N IONALE AMSTERDAMSCHE BEURS IDEAAL-TARIEF-^^ |i Stad mOmgeviuQ £aatste Aedchten JlcooUtciaal Tlieuws KOEDIJK OBDAM LANGENDIJK LEVENSVERZEKERING BANK ZIJPE HEERHUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE PURMEREND EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Maandag. BEGIN VAN BRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag te omstreeks half één werd de politie telefo nisch gealarmeerd, dat er brand was uitge broken op de scheepswerf van „Nicolaas Witsen" aan de Eilandswal. Onmiddellijk is de brandweer gealarmeerd. De brand bleek nog van geringen omvang te zijn. Er was brand ontstaan bij een gesloten houten deur in de smederij van de scheepswerf. Deze deur is geschroeid, terwijl een oud jute kleed en een werkmansak verbrandden. Zeer waarschijnlijk is de brand door smeu lende vonken ontstaan. DOOR DEN TREIN VERMORZELD. Zaterdagavond om kwart over zes is een zwerver op den onbewaakten overweg aan den Kalksovensweg alhier onder den trein geraakt, die om 6.06 uur uit Alkmaar naar Amsterdam vertrok. De man werd geheel vermorzeld. Hy was 73 jaar oud. Het lijk werd naar het Centraal Zieken huis te Alkmaar vervoerd. De trein had eenige minuten vertraging. ALWEER EEN ZWERVENDE HOND. Door een bewoonster van den Schelphoek is kennis gegeven, dat een hond haar uit de stad is achterna geloopen en door haar in huis wordt gehouden totdat de rechtmatige eigenaar zich aanmeldt. Het is een ruwhari ge foxterrier, wit gekleurd met gele vlekkeD Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen aan het bureau van politie. HET BEZOEK AAN DE BOLLENVELDEN. Hoewel er Zondag een straffe wind woei en het uitgaan per fiets allerminst een pretje was, werden de velden, waar de hyacinthen bloeiden, door duizenden bezocht. Naast de hyacinten waren er ook nog veldjes met late narcissen en vroege tulpen en Heiloo en Limmen hadden over het bezoek niet te klagen. Per auto en per fiets werden dui zenden in den stroom van doortrekkende toeristen opgenomen. Bloemenverkoopers (sters) maakten goede zaken. In de Buurt te Limmen was het vrij druk, doch niet de drukte van jaren geleden. WERK OPGEDRAGEN. Het maken van een rijbaan en rijwielpa den met een verharding van asfaltbeton en van rijwielpaden en verhoogde voetpaden met een verharding van betontegels, met bijkomende werken, op den Rijksweg no. 9 (gedeelte VelsenAlkmaar) in de ge meente Heiloo is opgedragen aan de Aanne- mings-Mij. de Moei en Hermes N.V. te Alk maar voor de som van 63200. ONS KANTONGERECHT IN DE EERSTE KLASSE. In ons nummer van Vrijdag hebben wij meegedeeld, dat het Alkmaarsche kanton gerecht van de tweede in de eerste klasse wordt geplaatst. Daarbij is o.a. medegedeeld, dat ook de Wieringermeer bij het Alkmaarsche kanton gerecht is ingedeeld. Dit laatste blijkt niet juist te zijn. De Wieringermeer zal dus onder Den Helder blijven ressorteeren. SCHILDERIJENVEILING. In de Unie wordt hedenavond ten over staan van notaris van Riet een veiling van schilderijen gehouden, vervaardigd door de kunstschilders J. P. C. van Os en mevr. Leen van Os-Straver. Deze veiling is georganiseerd op verzoek van de kunstenaars, die daartoe besloten omdat en door de tijdsomstandigheden waarin zy verkeeren niet verkocht wordt, er omdat zij nu eenmaal zonder te verknopen niet kunnen leven. In deze veiling zijn geen waardelooze verkoopertjes ondergebracht. Men heeft hier de zekerheid voor weinig geld 'n echt kunstwerk van beide artisten te kunnen koopen en steunt door te koopen tevens dit kunstenaars-echtpaar in zijn moei lijken strijd om het bestaan. Hier wordt nu eens de gelegenheid gebo den om als wandversiering een waardevol kunstwerk te bekomen tegen prijzen die ge woonlijk voor waardelooze prullen besteed