Er ging een week voorbij VORS COBRA iBinnenland Seuiltelon De Zuiderzeefonds- begrooting. ■m m m. Ideale gezinsverzorging IDEAAL-TARIEF met AKKEP's KL005TER8ALSËM De wachtmeesters vertrokken. „Ik'denk aan haar" zei Chume een on- DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 9 APRIL 1938. Volgens een verslag in de Nieuwe Lange- dijker Courant heeft de storm den tuinders veel schade bezorgd omdat vele broeiramen in de lucht geslingerd en verbrijzeld wer den. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat bij den tuinder Snel 5 eenruiters wer den opgenomen en in een naast gelegen sloot terecht kwamen. Naar wij van den secretaris der Kennemer Rijsocieteit vernemen, behoeft het feit, dat ruiters in een sloot zijn terecht gekomen' niet tot de zelden voorkomende gebeurtenissen te worden gerekend. Hetzelfde blad meldt, dat de schaakclub „Schaakmatuit Noordscharwoude naar de club „De Pion" in Bergen is getrokken om een door de vereeniging gewonnen prijs in ontvangst te nemen. De prijs bestond uit een zilveren blad op prachtig zwart-bruin hout. Eenige opwekkende woorden werden tot de spelers gesproken waarbij ook de voorzit ter van „Schaakmat" propaganda voor het edele spel gemaakt heeft. Nu de club over een eigen blad beschikt zal men voortaan in nog veel breederen kring propaganda kunnen maken. Het gemeenteblad „De 7000" uit Zaandam maakt in een advertentie melding van het feit, dat de eerste Hollandsche aviatrice, mej. de R., na gedurende twee maanden regel matig BonKora gebruikt te hebben, in to taal 15 K.G. is afgevallen. Wanneer wjj het daarbij gepubliceerde portret bekijken is hier meer sprake van een aanvallige dan van een afvallige jongedame. Wanneer zij inderdaad onze eerste Holland sche aviatrice is, kunnen wij slechts hopen, dat haar afvalligheid zich niet tot de vlieg sport zal uitstrekken. De Enkh. Crt. vertelt, dat de heer Kuperus zijn vulpen had verloren waarop in duide lijke letters zijn naam vermeld was. De pen werd gevonden door den heer K., die be sloot om ze niet aan den rechtmatigen eige naar terug te geven, maar ze zelf te gebrui ken. „Van toen af" zegt het blad „brandde de pen in zijn vingers wanneer hy deze ge bruikte, zoodat hij besloot deze weer aan den rechtmatigen eigenaar ter hand te doen stel len. De heer K. zal zich nu wel wat rusti ger voelen". Wij kunnen ons wel indenken, dat het met een brandende vulpen allesbehalve rustig schrijven geweest is. In een blad uit de Zaanstreek worden twee steenen huizen voor geldbelegging aan geboden. Eventueele gegadigden kunnen zich bij den makelaar Strop vervoegen. Zou deze makelaar niet verstandig doen om bij opwekkingen tot geldbelegging alleen maar zijn adres te vermelden? Volgens de Enkh. Crt. heeft de heer Gul den uit Amsterdam voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling daar ter plaatse een lezing over economische en politieke pers pectieven gehouden. Aan het verslag van deze voordracht ont- leenen wij de mededeeling, dat de crisis een tragische bijkomstigheid van het kapitalis me is. We krijgen, volgens den spreker, thans om de zes jaar een crisis en men brengt deze ir. verband met den invloed welke de zonne vlekken hebben, wat spreker met verschil lende voorbeelden verduidelijkte. Wij moe ten aldus de spreker om uit de crisis te geraken een crisispolitiek volgen. Dat is tenminste verstandige taal. We wa ren al bang, dat hij de zon