Vraag en Aanbod. VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. £and= en Jum&oim £uchtuaact DE BAAS. fxomndaal Tlieuws Steun aan kleine boeren bedrijven. HEILOO terug naar de babytijd. EGMOND BINNEN TWEEDE BLAD. 3 Vijf en dertig cent per vijf regelt. Uitsluitend 2e handsch goederen. WOENSDAGS en ZATERDAGS. Dlntdagi en Vrijdags inzenden. Zonnescherm (Markies) ter over name aangeboden. Spotprijs. KINHEIMSTRAAT 6. Te koop prima handnaaimachine 12 bij particulier. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop gevraagd: een ijskast voor de huishouding. Brieven onder letter J 854 bureau van dit blad. Damesrijwiel te koop, lichtlopend en in zeer nette staat, voor 9.50. DE VRIES, Auto-Centrale, Handels kade Alkmaar. Te koop 2 vrachtauto's en 1 petro- leummotor. Deutz 5 P.K. Te bevr. bij C. J. GROOT, Zuidervaart, Stompe- toren. Tel. 234 Zd. Schermer, Pracht Tafelbillard te koop als nieuw met zwaar leiblad enz., buitenmaat 152 x 90, gekost 100, voor aann. bod, w. plaatsgebrek. RIPPINGSTRAAT 24, Alkmaar. Wegens plaatsgebrek te koop: Rudge Witworth motor bij H. J. NATZIJL, t.o. de Rustende Jager Heiloo. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garantie, vanaf 10 bij de Reparatie-Wikkelinrich ting Peperstraat 3 bij den Dijk. Van par''-'.lier te koop een pracht Piano, merk „August Förster". Prijs billijk. BIERKADE 9. Te koop kinderledikant met matras, beste mangel, bakfiets en heeren- en damesr ij wielen Adres HOEVERKADE 4. Te koop: Radiotoestel ingebouwde luidspreker, zonder gebreken, 35. D. rijwiel met lamp 12.50. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop een zoo goed als nieuwe luidspreker, merk T. W. L. Te bevra gen Rijksstraatweg 56 A, Heiloo. Te koop: in g. staat v. Berkel Snel weger, wegende tot 1 kilo en gehakt molen met aangebouwde motor no. 22. KONINGSTRAAT 1, Alkmaar. Een postzegelalbum Ned. en Koloniën in goeden staat, 500 zegels, tegen elk aannemelijk bod. WLDEMANSTRAAT 5. Te koop: 1 prima haard 27.50, groot wit kolenfornuis 17.50, gi. wit pensionfornuis. Bill. S. VISSER, Smederij Kooimeerlaan a. d. Kenine- merstraatweg. Te koop: witte en zwarte Fornuizen vanaf 5. mooie slijpsteen 45 c.M. 2. S. VISSER Smederij Kooimeer- laan a .d. Kennemerstraatweg. Te koop gevraagd een modern wan delwagentje. Brieven onder letter L 856 bureau van dit blad. Te koop een mooi Engelseh gas haardje, een wit emaille stookfornuis 90 c.M. breed, een Godinfornuis 1.25 breed. VRIESMAN en Zn., Verdron- kenoord 85. Telef. 2469. Aangeboden: prima brandkast, afme tingen 100 x 70 x 50 c.M. buitenmaat. JHELDER, Kennemerst. 27 I, stad. Te koop: 1 pracht Heerenfiets, dichte bak v. carrier, als nieuw. Water pompje v. motor 3.25, Mangel, prima. UITENBOSCHSTRAAT 2. Te koop: Linnenkast 5, Dressoir 7.50, 6 stoelen 3.50, prima veeren- bed 8.50, gemakskoffer m. pot 3.50, tafel 2.50 enz. Inkoop van alle goederen. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop: prima Singer Handnaai machine 9.50. Eenige inzinkbare salonkasten (koopjes). Naaimachines vanaf 5, alle met garantie, z. g. a. n. DEKKER, Nieuwesloot 89. Brandkast te koop uitw. 60 x 42 K x 83 hoog 40. Niet op Zondag. Bevr. STEYNSTRAAT 8. Te koop een best damesrijwiel, een twee pits gasstel (Haller), een petro- leumvergasser (Clarus), bij E. SCHOLTMEIJER, Zeglis 52. Z. g. a. n. Ringspoel trapnaaimachine naait voor en achteruit, 20 gulden, handnaaimachines vanaf 5 gulden, dames- en heeren-rywielen 10-12 gul den. GUUS KLUNNEN, Hofdijkstr. 