worden. De veiling vangt aan vanavond om 8 uur. EXPORTVEILING. Op de Alkmaarsche exportveiling werden heden de eerste komkommers aangevoerd door den heer P. J. Potgieser te Oudorp. VERGADERING „HERMES". De handelsreizigersvereen. „Hermes" uit Alkmaar hield Zaterdagavond een ver gadering in De Rustende Jager te Heiloo. De voorzitter, de heer J. Koomen uit Heiloo, heette welkom, inzonderheid den spreker, den heer Loonstein te Amster dam, die het onderwerp „Waarom georgani seerd?" zou behandelen. Teleurstellend was het bezoek van ongeorganiseerden, die blijk baar in hun isolement willen ten onder gaan. Niettemin, aldus de voorzitter, hebben we besloten om met het oude beproefde middel „Huisbezoek" de lauwen op te wek ken, waarna we andermaal een vergadering zullen beleggen. De spreker begreep de laksheid van de ongeorganiseerden niet. Het is zoo dringend noodig, dat we ons organiseeren. We hebben over het land een 9000 georganiseerden en het getal zou met duizenden te vermeerderen zijn. Met voorbeelden toonde spr. aan, dat de eenling niets bereikt, de massa, in organi- satieverband, alles. Wanneer men een ver zoek aan de minister richt, is de eerste vraag van den bewindsman: Hoeveel staan er achter U? Typeerend is dat in de memorie van antwoord aan da Kamer de minister zegt: „Tegen de opheffing van een 150 stations der Ned. Spoorwegen is zoo goed als niets aangemerkt". En toch is dit een groot belang voor de handelsreizigers. Men zal tegen de laksheid te velde moeten trekken vóór het te laat is. Een groot aantal wetten belemmert ons zóódanig, dat het vrijwel uitgesloten is ons bedrijf uit te oefenen. Spr. wekte zijn gehoor op om alles te doen om ons te laten gelden, doch dan moeten alle handelsreizigers één lijn trek ken. Hierna volgde een uitvoerige gedach- tenwisseling. Het trok de aandacht, dat een Avro-colporteur in hoogste instantie als reiziger werd aangemerkt en als zoodanig zijn proces had gewonnen. De spr. zeide, dat het vermoedelijk een lid van de „Algemeene" is of een ongeorganiseerde. De vereeniging erkent geen colporteurs. Hoewel het bezoek niet groot was, heeft de uitvoerige bespreking van vakbelangen tot het gewenschte resul- taal geleid, n.L een geanimeerde bespreking van wat voor allen van belang is. Na een dankwoord aan den spreker, volgde sluiting. DE RIJKSLANDBOUWWINTERSSCHOOL BLIJFT IN SCHAGEN. Burgemeester Cornelissen, die in Den Haag op audiëntie is geweest, verkreeg de zekerheid, dat de Rij kslandbouwwin ter- school in Schagen blijft gevestigd, wanneer de gemeente eer, nieuwe school bouwt. Binnenkort zullen B. en W. van Schagen daartoe voorstellen bij den raad indienen en adviseeren, daarvoor een leening van 60000 aan te gaan. Nu de Wieringermeer een behoorlijk con tingent leerlingen oplevert, stelt men zich aan het departement van landbouw op het standpunt, dat de kop van Noordholland voor deze school in Schagen een voldoend aantal leerlingen zal blijven opleveren, ook als in Alkmaar voor het Zuidelijk deel van Noordholland, dat voor de landbouwvoor lichting te zeer verwaarloosd wordt, even eens een landbouw-winterschool wordt ge sticht. Het is ons bekend, dat dit in Den Haag voor de toekomst ernstig wordt overwogen. Voor Alkmaar als landbouwcentrum komt het ons wel zeer gewenscht voor, dat B. en W. aan dit vraagstuk eens hun volle aan dacht gaan schenken. Wij krijgen wel eens den indruk, dat wethouder Klaver, van wien in het college terecht veronderstelt wordt, dat hij vol doende oog houdt op hetgeen Alkmaar als landbouw-centium behoeft, aan deze vraag stukken te weinig aandacht schenkt. De belangen van Alkmaar vorderen, dat de positie van Alkmaar als landbouw centrum zooveel mogelijk wordt bevorderd. DE BERGERWEG. Na acht