Aqwda Schildershalfwas Weerbericht £uchtvaact JCuhsI en Wetenschap QemeetUecadeu. jJSucqediike Stand yUiMicaties MackttkcUfUm ^ixtueetentiën Winkeljuffrouw Verkoopster. STENO-TYPISTE. NET MEISJE MEISJE gevraagd VERKOOPSTER LEERLING. LOOPJONGEN GEM. HUIS. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. OTERLEEK jBPOEK OP LANGENDIJK BERGEN ST. PANCRAS HEILOO Mevr. M. ELTfc.DRIELSMA, betuigen wij onzen hartelijken dank. CRAMER - Ritsevoort. dubbel woonhuis EERSTE BLAD. 3 Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; waarschijn lijk droog weer; iets zachter des nachts; overdag zelfde temperatuur. Weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Britsche eilanden nam nog aanzienlijk in beteekenis toe. De kern lag hedenmorgen over zuidoost Engeland. Het breidde zich voorts aanzienlijk naar het oosten uit. In het noordwesten van het waarnemingsge bied bleef de luchtdruk laag. Op de Brit sche eilanden waaien zwakke winden uit uiteenloopende richtingen met licht be wolkte lucht. In Scandinavië is de wind krachtig uit het westen met meest zware bewolking en sneeuw in het noorden. In Duitschland en onze omgeving overheer- schen matige noordwestelijke winden met zware bewolking doch geen neerslag van beteekenis. In Frankrijk is de wind meest noordoost en de bewolking licht. Op IJsland is de temperatuur aanzienlijk boven nor maal, plaatselijk ruim 12 graden. Ook in west-Schotland en in vrijwel geheel Scan dinavië is de temperatuur boven normaal, overigens op de Britsche eilanden en op vrqwel het geheele vasteland van west- Europa is zij vrij belangrijk onder normaal, in noord-Scandinavië, midden-Engeland en midden-Europa was de temperatuur hedenmorgen onder het vriespunt. Voor onze omgeving wordt voorloo- pig nog weinig verandering in de weersgesteldheid verwacht, de nacht zal vermoedelijk iets zachter zijn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 19.20 uur tot 4.41 uur licht op. Deskundige aangewezen. Door den commissaris der koningin is tot landbouwdeskundig adviseur in ver band met de Vogelwet 1936 voor deze ge meente aangewezen de heer Jac. Tensen, alhier. Onderling Begrafenisfonds. Vrijdagavond hield het onderling be grafenisfonds alhier een vergadering ten huize van den heer C. Vijzelaar onder voorzitterschap van den heer P. Stammes. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, zijn spijt uitspre kende over de geringe opkomst der leden. Hoewel het niet in het voornemen lag, een feestelijke herdenking bij het 35-jarig be staan te vieren, hoopte spr., dat men ge zellig zou vergaderen. Men besloot een extra rondgang te houden tot stijving der kasmiddelen. De voorzitter-memoreerde, dat de heer J. Biersteker vanaf de oprichting bestuurslid is geweest. Voor de door hem in deze 35 jaar ten gunste van de vereeniging verrichte werkzaamheden sprak de voorzitter een waardeerend dankwoord. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Vinke, ontleenen wij, dat 4 leden zijn overleden. Hiervoor is hulp ver leend in natura tot een bedrag van 50 per persoon. Er is één extra-rondgang gehouden ter stijving van de kas. Het ledental bedraagt 375, waarvan 292 boven 13 jaar, 80 van 1 tot 13 en 3 beneden 't jaar. Het ledental is 29 hooger dan verleden jaar. De premie was 0.63 per lid en per jaar. De uitkeering is gehandhaofd op 50 boven 13 jaar, 25 van 113 jaar en 5 beneden het jaar, onder aftrek van 5 administratiekosten. Het jaarverslag werd onder dankzegging aan den samensteller vastgesteld. Het financieel verslag van den penning meester, den heer Jb. v. d. Welle, gaf aan, dat de totale ontvangsten 269.02 waren geweest, de uitgaven 238.13; in kas 30.89. Het aanvangsaldo was 72.04. De penningmeester werd gedéchargeerd Een opmerking was nog gemaakt, dat n consumptie werd gegeven aan de leden, die de vergadering bezoeken. Geantwoord werd, dat dit wel een goede gewoonte is, waarvan men het niet wenschelijk acht a te wijken. Anders krijgt men heelemaa geen bezoek. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende heeren C. Kansen en Jb. van de Welle herkozen. Bij de rondvraag werden eenige interne zaken besproken. Daarna sluiting. La Norda Stello. De esperantisten uit N.-Holl. Noorder kwartier kwamen Zondag in het Oranje hotel in vergadering bijeen. De heer Mandemaker richtte zich in zijn welkomstwoord in het bijzonder tot den Hongaar Julio Baghy, den Oostenrijker Höpner, den Franschman Dupuis en eeni ge vrienden uit Haarlem en Den Haag. wier tegenwoordigheid hij zeer op prijs stelde. Nadat mevr. Veenendaal uitvoerige ™ededeelingen had verstrekt over het Jeugdkamp, dat van 10—17 Augustus te t za* worden gehouden, werd de och tendvergadering gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De banjospeler van de Mississippi (rom.-sens.); hoofdrollen Barbara Stanwyck, Joel Mc Crea, Buddy Ebsen. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De weg terug (real.); hoofdrollen John King, Richard Cromwell, Slim Summerville e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Tarzan en de groene gtdin (verhaal uit de wildernis); hoofdrollen Herman Brix, Ula Holt en Don Castello. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Men gaf hem een geweer (real.); hoofdrollen Spencer Tracy, Gladys George, Franchot Tone. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3. matinee. Maandag 11 April. 8 uur, de Unie, jaarvergadering Gezins verpleging. 8.15 uur, Kapelkerk, getuigenisavond Kerk en Vrede. Dinsdag 12 April. 8 uur, de Unie, ledenvergadering afd. Alkmaar Bond voor Staatspensionneering Ook voor de feestvergadering in de middaguren bestond een zeer groote be langstelling. Een bont programma, bevattende too- neelstukjes, zang en declamatie, werd in een sfeer van warme vriendschap en gemoedelijkheid, onder leiding van Julio Baghy, in vlot tempo afgewerkt. Aan applaus èn waardeering heeft het dezen dag niet ontbroken en iedereen is ongetwijfeld met groote voldoening huis waarts gekeerd. •ïellamy. Vrijdagavond werd door de plaatselijke afdeeling der L V. B. een propaganda- avond gehouden ii. het café van den heer Bouwstra. Voor dezen avond was de bekende heer Nollens uit Den Haag uitgenoodigd, die het onderwerp behandelde „Van afbraak tot Opbouw", „Van armoede tot welvaart." Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer C. de Jong Jr., werd het woord aan den spreker gegeven. Deze gaf een kort overzicht van het ontstaan van het huidige winstsysteem, een systeem, wat volgens spreker ten doode staat opgeschreven. In de alleroudste typen bestond slechts de ruilhandel. Naarmate de wereld meer bevolkt werd, bleek de ruilhandel te onpractisch om zich te kun nen handhaven. Tusschen de ruilenden plaatste zich een tusschenpersoon, en dat was de goudsmid. Steeds meer schakels kwamen er tus schen produceert en consument, en steeds meer groeide het winstsysteem. Met zijn eerste serie platen liet spreker de ellende zien die in alle bedrijven door het winststelsel is veroorzaakt. De tweede serie gaf de ontwikkeling aan van de mo derne techniek, die in staat is ieder ruim schoots van alles te voorzien, mits die techniek op een andere wijze wordt aange wend dan thans het geval is. Na de pauze behandelde spreker het werkloozenvraagstuk. Elk jaar worden er