met vlekkenwater zou willen behandelen. De N.Hoornsche Crt. meldt, dat in de Kei zerskroon aldaar een propaganda-avond be legd was door de afd. Hoom van den Alg. Ned. Ventersbond. De spreker van dien avond heeft aange drongen op een regeling van den straathan del. Er zal den minister een ontwerp wor den gezonden en de venters moeten zeggen schap in de regeling krijgen. Huisvrouwen, die niet geregeld venters willen hebben, zullen dus de kans loopen, dat zij voortaan wel geregelde venters aan de deur zullen krijgen. Het bestuur van den speeltuin Kinder vreugde in Enkhuizen maakt bekend, dat zy voor een dubbeltje per stuk loten zal verkoopen. Met Paschen aldus het bestuur zult U zien waar Uw geld blijft, dan toch zullen wij onze Oceaangolf in gebruik nemen en waarschijnlijk zal het dan weer leden rege nen. Menschen, die zich beklagen, dat zij tegen woordig niet weten waar hun geld blijft, zullen dus binnenkort volledig worden inge licht. Overigens schijnt ons het weerbericht voor de komende feestdagen allesbehalve gunstig. Wanneer er een Oceaangolf met waarschijnlijk regen op komst is, zullen wij dit jaar zeker van een natte Paschen kunnen spreken. Toen de afsluitdijk Maandagavond in ver band met de verduisteringsoefeningen, ge heel in het donker gehuld was, is de chauf feur van een vrachtauto te Breezand van den weg afgeraakt en het café van den heer Blom binnengereden, waar hij met zijn auto door den vloer zakte en in de kelderver dieping terecht kwam. De man zal zich kunnen troosten met de gedachte, dat hij niet de eerste chauffeur is, die wegens verduistering naar den kelder gegaan is. Volgens de Telg. zal H.K.H. Prinses Ju- liana voor of na de Paaschdagen Den Haag weer verlaten. De mededeeling is een beetje vaag, maar wij willen graag aannemen, dat een van beide tijdsopgaven wel de juiste zal zijn. De Telg. meldt, dat een buitenman in een perceel te Rotterdam beroofd is van een portefeuille met 3000. In verband daar mede is een echtpaar aangehouden, dat thans in het hoofdbureau van politie is opgesloten. Blijkbaar achtte het echtpaar het buiten gesloten, dat het nu binnen zou zitten nadat het gedacht had binnen te zijn toen de bui tenman zich te buiten ging door naar bin nen te gaan en men het buitenkansje had de buit in zijn binnenzak te vinden. Zij vroeg de namen van de onderwerpers en zeide er verheugd over te zyn, dat dit het werk was van zoovele Nederlandsche kunstenaars. Herhaaldelijk zeide H. M. bij het aanschouwen van het decor: „Ongeloof lijk mooi". Na een kijkje te hebben geno men op de dekken vooral het promena dedek droeg de bewondering van H. M. weg heeft Zij in de eetzaal eerste klasse de thee gebruikt. Tijdens deze thee heeft Zij den kapitein van de „Nieuw Amsterdam", den heer J. J. Bijl, ontboden. H. M. vroeg belangstellend hoe lang kapi tein Bijl reeds in dienst is bij de H.A.L. en Zij noemde het een groote verantwoorde lijkheid, het commando over zoo'n groot schip te moeten voeren. Tenslotte wenschte Zij den kapitein een goede reis en veel ge luk. Voorts heeft H. M. zich door den heer De Monchy zeer uitvoerig laten inlichten over de proviandeering van de equipage van de „Nieuw Amsterdam". Den heer En- dert heeft Zij vragen gesteld over den gang van het bedrijf der Rotterdamsche Droog dokmij. Om 5.40 uur keerde H. M. met de „Stad Rotterdam" naar de Parkkade terug. PRESIDENT VAN DE AMSTERDAM- SCHE RECHTBANK