel 97 onder e der wet niet van hen kan worden gevorderd, een wachtgelder zullen benoemen, en b. dat zij, terwijl artikel 56 tweede lid der wet het toestaan van een extra onderwijzer beperkt tot „voor een jaar of een gedeelte van een jaar", dien wacht gelder voor vast zullen aanstellen? 2. staat de minister met toepassing van het tweede lid van artikel 56 der wet, be halve in het geval, dat het aantal leerlingen in den loop van het jaar zoodanig stijgr, dat gegronde verwachting bestaat, dat per 1 Januari van het volgende jaar ingevolge het eerste lid van dat artikel recht ontstaat op ryksvergoeding van het salaris van een of meer onderwijzers meer dan in het loo- pende jaar, met handhaving van de finan- cieele gelijkstelling van openbaar en bij zonder onderwijs die met betrekking tot de onder wy zerssalarissen, welke voor rijks rekening komen, door artikel 97, eerste lid soonlijk met hem spreken. Je kunt gaan", riep ze gebiedend. De eunuch maakte een diepe salaam voor haar, wier macht hy kende en haatte, doch toen hij zich omkeerde lag een val- sche grijns op zijn dik gezicht. HOOFDSTUK XI. Khoon laat het masker vallen. De drank, welke tijdens de schermutse ling met de achterhoede van den Cobra door den dwerg Khoon, den Mongoolschen gids, toegediend was aan Colin Gray, had deze bewusteloos gemaakt en die toestand had eenige uren geduurd. Hevige pijn in polsen en enkels droeg er toe by, om hem weer bij kennis te brengen en tot de ontdekking, dat hy als gevange ne in handen van den vijand was. Hij lag voorover dwars op het zadel van een ka meel, armen en beenen stevig gebonden, waardoor zijn ledematen gekneusd en vleeschwonden ontstaan waren. Een lange, forsche man, met geheel be haard gezicht hield in de eene hand een bamboe-stok met ijzeren punt, in de andere de teugels van het dier; met groote passen liep hij er naast, aanhoudend een klagelijk liefdeslied van de grens neuriënde. „Ter liefde van Allah", smeekte Gray flauwtjes, „laat je dier halt houden;" Het scheen hem, of zijn hoofd op het punt was van te barsten zoo'n pijn deed het hem. De kameeldrijver zag naar het smartelijk vertrokken vuurroode gzichte naar de met bloed beloopen oogen van den gevangene en de teugels van den kameel inhoudend, deed hij hem knielen. der wet uitdrukkelijk wordt gewaarborgd, ook een extra-onderwijzer voor rijksreke ning toe in andere gevallen? Zoo ja, welke zijn die gevallen? 3. Is de minister bereid, indien het niet mogelijk blykt, met een juiste toepassing van het tweede lid van artikel 56 der Lager Onderwijswet 1920 de moeilijkheden, die het gevolg zyn van het onvoldoende dwf geldende leerlingenschaal, te ondervangen, alsnog verbetering dier schaal te bevorde- ren? HOFBERICHT. Men deelt ons mede, dat H. M. de ko ningin voornemens is op Donderdag 7 April ter gelegenheid van de 350-jarige herdenking van den datum waarop de Raad van tate zijn nationale taak in het Nederlandsche Staatsbestel heeft aan vaard, een feestmaal te zijner eere te geve' STORM VEROORZAAKT ONGELUK. Op Scheveningsche bouleva.d. Op den Scheveningsche Boulevard is Zondagmiddag een ongeluk geschied, dat aan den hevigen noord-westerstorm moet worden toegeschreven. Ter hoogte van de bekende Naald liep de achtjarige P. v. d. T., wonende te Scheveningen, plotseling den rijweg op, om het door den wind hoog op gezweepte water, dat over het trottoir sloeg te ontwijken. Ongelukkigerwijze na derde op hetzelfde moment een auto, waardoor de jongen werd gegrepen. Met een gebroken been en schaafwonden op vele plaatsen moest hij naar het Roode Kruis-ziekenhuis worden vervoerd. Zijn toestand is ernstig. „Help eens. Broeder", riep hy tegen één die voor hem liep, „de kafir is ziek". Samen trachtten ze Gray op te tillen, doch deze, die zwaar was, gleed hen uit de handen en viel op den grond als een zak meel welke van een wagen geworpen wordt. Met een mes sneed de man vlug de tou wen door van Gray. De Engelschman keek om zich heen. Ze bevonden zich in een woeste kloof tusschen bergen, waarachter een roode zon onderging. Vlak bij hem keek een troepje bergbewoners, hoog ge zeten op hun paarden, de wapens dwars over hun knieën, met belangstelling toe. Toen ze merkten, dat hij niet in staat was, om een poging tot ontvluchten te doen, stegen een stuk of drie af en kwamen om hem heen staan met norsche gezichten on beschaamd op hem neerziend. Met moeite draaide Gray, wiens slapen bonsden, zyn hoofd om, toen hy den hoef slag van een paard hoorde. Zwijgend hield Khoon, de Mongool, zyn teugels in. „Wie heeft die touwen doorgesneden?" vroeg hij na een pauze, met een harde uit drukking in de oogen. „Dat zou ik je niet kunnen zeggen'". Gray trok zijn pijnlijke schouders op. „Had ik je niet gezegd, hem tot nader order op het dier te laten?"' vroeg de Mon gool met vorschen blik op de gezichten van het escorte, terwijl zijn eigen geel gelaat ondoorgrondelyker was dan ooit. „Dat zul je wel gezegd hebben", viel Gray in de rede. „Maar het zou je slecht zijn bekomen, indien je je meester een lyk had afgeleverd". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6