13. Te koop: Baby-ledikantje met gordijn, net onderhouden, prijs 3.50. Adres te bevragen bur. van dit blad. Massief eikenhouten -." rijfbureau te koop. WESTERWEG 113. De onderhandelingen met Italië. In het verdere deel van zijn redevoering zeide Lord Halifax nog: „Wij wenschen onze betrekkingen te ver beteren overal waar wij dat kunnen, omdat wij gelooven, dat, indien wij de spanning ergens kunnen verminderen, wij deze over al verminderen. Wij zijn er reeds in geslaagd verbetering te brengen in onze betrekkingen met Italië, een van onze oudste traditioneele vrienden in Europa, die, naar ik ten volle vertrouw, niet alleen een goeden invloed zal uitoefenen op de betrekkingen tusschen onze beide landen, doch in het geheele Middel- landsche Zeegebied en in feite in geheel Europa. De Engelsche regeering had door de inlei ding van besprekingen met Italië den weg gekozen die niet alleen niet tot oorlog leidde, maar die later ook overeenstemming met Duitschland mogelijk zou kunnen maken. Het was geen schande voor een regeering dat zij het uiterste wilde beproeven om ge schilpunten langs vredelievenden weg te willen regelen. Spreker oefende kritiek op de houding der arbeiderspartij die zich zoo wel in het parlement als daarbuiten op noodeloos schampere wijze uitliet over de leiders van andere volken die in hun landen in hoog aanzien stonden. Die dingen zetten daar kwaad bloed en maakten de politiek der regeering moeilijker. Spr. eindigde -met een woord van lof voor zijn voorganger Fden, dien hij spoedig op een leidende plaa in de regeering terug hoopte te zien. De regeeringspersdienst meldt: Voor het geval, dat gedurende het jaar 1938/39 en volgende jaren behoefte zou blijken te bestaan aan hulp aan kleine boerenbedrijven, hebben de ministers van economische zaken en van sociale zaken, in verband met eventueel aan te brengen veranderingen in den bestaanden toestand, besloten: 1. t. a. v. het stichten van nieuwe be drijfjes: a. bedrijfjes, welke na 1 November 1937 door splitsing van bestaande bedrijven, door koop of verkoop of tengevolge van ontginning van woeste gronden ontstaan zijn, kun nen in beginsel niet in de steunrege ling worden opgenomen. In zeer bij zondere gevallen echter kan de mi nister op voorstel van de plaatselijke commissie van deze algemeen rege ling afwijken; b. bjj overlijden van den exploitant van een gesteund bedrijfje kan de recht matige opvolger voor steun in aan merking komen; c- wanneer een gesteund kleine grond gebruiker binnen zijn gemeente ver huist, en een ander bedrijfje betrekt, dan kan hij voor steun in aanmer king komen, indien het betrokken bedrijfje volgens de berekende net- to-bedrjjfsinkomsten op 1 November 1937 binnen de groepen a, b of c valt. We bedrijfsaftrek, welke op zijn basisbedrag moet worden toegepast, moet berekend worden overeen komstig de inrichting etc. van het nieuwe bedrijfje; d. wanneer een gesteunde kleine grondgebruiker zijn gemeente ver laat en in een andere gemeente een nieuw bedrijfje betrekt, dan kan hij in de gemeente van vestiging ge steund worden, indien het nieuwe bedrijfje volgens de berekende netto- bedrijfsinkomsten op 1 November 1937 in de groepen a, b of c valt; 2. t. a. v. veranderingen van bestaande bedrijfjes: de berekende netto-bedrijfswinsten worden telkens voor een jaar vastge steld, waarbij rekening gehouden moet worden met de in den loop van het afgeloopen jaar opgetreden veranderin gen, welke een gevolg waren: a. van de jaarlijksche of halfjaarlijk- sche verpachtingen van los land of van het afloopen van de gewone pacht; b. van ontginning of herontginning van stukjes woeste grond, waardoor het bedrijfje wordt vergroot; c. van koop of verkoop van perceeltjes. K.L.M.