millioenen uitgekeerd aan steun. Kan dit steeds zoo blijven voortgaan? Er is een betere methode, de werkloozen zullen moeten worden geplaatst in een aparte maatschappij waar een economisch stelsel zou moeten worden ingevoerd vol gens de ideeën van Bellamy. De regeering zal dan in plaats van de steunbedragen, de technische hulpmiddelen moeten verschaffen, opdat de verschillen de groepen van werkloozen hun levens behoeften zelf kunnen produceeren. Met een opwekking om lid van de I.V.B. te worden, besloot spreker zijn interes sante causerie. De heer de Jong dankte spreker voor het keurig betoog en hoopte den heer Nollens hier nog eens te mogen hooren. Nachtvorst. De nachtvorst heeft aan het jonge aardappelengewas reeds veel schade be zorgd. De vorst is echte' zooals de vakterm luidt, aan stroken gegaan. Wij zagen ak kers die geheel waren afgevroren en ook sommige waar totaal geen schade was aangericht. Gladiolen in bloei. De eerste gladiolen in bloei zijn te be wonderen bij Gebrs. Kooy te St.-Pancras. Coöp. veiling „St. Willebrordus". De Coöp. veilingsvereeniging „St. Wil lebrordus", hield Vrijdagavond jaarverga dering in café Morsch onder voorzitterschap van den heer J. Admiraal. Hierna bracht de secretaris een goed ver zorgd jaarverslag uit. Dat we, bij de ma laise op elk. gebied, nog een stapje vooruit zijn gegaan, stemt hoopvol. Het jaar 1937 was niet ongunstig en in 1936 hebben we het diepste punt gehad. In het verslag werd geroemd de goede verhouding in het bestuur en innige samenwerking tusschen aanvoerders en kooplieden. Hierna kwam aan de orde de aankoop van stoffen. De Federatie Beverwijk had de wenschelijkheid geuit om althans in het begin van het seizoen nieuwe man den te nemen. Nieuwe manden kosten on geveer 5.75, prima éénmaal gebruikte sloffen 3.40 beiden per 100 stuks. Na een breedvoerige bespreking over „oud en nieuw" werd toch de wenschelijk heid bepleit om het mooie en geroemde Kennemer-product in nieuwe manden aan te voeren; de oude rommel moet eens op geruimd zijn! De administrateur gaf hierna een schema van de- opbrengst en prijzen over verschillende jarén. In 1928 -werd voor 212.000 geveild, in 1936 voor 67.000, een enorm verschil en ongeveer over dezelfde bedrijven. Gelukkig gaf 1937 een betere besom ming, ongeveer f 186.000 meer. In de ba lans en verlies en winstrekening over 1937 kwam dit tot uiting. De omzet was 86740, waarvan 58000 aan aardbeien. De grootere omzet had mogelijk gemaakt meer af te lossen. De schuld bij de Boeren leenbank is 5700, bij de Landbouwbank te Alkmaar 4900. De gebouwen (Veilings gebouw en woonhuis) staan zóó genoteerd dat hét de werkelijkheid nabij komt, resp. 3000 en 1600, inventaris op 878. De bezittingen en schuld staan op een bedrag van 11754.98, de winst- en verliesreke ning op 5968.85. Uit de reeks van cijfers blijkt dat bij zuinig beheer het kwaad ge leden is en men hoopvol de toekomst tege moet kan. Na vaststelling werd de hoofdelijke schuld bepaald op f 43,50, bij vrijwillige uittreding moet men 125 meer betalen In het bestuur werd herkozen de heer J. Sengers. Hierna kwam aan de orde dat de nieuwe leden kunnen toetreden zonder hoofdelijke schuld a 43.50. Hierna werd bepaald, dat de keurmeester Gerrits op tijd moet wezen en hij alleen aan de aanvoer ders die er staan, bonnen mag uitreiken. Bij de rondvraag wees de heer Sengers er op dat het noodig zal zijn de cultuur hier te wijzigen Spr. zeide dat het noodig was en we eenmaal van de eenzijdige culturen moeten afzien. Hierna wees hij op de acti viteit van het gemeentebestuur (Dag. be stuur) welke de diepspit-en baggerregeling v -r tuinders er had doorgekregen. Spr. er kende, dat het laat was doch als het uit den Haag komt, gaat het als regel stroef. Het loon is ook bevredigend, n.1. 