TREEDT AF. De president van de arrondisse- ments-rechtbank te Amsterdam, mr. J. W. Huysinga, heeft per 30 April ontslag uit zijn functie gevraagd. Mr. J. W. Huysinga werd in 1869 gebo ren. Hij promoveerde te Utrecht op 8 Octoer 1901 en werd benoemd tot rechter- plaatsvervanger te Amsterdam op 3 De cember 1903. Op 1 Juni 1909 volgde zijn benoeming tot rechter in de arrondisse- ments-rechtbank te Amsterdam. In Mei 1921 werd mr. Huysinga benoemd tot vice-president, op 7 Juli 1933 tot president der arrondissemenfs-rechtbank, als opvol ger van mr. P. Coninck Westenberg. Voor zijn benoeming tot president leidde mr. Huysinga lange jaren de strafzittingen. ONTSLAG WEGENS SLAPTE. Wij vernemen van de directie der H. ten Cate Hzn. en Co. N.V. te Almelo, dat zij zich als gevolg van de steeds grooter wor dende slapte en het voortdurend meer uit blijven van orders genoodzaakt ziet onge veer 100 arbeiders der weverijen te ont slaan. H. M. DE KONINGIN IS VOL BEWONDERING VOOR DE „NIEUW-AMSTERDAM". Bezoek van een uur aan Bataafsche Petroleum Mij. Het bezoek, dat de koningin gister mid dag aan het emplacement van de Bataafsche Petroleum Mij. en het s.s. „Nieuw Amster dam" heeft gebracht, is van langeren duur geweest, dan men aanvankelijk had gedacht. Om drie uur arriveerde H. M. op het terrein van de B.P.M. waar Zij een uur heeft ver toefd. H. M. heeft vooral groote belangstel ling getoond voor de modellen van de schuimbluschinstallatie, welke de directie Haar heeft getoond. Zy liet zich over een en ander zeer uitvoerig inlichten. De president van de B.P.M., ir. J. J. de Kok, deelde ons mede, dat hy op verzoek van H. M. reeds aan boord van de „Stad Rotterdam" zeer uitvoerige informaties heeft gegeven over hetgeen Zij op het ter rein heeft aanschouwd. Na het bezoek heeft Zy aan de directie Haar ingenomen heid betuigd over hetgeen Zij heeft gezien. Om halfvijf arriveerde onze Landsvrouwe op het ponton, dat naast de gepavoiseerde „Nieuw Amsterdam" lag gemeerd. Een uur en tien minuten heeft Zij aan boord ver toefd. Na eerst de hutten van de toeristen en eerste klasse te hebben bezichtigd, wan delde Zij o.a. door de verblijven van de olielieden, de messroomkombuizen en de eetzaal derde klas, waarbij de directeur der Rotterdamsche Droogdokmij., de heer D. C. Endert Jr., H. M. inlichtingen heeft gegeven. Het was de heer W. H. de Monchy, directeur der H.A.L., die H. M. de smaakvolle eetzaal recreatiezalen, vestibule en luxe hutten heeft getoond. H. M. heeft zich in zeer waar deerende bewoordingen uitgelaten over de inrichting van deze zalen en de versierin gen, welke zijn aangebracht. SUCCESVOLLE INVAL DER HAAGSCHE POLITIE. In den loop van gisteravond heeft de Haagsche politie opnieuw met succes een inval gedaan in een perceel, ten aanzien waarvan het vermoeden was gerezen, dat men er gelegenheid gaf tot hazardspel. Het betrof thans een woning in de St. Jacobstraat en het resultaat van het optre den der politie heeft dit vermoeden volko men bevestigd. Nadat een 15-tal rechercheurs onder lei ding van de inspecteurs Douma en Groene- veld in de omgeving van het pand hun stel ling hadden ingenomen, werd de deur van het huis geforceerd, waarna de in het per ceel aanwezige personen bij verrassing wer den overrompeld, terwijl zy hun aandacht op het gokspel concentreerden. In totaal werden 12 personen in de wo ning aangetroffen, die allen, nadat echter eerst 2 van