-GEZAGVOERDERS GEHULDIGD. Vijf pioniers ontvangen een herinneringsplaquette. Aan de vijf gezagvoerders der K.L.M., die dertig retourvluchten Arnsterdam- Batavia als commandant volbrachten, t.w. de heeren van Dijk, Frijns, Hon- dong, Smirnoff en Tepas, is gisteravond in de aula van het Koloniaal Instituut te Amsterdam vanwege het Comité „Vlieg tocht NederlandIndië" een bronzen herinneringsplaquette uitgereikt. Aan vier van deze pioniers der Amster- dam-Batavia-lijn reikte de voorzitter van het comité, de gep. generaal C. J. Snijders, het eere-metaal persoonlijk uit: de vijfde, de heer Frijns, vertoefde dezen avond op de route Amsterdam-Batavia ergens in Zuid- Azië, in verband waarmede hij zich liet ver tegenwoordigen door zijn echtgenoote, die de plaquette in ontvangst nam. Zij zelve ont ving bloemen. Vele luchtvaartautoriteiten en talrijke an dere, in luchtvaartkringen bekende perso nen hadden aan de uitnoodiging van het co- „Wat is mijn jurkje nu weer Moeder En wat ruikt het frischl I prachtig wit. hè is véél mooier dan de vorige keerl" „Ja kind, maarnii is het ook weer in Persil gewasschenl Moeder heeft éénmaal een goedkoop zelfwerkend waschmiddel genomen, dat doet ze nóóit meer. Voor de wasch gaat er niets j boven Persill" mité gevolg gegeven om bij deze sympa thieke hulde aanwezig te zijn. Generaal Snijders zette uiteen, dat deze avond bedoeld was als een gelegenheid, waarin nogmaals uiting kon worden gege ven aan de belangstelling en de waardee ring, welke leven in het Nederlandsche volk jegens allen, die de luchtlijn Nederland Indië mogelijk maken, die er op werkzaam zijn of die op andere wijze daadwerkelijk medehelpen om Nederland en Indië dichter bij elkaar te brengen. Zich richtende tot de vier vliegers, die met in hun midden mevrouw Frijns op het podium stonden opgesteld, bracht gene raal Snijders warme hulde aan het vlieger corps van onze nationale luchtvaartmaat schappij. Hij schetste dit corps als een der hechte steunpilaren van de K.L.M. Het comité zoo zeide generaal Snijders heeft besloten aan zijn hulde en waardee ring tastbare uitdrukking te geven, aan u, pioniers van een even grootsche als groote nationale onderneming, die 30 retourvluch ten Amsterdam-Batavia achter den rug heb ben, biedt het comité een bronzen herinne ringsplaquette aan. Generaal Snijders reikte aan het slot van zijn rede de plaquettes aan de vier piloten en aan mevr. Frijns uit. Vervolgens sprak de heer A. Plesman, die namens de K.L.M. aan de overige leden van de bemanning der Indië-vliegtuigen, welke 30 retourvluchten hebben gemaakt, een her inneringsplaquette aanbood. Hiervoor kwa men in aanmerking de radiotelegrafisten Siemer, Pronk en Dik en de werktuigkundi ge Weststraete. Met een persoonlijk woord van waardeering voor hetgeen zij in het be lang van de maatschaopij hebben gedaan, overhandigde de heer Plesman de Dlaquettes aan de heeren Pronk, Dik en Weststraete. De heer Siemer kon bij deze plechtigheid niet aanwezig zijn. Een 60-jarig jubileum. Met Paschen is het 60 jaar geleden dat onze dorpsgenoot de heer G. Oostermeyer als 12-jarige jongen bij den heer Kapelaan van Gelder te Zwaag op het zangkoor kwam. Een jaar lang bleef de jonge Oostermeyer in Zwaag om daarna achtereenvolgens te wonen in Medemblik, Obdam, Castricum en Rinnegom. Eindelijk zette hij zelf een huis houden op en toen was het afgeloopen met trekken. Rinnegom kon dan ook 21 jaar ge nieten van zijn heerlijken zang. Daarna 23 jaar in Wervershoof en nu 9 jaar in Heiloo. Vooral in Rinnegom vierde de heer Oos termeyer zijn schoonste triomphen. Wist men dat de bakker de heer Oostermeyer is bakker geweest in de vesper zou zingen, er waren er velen die mee daarom ter kerke gingen. Bureau voor Advies. Het Bureau voor Advies hield Don derdagavond jaarvergadering in het café Hoee. De vice-voorzitter, de heer C. ten Bruggencate, opende en deelde mede dat de voorzitter, de heer Cedée, van hooger- hand is opgeroepen om in Den Helder, waar hij leeraar is aan de