0.34 per uur. De heer Jb. Bakker vroeg of hier, evenals bij de „Bet"-veiling te Beverwijk, de Yx die over 1933 en 1934 is ingehou den, wordt uitgekeerd. De administrateur antwoordde ontkennend. Wij zijn, evenals Kennemerland, een Coöp. veilig en daar voor geldt een andere regeling. Nadat me- dedeeling was gedaan omtrent de werking van de „vaste lasten", welke onder goed keuring van den Haag wordt uitgevoerd, volgde sluiting. MODERNE PIANO- EN HARMONIUM- SCHOOL. Deze handleiding van den heer Henk Beunk, leeraar aan de Stedelijke muziek school te Zwolle in piano- en orgelspel, is genoteerd in een vereenvoudigd noten schrift. Beunk gebruikt daarvoor een noten balk van twee lijnen en laat sleutels, voor teekens, verhoogings- en verlagingsteekens, herstellingsteeken en hulplijnen vervallen. Het ziet er op 't eersté gezicht vreemd uit, maar wanneer men de verschillende noten typen goed in 't hoofd heeft, is het werkelijk eenvoudig. Wil men zich dit notenschrift eigen ma ken, dan kan men zich abonneeren op het maandblad „Zonnestralen", een verzameling van populaire pianomuziek in gemakkelijke zetting en in het nieuwe schrift genoteerd. De uitgave dezer moderne piano- en orgel- school, die zeer goed verzorgd is, komt van de drukkerij Broer en Co. te Zwolle. A. K. ZIJPE. Donderdag vergaderde de raad. In ver band met de officiëele inwijding van het verbouwde en opnieuw ingerichte raadhuis was de raadzaal met tal van bloemstukken versierd. Mededeeling werd gedaan van de goed keuring van raadsbesluiten tot conversie van drie geldleeningen. Ged. Staten hebben geen termen gevonden de jaarwedden der wethouders en de ver goeding voor de raadsleden (presentiegel den) te verhoogen. Het resultaat der conferentie van B. en W. met den opzichter der Heide-Maatschap- pen inzake de kwestie der arbeidsloonen op het bloembollenbdrijf van „Philippo" is, dat is gebleken, dat het standpunt van de Heide- Maatschappij juist was. Een conferentie van B. en W. met de Mid denstan dsvereen'ging te Schagerbrug inzake de benoeming van een hoofd der o.L school te Burgerbrug had een zeer bevredigend verloop. Het is gebleken, dat de Midden- standsvereeniging in deze onjuist gehan deld hee't hetgeen werd erkend. Conform het voorstel van B. en W. werd voorts besloten tot conversie van een 4 geldleening 1937 per resto groot 56572,99, in een 3V2 geldleening, waardoor een voordeel van f 162,93 per jaar wordt ver kregen. Vastgesteld werd de pensioensgrondslag van den heer H. N. Kaptein, als hoofd der o.l. school te Burgerbrug. Tot onderwijzeres aan de o.l. school te St. Maartensbrug, vacature-mej. G. J. A. Groen, werd benoemd mej. J. M. van Wolferen, no. 2 van de voordracht. Tc lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te Burgerbrug (vacature-L. A. I. Smelik) werd benoemd de heer H. N. Kaptein. Het bestuur der Woningbouwvereeniging „Zijpe" had een kastekort op 31 Dec. 1936 van 981,33. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad het verzoek van de woning bouwvereeniging om de nadeelige saldi aan te zuiveren, in te willigen. Na eenige discussie werd aangenomen een voorstel van B. en W. tot het opnieuw pach ten van een gedeelte strand nabij Petten voor den tijd van 5 jaren tegen een jaar lij ksche pachtsom van f 7.50. Besloten werd van gemeentewege een be drag, berekend naar 1 cent per inwoner en 25 cent per leerling der lagere scholen, be schikbaar te stellen voor feestelijkheden bij het a.s. regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Voor 10.000 zal men deelnemen aan de verwaarborgingsregeling van de vereeniging „Fraude-risjco-Onderlinge van gemeenten" (F.O.G.) te Den Haag. Op voorstel van B. en W. werd ongegrond verklaard een beroepschrift van den heer H. Nieuwenhuijzen te St. Maartensbrug tegen het besluit van B. en W. tot weigering van een vergunning voor den bouw van een schuurtje bij zijn woonwagen aan den Rui- geweg. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes Adrianus, z. van Adrianus Ge- rardus de Wit en Margaretha Catharina de Wit. Ruurdtje Romkje, d. van Bernardus Mattheus Géerlings en Romkje Waterlan den Margaretha Agnes, d. van Hendri- kus Petrus Bakker en Christina Maria Ge- jas. Guurtruida Maria, d. van Cornelis Wilhelmus Blankendaal en Cornelia Johan- na Komen. Nicolaas Antonius Johannes, z. van Johannes Adrianus Cornelis Bruin en Maria Antonia Groot. OVERLEDEN: Dirk Jan Wenink 51 jaar. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: uitreis: Reiger te Basra, Torenvalk te Ban- doeng, Pelikaan te Rangoon; thuisreis: Valk te Rangoon en de Gier te Basra. DAGELIJKSCHE DIENST TUSSCHEN IERLAND EN AMERIKA. In een conferentie te Dublin is besloten einde Juli een dagelijkschen luchtdienst in te stellen voor passagiers en post tusschen New-York en Foynes op Ierland. De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend, dat, ter voldoening aan ar tikel 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het Koninklijk besluit van 12 Maart 1938, nr. 10, tot aanwijzing van de percee- len, welke kunnen worden onteigend voor den aanleg van den weg van den Westdijk van den Schermeerpolder naar de ringvaart ten Noorden van den polder De Schermeer bij den Huigendijk, met een zijtak naar het ontworpen kanaal OmvalHuigendijk, welk Koninklijk besluit is opgenomen in de Staatscourant van 17 Maart 1938, no. 54, van 13 April 1938 tot en met 3 Mei 1938 ter inzage voor een ieder is nedergelegd op de secretarie der gemeente. Alkmaar, 11 April 1938. De burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. DISTRIBUTIE VAN VERSCHE ZEEVISCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend dat in de GEM. GROENTENHAL, LAAT 35, DON DERDAGS van kwart vóór negen tot kwart vóór tien voor gesteunde werkloozen en ondersteunden volgens de Armenwet kaartjes voor versche aeevisch verkrijg baar zijn a 18 cents per kaartje, recht gevende op 1 kilogram visch, te halen den daarop volgenden Donderdag 's namiddags van 3 tot 3 K uur, of voor zoover de resteerende voorraad strekt reeds den zelfden Donderdag na 3 X uur aan de Vischmarkt. Alkmaar, 11 April 1938. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. WINKELSLUITINGSWET 1930, S. 460. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR hebben bij hun besluit van heden aan den heer J. P. C. VAN OS, te Schoorl, ontheffing verleend van de verbodsbepalingen der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, ten behoeve van een op 11 April 1938 in het gebouw „DE UNIE" aan de Koorstraat nr. 10, alhier, te houden veiling van schilderijen, in zooverre, dat deze veiling op bovengei oemden datum ook zal mogen plaats vinden van 8 tot 11 uur des namiddags. Alkmaar, 11 April 1938. Burgemeester en Wethouder van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 11 April 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 5 Paarden, prijs niet geno teerd; 82 Vette koeien 180350, handel redelijk; 3 Vette kalveren 50140, per K.G. 0.801.10; 301 Nuchtere kalveren (slacht) 6—12, fok 10—18; 20 Vette schapen 25—35; 244 Vette varkens 55— 58 cent per KG., handel goed. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 11 April 1938. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 377 Vette koeien, le kw. 74—80 cent, 2e kw. 66—72 cent en 3e kw. 50—64 cent per K.G. slachtgew.; 87 Melk en Kalfkoeien 180—240; 88 Vette kalve ren: 2e kw. 58—68 cent en 3e kw. 50—56 cent per K.G. levendgew.; 203 Nuchtere kal veren 5—9; 117 Schapen ƒ19—33; 509 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 KG. 6566 cent, zware varkens 63 64 cent en vette varkens 6263 cent per K.G., slachtgewicht; 3 Veulens, prijs niet genoteerd. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 April 1938. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe f 3.60f 3.90, eigenheimers 2.30 2.60, Bevelanders 2.50—f 2.80, bintjes 2.20—2.40, redstar f 2.70—f 3. indus^e 2.102.25 en poters 2.50—2.80; IJpol- der: blauwe én bonte 3.25—f 3.50, Beve landers 2.30—2.50, redstar f 2.50—f 2.80; Friesche: bintjes f 2.20—f 2.40, borgers 2.40—2.60, blauwe f 3.60—f 3.90, red star 2.803.20 en industrie f 2.10 2.20; Duinzand aardappelen f 4—f 4.50; Anna Paulówha zandaardappelen f 4 4.25; Drentsche zandaardappelen 2.40— 2.60. Alles per H.L. 'Malta lïy, cent per K.G. Aanvoer 152000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 11 April '38. AanVoer en prijzen waren heden als volgt: 7500 KG, Gele kool 3.10—ff 3.80; 3450 K.G. D. witte kool 2.80—3.10. WARMENHUIZEN, 9 April 1938. Roode kool 5.20—6.70; Gele Kool 2.10—3.60; D. witte kool f 1.903.70; Peen f 2.60— 2.90; Blauwe aardappelen f 2.90, Eigen heimers f 3.20, Bevelanders 2.90; Rapen 2.40—3.40, Knolselderie 2—2.30. Aanvoer: 62500 K.G. Roode kool; 41600 K.G. Gele kool; 49900 K.G. D. witte kool; 875 K.G. ï>een; 1100 K.G. Aardappelen; 200 K.G. Rapen; 335 K.G. Knolselderie. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlijden van onze lieve Moeder, Fam. ELTE, Laat 20L Alkmaar, 11 April 1938. Daar 't ons onmogelijk is een ieder, die blijk van belangstelling heeft getoond bij ons 25-jarig jubileum, persoonlijk te bedanken^ doen wij dit langs dezen weg. S. TIMMERMAN en Echtgenoote Stationsrestauratie. DANKBETUIGING. Wij betuigen hiermede onzen welgemeenden dank aan allen voor de betoonde deelneming en belang stelling ondervonden na het over lijden van onzen geliefden Echt genoot en Vader, CORNELIS EGMOND. Inzonderheid aan Ds. Klein Wassink, de Tuinb. O. W., de Heeren Stuffers en P. Hart voor hunne troostvolle woorden tot ons gesproken en „de Laatste Eer" voor de nette wijze van uitvoering. WED. D. EGMOND—SMIT. JANNIE EGMOND. Koedijk, 11 April 1938. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling op den 25en Maart j.L G. SCHOONEWIL. Geestersingel 19. gevraagd of juffrouw ter op leiding, leeftijd niet beneden 18 jaar. Aanmelden na 8 uur Fa. v. d. HORST, Langestraat 21*. In luxe zaak gevraagd Brieven met eigenhandig schrij ven en verlangd salaris onder letter U 864, Bureau van dit Blad. HNNDELSKANTOOR te Alkmaar vraagt Br. lett. T 863, bureau van dit blad. gevraagd. Van 8 tot half 1. POTGIESER, Verdoesstraat 9 (na 7 uur). voor den morgen en middag. Adres te bevragen DE ROOIJ's Boekhandel, Vrouwenstraat. GEVRAAGD in Manufacturen- en Stoffenzaak, alsmede een Brieven onder letter S 862 bureau v. d. blad. voor direct gevraagd, boven 18 jagr. gevraagd bij VREEKER, Landstraat 61. TE HUUR GEVRAAGD in Juli te Bergen-binnen Prijsopg. en inl. onder no. 1700 Advert.-Buraau R. v. d. VELDE Leeuwarden. Soliede Geldbelegging. TE KOOP Nieuwgebouwd te Heiloo in het centrum van het dorp, op contract verhuurd. Te bevragen K. DE BAKKER^ Aannemer, Kemiemerstraatweg A 200, Heiloo.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3