maanden arbeid is thans het ge deelte van den Bergerweg tusschen de voormalige tol en de Alkmaarsche grens ter lengte van 500 M. gereed gekomen. Dit tot nog toe voor het verkeer zoo ge vaarlijke gedeelte beschikt thans ook over behoorlijke fietspaden aan weerskanten van den rijweg en een zes meter breeden klin kerweg, die een lichten onderbouw van puin heeft gekregen. Voor het autoverkeer voldoet een klinker weg, die goed ligt, uitstekend. Het valt wel te betreuren, dat de onderbouw voor klin kerwegen steeds nagenoeg ontbreekt, of wel lichter wordt gemaakt dan voor asfaltwegen, waardoor bij vergelijking de laatste meer voldoen. Het is wel opvallend, dat de wegenbouwers er niet aan denken om asfaltwegen aan te leggen op nieuwe wegen, die gelegd zijn in gedeelten waar voorheen sloten waren gele gen. Men vindt het dan veiliger om daar klin kerbestrating aan te brengen, omdat het dan gemakkelijker is, na het klinken van den grond de noodige herstellingen aan te bren gen. Ook aan den Bergerweg is dit geschied Duidelijk is waarneembaar, dat op plaatsen waar vroeger polderslootjes waren, de grond meer is ingeklonken. Voor het behoud van de klinkerbestrating is het daar meer dan noodzakelijk, dat daar tot het verstraten wordt overgegaan. Vooral in de nabijheid van de melkabriek verkeert de rijweg daar in een toestand, dat hij voor het autoverkeer niet zonder gevaar is. Wij hopen, dat voor het a.s. seizoen hierin verbetering wordt gebracht. „NEUTEN-RIEG JEN". De Groningers hebben gistermiddag in den Stedelijken muziektuin hun geliefd noten- spel gespeeld en al weer heerschte er een gezellige sfeer. Twee banen waren gemaakt voor de deel nemers, die drie uur achtereen met aniipo „dik en dun" geworpen hebben. En ook nu weer bleek dit Paaschgebruik zoo attractief, dat ook niet-Groningers aan het spel deel namen en even groote enthousiastelingen werden. Gedurende de beide Paaschdagen zal er weer gespeeld worden, met dien verstande, dat op den Tweeden Paaschdag ook des mor gens gespeeld zal worden. Over den middag zelfs nog het volgende „men schrijft ons": Jong, wat wazzen ze weer op dreef, de Grönnegers, dei mit deden an 't neuten riegjen! Nou ja, hail in 't begun was 't vanzuls even oetkieken, moar 't duurde nait laang, of de „man van de kaste" gooide dik. En dat was 't begun van 't spul. Neu ten vlogen over vlour, potjes mozzen bie zet worren en 't gooien mos schaarper wor- ren. Was as vrouger: „as ik d'r nou vair of gooi, heb ik 'n potje" heurden wie ais. En drei neuten dik was 't gevolg! Omdat dei aine neut zoo mieseroabel gemain ston. Zoo'n neut bleef 'n zetje stoan. Moar as aine van de beste gooiers an beurt was, dan mos dei neut eerst even recht zet worren. 't Resultoat bleef 't zulde! Dik en dun! Zoo most 't en zoo was 't. En doarom was 't goud. Vanzuls hebben de Grönnegers gustermid dag 'n gouïe beurt moakt. En ankommen Zundag binnen zai vast de besten! Dik en dun! Wel komt Zundagmiddag in de meziek- toen? D'r binnen neuten en koegels genog en roemte is d'r zat. (Ongecorrigeerd. KINDJE VERDRONKEN. Te Den Hulst. Vanmiddag is het IK-jarig zoontje van de fam. Sterker te Den Hulst (Ov.) in een onbewaakt oogenblik in een tobbe met water gevallen. Dokter Schuringa heeft nog geruimen tijd kunstmatig* ademhaling toegepast, echter zonder resultaat. Dr. ADLER VEROORDEELD. Een geldboete. Wegens het gebruik maken van een val schen reispas was de secretaris van de socialistische arbeiders-internationale, dr. Friedrich Wolfgang Adler, door de Rotter- damsche rechtbank heden veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden. Dr. Adler gebruikte dezen valschen pas, wanneer hij in fascistische landen zijn identiteit niet wilde bekend maken. Hij was evenwel ook