zeevaartschool te gaan wonen. Daarom heeft hij zich van de vereeniging losgemaakt. Spr. bracht den scheidenden voorzitter dank voor het vele en belangrijke werk voor het B. v. A. verricht. (Instemming). Het jaarverslag, uitgebracht door den heer Hopman, was in mineur gesteld. De zakenmenschen begrijpen hun belangen niet, aldus het verslag, en worden onder den voet geloopen door de concerns en de groote bedrijven, die alles contant ver- koopen, terwijl de kleine zakenman moet borgen. De op 9 April in werking getreden vestigingswet heeft ook niets voor den kleinen middenstand gebracht. De werking van het bureau is preventief. De z.g. „zwarte lijst" en de aanwezigheid van het bureau zijn voor de wanbetalers voldoende om voorzichtig te zijn. Eenige interne za ken bewezen het goed recht van het bu- retau en de groote belangen welke voor de leden op het spel staan. Het ledental bleef ongeveer stationnair: 60. Onder dank werd het verslag goedgekeurd. De rekening luidde: ontvangsten 187.90, uitgaven 200.95, saldo (kassaldo inbe grepen) 7.46. De schuld van de ver eeniging was op 31 Dec. 1.1. 116.74. In het bestuur werd herkozen de heer C. ten Bruggencate en als commissarissen de heeren J. Rus Czn. en C. Zoon. In de vacature van voorzitter werd niet voor zien; het bestuur kreeg opdracht om een geschikten candidaat (niet uit den mid denstand) voorloopig aan te wijzen. De heer A. Greeuw Jr. gaf een resume. Over het werk wat in de 10 jaar van het bestaan van het bureau is gedaan, alsmede een opsomming van het werk van het be stuur en merkte op, dat alles con amore is gedaan. De administrateur zeide, dat de middenstand nog niet begrijpt, dat men moet aansluiten aan het bureau of bij een middenstandsbond, wil men niet ten onder gaan. Bij de rondvraag kwam ter tafel de uit schakeling van den middenstand bij de distributie van vleesch, vet, groente, enz. De voorzitter wilde de bespreking niet remmen, doch merkte op dat de Midden standsbonden moeten opkomen voor hun belang. Bloembollencultuur. Deze vereeniging vergaderde Woensdag in café Van der Molen. De opkomst was goed te noemen. De voorzitter opende deze eerste bijeenkomst in dit jaar met het uit spreken van de beste wenschen voor 1938. De verwachtingen, die voor 1937 werden gekoesterd, zijn niet geheel voldaan. De verkoop, speciaal in het buitenland, was tegengevallen. Nu staan de gewassen er heel goed voor. De prijzen, vooral van late tulpen en darwinnen konden echter wel weer eens tegenslaan. Een blijde tijding kon de voorzitter geven, door de mededeeling, die nog wel niet offi cieel kon zjjn, maar waarop toch vertrouwd mocht worden, dat er van het over 1937 in gehouden bedrag nog gerestitueerd zou worden. Ingehouden was voor hyacinthen 15 dat zou zoo blijven; voor vroege tulpen 244. Ik maak een vlot, dacht hy en wel dra was hij ijverig in de weer om de planken naast elkaar te leggen, hetgeen vrij aardig ging. Daarna bevestigde hij het touw er stevig omheen en weldra was het vlot gereed. De heer Rus herinnerde, dat de Vemi een openbare vergadering hield met een be kwamen spreker en dat er één persoon aanwezig was! Dan zakt de moed in de schoenen, concludeerde spreker. De laks heid van den middenstand werd afgekeurd. De heer Reik stelde voor met het 2e lustrum een feestavond te houden. De voorzitter zeide, dat het in de bedoeling ligt om het in October te houden. De ver gadering gaf mandaat om een feestpro- gram (in bescheiden omvang) te ont werpen. Daarna sluiting. 243. Plotseling ontdekte Peter tussen het riet een half vergane roeiboot, waar aan een groot touw was bevestigd. Hy trok het wrak naar zich toe en bekeek de zaak eens. Eensklaps kreeg hy een idee.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7