hen nog hadden getracht aan de achterzijde van het perceel te ontvluchten, doch bij die poging door daar geposteerde politiemannen konden worden gegrepen, naar het hoofdbureau aan het Alexander- plein werden overgebracht. Hier werden zij aan een verhoor onder worpen, waarna zij weder op vrije voeten werden gesteld. Een speeltafel, dobbelsteenen en eenig ander „materiaal" zijn door de politie in beslag genomen. Aan de memorie van antwoord inzake de Zuiderzeefondsbegrooting wordt het volgende ontleend: Met de stichting Joodsche arbeid is in 1936 een pachtovereenkomst gesloten, waarbij 201.60 H.A. cultuurgrond in pacht werd uitgegeven tegen een pachtprijs, welke ook voor soortgelijke gronden elders in de Wieringermeer wordt ge vraagd. Op deze gronden worden circa 170 Duitsche emigranten voor het land bouwbedrijf opgeleid voor emigratie naar het buitenland. De pachtovereenkomst loopt 31 October a.s. af. Omtrent bestendi ging zal nog nader een beslissing worden genomen. Bij de verkaveling van de landbouwbe drijven in de Wieringermeer wordt ook aan het klein-bedrijf de noodige aandacht geschonken. De minister is van oordeel, dat deze verkaveling zoodanig behoort te zijn, dat een rationeele bedrijfsvoering mogelijk blijft. De minister sluit zich aan bij de leden, die de hoop uitspraken, dat hij een weg zou weten te vinden om schade, welke voor het Rijk zou kunnen voortvloeien uit de poging van de maatschappij tot uit voering van Zuiderzeewerken tot vorming van een monopolie, te ontgaan, zonder de werken te doen uitvoeren in eigen beheer of door buitenlanders. Niettemin moet hij zich voorbehouden hiertoe te besluiten, wanneer hij zich daartoe door de omstan- dieheden gedwongen mocht zien. Intus- schen zijn alle tot nu toe aanbestede wer ken van den N.O.-polder aan Nederland sche aannemers gegund. De gemeentelijke- en de provinciale indeeling van den N.O.-polder maakt een punt van overweging uit bij de regeering, zoodat daaromtrent nog geen oordeel kan worden uitgesproken. Deze indeeling zal bij de wet moeten geschieden, zoodat de Staten-generaal daarbij zullen worden be trokken. De meening van enkele leden, dat een belangrijk deel van den N.O.-polder eco nomisch op Friesland zal zijn aangewezen, kan de minister voor een zandige streek nabij de Friesche kust, welke voor gebruik als weiland schijnt te zijn aangewezen, wel deelen, maar anderzijds mag niet uit het oog worden verloren, dat volgens de verwachting het overgroote deel van den polder zich tot een akkerbouwgebied zal ontwikkelen, dat in economisch opzicht sterk zal afwijken van de aangrenzende deelen van Friesland en Overijssel. Het zal nog geruimen tijd duren, voor dat een definitieve gemeentelijke indeeling van den N.O.-polder tot stand zal kunnen komen; de ervaring in de Wieringermeer opgedaan geeft hieromtrent eenige aan wijzing. Met de werken van dien polder werd in 1927 aangevangen, met ingang van 1 Januari 1938 werd het openbaar lichaam ingesteld, waaruit binnen vijf jaar de definitieve gemeente zal ontstaan. Aangezien de N.O.-polder aanzienlijk grooter is, wordt voorshands niet ver wacht, dat de blijvende gemeentelijke indeeling hier veel spoediger dan in de Wieringermeer tot stand zal komen. WILLEM VAN SCHAIK Op 63-jarigen leeftijd is gisteravond in zijn woning te Blaricum plotseling over' leden de bekende schilder Willem van Schaik. Als schilder van landschappen en stillevens was hij een der beste adepten der Haagsche school. Hij verwierf ook een groote faam als uitbeelder van oorlogs taferelen en was eveneens werkzaam als caricaturist. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam biedt het met 20 Jaarlijkse rente Vraagt prospectus I OnvtTWrthn overvallen U de venijnige iteken. Wrijl dadelijk met Klooi- terbalsem, welke tot diep in de weehei» door dringt onmMdellijk \*rdw»}ncn de pijnen omdat da ttoiien dia de pijnen ver- oomken er doof worden verdreven. Dooi je at Potten M'fioL m L U04 Door weinigen opgemerkt, hebben de wachtmeesters der Brigade Oss in den loop van den namiddag gisteren de maréchauséekazerne verlaten, ten einde zich naar hun nieuwe stand plaatsen te begeven. Spoedig nadat het officiëele bericht der overplaat sing bekend was geworden, hebben vele personen uit alle lagen der be volking zich naar de maréchaussee- kazerne begeven, teneinde de schei dende politiemannen de hand ten afscheid te drukken. BEDRIJFSCOMMISSIE VOOR BAKKERSBEDRIJF. In tegenwoordigheid van het bureau van de werkcommissie tot bestrijding der werkloosheid t.w. de heeren ir. R. A. Verwey, voorzitter, Meyer de Vries, secretaris, en mej. mr. Th. M. H. Hackstroh, adj. secretaresse, is gister op het depar tement van sociale zaken overgegaan tot instelling van een bedrijfscommissie voor het bakkersbedrijf. In deze commissie werken samen: de Ned. bond van prot. chr. werkgevers in de voedingsbedrijven, de Ned. bakkersbond, de r. k. bakkerspa troonsbond, de bond van chr. bakkers patroons, de centrale bond van Ned. ver bruikscoöperaties, de Ned. centr. bond van chr .arbeiders in de bedrijven van: voedings- en genotmiddelen, de neutrale bond van personeel in de voedingsbedrij ven, de Alg. Ned. bond van arbeiders (sters) in het bakkers-, chocolade- en suikerbewerkingbedrijf, de Ned. r. k. bond van brood-, koek-, banketbakkers en cacao-, chocolade- en suikerbewerkers. Als voorzitter der commissie treedt op de heer C. Kuypers, vertegenwoordiger van den Ned. Bakkersbond en als secreta ris de heer A. Hillebregt, van den Alg. Bond van arbeiders in het bakkersbedrijf. Namens de werkcommissie zullen als vertegenwoordigers in de bedrijfscommis sie zitting nemen de heeren A. Borst Pzn., G. W. F. van Hoeven en drs. H. W. Pleiter. STRAATWEG ONDER LANDSMEER VERZAKT. De nieuwe straatweg Amsterdam— Purmerend. De nieuwe straatweg AmsterdamPurme rend is vannacht te Schouw over een lengte van zeventig tot tachtig meter verzakt. Het geheele verkeer is hierdoor gestremd en moet worden omgelegd. Ook het tramver keer van de Noord- en Zuidhollandsche Tramweg Maatschappij is hierdoor ge stagneerd. Het zand, dat ter plaatse zes tot zeven meter hoog ligt, is vannacht omstreeks één uur gaan werken, waardoor de bovengrond- sche leiding van de tram naar beneden sloeg. De herstellingswerkzaamheden zullen wel eenigen tijd in beslag nemen, zoodat het ver keer over dezen weg voorloopig geen door gang kan vinden. ZESTIG KUIKENS GESTIKT. Donderdagavond omstreeks elf uur werd de Bussumsche brandweer gewaarschuwd, dat er brand was uitgebroken in een schuur aan de Vossiuslaan achter de woning van den heer de J. De brandweer kon niet verhinderen dat het schuurtje in vlammen opging hoewel zy spoedig ter plaatse was. Zestig kuikens die in de schuur geborgen waren, stikten door den dikken rook. Door MARK CHANNING |N«& bewerking door MAR1 [DEBELMONTE 