in het bezit van een gel- digen pas. Per ongeluk heeft hy bij aan komst op Waalhaven den valschen pas getoond, waarvoor hy later te Roosendaal werd aangehouden. De procureur-generaal bij het Haagsche gerechtshof vond de door de Rotterdam- sche rechtbank opgelegde gevangenisstraf te zwaar in verband met de omstandig heden waaronder het misdrijf was ge pleegd en heeft een geldboete van 250 subs. 50 dagen hechtenis gevorderd. Het gerechtshof wees heden conform dezen eisch arrest. DE DUITSCHE VOLKSSTEMMING. Voorloopige cijfers. Het voorloopige officieele resultaat der verkiezing voor den Groot-Duitschen Rijksdag luidt als volgt: Stemgerechtigden: 49.493.028. Uitgebrachte stemmen: 49.479.104 (99.57 procent). Ja: 48.751.587 (99.08 procent). Neen: 452.170. Ongeldig: 75.347. Het aantal afgevaardigden in den Groot- Duitschen Rijksdag bedraagt thans in het geheel 813. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N V. van Maandag 11 April 1938. STAATSLEENINGEN. 33H NederL 1938 3 Ned -lodié 1937 Vorig* koers BANKINSTFLL1NGEN. Amsterd Back Handel Mij Cerb v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR OND. B1NNENL. Ala Kunstzijde Unie CaTvè Delft Ce-t Nederl Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel 3574 Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. KVA..... Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW Alg txplor Mij. Rediana Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN HollandAmerika lijn Java—China—Japan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw Cert. Union Pacific Canadiao Pac. §Noteering per 50. tExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers K, heden K pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 1.80»/, 8.96»/, 72.48 5.56 30.40 K 41.41% 40.02 K 46.20 45.05 9.52 K 59'/, 82 170 310>/« 3201/4 78 2316/,. 9% 9'/, 194 Va 1138/s 105 110 85»/, 27. 96 8'7s 115'/, 109'/4 2331/, 278 259 laatste 2.30-45 1C074 101 y« 99'/,, 99'% 1. 31 31 150 150V, 153 156 107 V» 107 1217» 122 3778 377,-7, 82 82 283 287 277 279-3/4 146% 1483,4-/ 277. 28 §20'-'/,. 21-1/, 36-% 7. %-1 243/. 25 2478 257, 117.6 U 5 53/4 33 3474-7. 37. 3»/,, 418 416.'-74 132 1333/4 140 140 82 170 3121/, 323(-4i 85-6 25% 10% -I 97/,-% 188'/, 108 112 82 2'/,-Vis 97 8.1/s-l 1074-8* 108'/, 234 279 254 2074 9'Vw 6'/4 47 3'/isl 4Vie x) ex-coupon 21 974-% 6 -Vis New-York Londen Berlyn Parijs Brussel (eBlga) Zürch Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Heden: 1.80'/,. 8.96 72.43 5.59K 30.39 K 41.39 K 40.00 46.20 45.05 De West. Vrijdagavond werd door de tulnbouw- vereeniging „De West" een ledenvergade ring gehouden in het lokaal van den heer D. C. Butter, onder leiding van den heer W. Visser. Medegedeeld werd, dat van de bestrijding der koolduiven, door de marktbesturen de kosten worden betaald. Er is een opzichter benoemd tot toezicht op het werk aan de veiling en om toe te zien op de rekening op een salaris van 100. De voorzitter beval aan het aanschaffen van een boekje tot be spuiten van draaihartigheid. De voorzitter leidde in de behandeling van den beschrij vingsbrief. De rekening werd na eenige besprekingen goedgekeurd. Na eenige bespreking bleek men met 12 st. voor en 7 stemmen tegen stemmen voor en 12 tegen was men voor een bijdrage van 400 gedurende 45 jaar. De voorstellen van „De West" lokten weinig besprekingen uit, daar de afge vaardigden dit op de vergadering der L. G. C. kunnen toelichten. Bij het voorstel van Heerhugowaard werd, met enkele be sprekingen, het prae-advies van het hoofd bestuur gevolgd. De punten van de Scher mer, Oterleek en Zuidscharwoude vonden weinige besprekingen. De tuinbouw te Sint Pancras lokte wel ernstige besprekingen uit. Men wil eerst de meening op de L. G. C. hooren. De afge vaardigden hebben in deze een blanco man daat. Als afgevaardigden naar de L. G. C. werden gekozen de heeren K. Stam, A. Jongsma, W. Butter, Joh. Blaauwboer, P. Zwetsman, A. Molenaar, Jn. v. d. Sluis en M. Muis. De heer Stuffers besprak de noodzake lijkheid van het sproeien tegen draaihartig heid. Hierna sluiting. hiervoor dank werden gebracht. Kleurig en en frisch zag het geheel er uit en het mag als een aanwinst voor de vereeniging wor den beschouwd. Al met al was het een zeer geslaagde avond waaraan mej. A. Kostelijk een groot aandeel had door de accurate be geleiding der solisten. Met een hartelijk applaus beloonde het publiek dan ook de uitvoerenden toen voor de laatste maal het doek sloot. Een gezellig bal hield daarna nog langen tijd de danslustigen bijeen. Aardappelen afgevroren. In den nacht van Zaterdag op Zondag zyn in deze omgeving groote hoeveelheden aardappelenplanten afgevroren. Tengevolge van het buitengewone Maart-weer zyn de aardappelen meerendeels ongewoon vroeg gezet, natuurlijk onder het risico der nachtvorsten. Een slechte inzet. Do AJ.C. De afd. Langendijk van de AJ.C. heeft Zondag in „Concordia" het 5-jarig bestaan herdacht. Een groot aantal ouders en andere belangstellenden was aanwezig toen de lei der van de A.J.C., Cor Koster, de bijeen komst opende. Spr. dankte den plaatselijken raad voor het vijf jaar geleden genomen initiatief om deze afd. op te richten. Nadat de A.J.C.-afd. zich had gepresen teerd werd gelegenheid gegeven tot felici- teeren, waarvan gebruik werd gemaakt door mevr. Kramer-Bakker namens de arbeiders- tooneelvereeniging, mevr. Bakhuijs namens de S.D.V.C., mevr. Dirks-van der Abeele na mens de afd. Zuidscharwoude der S.D.A.P., de heeren Waterdrinker en de Vet, resp. na mens den Bakkersgezellenbond en v.d. afd. Noordscharwoude der S.D.A.P. Allen lieten hun felicitatie vergezeld gaan van een stof felijk blijk van waardeering. ROTTERDAM Voor 22 7,40 '«-joor» v*rz*k*rt 30-jarig* f 6000,— kapitaal na 38 jaar plu* ƒ1200,— rente bij overlijd** Adviseur aangewezen. Wy vernemen, dat de heer A. J. Dobbe te 't Zand door den Commisaris der Konin gin in Noordholland is aangewezen tot landbouwkundig adviseur voor deze ge meente, ter uitvoering van de gewijzigde vogelwet. Inwijding van het vernieuwde raadhuis. Donderdag is het nieuw ingerichte raadhuis van deze gemeente officieel in gebruik genomen. Mr. D. Breebaart bracht dank aan den raad voor het genomen besluit en aan de commissie, bestaande uit mevr. Vries manSlot en de heeren Jansma en Doe- Breebaart en De Boer, voor haar zorg voor bouwkundige, den waarnemend gemeen teopzichter, den heer C. de Leeuw Wz., die bij dezen verbouw een schitterend debuut als gemeente-opzichter heeft ge maakt, aan den aannemer Plevier met zijn onderaannemers en verder can velen die tot den bouw hadden meegewerkt. Dank werd ook gebracht aan den con ciërge en diens echtgem»cte, de dames Breebaart en De Boer voor haar zorg voor het huishoudelijk gedeelte van de inrich ting van het raadhuis, aan het hoofd der school te Schagerbrug, voor de goede zor gen tijdens de tijdelijke ondïrbienging van de secretarie in een der schoollokalen en aan het secretariepersoneel "oor de wijze waarop de heeren zich tijdens den verbouw door het, werk hebbe.i geslagen. Spreker noemde de restauratie uitne mend geslaagd. Spreker eind'gde met den wensch dat in .e voorname en rustige sfeer van dit gebouw de gemeente met wijsheid worde bestuurd. Achtereenvolgens spraken de heeren C. de Leeuw Wz., wnd gemeente-op zichter, J. A. de Eoer, gemeente-secretaris, J. Wiering, hoofd der sch ol te Scha gerbrug en C. Nar.nis, wethouder, die allen blijk gaven van hun ingenomenheid met hat vernieuwde gebouw. Daarna werd een