24) Diana glimlachte even, doch antwoordde niet- Chirine keek naar Gulbundun, mtus- S» e» nul vormend V» lippen. Soms hoort men de wjshead ui. den mond der kinderen, bedacht ze. M schien weet dit kind er iets °P "ÏStwÓorit den toch!» aan. „Waarover denken jullie gerusten blik werpend op het blee*® g zichtje van Diana. „Zweeft geen lust om mijn Heer te ontmoeten". „En waarom niet?" vroeg Gulbun^" baasd, haar blauwe oogen wyd open g „Vrouwen van het sahib-log eten nie „en tête-a-tête" met mannen van ons Ondanks haar zelf kwam een Jharde in de oogen der Perzische by he ken van deze woorden. „Diana vreest, mijn Heer met haar wil trouwen mogelyk.. Veronderstel eens Gulbiuidu"; dat een man jou zou vragen by hem komen eten en dat je er geen zin in a wat zou je dan doen?" _Alc de Khan het me voorstelde, zou ik het heerlijk vinden!" Het kind was bezig een rozenblaadje om den met henné rood gemaakten nagel van haar pink te winden. „Misschien verandert hij van opinie en wil hij haar niet meer hebben". „Mijn Heer verandert nooit van opinie, wanneer een vrouw hem aanstaat", zei Chirine bitter. „Bovendien heeft Jaffir hem al veel te veel over het Engelsche meisje gepraat". Het mondje, dat op een rozen knop leek, vertrok heel gedecideerd en Chirine zweeg. Gulbundun trok haar neusje op. „Ik haat Jaffir", zei ze met nadruk, ter wijl ze een lange gouden speld opraapte en op een kussen prikte, alsof ze den ver foeiden eunuch doorstak. „Zouden we haar niet kunnen verstoppen?" opperde ze ten laatste, een beetje uit 't veld geslagen. „Dwaze praat", repliceerde Chirine onge duldig. „Niemand kan zich verbergen voor mijn Heer". De overtuiging in den toon van de Per zische onttrok Diana aan haar verstarring. „Ik heb een besluit genomen", begon ze bedaard. Chirine keek haar aan. „Je moet me het vergif geven, Chirine, het vergif, dat je me beloofd hebt en ter stond". De Perzische nam de koude handen van het Engelsche meisje in de hare. „Neen, Di. Open nooit de poort naar de eeuwigheid, zoolang hoop uw gast is. Je herinnert je dit gedicht toch? Wanneer er geen hoop meer is, dan „Indien ze zich eens in den tuin ver stopte", opperde Gulbundun optimistisch. „Ik weet wel plekjes Chirine fronste haar voorhoofd. „Ik heb aan dien dikken aardworm, aan Jaffir, gezegd, dat de ziek was, en ziek zal ze schijnen". Ze klapte in de handen, waarop een dikke slavin verscheen. „Ga onmiddellijk de vrouw van de ge neeskruiden halen, dezelfde die me heeft opgepast, toen ik ziek was", beval Chirine. „Ik zal haar met goud betalen, indien ze zich een beetje haast". De slavin vertrok na een diepe buiging. „Licht van mijn oogen", fluisterde de Perzische bemoedigend tegen Diana, „de vrouw, die aanstonds hier komt, zal een drankje klaar maken, waardoor je lichaam zoo branderig aanvoelt, alsof je hevige koorts hebt, maar je zult er geen letsel van ondervinden. Wanneer mijn Heer je laat halen, of dat hy persoonlijk bij je komt, zal hij denken, dat je ziek bent en je met rust laten, althans eenige dagen. En vóór dien tijd heb ik wel een vluchtplan- netje in elkaar gezetGulbundun, wil je wel 's laten dien pauw te plagen? Ga aan mijn vrouwen zeggen, dat ze Diana's rust bank naast de mijne moeten plaatsen!" Diana gaf haar een dankbaren blik, ze voelde zich als een vervolgd dier, waaraan een veilige schuilplaats wordt geboden; het jonge vrouwtje naar zich toetrekkend, drukte ze haar een kus op het voorhoofd, daar waar het zijdeachtige haar zich scheidde „Mijn leven ligt in jou handen, Chirine, en ik heb een blind vertrouwen in je", zei ze erkentelyk. „Wanneer je wakker wordt, is misschien alles veranderd!" „Waardoor zou de loop der gebeurtenis sen veranderen kunnen?" vroeg Diana. Een ondeugend lachje speelde om het mooie mondje van Chirine. „Ik ga één ding veranderen en wel op staanden voet. Ik vind toch dien naam van Di niet mooi voor je. Voortaan heet je Dina. Bevalt 't je niet? Het klinkt als muziek. Dina. Liefkoozend herhaalde ze den naam verschillende malen. Diana omarmde haar impulsief. „Je bent zoo lief voor me, alsof ik je zuster was", riep ze uit. „Je bent meer dan een zuster, je bent myn vriendin", antwoordde de Perzische. In het Oosten bestaat na de liefde voor de ouders geen hechter band, dan die der vriendschap. „Ik zou willen, dat ik hoop had, Chirine", vervolgde Diana moedeloos, ,,'t Is misschien dwaas, maar ik heb het idee, dat zelfs indien ik vandaag en morgen vrijgesteld word van aan de bevelen van den Khan te gehoorzamen, er toch binnenkort een oogenblik zal komen, waarop ik gedwongen word naar hem toe te gaan op straffe van gedood te zullen worden". Chirine stampte driftig met haar voet op den grond. „Je zult nooit gedwongen worden aan een dergelijk bevel te gehoorzamen. En je zult evenmin gedood worden. Ik heb je im mers gezegd, dat myn Heer altjjd luistert naar wat ik zeg?" Haar stem werd nog zachter: „Ik heb slechts eenmaal in myn leven hem om een gunst gevraagd en hy heeft ze me toegestaan, er bijvoegend, dat ik hem iets heel zwaars zou mogen vragen, om hem in staat te stellen mij een bewijs te leveren hoe groot zyn liefde is". „En weet je, wat ik nu van plan ben? Ik zal hem vragen om jou aan mij te ge ven". „Dat zal hy weigeren", merkte Diana op, zich de gemeene uitdrukking in zyn oogen herinnerend. „Neen, hy zal je aan my geven. Daar ben ik zeker van. Maar het hem nu te vragen, zou gelijk staan met Shiv, wanneer ze honger heeft, een bot af te nemen. Ik heb op een keer gezien, dat ze iemand, die dit probeerde, aanvloog en doodde en het was nog wel haar oppasser en ze hield van hem. Mijn Heer zou by zoo'n gelegenheid moge lyk nog wreeder zyn dan de tijgerin". Ze sprak met berusting, sterk in de ze kerheid, welke een dikwijls op de proef ge stelde, doch onwankelbare liefde geeft. „Hier is de vrouw met de kruiden, meesteres". „Laat haar maar binnen". Chirine streek liefdevol met haar hand over Diana's krul len. „Durf je te drinken, wat zy je zal geven, Diana?" Diana knikte toestemmend, terwijl ze flauwtjes glimlachte. Indien hooge ouderdom synoniem is met wijsheid, dan was de oude heks, die over de groote zwarte en witte tegels van den vloer, als een door een aarzelenden speler op het schaakbord voortgeschoven zwarte pion op hen toekwam, de geïncarneerde wijsheid geweest. Diana, die haar mede lijdend beschouwde, schatte, dat ze wel honderd jaar moest zyn, ofschoon ze wist, dat in Oostersche landen vrouwen wreed aardig vroeg oud worden. Maar niettegen staande haar leeftijd sprak uit de snelle glurende blikken, welke de oude oogen van onder de afhangende oogleden om zich he^n wierpen, helderheid van geest en e gave alles vlug in zich op te nemen. Haar rim pelige lippen trokken zich onophoudelijk samen, aLof ze door stille smart gekweld werd iWordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9