rondgang door het gebouw gemaakt en werden ververschin- gen gebruikt. Uitvoering muziekensemble. Zondag gaf het muziekensemble „Onder Ons" alhier een non-stop programma onder leiding van den heer P. de Geus in zaal Rus. Begonnen werd met het lied „Met volle vaart". Het vele goede dat geboden werd woog ruimschoots op tegen de ongelukjes welke nog voorkwamen. Hierna volgden in bonte ry de verschillende nummers voor samenspel, solo's en een vioolduo van mej. Tini Schermerhorn en Gerard Harskamp. Er was een tapdanser en ook een fluitsoliste, mej. T. Kistemaker. Verschil lende zangnummers werden ten gehoore ge bracht en allen moesten een dankbaar ap plaus in ontvangst nemen van het in groo- ten getale opgekomen publiek. Om de ver schillende nummers apart te bespreken vor dert te veel plaatsruimte maar voor „Pora- nek een wals van Lindsay willen wij een uitzondering maken door de zeer goede ver tolking van dit nummer. Opvallend was het nieuwe décor hetwelk ontworpen en ver vaardigd was door een paar leden van O. O., n.L de heeren Dirkmaat en Borst, wien Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met het optreden van de A.J.C.-ers, die hierdoor een indruk gaven van het wer ken van de A.J.C. De heer J. Peters, voorzitter van het AJ. C.-hoofdbestuur, heeft een propagandarede uitgesproken, welke met groote aandacht werd gevolgd. Het was een goedgeslaagde feestavond. 25 jaar koster. De heer H. Leering te Zuidscharwoude herdacht Zondag zijn 25-jarig jubileum als koster van de R. K. Parochiekerk van den H. Johannes den Dooper, alhier. In de kerk werd naar aanleiding van dit jubileum een H. Mis opgedragen. Van vele zijden mocht de jubilaris, die zeer gezien is, felicitaties in ontvangst ne men. Namens de parochianen werd hem een enveloppe met inhoud aangeboden. Ook kreeg hij een prachtige fauteuil als blijk van waardeering voor zyn arbeid. Het fanfarecorps Genot door Kunst heeft den heer Leering Zondagmiddag een serenade gebracht. Voor den jubilaris en zijn familie is dit zeer zeker een onvergetelijke dag ge worden. Verlichting van vaste lasten. Vrijdagavond werden in een der loka len van het café van den heer J. P. Boon, te Purmerend, de plaatselijke commissies voor de gemeenten Beemster, De Rijp en Schermerhorn geïnstalleerd inzake ver lichting van de vaste lasten in den tuin bouw. Voor de Beemster hebben zitting in deze commissie de heeren Alb. Bakker Wz., voorzitter; D. Tromp Cz., secretaris, adres Purmerenderweg Z. O. Beemster, post Purmerend; A. Veltrop, P. Waterhout, J. Konijn Pz., J. van Baarsen Hz. en nog een aan te wijzen lid door de Boerenleen bank. Tot het werkgebied van de com missie in de Beemster zal mede gerekend worden de Wijde-Wormer, Purmer, Ilpen- dam en de Zeevang. Voor de Rijp: de heeren J. P. Poel, voorzitter; J. Maarse, secretaris; P. Kwa- dyl-, F. Rijkes en Th. de Vries. Voor Schermerhorn: de heeren P. Man tel, voorzitter; Jb. de Groot, secretaris; J. Broerse, A. Kluft, Jb. Los en A. de Vries. Verzoeken dienen te worden gericht aan de resp. secretarissen. De commissies zullen bij de uitvoering van haren arbeid worden bijgestaan door den rykstuinbouwconsulent, den heer Rietzema te Hoorn. Wanneer de commissie er in slaagt door overleg met den schuldeischer de op het bedrijf rustende lasten zoodanig te verla gen, dat in het aldus gesaneerde bedrijf weer een bestaansmogelijkheid voor den tuinder aanwezig is, dan pas kan de com missie aan de hand van de reeds verza melde gegevens en nader vast te stellen richtlijnen een voorstel doen ten aanzien van de door den minister van economische zaken eventueel te verleenen steun in na- tura. in den vorm van meststoffen, onder houdswerken, enz.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2